Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63351) kisapa válasza Airedhyal (#63348) üzenetére


kisapa
senior tag

Az áremelés az invitelre vonatkozik amiről itt olvashatsz. Azért beszéltünk róla mert volt egy kérdés, hogy a Telekomnál is várható-e hasonló.

(#63352) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#63350) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nem is ugyanazt, akkor kivesznek 2 másik, aztán kiderül, hogy azt is szerette és "milyen jó lenne, ha még a másik szolgáltatónál lennék". :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63353) M_AND_Ms válasza Rubyra1n (#63346) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Kövezzetek meg! Én nem értem a kérdést, annyira katyvasz az egész.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#63354) Sofian


Sofian
őstag

Még egy telekom körzet elesik...
[link]

(#63355) btz válasza M_AND_Ms (#63353) üzenetére


btz
addikt

A jelszintek at-home szervizesei :D Ez olyan lehet mint az ortodoxia zord poroszlói :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#63356) #41133696 válasza DJ. Ru$y (#63352) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, nálunk a Mezzo volt az ami nagyon hiányzott Nagyapámnak, helyette jött a Classica, de mióta csak a másik lakásban van vezetékes T, az Invitelnél meg nincs komolyzenei csatorna, azóta nincs ami pótolja a témakörben, de van más ami jellegében más, és az is érdekli, ismeretterjesztő és útikalauz csatorna méghozzá 1080i-ben :)

(#63357) dchard válasza M_AND_Ms (#63353) üzenetére


dchard
veterán

Mekkora poén, hogy kihagyott egy szóközt...

A kérdése az volt, hogy miért szar wifin a net, a kérdésben pedig benne van a válasz: mert wifin használja. Gondolom ha kiemelte hogy "ha wifiől mérem" abból az derül ki, hogy vezetéken jó. Wifi-re meg senki nem vállal semmilyen garanciát, az olyan amilyen.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#63358) #65388800 válasza Sofian (#63354) üzenetére


#65388800
törölt tag

de ez csak kábel tv nem? Én azt hallottam, hogy a telekom nem kíván többet ezzel foglalkozni csak iptv-vel és sat tv-vel.

(#63359) wmati válasza #65388800 (#63358) üzenetére


wmati
addikt

Három szolgáltatás együtt szerintem.

(#63360) Sofian válasza #65388800 (#63358) üzenetére


Sofian
őstag

Optikát húznak.. kábelvastagságból ítélve.. Novembertől szolgáltatnak.. mindent..

(#63361) #65388800 válasza Sofian (#63360) üzenetére


#65388800
törölt tag

Aggódniuk még nem kell szerintem :D

2. negyedéves jelentésük
Kábel TV :167596 (-5867)
Műhold :305305 (-628)
IPTV: 466267 (+11172)

(#63362) Sofian válasza #65388800 (#63361) üzenetére


Sofian
őstag

Nem a TV miatt kell aggódniuk..

(#63363) Def26


Def26
félisten

Üdv.
Adott egy családi ház kábel tv -vel Gyulán ahol eddig 2 tv -re volt kötve a kábel. Most, hogy digitálisra állt át a rendszer küldött nekik a thome egy humax készüléket amin keresztül lehet nézni a digitális adást.
Kérdés, ha vesznek még egy humax készüléket akkor gond nélkül nézhetik az adást még egy tv -n?

Ha igen, akkor tök mindegy milyen készüléket vesznek?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#63364) Gubek-Einste válasza Def26 (#63363) üzenetére

Pontosan így van, ha veszel egy DVB-C-s készüléket akkor tudod nézni a kódolatlan digitális adást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63365) Def26 válasza Gubek-Einste (#63364) üzenetére


Def26
félisten

Köszi.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#63366) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Rendelt már valaki 50 Mb-et VDSL2-n, úgy hogy kihúztak neki még egy vezetéket?
Ma felhívtam őket, hogy ilyet szeretnék, mert 830 méterre vagyok a központtól. Nem is hallottak még ilyen lehetőségről. Az első ügyfélszolgálatos átkapcsolt egy műszakis kollégához, ő sem tudott erről. Annyit mondtak, hogy utána néznek és visszahívnak

(#63367) Teko001 válasza djculture (#63265) üzenetére


Teko001
őstag

Jah, mobilon...

(#63368) Rubyra1n válasza DJ. Ru$y (#63349) üzenetére


Rubyra1n
tag

Most nézem meg. Akkor a channel azaz a csatornát kell a technicolor-ban átállítanom a wifi beállításoknál?

(#63369) DJ. Ru$y válasza Rubyra1n (#63368) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha csatorna probléma, akkor wifin belül a Channel igen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63370) Rubyra1n válasza DJ. Ru$y (#63349) üzenetére


Rubyra1n
tag

Most a ip címek végét kell nézzem vagy mégis mit kell mert ezt nem nagyon vágom :(

(#63371) Intruder2k5 válasza Rubyra1n (#63370) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#63372) dchard válasza Norbi27 (#63366) üzenetére


dchard
veterán

Nem hallottak ilyenről, mert ilyen nincs. Már miért húznának ki új vezetéket? Mi a problémád a meglévővel?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#63373) Norbi27 válasza dchard (#63372) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Nem újat, hanem még egyet a meglévő mellé:
[link]

(#63374) Rubyra1n válasza Intruder2k5 (#63371) üzenetére


Rubyra1n
tag

Köszönöm neked is a segítséget! Sikerült ;)

(#63375) Rubyra1n válasza DJ. Ru$y (#63369) üzenetére


Rubyra1n
tag

Köszönöm! Még annyit hogy hogyan lehet még gyorsítani vagy finomítani a wifi beállitásokon?

(#63376) dchard válasza Norbi27 (#63373) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem 830 méterre nem fognak kötni és nem is feltétlenül szükséges a második érpár. Ha van meglévő DSL szolgáltatásod, a modemből jellemzően kideríthető hogy nyújtható-e az 50-es csomag.

Mindenesetre a tesztben résztvevőkön kívül kereskedelmiben még nem láttunk itt a fórumon bondingban értékesített VDSL2 szolgáltatást, én nagyon boldog leszek, ha ez realitássá válik, mert sok területen segíthet a "végeken" élő előfizetőkön.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#63377) Rubyra1n


Rubyra1n
tag

Beállítottam a channel-t a 13 csatornára de így is akad a wifim :( ezután mit kell még beállítanom?

(#63378) dchard válasza Rubyra1n (#63377) üzenetére


dchard
veterán

Mit jelent az, hogy akad?

Ha arra célzol, hogy nem megy 120megabittel a speedtest, nos az nem is fog WiFi-n. Valószínűleg ahol laksz, már nincs szabad spektrum, hiába állítgatod a csatornákat.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#63379) Norbi27 válasza dchard (#63376) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Jelenleg 30 Mb van, az megy gond nélkül. A műszakisok megmérték a vonalat. Azt mondták, hogy szerintük simán menne az 50, de a rendszer nem engedi a nagyobb díjcsomagot

(#63380) Rubyra1n válasza dchard (#63378) üzenetére


Rubyra1n
tag

Az akadást így tudnám leírni: ugyan abban a szobában ugyan abbol a távolságból ez kb. 3méter egyszer hol 2.94mb mér másszor 17.54-et mér de van hogy 80mb mér a wifi ugyan azon a tableten mérve.

(#63381) Intruder2k5 válasza Rubyra1n (#63380) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Be tudsz dobni egy inSSIDer képet?

(#63382) Rubyra1n válasza Intruder2k5 (#63381) üzenetére


Rubyra1n
tag

Aktuális inSSIder-em

[ Szerkesztve ]

(#63383) Gubek-Einste válasza Rubyra1n (#63382) üzenetére

Alig van zavaró hálózat és elég tiszta is a helyzet.
Milyen adapterrel/kliens eszközzel mérted ezt a sebességet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63384) Intruder2k5 válasza Rubyra1n (#63382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez pedig tiszta. Esetleg PC-vel ,laptoppal, nincs lehetőséged megpróbálni a WiFi-t?

(#63385) Rubyra1n


Rubyra1n
tag

iPad-el és iPhone-al használom és azon is lett mérve... és ez az úgynevezett akadás egy nap többször is előjön! Van lehetőségem 5ghz-es sávot használni, de anyumék táblagépe nem támogatja.

(#63386) xy2003 válasza #41133696 (#63339) üzenetére


xy2003
tag

"nem a panel lötyög, hanem a 3D polár szűrő.
olvass vissza, 2011 óta mindenki észreveszi előbb utóbb.....
A keretben picit benyomható, vagy elmozdul.... ;)"

(#63387) GouGraN válasza dchard (#63376) üzenetére


GouGraN
tag

Hello.
Megtudnád mondani hogyan deríthető ki a modemből, hogy nyújtható-e az 50-es net?

Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark, I was born in it, moulded by it.

(#63388) the_one válasza Norbi27 (#63379) üzenetére


the_one
tag

Én is ugyanezzel szívok. Aki a "régi" ügyfélszolgálati rendszerben van, annak nem jelenik meg V50-es csomag, annak ellenére, hogy műszakilag minden feltétel adott. Így egy mezei ügyfélszolgálatos nem tudja elindítani a megrendelést. :U Már korábban is írta valaki hogy fejlesztés alatt van a jelölőnégyzet, vagy lapfül, amivel előbb utóbb megrendelhető lesz....

[ Szerkesztve ]

(#63389) M_AND_Ms válasza dchard (#63357) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én semmiről sem állítottam, hogy vicces lett volna. Ugye?

(Egyszerűen ez egy érthetetlen, magyartalan és írásjelek nélküli tagolatlan szöveg... és nem az elgépelések miatt)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#63390) Gubek-Einste válasza GouGraN (#63387) üzenetére

Keress vissza, hogy a te eszközödből hogyan lehet kinyerni a szükséges adatokat és kép formájában linkeld be ide és majd megmondjuk, hogy mi a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63391) Azharel


Azharel
aktív tag

Üdv!

Váltottam 50/15 csomagra 1 hete. Azóta minden hajnalban 1-2x automatikusan megszakad a net, majd pár másodperc múlva újra csatlakozik. Ez nem is volt zavaró addig, míg ugyan ezt elkezdte reggel 7-8 között. Semmi más problémám nincs vele, tökéletesen működik. Ennek a napi szétcsatlakoztatásnak van valami különösebb oka ? esetleg ez másoknál is így van ? vagy ez valami hiba akar lenni ? a hgw egy speedport 724v, vdsl2

[ Szerkesztve ]

(#63392) Rubyra1n


Rubyra1n
tag

Jó reggelt :) Valakinek valami ötlet hogy hogyan oldható meg a fentebb említett problémám?

(#63393) #41133696 válasza xy2003 (#63386) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, már két napja kb, hogy tudom, az LG-s topicban kaptam megnyugtató felvilágosítást :)

(#63394) takikacska


takikacska
csendes tag

Sziasztok.
Segítségre lenne szükségem. Egy ismerősnél tönkrement ez ADSL modem(D-LINK). Betelefonáltak az ügyfélszolgálatra hogy nincs internet ott megállapították hogy a vonal rendben van és a modemmel van probléma. Az ügyfélszolgálatos azt mondta hogy a modemről az ügyfélnek kell gondoskodnia ők ebben nem tudnak semmit sem tenni.
Ez a magyar valóság hogy én igénybe vennék egy szolgáltatás és még fizetek is érte és az ügyfél oldja meg egy végberendezés cseréjét?
Van esetleg más lehetőség mint egy ADSL modem vásárlás?

(#63395) Norbi27 válasza takikacska (#63394) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Az a kérdés, hogy kié a modem. Ha szereld magad csomagban kaptátok (megvásároltátok) akkor a garancia lejárta után nektek kell gondoskodni másikról. Ha viszont a szolgáltatóé, akkor nekik kell ingyen cserélni.

(#63396) takikacska válasza Norbi27 (#63395) üzenetére


takikacska
csendes tag

Szia.

Igen valószínűleg szereld magad csomag volt vásárolva abban az időben nem is nagyon volt más lehetőség.

Azóta már ha jól tudom akkor a telekom saját eszközöket rak ki az ügyfelekhez, nem lehet valahogy megoldani hogy a szolgáltató adja az eszközt?
Vagy a telekomnál nem lehet venni modemet?

(#63397) DJ. Ru$y válasza takikacska (#63396) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Felmész a Vaterára és beírod, hogy D-Link modem, annyi van, mint a szemét. Még bontatlant is találhatsz. Ajánlott a feketét venni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63398) btz válasza takikacska (#63396) üzenetére


btz
addikt

Ha van telefon szolgáltatásod, kérd hogy adjanak voip-t, akkor kapsz hozzá egy HGW-t, ami modem is, router is, van rajta wifi is, stb. Ingyen is van, viszont nem a te tulajdonod, így ha kifekszik, akkor cserélik.
De természetesen maradhatsz a saját eszköz vétele mellett is.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#63399) dchard válasza the_one (#63388) üzenetére


dchard
veterán

Neked más a problémád, nálad az ügyfélszolgálati rendszer baszakodik. Az esetek nagy részében az 50-es csomaghoz sem fognak két érpárt adni. Norbinál viszont simán balfékek voltak a szerelők, ugyanis műszaki felmérés után minden további nélkül kiadható az 50-es csomag függetlenül attól, hogy mit mond az ügyfélszolgálati rendszer. Hiszen pont ez a műszaki felmérés célja.

Valószínűleg Norbinál sem lesz két érpár (szerintem nincs is rá szükség, de örülnék ha rakna fel képet a modemből, hogy pontosan lássuk). Te is rakhatsz fel képet, azt is szívesen megnézzük :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#63400) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Miért lehet, hogy a HGW reset után nem tudok az internethez csatlakozni? Nem fogadja el a hálózati beállításokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.