Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63101) DJ. Ru$y válasza sasa311 (#63099) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A DVB-C kódolatlanul jönnek a csatornák, amik eddig analógon voltak. Szóval nem kell kártya. A DVB-C-hez DVB-C tuner kell, azt meg nem tudsz a kártya helybe dugni. Csak a kódolt adókat tudod feloldani, ha oda dugsz kártyát, de ahhoz kell egy CI modul is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63102) csabeee89


csabeee89
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segístéget kérnék. Szeretnék szolgáltatót váltani mert a jelenlegivel nem igazán vagyok megelégedve. (12 Mbit/s-es net.) Nézelődtem a thome-nál mert a tv és a telefon tőlük van, hogy legyen akkor már net is viszont az oldalukon a kereső max 20Mbit/s-es netet ir maximumnak. Namár most tőlem kb. 50 méterre van egy ilyen a képen bal oldali keskeny cucc az oldalán matav felirattal. Van okom örülni, vagy ez nem dslam és esélytelen akár az 50Mbit-es net?

(#63103) #41133696 válasza dchard (#63089) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, például nálunk is Annex J mód van a ZXV10 H201L típusú HGW-nken a másik lakásban.

Kicsit lassan frissül a Telekom oldala:

Ma ez is megvolt :)

(#63074) Predator2: Úgy látszik nemcsak a telekom oldala, de a Speedport FW-ek központi frissítése is lassan megy még mindig.

A .634-es már több mint egy éve kint van, és volt fent a Speedporton ami nálam volt.

(#63104) Teko001 válasza #41133696 (#63103) üzenetére


Teko001
őstag

Visszafelé frissítették neki, a "bétáról", az utolsó stabilra...

[ Szerkesztve ]

(#63105) DJ. Ru$y válasza csabeee89 (#63102) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hívd fel az ÜFSZ-ot és kérdezd meg mit tudnak biztosítani. Ha DSLAM lenne (de 99%, hogy nem az [a nagy a DSLAM]), akkor sem biztos, hogy te pont arra vagy kötve. Ha úgyis tőlük van a telefonod, akkor ingyen hívod őket. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63106) tibibi


tibibi
őstag


itt talán jobban látszik
Ezt áprilisban csináltam

a másikat meg most .Miért van az elsőn vdsl2 a mostanin meg adsl2 ? Mostanánam a net is sokkal lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#63107) btz válasza #41133696 (#63103) üzenetére


btz
addikt

És a maximum elérhetőnél azt mutatja hogy 3,2 megabit? (Szerk: Most látom hogy 2866)
Mert nekem nem ír külön sorban Annex typet, csak a modulation nál írja azt hogy adsl2_plus_anxJ. A max feltöltésem 1,2 megabit, pstn telefonom is van, szóval akkor nyilván az én annex typem továbbra is b, csak ezt külön sorban sehol nem írja.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#63108) dchard válasza btz (#63107) üzenetére


dchard
veterán

És ugye vegyük észre azt is, hogy a feltöltési adásszint alig éri el a lehetséges 14dBm negyedét, tehát simán meglenne ott a 3megabit, ha nem 3,5.

Az Annex J és az Annex M is PSD-kompatibilis az Annex B-vel, de tény, hogy ezek csak ott vezethetők be, ahol már egyáltalán nincs analóg és ISDN szolgáltatás. Ezért is migrálnak mindenkit VOIP-ra. Maga a migráció és az eszközök cseréje eltart egy darabig, ezek után ehet kiadni gyorsabb feltöltésű ADSL2+ csomagokat (például 20/3, vagy 10/2).

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#63109) btz válasza dchard (#63108) üzenetére


btz
addikt

Tehát akkor az annex M is csak ott vezethető be, ahol voip van?

ⓑⓣⓩ

(#63110) dchard válasza btz (#63109) üzenetére


dchard
veterán

Nem, az Annex M bárhol bevezethető ahol nincs ISDN. Az Annex J ott vezethető be ahol már semmi nincs, csak VOIP. Vigyázzunk: a "nincs ISDN" alatt azt kell érteni, hogy az egész központon nincs egyetlen ISDN előfizetés sem, nem pedig azt, hogy az adott előfizetőnek van-e vagy nincs.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#63111) btz válasza dchard (#63110) üzenetére


btz
addikt

Értem, köszönöm az infót.
Akkor esetleg a másik fórumon kérdezőnek lehet mondani hogy talán isdn szolgáltatás is van azon a központon amin rajta van, ezért nem tud 3 megabitet kapni feltöltésre + a jelenlegi csomagok sem így vannak kiadva a Telekomnál?

ⓑⓣⓩ

(#63112) Telda


Telda
addikt

Hali!

Ezt hogy tudnám elmagyarázni a telefonos ügyintézőnek?
Mert a tököm kezd tele lenni... és még csak alternatíva sincs.

(#63113) Intruder2k5 válasza Telda (#63112) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egyszerűen megmondod neki, hogy packet loss, vagy csomag vesztés van. Csinálj egy 100-as pinget, és akkor meg tudod mondani azt is, hogy hány százalék, bár sok jelentősége nincs, mert leginkább 1 se legyen.

(#63114) Telda válasza Intruder2k5 (#63113) üzenetére


Telda
addikt

Az baj már lassan két hónapja ezt játsszuk :(.
Múltkor felhívott egy szervizes, már mondtam neki mindent, nem jó pingem, a válaszidő, csomagvesztés van, de ő csak azt szajkózta, hogy a mért fel és letöltési értékek jók. Így aztán azzal búcsúztunk el, hogy akkor minden rendben van... :(
Illetve mikor a speedtest-et csak megemlítettem, leosztott, hogy az nem a Telekom hivatalos sebességmérője.

(#63115) Intruder2k5 válasza Telda (#63114) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Válaszidőre valóban nem sok garancia van, nagyjából semmi, de csomagvesztés nem megengedett. Próbáld meg traceroute-olni az index-et vagy a prohardver-t, aztán a saját alapértelmezett átjáród utáni első IP címet próbáld ping-elni.

(#63116) DJ. Ru$y válasza Telda (#63112) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

ADSL? Fut valami a háttérben? Letöltés, feltöltés, torrent stb?!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63117) Telda válasza Intruder2k5 (#63115) üzenetére


Telda
addikt

Köszi hogy foglalkoztok a bajommal :R .
Most jónak tűnik, nincs vele baj.

Igen ADSL, elvileg nem fut semmi a háttérben.
Fent van egy rainmater nevű program, ez mutatja az adatforgalmam is.

Amúgy erősen a modemre gyanakszom, nem olyan régen lett cserélve.
Ilyen álló speedport modem.

(#63118) Teko001 válasza Telda (#63117) üzenetére


Teko001
őstag

Erről az oldalról mutass egy screenshotot.

(#63119) Telda válasza Teko001 (#63118) üzenetére


Telda
addikt

Megmondom én a típusát is :DDD .

Speedport W 724V

Amúgy az oldal nem jön be.

(#63120) Intruder2k5 válasza Telda (#63117) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Legközelebb ha gond van, ezt a címet próbáld meg ping-elni.

145.236.220.3

(#63121) Teko001 válasza Telda (#63119) üzenetére


Teko001
őstag

Akkor a hosts fájlba ezt tedd be:

192.168.1.254 speedport.ip

Utána próbáld megnyitni.

(#63122) DJ. Ru$y válasza Teko001 (#63118) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt el kell magyarázni, hogy kell. Nem csak ennyi..

Telda
Nyisd meg a speedport.ip címet, lépj be a gyári jelszóval, vagy ami be van állítva, majd belépés után nyisd meg azt az oldalt, amit linkeltek. Aztán azt printscreen-eld le és töltsd fel ide.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63123) Predator2 válasza #41133696 (#63103) üzenetére


Predator2
addikt

Látod, hogy igazából az enyém is friss/stabil volt: [link] [link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#63124) Telda válasza Teko001 (#63121) üzenetére


Telda
addikt

Így jó lett, hogy bejelentkeztem.

[ Szerkesztve ]

(#63125) prisz válasza Telda (#63124) üzenetére


prisz
aktív tag

Jesszus! Up kb. 1,5mbit down 20,5mbit. Nekem kb. 5 évvel ezelőtt már ez is kevés volt. Ez az aztán az igazi telekom fejlesztés... Vissza a jövőbe...

(#63126) Predator2 válasza prisz (#63125) üzenetére


Predator2
addikt

Ha valakinek nincs szüksége akkora csomagra? Vagy esetleg nincs rá pénze....?

Többiekhez: Írjátok meg kérlek, hogy amikor egy ilyen táblázatot néztek. Akkor melyik pont a lényeges, illetve milyen értékek között az ideális.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#63127) Telda válasza prisz (#63125) üzenetére


Telda
addikt

Kint a tanyán ez a legnagyobb csomag sajnos..., és nincs alternatíva :(.
Ennek is örülünk hogy van.

(#63128) btz válasza prisz (#63125) üzenetére


btz
addikt

Ez az adsl2+, ha ez sem lenne, akkor lenne a betárcsázós net, mifelénk, ez az általános nem a többszáz megabit.
Sőt sok embernek a 10/0,5 ös csomag is megteszi, a napi facebook nézegetésre.

ⓑⓣⓩ

(#63129) prisz válasza Telda (#63127) üzenetére


prisz
aktív tag

És vajon miért nincs alternatíva? Ki akarja, hogy így legyen? Miért nem gondolunk egy kicsit a "nagy" telekom fejlesztések mögé? Itt sokan figyelik, bújják a T honlapját mikor lesz a "nagy" fejlesztés. Csak éppen arra senki sem figyel, hogy az uniós milliárdokat a haverok ismét lenyúlják, megint semmi lehetőséget nem adnak a konkurens cégek terjeszkedésének. Magyarul sikerült helyzetbe hozni egy seggnyaló multit, a teljes konkurencia kizárásával.

Érdemes ezt elolvasni. Undorító... :

Együttműködési megállapodást kötött a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium és a Magyar Telekom; a szerződés értelmében a cég legkésőbb 2018. április 15-ig saját költségén korszerű, legalább másodpercenként 30 megabit (Mbit/s) sávszélességű hálózatot épít 230 ezer magyarországi, úgynevezett fehér területeken lévő háztartás részére - jelentette be Kara Ákos az infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkár csütörtökön sajtótájékoztatón, Budapesten.

Hozzátette: a minisztérium cserébe vállalja, hogy a fejlesztéssel érintett területekre nem nyújt állami vagy uniós támogatást más piaci szereplőknek. További 270 ezer háztartás elérésére tesz önerős vállalást az Invitel, a UPC, a Tarr Kft. és hetven másik szolgáltató, az erről szóló megállapodásokat a következő két hétben írják alá a felek.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#63130) btz válasza prisz (#63129) üzenetére


btz
addikt

Én ezt úgy látom hogy ezt a szolgáltatót kötelezik arra, hogy azokra a "fehér foltokra" netet vigyen, és nyilvan nagy ....ciség lenne ha a konkurenciának amellett pénzt adna, hogy oda fejlesszen, ezzel pedig a Telekomot rosszabb helyzebe hozva.
De ha a Telekom önmagától vállalta ezt és a többiek előtt vállalta fel ezt, segítve a 30 megabitet minenhova programot, akkor is g...ség lenne

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#63131) btz válasza btz (#63130) üzenetére


btz
addikt

De tovább olvastam a cikket és a többi szolgáltató is tett ilyen vállalásokat, gondolom hasonló feltétetlekkel, más területeken. Úgyhogy nem tudom mire éred azt hogy ezzel csak a Telekom van helyzetbehozva?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#63132) prisz válasza btz (#63130) üzenetére


prisz
aktív tag

Akkor inkább lefordítom érthetőbb magyarra, hogy mindenki értse:

Helyzetbe hozunk és milliárdokkal támogatunk egy nekünk kedves multinacionális céget, aki így vagy úgy majd visszacsenget egy valag lóvét, a konkurencia teljes kizárásával.

A több oldalas körítés, pedig egy nagy "bullshit"...

(#63133) dchard válasza prisz (#63129) üzenetére


dchard
veterán

Nem pontosan értem a problémádat.

A Telekom az idézett szöveg szerint a saját pénzén épít hálózatot olyan helyre, ahol eddig nem, vagy csak rossz minőségű internetes infrastruktúra volt (ergó a többi piaci szereplőnek sem érte meg odamenni, máskülönben már ott lennének). Cserébe annyit kért a Telekom, hogy ha már ő saját költségén jóval a megtérülési küszöb alatt ezt bevállalja, akkor ne basszák szét a 10+ évre tervezett megtérülési modelljét azzal, hogy állami vagy EU-s pénzen odavisznek valakit, aki saját erejéből sosem ment volna rá ezekre a területekre. Szerintem pont ez a korrekt magatartás.

"És vajon miért nincs alternatíva?"

Pontosan tudod, hogy miért. Mert mucsaröcsögére senkinek se éri meg korszerű és drága hálózatot építeni, mert sosem térül meg. Ha a UPC-nek vagy a DIGI-nek annyira megérné, már rég rámentek volna, de látható hogy nem érte meg.

Az más kérdés, hogy ha effektív EU-s pénz is van a dologban, azzal nyilván nem a Telekomot kéne tolni, mert az valóban sérti a versenyt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#63134) prisz válasza dchard (#63133) üzenetére


prisz
aktív tag

Na ne legyél már ennyire naív. "Mucsröcsögére" bárkinek megéri fejleszteni, ha milliárdos uniós lóvéról van szó. Az már más tészta, ha kb. x milliárdonként "vissza kell pörgetni" y milliárdot. Persze ez más tészta, hogy már nagyon belefáradtunk ebbe az egész mocsokba és a mi hibánk, hogy pár milliárdos balhéra már csak legyintünk...

(#63135) #32577792 válasza prisz (#63132) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szerintem mindenki érti anélkül is, hogy kiemelnéd a betűvastagságot..

Szeretnélek megkérni, hogy a mi kis településünkön saját zsetonból fejlessz hálózatot úgy, hogy 500Mbit/s sebességet adj, havi 5k-ért.

Politikára pedig ha jól gondolom, van külön rész.

(#63137) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha én is kérhetem akkor a politikai oldaltól maradjunk minél távolabb, a stadionoknak végképp semmi köze nincs a Telekom-hoz.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#63138) dchard válasza prisz (#63134) üzenetére


dchard
veterán

Pár idézet még az általad linkelt cikkből (a teljesség igénye nélkül):

"5 éves közműadó-mentességet kapnak azok a cégek a hálózatukra, amelyek újonnan épülnek, illetve 100 Mbps sávszélességet tud biztosítani."

"a hálózatok 7 évig nyílt hálózati kötelezettség alá esnek, tehát a közpénzből épült hálózatot meg kell nyitnia más szolgáltatók számára is, hogy megjelenhessenek a piacon"

Így már azért kicsit más a gyerek fekvése.

És nyilván a "nem ad azokra a területekre állami vagy EU-s pénzt" a többi szolgáltatóra is vonatkozik. Azt kizártnak tartom ugyanis, hogy a UPC vagy az Invitel úgy megy bele hálózatfejlesztésbe, hogy ez a "kedvezmény" rájuk egyoldalúan nem vonatkozik. Ellenkező esetben már rég felnyomták volna a kormányt az EU-nál. Gondolom te sem vagy annyira naiv, hogy a UPC aki a világ legnagyobb kábelnetes cége, belemenjen egy ilyen nyilvánvalóan egyoldalú dologba.

Intruder2k5:

A politikát sajnos a politika maga keveri a távközlésbe, így ilyen kérdések megvitatásakor - ami szorosan kapcsolódik a Telekomhoz - nem lehet kikerülni. Ha tetszik, ha nem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#63139) Intruder2k5 válasza dchard (#63138) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen nem vagyok ellene gazdasági részek megbeszélésének sem, amíg az a Telekom vonatkozásában történik. Az viszont, hogy kinek mi a véleménye a stadionokról, vagy éppen meglátása szerint melyik oldal hol és mennyi közpénzt rabol el, nem tartozik a topik témájához, és ezek ezen túl is törölve lesznek.

(#63140) #32577792 válasza Intruder2k5 (#63139) üzenetére


#32577792
törölt tag

+1 :R

(#63141) dchard válasza Intruder2k5 (#63139) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem pont a stadion építés az, amiben a futballhuligánokon kívül mindenki egyet ért. Még egy jobboldalit sem hallottam arról beszélni, hogy ez jó ötlet volt :) A viccet félretéve a probléma valószínűleg az, hogy ebben az országban a többség még mindig érzelmi alapon politizál. Erről kéne leszokni, és pártállás helyett a józan észre hallgatni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#63142) Intruder2k5 válasza dchard (#63141) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, de inkább erre sem reagálok semmit, és nem azért mert nincs véleményem róla, hanem mert ha én reagálok, akkor reagál még a második és harmadik is, és ha én elmondom a véleményem akkor másét sem törölhetem majd jogosan, szóval politikával ezentúl ide, ez a topik pedig maradjon a Telekom témáé. Ami ehhez kapcsolódó gazdasági vonatkozású kérdés, mint EU-s támogatások, vagy a szolgáltató saját beruházásai, stb kérdések..., azt természetesen meg lehet beszélni, de körítés nélkül, mert arra itt már nincs szükség.

(#63143) sarkan


sarkan
aktív tag

Sziasztok!

Szeptember közepén ügyfélszolgálaton személyesen felmondtam a kábel tv-t. két nap múlva postán visszaküldtem a két boxot. Ma kaptam szánlát amiben egész szeptember hónapra kiszámlázták a szolgáltatást.
Reklamáljak vagy jogos a számla?

(#63144) #16695808 válasza sarkan (#63143) üzenetére


#16695808
törölt tag

reklamálj, időarányosan visszajár a pénz

(#63145) tibibi


tibibi
őstag

hülyeséget kérdeztem vagy csak szóra sem érdemes :))

(#63146) sarkan válasza #16695808 (#63144) üzenetére


sarkan
aktív tag

Amikor megkérdeztem, hogy mikor kötik le kábelt, azt mondták, hogy két-három hét az ügyintézés.
Ez számít vagy az felmondás dátuma amikor én lemondtam.
Egyébként elöttem van az oszlop és még mindig be van kötve a koaxom vége.

(#63147) dptrsk válasza sarkan (#63143) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

attól függ mikor mondtad fel. Felmondás +8 nap amit ki kell fizetned, ha pl 22-én mondtad fel, akkor ki kell fizetni az egész hónapot.
Ha 15-én mondtad fel, akkor 23/30ad részt kell fizetned.

Úgy tudom a 8 nap felmondási idő a felmondás időpontjától számolódik, nem pedig az eszközök feladásától.

(#63148) 313313 válasza tibibi (#63145) üzenetére


313313
addikt

Közben nem írtál alá hűséget?
Ez úgy az egyik napról, a másikra? Ugyan azon a helyen?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#63149) Janusz001


Janusz001
őstag

Hpf szűrőt honnan lehet rendelni, ahol feladják levélként is? Itt Bcsabán voltam 3 szaküzletben is, de csak pislogtak rám, mint ponty a szatyorban, amikor ilyet kértem.

(#63150) tibibi válasza 313313 (#63148) üzenetére


tibibi
őstag

Ugyan ott 10-ről váltottam 20-ra miután itt megkérdeztem bírná e a vonalam addig 10 volt 1db iptv előfizetéssel 12-re volt beállítva. Aztán lett 20 ami 18-ra van beállítva ebből levesz az iptv ,de most már örülök ha 10mbit megvan iptv -vel együtt.A szerelő aki rábeszélt anno az iptv-re azt mondta másik központra raktak simán bírni fogja .Most ezek szerint visszaraktak másik központra . :F Nem értek hozzá ezért érdeklődök van e értelme reklamálnom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.