Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63651) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sziasztok! Ok 14.-én telefonon lebeszéltük az új előfizut ami azzal jár, hogy a telefont újra kábelezik, ez itt több oszlopot jelent amúgy az utcától. 2 hetet ígértek ami azért nem fog teljesülni, mert még nem hívtak mikor jönnének én meg tudom, hogy ha holnap nem jönnek akkor ki fognak futni az időből, mert én nem leszek otthon, a jelenlétem nélkül meg ide be nem jön senki és huzigatja ki a gépemet a kábelek miatt. A másik gond, hogy az analog TV fő csatornái amik miatt családink van megszűntek mint natgeó és társai. Jel van, de a tv szól, hogy gyenge, mákos a kép.
Most akkor várjam meg még saját hibájukból kifutnak az időből vagy szóljak nekik? Amúgy éppen ma jár le a hűségidő papíron. Netes felületen minden menüpont hibaüzenettel leáll. Nem látom minek van most épp papíron.

:U

(#63652) wassermann válasza Kolondrum (#63651) üzenetére


wassermann
addikt

Azzal vigyázz: hogyha lejár a hűségidő, egy magasabb díjat léptet automatikusan a számlázóprogramjuk életbe.
Én is rájuk várok (augusztus óta 10M-ás bővítésre) és közben a vonalas telefon havi díja felugrott 1500Ft-ról 4500-ra, a netem pedig 2833-ról 6140-re.

Persze ezt meg fogom reklamálni, mert miattuk nem indul az új 1200+ 2900-as csomagom

[ Szerkesztve ]

(#63653) Kolondrum válasza wassermann (#63652) üzenetére


Kolondrum
félisten

A telefonon történt a szerződés kötés ahol minden elhangzott, még az is ahol rákérdezek mikor jönnek. Nem aggódok csak ennyi idő alatt kínában metro épül.

(#63654) jansky1


jansky1
senior tag

Huawei HG8245H hgw-n sehogy nem sikerült portot nyitni, valaki leírná pü-ben nagyvonalakban, hogyan kell ?

(#63655) Janusz001 válasza Teko001 (#63558) üzenetére


Janusz001
őstag

És tudsz ajánlani valamit? Esetleg egy olyat is, aminek a wifi része is jóval erősebb, mert ennek már a szomszéd szobában is elég halovány (30 -as fal). Aztán megnézem mi fér bele a költségvetésbe.

(#63656) DJ. Ru$y válasza Janusz001 (#63655) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Milyen routert vegyek? nevű topikba tedd fel a kérdésed az igényeid megjelölésével, Asus-t fognak talán ajánlani. Olvasd el a téma összefoglalót előtte, abban a topik-ban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63657) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hát lepetézek!!! Észhez tért a netes felület és olyan mintha semmi sem történt volna!! Mintha nem hívtak volna, nem beszéltünk volna, nem kötöttünk volna semmit. Átváltott határozatlanba a TV és pörög még az 1 év a telóra és a netre. Na akkor ebédelek és telefonálok egyet. És tényleg nem fogok kiabálni. :DD

(#63658) SlayR válasza Kolondrum (#63657) üzenetére


SlayR
senior tag

Az nem jelent semmit...nálam a tavaly év végi hosszabbítás óta határozatlanként szerepel a tv amikor szóvá tettem azt mondták ne foglalkozzak vele...

(#63659) btz válasza Kolondrum (#63657) üzenetére


btz
addikt

Mondhatni ez teljesen normális (megszokott dolog), természetesen azért telefonálj.

ⓑⓣⓩ

(#63660) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Ezzel a szerencsétlenség D-Link DCM-704-el nem lehet csinálni valamit, hogy ne szakadozzon? Vagy ennél a modemnél ez ilyen általános? Apósoméknál van egy ilyen modem, 1 gép van wifin (+ az én gépem, meg telefonok, ha otthon vagyunk; ergo minden eszköz wifin csatlakozik), de folyton szakadozik a wifi, ha netezünk. Naponta többször előfordul. Amikor nekem volt otthon a nettel kis kálváriám tavaly, és egyik modemet a másik után hozták (minden megfordult nálam), volt nálam is kis ideig ilyen D-Link, és emlékeim szerint nálam is ezt csinálta. Kábelen is, wifin is. Ping teszteknél sorra lehetett látni a kihagyásokat. Ahogy itt is. Nálam egyedül a Cisco vált be, most is az van.

[ Szerkesztve ]

(#63661) #16695808 válasza Gabesz87 (#63660) üzenetére


#16695808
törölt tag

csak LAN -ban jó nekem is :(

(#63662) Gabesz87 válasza #16695808 (#63661) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekem anno otthon úgy sem volt jó...vagy a fene tudja, lehet, hogy az a Technicolor volt. Az egész biztosan nem volt jó LAN-on, mindig volt ismétlődően 4 kihagyás ping tesztnél. Én meg sosem használtam a HGW-k wifijét, szóval nem tudom, vagy nem emlékszem, hogy teljesít, de itt a párom szüleinél mint írtam, wifin megy minden. Van egy TP-Link 741 vagy 841ND router (nem tudom már melyik), amit hoztam mielőtt még T-s netük lett, de hiába tenném be, hogy arról menjen a wifi, ha egyszer már alapból szar a HGW-n. Mert gondolom akkor ugyanúgy fog szaggatni arról is.

(#63663) #16695808 válasza Gabesz87 (#63662) üzenetére


#16695808
törölt tag

valahol azt olvastam hogy ki kell kapcsolni a wifit és akkor a lan sem fog szarakodni és rádugtak egy normális wifis routert és arról ment a wifi.

(#63664) Arni90


Arni90
tag

Üdvözletem! Valaki meg tudná nekem mondani hogy mi ez? Régen kötötte be egy Tés szaki. Normális ez így?Esetleg befolyásolja e az internet sebességét? Internet van, igaz elég gyenge.


(#63665) DJ. Ru$y válasza Arni90 (#63664) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hátőőőő... Riasztó van vagy hasonló? Minek ennyi doboz? A bejövő vezetékedre kellene kötni egy ilyen kötődobozt (pl. a krémszínűt) és onnan mehet tovább RJ csatlakozóval a szűrőbe, abból tovább a modembe, és a szűrőből osztható tovább a telefon is (ha kell).

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63666) Intruder2k5 válasza Arni90 (#63664) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ADSL splitter, ami szétválasztja egymástól a modem és a telefon jeleit, pontosabban a telefont nem engedi rá a modemre.

Mondjuk, hogy a többi három minek azt nem tudom, az sima kötődoboz talán, de jó lenne tudni miként van bekötve, lehet ott is van felesleges, ami csak növeli a csillapítást a rendszerben.

(#63667) Arni90


Arni90
tag

Nincs riasztó. Csak nekem is az a 3doboz fura. Nem tudom miért jó az úgy. Mert a szűrő az oké, na de az a hármas hogy minek...

(#63668) wmati válasza Arni90 (#63667) üzenetére


wmati
addikt

Merre mennek a kábelek abból a három dobozóból egyik a szűrőbe többi meg telefonokhoz ?

[ Szerkesztve ]

(#63669) Arni90 válasza wmati (#63668) üzenetére


Arni90
tag

1 megy a szűrőbe, de a szűrőből 1 vissza is az egyik dobozba, és 1 a telefonnak.

(#63670) btz válasza Arni90 (#63669) üzenetére


btz
addikt

Hívj egy rendes szerelőt, mert ezt pékszakmunkás csinálhatta :D

ⓑⓣⓩ

(#63671) wmati válasza Arni90 (#63669) üzenetére


wmati
addikt

Oké ilyet se láttam még akkor ;]

(#63672) Intruder2k5 válasza Arni90 (#63669) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi van rákötve úgy összességében? Egy modem és egy telefon?

(#63673) Arni90 válasza Intruder2k5 (#63672) üzenetére


Arni90
tag

Pontosan.

(#63674) Intruder2k5 válasza Arni90 (#63673) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor pedig ott az első bekötő doboz, arra kösd rá a spliiert, aminek a két kimenetére mehet a telefon és a modem, a többi mind szükségtelen, ezeket az oda-vissza hurkolásokat pedig meg kell szüntetni.

A modemig vezető kábel esetén mindenképpen arra kell törekedni, hogy az a lehető legrövidebb módon, és a legkevesebb osztással, toldással kerüljön kiépítésre.

[ Szerkesztve ]

(#63675) dchard válasza Arni90 (#63664) üzenetére


dchard
veterán

"Normális ez így?"

Természetesen nem. A kezét biztosan letörném annak, aki ezt a taknyolást véghez vitte...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#63676) Sharkweb válasza SlayR (#63649) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

2012. Cisco ISB6030-MT

(#63677) Nescafé


Nescafé
őstag

Speedport 724 még mindig a 634-es firmware a legúljabb?

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#63678) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
Azt hallottam, hogy a mi DSLAMunk is VDSL2-es, így szeretnék váltani nagyobb csomagra. Ezen a vonalon mi az a sebesség, ami mehet VDSL-en?

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezeket az értékeket egy DSL-360R(B3)-mal mértem, a Pirelli HGW-m 18623/1278-ra szinkronizál fel, és tartja stabilan.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#63679) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

van egy telekom mobilos előfizetésem, és a 29-es körzetben lehetőségem van net+telefonra is előfizetni. csak simán megrendelem, és kész? illetve: magenta1 megéri így, ha már van előfizetésem?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#63680) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Hosszú kérdésem lenne, vázolom is remélem megvilágosodok és tudtok segíteni benne.

1: Analóg rendszerem van mint kábel tv, telefon és internet ami kábelnet. A kábelnetre a telefonra(hoppá díjcsomag) 2-év hűség lett kötve, a tv-re csak 1 mivel kivezetik ennek a hűségideje most jár le 35 nap múlva.
Felhívtam a telekomot közölték, hogy a tv-re lehet hosszabbítást kötni és maradna a díjcsomagban(persze mint digitális tv) viszont ugye azokhoz a tv-hez amik katódcsöves tv-ék(1 darab van ami lcd) kell külön venni mediakonvertert aminek az ára 8990ft és csak két tévére adnak.
Eddig értem, de meddig szándékozik a telekom az ingyenes digitális adást adni 2016 végéig? vagy hamarabb megszünteti és csak iptv lesz(úgyis azt akarják végül is mindenhol ) Erre nem kaptam érdemi választ.

2: A telefont meddig hagyják analógon? kötelező átrakni azt is digitálisra? ha digitálisra rakatom ott is kötelező voip-ra vagy már eleve úgy kapom akkor?

3: Iptv mellett lehet kérni a kódolatlan digitális adást vagy kérni se kell egy ideig szolgáltatják még. Vázolom a szitut 1 tv-lenne ha lesz Iptv, a többi nem. Lehet úgy kötni hogy a többin csak digitális adás jöjjön? vagy ilyenkor mindegyikre iptv lehetséges csak? Iptv-t lehet kötni analóg tvre az iptv boxban van konverter? tudom elvetemült kérdés de érdekelne hogy lehetséges-e?( lesz véve lcd csak folyamatosan)

4: Mostani szerződésemből 1 év még hátra van a telefonból, a netből a tv ugye lejár. Nézegettem az online csomagváltó opciót, lehet e most új szerződést kötni mindenre tv, net, telefon 2 évre a mostaniak mellett?
Vagy ez úgy működik, hogy a fennmaradó kettő szolgáltatásnak a kötbérét ki kell fizetni(kedvezmények összegét tekintve), és azután lehet új csomagot kötni?
Mostani csomagom marad(digitális tv alap, netmánia s, hoppá díjcsomag) akkor 9300ft-ot fizetek, ha újrakötnék iptv családi+hd csomag, netmánia L, alap telefoncsomag akkor 6450ft-ot fizetnék.

Ennyi azt hiszem mindent összeszedtem :R

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#63681) DJ. Ru$y válasza Razermazer (#63680) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1, Annyi DVB-C képes vevőt veszel a Telekomtól függetlenül, amennyit szeretnél. Erre megfelelő segítség a Google, a lényeg, hogy DVB-C tuner legyen a boxban amit megveszel. Azt, hogy mikor szüntetik meg a digitális KTV-t még szerintem ők sem nagyon tudják. (Ne keverd össze, attól, hogy valami LCD TV, még nem feltétlen rendelkezik megfelelő DVB-C tunerral, hogy képes legyen külső box nélkül adás vételére.)

3, IPTV mellett "ajándék" szokott lenni eddig az analóg, most pedig a digitális KTV. IPTV egy fogalom, ehhez kapsz STB-ket amiket UTP kábellel a HGW-re kell kötni, az STB-t (SetTopBox) utána SCART-tal, HDMI-vel, vagy RCA (komponens/kompozit) csatlakozással juttathatod át akár csöves TV-re, akár LCD-re.

4, Ha most újrakötsz, akkor a hűséged attól a naptól újraindul és onnantól ketyeg 2 évig.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63682) Rick4


Rick4
félisten

Hát, gyerekek, itt valami nagyon nagy gebasz van. A 120/10-es netem a másfél héttel ezelőtti központi összezuhanás után sem akar helyreállni, most is a csodára várok. Bejelentettem a hibát 12.-én, felvették a hibajegyet, jött sms, de azóta ide senki nem jött, fel nem hívott, és a mai telefon alapján azt mondják, lezárták 3 nappal később, de erről se sms, se semmi. Természetesen javulás sem volt érezhető, a mai értékek alapján újabb hibajegy lett leadva. Egyszer ennyi, máskor 120, aztán 3 percre rá megint ennyi.
Tegnap este: [link]
Ma este: [link]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#63683) Gubek-Einste válasza Rick4 (#63682) üzenetére

Nem újabbat kellett volna felvetetni, hanem a régi újra nyittatni mivel: 1; semmilyen tájékoztatást nem kaptál a lezárással kapcsolatban, 2; a hiba még mindig fent áll.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63684) Rick4 válasza Gubek-Einste (#63683) üzenetére


Rick4
félisten

Ma azt mondták, 16.-án lezárták a hibajegyet, és nem tudja, küldtek-e smst....

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#63685) semetka


semetka
őstag

Nálam elment minden, se iptv,se dig tv, se net. Javítanak valamit? Hmvhely

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#63686) #78121280 válasza semetka (#63685) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hódmezővásárhely elszállt 23:01 perckor. Valószinüleg karbantartás van... vagy lehalt valami. A jelszint a csillagos egekbe huzva 1 DS 20dBmV :D 1 US 34dBmV ...

(#63687) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Ilyen esetben mikor kell lemondani T-pontban a szerződést pontosan? Amikor már vihetem vissza a modemet is, arra az időpontra vagyok kíváncsi...

(#63688) DJ. Ru$y válasza Gézengúz (#63687) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

5 napja kellett volna, mert 8 nap a felmondási idő, amit kiszámláznak, így úgy jártál volna a legjobban, hogy 8 nappal a vége előtt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63689) Gézengúz válasza DJ. Ru$y (#63688) üzenetére


Gézengúz
addikt

Csak tudnám odabent a múltkor a kollegina miért mondta azt, hogy november 15??? :F

Akkor ma menjek is befelé?

[ Szerkesztve ]

(#63690) DJ. Ru$y válasza Gézengúz (#63689) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

November 15? 3 napot él még a hűséged, az 10.30 legkésőbb ezen a napon bemennék, ugyanis, amint lejár a hűséged, már az hűség nélküli árat számolják majd a 8 napra... Ha van időd menj be ma, de én legkésőbb 30-ig bemennék...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63691) Gézengúz válasza DJ. Ru$y (#63690) üzenetére


Gézengúz
addikt

Köszönöm! Akkor még ma...Miért mondott nekem 15-ét vajon?? :Y

(#63692) unravel


unravel
őstag

Haló
Új ügyfélként szeretnék korlátlan Music díjcsomagra előfizetni. A Music tartalmazza a Spotify Premium díját is?
A Spotify fiókomon 2017ig feltöltött Premium van, azzal mi lesz?
Már meglévő Spotify accounttal is működik?
Feltöltőkártyásoknak is elérhető a Music opció?

¯\_(ツ)_/¯

(#63694) Mr.Csizmás válasza Gézengúz (#63691) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem értek hozzá, de itt is 14 napos elállás van? :U ergo ha hóvégén megszűnnél, automatice újraköt, és +14 nap.... :F :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#63695) Teko001 válasza Mr.Csizmás (#63694) üzenetére


Teko001
őstag

Nem köt újra automatikusan, csak simán elkezded a drágábbat fizetni, hűségkedvezmény nélkül.

(#63696) spici


spici
tag

Sziasztok!
Olyat tehet a drágalátos Magyar Telekom, hogy Szept 11-től Október 5 ig nyitva volt egy hibajegyem és lezárták úgy hogy megjavították a hibát és levélben azt mondta, hogy az éven már kaptunk 13.000Ft jóváírást (5+8) , ezt nem hajlandóak kifizetni.

Tehet ilyet?

(#63697) Hp Canon


Hp Canon
tag

Sziasztok, szerintetek hogy tudom azt elérni hogy kicseréljék a router-modemem (tc-7200) egy sima modemre? Az iptv-t lemondtam, hűségidőm nincs már. Persze az megoldás hogy visszamondok mindent és kötök új szerződést csak netre de nem igaz hogy ezt egyszerűbben nem tudom megoldani, röhej

(#63698) #78121280


#78121280
törölt tag

2015. november 11-étől a vezetékes internet szolgáltatáshoz kínált NetMánia S és NetMánia M csomagokhoz - megfelelő vezetékes és mobil hálózati feltételek megléte mellett igénybe vehető - 20Mbps sebességű Gyorsító opció kerül bevezetésre (5/C (értékesíthető) Melléklet).

Forrás.

(#63699) dptrsk válasza spici (#63696) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha a hiba az ő eszközükben volt nem tehet ilyet...

(#63700) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Mire is kellene hivatkozni, hogy ha nem akarnák átvenni a T pontban a Speedportot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.