Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63451) djculture válasza Daywalkerke (#63450) üzenetére


djculture
félisten

Működik de csak passzivba, ami azt jelenti hogy csak aktiv módban lévőkhöz tudsz kapcsolódni és hozzád nem is tudnak kapcsolódni( ergo nem tudsz feltölteni). Felejteni kell ezt a hülyeséget ha átraknának kérni kell hogy kéred vissza a publikus ip-det.

(#63452) Intruder2k5 válasza djculture (#63451) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Annyival kiegészíteném, hogy de, tudnak hozzá kapcsolódni, viszont csak az aktívak, akik mindig kevesebben vannak, így lényegesen kevesebb feltöltést lehet elérni.

(#63453) Daywalkerke válasza djculture (#63451) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a válaszokat.
Egyébként ez a privát IP hasonló mint egy fix IP cím, vagy ez is ugyanúgy dinamikus lesz mint a nyilvános IP? biztonság szempontjából jobb(ahogy ezt a Telekom állítja) mint a nyilvános IP, egyáltalán az eddig általatok elmondottakon kívül miben különbözik a kettő egymástól? esetleg van itt a fórumon olyan akinek már bekapcsolta a Telekom és így tapasztalata is van vele?

[ Szerkesztve ]

(#63454) Gubek-Einste válasza Daywalkerke (#63453) üzenetére

Nem lesz most sem fix IP címed, továbbra is dinamikus IP-t fogsz kapni. Olyan lesz mind ha egy router lenne beiktatva a modem/HGW előtt.
Egyáltalán nem biztonságosabb, lehet 1-2 eset amelyben jelenthet némi védelemét de ez elenyésző.
Lényegében már le lett írva, hogy mik is a hátrányai ennek a privát/NAT-olt IP címnek, sok mindent már nem lehet hozzáfűzni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63455) Bile Demon válasza Daywalkerke (#63453) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ezt a privát IP-t úgy kell elképzelni, mint amikor router mögött vagy, de ez a "router" a szolgáltatónál van és te NEM menedzselheted (NEM nyithatsz rajta portot, NEM teheted DMZ-be az egyik lokális IP-det stb.). Tehát már a HGW-d WAN portjához se jutnak el a külső kapcsolódási kérelmek, így hiába állítod be a szokásos dolgokat rajta, akkor se fognak tudni hozzád kívülről kapcsolódni. Vagyis a HGW-d WAN portja is egy belsőhálózati IP címet kap, ugyan nem a 192.x.x.x tartományból, hanem 10.x.x.x, de ez a lényegen mit sem változtat.

Ez a tegnapi cikk nekem új volt, de látom, hogy már 2013-ban is küldtek ilyen leveleket (e-mail?).

Melyik felhasználókkal próbálkoznak? xDSL, vagy kábelnet? Vagy mobil?
Ez annak a jele, hogy fogytán vannak az IPv4 címek?
Miért nem az IPv6 bevezetésével oldják meg a problémát?

Bruhe

(#63456) Intruder2k5 válasza Bile Demon (#63455) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Legjobb tudomásom szerint DSL végpontokkal csinálják ezt most, mobilon korábban sem volt lehetőség külső elérésre, ezt routeres témákban már felmerült tavaly.

[ Szerkesztve ]

(#63457) Garold válasza Bile Demon (#63455) üzenetére


Garold
senior tag

Ahogy Imtruder írta csak xDSL, az ipv6 tesztelése újból folyamatban, viszont most knet alapon.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#63458) Möhe válasza DJ. Ru$y (#63449) üzenetére


Möhe
addikt

Köszönöm, sikerült. :C

(#63459) ripo05 válasza OldMike (#63436) üzenetére


ripo05
tag

Köszönöm az infot! :R

(#63460) dptrsk válasza Garold (#63457) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

kábelnetesként lehet valahogy csatlakozni IPv6 vagy zárt teszt?

[ Szerkesztve ]

(#63461) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Hálózatfejlesztés. Árak is lehetnének már..

(#63462) tope válasza -secret- (#63461) üzenetére


tope
addikt

Meg címek ! mert marhára megtévesztő így.

(#63463) jansky1


jansky1
senior tag

Meg tudja mondani valaki, hogy T. Társaságnál milyen megfontolásból van 800,- Ft-os külön csomagban, vagy még drágábban a Fishing & Hunting? :W

(#63464) Gubek-Einste válasza jansky1 (#63463) üzenetére

Több bevétel legyen aki nézni akarja :C

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63465) Lacielvtárs válasza Gubek-Einste (#63464) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+999 szerintem is nincs ebben semmi ördöngösség... ;]
én is így vagyok a Discovery Science-vel :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#63466) kentucky válasza Intruder2k5 (#63456) üzenetére


kentucky
őstag

Sokat játszok online, szerintetek írjak, hogy publikus IP-címet kapjak?

(#63467) adika4444 válasza kentucky (#63466) üzenetére


adika4444
addikt

ha szervert csinalsz mindenkeppen klienskent se art

üdv, adika4444

(#63468) anulu


anulu
félisten

ez az ip nat b@romsag kinek a fejebol pattant ki? ill 1412-n melyik menupont alatt lehet az opt-outot jelezni? valamint a szerzodesemben 1db _public_ ip cim szerepel. mi adott nekik felhatalmazast az egyoldalu modositasra?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#63469) re_mod


re_mod
tag

Üdv.!

TV készülék részletre vásárlásakor a megrendelés után mikor szoktak kb. vissza hívni mert a felületen a rendelés leadása után annyit írt hogy 3 munkanapon belül keresni fognak de más visszajelzés ezzel kapcsolatban nem történt. Azért kérdezem hogy szokott ez zajlani általában a gyakorlatban...

:(((

(#63470) Intruder2k5 válasza anulu (#63468) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltehetően a hibabejelentés jó lehet, sokkal inkább mint a számlareklamáció.

(#63471) anulu válasza Intruder2k5 (#63470) üzenetére


anulu
félisten

2 reszletben szumma 1+ orat kertek mar a turelmem telefonon a hibabejelentesnel. de ok, probalom tovabb

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#63472) Lacielvtárs válasza re_mod (#63469) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, ha a neten adtad le a rendelést akkor az kicsit lassabban megy mintha fel hívtad volna őket a rendeléssel kapcsolatban :K
már mint ha a 1412-n rendelted volna meg :K
én eddig amit telefonon rendeltem meg, az a megrendeléstől számított egy hétre rá az otthonban volt :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#63473) re_mod válasza Lacielvtárs (#63472) üzenetére


re_mod
tag

Akkor lehet felhívom az ügyfélszolgálatot hátha segít valamit.

(#63474) Lacielvtárs válasza re_mod (#63473) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

mondjuk vannak olyan rendelések melyek olcsóbbak ha neten vagyis webes felületen rendeled.
de ha leadtál egy webes megrendelést, utána fel hívhatod őket hogy mit tudnak mondani mikor várható...
nekem anno pénteken vették fel a rendelést, majd kedden megjött az értesítés hogy megszületett a szerződés, majd szerdán az e-ügyfélszolgálat felületén megjelentek a számlák a részletekről, és rá két napra hozta a GLS a tévét.
ha jól emlékszem csütörtök este jött az sms hogy a gls a következő munkanap hozza a csomagot...
nálam ez így zajlott le, persze én olyat rendeltem ami volt raktáron, mert ha nincs raktáron, akkor jelentősen nő a várakozási idő :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#63475) Nooeca válasza -secret- (#63461) üzenetére


Nooeca
senior tag

Milyen árak, ugyanaz van mint a többi szolgáltatásnál, Telekom egységes ársávot használ.

Példának okáért: 50 Mbit + IPTV Családi+HD + Telefon: 11.000~ Ft/hó + 2 év hűség.

(#63476) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Bár gondolom a T most leginkább hálózatot, technológiát fejleszt, épít ki (VDSL, optika, meg mit tudom én még mi), de szerintetek a közeljövőben várható lesz sávszél. növelés? Mert azért a másik két szolgáltatóhoz képest szerintem megint némi lemaradásban van. Én elvagyok a 120 Mbps-al mondjuk, nem hiányzik több, szóval pusztán kíváncsiságból kérdezem.

(#63477) DJ. Ru$y válasza Gabesz87 (#63476) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha követed a topik-ot, láthattad, hogy volt szó róla, hogy a UPC-hez hasonló csomagok lesznek. Nem, sávészél növelés nem lesz ingyen(!) a kettő nem ugyanaz. Új csomag lesz, amire válthatsz, ha akarsz.
Tessék.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63478) Gabesz87 válasza DJ. Ru$y (#63477) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem, nem követem napi rendszerességgel, szóval nem tudtam, hogy volt szó róla!
Mit jelent az, hogy a UPC-hez hasonló csomagok? Én a sebességre voltam kíváncsi. Mert azt ugye változatlan áron szokták növelni adott csomagban.

(#63479) anulu válasza DJ. Ru$y (#63477) üzenetére


anulu
félisten

a nagy kérdés, hogy mikor. ill az upload hogy fog alakulni. pár héten belül aktiválja a rendszerét a Digi az utcánkban...

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#63480) Nooeca válasza DJ. Ru$y (#63477) üzenetére


Nooeca
senior tag

Azért ez se pontos! Új csomagok lesznek új árazással, amely ár-érték arányban jobb mint a mostani árazás.
Például 50 Mbit most ha 5000 akkor lehet majd 100-at kapsz 5000-ért, ha csomagot váltasz.

Vagyis te mint user ugyanannyit vagy majdnem hasonlót fizetsz, jóval nagyobb sebességért, csupán váltanod kell csomagot, de lényegében a havidíjad nem feltétlen változik - már amennyiben nem egy jóval nagyobb csomagnak megfelelőre váltasz...

[ Szerkesztve ]

(#63481) DJ. Ru$y válasza Gabesz87 (#63478) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mint leírtam, ingyen növelés (egyelőre úgy néz ki) NEM lesz, új csomagok lesznek. Link az előző hozzászólásomban.

#63480
Attól ez még nem automatán fog megtörténni, és ezt nem nevezném sávszélesség emelésnek, amire ő gondolt.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63482) Gabesz87 válasza Nooeca (#63480) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na igen, én is erre/így gondoltam! Lehet, hogy más csomag lesz, más néven, de lényegében u.a. az ár, 2x sebesség.

(#63483) Nooeca válasza Gabesz87 (#63482) üzenetére


Nooeca
senior tag

A legnagyobb csomag 500 Mbit lesz, míg most 120, szóval ha esetleg nem lesz véletlen 5 helyett 6 vagy több csomag, akkor ott 4x-es emelés is lesz, de ebben az esetben sem kapod meg automatán, hanem jelzed hogy igényelnéd az 500-ast így az ügyfélszolgálat átvált az új csomagba, és hasonló árat fizetsz.

Már amennyiben az 500 nem egy új 6. csomag lesz.

[ Szerkesztve ]

(#63484) Gabesz87 válasza Nooeca (#63483) üzenetére


Gabesz87
addikt

Persze, ez teljesen világos! Köszönöm :)

(#63485) anulu


anulu
félisten

végre elértem a telefonos ÜSZ-t. koaxon nincs és nem is tervezik a NAT-olást.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#63486) DJ. Ru$y válasza Nooeca (#63483) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

30-50-120-300-500 Mb/s (mivel ugye a 30-at kell nekik mindenhol hozni), a kisebb csomagok idővel megszűnnek és valószínűleg ez az 5 marad egyelőre. Későbbiekben akár gigás csomag is lehet, de ez elég távoli jövő szerintem. Új csomag lesz mind a kettő, eddig arról volt szó...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63487) Nooeca válasza DJ. Ru$y (#63486) üzenetére


Nooeca
senior tag

Mi lesz új csomag?! Milyen kettő?!

(#63488) DJ. Ru$y válasza Nooeca (#63487) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A 300 Mb-es meg az 500 Mb-es.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63489) Nooeca válasza DJ. Ru$y (#63488) üzenetére


Nooeca
senior tag

Jó hát igen 300 meg 500 számilag is új, hiszen az 50-30-120 most is jelen van. De ha tényleg csak 5 csomag lesz akkor a 120-as ára lesz valahol az 500-assal megegyező vagy lényegében hasonló. Azaz mivel hűséget kötöttél, te lefelé nem upgradelhetsz, így 120-asról maximum 500-ra válthatsz, hiszen a havidíjnak közel azonosnak kell vagy többnek lennie.

Ezért is mondogattam azoknak akik most kötnek hogy jól gondolják át, mert lehet hogy most a 30-50 kevésnek tünik, de későbbiekben nem lesz mód leupgradelni hogy az "300 már nekem sok, adjatok inkább 120-at az is több mint a jelenlegi 50." mert hogy ezen az elven 50-300 lesz egy azonos csomag.

(#63490) mobilizmo válasza Nooeca (#63475) üzenetére


mobilizmo
addikt

Azért ez nem ilyen egyértelmű.
Én idén januárban költöztem kerületen belül 5 utcával odébb. Ahonnan költöztem 50/5 net/családi/telefon 14 kHuf körül volt. Ahova költöztem már volt Digi (most már a régi helyen is van) ezért 120/5 net/családi+HD/telefon <10 kHuf egy év hűséggel.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#63491) DJ. Ru$y válasza Nooeca (#63489) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt is leírták már... Nem fogják lenyomni a régi csomagok árát az újak... Lsd. UPC.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63492) Intruder2k5 válasza anulu (#63485) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hogy neked még nem is volt NAT-olás? Ezért aggódtál ennyire? :)

Azt hittem DSL-es vagy, és átraktak privát IP-re.

[ Szerkesztve ]

(#63493) Nooeca válasza DJ. Ru$y (#63491) üzenetére


Nooeca
senior tag

Dehogynem:

Ha a Telekom.hu/halozatfejlesztes oldalon rendelsz szolgáltatást, lényegesen kedvező - későbbi már általad linkelt paletta árain - jön a szolgáltatást. Aki ott iratkozott fel, mind jóval olcsóbb csomagárat kapott mint amit pl. Webshopban kapsz.

"Használd már most ki akcióinkat" - van a címében eleve.

Ezért akár több ezer forinttal olcsóbban (7500~ körül) jön a 11.000 csomag, ha ott rendeled!
50 Mbit/sec + Család + HD + Telefon

[ Szerkesztve ]

(#63494) anulu válasza Intruder2k5 (#63492) üzenetére


anulu
félisten

nem volt :) a public IP viszont kell. úh ezért aggódtam :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#63495) tope válasza DJ. Ru$y (#63486) üzenetére


tope
addikt

Mikorra kell ezt megcsinálniuk ? (Megyeszékhely, igaz kertes ház része, de itt max csak 12Mbit van)

(#63496) Kronk válasza Nooeca (#63493) üzenetére


Kronk
őstag

Én azon az oldalon semmi ilyet nem találok, mutatnál egy pontos linket, vagy képernyő mentést? :R

http://totesz.myminicity.com/

(#63497) Zimi91 válasza Kronk (#63496) üzenetére


Zimi91
tag

Válassz ki egy települést a listából (felül) és utána ha betöltött az oldal görgess lejjebb. Amúgy, ahol én találkoztam eddig új optikai nettel (mármint, hogy akkor jelent meg az adott területen), ott mindig elég jó/akciós áron adták. Pl anno 6000 Ft volt net (30as), tv (családi) + alap telefon. Ha ezt más területen állítottad volna össze, ahol már rég volt, kb 10.000 Ft lett volna. :) (ezek régi árak, csak példaként hoztam fel...)

[ Szerkesztve ]

(#63498) Kronk válasza Zimi91 (#63497) üzenetére


Kronk
őstag

De a saját településemet válasszam ki (Budapest12) vagy mást, mert az enyémen semmi újat nem hoz, mondjuk még optika sem ért ide, most nézem, ha Csabdit választom, akkor máshogyan néz ki, de árak nincsenek...

http://totesz.myminicity.com/

(#63499) adika4444 válasza anulu (#63471) üzenetére


adika4444
addikt

nat@telekom.hu
asszem ha ide dobsz egy MT-azonosítót akkor visszaraknak publikusra.
(#63485) anulu: Jó hír. Aztán ugye tudjuk néha homlokegyenest más történik mint amit ígérnek.

üdv, adika4444

(#63500) zoli62 válasza djculture (#63423) üzenetére


zoli62
addikt

A váltás megtörtént, most a díjcsomag és hűség pontos beállítására várok, mert ezt az egészet egyedi ajánkatban kaptam, és erre csak háttércsoport jogosult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.