Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64301) #78121280 válasza bul07 (#64294) üzenetére


#78121280
törölt tag

Sajnos nem,mert VDSL-re nincs 2. HD stream. :(

(#64302) wmati válasza DJ. Ru$y (#64300) üzenetére


wmati
addikt

Percek lennének postán hogy megszabaduljon tőle. De én most már reménykedni kezdenék hogy időben vissza érkezzen.

(#64303) Fernet


Fernet
senior tag

TVGO-val kapcsolatban tudnátok segíteni?

WayteQ 7x Quad tabomon eddig nagyon szépen ment az alkalmazás, de csináltam rajta egy memória átparticionását (ehhez rootolni kellett, de a végén megvolt az unroot) azóta a TVGO azt mondja, hogy root-olt készüléken nem fut. Ellenőriztem már több programmal, de mind azt mondja, hogy nincs rootolva.
Ilyenkor mi a teendő?

Lehet nem ez a legmegfelelőbb topic, de hátha... A tablet topicjába nem kaptam választ a kérdésre.

(#64304) dptrsk


dptrsk
Topikgazda

(#64305) ripo05 válasza Fernet (#64303) üzenetére


ripo05
tag

Próbáld meg az 1.0.12-t. [link]

(#64306) mobilizmo válasza #78121280 (#64301) üzenetére


mobilizmo
addikt

Amikor én lemondtam év elején, 4 postáról zavartak el azzal, hogy igen le lehet adni a postán, de éppen náluk nem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#64307) Fernet válasza ripo05 (#64305) üzenetére


Fernet
senior tag

"A filmlejátszás minőségbiztosítási okokból mobileszközödön nem támogatott. (V-1)"

(#64308) #41133696 válasza mobilizmo (#64306) üzenetére


#41133696
törölt tag

Érdekes, nálam átvették.

(#64309) kisapa


kisapa
senior tag

Erre esetleg valaki?

(#64310) Lacielvtárs válasza kisapa (#64309) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szerintem minden eszközöd aminek köze van a szolgáltatáshoz, áramtalanítsd ha még nem tetted volna...
ha leszakad a hálózatról, majd újra csatlakozik, akkor élnie kell az "új" szolgáltatásaidnak, elvileg :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#64311) btz válasza Fernet (#64307) üzenetére


btz
addikt

Teljes unroot volt? Tehát nem csak a root áttmeneti kikapcsolása, hanem a root teljes eltávolítása kell, a SuperSU vagy bármelyik másik SU app is eltűnik olyankor.

ⓑⓣⓩ

(#64312) ripo05 válasza Fernet (#64307) üzenetére


ripo05
tag

A régit töröld teljesen, nálam ez a verzió működik.

(#64313) kisapa válasza Lacielvtárs (#64310) üzenetére


kisapa
senior tag

Az áramtalanítás megtörtént de indulás után kiírja az eszköz azonosítót( ID) és kér egy jelszót. Ezért gondoltam,hogy lehet be kell regisztrálni.

(#64314) Lacielvtárs válasza kisapa (#64313) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát ezek fényében erre lehet rá kellene kérdezni a 1412-n :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#64315) zunicum válasza kisapa (#64313) üzenetére


zunicum
tag

jelszó: 12345

(#64316) Fernet válasza ripo05 (#64312) üzenetére


Fernet
senior tag

Valami nem kerek. Töröltem teljesen, újratettem, most meg el sem akar indulni az alkalmazás:

"Hiba történt az alkalmazás beállításainak betöltése közben. Megpróbálod újra vagy kilépsz?"

Szerk.

Nem volt netre csatlakozva. Viszont most újra ez a hiba:

"A filmlejátszás minőségbiztosítási okokból mobileszközödön nem támogatott. (V-1)"

[ Szerkesztve ]

(#64317) ripo05 válasza Fernet (#64316) üzenetére


ripo05
tag

Hát innen nem tudom, hogyan tovább. Nekem ez verzió működik és soha nem upgradelem. Hátha van még valakinek ötlete...

(#64318) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Nagyobb internetcsomagra váltottam. A telefonos ügyintéző azt mondta, hogy 24 max 48 órán belül megtörténik a váltás. Lassan letellik a 48 óra és még semmi. Mivel valószínűleg routercserével fog járni (adsl-ról vdsl-re) gondolom a hétvégén nem fog jönni senki sem. Mennyi idő után lehet reklamálni, hogy még nem történt meg a váltás? Általában mennyi az átfutási ideje ennek?

(#64319) Teko001 válasza Mikeee89 (#64318) üzenetére


Teko001
őstag

Ha az ÁSZF-et nézzük, 30 napjuk van rá.

(#64321) atala


atala
addikt

Sziasztok!

Tervezem lecserélni a Sat Tv-t, IPTV-re. Jelenleg 120 MBit-et tudnak kábelen adni.
Kérdésem, hogy mennyire befolyásolja az internetezés a TV-zést?
Mármint, hogy ha mondjuk meg egy letöltés a számítógépen full sávszéllel, akkor lehet-e gond a tv adás minőségével? Főleg, ha HD adást néznek. 3 TV van, de ebből 2 megy csak egyszerre.

(#64322) norti válasza atala (#64321) üzenetére


norti
addikt

Nem befolyásolja egyáltalán, de arra készülj fel, hogy az IPTV HD minősége hagy némi kívánnivalót maga után és a Sat SD-je is szebb (bár egy normális tévé az SD-t ki tudja javítani, de a HD agyon van tömörítve a Telekomnál IPTV-n).

(#64323) Teko001 válasza atala (#64321) üzenetére


Teko001
őstag

Semennyire

Szerk: Megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#64325) atala válasza norti (#64322) üzenetére


atala
addikt

Remek. :W
Valóban nincs panaszom a Sat-nál a minőségre. Mind az SD, mind a HD nagyon szép.
Szóval akkor minőség romlásra kell számítani.

(#64326) Intruder2k5 válasza atala (#64325) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És miért akarsz váltani? Miért nem jó a SatTV?

[ Szerkesztve ]

(#64327) #02683648


#02683648
törölt tag

Üdv mindenkinek,

4 (+1) kérdésem lenne:

1./ Ha most Hoppá díjcsomagunk van 2017.03-ig tartó hűségidővel, lehet e büntetés, kötbér, etc. nélkül Hoppá Pluszra upgradelni?

2./ A magenta 1 kedvezményhez kell e h a vezetékes csomag hoppá plusz legyen? (mondjuk anélkül is szeretnénk upgradelni de ha nem lehet akkor a magenta 1 is ugrott?)

3./ A vezetékes internet, telefon, tv havidíj változik e ha a magenta 1-be bekerülnek? (mármint abból van e kedvezmény a 3 szolgáltatásos, triple play árhoz képest?)

3./ Mennyire macerás a magenta 1-et elintézni? Egy telenoros szám lenne január elején behordozva a telekomhoz, az érdekelne részben h el lehet e intézni telefonon vagy online az új előfizetés rendelését számhordozással, ill. a kedvezményeket (különösen a korlátlan tv go) beállítják maguktól vagy levelezgetni, telefonálgatni kell ezügyben?

Sajnos nem jó tapasztalatom van ügyfélszolgálati téren a telekommal, a hírhedt kombi plusz üzleti ajánlattal kapcsolatban 6-7 hónapot leveleztem, telefonálgattam mire működött, egy másik alkalommal kifogtam egy olyan ügyintézőt akit pár nappal később kirúgtak az adott t boltból (ezt oda betelefonálva tudtam meg amikor a névjegyén lévő számát hívtam) és a hűségszerződésünket nem rögzitette be, utólag kaptam vmi 24.000 Ft kötbért a telekomtól amivel mondjuk 10e pluszba voltam, de akkor is csomó utánjárásba került.

A plusz kérdés:

Korábban úgy volt a felállás h a TV magánszemély nevén volt az internet, telefon pedig vállalkozás nevén, ezért két eszköz is volt itthon egy cisco meg egy speedport 721, aztán idén áttettük az egészet magánra 1 név alá (újabb 3-4 hetes telekom-kör aminek keretében kb 2-2.5 hétig nem volt elérhető a régi vezetékes szám), mivel telefonon intéztük, senki nem jött ki elvinni a régi speedport eszközt ami így feleslegessé vált.
Kérdés: be kell valahova vinni leadni ezt a cuccot, vagy szimplán kidobhatom és senki nem fogja rajtam keresni ha egyszer le lesz mondva az előfizetés?

[ Szerkesztve ]

(#64328) Sharkweb válasza #02683648 (#64327) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Szia!

1. Lehet. Sőt Magenta 1 esetében automatikusan átteszik a Hoppá Pluszba, mivel ezzel a csomaggal rendelhető csak.

2. Benne van az 1-be a válasz.

3. Igen. Az otthoni kedvezmény érvényesítése után érvényesítik a Magenta 1-es kedvezményt. (Tehát csökken a havidíj.)

4. El lehet telefonon is intézni (bár számhordozáshoz személyes megjelenés szükséges, én úgy tudom, de nem biztos). A TV GO aktiválásáról sms értesítés érkezik, gyakorlatilag a mobil részre a megrendelés után pár perccel már be is aktiválták. Az otthoni szolgáltatásokra később történik pár nappal.

[ Szerkesztve ]

(#64329) #02683648 válasza Sharkweb (#64328) üzenetére


#02683648
törölt tag

Köszönöm a gyors választ!

(#64330) poli27 válasza dchard (#64142) üzenetére


poli27
veterán

Nekem az Ubiquiti antennákon be van kapcsolva a WDS (Transparent Bridge Mode),De én nem jelismétlésre használom ez igaz :DD Amúgy nálam pl ha nincs bekapcsolva akkor az azon az antennán áthaladó pppoe kapcsolatnak, ha több van mindnek az antenna macje lesz a kapcsolódó kliens mac címe,és nem a pppoe kapcsolatot kérő router/gép!Ugye a wds el olyan lesz mint egy kábeles kapcsolat kábel nélkül...

(#64331) Antitálentum válasza atala (#64325) üzenetére


Antitálentum
csendes tag

Bocs, hogy beleszólok, de nálam tökéletes a HD.
50-es netem van és IPTV-m. A beépített tuner miatt van Mindig TV-m is, így össze tudom hasonlítani pl.: az M4-es sportcsatornát.
A múltkor – ha lett volna rá elég időm – megszámolhattam volna, hogy Kokó borostája hány szőrszálból áll. :D

„Nem minden hülye szőke nő, tehát nem minden szőke nő hülye!” ;-)

(#64332) atala válasza Intruder2k5 (#64326) üzenetére


atala
addikt

Kaptunk egy olyan ajánlatot amivel a jelenlegi 60 MBit-es net 120-ra emelkedne, a Sat helyett IPTV lenne, TV Go, és Moziklub ingyen, hoppá telefon helyett hoppá plusz (ingyen hívás bárhová az országba 5000 percig)
Mindezek a plusz dolgok kb 3 ezer Ft-al olcsóbban havonta. Elgondolkodtató.

Ráadásul a Sat tv-ből is kezd elegem lenni. Nagyobb viharoknál nincs adás, a beltéri is össze-vissza működik, bár az cserélhető. Meg minden egyes csatorna adatbázis váltásnál újra rakhatom össze a kedvenc csatornákat, mert kitörlődik.

[ Szerkesztve ]

(#64333) atala válasza Antitálentum (#64331) üzenetére


atala
addikt

Ez azért megnyugtató. Nem mint ha olyan sokat tévéznék, de ha mégis nézem, akkor nem árt a jó minőség.

(#64334) norti válasza atala (#64332) üzenetére


norti
addikt

Igen, ennyiből viszont sokkal jobb az IPTV, bár itt is vannak kimaradások vagy akad a stream (bár azt hiszem ez már jó ideje nem történt, csak régebben voltak gyengébb minőségű csatornák). Azért annyival nem rosszabb (tévézés közben nem veszed észre, csak ha direkt keresed a tömörítésből adódó hibákat), hogy ne érjen meg -3000 forintot :)

(#64335) atala


atala
addikt

Még egy vezetékezési kérdésem lenne.
Emeletes családi ház. A földszinten van a Modem. Onnan menne az emeletre két helyre az IPTV. Minden TV-hez kell külön utp kábel, vagy elég ha egy felmegy, és ott mondjuk egy switc-el szétosztják?

A másik, hogy meg lehet -e azt oldani, hogy ha már fent van az emeleten az utp kábel, hogy ott internetet létesítsek? Elég nagy a ház, és jól meg van építve, az emeleten már elég gyenge a wifi jel.

Most úgy van megoldva, hogy powerline-al megy fel az emeletre a net, és ott be van téve egy router.

(#64336) norti válasza atala (#64335) üzenetére


norti
addikt

Nem a tévéhez kell az UTP, hanem a set top boxokhoz és igen, mindegyikhez külön, de ezt oszthatod jól konfigurált routerrel, amin mondjuk "átmegy" minden. Ha lentről, modemtől tudsz felhúzni utpt, akkor elég fent ez a router. Switchről nem tudok nyilatkozni, mert sosem láttam értelmét annak az eszköznek egy otthoni hálózati környezetben, router jobban konfigurálható és annyival meg nem drágább :)

Nálam így van megoldva vezetékesen:
Cisco gatewayen (modemen) van 2 router + 1 STB + egy smart tv
az egyik routeren a nappaliban egy PC + egyéb eszközök
a másik routeren egy másik szobában 1 STB + notebook + smart tv

A gateway osztja az ipket és a routerekben az lesz az átjáró, így van mindenhol net/hálózat normálisan (értsd: gigabit). De erre találsz egy halom tutorialt akár itt a fórumban, akár a neten.

(#64337) Teko001 válasza norti (#64336) üzenetére


Teko001
őstag

switch és router is jó, amíg van benne igmp snooping. Különben elárasztod a hálózatot multicast forgalommal.

(#64338) poli27 válasza norti (#64336) üzenetére


poli27
veterán

Miért is lenne hasztalan egy switch? Ha csak plusz rj45 portok kellenek mi a fenének kéne még egy router ?...

(#64339) atala válasza Teko001 (#64337) üzenetére


atala
addikt

Szóval akkor elvileg megvalósítható. Most már csak az a kérdés, mit fognak szólni a szerelők bekötésnél.

(#64340) Nooeca válasza poli27 (#64338) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ő csak arról beszél, hogy nem sokkal olcsóbb, és egy routert is lehet csak rj45-ként kezelni. Vagyis ár-érték arányban tényleg a router nyer, én is azt veszek ha switch kell.

Ez kb olyan mintha megvennél egy TV-t 80.000-ért, de ugyanazt eléred Smart formában is 82.500-ért, tudom irreális példa, de van olyan aki nem él a Smart adta lehetőségekkel így csak az árat nézi és a switchez hasonlóan az olcsóbbikat veszi, vagyis a sima TV-t.

De a nagy többség inkább az "okosabbat" venné meg.

(#64341) ujtordai


ujtordai
tag

Üdv mindenkinek.

Esetleg tudja valaki hol lehet kapni Budapesten EoC- (Ethernet over Coax) eszközt?

Úgy néz ki behalt 2db. szeretnék vásárolni kettőt.

előre is köszönöm.

☻♂♫

(#64342) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

Jelenleg van Netmania XL és Alap IP telefon vagy mi, és ez helyett szeretnénk Hoppá Plusszra váltani, mivel ezzel "ingyen" lehetne beszélni.
A kérdésem az lenne hogy most 8200-t fizetünk és akkor így fizetnénk kb. 9500-t ugye?
Szóval az alapra csak a Hoppá Plussz különbözete azaz 1360ft jönne rá?! :U

Továbbá jó választás lenne ez a PANASONIC KX-TGC 210 DECT telefon hozzá?

Előre is köszi! :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#64343) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Olvastam a fórumban, hogy lesz a Telekomnál gyorsító opció, ami a lassú DSL-t egészíti ki. Igényelhető már ez a szolgáltatás? Nem találtam semmit sem a Telekom weboldalán.
Használja esetleg valaki?
A telefonvonalam max. 1 Mbitet tud. A mostani fejlesztésben sem történt semmi, talán a GINOP programban lesz valami.
Szerintetek igénybe vehetem a gyorsító opciót úgy, hogy beköttetnék egy 1 Mbites DSL-t? Netmánia S csomagot olvastam, hogy ahhoz lehet igénybe venni.

Minden ellenállás hasztalan.

(#64344) DJ. Ru$y válasza szaniszlokar (#64343) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A gyorsítóhoz kellene egy speciális HGW, amiről még itthon nem nagyon tud senki semmit. De hívd fel őket és kérdezd meg. hogy XS csomaghoz kiadják-e, ugyanis, ha 1 Mb-et tud a vonalad, akkor nem adják ki az S-t, csak XS csomagot, illetve jól nézd meg, amit Roli betett képeket, hogy mire is használható a gyorsító opció, és korlátozott az a része.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64345) #78121280 válasza szaniszlokar (#64343) üzenetére


#78121280
törölt tag

Még nem indult el, ezért nincs fent a weboldalon.

(#64344) DJ. Ru$y Elvileg ilyesmi a HGW :)

Link

(#64346) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv! A drágalátos telekom vagy a posta - nem tudom- elkeverhette a két boxot amit visszaküldtem több mint 3 hete. A postán kapott feladószelvény megvolt pár napig de utána kidobhattam mert nem találom sehol, ergo nem tudom igazolni, hogy feladtam. Kaptam sms-t, hogy ha nem juttatom vissza 7 napon belül akkor az ÁSZF azon pontja fog életbe lépni, miszerint kártérítést kell fizessek. Mi a francot csináljak szerintetek, mennyi lehet a kártérítés?

T

(#64347) DJ. Ru$y válasza #78121280 (#64345) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A német eszközt már én is láttam, de Mo-on, magyar T-n keresztül még senki sem, ha jól sejtem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64348) szaniszlokar válasza #78121280 (#64345) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Köszi a linket, megnézem. Mikor várható, hogy indul? Lehet róla tudni valamit?

Minden ellenállás hasztalan.

(#64349) kishaziz


kishaziz
csendes tag

Üdv!

Nem tudom jó helyre postolok-e, remélem igen. Következő problémám lenne: évek óta telekomos előfizető vagyok, jelenleg egy 150mbites kábelnet előfizetésem van, dlink dcm 704-es modemmel, mai nap jelentkezett a probléma, nem tölt be semmi oldal, nem működik semmi netes alkalmazás, se asztaligépen(sima utpkábel), se mobilon(wifi), de a gép is és a modem felülete is azt írja van kapcsolat. Modemet újraindítva helyreáll minden(böngésző, torrent, más netes alkalmazás) EGY percre , majd lehal az egész újra, ez történik minden modem kikapcs-bekapcskor. Ügyfélszolgálatos hölgy elég értetlenül állt a problémához, úgy látta ő is hogy van kapcsolatuk a modemmel és felvette hibajegyre, hogy továbbítja műszaki kollégáinak, ami azt jelenti itt vagyok meglőve hétvége közepén net nélkül hétfőig, ami elég kellemetlen. Nem tudom bárkinek van-e ötlete, mi lehet a probléma, gyanús ez az egy percre vissza jön minden dolog, esetleg tudnám orvosolni hétfőig.
Előre is köszi.

KZ

(#64350) PitLee válasza tomi5244 (#64346) üzenetére


PitLee
őstag

Én a postán érdeklődnék, hogy neme tudnának adni valami igazolást, hogy feladtam.
Amúgy ajánlom figyelmedbe (#64308) GoodSpeed fórumtárs írását.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.