Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64051) Lacielvtárs válasza Gubek-Einste (#64046) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem és nagyon köszönöm a válaszod, akkor ki is fogom - lehet a hétvégén - próbálni :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#64052) Gubek-Einste válasza #04441088 (#64049) üzenetére

Milyen modemed van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64053) #04441088 válasza Gubek-Einste (#64052) üzenetére


#04441088
törölt tag

D-Link DSL-321B
Előtte meg egy DSL-360R volt.
De nem is ez a lényeg. A hiba már kint az oszlopnál van. Évek óta megy ez és nem csinálnak semmit. Hiába jönnek ki, méregetnek, állítgatnak, ígérgetnek, ugyan olyan marad az egész. Egy fokot nem javul. Egyetlen egyszer volt, hogy a csávó állított pár dolgot annál a doboznál és volt kb. 3 egymást követő nap, hogy nem szakadt meg a kapcsolat egyszer sem. Mindig a hülyeséggel jönnek, hogy áram alatt van e az eszköz, használok e routert. Nem vagyok ennyire hülye azért. :DDD

(#64054) btz válasza #04441088 (#64049) üzenetére


btz
addikt

Nem kell aggódni a VDSL miatt.
Volt nekem is szakadozós ADSL-em ami 1 megabitet tudott csak kierőlködni magából.
Megcsinálták 2012-ben, levették a 90-es évekbeli őskábeleket, optikát hoztak a dslamba, közelh hozták alig 700 méternyire tőlünk.
Azóta globális hibán kívül (2012 óta pár alkalom) semmi gond nincs vele, pedig mivel 20 megabites csomagunk van adsl2+ módban vagyok nem is vdslben.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#64055) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Egy ideje nem tudom összerendelni a Távirányító alkalmazással egyik STB-t sem. Mi lehet a gond? Korábban össze volt rendelve mindkettővel, de frissült az alkalmazás, elfelejtette az összerendelést és más lett a boxok IP-je is. Se QR kóddal, se manuálisan nem megy. Itthoni hálózatból nem is tudom pingelni a boxok IP-jét. Ez lenne a gond?

(#64056) Livius válasza #04441088 (#64053) üzenetére


Livius
őstag

Ha ilyen szopó a helyzet, akkor addig kéne verni az asztalt, amíg vagy meg nem oldják fullra a 8-10 Mbites letöltést stabilan, vagy akkor rakjanak le az XS csomagba, ami még olcsóbb mint a 10 Mbites csomag, és valami 1-2 Mbit/s lehet a letöltési sebessége. Ezt az XS csomagot ha jól tudom pont az ilyen esetekben ajánlják csak, önmagában nem rendelhető.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#64057) btz válasza Livius (#64056) üzenetére


btz
addikt

2012 előtt nekem is sikerült kieszközölni azt a csomagot. 1/0,1 le/fel. Még mindig létezik ez a csomag?

ⓑⓣⓩ

(#64058) #04441088 válasza Livius (#64056) üzenetére


#04441088
törölt tag

Hidd el én már próbálkoztam mindennel.
Szemét egy társaság.
Több mint 5 éve itt vagyunk telekomnál, sajnos nincs jobb a környéken.
Év elején volt, hogy 1 csekk nem lett befizetve, mert meg se kaptuk. Utána jött elvileg felszólítás is, abból sem láttunk semmit...meg a következő havi csekkhez mellékelt fehér lapon ott volt, hogy előző havi tartozás...nah azt a lapot nem nagyon szoktunk megnézni, jönnek a csekkek, fel vannak adva...nem hogy küldték volna az előző havit újra, dehogy. Aztán egyszer csak le lett nyomva a net. Telefonálgatás össze vissza, bementünk, azt mondta a T-s nő, hogy ha befizetjük akkor már 2-3 órán belül lesz net és NEM LESZ SEMMI EGYÉB KÖLTSÉG, SE VISSZAKAPCSOLÁSI DÍJ. Látta a rendszerben, hogy 65 számlából 64 normálisan be lett fizetve, szóval tényleg a postán lehetett valami baj. Rá pár hétre küldték a következő csekket, amin a megszokott 5ezervalahányszáz forint helyett 11500 Ft volt. Visszakapcsolási díjként volt feltüntetve a plusz. Hát menjenek már a büdös....
Ha valami baj van basznak megcsinálni...ha mondanak valamit, akkor meg miért nem tartják be?
Persze felhívtam őket, hogy mégis mi ez a visszakapcsolási díj, ha azt mondták, hogy nem lesz?
Nekik felvételük van arról hogy a kollégájuk tájékoztatott minket erről a díjról. Nah azóta is küldik ezt a felvételt emailben. :DDD

(#64059) adika4444 válasza btz (#64057) üzenetére


adika4444
addikt

létező csomag de most asszem 5/0,5 Mbps a sebessége.

üdv, adika4444

(#64060) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Valaki volt olyan rendes és törölte a megrendelésünket, mintha mindent visszavontunk volna! Ugrott a sok sok éves vezetékes szamunk! Ha nem jön ide a szerelő semmi sem történik. Rendszerben mindent visszavontak. Hihetetlen mik mennek... kedden 1 hete h se net se telefon. Tv megoldódott.

(#64061) #04441088 válasza adika4444 (#64059) üzenetére


#04441088
törölt tag

Amikor még tegnap betudtam lépni online ügyfélszolgálaton ugyan ennyi havidíjért át tudtam volna tenni netet 10/0,5 Mbit/s ról 20/1-esre. Lehet megpróbálom ma, csak be sem tölt az oldal rendesen. 5 percenként biztos szakadozna, de legalább lenne megint ok arra, hogy felhívjam őket és végre csinálhatnának valamit..

(#64062) #78121280 válasza adika4444 (#64059) üzenetére


#78121280
törölt tag

Le 1,28 Mbit/s Fel 0,16 Mbit/s

XS

(#64063) #04441088


#04441088
törölt tag

Nektek se tölti be az online belépési felületet? :U

[ Szerkesztve ]

(#64064) Lacielvtárs válasza #04441088 (#64063) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem biza' :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#64065) #78121280 válasza #04441088 (#64063) üzenetére


#78121280
törölt tag

Tegnap írtam és a nyitó oldalra is ki van írva. :)
Rendszerek frissítése zajlik.

Link

[ Szerkesztve ]

(#64066) DJ. Ru$y válasza #78121280 (#64065) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Pont ilyenkor akarok én is megnézni ezt azt... Múltkor beléptem a felületre kiírta, hogy számlatartozásom van (az utolsó hónapos), a csekket meg még ki sem küldték, 28-án megjött 30-ai beérkezési határidővel, 29-én be lett fizetve, meg akartam nézni, hogy mi a helyzet vele... De ez a számlázási rendszer kezd olyan tragikus lenni, mint a rendszerátállás... :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64067) Livius válasza #04441088 (#64058) üzenetére


Livius
őstag

Egyébként Mobil internetet nem néztél valamelyik szolgáltatónál már? Esetleg valami jó nagy adatforgalmi korláttal vagy korlátlanul azt is? Gyakorlatilag már a legszarabb mobilinternet is stabilabb és gyorsabb, mint a mostani ADSL vonalad.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#64068) #04441088 válasza Livius (#64067) üzenetére


#04441088
törölt tag

DiGi-s usb-s mobilnet, T-s mobilnet is ki lett már próbálva. Telefonon nagyon ritkán H-s, H+-os, de 90 %-ban E-s. Úgy meg aztán tényleg szenvedés az egész.

(#64069) Rick4


Rick4
félisten

És tessék, egy kis cirkusz, és itt van a cisco 3925-ös..

Reggel még ez ment a d-link 704-essel:

Most nézem egy ideje, 200-ból sokat mondok, ha egy nem érkezik vissza. A szerelő is elmondta, akik pl játszanak, azok panaszkodnak a d-linkekre... Ez van.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#64070) Lacielvtárs válasza Rick4 (#64069) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

anno nekünk a szerelő az ilyen hibára azt mondta hogy ez simán belefér az otthoni szolgáltatásba, vegyek bérelt vonalat ha ilyet nem akarok látni, meg azt is mondta hogy egyszerre két szervert pingeljek, ne csak egyet :D
még véletlen sem a modem és/vagy hálózati hiba náluk :(((

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#64071) Rick4 válasza Lacielvtárs (#64070) üzenetére


Rick4
félisten

Mint ahogy a szegedi topicban írtam, pingelhetsz két szervert is, de a tény attól tény marad...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#64072) Lacielvtárs válasza Rick4 (#64071) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez pontosan így is van... én is ezt mondtam a bölcs és mindenható T szerelőnek :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#64073) dchard válasza Rick4 (#64069) üzenetére


dchard
veterán

Ha eddig nem mondtam volna, akkor most megteszem: nálad már annyi modem csere volt, hogy teljesen valószínűtlen, hogy ez az adott típus miatt van. Semmi köze ennek a modem típusához, sokkal inkább hálózati hiba lesz ez.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#64074) #32577792 válasza the_one (#62851) üzenetére


#32577792
törölt tag

sziasztok

Az este behalt a HGW táp ma kijöttek és itt hagytak egy speedport w 724v valamit.
Ezen hol tudok ilyet nézni, ahol mutatja a vonali értékeket?
Én ezt látom.
Version numbers and DSL information
Date/time
07.11.2015 14:08:09
NTP Server
ntp.telekom.hu
DSL downstream
33021 kBit/s,
DSL upstream
6015 kBit/s,
Firmware version
09021601.00.040
Boot code version
1.07.0
Hardware version
001

A másik, ennek van a wifi-re dual módja? Tehát a 2,4 és az 5ghz vegyes módban? Vannak eszközeim amik tudják az utóbbit is.

(#64075) Gézengúz válasza #32577792 (#64074) üzenetére


Gézengúz
addikt

Dualt nem tudja, csak külön-külön, de

[link]

(#64076) Orc válasza #78121280 (#64065) üzenetére


Orc
senior tag

Végre átmigrálnak mindenkit? :DDD
Másfél éve nem tudom az online felületet használni. :O

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#64077) #32577792 válasza Gézengúz (#64075) üzenetére


#32577792
törölt tag

köszi

(#64078) Gézengúz válasza #32577792 (#64077) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jó vonal, simán menne az 50/15 ;)

(#64079) #32577792 válasza Gézengúz (#64078) üzenetére


#32577792
törölt tag

iptv-n felül?
Azt gondolom 40-45 körül jön nálam azzal együtt
Azt mondta szerelő srác, hogy idén kellett volna optikát kapnunk, de csúszik, nem is látni pontosan mikor, nyár környéke valószínű, addig viszont lejár a hűségem

(#64080) Gézengúz válasza #32577792 (#64079) üzenetére


Gézengúz
addikt

Attainable az elérhető, actual a jelenlegid, ez bőven elég az 50/15-höz.

(#64081) #78121280 válasza Orc (#64076) üzenetére


#78121280
törölt tag

December első hetében lesz a következő migráció, ez most nem az. :)

(#64082) PitLee válasza Rick4 (#64071) üzenetére


PitLee
őstag

Az a baj, hogy csak a hibát látjuk valami olyan megoldás kellene ami a hiba forrását mutatná, ha modemmel lenne gond akkor ha saját hálózaton belül pingelnél is lehet elő jönne? vagy ilyesmi :DDD
Hol laksz ? panel ahol sok ember, sok elektromos géppel, sok elosztó dobozzal, trafós dolgokkal kellemes ívkisülésekkel vagy külváros kertes ház madárcsiripelés és a szomszédban nyomják az ipart és hegesztenek reggeltől estig.
Valahogy elkel kezdened a hiba kizárását, már ha ennyire érdekel
Lakáson belül
(villamos hálózat ellenőrzése földelés,nulla, fázis, nincs e valami eszköz ami finoman kezd meghalni a földelést használva, vagy valami ívkisülést okozó eszköz, ami ciklikus)
A lakáson belüli hálózat kizárása
-modem csere, még mindig szakad, akkor pc csere még mindig szakad, oké akkor valószínűleg kint a hiba
-mikor pingelsz és kiírja az útvonalat akkor a legközelebbi IP írd fel és pingeld meg, ha már itt hibázik akkor fölösleges távolabbra pingelni.
és így tovább, gondolom én naivan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64083) 3newborn


3newborn
csendes tag

Hello!

Van ez a speedport 724 ci csodám, rátettem a görög firmware-t, tetszik is amit látok csak a helyes beállítások is kellenének a t-hálózathoz. Látta már valaki ezt a menüt vagy tudja a helyes modem beállításokat?
Ha esetleg végképp nem megy akkor egy aktuális butított t-s firmet tud adni valaki?

(#64084) DJ. Ru$y válasza 3newborn (#64083) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az egy jó kör volt, mert nem fog menni nagyon nagy valószínűséggel a görög FW-vel. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64085) Nooeca válasza Orc (#64076) üzenetére


Nooeca
senior tag

A migrálás az csak egy gond, annál jóval nagyobb gondok vannak...

Erészből nem értem a Telekomot. Van ilyen-olyan szoftverfejlesztő cég, vagy akár saját munkások is, 1 év alatt egy teljesen új weboldalt egy korszerű motorral teljesen új backendel össze lehetett volna fejleszteni és mindent ami van úgy egyben vegyesen egy nagy DELETE.

Ehelyett mindent toldanak foltoznak, félig átalakítanak...

(#64086) DJ. Ru$y válasza Nooeca (#64085) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen, csinálnak egy újat, amibe ugyanúgy 2 rendszerből kell migrálniuk, megint ott lennének, hogy sehol.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64087) Gézengúz válasza 3newborn (#64083) üzenetére


Gézengúz
addikt

Elvileg dchard megmondja a beállításokat, mennie kellene azzal is, de privátban ne zaklasd... :)

Sőt legutoljára én úgy tudom arról volt szó, hogy nem megy fel, annak idején én is próbáltam nekem sem ment fel...Mutasd melyik verziót raktad fel, nem tudom dchard foglalkozik-e még a témával...

(#64088) Nooeca válasza DJ. Ru$y (#64086) üzenetére


Nooeca
senior tag

De kiforgatod a szavaimat. Januárban már megbízhattak volna valakit mert úgy látom ők ezen a téren nagyon gyengék. A volt cég ahol dolgoztam szívesen elfogadta volna a megbízást, az OTP-nek is csinált ezt-azt ilyen téren.

De sok ilyen cég van. Lényegtelen. Írtak volna egy új weboldalmotort egy új MyTelekommal (el se kellett volna kezdeniük ezt a sajátjukat...) és most ott lennénk hogy lenne már egy teljesen müködő MyTelekom és egy új oldal amibe ugyanúgy át lehetett volna írni az aktuális dolgokat... (azaz minden tartalmat újra kellett volna megírni..., aktualizálni).

Januártól Novemberig meg is lett volna az egész. A tartalmakat aktualizálni meg az ügyfélszolgálatosok is tudnak aztán az új motorra is rálehetett volna tenni ezt a külsőt ami most van.

Ami jobb lenne:
- Lenne egy 100%-ban müködő MyTelekom, teljesen zökkenőmentesen.
- A Weboldal nem nézne ki félkésznek, minden oldal újra lenne elkészítve, aktualizálva, mindenhol megfelelne az új webes szabványoknak is... (HTML5, CSS3).
- A régi/elavult infók/leírások és designelemek eltűnnének a süllyesztőben.
- Lenne egy optimalizált gyors weboldal, a mostani csiga lassú helyett.

Ehelyett mi történt? Szenvednek a Telekomos fejlesztők olyan 40%-os eredménnyel. Most a migrálást azt hagyjuk mert ugyanúgy csak a régiből kellett volna migrálni, nem kellene az új számlázóhoz nyúlni mert az már csak nem gáz. Itt a MyTelekomos rendszerre gondoltam és a weboldalra, mert ott láthatóan szenvednek a dolgozók.

[ Szerkesztve ]

(#64089) DJ. Ru$y válasza Nooeca (#64088) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Teljesen mindegy, hogy egy vagy két rendszerből kellett volna migrálni, nem ez volt a lényege a hozzászólásomnak, hanem, hogy simán előjöhetett volna ugyanúgy a migrációs hiba a külsős rendszerrel is, mint a saját rendszerükkel. Főleg, hogy az új előfizetőket már az új rendszerbe vették fel, mikortól már volt az, így már tényleg 2-ből és nem 1-ből kellett volna migrálni. Én értem én amit te mondasz, de ezt nem azután kellett volna, hogy nekiálltak, hanem már előtte. :DDD Aztán, ha ott elhasal a migrálás, akkor oldja meg a külsős cég, ha nem tudja fizethetett volna a T-nek.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64090) Nooeca válasza DJ. Ru$y (#64089) üzenetére


Nooeca
senior tag

1 helyről kellett volna csak migrálni, mivel független hogy van új már egy ideje azt utólag is rá lehetne kötni az új weboldalra... azt nem nehéz kivitelezni. Azt megtudták volna ők is csinálni elég gyorsan. Összekötni a kettőt.

A régiből kellett volna migrálni és az is biztos már rég kész lenne, ha nem a Telekom végezné. Úgy mint szolgáltató cég (Internet, TV, Telefon, Mobiltelefon stb.) nagyon jó, talán a legjobb a piacon, de úgy mint IT vállalat szemmel láthatóan elhasalt. Ez letagadhatatlan. Bármelyik weboldalt böngésző user, legyen az egy fiatal 11 éves, vagy egy 60-éves nyugdíjas észreveszi hogy haldokol az egész.

Új számlázót minek kellett volna írni ha már X ideje van. Ha meg az is csak ilyen heggesztett dolog, akkor az már nem a megbízott cég hibája lenne, hiszen a Telekom írta maga, ha gond van maximum a bevételükön látszik meg...

[ Szerkesztve ]

(#64091) 3newborn válasza Gézengúz (#64087) üzenetére


3newborn
csendes tag

09071602.00.002A.img ez a firm frankón fel is ment dolgozik a wifi de a modem persze a görög hálót tudja.

(#64092) Gézengúz válasza 3newborn (#64091) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha emlékeznék mit is kell állítani mondanám, valami PCI 32 rémlik, de itt tárgyaltuk régebben ha van kedved olvass vissza...

[link]

(#64093) 3newborn válasza Gézengúz (#64092) üzenetére


3newborn
csendes tag

A VCI/VPI 1/32 a legkevesebb, annyi a beállítási lehetőség mint égen a csillag, de köszönöm hogy foglalkozol a témával. Teszek képet róla fel.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

És a legfontosabb: 11

Képek linkesítve, és egy hozzászólásba összevonva.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#64098) Intruder2k5 válasza 3newborn (#64093) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Legközelebb ennyi képet inkább linkként tegyél be, és 5 percen belül légyszíves szerkeszd a hozzászólásod, és ne újat írj!

Köszi! :R

(#64099) Rick4 válasza dchard (#64073) üzenetére


Rick4
félisten

Az túlzás, hogy sok mondemcsere volt, 2014 áprilisában megunta a cisco, hoztak egy d-linket, ugyanezt csinálta, hoztak egy technicolort, ugyanezt csinálta, hoztak aznap egy másikat, ugyanezt csinálta, majd meghozták a cisco-t, ami 2014 áprilisától idáig ment. Most megunta, hoztak egy d-linket, szintén akadt, másik d-linkkel szintén, ma reggel hoztak egy cisco-t, azóta nincs gond. Ha másfél éve a d-linkek ugyanazt csinálták, mint most, ha másfél éve a cisco ugyanúgy teljes javulást, mint most, akkor miért lenne hálózati gond?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#64100) 3newborn válasza Intruder2k5 (#64098) üzenetére


3newborn
csendes tag

OK! Csak most tanulom a fórum használatát is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.