Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63851) #78121280 válasza Rick4 (#63846) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem látszik a videó, mert privát. :D
Az 56 uc az nudli. A jelszintek is rendbe vannak szerintem.
Hát új Cisco EPC3925 már nagyon régóta nincsen,csak használtat tud hozni a szerelő.

(#63850) Rick4 Akkor jól emlékeztem,hogy neked cserélték olyan sűrűn a HGW-ket. :) Most melyik FW van a D-Linken? 1.1.0.6?

(#63852) Rick4 válasza #78121280 (#63851) üzenetére


Rick4
félisten

Ez van rajta:
Software Version 1.1.0.17

Mostmár látszik a videó. :D De itt van a 2014 4. havi d-link 704-ről a video szintén. [link] Töltögetem fel becsülettel, a t-home már megkapta a levelet a linkekkel.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63853) wmati válasza Rick4 (#63852) üzenetére


wmati
addikt

Még mindig privát videó :(

(#63854) #78121280 válasza Rick4 (#63852) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nocsak frissült ezek szerint! Nálam 1.1.0.6 volt még rajta amikor legutóbb bekapcsoltam , vajon az IPTV bug javítva lett -e benne?! :D
Hát ez a sebesség elég gyászos :U Szerelők nem mondanak semmit? Ha jól emlékszem Szegedi vagy. :) A környéken mindenkinek ilyen gáz a sebessége?

"De itt van a 2014 4. havi d-link 704-ről a video szintén"

Ismét privát a videó :D

(#63855) Rick4 válasza wmati (#63853) üzenetére


Rick4
félisten


Mostmár biztosan nyilvános mind... Nem tudom az iptv dolgot, bolond lennék egy szolgáltatótól kérni mindent, ha baj van, se net, se tévé? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63856) Mr Dini válasza Mr Dini (#63844) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Felmerült bennem pár kérdés csak úgy kiváncsiságból...

1. Ha lenne IPTV-m, az befolyásolná a netem? Mert az az alap pppoe userre kerülne, nem az enyémre. (A szerződésesre)

2. Honnan tudta a HGW, hogy melyik telefon tartozik hozzám? A hgw valamilyen sorozatszámához kötnek? Akkor minek a user/pass a nethez, ha úgyis tudják ki csatlakozott fel?

3. Ha vinném magammal a hgw-t egy ismerőshöz, akkor jól sejtem, hogy ott nem lehetne használni?

4. Unokatestvéremék családja nagy torrentes... :((( Nekik a dinamikus ip, vagy a statikus a szerencsésebb?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#63857) Gubek-Einste válasza Mr Dini (#63856) üzenetére

1; ADSL-n igen, koax/optika esetén nem, VDSL-n kiadott sebességtől függően.

4; Mindegy

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63858) DJ. Ru$y válasza Mr Dini (#63856) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

2, A HGW S/N-je be van regelve a központban, ahogy ezt leírtam neked már az újraindításnál is, így össze vannak rendelve.

3, 2-ből következtetve szerintem te is kitalálod rá a választ. (Ha modem mode-ba teszed, [nem PPPoE Passthrough, ez egy másik funkció[, akkor netre tudsz csatlakozni egy mögé kötött routerrel.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63859) zole72


zole72
tag

Üdv.

Valaki megtudná nekem mondani miért nem működik a smart tv-n,a tv go ?
Mobilon tökéletesen megyen,de tv-n akármit elindítok csak tölt,tölt,tölt és nem jön be semmi,majd visszadob a műsorújsághoz.

valakinek valami 5let.

(#63860) dptrsk válasza dptrsk (#63827) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

1412 se tudta megindokolni, hogy miért lett több(elvileg 10790 Ft a listaára).
Most kivizsgálják, szerintük én 10790 Ft-ot fogadtam el, s eddig rosszul számláztak.
Amikor említettem, hogy az első számla 9920 Ft volt és visszahallgatva igazat adtak, hogy 9790 Ft-ban egyeztünk meg, akkor ki kellett volna, hogy bukjon, hogy rossz a rögzítés, de mivel akkor igazat adtak, így most se lehet más a vizsgálat eredménye.

Jelenleg itt tartunk.

(#63861) Rick4 válasza dptrsk (#63860) üzenetére


Rick4
félisten

Simán kikérheted a hangfelvételt, ahol szerintük a többet fogadtad el.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63862) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! 3 héttel azután, hogy telefonon megrendeltük a digitáis telefont miegymást, felhívtak, hogy akkor jönnének. :D November 6.án. :DDDDDD
Ez nem is fontos, csak érzékeltetem mi nekik a 2 hét.

Analog kábel TV-nél történt csatorna átrakás vagy valami? Mert érdekes módon amiket nézünk azok nincsenek meg. A tv jelzi, h ott van valami de gyenge a jel. A bibi, hogy ha újra kerestetem akkor mindent nulláz amit meg nem akarok, azért kérdezem történt e varia.

(#63863) DJ. Ru$y válasza Kolondrum (#63862) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vezetik kifelé. Digitális lesz helyette. Nagyon mást már nem variálnak az analóggal.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63864) Intruder2k5 válasza Kolondrum (#63862) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia,

Nem tudom mi az a két hét amit említesz, de tudtommal a bekötést a legtöbb szolgáltató 30 napra vállalja.

Analóg kínálatot folyamatosan csökkentik, szűkítik, ennek időpontja területenként eltérő, de "cserébe" van szabadon fogható kódolatlan DVB-C adás, ami tartalmazza ugyanazokat a csatornákat, amik korábban analógban is elérhetőek voltak.

(#63865) tibibi


tibibi
őstag

Azt hogyan tudom megnézni ,hogy átraktak e privát ip-re? Napok óta nem érem el az ip kamerákat no-ip keresztül idáig működött .

(#63866) adika4444 válasza tibibi (#63865) üzenetére


adika4444
addikt

Ha DSL hivatalosan csak ott kaphatsz privát IP-t, aztán ki tudja a Telekom mit ad.
Nézd meg a fő eszköz WAN oldali IP-jét (hgw vagy ha sima modem akkor router), és ha az eltér a például ipcim.com-on lévő ip-től akkor ott gond van, mert az privát IP.

üdv, adika4444

(#63867) Kolondrum válasza Intruder2k5 (#63864) üzenetére


Kolondrum
félisten

2 hetet ígértek telón. Ha az analog azért hianyos mert kivezetik akkor váltunk, szenny csatornák vannak csak meg. Netgeo stb nincs.
Még valami! Hozzák a hgw-t. Nem biztos h tudja ezt a pppoe-s dolgot a routeremhez? Mit kérdezzek a szerelőtöl vagy mit mondjak ha nem tudja ezt? Nekem kell a saját router.

(#63868) tibibi válasza adika4444 (#63866) üzenetére


tibibi
őstag

Dsl net hgw a router . Ott hol találom az ip címet? Az internet kapcsolatoknál ez van :Public WAN-IP: 100.97.228....a my ip oldalon lekérdezett teljesen más 31.46.242......

[ Szerkesztve ]

(#63870) misuti


misuti
tag

Ma voltak nálunk a szerelők!Hálózatfejlesztés történt,vdsl routert kaptam!
A telefont is átdugták ebbe a modembe,viszont így nagyon zajos lett!Visszaraktam a szűrőt,és abból megy most a telefon,így most jó!Megy a net,meg a tv is!Mi lehet a probléma?A routerből miért nem megy a telefon,csak nagyon zajosan?

(#63871) Teko001 válasza tibibi (#63868) üzenetére


Teko001
őstag

Akkor áttettek

(#63872) Rick4


Rick4
félisten

Ma hívott a szerelő, nem tudnak Cisco EP3925-öst adni, úgyhogy ezt a hibajegyet lezárattam, és nyittattam egy másikat, ahol kifejezetten ezt a modemet kértem. A hibák persze megvannak ezzem a d-link 704-es modemmel is, volt belőle bőven hétvégén. 2-3-5 percenként ilyenek:

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63873) Gabesz87 válasza Rick4 (#63872) üzenetére


Gabesz87
addikt

:K Ismerős! Most perpill. a párom szüleinél ilyen modem van, és ugyanezt produkálja. Kábelen van most, de wifin is ugyanígy szakad. Próbáltunk játszani tegnap hamachin keresztül, a játékkal nincs is baj, ping ok, de a skype játék közben használhatatlan. Mondtam, hogy jelentség be, és biztos hoznak másik modemet. Nálam is volt ilyen D-Link, majd Technicolor, de ugyanez volt mindegyikkel. Addig vertem az asztalt, amíg nem hoztak egy 3925-öt. Ezzel semmi baj nincs!

(#63874) spici válasza Gabesz87 (#63873) üzenetére


spici
tag

Nálam mind a három fajta megfordult, először egy DCM-704 volt és azt azért szerettem mert nyomon tudtam követni hogy melyik frekvencia hogyan viselkedett, újraindítás nélkül lehetett csatornákat keresni stb.

Ezután kaptam egy Cisco 3925-öt, azzal az volt a baj, hogy a WiFi képessége olyan gyenge volt hogy visított, plusz freqvenciákat sem láttam már, sokszor fals értékeket mutatott (pl 38as jelerősség :D )
Illetve nálam minden hajnalban elkezdett sípolni és csak ujraindítás segített, jó volt rá felkelni :D

Ezután kaptam egy Technicolort ami mutatja a csatornák sorszámát amivel kiszámolhatom a freqvenciákat plusz a wifi is erős benne.
Ez hűvösen működik plusz nálam ezt nem kellett újraindítani, és nálam ez volt a legstabilabb a 3 közül.

Lehet én fogtam ki a rossz Cisco-t , de nálam a Technicolor a nyerő.

(#63875) Gabesz87 válasza spici (#63874) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ezek szerint elég változatos a dolog. Na meg persze eltérőek az igények is. Nálam kezdetben vala egy EPC3825 :D Aztán kábeltelre váltottam, és hoztak ha jól emlékszem EPC3925-öt, és akkor elkezdődött egy fél éves kálvária, mert a TV, és a tel. borzasztóan akadt, szétesett a kép, hang, miközben a nettel semmi baj nem volt. Lecseréltek minden elosztót, csatlakozót, majd jött a modemcserék sorozata. Mint írtam, nekem sem a D-Link, sem a Technicolor nem vált be, ugyanúgy szakad a net kábelen (is). Aztán végre jött a megváltás egy új EPC3925 személyében :) Gond nélkül, újraindítás nélkül teszi a dolgát már 1,5-2 éve.

(#63876) Rick4 válasza Gabesz87 (#63873) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor nem csak az van, hogy én kérek túl sokat...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63877) Nooeca válasza tibibi (#63865) üzenetére


Nooeca
senior tag

Optikát is érinti a Privát IP mizéria.

Szerencsére mindenkit tájékoztatnak valamilyen formában de már ismerősömnek is küldték a levelet...

(#63878) DieHard


DieHard
senior tag

Szevasztok!

Telekomos D-lines csoda eléggé vacakol az utóbbi hónapabn. Naponta indítom újra a modemet 4x cirka. Után megint müködik. Pár órát megy, leallsul, nem hozza oldalakat be, speedtest is alacsony értékeket mutat. Ujrainditás után minden flottul megy. Alap fw van rajta.
Ahogy látom lehet baj bizonyos Power, Snr stb értéekkkel. valaki vetne rá egy pillantást? Illetve ha nem ezzel van baj, akkor szoftveresen keresgéljek? Esetleg egy sokak ajánlotta tomoato fw (asus routerem van alatta)?

(#63879) xigris


xigris
őstag

(#63880) #32577792


#32577792
törölt tag

Amiről most itt panaszkodtok HGW-k, ezek optikán vannak?
VDSL-n én nem igazán panaszkodhatom a zte 931VII -es eszközzel

(#63881) DJ. Ru$y válasza #32577792 (#63880) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

D-Link az koaxon van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63882) partymaci válasza Rick4 (#63872) üzenetére


partymaci
aktív tag

Nálam is hasonló a helyzet már pár napja, teljesen tanácstalan vagyok.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#63883) btz válasza xigris (#63879) üzenetére


btz
addikt

Majd csak eljutunk az Észak-Koreai internet színvonalára.
Lehet nézni a politikai vezetők és azok cégeinek propaganda oldalait 1000 megabittel, a többit meg 0-val. :D

ⓑⓣⓩ

(#63884) tibibi válasza Teko001 (#63871) üzenetére


tibibi
őstag

Írtam egy mailt a lenti címre ,most próbáltam és működik :Y ennyi idő alatt átraktak volna :U már egyforma az ip cím .

[ Szerkesztve ]

(#63885) DJ. Ru$y válasza tibibi (#63884) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

NAT-oltak engem is, el is hasalt a Synology DDNS felregelés, ment a mail, én most várok. :W

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63886) spici válasza DJ. Ru$y (#63885) üzenetére


spici
tag

Koaxos hálózaton hogyan ellenőrizzem hogy nem-e raktak át engem is?
Vagy egyenlőre optika, réz hálózatokon alkalmazzák?

(#63887) mobilizmo válasza spici (#63886) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem raknak át, csak ADSL-n. Én koaxon vagyok, írtam nekik. Tök jó fejek voltak, azt a választ kaptam, vették az adást, ha majd terveznek NAT-olást ezen a technológián is, akkor figyelembe veszik a kérésemet és nem raknak át.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#63888) Nooeca válasza spici (#63886) üzenetére


Nooeca
senior tag

Optika réz és ott is visszaraknak ha kéred

(#63889) tibibi válasza DJ. Ru$y (#63885) üzenetére


tibibi
őstag

kíváncsi vagyok nálad meddig tart mire visszaraknak

(#63890) Nooeca válasza tibibi (#63889) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ha emailre küldesz egy azonosítót elég gyorsan.

(#63891) ppfgy77 válasza ppfgy77 (#63758) üzenetére


ppfgy77
újonc

Megérkezett a válasz az ügyfélszolgattól. Kiderült, hogy nem is terveznek semmiféle fejlesztést. Adott egy linket, hogy nézzem meg a listát a tervezett fejlesztésekről. A poén az, hogy továbbra is ott szerepel a városunk. No comment... :W

(#63892) DJ. Ru$y válasza tibibi (#63889) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Eddig tartott kb. Bár a Synonál már is behányt úgy látom nem nagyon akarja az igazat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63893) tibibi válasza DJ. Ru$y (#63892) üzenetére


tibibi
őstag

Most néztem 10.20.kor küldtem 12.20-kor jött a válasz ,hogy intézkedtek , indítsam újra az eszközt Szerintem elég korrekt volt .

(#63894) Nasuto válasza tibibi (#63893) üzenetére


Nasuto
tag

Melyik email címre írtad nekik az emailt?

(#63895) DJ. Ru$y válasza Nasuto (#63894) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

nat@telekom.hu

tibibi
Nekem nem jött válasz, csak egyszer megszakadt a net, újraindítottam a router-t, és már 80-nal kezdődött az IP-m 40 helyett. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63897) Rent


Rent
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg Telekomnál 50-es optikám van alap telefonnal 7520Ft-ért. A Telekom oldalán belépve, ha szolgáltatást szeretnék módosítani ez a kép fogad: [link]. Behúzom a 120-as netet a kosárba, viszont a teljes árhoz nem adja hozzá a jelenlegi telefon árát. Teljes árnak 7920 Ft-ot ír. 400Ft-ot bőven megérne váltani, viszont merjem megrendelni szerintetek? Szerintem úgyis lefognak pattintani, hogy elírta az oldal a teljes árat, amiről ők persze nem tehetnek. Viszont annyiért kellene adniuk ugye, amennyit teljes összegnek kiír.
Ezt írja ki amúgy, ha berakom a 120 megásat. [link]

Szerintetek? :D

(#63898) DJ. Ru$y válasza Rent (#63897) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Próbáld meg, csak ne lepődj meg, ha több lesz az ára. Ugyanis az oldal nagyon régóta nincs a helyzet magaslatán, érdemesebb megkérdezni az ÜFSZ-on, hogy mi is a helyzet valójában.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63899) Rick4 válasza partymaci (#63882) üzenetére


Rick4
félisten

Nálad bezavar a napelem. ;]

Most beszéltem a domaszéki sráccal, neki is d-link 604-ese van, és ugyanezt csinálja, Most egy órán át ment a ping, a google.hu-t néztem, egy 18-19 óra között ebből 10 db-ot printscreeneltem. Mindig 4 kimaradás, aztán megy tovább. Persze közben nem megy semmi, ha épp kattintottál valamire, akkor vársz, majd újr kattintasz.

Amúgy itt nyilatkoztak róla: [link] és a csúcsidő mellett vasárnap reggel 6-kor is ugyanezt csinálta, tehát még arra se lehet fogni, hogy terhelt a hálózat.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63900) Gubek-Einste válasza DieHard (#63878) üzenetére

Jó magas a vételi értékek, jelentsd be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.