Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) #41133696 válasza ludsimon (#48950) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért itt a DSL-től eltérő technológiák is mutatnak sokszor olyan anomáliakat és akkor, olyan mértékű romlás formájában - 100+ Mbps-os net 5-6 Mbps-mal - amikor nálam például stabil a net. Szóval az xDSL ilyen jellegű démonizálása sem helyes :)

Például, amikor a 120-as csomag 14,06-ot tud.

[ Szerkesztve ]

(#48952) westcoastog válasza ludsimon (#48950) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát itt ez van.
Nem mondom, nem bánnám ha a digi a társasházak helyett falvakba is behúzná a 40mbites optikai netet 4000 forintért, de inkább abbahagyom az álmodozást.

(#48953) kabelmania27 válasza westcoastog (#48952) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lakossági optikát csak a sűrűn lakott településeken építik ki.
GoodSpeed: Jaja, kábelnetnél is tud problémát okozni a beázás főleg ed3esetében, optikánál pedig törött csatlakozó/kábel okozhat

[ Szerkesztve ]

(#48954) Peltár válasza kabelmania27 (#48953) üzenetére


Peltár
aktív tag

Mia eltévedtél? :))

Most itt tegyem fel a kérdést amit tegnap :U :R , és Te fogsz rá válaszolni itt is? Akkor tökön sz.. magam

[ Szerkesztve ]

(#48955) westcoastog válasza kabelmania27 (#48953) üzenetére


westcoastog
veterán

Igen, gondoltam. :(

(#48956) kabelmania27 válasza westcoastog (#48955) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha van kábelnet lehetőség érdemes megfontolni.
Peltár: Nyugodtan tedd fel a kérdést nem fogom még egyszer leírni ugyan azt...

[ Szerkesztve ]

(#48957) westcoastog válasza kabelmania27 (#48956) üzenetére


westcoastog
veterán

Utána fogok járni. De szerintem megvárom a hűségidő lejártát, aztán szétnézek mi van errefelé.

Most felvetődött bennem egy kérdés, a mostani szar vonal miatt elképzelhető hogy a dsm automata megint visszarak kisebb sávszélességre? Bár remélem 1 napos zavar miatt nemfog.

[ Szerkesztve ]

(#48958) ludsimon válasza #41133696 (#48951) üzenetére


ludsimon
veterán

azért DSL-el több gond szokott lenni a kábelnél, nálunk csak gond volt vele.

undefined

(#48959) OldMike válasza poli27 (#48938) üzenetére


OldMike
őstag

Én nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz, de furcsa jószágnak tűnik ez az epc3940AD. A cisco honlapján ilyet nem lehet találni, a google keresőben előjön néhány skandináv meg angol honlap, ahol azt írják, hogy ez már nincs az adatbázisukban.
Pedig ez már mintha ac-s wifivel lenne :U

42LM660S

(#48960) kabelmania27 válasza westcoastog (#48957) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tedd azt, lehetséges.
ludsimon: Attól is függ hogy milyen régi a telefonhálózat, milyen a csillapítás zaj áthallás stb.

(#48961) Teko001 válasza OldMike (#48959) üzenetére


Teko001
őstag

(#48962) Peltár válasza kabelmania27 (#48956) üzenetére


Peltár
aktív tag

Már nem kell feltennem kipróbáltam, az eredményt elküldtem neked... ;)

(#48963) #41133696 válasza ludsimon (#48958) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most én ketté bontanám DSL dolgot, ADSL2+-ra és VDSL2-re, valamint a szolgáltatás rendelkezésre állási idejét, sebességét venném csak bele a körbe. Az olyan dolgokat, mint a kezdeti HGW Firmware hiányosságok amiket aztán megoldott a gyártó, ne piszkáljuk, no meg csak a saját tapasztalataimat.

ADSL2+-nál évekig nem voltak sebességbeli gondjaim. Amikor még Inviteles voltam is mindig kaptam azt a sebességet - sőt még kicsivel többet is -, mint amire előfizettem. Aztán Telekomnál is így volt ez - aki visszaolvas a topicban a hozzászólásaimból ez látszik - elég sokáig, egészen addig, ameddig a 15-ös csomagban voltam - volt amikor még többel is ment -, aztán lejárt a hűség, a csomagot meg kivezették a 20-ast meg be, és onnan kezdődött a sebességbeli probléma halmaz. A korábbi értékeket sem bírtam még csak meg sem közelíteni, sőt egyedi FW nélkül inkább volt közelebb a 10-hez mint a 15-höz, nemhogy még a 20-at érte volna el. Ettől függetlenül szolgáltatás kiesés nagyon ritkán volt. Utána jött a lehetőség, hogy válthatok VDSL2-re, ami nagyon is érdekelt, mert bár le kellett mondani az egyedi Fimware-ezésről, meg vonaldiagnosztikázásról, de úgy voltam vele, hogy rosszabbul csak nem járok :D Vágjunk bele... és azóta folyamatosan 22 Mbps-ot meghaladó sebességeim vannak, közel több mint 10 Mbps-ot nyertem vele, és a havidíj meg nem változott. Kis híján dupláztam. A HGW alá tettem egy UPS-t, hogy ne legyen olyan gondom mint SNR Lock, meg az abból kialakuló idegeskedés... és így béke van.

Nem érzem túlzásnak, de 5-ből 4 esetben, ha nálam nincs Net, akkor az egész T-s hálózatban gondok szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#48964) OldMike válasza Teko001 (#48961) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm, én úgy kerestem hogy a végén ott volt az AD is, olyat meg nem talált. A nálam sokkal okosabbak majd megmondják, hogy a linkelt eszköz jó az IPTV-hez is, mert az istentelenül hosszú leírásban IPTV kifejezést nem találtam (de lehet hogy ennyire szakmai berkekben más a neve).

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#48965) ludsimon válasza kabelmania27 (#48960) üzenetére


ludsimon
veterán

tőlünk 2 kmre volt a központ. szval igen tré volt :)
ez 2008 ban. telekomos legrégebbi ADSL 512 kbit /s és 64 kbit /s fel.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#48966) #78121280 válasza poli27 (#48938) üzenetére


#78121280
törölt tag

;] Na akkor egy Cisco jöhet. ;]

(#48967) poli27 válasza #78121280 (#48966) üzenetére


poli27
veterán

Sztem úgyse az lenne feltörné a Magyarok száját az Ac-s wifi meg ilyenek, ismerve a Telekomot meg a többi szutyok szolgáltatót ilyet tuti nem hoznak be... Majd lesz ubeee meg technokol meg ha esetleg addig kiad valami kínai egy még olcsóbbat akkor az!Nem érdekes hogy szar lényeg az olcsóság!

[ Szerkesztve ]

(#48968) poli27


poli27
veterán

Nézzétek meg rajtunk röhögnek a netadó miatt :D
[link]

(#48969) dchard válasza poli27 (#48968) üzenetére


dchard
veterán

Hát még akkor hogy röhögnének, ha ismernék a többi fasságot (igen, így két s-sel) is... Rezsidémon és társai.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48970) kokokka válasza dchard (#48969) üzenetére


kokokka
őstag

Ez már egy másik topik témája....

(#48971) #78121280


#78121280
törölt tag

SAT TV-n elvileg megérkeztek az alábbi csatornák:

[link]

36- Travel Channel
53- Cartoon Network
58- Universal Channel.

Valaki megerősítené?

IPTV-n még nem találkoztam velük,elvileg oda is jön :)

(#48972) C0d3r válasza #78121280 (#48971) üzenetére


C0d3r
addikt

Igen, megérkeztek.

(#48973) kabelmania27 válasza poli27 (#48938) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kíváncsi leszek UPC-nél milyen típus lesz.

[ Szerkesztve ]

(#48974) #41133696


#41133696
törölt tag

Nos az új csatornák:

Travel egyelőre nem megy, Universal esetében meg fekete képernyő van, Cartoon Network oké

A Travel valami speciális csomagba kerül, vagy csak simán még annyira új, hogy nem megy? STB ki/be kapcsolás már megvolt.

Más. Szomszédomban lakik egy idősebb házaspár, ebből adódóan nem is értenek szinte semennyire a technológiai dolgokhoz. Ragaszkodtak nagyon az analóg vonalhoz, 10-es Net, IPTV, meg azt hitték analóg vonal. Viszont, hogy a fiúk tudott róla vagy sem, esetleg bekötötték nekik szépen a digitálisat azt nem tudom nem is lényeges, de feltűnt, hogy amikor nem sugározzák a WiFi-t akkor nem elérhető a számuk, szóval digitális vonaluk van.

Az új WiFi Analyzer meg azt is elárulja, hogy Pirelli a gyártója. Egyébként ez egy jó funkciója, a fiúknak említettem, hogy ez a szokásuk, hogy naponta mindig kihúzzák többször is a HGW-t - szinte mindig amikor nem tévéznek - nem a legjobb megoldás, könnyen SNR Lock lehet a vége, amit azért egyszerűbben fogalmaztam meg, lassú lesz a net :D

Meg úgy eleve, eddig mindig az volt, hogy analóghoz ragaszkodtak, és Nagymamámék is említették nekik, hogy nem elérhetőek sokszor, meg másik szomszéd is mondta, hogy amikor említette nekik azt a választ kapta, hogy pedig elérhetőnek kell lennie vagy valami ilyesmit :). De nekik is fel kellene, hogy tűnjön, ha csak nem az a rendkívül speciális helyzet fordul elő, hogy telefonálni is csak akkor akarnak, és akkor veszik fel a kagylót, amikor a TV is megy. CRT TV-n nézik a műsort a sávszélesség az elég nekik, egy TV van, és az sem HD képes.

(#48975) #78121280 válasza C0d3r (#48972) üzenetére


#78121280
törölt tag

Köszi. :)

(#48976) ludsimon válasza #41133696 (#48974) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez a Wifi Analyzer qvajó! Ha felcsatlakozol egy hálózatra még azt is megmondja hányan használják. :C
Setting, LAN neighborhoods.
Anno munkahelyen is megnéztem. ;]
A csatlakoztatott eszközöknek a nevét is megmondja, vagyis milyen márkájú az eszköz. Volt ott pár szifon. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#48977) westcoastog


westcoastog
veterán

Jött sms reggel hogy hiba elhárítva, de még mindig csak 6,5mbit, megint hívtam az ügyfélszolgálatot, hibajegy visszaküldve stb stb..

Sokadik menet...

Nálunk ennyi elérhető, hol tudom megnézni hogy köthető e kábelnet adsl helyett?

[ Szerkesztve ]

(#48978) #41133696 válasza ludsimon (#48976) üzenetére


#41133696
törölt tag

Settings - Tools menüben, de egyébként tényleg remek :)

A Speedport HGW-t a Sercomm gyártja

Eddig még nem keresgéltem, hogy a Speedport HGW-t melyik vállalat fejlesztette - nem is igazán releváns -, de ,most ez is kiderült :)

(#48977) westcoastog: A honlap csak tájékoztató jellegű, nálam például azt írta, hogy elérhető a címemen az L csomag, aztán az M a maximum jelenleg.

Hibajegyet én is vetettem fel SAT TV-re, mert mondták is, hogy elvileg mennie kellene, aztán a háromból egyik sem tudja fogni a Travel-t, rákérdeztem nem e rakták be valami minicsomagba, de azt mondták, hogy nem. Meg egyébként is máshol olvastam, hogy van akinek megy, de sokaknak nem.

[ Szerkesztve ]

(#48979) truhali


truhali
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg "pucér" ADSL-t hazsnálok a btel-nél (vagyis 4 napja a vidanetnél, mert "eladtak" nekik) Szeretnék kábelre váltani, felhívtam a t-home-ot, mellesleg az egész beszélgetés igen kellemetlen volt, mert az ügyintéző minden szir-szart rám akart sózni annak ellenére, hogy megmondtam, csak internetet akarok, de azt mondta, hogy ha az internet mellé igényelek telefont is, akkor "korszerűbb modemet" adnak. Tudja valaki, hogy ez igaz, vagy csak a telefont akarta velem megrendeltetni? Illetve miben korszerűbb, mert erre nem tudta a választ :( Előre is köszönöm :R

(#48980) westcoastog válasza #41133696 (#48978) üzenetére


westcoastog
veterán

Az korrekt. Bár a 20-mbitnek jönnie kell, két ismerősömnek is 20-as netje van, az már máskérdés hogy még adsl2 vonalon, és csak 15 körül kapnak ugyanúgy.. :D

(#48981) #41133696 válasza truhali (#48979) üzenetére


#41133696
törölt tag

Digitális vonalat kapnál, és nem DLINK egyszerű ADSL2+ modemet, hanem egy HGW-t, ami egy modem és egy router kombó, ráadásul van benne WiFi is.

(#48980) westcoastog : Bár úgy emlékszem azt írtad, hogy valami kis faluról van szó - így eséélyes, hogy nincs rá mód -, de azt kellene még lefikszálni, hogy VDSL2-re van e lehetőség, vagy sincs.

[ Szerkesztve ]

(#48982) westcoastog válasza #41133696 (#48981) üzenetére


westcoastog
veterán

Telekom oldalán a falum (Őrhalom) csak DSL (ADSL) szolgáltatás Magyar Telekom-területen itt szerepel... :U

(#48983) poli27 válasza #41133696 (#48981) üzenetére


poli27
veterán

Ha kábelre akar váltani akkor miért adsl-t mondasz neki :F

(#48984) kabelmania27 válasza westcoastog (#48977) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Attól még hogy Telekomnak nincs kábenet szolgáltatása más cégnek lehet.

(#48986) westcoastog válasza kabelmania27 (#48984) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem tudom még kik szolgáltathatnak erre felé, megtudakolom.

(#48987) Janusz001


Janusz001
őstag

Sziasztok, az alábbi kérdésem lenne. Abban a helyiségben ahol a modem van szeretnék 1 tv -t beüzemelni, de több koaxot már nem tudok lefűzni neki. Ami a kábelmodembe megy koax, azt el tudom e osztani egy "T" vel, hogy a másik vége a tv be menjen vagy ez a jel már meg van szűrve esetleg más technikai akadálya van. Anno a T szerelő a padláson rakott be egy elosztót, ami a fent említett modemhez és még másik 3 helyiségbe megy analóg tv nek. Ide is elég lenne nekem az analóg adás, meg aztán nincs is kedvem havi +1000ft -ért még egy iptv s beltérit bérelni.

(#48988) Szokenesz válasza westcoastog (#48982) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Ne várj többet, még Balassagyarmaton is eléggé rossz a helyzet, sok helyen van már VDSL, én is azon kapom (Nógrádi lakótelepen), de a 20Mbitből 18Mbit jött, bejelentettem mert szakadozott erre vissza korlátoztak 13Mbitre, most is szakadozik, cserében még lassabb is, de ennyi volt a hibaelhárítás.
(Mindez úgy, hogy előtte 1,5 éve volt már így VDSL-en 20Mbitem, akkor is 18 jött, heti 1-2 szakadással, ami nálam a belefér szint, de most napi szinten félórákat nem volt internet).

Szerk.: De azt hiszem Őrhalomban is szolgáltat az Invitel kábelnetet

[ Szerkesztve ]

(#48989) truhali válasza #41133696 (#48981) üzenetére


truhali
csendes tag

Kösz a választ, de amit te írtál az nem ADSL? Mert kábelre váltanék... Vagy jól értem, hogy mindenképpen érdemes megkérni mellé a telefonvonalat és max nem használom?

(#48990) djculture válasza truhali (#48989) üzenetére


djculture
félisten

Kábeles társaságok is olyanok hogy olcsóbb egy internet kábeltelefonnal hűséget vállalva mint magába az internet hűséggel. Megnézed az adott szolgáltató weboldalát és ha olcsóbb csak nem leszel olyan lökött hogy kevesebbért többet akarsz fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#48991) #41133696 válasza poli27 (#48983) üzenetére


#41133696
törölt tag

1. Elkerülte a figyelmemet a kábelnet szó.
2. Kis faluról van szó, esélyes, hogy nincs más csak ADSL
3. Úgy vettem észre, hogy nem szolgáltatót szeretne hanem technológiát váltani.
4. Sokan vannak úgy - magam is -, hogy több erős szállal kötődünk a Telekomhoz, így akkor sem váltunk, ha lenne gyorsabb Internet, például azért mert Paletta csomagunk van, és mert a MobilInternetünk is duplán biztosítottan olcsóbb - ha kiesik a 40%, akkor is marad a 25-ös, ha a vezetékes szolgáltatás továbbra is T-s.

(#48984) kabelmania27: Igen ez is előfordul. Berettyóújfaluban az Invitelnek van kábelnetes szolgáltatása a Telekomnak pedig nincs.

(#48982) westcoastog: Érdemes megérdeklődnöd első körben a másik nagy szolgáltatónál az Invitelnél, vagy egyéb a faluban jelenlévő kábel szolgáltatónál, ha van ilyen egyáltalán.

Szerk: (#48989) truhali: Akkor kábelmodem vagy HGW.

[ Szerkesztve ]

(#48992) westcoastog válasza Szokenesz (#48988) üzenetére


westcoastog
veterán

Az szupi ha ott is olyan jó a helyzet.
Mindegy jó nekem a 10mbit, csak lenne már újra annyi, stabilan.

(#48993) truhali válasza djculture (#48990) üzenetére


truhali
csendes tag

Jelen esetben pont 200 forinttal lenne olcsóbb telefonnal, tehát ezt hagyjuk. Tíz éve nincs vezetékes telefonom, eddig is megvoltam nélküle, ezek után sem is kell, kizárólag akkor, ha azzal együtt tényleg "korszerűbb a technológia". De most akkor az? Vagy nem az?

(#48994) truhali válasza #41133696 (#48991) üzenetére


truhali
csendes tag

Ja, most látom kösz. És mi az a hgw? :F

(#48995) djculture válasza truhali (#48993) üzenetére


djculture
félisten

Nagy dolog nem dugod rá a telefont és 200pénzzel bentebb vagy:) Nem kell használni hozzá csak egybe megrendelni a kettő szolgáltatást Az is egy sör ára havonta, évi 2400ft.

[ Szerkesztve ]

(#48996) #41133696 válasza truhali (#48994) üzenetére


#41133696
törölt tag

[link]

Mint korábban mondottam volt, abban van WiFi, és router is egyben. Bár nekem nem kábelnetem van - és volt már akkor is itthon több WiFi-s routerem, de a régi modemhez képest, kaptam egy plusz Gbps-os routert, és egy 5 GHz-es WiFi-t a szolgáltató Speedport HGW-vel. A HGW a szolgáltató tulajdona, ingyen van, tehát ingyen kaptam egy plusz a másik kettőnél fejlettebb WiFi-s routert, ráadásul azon felül, hogy nekem hozott +10 Mbps-ot a konyhára, az itthoni hálózatomat is tovább fejlesztette, mert a három routerrel együtt már nagyon szépen le tudtam fedni az egész házat WiFi-vel, és a másik két router korszerűtlenebb is, hiszen csak 2,4 GHz-es N-es WiFi-t tudnak. Egyébként a három eszközből pénzbe csak az ASUS RT-N10+ került, mert a D-LINK DIR-600-at is ingyen kaptam a Telekomtól a Nexus 7 táblagép mellé ajándékba. Szóval hálózati szempontból is jól jött a két ingyen eszköz, mert két évvel ezelőtt csak egy WiFi-s routerem volt. A havidíj sem emelkedett. Az az előny is megvan a szolgáltatói eszközök esetében, ha idővel megfekszik, akkor cserélik ingyenesen, illetve ha technológiai váltásra kerül sor akkor is.

Ha azt nézem, hogy akkoriban akartam Gbps-os routert vásárolni, mert a másik kettő csak 100 Mbps-os, akkor legalább 13 000 Ft-nak megfelelő összeget takarítottam meg akkori áron, mert valahol ott kezdődtek a legolcsóbb Gbps-os routerek.

Szerk: Plusz még a saját tulajdonú D-Link 321B modememet is értékesíthettem :)

[ Szerkesztve ]

(#48997) kabelmania27 válasza westcoastog (#48986) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

invitel.hu oldalon írd be a címedet.

(#48998) djculture válasza #41133696 (#48996) üzenetére


djculture
félisten

A probléma az a szolgáltatói cuccokkal hogy bármikor bérleti díjat kérhetnek érte. Legtöbb szolgálató akit ismerek ezt idén be is vezette ha 500-1000ft plusz/eszköz. Még összeteszem a kezemet hogy a telekom csak a tv-s beltérikért kér pénzt. De ha bejön esetleg ujra az internetadó ezer százalék hogy fognak a te hwg-ért és az én modememért is pénzt kérni.

[ Szerkesztve ]

(#48999) #41133696 válasza djculture (#48998) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért az már durva lenne. Eddig a beltériknél is úgy volt, hogy az első az ingyenes. HGW esetében meg azért lenne kemény, és igazságtalan, mert az nem egy második vagy harmadik beltéri, hanem egy alapvető, a szolgáltatás igénybevételéhez nélkülözhetetlen eszköz, amiből amúgy is csak egyet használhatsz szolgáltatónként.

(#48998) djculture : De egyébként nálad akkor meg lehet azt csinálni, hogy veszel olcsón egy ADSL2+ Fekete R360 T1E modemet, a szolgáltatóit meg visszaadod.

[ Szerkesztve ]

(#49000) westcoastog válasza kabelmania27 (#48997) üzenetére


westcoastog
veterán

Hm, ezt dobta a címemre. Elvettem a pipát a net és telefon mellől.

Az kemény hogy most fizetünk valami 9000 forintot net+tv+telefon, invitelnél meg 60megás net, 90csatornás tv, meg telefon 12.000...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.