Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) Mauzes válasza Netuddki (#8297) üzenetére


Mauzes
őstag

Az elsőt kifejtenéd, hogy akkor hogyan varázsoljak transmission-t a NAS-ra? Vagy úgy értetted, hogy remote transmission is valószínűleg elérné a Download Station-t?

A DS Download-dal nem az a baj, hogy rosszul megy, hanem hogy még egy szaros fájlkiválasztásra sem képes, sem letöltés előtt, sem utána.

(#8302) Netuddki


Netuddki
tag

további források játszadozóknak, a jelöltben pl transmissiont is találtok, bár én sose próbáltam ki:
http://packages.missilehugger.com
http://packages.pcloadletter.co.uk
http://e-remonty.info/spkrepo/packages
http://synopkg.superzebulon.org/spkrepo/packages <-----
http://update.10trum.de/packageupdate/getpackages.php
http://synology.mdevries.org/spkrepo/packages
http://synology.sysco.ch
http://packages.hoel.dk
http://spk.q14six.de
http://packages.quadrat4.de
http://www.christoph-papke.de/spkrepo/spkrepo/packages

(#8303) Netuddki válasza Mauzes (#8301) üzenetére


Netuddki
tag

közben megválaszoltam a kérdést is, ott a transmission :)
de egyébként igen, én úgy értettem hogy valószínűleg fenn is van a nason, szvsz a download station transmissiont használ.

(#8304) Mezga Aladár válasza Netuddki (#8300) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Á nem kell. De légyszives minden kérdésre válaszolj majd. Itt az elsö. A vázolt dolgot hogyan oldod meg a syno saját eszközeivel, külsö app nélkül?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#8305) Netuddki válasza Mezga Aladár (#8304) üzenetére


Netuddki
tag

nem oldottam meg, mert nem töltöttem vele időt, ugyanis nekem nem hiányzik. csak jeleztem, hogy a torrent oldalak egyhangúan transmission 2.42-nek látják a gyári download stationt, vélhetően az is. innen már csak az rpc server portját kellene megtudni, ha nincs itt senki linuxos, akkor holnap belemegyek sshn és kinézem belőle ha ez feltétlen kell.
de persze az is simán lehet hogy tévedek, és nem transmission van rajta, csak annak azonosítja magát...
meg az is lehet hogy a synology szándékosan csinált vele valamit hogy ne férj hozzá mindenféle külső appal. passz.

[ Szerkesztve ]

(#8306) kovacsa


kovacsa
tag

Már ne is haragudjatok, de magamnak kellett segíteni magamon, mert nem segítettetek:

1) Transmission-t sehonnan nem lehetett leszedni, akármennyire ezen pörögtök
2) Tehát maradnom kellett a bedöglött Download Station-nél
(emlékeztetőül ezt írta: A csatlakozás nem sikerült! Ellenőrizze a hálózati beállításait.
Le van tiltva a letöltési szolgáltatás.)
3) Attól romlott el, hogy áramszünetem volt, és nem jól indult be a NAS, elromlott az admin jelszava is, ezért ezt csináltam:
Az admin jelszó visszaállítása:
Tartsa lenyomva a RESET gombot a Synology NAS hátsó panelén 4 másodpercig, amíg sípoló hangot nem hall.
4) Már be tudtam lépni a http://192.168.1.101:5000/webman/index.cgi -be üres jelszóval, majd jeszó adás...
5) Nem indult be rajta a mysql, ezért root-ként puttyal:
/usr/syno/etc/rc.d/S21mysql.sh restart
6) Nem indult be a postgresql (és ezt kell a Download Station-höz!!!), ezért:
rm -rf /var/services/pgsql/*
/usr/syno/etc/rc.d/S20pgsql.sh start
7) Majd Download Station eltávolítás a Csomagkezelési központtal. Újratelepítés, és láss csodát helyrejött!!!

Uff.

[ Szerkesztve ]

(#8307) kovacsa


kovacsa
tag

(#8308) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Akinek szintén W7 fut és nem megy az automatikus újra-mountolás:
Ez az app nagyon frankón teszi a dolgát: MapDrive 1.0 (1x beállít és mehet a startup-ba ;) )

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#8309) devil-k válasza kovacsa (#8306) üzenetére


devil-k
nagyúr

Már ne haragudj, de ha elolvastad volna a DSM használati utasítását, akkor a feltett kérdéseidre 90%-ban meg lenne a válasz.

A Transmission telepítéséhez pedig itt az infó. De ha nincs terméktámogatási kártyád, nem tudod megnézni, de akkor megkérsz valakit, hogy küldje át neked.

- mozi bolondéria -

(#8310) kovacsa válasza devil-k (#8309) üzenetére


kovacsa
tag

Nem volt így leírva sehol.

(#8311) Netuddki válasza kovacsa (#8306) üzenetére


Netuddki
tag

hogy segítenénk mi, mikor te vagy itt a legokosabb ha újra tudtad indítani a mysqlt :DDD

a transmissiont fel lehet tenni, csak nem minden modellre. speciel az armada 370es procikra mint amilyen az én 213j-m nem, ezért kipróbálni sem tudom.
itt a leírás hogy hogy találod meg az architektúrád jelét http://community.arm.com/docs/DOC-7294
pl 213j-n ez 88F6710
itt vann egy csomó transmission változat a repositoryban http://synopkg.superzebulon.org/spkrepo/packages
88F6710-ra való nincs közte, tehát nálam alma.

megjegyzem én se görcsölnék ennyit ezen, wp8as telóm van aminek kimondottan szegényes az áruháza, mégis találtam a gyárin kívül 2 másik appot is hozzá, ami simán kapcsolódik a dl stationhez.

(szerk) jéé: http://synology-nas.hu/transmission-telepitese-a-csomagkezelesi-kozpontbol/

[ Szerkesztve ]

(#8312) kovacsa válasza Netuddki (#8311) üzenetére


kovacsa
tag

Na jó nem vagyok annyira okos, csak szorgalmasan googleztam és próbálkoztam, mindenesetre most nagyon boldog vagyok, hogy nem kellett újratelepítenem a NAS-t. Mindenem helyrehozható volt az áramszünet után.

Más:
>uname -a
Linux DiskStation 3.2.40 #3810 Wed Nov 6 09:59:04 CST 2013 armv7l GNU/Linux synology_armada370_213j

>uname -mrs
Linux 3.2.40 armv7l

Egyébként Midnigh Commandert így csináltam:
Ezt kell használni:
syno-armada370-bootstrap_1.2-7_arm.xsh 227938 byte
Midnight Commander:
ipkg install mc

(#8313) eric.cartman válasza Netuddki (#8311) üzenetére


eric.cartman
senior tag

én úgy hiszem, hogy Transmission 2.82 van DS213J-re ;)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#8314) eric.cartman válasza eric.cartman (#8313) üzenetére


eric.cartman
senior tag

[link]

:K

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#8315) Netuddki válasza eric.cartman (#8313) üzenetére


Netuddki
tag

nem nézegettem ennyire, egyrészt 2 napja van meg a cucc, másrészt megfelel nekem a beépített, szépen tölt le is, fel is. ezzel a hibernálással volt a baj, mert hiába ütemezetten 0 a forgalom, ébren tartja a gépet, de megoldódott.
viszont n*ore is, t*racod is 2.42-nek lát, anélkül hogy külön telepítgettem volna a transmissiont, ez 100%

ja, az a francos visszaolvasás :D

[ Szerkesztve ]

(#8316) BodyGekko válasza Mezga Aladár (#8293) üzenetére


BodyGekko
tag

Az rendben van hogy mikor írok a Midnight Commanderbe akkor csak pontokat látok az általam írt betűk helyett?

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8317) Netuddki


Netuddki
tag

nahát én végeztem ezzel a transmission játékkal :D
dl station alatt ott van, fut a 2.42, szervert megtalálja a teló, egyébként 9093 porton válaszol is, de felhasználónév-jelszó semmise jó neki. synology alkothatott valamit, hogy ne kelljen külön transmission felhasználó, hanem mindenki tudja használni.

(#8318) Elemental válasza Mauzes (#8301) üzenetére


Elemental
addikt

Syonodroidot próbáltad? DS-hez való droid app.

(#8319) Elemental válasza Elemental (#8318) üzenetére


Elemental
addikt

Synodroid

(#8320) BodyGekko


BodyGekko
tag

Tudnátok nekem segíteni abban hogy hogyan kell írni a Midnight Commanderben?

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8321) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Bocs, a buta kerdesert, (probaltam keresgelni is, iss a topicban, meg olvasgatni...) azt szeretnem tudni, van-e lehetosegem USB-WIFI modullal WIFI halozatra csatlakozni egy regebbi, (kb. 2 eves) Synology DS 212j-vel. Ugy ertem, meg lehet ezt oldani valahogy?
A masik dolog, hogy cserelt mar ventilatort benne valaki? Ha igen, milyen parametereket kell nezni?
Elore is kosz a segitseget! Udv, Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8322) #35090688


#35090688
törölt tag

Érdekes hibám van Synology DS414-gyel. Találkozott már ezzel valaki, bármely típusnál?
Ha benyomom a bekapcsoló gombot, az esetek több mind felében a ventilátorok felpörögnek ugyan, de a LED-ek nem világítanak, a vinyók nem indulnak el, és a NAS nem bootol. Csak úgy tudom helyrehozni, hogy áramtalanítás után újra bekapcsolom, ekkor általában már elindul (volt hogy ekkor sem). Hálózati kapcsolaton keresztüli ébresztéssel nincs gond. A kapcsoló maga nem lehet hibás, mert a ventilátorok elindulnak, tehát "reagál" a gombnyomásra a szerkezet.

(#8323) Multibit válasza BodyGekko (#8320) üzenetére


Multibit
veterán

Megpróbálok segíteni, amint megértem a kérdésedet. Mit jelent az, hogy írni a Midnight Commanderben?

(#8324) BodyGekko válasza Multibit (#8323) üzenetére


BodyGekko
tag

Belépek a Commanderbe , megkeresem az átírandó sort. Bármilyen betűt probálok beírni csak kicsi pontokat látok. Ez így ok?

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8325) Multibit válasza BodyGekko (#8324) üzenetére


Multibit
veterán

Úgy érted, hogy megnyitsz egy fájlt a NAS-on szerkesztésre és amikor beleírsz valamit, a betűk helyett pontok jelennek meg? Milyen programból indítod a MC-t? Nálam PuTTY-ból indul. Te mit használsz?

(#8326) BodyGekko válasza Multibit (#8325) üzenetére


BodyGekko
tag

Igen a Putty-ból nyitom meg , mc paranccsal. Igen amikor át akarom írni a sorokat benne akkor ír pöttyöket.

[ Szerkesztve ]

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8327) Multibit válasza BodyGekko (#8326) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam Win 7 Eng Professional 64 bit alatt megy probléma nélkül az alábbi beállításokkal:

(#8328) BodyGekko válasza Multibit (#8327) üzenetére


BodyGekko
tag

Nagyon köszi a segítséget , később kipróbálom ezekkel a beállításokkal , bár én Win 8.1 64bit alatt nyomom. :R :R :R

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8329) BodyGekko válasza Multibit (#8327) üzenetére


BodyGekko
tag

Azzal a beállítással sem működik. :(

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8330) Mezga Aladár válasza BodyGekko (#8329) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A fájlt átmásolod egy másik mappápa, amit elérsz win alol. A notebook ++ progival megnyit szerkeszt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#8331) BodyGekko válasza Mezga Aladár (#8330) üzenetére


BodyGekko
tag

Köszönöm szépen , mostmár célegyenesben vagyok :)

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8332) BodyGekko válasza Mezga Aladár (#8330) üzenetére


BodyGekko
tag

Ha a ds209+II legfelső led sárgán villog és nem rebootol , olyankor mivan? Próbáljam meg ujraindítani a NASt?

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8333) Mezga Aladár válasza BodyGekko (#8332) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A sárga figyelmeztető jelzés De ezt ne tőlem kérdezd, én még nem csináltam ilyet. Mi az hogy nem rebotool? Szerintem a nas még ne lődd le.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#8334) BodyGekko


BodyGekko
tag

Nem érem el a NASt :(
Tud valaki segíteni? :(

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8335) Möhe válasza BodyGekko (#8334) üzenetére


Möhe
addikt

Kikapcs majd újra bekapcs után sem elérhető?

(#8336) Mezga Aladár válasza BodyGekko (#8334) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mit csináltál?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#8337) BodyGekko válasza Möhe (#8335) üzenetére


BodyGekko
tag

Ki-be kapcs után sem érem el
Átírtam DS210+-ra és ráengedtem a DSM 4.3-at

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8338) Mezga Aladár válasza BodyGekko (#8337) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Magától indult újra? Mit mutatnak a ledek? Ip-t kap a routeről?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#8339) BodyGekko válasza Mezga Aladár (#8338) üzenetére


BodyGekko
tag

Nem magától indúlt ujra. A router ledje alapján érzékeli a csatlakozást , ha erre gondolsz!

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8340) BodyGekko válasza Möhe (#8335) üzenetére


BodyGekko
tag

Lehet hogy végleg megfektettem?

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8341) Mezga Aladár válasza BodyGekko (#8339) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Meg kellene nézni mi a pontos ip, mit mond az asistans. Mit mutatnak a ledek?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#8342) BodyGekko válasza Mezga Aladár (#8341) üzenetére


BodyGekko
tag

A routerem szerint a DiskStation ip:192.168.1.109. Milyen ledekre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8343) Mezga Aladár válasza BodyGekko (#8342) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ami a nason van, a front oldalán.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#8344) Mauzes válasza Elemental (#8318) üzenetére


Mauzes
őstag

Kipróbáltam, és bizonyos szempontból jobb, mert már legalább van egy fájl lista, és utólag tudod állítani, mit töltsön le. De amikor hozzáadsz egy új torrentet, akkor ott nem kérdezi meg, hanem elkezdi letölteni, és neked kell manuálisan kivenni azokat, amiket nem szeretnél. :)

Emellett vajon mit kell megadni, hogy elérjem a belső hálózaton kívülről? Synodroid-ban bepipálom, hogy külső hálózatból is elérjem, megadom a host nevet, ahová azt az IP-t írom, amit külső böngészős Diskstation elérésnél a címsorban látok, port-nak beírom a TCP portot, amit a Download station-ben látok. Ezután azt írja ki, hogy a protokoll nem egyezik a porttal, nem tud csatlakozni. Mit rontok el?

(#8345) BodyGekko válasza Mezga Aladár (#8343) üzenetére


BodyGekko
tag

A STATUS led sárgán villog , a LAN led zölden ritkán villog vagy folyamatosan zölden világít , a DISK1 ill. DISK2 ledek folyamatosan világítanak.

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8346) Mezga Aladár válasza BodyGekko (#8345) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Nézd meg az asistasn mit mutat. A lemezek milyen konfigban vannak a készülékben(alap, raid, shr)?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#8347) Möhe válasza BodyGekko (#8345) üzenetére


Möhe
addikt

Visszaolvastam kicsit. Te belepiszkáltál a rendszerbe és ez nem sikerült maradéktalanul?

(#8348) BodyGekko válasza Möhe (#8347) üzenetére


BodyGekko
tag

Igen , ehhez próbáltam segítséget kérni :(
Ez a Nas egy 209+II és ezt akartam frissíteni DSM4.3-ra , amihez át kellett írnom DS210+ra. Az átírás sikerűlt is fel is dobta a firmware frissítés lehetőségét.
Elindítottam a frissítést de nem akart újraindúlni a művelet végén :(

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8349) BodyGekko válasza BodyGekko (#8348) üzenetére


BodyGekko
tag

Tudtok segíteni?

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8350) Elemental válasza Mauzes (#8344) üzenetére


Elemental
addikt

Már régen használtam, akkor sem sokáig, de valahogy be lehet állítani, hogy wifin és mobilneten külön-külön hogyan érje el a nast, ip, vagy domain.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.