Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

cp /volume1/Temp/proba.txt /volume1/Backup

Ezzel a paranccsal a proba.txt állományt átmásoltam a /volume1/Temp mappából, a /volume1/Backup mappába.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8402) Netuddki


Netuddki
tag

a másik lehetőséged egy hardreset, sípolásig nyomod a resetet (kb 4 mp), utána elengeded, és 10 mp-en belül megint sípolásig. utána ha elindul, assistantal nézd meg hogy minek látja

(#8403) BodyGekko válasza Mezga Aladár (#8401) üzenetére


BodyGekko
tag

Erre a kicserélt winyóra próbáljam meg bemásolni?

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8404) Mezga Aladár válasza BodyGekko (#8403) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Előbb próbáld ki amit Netuddki írt.
Ezen a lemezen nincs semmi, tehát nem.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8405) devil-k válasza BodyGekko (#8403) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha már ennyire benne vagytok a témában 2 napja, akkor gondoltam megkérdezem tőled: Mi a francért kellett belenyúlnod a vasba ilyen szinten? :Y

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#8406) BodyGekko válasza Netuddki (#8402) üzenetére


BodyGekko
tag

Ugyanannak látja : DS210+ és DSM4.3-3827 :(

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8407) BodyGekko válasza devil-k (#8405) üzenetére


BodyGekko
tag

Nemtom :W

[ Szerkesztve ]

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8408) Mezga Aladár válasza devil-k (#8405) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

--------

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8409) Mauzes válasza Netuddki (#8390) üzenetére


Mauzes
őstag

Megadtam a host-ot, mellette a portot is kéri (nálam alapból 16881 a TCP). Erre azt írja ki a Synodroid, hogy "The protocol does not match the selected port."

[ Szerkesztve ]

(#8410) Netuddki válasza Mauzes (#8409) üzenetére


Netuddki
tag

a 16881 az a torrentek portja, az rpc-é 9091

(#8411) Netuddki válasza BodyGekko (#8406) üzenetére


Netuddki
tag

akkor a másolás lesz a nyerő, eredeti vinyó(k) vissza, és próbáld meg visszamásolni a configot.
a hedreset tuti jól sikerült? elvileg az assistantnak a status-hoz azt kellene írnia hogy configuration lost.

[ Szerkesztve ]

(#8412) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok az mitől van, hogy tegnap még tudtam ftp-n csatlakozni ddns-en keresztül.
Most pedig azt írja, hogy hiányzik az ip cím.

(#8413) Mauzes válasza Netuddki (#8410) üzenetére


Mauzes
őstag

Can't connect host. Please verify your settings. :(

(#8414) Netuddki válasza Mauzes (#8413) üzenetére


Netuddki
tag

akkor elpasszolom, routered tűzfala meg van nyitva a 9091-nek? illetve forwardolva van a nasra? milyen dyndnst használsz? a synology-ét, vagy másikat? a nas felületéhez hozzáférsz kívülről, csak a transmissionhoz nem?

@BodyGekko: [link]
elvileg megoldás is van, de én nem olvasom végig. :)

[ Szerkesztve ]

(#8415) Mauzes válasza Netuddki (#8414) üzenetére


Mauzes
őstag

Routeren megnyitottam, Synology DDNS-t használok, NAS-hoz hozzáférek. Viszont én a Download Station-höz szeretnék csatlakozni Synodroid-dal, Transmission-t még nem próbáltam telepíteni...

(#8416) Netuddki válasza Mauzes (#8415) üzenetére


Netuddki
tag

na akkor az a gond, a downloadstation-os transmissionnak egyrészt 9093 a portja, másrészt egy whitelist van beállítva rajta, hogy csak a localhost (vagyis a nas) ip-je vezérelhesse, semmi más.
átállíthatod ezeket is ssh-n, de akkor valószínűleg elszúrod az egész downloadstationt, talán egyszerűbb ha telepíted a transmissiont külön, és az 9091-es porton megy.

szerk: jaaa, most esett le, te akkor nem is a transmissiont próbálod elérni, hanem magát a download stationt? akkor vissza az egész, elnézést, minden jó ahogy van, csak a download stationhoz nem a transmission porton tudsz csatlakozni, hanem az alap 5000-en, ugyanúgy ahogy a DS downloaddal, bocs, félreértettelek

[ Szerkesztve ]

(#8417) Sanya válasza ggg666 (#8412) üzenetére


Sanya
nagyúr

Leállt volna?
Kaptál emailt a synologytól, hogy a te nasod ipje és ddns-e nem elérhető?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8418) ggg666 válasza Sanya (#8417) üzenetére


ggg666
őstag

Szia!

Zölden világit hogy ok.
Quick connecten keresztül is vezérlem.
Weboldalon keresztül is be tudok lépni az ftp-be, csak total commanderen keresztül nem.

(#8419) Mauzes válasza Netuddki (#8416) üzenetére


Mauzes
őstag

Ááá, kezdek bekattanni. 5000-re: The protocol does not match the selected port.

(#8420) Netuddki válasza Mauzes (#8419) üzenetére


Netuddki
tag

innentől én sem tudom, nincs a közelemben android. de az 5000 port az biztos, leellenőriztem mostmár

[ Szerkesztve ]

(#8421) Mauzes válasza Netuddki (#8420) üzenetére


Mauzes
őstag

Mindenesetre köszi a segítséget. Akkor megelégszem azzal, hogy tudok hozzáadni torrentet telefonról, és utólag a böngészős felületről kell majd belépnem, ha valamelyik fájlt le akarom állítani.

MÁS TÉMA: nektek hány fokos a NAS cpu és hdd? Nálam DS213j-nél a cpu általában ~47 fokos, a lemezek közül meg az egyik ~33, a másik ~37.

(#8422) Elemental válasza Mauzes (#8413) üzenetére


Elemental
addikt

A dsm portával tudsz belépni a synodroidba. Arra figyelj, hogy ha https, akkor a synodroidon is legyen az. Biztonságos bejelentkezés.
Ha https, akkor az 5001 alapból, ha jól emlékszem

[ Szerkesztve ]

(#8423) Netuddki


Netuddki
tag

nálam 51, 33,34 fokos a gép, zárt szekrényben, a legkisebb hűtésre beállítva.

viszont ezzel a hibernálással nem vagyok megelégedve, addig eljutottam hogy a dlstation tartja ébren, ha feladatidőzítőben beállítok egy időpontot hogy azt leállítsa, akkor rendesen működik. valahogy azt kellene elérni, hogy ha belső ip-ről rajta van valaki a nason akkor menjenek a torrentek is, ha nincs akkor meg álljanak le

(#8424) Tido válasza Netuddki (#8423) üzenetére


Tido
aktív tag

Hát a régi verzióban a torrent csak akkor tartotta ébren, hogyha volt aktív seed is, egyébként csak a memóriából kiszolgálta ( nem tudom jobban leírni, hogyha nem kellett a torrenthez, hogy menjen a lemez, akkor ki is kapcsolta - de a torrentet online tartotta ).
Én tegnap minden portot lelőttem - kivéve SFTPt ami nem szabvány porton van - otthon sem ment semmi, torrent sem volt seedben, mégis volt, hogy másfélóránként feléledt, de volt, hogy 4 órát nem ment.. De régen egész napokat elvolt hibernálva.. :S
Jó lenne ha kijavítanák a hibát, vagy legalább a hibernation log működne, nem pedig azt dobná ki, hogy a keresett oldal nincs a szerveren.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#8425) Mauzes válasza Netuddki (#8423) üzenetére


Mauzes
őstag

Nálam Download Station alatt hibernál ugyan, de nagyon gyakran felébred:

Rendszer 2014/05/11 08:06:15 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
Rendszer 2014/05/11 07:06:01 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
Rendszer 2014/05/11 04:47:19 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
Rendszer 2014/05/11 04:25:37 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
Rendszer 2014/05/11 03:55:23 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
Rendszer 2014/05/11 01:17:39 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
Rendszer 2014/05/11 00:14:22 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
Rendszer 2014/05/10 23:49:14 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.

(#8426) Netuddki válasza Tido (#8424) üzenetére


Netuddki
tag

a logban hol tudjátok visszanézni hogy mikor ment, mikor nem? nekem a hibernálásokat nem jelzi, olyan van hogy a windows fájlszolgáltatás leállt/elindult egy perc különbséggel, de abban az időpontban biztosan tudom hogy meg sem próbált hibernálni

másrészt nálam még akkor is ébren tartja a gépet ha nincs aktív seed. az ütemezőben be van állítva hogy éjfélig mehetnek a torrentek, akkor szépen le is állítja a forgalmat, megosztás helyett várakozás lesz minden torrent státusza, de amíg ki nem lövöm az egész downloadstationt addig ébren marad.
most határoztam el hogy megpróbálkozom a külön transmissionnal, hátha az jobban ütemezhető

[ Szerkesztve ]

(#8427) Statikus válasza Mauzes (#8421) üzenetére


Statikus
senior tag

DS214, 1db RED 3TB
29-30 fok között van mindegyik általában (nem huzamos fél óráig tartó másolásra gondolok).

(#8428) Mauzes válasza Netuddki (#8426) üzenetére


Mauzes
őstag

Én a fentit úgy néztem meg, hogy 1. Vezérlőpult - Hardver és tápellátás - Merevlemez hibernálás - Pipa a hibernálási naplók engedélyezéséhez; 2. Főmenü - Napló központ.

Azt viszont nem tudtam még megnézni, mi ébreszti fel.

(#8429) Netuddki válasza Mauzes (#8428) üzenetére


Netuddki
tag

kössssz. ez is mekkora baromság már, miért kell külön pont a hibernálás naplóhoz egy kapcsolót tenni...

(#8430) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok a download stationban lehet valamit kezdeni az ékezetes karakterek helyes megjelenítésével?

(#8431) Netuddki


Netuddki
tag

nahát, szépen megy a 2.82, még csak parancssoroznom se kellett hozzá, meg felhasználót létrehozni se, a Remote GUIval meg tényleg mintha egy utorrentet használnék az asztali gépen, nem kell belépkedni a nasra. majd kiderül ezzel hajlandó-e hibernálni.

ggg666: a torrentek nevében nem jelennek meg az ékezetek, vagy a felület se jó?

(#8432) ggg666 válasza Netuddki (#8431) üzenetére


ggg666
őstag

Így, illetve hasonlóan jelennek meg:

(#8433) Netuddki válasza ggg666 (#8432) üzenetére


Netuddki
tag

ha belenézel a torrent fájlba (pl total commanderben F3-mal) akkor ott rá tudsz keresni a torrent nevére. és meg tudod nézni hogy helyesen van-e írva, onnan veszi ezeket az elnevezéseket, nem a fájlnévből.
ha ott is rosszul van, akkor szerintem nem tudsz vele semmit se csinálni.

(#8434) eric.cartman válasza Netuddki (#8431) üzenetére


eric.cartman
senior tag

melyik csomag beállításban találtad meg ezt a 2.82-t? SynoCommunity?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#8435) ggg666 válasza Netuddki (#8433) üzenetére


ggg666
őstag

Most annyiba változott a helyzet, hogy a download station jól kezeli átnevezi elinduláskor ékezetes betűkre, viszont ftp-n keresztül csak a flash fxp tudja letölteni az ékezetes nevű fájlokat.

(#8436) Tido válasza ggg666 (#8435) üzenetére


Tido
aktív tag

Én úgy emlékszem UTF-8 kompatibilitást be kellett pipálni, meg a Total Commanderben is be kellett állítania kódkészletet, és úgy lett jó nekem. De majd meló után otthon megnézem.
Báér már volt olyan torrent file is, amit tényleg szar betűkészlettel töltöttek fel, és még sima utorrent is ugynaolyan cirádás betűkkel töltötte le...

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#8437) Netuddki válasza eric.cartman (#8434) üzenetére


Netuddki
tag

igen, synocommunityből lenne letölthető ha menne, helyette addig keresgéltem az armada370-re valót amíg nem találtam egyet. linket már nem tudok, de ha nem jó ez amit felraktam ide #8385 akkor google.

[ Szerkesztve ]

(#8438) Netuddki


Netuddki
tag

na hibernálás a 2.82-vel sincs, durván fél óránként felébred nálam is. teljesen biztos hogy a torrentek miatt, a tracker frissítés is ilyen időközönként szokott ütemezve lenni, valószínűleg nem tudja kiszolgálni hdd nélkül. tehát marad a feladatidőzítő, transmission indítás/leállítás ütemezve, úgy egész éjszaka alszik.

(#8439) batagy válasza Netuddki (#8438) üzenetére


batagy
őstag

Természetes, hogy nem tud a Transmission HDD nélkül menni. Az adatokat a HDD-ről kell vennie.

Ha pedig valaki tölteni akar tőled, akkor végképp muszáj felébrednie a NAS-nak.

(#8440) Netuddki válasza batagy (#8439) üzenetére


Netuddki
tag

le van tiltva az adatforgalom 0-ra, szerintem így az lenne a logikus ha nem akarna a hddről olvasni...

(#8441) Magnat válasza Netuddki (#8440) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

egyáltalán nem biztos, valszeg mindenképpen felolvas valamennyi adatot a TM, max aztán nem (vagy baromi lassan) küldi el.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#8442) Netuddki válasza Magnat (#8441) üzenetére


Netuddki
tag

Hali!

valószínűleg rossz irányból közelítem meg a problémát, nem a transmission használja a hddt (minek használná ha le/fel 0ra van állítva), és nem ez ébreszti fel a nast, hanem pont fordítva. nincs hdd olvasás, el is megy aludni, de ott a wakeon lan, meg a routeren a port forward, a tracker tudja hol vagyok, küldi a kérést (nem tudja hogy nem fog kapni semmit), erre a router felébreszti a nast a porton, és persze hogy hibernálásból való visszatéréskor felpörög mindkét lemez. utána nincs forgalom, megy aludni. ha olvasna a hddről a transmission bármit is, akkor már lehibernálni se tudna, 80 torrent mellett nem lenne 15 perc üresjárat soha.

tehát a lehetséges megoldás, a routeren időzítve letiltani a portforwardot, hogy külső kérés ne tudja ébreszteni a nast, de belső hálón ha éjszaka eszembe jut filmetnézni, akkor ip alapján mégis ébressze. holnap próba. nem nyugszom amíg nem úgy működik ahogy akarom :)

(#8443) Mauzes


Mauzes
őstag

USB-n ti milyen gyorsan tudtok írni külső eszközre? Én bedugtam egy Sandisk Extreme-et a DS213j-be, de valami bitang lassú, egy 3,4 GB-os fájlt olyan 3-4 perc, amíg ráírja. Oké hogy USB2, de ez durva. :)

(#8444) Magnat válasza Netuddki (#8442) üzenetére


Magnat
veterán

Majd számolj be, h mi lett, kíváncsi vagyok.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#8445) Magnat válasza Mauzes (#8443) üzenetére


Magnat
veterán

Belső diszkről vagy pc-ről? Jah és milyen filerendszer?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#8446) Netuddki válasza Magnat (#8444) üzenetére


Netuddki
tag

egyelőre vakarom a fejem erősen, ezzel az időzített port forward ötlettel szerintem egy linuxos gurut is megizzasztanék :D
talán jó lesz egy sima forgalmi szabály is

(#8447) allein


allein
addikt

Üdvözlet. Mobilról mièrt nem lehet hozzáadni a torrentet? Próbàlta màr valaki? :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8448) Magnat válasza Netuddki (#8442) üzenetére


Magnat
veterán

Közben elolvastam figyelmesebben amit írtál, de nem egyértelmű, h csak a diszk alszik vagy az egész NAS lekapcsol?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#8449) Elemental válasza allein (#8447) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem működik. Ds downloaddal megy.

(#8450) Möhe válasza allein (#8447) üzenetére


Möhe
addikt

Rendszeresen adok hozzá torrentet mobilról. Almás telefonon csak Safarival megy, guglikrómmal nem. Legyen az akár DS Download akár Transmission (Barmagnettel) JB-vel.
Androiddal nem tudom mi a helyzet,de lehet hogy ott is a gyári böngészővel kellene próbálkozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.