Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) #35090688 válasza Sonja (#8700) üzenetére


#35090688
törölt tag

Nekem két és fél napig futott. :) Csak nyugi, "mert hát hol van még karácsony!?"

(#8702) Sonja válasza #35090688 (#8701) üzenetére


Sonja
veterán

Ezt nem mondod komolyan?! :Y Te atya úr isten! :W Ok, akkor menni fog este is. :P Pedig csak egy 2TB-os és egy 750GB-os vinyót tettem bele. Mind a kettőn elindítottam az ellenőrzést, majd végez akkor egyszer. :U

Ja, és közben bezárhatom a böngészőt? :F Ki kell lépnem logout-tal, vagy csak simán zárjam be az oldalt? :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8703) napata22 válasza Elemental (#8685) üzenetére


napata22
csendes tag

Kipróbáltam, valóban működik.
Köszi még egyszer.

(#8704) Dr.FantastiK válasza Sonja (#8702) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

eleg ha siman becsukod a bongeszot !

az 5.0 DSM-t tetted fel ?? valoszinuleg nem , mert ez par perc alatt megcsinálná ..

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#8705) Sonja válasza Dr.FantastiK (#8704) üzenetére


Sonja
veterán

Oké. :) Köszönöm! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8706) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Kikapcsoltam a kamerás szoftver-t és most lemegy alvóba a nas, de ma megnéztem reggel a naplókat és azon látszik, hogy (ahogy a linken lévő képen is), hogy éjjel felébred egy párszor. Ki lehet deríteni,hogy mitől?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8707) Sonja válasza Dr.FantastiK (#8704) üzenetére


Sonja
veterán

Hű, most látom, hogy szerkesztettél. :B

Szóval, azzal kezdtem, hogy a legfrissebb DSM-et tettem fel, amit az oldaláról szedtem le (Verzió : DSM 5.0-4482; Gyártás dátuma : 2014-04-24), azaz innen! ;) Ezzel csinálta ilyen sokáig. Fél 2-2 között végzett vele egyébként.

Mindenre a legfrissebb firmware-t/software-t teszem fel! :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8708) pomk válasza Sonja (#8707) üzenetére


pomk
őstag

Korábban volt itt probléma sokaknak avval, hogy a legújabb verziójú szoftvert tették fel a NAS-ra.
Néha érdemes a legutóbbi jól működőt használni a legújabb helyett. :)

(#8709) Patice válasza Sonja (#8707) üzenetére


Patice
Topikgazda

Írtam neked privátban is, hogy jó pár órát el fog tartani a kötetek létrehozása, ha a lemezellenőrzést is kéred.

Ha nem kéri az ember, akkor pár perc csak.

És ez szerintem DSM verzófüggetlen dolog.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8710) Sonja válasza Patice (#8709) üzenetére


Sonja
veterán

Na igen, de nem gondoltam volna, hogy 8 órán keresztül! :Y :D Nem olyan rossz dolog, ha végig ellenőrzi az egész HDD-t. Inkább kivártam, de ez a biztos(abb). :K

(#8708) pomk: Probléma mindig akadhat, azért jön az új verzió mindig. Ebből soha, sehol nem volt gondom, hogy csak az új verziókat használtam. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8711) Patice válasza Sonja (#8710) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezt is írtam, órákig eltarhat....

Én 2x2 TB-tal kezdtem és az 10 órát tartott, mire leellenőrizte.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8712) V.Stryker válasza Patice (#8711) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt az ellenőrzést meg lehet ejteni úgy is ha már az adatok rajta vannak? Mert egyébként csak akkor türelmetlen az ember mikor az új szerkezetet birtokba venné. Utána már az ellenőrzést elindítja este, aztán éjjel megoldja a cucc nyugiban. Ezt nem lehet?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8713) Patice válasza V.Stryker (#8712) üzenetére


Patice
Topikgazda

S.M.A.R.T. tesztet lehet futtatni akár rendszeresen is, időzítve.

Ez a lemezkezelésnél található.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8714) V.Stryker válasza Patice (#8713) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igez azt tudom. Mondjuk az is meglepő volt, mert a gyors tesztet a minap elindítottam az 1 terrás hdd-n és pikk pakk felment 90%-ra és egy fél órát úgy állt. Elsőre kinyomtam,hogy nem-e lefagyott vagy mit tudom én, de másodjára úgy hagytam, aztán egy idő után végzett és kiírta,hogy minden oké. :)

Az én előzőleg kérdezett hibernálásból felébredésemre valaki nem tud választ? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8715) Mezga Aladár válasza Patice (#8713) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A smart tesz, és a lemez használata előtti ellenőrzés, két különböző dolog.
A lemez használata előtti ellenőrzés, írással végignézi az összes szektor, a smart teszt esetében csak a belső diagnosztika müxik, nincs írás a lemezre, csak olvasás.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8716) Sanya válasza V.Stryker (#8714) üzenetére


Sanya
nagyúr

mivel nekem folyamatosan megy, így nem tudom a választ.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8717) V.Stryker válasza Sanya (#8716) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És jó az ha állandóan megy?

Ha a kamerás szoftvert engedélyezem, akkor nekem is megy állandóan, ami nyilvánvaló. Akkor meg az a kérdés b@ssza a csőröm, hogy azt a vinyót, amire nem rögzít és más sem használja, akkkor legalább azt miért nem állítja le? :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8718) Patice válasza Mezga Aladár (#8715) üzenetére


Patice
Topikgazda

Köszi! :R

Nem tudtam még eddig, hogy a lemezellenőrzést írással csinálja. Azt hittem, hogy az is csak egy belső teszt.

(#8717) V.Stryker:

Nem árt neki, ha folyamatosan megy. Arra tervezték, csak mellesleg lehet hibernáltatni is.

Én inkább hagyom, hogy folyamatosan menjen. Adtam neki folyamatos munkát.. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8719) V.Stryker válasza Patice (#8718) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem a nas-t védeném én sem, hanem a hdd-ket. Az egyik mondjuk WD red, ami nas-os ugye... a másik egy régebbi wd green...azt kicsit óvnám.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8720) Multibit válasza V.Stryker (#8717) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam is folyamatosan megy a két vinyó a NAS-ban.

(#8721) V.Stryker válasza Multibit (#8720) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Be sem kapcsoltad a hibernálást és úgy?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8722) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Nálam is folyamatosan ON, de 0-24 megy a transmission.

(#8723) Multibit válasza V.Stryker (#8721) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam nincs bekapcsolva a hibernálás.

(#8724) Sonja


Sonja
veterán

Na, már majdnem mindent beállítottam, ami kell (SMB és DLNA megosztás). Egy valamivel azonban nem boldogulok. Meg vannak adva a megosztandó mappák a Megosztott mappa részen. Ez eddig rendben is van, ha a Dune HD media player-ben megadom a mappát, amit el akarok érni. Tökéletesen működik is. Viszont ugyebár sok mappát osztottam meg, és ezt nem akarom egyesével beállítgatni a Dune HD-n, hanem csak a fő mappát, ahonnan az összes megosztott mappát elérném. Nem tudom, hogy érthető-e?! :F :B

Próbáltam, hogy a mappa névnek a "\", és "\\DiskStation"-t adom meg (idézőjelek nélkül természetesen), de az neki nem jó. Be lehet valahogy ezt állítani, vagy minden mappát külön fel kellene vennem a Dune HD-n?! :W Valaki segítsen! :D :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8725) V.Stryker válasza Sonja (#8724) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És mi lenne ha a mappa részen a nason csinálnál egy főmappát és abba a sok kicsit átpakolnád ? Majd ezt a főmappát adnád meg egyedül a lejátszónak? Igazából, csak áthelyezést kell csinálnod, ugyanazon a lemezen elvileg nem telik semmilyen időbe.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8726) Multibit válasza Sonja (#8724) üzenetére


Multibit
veterán

Úgy van, ahogy V.Stryker is mondja. Nálam két megosztás van a Dune felé. Mellesleg jobban jársz, ha nem SMB-t használsz, hanem NFS TCP-t!

(#8727) V.Stryker válasza Multibit (#8726) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Miért jobb az nfs tcp? Nekem is SMB van csak azé... :) Nekem egy rasperry pi xbmc-vel a médialejátszó. Meg a másik, hogy a window-os gépen fel kellenek legyenek csatolva a mappák,hgoy az új filmeket rá tudjam tenni a nas-ra. Ezt tudja ez az nfs tcp?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8728) Multibit válasza V.Stryker (#8727) üzenetére


Multibit
veterán

Windows és NAS között én is SMB-t használok, de Dune és NAS között NFS-t. Gyorsabb, stabilabb. Meg aztán minek SMB két Linux közé? :)

(#8729) Chrys_ válasza Multibit (#8728) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez a sebességbeli különbség gondolom csak akkor érdekes, ha valaki a médialejátszóban lévő HDD-ra másol NAS-ról nagy terjedelmű anyagot. Máskülönben szerintem teljesen mindegy, milyen megosztáson keresztül megy. Nekem is SMB van köztük, és stabilitásban sincs semmi gond. Nálam nincs tároló a médialejátszóban, direkt a NAS-ról jön a film. Wifi-n. :)

(#8730) Sonja válasza V.Stryker (#8725) üzenetére


Sonja
veterán

Ahha, és hogy csinálok egy fő mappát és teszem bele a többit? :F Mert létrehoztam egy ALL mappát, de hogy teszem bele a már megosztott mappákat? Nem nagyon merek csinálni semmit, nehogy letöröljek valamit. :B

Gondoltam, hogy a File Station belül létrehozok egy ALL mappát és abba behúzom őket, de nem engedte.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8731) Multibit válasza Chrys_ (#8729) üzenetére


Multibit
veterán

Én nem is próbáltam az SMB-t Dune-re. Még mielőtt NAS-t vettem, itt és a külföldi fórumokon egybehangzóan inkább az NFS/TCP-t ajánlották. Ha neked elég gyors az SMB, akkor szerencséd van, nem mindenki járt így. Nem másolgatok semmit, közvetlenül NAS-ról játszok le minden filmet, magas bitrátás BD-t is.

(#8732) V.Stryker válasza Sonja (#8730) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Vezérlőpult, Megosztott mappa alatt hozd létre. Ezután File Station alatt jobb klikk és áthelyezés....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8733) Sonja válasza V.Stryker (#8732) üzenetére


Sonja
veterán

Igen, csak ez így megint szarakodás. Ugyanis Van egy AR mappám, abban 01 és 02 mappám. Ha azt akarom, hogy az ALL mappán belül legyen ez az AR mappa, akkor azt nem tudom közvetlen áthelyezni. :( Létre kell hoznom egy AR mappát az ALL mappában, majd utána már át tudom helyezni a két 01 és 02 mappát is. Ezt meg megint megcsinálni egyesével. Pff. Kár, hogy nem lehet megadni közvetlenül a gyökérmappát, azaz a "\"-t, mint megoszott mappa. Ami fura, mert PC-ről "//Diskstation" mappán keresztül elérem az összeset. Mindegy, marad így, nem szarakodok.

Azért, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8734) P@ly


P@ly
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Jelenleg van egy általam összeépített mikroszerverem: 4 HDD (ebből 2db RAID1-ben üzemel) + 1 SSD. Sajna a hűtését nem sikerült jól megoldanom, mert a 2 RAID-es winyó nagyon-nagyon melegszik (rekord a 65 fok volt). Amióta tettem alá egy ventilátort javult a helyzet... Ezen kívül is tele van rakva ventilátorral, hogy valami légmozgás legyen benne. A hűtés 5V-ra szabályozva (volt 7,5 V-on is de nem lett sokkal jobb hűtés, cserébe jó hangos is lett). Az egész rendszer lelke egy A6 3500-as APU. Legnagyobb bajom vele, hogy sokat fogyaszt meg ugye a merevlemez melegedések meg egy picit hangos is a sok ventilátortól.
Hozzáteszem, hogy nem mikroszervernek készült, csak valahogy az lett belőle... :))

A felhasználói szokásaim változtak és jó lenne egy olyan eszközt használni (NAS?) ami keveset fogyaszt, van hozzá VPN, meg lehetne szinkronizálni távolról az adatokat, mert a jelenlegi munkahelyemről nagyon jól jönne ha el tudnám érni. Dokumentációkat, forráskódokat, könyveket, oktató videókat, kollégáknak FTP hozzáférés, stb...
Ezen kívül, torrentezésre meg családi fotók mentésére is használnám. Meg egy fárasztó nap utána erről tudnék zenéket hallgatni az erősítőmön.

Ti hogy látjátok vegyek inkább egy normálisabb midi házat (Lian Li, CM, stb...) amiben meg lehetne oldani a hűtést és a jelenlegi rendszert cseréljem le egy AM1-es Kabini-re. Vagy inkább ruházzak be egy Synology 213J vagy 214 NAS-ba? Nagyon sok jót olvastam róla itt a fórumban és nagyon megtetszett. Ha a NAS mellett döntök akkor mikroszerver szépen átalakulna egy szimpla media lejátszóvá és a NAS-ról játszaná le filmeket. A jelenlegi házam egy SilverStone GD06... Szép ékszer, de a hűtés és zaj szempontjából katasztrófa.

Köszi a segítségeteket! :R

Elnézést a helyesírási hibákért... Késő van :B

[ Szerkesztve ]

(#8735) Multibit válasza P@ly (#8734) üzenetére


Multibit
veterán

Valamit nem értek. Ha a jelenlegi gépedben 4 darab HDD van, miért kétlemezes NAS-okat említesz (213j, 214), amikor a gép kiváltásán gondolkodsz?
A kész házi NAS-ok jellemzően egy szűk feladatkörre optimálisak. Ha nálad széles a felhasználási kör, ráadásul ez erős/speciál vasat igényel, akkor maradj az épített szervernél!
A zajokra én is érzékeny vagyok, ezért a NAS-t száműztem az előszobába, a multimédiás készülékeim pedig mind passzív hűtésűek. Én egy hangos PC-t biztos nem viselnék el mediaplayerként!

(#8736) Sanya válasza P@ly (#8734) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ds 214. Mindenre elég. Mekkora adatmennyiségben gondolkodsz?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8737) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Miért van az hogy az utóbbi időben a ds213j állandóan akad a filmek közben?? Nem megy semmilyen feladat a háttérben!! A filmek általában 1080p-sek. A jelenség a következő: Megy a film ás a jobb felső sarokban megjelenik a forgó ikon és a betöltés felirat. A filmek alatt átlagosan 3x de a tegnapi napon kb 10x csinálta egy film alatt. Iszonyat idegesítő mert elrontja a filmezés élményét. Tegnap kb majdnem kidobtam az ablakon annyira felidegesített. A legfrissebb dsm van rajta. Cat5e kábellel van bekötve egy asus RT-N66U routerel használom. Eddig nem jelentkezett ez a hiba. Lehet az 1080p-t nem bírja ??? Újra is indítottam már többször is de továbbra is ez a baja. Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

(#8738) Mezga Aladár válasza XuChi (#8737) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mennyi a proc terhelése? Op.rendszer verziója?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8739) XuChi válasza Mezga Aladár (#8738) üzenetére


XuChi
addikt

dsm 5.0-4482

Terhelést nem néztem még.

(#8740) XuChi válasza Mezga Aladár (#8738) üzenetére


XuChi
addikt

Na megnéztem 8%-25% között ingadozik 1080p MKV film alatt. Továbbra sem értem a rejtélyes megakadásokat :(

(#8741) Mezga Aladár válasza XuChi (#8740) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor valószínűleg hálózati probléma. Indíts újra minden hálózati eszközt, és nézd meg a router logjait.
Mi a lejátszó, és a hálózati protokoll?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8742) XuChi válasza Mezga Aladár (#8741) üzenetére


XuChi
addikt

Azt hiszem rájöttem a rejtélyre. Az elején a smart tv-n keresztül indítottam a filmeket, majd újabban az iphone-on keresztül. Ha a telefonnal indítom el a ds videó programból, akkor jelentkezik a probléma. Ha a tv-n keresztül, akkor nem :)) Úgy fest a telefonról indítva a telefonon keresztül oldja meg a lejátszást és az a szűk keresztmetszete a dolognak. De javítsatok ha tévedek :R

(#8743) Mezga Aladár válasza XuChi (#8742) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha dlna, akkor elképzelhető.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8744) XuChi válasza Mezga Aladár (#8743) üzenetére


XuChi
addikt

Igen dlna :R

(#8745) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Szaktársak.
Másodszor történik a 211-el, csinál egy szabályos újraindítást magától, majd a logban mint szabálytalan leállítás szerepel.
Mi a bánat lehet ez?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8746) P@ly válasza Multibit (#8735) üzenetére


P@ly
tag

Jó meglátás. Azért van benne ennyi HDD, mert asszony sorozatfüggő :)) .
A szerver mindenképp megmaradna media lejátszónak 2 HDD-vel. És azon maradnak asszonyka sorozatai. Némelyik brutális mennyiséget foglal.

Elkezdtem nézegetni a Kabini platformot de annyira nem győzött meg. Lehet megvárom Intel Bay Trail-D teszteket meg bővebb tapasztalatokat és csak aztán döntök. Vagy a Beema APU-t...
Szvsz azért Llano nem sikerült rosszul, csak a fogyasztása meg a melegedése nem az igazi (65W TDP). De ez nem Llano fórum, úgyhogy nem is offolok tovább.

Még rágódok rajta. Igazat megvallva lehet el kéne adni a meglévő rendszert mindenestül és venni helyette egy média lejátszót meg egy NAS-t 2 X 4 TB-vel.

Summa summarum ez így nem maradhat. :)

Köszi mindent.

[ Szerkesztve ]

(#8747) Multibit válasza P@ly (#8746) üzenetére


Multibit
veterán

Azért van benne ennyi HDD, mert asszony sorozatfüggő :))
Ismerős a helyzet :) Szerencsére - a legtöbb sorozat esetén - sikerült rávenni a családom hölgy tagjait, hogy az összes epizód megtekintése után töröljük azokat. Persze vannak "tabu sorozatok", azok érinthetetlenek nálunk is :DDD

Még rágódok rajta. Igazat megvallva lehet el kéne adni a meglévő rendszert mindenestül és venni helyette egy média lejátszót meg egy NAS-t 2 X 4 TB-vel.
:K
Nálam pont ez a felállás.

(#8748) ggg666


ggg666
őstag

Nem tudjátok a synology ds214play miért nem ismeri fel külső winyóként a 3TB-os wd red winyómat, ntfs-re van formázva, a 2TB-os my passportot felismeri.

(#8749) Multibit válasza ggg666 (#8748) üzenetére


Multibit
veterán

Egyáltalán nem látja, mint felcsatlakoztatott külső eszközt? Az USB/eSATA ház biztos jó? Kábelhiba kizárva?
Nekem is van egy 3 TB-os WD Red-em eSATA házban és hiba nélkül kezeli a Synology NAS-om.

(#8750) ggg666 válasza Multibit (#8749) üzenetére


ggg666
őstag

Szia.

Látja az elektronikát, ez egy usb3-as dokkoló.És azt írja ki, hogy nem támogatott fájlrendszer vagy hasonló.
De a cucc a laptopomon tökéletesen működik. hibátlan a winyó is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.