Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) bigdady válasza Magnat (#8100) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ahha koszi. Akkor nincs ertelme ugyanis ha masolok akkor altalaban wifin Laptoprol nasra vagy vissza. ott meg nincs jelentosege csak hogy n-es es kesz. Inkabb wifis eszkozeim vannak tobben mint a vezetekesek. Jol gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#8102) dani3l válasza bigdady (#8101) üzenetére


dani3l
őstag

Akkor valoban nincs sok ertelme. Mondjuk nem tudom, mennyi 3D BD50-et nezel vele, abbol ha kifogsz valami magasabb bitratast, mar nem biztos, hogy arfer a 100 Mbiten, bar erre eleg kicsi az esely szerintem.
Mondjuk ha mindent wifin hasznalsz, akkor meg lehet arra ferne ra az upgrade, de ezt mar neked kell eldöntened. :) Ha eleg a sebesseg, akkor mindegy.

(#8103) bigdady válasza dani3l (#8102) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nagyon ritka hogy bd50-et nézzek.
Wifit boviteni? Hogy erted? Most n12d1 van ami n-es. :U

(#8104) ggg666


ggg666
őstag

Tegnap jött meg a SYNOLOGY DiskStation DS214play-em.
Nem tudjátok back ups jó hozzá vagy csak smart ups lenne jó hozzá?

(#8105) bosa válasza tobias40 (#8059) üzenetére


bosa
tag

Szia!

Teszteltem ezt az openvpn-t a végeredmény a következő:

Vpn server installálása csomagkezelőből
Vpn server elindít menüből
Openvpn engedélyezed a vpn serverben majd ott van lehetőség exportálásra akkor Ő lement egy openvpn.zip állomány.
Vpn server -> Jogosultság résznél engedélyezd a felhasználónak az openvpn-t
Tűzfalon engedélyez 1194 port és port forward router felől nasra ez a port.
Ezzel a nason megvagy
Kliens oldal windows:
-Felrakod a klienst.
-A zip állományból megnyitod szerkesztésre az openvpn.ovpn file
-Harmadik sorban ezt írod be a helyére: remote ide_a_ddns_cim 1194
-Majd a doksi alján ezt javítod:
dhcp-option DNS ide_router_belső_ip_címe_amihez_kötve_van_a_nas
dhcp-option DNS 8.8.8.8
-A zipben lévő ca.crt és a szerkesztett openvpn.ovpn filet bemásolod id: c:\program files\openvpn\config
- Kliens elindít rendszergazda módban majd óra mellett jobb klikk az ikonjára és connect
- Csatlakozásnál bekéri a felhasználó+jelszót itt megadod a dsmben engedélyezett felhasználót.
Elvileg connected és kész is az openvpn.

(#8106) Criton


Criton
veterán

Remélem erre tud valaki értelmes magyarázatot adni. Adott egy user, lokálisan be tudok vele lépni DSM-be, de ha külső hálózatról próbál, akkor azt a hibát kapja, hogy nincs jogosultsága. Erre milyen beállítást kéne megnézni?

(#8107) dani3l válasza Criton (#8106) üzenetére


dani3l
őstag

WebDAV engedelyezve van neki?

(#8103) bigdady: Wifi es wifi között is van különbseg, söt, n-es es n-es wifi között is.. Ha az eszközeid tamogatjak mondjuk az 5GHz-et, akkor ott lehetöseg van nagyobb sebesseget is elerni, mivel ott 600 (vagy talan 750 is) Mbit is lehet az elmeleti sebesseg, plusz eleve az a frekvencia kevesbe telitett, mint a 2,4-es. Az ujabb telefonok, notebookok nagyresze mar tamogatja.
Ezen kivül ott az uj ac-s szabvany, ami megint egy külön törtenet, egyelöre meg kevesse elterjedt..

[ Szerkesztve ]

(#8108) Criton válasza dani3l (#8107) üzenetére


Criton
veterán

ooo gyász, igaz, most már megy, köszi :) még sem :(

[ Szerkesztve ]

(#8109) dani3l válasza Criton (#8108) üzenetére


dani3l
őstag

WebDAV es FileStation is engedelyezve van gondolom. Ha ugy sem megy, akkor mas ötletem igy hirtelen nekem sincs. :(
Multkor csinaltam en is egy vendeg fiokot, ezt a ket dolgot engedelyeztem neki es tökeletesen müködött tavolrol. Persze ettöl meg a hozzaferest az adott mappakhoz is külön-külön be kell allitani..

(#8110) Criton válasza dani3l (#8109) üzenetére


Criton
veterán

blokkolva volt :DDD :DDD :DDD

(#8111) dani3l válasza Criton (#8110) üzenetére


dani3l
őstag

Megint az asszony? :DDD

(#8112) Criton válasza dani3l (#8111) üzenetére


Criton
veterán

jaja :) :C :DDD :DD :D

(#8113) vakond2014


vakond2014
újonc

Hali

Lehet nem ide tartozik ( USB vinyóval nem fordult elő), de érdeklődnék, esetleg tudna-e valaki segíteni, miért lehet az, hogy DS213j-t, random leválasztja WD TV Live ( WiFi-vel)? Film nézés közben, és zene hallgatás közben is.
Wifi kapcsolat ok, mert pl. on-line rádió megy folyamatosan, ha NAS-t le is választja :( Újra csatolás után, minden megy tovább.
Mind mediaserverként, mind windows hálózati meghajtóként csatolva csinálja. Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Köszönöm a választ :)

(#8114) bigdady válasza vakond2014 (#8113) üzenetére


bigdady
nagyúr

Energiavazdalkodas? Hdd hibernalas?

(#8115) zeeland66 válasza Sztupidka (#7866) üzenetére


zeeland66
tag

helló

A napokban sikerült feléleszteni a DS112j-t, a leírás utolsó 50 sorát, 5 részre osztva töltöttem be, de csak az időközben kijött következő frissítést használva működik, vagyis a 4482 sz.a jó. Az előzővel vagyis a 4458-2 verzióval hiába is próbálkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#8116) Criton válasza Sztupidka (#7866) üzenetére


Criton
veterán

A neon kft-ről csak pozitívumot tudok mondani, nagyon rendesek, meg ők a hivatalos magyarországi forgalmazója a synologynek (egyben ők csinálják a synology.hu oldalt is).

[ Szerkesztve ]

(#8117) Tido válasza Criton (#8116) üzenetére


Tido
aktív tag

Huh ez a reklám helye volt? :DD
Mert itt sokaknak az a tapasztalata, hogy amíg megveszed, addig segítőkészség a maxon, viszont a fórumon - amit szintén ők üzemeltetnek tudtommal - meg elég bicskanyitogató stílusban tudnak válaszolni.
Legtöbb esetben itt hasznosabb információkat - leglaábbis segítőkészebb embereket - találsz itt, mint ott.

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#8118) zeeland66 válasza Tido (#8117) üzenetére


zeeland66
tag

Nekem mikor megkrepált a DS112j egy frissítést követően,írtam a synology.hu-ra emailt,elküldték a már jól ismert visszaállítási leírást, viszont miután nekem nem sikerült a leírás szerint helyreállítani, és ezt jeleztem is ismételt emailba, kérvén további segítséget...válaszra sem méltattak.

(#8119) fPApi válasza Tido (#8117) üzenetére


fPApi
őstag

Az a ritkaság, sajnos, ha nem így van!

(#8120) Criton válasza Tido (#8117) üzenetére


Criton
veterán

nem reklám, de nekem eddig semmi problémám nem volt velük, a synology.hu fórumot nem használom, ha probléma van, akkor email vagy telefon, és eddig mindig rögtön segítettek. Mikor bekrepált az első NAS-om, nem szaroztak, adtak egy új készüléket rögtön.

(#8121) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Most jött meg a ds214play-em.

2 darab 4TB-os wd 40efrx-et szeretnék bele venni.

Mennyire kell ezt komolyan venni?

" Új meghajtó telepítése után javasoljuk, hogy kapcsolja ki, majd újra be a NAS eszközét, lehetővé téve ezáltal az energiakezelés beállítását.
Ez a meghajtó nincs felszerelve rezgésérzékelővel, ezért előfordulhat, hogy tartóba való telepítés esetén nem alkalmas folyamatos üzemeltetésre.
Ehhez a merevlemezhez a gyártási szám, 68WT0N0, átment a kompatibilitási teszten."

Vagy van esetleg jobb vétel?

(#8122) Elemental válasza ggg666 (#8121) üzenetére


Elemental
addikt

Ez kb olyan, mint a gyógyszerek leírásánál a mit okozhat.

(#8123) Mauzes válasza Patice (#8097) üzenetére


Mauzes
őstag

Valóban ez volt a probléma. Viszont ezek a jogosultságok/mappahozzáférés nem igazán tiszta nekem. Most pl. a laptopon az admin user az összes DiskStation mappához úgy tud hozzáférni, hogy nem kell se jelszó, se semmi. Csak rákattintok a mappára és bejön, de én ezt nem biztos, hogy akarom. Hogyan lehet felhasználót váltani? Mert ez egy közös gép, úgy állítanám be, hogy alapból egy másik user férjen hozzá mindenhez a saját engedélyei szerint, viszont néha meg admin-nal szeretnék fájlt böngészni, és ekkor felhasználót kellene cserélni meg vissza.

Egyébként azt hogy értetted, hogy 'A "Film" mappádat beindexeltted a médiaindexelés alatt.'? Ezt hol találom? Mert a fájlindexelést bekapcsoltam a mappa beállításoknál, de ez nem volt arra hatással, hogy a smart tv látja-e, az csak a default shared folder-eket látja most.

[ Szerkesztve ]

(#8124) Amp_usr válasza ggg666 (#8104) üzenetére


Amp_usr
csendes tag

http://www.synology.com/en-global/support/faq/300

Ha jól látom: igen

(#8125) devil-k válasza Criton (#8120) üzenetére


devil-k
nagyúr

+1

A fórum oldal valóban egy nulla amit üzemeltetnek, DE minden másban nagyon korrektek és segítőkészek. Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#8126) need válasza Patice (#8094) üzenetére


need
addikt

úgy kellett itt hagyni a gépet mivel elutaztam hogy nem tudtam foglalkozni hogy miért nincs nekem File Stationom..

minden egy dolognak köszönhető mégpedig hogy frissítettem a böngészőt..de ez még 1 csomó xart is hozott
lett 3 olyan beépült reklám blokkom amitől majd sírva fakadtam..nagy nehezen kivakartam a reklámokat utána
meg az jött hogy nem indul el a FS! Rá próbáltam IE11 és ott meg van! akkor tudtam hogy ennyit a gyík böngészőről hiába szedtem le hozzá java alkalmazásokat raktam fel és töröltem le..ez eddig kínlódtam a gyíkkal..és feladtam felraktam a felület kezelőst és minden úgy van ahogy kell!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#8127) allein


allein
addikt

Üdvözlet mindenkinek. Adott egy ds214+ típusú NAS. Asus oplay gallery lejátszóval meg tudtam osztani és látom és tudok is róla lejátszani. Popcorn lejátszóval nem sikerül megosztani, ötlet?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8128) need válasza allein (#8127) üzenetére


need
addikt

milyen popcornod van...??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#8129) allein válasza need (#8128) üzenetére


allein
addikt

a410 Fura az, hogy az asuson beírtam a usert és a jelszót, popin nem tudtam beírni :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8130) allein


allein
addikt

Másik probléma ami nem értek, képen látható mappa üres, oda mentem a letöltéseket, mégis üres a mappa :U Ennél rosszabb már csak a másolási sebességem laptopról-nas-ra, 5-10 MB/s, lehet a router a ludas. Ez annyira nem zavar egyelőre. Külső vinyót összekötöttem nas-al és így a másolás valamivel gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8131) need válasza allein (#8129) üzenetére


need
addikt

a nasson be van állítva az NFS megosztás...? én inkább azt preferálom.. de a samba megosztás is él..
több dolog van ami fontos szerintem az első hogy fix ip címe legyen a nasnak és az A410-nek is a routerben
na most az A410-ben kell beállítgatni a dolgokat..még pedig hállózati helyek ott van egy opció a hozzá adás
ha fix az ip címed akkor azzal kezded...samba megosztás admin a felh.neved és a jelszó pedig az amit a nasnon van.. ha az NFS megosztás állítod be akkor ott más a helyzet..ip cím a megosztott mappa nálam volume1/video na itt nincs jelszó..mert nem kell..na most ha hálózati böngészőbe nézed akkor meg kell jelennie..

figyelmedbe ajánlom amúgy az A410 manual-t

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#8132) allein válasza need (#8131) üzenetére


allein
addikt

Át fogom böngészni a könyvét, nas meg a popcorn is fix ip címmel rendelkezik routeren belül. Hálózati böngészőre kattintva a popin belül, nem érhető el a szerver. Mindegy, hogy samba vagy NFS, akkor sem érem el popcornról. Viszont asusról elérem a nast. Azt mivel magyarázod meg, hogy ahova mentem a letöltött cuccokat, üres a mappa :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8133) need válasza allein (#8132) üzenetére


need
addikt

ez inkább már az popi története.. l

végig csináltad a hálózati varázsló részt..? ott mindent be tudsz állítani...

na most hirtelen.. ami még eszembe jutott hogy van amikor behülyül a rendszer és érdemes áramtalanítani a popit..

így kellene kb. kinéznie a hálózati böngészőnek..ott vannak benne amiket én kreáltam és ott vannak benne amik eredetileg benne voltak..

a hálózati böngésző 2 ablakra nyillik az egyik a Samba a másik az NFS

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#8134) allein válasza need (#8133) üzenetére


allein
addikt

Megvolt a hálózati varászló rész. Adok akkor a popinak egy áramtalanítást.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8135) bigdady válasza allein (#8134) üzenetére


bigdady
nagyúr

Medialejátszós topikban sokaknak van popi ok tudni fogjak

(#8136) allein válasza bigdady (#8135) üzenetére


allein
addikt

Ott kezdtem segítségért, sőt van ott valaki akinek van a400-as popija, de már ő sem tudja mi a gond.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8137) Mezga Aladár válasza allein (#8136) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kezd az elején.

NFS megosztás be van állítva a nason?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8138) ggg666 válasza Mezga Aladár (#8137) üzenetére


ggg666
őstag

Nem tudjátok a synology nas-ra fel lehet tenni valahogy linux-os soulseek-et?

(#8139) allein válasza Mezga Aladár (#8137) üzenetére


allein
addikt

Be van állítva, mint ahogy írtam asusról elérem a nast és tudok lejátszani filmeket,

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8140) bigdady válasza allein (#8139) üzenetére


bigdady
nagyúr

Popit nem tudod dhcpre allitani?

(#8141) Mezga Aladár válasza allein (#8139) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az nfs-hez nem kell user/pass.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8142) allein válasza bigdady (#8140) üzenetére


allein
addikt

Nem értem a kérdésed :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8143) allein válasza Mezga Aladár (#8141) üzenetére


allein
addikt

Megcsináltam ahogy a képen mutatod: a megosztás nem elérhető.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8144) Mezga Aladár válasza allein (#8143) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ne kapkodj.
A routeren fix ip kellene adni, mind a popinak mind a nas-nak. És nézd meg hogy nálad valóban a 192.168.1.x az ip tartomány és nem pl a 192.168.0.x.
A nason nézd meg a tűzfal beállítást, belső hálózatra ne legyen semmilyen korlátozás.
Nézd meg a popi beállításainál, mi az ip cím.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8145) allein válasza Mezga Aladár (#8144) üzenetére


allein
addikt

Nem kapkodom :DDD Routeren már adtam fix ipt mindkét eszköznek, nálam 192.168.0. ip tartomány van, erre is figyeltem. Nason megnézem akkor tűzfal beállításokat. Arra van valami magyarázat, hogy van egy mappa amiben van legalább 200 gb letöltött anyag és nem érem el mert üres a mappa :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8146) Mezga Aladár válasza allein (#8145) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha már valóban le van töltve(100%) akkor látni kell. Ha nem akkor a biztonsági engedélyeket nézd meg a nas fájlmegosztás menüjében.

[L:/dl/upc/2014-05/03/154943_ujlpvenu40druu9o_02.jpg](IMG:/dl/upc/2014-05/03/154943_ujlpvenu40druu9o_02.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2014-05/03/154943_dk279ryeaunr2lxb_03.jpg](IMG:/dl/upc/2014-05/03/154943_dk279ryeaunr2lxb_03.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

Most jutott eszembe ha a guest felhasználót engedélyezed akkor a samba megosztásnál nem kér user/pass-t.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8147) allein válasza Mezga Aladár (#8146) üzenetére


allein
addikt

Belelépve a vezérlőpultba, megosztott mappa, és itt nem látható a mappa ahova mentem a letöltött cuccokat. "Vegyes" névvel rendelkező mappáról van szó és a Filmek mappán belül található, de üres :U

Helyesbítem amit írtam: volume1/Vegyes, no ide mentem a letöltött dolgokat, viszont ez a mappa nem jelenik meg, nem találom.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8148) Mezga Aladár válasza allein (#8147) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha a file station-ban megnézed a jobb klik tullajd. mekkora méretet mutat?
A hozzáférés megy a popiról?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8149) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán


Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8150) allein válasza Mezga Aladár (#8149) üzenetére


allein
addikt

Nem jelenik meg itt a mappa :U Popival még sehol sem tartok.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.