Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Mauzes


Mauzes
őstag

Amit mondjuk nem értek, hogy a hibernálás pontosan hogyan működik/mi kelti fel a NAS-t. Nálam pl. a mai log így néz ki, és nem hinném, hogy ez túl jót tesz a vinyóknak:

2014/05/07 14:01:45 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
2014/05/07 13:32:13 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
2014/05/07 12:04:58 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
2014/05/07 09:48:04 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
2014/05/07 08:23:14 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
2014/05/07 07:35:05 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
2014/05/07 06:49:31 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
2014/05/07 04:29:42 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
2014/05/07 03:19:50 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
2014/05/07 02:46:39 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
2014/05/07 01:42:13 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.
2014/05/07 00:31:27 SYSTEM Internal disks woke up from hibernation.

Mondanom sem kell, ezalatt én egyszer sem használtam, most pl. nem is vagyok otthon. :)

[ Szerkesztve ]

(#8252) eric.cartman válasza Mauzes (#8250) üzenetére


eric.cartman
senior tag

...azt még meg is értem, ha nem elég valakinek az 1TB/disk - de őszintén szólva nem tudom mi értelme van WD RED-nek, ha egy WD GREEN jóval halkabb/hűvösebb és kevesebbet is fogyaszt.
Úgy hiszem, hogy szekvenciális fájlműveleteknél semmivel sem lehet gyorsabb RAID0-ban pl. egy DS312J esetében (gigabiten) egy RED egy GREEN-től.

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#8253) Statikus válasza Mauzes (#8247) üzenetére


Statikus
senior tag

A venti szélzaját hallom én is csak, a HDD hang alatt egy mélyebb, tompább hangot értettem eddig, szerintem az a seek zaj, mást nem hallok.

(#8254) devil-k


devil-k
nagyúr

Nem nagyon értem ezt a régió szerinti tiltást az IP címek esetében. Lényegében ez arról szólna, ha csak "Magyarországra" adok engedélyt, akkor nem lehet más országokból elérni a NAS-t, ugye? Hiába állítottam be az előzőleg leírtakat, mégis el tudom érni a TOR böngészővel (akár amerikai IP címről is)... :( "Tennessee-ből", akartam elérni egyébként. :DDD

Pedig ez a funkció iszonyatosan hasznos (lenne).

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#8255) Tido válasza Mauzes (#8251) üzenetére


Tido
aktív tag

Látod erre én sem jöttem rá. és sajnos nem is találtam értelmes segítséget.. Van egy hibernation debug alkalmazás, de DSM 5.0nál nem tudtam lehívni a log eredményét :(
és azonos beállítások mellett nem csinálata ezt 4.3nál és előtte..
( azóta volt egy router csere, de azonos beállításokkal )

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#8256) kazan23


kazan23
aktív tag

Sziasztok,
Hogy tudnék egy ütemezett parancsot beállítani, hogy mondjuk hetente nyomtasson egy fájlt a rádugott nyomtatón? (Megpróbálnám elkerülni, a tintabeszáradást, de nincs heti rendszerességgel nyomtatni való. Általában meg elfelejtem megtenni magam, manuálisan... bezzeg amikor meg kell, addigra beszárad)
Van telnet meg ssh de én mazsola vagyok a kódolásban :B
DS413j DSM 5.0-4458 Update 2

(#8257) allein


allein
addikt

Download Station, hely, célállomás, megadom neki a mappát, itt nincs lehetőségem kiegészíteni \ jellel. Az adat még sincs a beállított mappában. Most akkor mit csinálok helytelenül? :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8258) Ear001 válasza eric.cartman (#8252) üzenetére


Ear001
addikt

Hát pedig tapasztalatból mondom, hogy egy 213j-ben, a két Red a két Green helyett sokkal halkabb és gyorsabb.

(#8259) coreska válasza allein (#8257) üzenetére


coreska
aktív tag

Nem is kell per jel. Nálam így van beállítva és minden rendben működik.
A beállított mappákat saját magam hoztam létre, és a kiválasztással lett beállítva.
Ha ide bemásolok egy torrent fájlt, a letöltés automatikusan elindul.

[ Szerkesztve ]

(#8260) allein válasza coreska (#8259) üzenetére


allein
addikt

Most akkor mi van? Megvan a letöltött adat abban a mappában amit beállítottam. NAS alatt látom az új letöltött adatot, win alatt nem látom :U Meghajtó eltávolítása, utána újra hozzáadom akkor már látom :F

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8261) coreska válasza allein (#8260) üzenetére


coreska
aktív tag

Ha a "Minden/Download" lenne az új mappanév, az a per jel miatt nem jó.
Ez az útvonal csak akkor adható meg, ha létrehozol egy Minden könyvtárat, és azon belül egy Download könyvtárat.

[ Szerkesztve ]

(#8262) allein válasza coreska (#8261) üzenetére


allein
addikt

De nálad mégis \ jellel szerepel :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8263) coreska válasza allein (#8262) üzenetére


coreska
aktív tag

A per jel alkönyvtárat jelöl a kiválasztásnál.

(#8264) allein válasza coreska (#8263) üzenetére


allein
addikt

Most már értem. Nálad is úgy van, hogy csak miután befejeződött egy adat letöltése, látható lesz az adott beállított letöltési mappában?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8265) coreska válasza allein (#8264) üzenetére


coreska
aktív tag

Igy van. Addig mig nincs kész, máshova tölt.

[ Szerkesztve ]

(#8266) allein válasza coreska (#8265) üzenetére


allein
addikt

Értem, most akkor tiszta a dolog :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8267) Statikus válasza Statikus (#8253) üzenetére


Statikus
senior tag

Másoltam NAS-ra pár ezer apróbb filet. Teljesen közel hajolva hallom a seek zajt, de ez nálam egy mély, tompa hang, nem az a tipikus kerregő-kattogó zavaró hang.

Tulajdonképpen mindegy is, hogy milyen.
Engem nem zavar, mert 1 méterről nem hallom, mivel nem egy süketszobában ülök, hanem egy dolgozószobában, ahol a klaviatura a leghangosabb. :)

Döntse el mindenki mi az, ami zavarja :)

(#8268) bigdady válasza Statikus (#8267) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ugyanez a mely zorgo tompa seek hang van es 5 meterrol hallja mindenki a csaladban szoval...
No mind1 :)

(#8269) Mauzes válasza Elemental (#8230) üzenetére


Mauzes
őstag

5. Ez csak akkor működik, ha bepipáltam a DiskStation mappára való kattintás után, hogy Save credentials. Na de ha ezt nem pipálom be, akkor Windows indításonként egyszer be kell írnom a felh. nevet és jelszót, onnantól kezdve viszont megjegyzi, és többet nem kéri. Hogyan tudok felhasználót váltani anélkül, hogy újra kellene indítanom a rendszert?

(#8270) Statikus válasza bigdady (#8268) üzenetére


Statikus
senior tag

Akkor én süket vagyok, vagy kurvahalk a redem 😃

(#8271) kormi0312


kormi0312
senior tag

sziasztok.

dsm 5.0 van fent és azt szeretném megkérdezni, hogy a Transmission-t hogyan tudom feltelepíteni a ds213j-re, mert a synocommunity eltűnt?!
köszi előre is mindenkinek a segítséget!

(#8272) kovacsa


kovacsa
tag

Synology DS213j-m van, és a következő problémák vannak vele:
- Ha újraindítom, nem indul be az admin felület: http://192.168.1.101:5000/webman/index.cgi, csak a resetelem az admin jelszót (4 mp-es megnyomással). És ez rendszeres.
- A Download Station ezt írja:
A csatlakozás nem sikerült! Ellenőrizze a hálózati beállításait.
Le van tiltva a letöltési szolgáltatás.
- Mivel mindent szépen beállítottam, ezért ejteném a Download Station, és helyette az általatok is ajánlott Transmissiont tenném fel, de nem lehet telepíteni semmilyen módon.

Tudna valaki a 3 kérdés valamelyikére segítséget nyújtani, megkímélne pár óra szívástól, köszönöm!

(#8273) BodyGekko válasza Mezga Aladár (#8242) üzenetére


BodyGekko
tag

Nem tudnátok egy magyar leírással segíteni? A DSM 4.3-at szeretném felrakni a DS209+II re! Köszi előre is! És hogy melyik típus DSM-jét tudom felrakni rá! (talán a DS210+ procija u.az)

[ Szerkesztve ]

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8274) bosa válasza kovacsa (#8272) üzenetére


bosa
tag

A megadott url cím csak ez legyen 192.168.1.101:5000 a többit majd hozza magának.

(#8275) Mauzes válasza kovacsa (#8272) üzenetére


Mauzes
őstag

A Transmission-t én sem tudtam még telepíteni. Nekem csak azért kellene, mert a Download Station androidos app-ja nagyon primitív, még a fájlokat sem lehet kiválasztani, mindenképp 100%-ot tölt le.

(#8276) Sanya válasza Mauzes (#8275) üzenetére


Sanya
nagyúr

hogy ne lehetne, csak kézzel add hozzá a torrentet, és felugrik, hogy mit szeretnél letölteni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8277) Mauzes válasza Sanya (#8276) üzenetére


Mauzes
őstag

Nálam nem ugrik fel semmi. A "kézzel add hozzá"-t hogyan érted pontosan? Én csak úgy tudok megnyitni torrentet, hogy a letöltött torrent fájlra fájlkezelővel rákattintok, majd megkérdezi, mivel nyissam meg. Rányomok, hogy DS Download, erre felugrik egy ablak (Letöltés létrehozása), hogy hova tölti le, de ezen semmi más nincs, majd OK után elkezdi az egészet letölteni. Tehát se előtte, se utólag nem tudok semmilyen fájlt kiválasztani...

DS Download 1.4.1-073 verzió.

[ Szerkesztve ]

(#8278) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

A keresőt használva 20 másodperc volt. :(( [link]

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8279) BodyGekko válasza Mezga Aladár (#8278) üzenetére


BodyGekko
tag

Ezt megtaláltam én is,de kicsit bizonytalan az angolom , ezért kérnék magyar segítséget . :(
Azért köszönöm szépen !

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8280) Mezga Aladár válasza BodyGekko (#8279) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Dióhéjban:
Az /etc.deafault/synoinfo.conf fileban kicseréljük a
unique="synology_88f6281_409" sorban a 09-et 11j-re
unique="synology_88f6281_411j"
Ezután NEM szabad (TILOS! :) ) rebootolni, hanem egyből a GUI DSM frissítés menüpontját indítani, fel is dobja a 4.3-as frissítést mint elérhetőt. Sima automatikus upgrade után rebootolja magát és már 4.3-al (és 11j-ként) indul."
Ssh engedélyez, mc telepít, megnyit szerkeszt.
Az ssh és midnight commander-el kapcsolatos infók szintén megtalálhatók a topikban.
[link]

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8281) BodyGekko válasza Mezga Aladár (#8280) üzenetére


BodyGekko
tag

Köszönöm , ez alapján már meg merem próbálni ! :R

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8282) BodyGekko válasza Mezga Aladár (#8280) üzenetére


BodyGekko
tag

És nekem a 209+II t a 210+ ra kell átneveznem? Jól látom?

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8283) eric.cartman válasza Ear001 (#8258) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ez azért meglehetősen érdekes, mivel ha a WD Green-nél is sokkal lassabb 2.5"-os noteboook hdd-k (raid0 tömb esetén) is tudnak már ~80MB/s-t és a specifikált legnagyobb elméleti sebessége alig több, mint 100MB/s a DS213J-nek (feltételezem a leggyorsabb @7200rpm HDD-vel mérték), így nem is értem, hogyan lehet ez amit írsz. :?
(saccra nem lehet közte számottevő sebességkülönbség - talán 2-3 MB/s max.)

Mellékesen nem mindegy szerintem, hogy milyen FW van az adott típusú HDD-ben (esetleg még a HW verzió is szerepet játszhat abban, hogy milyen hangja van)

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#8284) Magnat válasza eric.cartman (#8283) üzenetére


Magnat
veterán

Azt tudom elképzelni, h bizonyos esetekben gyorsabb, pl sok kis file másolása vagy ilyesmi. 1ébként az enyémben Green van, tényleg nem túl halk, mármint a nas maga totál hangtalan, de a seek az eléggé hallatszik ... mondjuk már mexoktam, kb 2 méterre alszom tőle és éjszaka is megy :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#8285) eric.cartman válasza Magnat (#8284) üzenetére


eric.cartman
senior tag

értem, de alapvetően továbbra is furcsámnál (technikai emberként) ha egy ugyanolyan HW és FW verziós (~7200rpm) RED és (~5400rpm) GREEN közül a GREEN volna a hangosabb...
A gyártó NAS és egyéb média tárolási célra kifejezetten a "halk","hűvös" és kisebb "étvágyú" GREEN-t kínálja.

ui: természetesen nem média fájlok esetében (pl. mailserver etc.) nyilván gyorsabb egy nagyobb fordulatú lemez (de én szekvenciális fájlműveleteket feltételezve írtam amit írtam a sebességről)

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#8286) Sanya válasza Mauzes (#8277) üzenetére


Sanya
nagyúr

belépsz a nas felületére böngészőben.
megnyitod a download station-t, majd a plusz jelre kattintasz. Fontos, hogy be legyen pipálva a párbeszédablak mutatása nevű kapcsoló.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8287) Multibit válasza eric.cartman (#8285) üzenetére


Multibit
veterán

A red-et nem kéne 7200-asnak emlegetni, mert egyrészt nem annyi, másrészt egy tájékozatlan érdeklődő fix 7200-asnak hisz.
Red
Green

A kulcsszó a WD által Intellipower-nek nevezett maszlag.

(#8288) Mauzes válasza Sanya (#8286) üzenetére


Mauzes
őstag

De én nem a Download Station-ről beszéltem, hanem a kapcsolódó Androidos alkalmazásról, a DS Download-ról. És mivel az kaka, ezért használnám a Transmission-t és a hozzá való alkalmazást.

No, akkor nyitott kérdéseim felteszem újra:

1. Hogyan tudok számítógépről történő mappahozzáférésnél felhasználót váltani? Amikor meg akarom nyitni a DiskStation hálózati mappát, akkor Windows indításonként egyszer be kell írnom a felh. nevet és jelszót, onnantól kezdve viszont megjegyzi, és többet nem kéri. Hogyan tudok felhasználót váltani anélkül, hogy újra kellene indítanom a rendszert?

2/a. Tudok-e az Android-os DS Download alkalmazással történő torrent megnyitásnál fájlokat kiválasztani, letöltés közben menedzselni? Mert szerintem nem.

2/b. Ha tényleg nem, akkor hogyan tudom telepíteni a Transmission-t? Már adtam hozzá címeket a csomagforrások beállításnál, és megjelent a Közösség fül a csomagkezelési központban, de nincs benne Transmission.

3. Valaki le tudja írni érthetően, hogyan tudom megnézni, mi ébreszti fel óránként a NAS-t hibernációból? Találtam egy leírást ([link]), de itt elvileg SSH vagy Telnet alatt kell valami kódokat beírni, na itt már elakadtam (ezek egyébként a beállítások alatt be vannak pipálva).

(#8289) Mauzes válasza Mauzes (#8288) üzenetére


Mauzes
őstag

4. Mivel az EZ-Internettel nem sikerült a port forwarding, nem volt a listában az Asus RT N12 D1, más hasonlóra pedig hibát dobott, így ez alapján csinálnám meg manuálisan: [link]. "Synology DS213 requires you to forward the 20-22, 25, 80, 110-111, 137-139, 143, 443, 445, 548, 873, 892, 993, 995, 2049, 3260, 4662, 4672, 5000-5001, 5005-5006, 5432, 6881-6999, 7000-7001, 9997-9999, 55536-55663, 55736-55863 ports."

Ebben van valami kockázat?

(#8290) Sanya válasza Mauzes (#8289) üzenetére


Sanya
nagyúr

20-22. ezeket elpakolnám máshova. 22 az ssh, 21 az ftp, nem jó, ha ez nyitva van ( legyen más portja. pl 22222 21212, stb

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8291) BodyGekko válasza Mezga Aladár (#8280) üzenetére


BodyGekko
tag

A http://packages.synocommunity.com link nem működik nekem :(.
Az üzenet : Érvénytelen hely.

[ Szerkesztve ]

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8292) bosa válasza Mauzes (#8289) üzenetére


bosa
tag

szerintem felesleges ennyi portot nyitni, itt a synology portokról egy lista. Én a helyedben csak azt nyitnám amit használok is, nálam aktív a nas tűzfala is így biztos hogy csak azzal foglalkozik amit használok és engedek.

(#8293) Mezga Aladár válasza BodyGekko (#8291) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most éppen nálam sem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8294) BodyGekko válasza Mezga Aladár (#8293) üzenetére


BodyGekko
tag

És esetleg nincs más módja a Midnight Commander telepítésének?

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8295) Mauzes válasza Sanya (#8290) üzenetére


Mauzes
őstag

Ezeket hogyan kell megváltoztatni?

(#8296) Mezga Aladár válasza BodyGekko (#8294) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én sem találtam máshol.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8297) Netuddki


Netuddki
tag

helló srácok!
párna pja én is tulajdonosa vagyok egy 213jnek, 2x4tb seagatetel remekül működik.
keveset olvastam eddig a témában, de látom itt többen transmissiont akarnak telepíteni, amit én nem igazán értek, nekem minden torrent oldal azt jelzi hogy transmissionom van, vagyis gondolom a download stationbe az van behívva. már csak a portot kellene megnyitnotok hozzá szerintem, mert a syno nem engedi mással vezérelni gondolom. bár nekem a ds download is tökéletesen megy egy windows phoneról.
2. akinek hibernáció problémája van, az lőjje ki a download stationt, nekem az tartotta ébren, még akkor is ha úgy van beállítva hogy éjszaka pl szüntesse meg az adatforgalmat. az advanced powermanager nevű app nálam remekül megoldotta a problémát, éjfélkor lelövi a dl stationt, 15 perc mulva lehibernál a nas is, reggel meg elindítja, akkor felébred a nas.

[ Szerkesztve ]

(#8298) eric.cartman válasza Netuddki (#8297) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nekem nem talál "advanced powermanager" appot a Package Centerem :(

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#8299) eric.cartman válasza eric.cartman (#8298) üzenetére


eric.cartman
senior tag

OK - már megvan [link] (Perl kell hozzá!)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#8300) Netuddki válasza eric.cartman (#8299) üzenetére


Netuddki
tag

igen, ez az.
nem akarok arcoskodni, de úgy látom hogy nincs értelme visszaolvasnom 8000+ hozzászólást ha még ez sincs itt leírva, eddig ezen gondolkodtam hogy érdemes-e nekiugranom az elejétől :)
letöltés és telepítés helyett javaslom hogy a synologyn csomagkezelési központ -> beállítások -> csomagforrások -> hozzáadás -> http://www.cphub.net
utána bal oladlon a legalsó, közösségi appok, és ott lesz közte.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.