Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14068) Mókus12


Mókus12
csendes tag

Sziasztok!
Régóta szemezgetek egy Synology NAS vásárlásával, de a végső döntés előtt a Ti véleményetekre is kiváncsi lennék (természetesen a megfelelő kulcsszavakkal már keresgéltem itt).

Amivel rendelkezem:
- Smart samsung 2014 tv (médialejátszó helyett esetleg?)
- Ubee upc router (ezt a hálózatok topikban is olvastam, hogy a gyenge pont lesz, először kipróbálnám, mielőtt eleve hozzáveszek egy routert);
- 60/6-os hálózat

Amire szükségem lenne:
- elsősorban média felhasználás: filmek tárolása es tv általi elérése (Plex lenne a legjobb, de a legelső x86 model, ami támogatja az a ds214play. Esetleg hasonlóan jol kinéző alternatíva Plex helyett? A VideoStation-re korabban valaki hangcsúszásra panaszkodott);
- sok az Apple készülék itthon, így egy Apple TV is szóba kerülne, elsősorban az AirPlay funkció miatt (vagy van erre alternativa? néha szeretek csak Indavideó es tsairól berakni 1-1 sorozatot, ehhez jó lenne böngésző (Smart tv ugyan felismer egeret es billenytűzetet de néha elég lutri, meg be tud lassulni, amúgy klassz lenne)
- torrent server (semmi komoly, 8-16 fájl egyszerre)
- a filmek főleg SD minőségűek, valahogy a 25 gb-s 1080p nem érintett meg annyira, bar eddig tárhely gondokkal is küszködtem; ezert tul nagy transcode kapacitás nem kell;

A keret 60k körül lenne, igy DS215j-n gondolkodom. Vagy elég lenne a 214SE?

Köszönöm válaszaitokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.