Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#95201) Huntszy válasza rumkola (#95152) üzenetére


Huntszy
tag

Én nem tudom. Lehet felém valahogy átváltozik a net vagy valami (sarcasm) de edigitalon semmilyen ps5-t nem látok listázva. Emagon meg 220k a lemezes alap, ebben nincs plus controller vagy játék tehát 35k-al van az MSRP fölött nem 10-el.

Konzolvilágnál van (előrendelésre) bundle 225-ért ami ps5 +1 kontroller (az alap mellé) + Spider Man: Miles Morales. Az tényleg árában van lenne ha nem előrendelésre lenne.

Linkelni meg nem tudom mit linkelétl, semmilyen linket nem látok a kommentjeidben :(

Alzánál a bundle nélküli 185-ért meg konzolvilágnál egy bundle-re fel vagyok iratkozva de most így karácsony után ki tudja mikor lesz megint készleten :S
10-15 ezret amúgy én ráfizetnék az MSRP-re, ha találnék raktáron de a +35 az emagnál kicsit hasbaütős, akkor inkább kivárok a konzolvilágos bundle-re annyiért.

(#95202) EnterR válasza Kendek (#95192) üzenetére


EnterR
veterán

Én titkon azért remélem, hogy a Witcher 3 nextgen patch mellé PS5 lemezen is elérhető lesz a játék. Relikviának jobban néz ki. :D

PSN ID: marquuard

(#95203) Kendek válasza EnterR (#95202) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mivel nem patch lesz, ezért simán kiadhatják majd lemezen is. Ha patch lenne, akkor már most is meg lehet venni.

<-ƘƘ->

(#95204) TrishtanAG válasza juhaszroli (#95160) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

A megjelenése hetétől nyüstölök egy új hűtős gépet, semmi baja nincsen. Nem melegedik, nem hangos.

[ Szerkesztve ]

www.adventuregames.hu

(#95205) Peace válasza raziel01 (#95181) üzenetére


Peace
nagyúr

"jön hozzá a PS5 patch pár hónapon belül" :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

Igen, biztos vagyok benne. :P Story expansion-t hegesszenek inkább! De az se baj, ha elfelejtik végre az egészet és ráfekszenek a Witcher következő részére! :C

(#95206) juhaszroli válasza TrishtanAG (#95204) üzenetére


juhaszroli
tag

Pénteken beviszem, nekem minden játéknál iszonyúan cicereg.

(#95207) Kendek válasza Peace (#95205) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A next-gen változat elkészítése külsős stúdiónak lett kiadva (Saber Interactive). Nem fog érkezni hozzá semmi extra tartalom.

<-ƘƘ->

(#95208) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Days Gone folytatást ugye lelőtte Sony, közben meg 9+ milliót adtak el belőle. [link]

Live-Die-Respawn

(#95209) ambushka válasza Huntszy (#95201) üzenetére


ambushka
aktív tag

https://edigital.hu/kivansaglista/2whpsnzf8htrlhzd

PSN ambushka8989

(#95210) Peace válasza Kendek (#95207) üzenetére


Peace
nagyúr

[link] Elvileg nagy erőkkel dolgoznak a kiegészítőn hozzá, még a support csapatból is lecsíptek miatta ősszel.

szerk.: Engem nem érdekel a next-gen változat, PC-n játszottam végig megjelenéskor. :) Mármint ha ez volt a félreértés tárgya, hogy én story expansion-t várok a next-gen változat kiadásával egyidőben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#95211) FollowTheORI válasza oriic (#95208) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Valószínűleg too little too late esete... :)

Szerintem nem nézik az ilyen hosszútávú eladásokat. Kb első félév alapján eldöntik, vagy még kevesebb.

Sajnos a full áras eladás számít. (szerintem)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#95212) kovsol válasza oriic (#95208) üzenetére


kovsol
titán

Random Ubisoft x+1. részből is elmegy ennyi akár pár hónap alatt is.

May the Force be with you!

(#95213) F-ECT$ válasza Kendek (#95192) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, ezért sem veszem meg egyiket sem legyen akármekkora akció. Majd ha kiderül, hogy pontosan hogy jön és mi kell hozzá, és leginább, hogy milyen, no majd akkor :)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#95214) F-ECT$ válasza FollowTheORI (#95211) üzenetére


F-ECT$
titán

Erre a hírre reagált, ami ugye kicsit más világításba helyezi: "Ghost of Tsushima reaches another fantastic milestone, with over 8 million copies sold".

Dive ever, work never.

(#95215) F-ECT$


F-ECT$
titán

2 napja elkezdtem a Kena-t. Sokan írták, hogy picit lelketlen, én ezt nem érzem rajta, viszont a sztori egyelőre eléggé sablon.

Ami feltűnt, hogy az átvezető animációk eléggé darabosak (gondolom 30 fps), illetve sajnos hiába futtatom performance módban, játék közben sincs meg a stabil 60 fps :(

Amit viszont nem vágok, hogy hiába van Rot-om, azt nem mindig tudom ráküldeni 1-1 nagyobb ellenfélre. Ennek van valamilyen feltétele, vagy csak nem jó szögben állok épp? (Arról nem is beszélve, amikor az ellenfél mögött van a gyógyító virág, közel max hp-n vagyok, és a Rot-ok arra mennek rá, az ellenfél helyett :( ).

A nehézséget szerintem nem túl jól lőtték be, egy nyugis végigjátszást szerettem volna, ezért 2-es indítottam a 4-ből, de itt is volt olyan boss, ami tizedikre ment csak le, és sokszor nem csak a bosst kellett leverni 1-1 új próbánál, hanem volt előtte néhány trash mob is, ami kicsit sem hiányzott szerintem.

Egyelőre a harcért nem vagyok nagyon oda, kicsit esetleges az irányítás szerintem, de lehet hogy meg lehet szokni.

Mondjuk a 2021-es játék felhozatalban még így is jó helyen áll.

Dive ever, work never.

(#95216) laci1117 válasza F-ECT$ (#95215) üzenetére


laci1117
tag

Én is pár napja nyüstölöm és az átvezető videók tényleg bántóan katasztrofálisak.
Én arra jöttem rá, hogy akkor lehet használni a Rotokat ha a bal alsó sarokban a Rotok ikonja "feltölt" és teljes kör lesz. És talán akkor töltődik ha olyan szörnyet ölsz meg aminek az életereje alatt látható a kis kör. (?)

Engem a parry és az elhajolás borít ki.. egyszerűen levernek mint vak a poharat mert olyan mint ha késés lenne a parry gombnál vagy nem tudom, soha nem tapasztaltam ilyet más játéknál... a hátulról érkező támadásról már nem is beszélve.

(#95217) RangerFox válasza F-ECT$ (#95215) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

24fps a cinematic része. A rotokat csak akkor tudod ráküldeni az enemyre, ha damagelted őket előtte (mert alapjáraton félnek és bátorságot ad nekik az, hogy ütöd az ellent és hogy van esélyetek megölni).

[ Szerkesztve ]

(#95218) Kendek válasza Peace (#95210) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ja én a Witcher-ről írtam, a Cyberpunk esetén természetesen még vissza vannak a DLC-k. :)
Kérdés, hogy ki mit vár jobban, van aki inkább a Witcher-t. :D

<-ƘƘ->

(#95219) KoNZoLik@ válasza Peace (#95205) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ha lesz is következő Witcher (amit kétlek) az nem mostanában lesz, majd 5-6 év múlva a következő generációra kb...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#95220) Frod válasza KoNZoLik@ (#95219) üzenetére


Frod
addikt

Lesz egyébként, ez nem titok, de nagyon nem mostanában.

szerk: most ahogy megpróbáltam utánakeresni csak pletykákat találtam, pedig biztosra vettem volna, hogy annyit már legalább megemlített a cdpr, hogy lesz. de ezek szerint nem. de továbbra is tartom, hogy lesz, csak nagyonsoká.

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#95221) F-ECT$ válasza laci1117 (#95216) üzenetére


F-ECT$
titán

A kis teli körök azt jelzik, hogy hány Rot támadásod van (töltődik akkor is, ha beleütsz vagy lősz az ellenfélbe, nem csak akkor ha meghalt), nekem az a gondom, hogy volt olyan boss, akire ráküldtem volna őket, volt legalább 1 teli köröm (már sebeztem is korábban a bosst), és mégse lehetett bármikor ráküldeni, hanem csak néhány pillanatra jelent meg az ikon a testén.

A Parrynek nagyon kis időablaka van (szerintem ez máshol is ilyen), szóval én alig használom.

RangerFox: 24 fps-sel nem lenne gond ha ilyenkor átállna a tv Mozi módra (persze honnan tudná, hogy át kell állnia), de Játék módban rohadtul zavaró, mert olyankor semmi javító funkció nincs bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#95222) Huntszy válasza ambushka (#95209) üzenetére


Huntszy
tag

Ez valszeg egy becachelt lista. Amint rámegyek a konkrét PS-re a listán 404-et dob az oldal nekem.

(#95223) FollowTheORI válasza F-ECT$ (#95214) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jaja értem, de valószínűleg itt se számítana már a második résznek. :)

Bár ez csak tippem, mert ugye elvileg nincs tervben folytatás. Aztán ki tudja. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#95224) Wesder válasza F-ECT$ (#95214) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, csak a tesztek nem nyaktàk fényesre a Sony seggét, ezért nem lesz 2. rész amit a stúdió szeretett volna, hanem új IP lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#95225) Rakeem


Rakeem
aktív tag

Sziasztok!

A vágyakozásom tegnap elhatározássá értett, és megrendeltem én is a "szettemet".
1 kontrolleres PS5 csomag játék nélkül, +1 kontroller, dual töltő állomás, távirányító, Samsung 980Pro 2Tb + hűtőborda.
Már csak ki kell várnom, hogy hozza a futár. :D
Igaz, digital editionra vágytam, de elengedtem a dolgot és lett egy lemezes.

Lehet hamarosan rengeteg kérdéssel fogom megbombázni a fórumot.

[ Szerkesztve ]

(#95226) F-ECT$ válasza Rakeem (#95225) üzenetére


F-ECT$
titán

"hamarosan" - attól függ honnan rendelted :D

Dive ever, work never.

(#95227) Madoc válasza Rakeem (#95225) üzenetére


Madoc
veterán

De persze előtte elolvasod majd a topic összefoglalót... :K

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#95228) heihachi válasza tretyak (#95193) üzenetére


heihachi
addikt

Én azt mondanám, az én igényeimhez mérten egy kifjezetten szórakoztató játék volt, annak ellenére, hogy ha a technikai gondoktól eltekintek, akkor is sok kívánnivalót hagyott maga után. Viszont rendkívül hangulatos és azon kevés open world játékok egyike, ami folyamatosan fenntartja az érdeklődést, nem válik unalmassá, mert ezer féle képpen lehet megközelíteni benne a megoldandó problémákat.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#95229) Rakeem válasza Madoc (#95227) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Természetesen elolvastam már vagy 100x az összefoglalót. Többek között példának okáért azért vettem 980Pro-t és plusz axagon hűtőbordát rá. :)

F-ECT$: Emag (Ps5 meg a vackai) + BestByte (SSD+hűtés)

(#95230) penge111 válasza Wesder (#95182) üzenetére


penge111
addikt

Ez az Outer Worlds baromira jól tartja az árát, még ez miindig sok számomra érte, de rajta van a listámon. Lemezesen kb beszerezhetetlen. A Sekiro is ilyen, de abból sikerült nem olyan régen lemezes példányt szereznem baromi jó áron, de még várat magára..

Én most tuti bezsákolom a Blasphemous 2185 forintért, imádom az ilyen fajta játékokat, és csupa jót olvastam róla. Picit félek a pixel-art stilustól, de meglássuk ha bejön, jöhet majd a Dead Cell is egy jó kis akcióban. Meg az oxenfree 349 Ft-ért ajándék. Metro Exoduson gondolkodok 2600+ forintocska, de arról is zömében jókat olvastam és elég bitangul fest az a játék, meg állítólag jó sztorija is van...

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#95231) Wesder válasza penge111 (#95230) üzenetére


Wesder
félisten

Jàtszottam vele valamennyit, az alapjàték ezt az àrat màr megéri az Outer Worldsből.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#95232) BaLee válasza heihachi (#95228) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Egyetértek veled. PS4-en játszottam, és bár tényleg volt pár idegesítő bug meg jó pár kilépés a játékból, összességében én élveztem. Ha javítanának a dolgokon PS5-ön simán nekifutnék még1x egy másik szállal.

Az mondjuk igaz, hogy a Witcher 3 nyomába nem ér, de az valami nagyon eltalált game volt.

(#95233) Gubu0101 válasza Rakeem (#95225) üzenetére


Gubu0101
veterán

A taviranyitonak eddig nem sok hasznat vettem :D Kb 2 x ha volt a kezemben nem is tudom minek vettem meg :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#95234) Peace válasza Kendek (#95218) üzenetére


Peace
nagyúr

Jobban várok egy új Witcher játékot, mint a CP2077 kiegészítőt, ez tény! :DDD

(#95235) Peace válasza Frod (#95220) üzenetére


Peace
nagyúr

CDPR lenyilatkozta tavaly, hogy 2022-ben elkezdik egy új CP2077 és Witcher AAA játék fejlesztését. ;)

szerk.: [link] Meglett.

[ Szerkesztve ]

(#95236) Rakeem válasza Gubu0101 (#95233) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Én meg lettem volna nélküle, de asszony ragaszkodott hozzá.
Netflixhez akarja használni. Nekem megfelelt volna a kontroller is erre a célra, mint eddig a PS4Pro-nál.

(#95237) sp8787 válasza Peace (#95235) üzenetére


sp8787
addikt

Es mindketto multiplayer lesz mikrotranzakciokkal.

(#95238) Peace válasza sp8787 (#95237) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem tudom, hogy megmerik-e tenni a tavaly decemberi fiaskó után. De igazából mivel csak a profit számít, semmi más és már a CDPR is beállt a sorba, így nem elképzelhetetlen. :U

(#95239) Frod válasza Peace (#95235) üzenetére


Frod
addikt

Köszi! Tudtam én, hogy nem csak haluztam azt, hogy már több is elhangzott pletykánál az említett kérdésben. :D Csak az előbbi keresésemre csupa novemberi cikket hozott fel, hogy esélylatolgatnak, meg hasonlók.

#95230 penge111
Mivel a túloldalon ingyen van az Outer Worlds, így nem fogom ezt a fajta árképzést támogatni. Szerencsém, hogy annyira nagyon nem is érdekel, mert a Fallout-ok is kimaradtak.

Do you see the white shadow?

(#95240) jookomak válasza oriic (#95208) üzenetére


jookomak
őstag

Tudom a Twitteren nem tért ki rá, azt írta "eladott" példány. Nem lehet, hogy ebben a ps+ és collection letöltések is benne vannak?

(#95241) Xaels válasza penge111 (#95230) üzenetére


Xaels
félisten

Blasphemous annyiért ajándék. Megveheted nyugodtan.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#95242) Gubu0101 válasza Rakeem (#95236) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ugy jo,vegul is egy gombnyomas de a youtube is.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#95243) Wesder válasza jookomak (#95240) üzenetére


Wesder
félisten

A PS+ meg Collection az nem szàmít bele az eladott darabszàmba.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#95244) kovsol válasza Rakeem (#95236) üzenetére


kovsol
titán

Nekem a netflixet, HBO, Apple tv-t kezeli a TV távirányító is. Szóval van valami kommunikáció TV es PS között ilyen téren.

May the Force be with you!

(#95245) tretyak válasza heihachi (#95228) üzenetére


tretyak
aktív tag

Köszi, valószínűleg megy a gyűjteménybe aztán ha megjön a nextgen verzió akkor nekiállok.
Közben beleolvastam a CP topikba megjelenés környékén, bár ne tettem volna, gyönyörű, konstruktív beszélgetést sikerült pár száz hozzászólásban összehozni

(#95246) raziel01 válasza Xaels (#95241) üzenetére


raziel01
veterán

Igen, mert sosem volt még ilyen olcsó. Viszont tud rettenet nehéz lenni. :C

(#95247) penge111 válasza raziel01 (#95246) üzenetére


penge111
addikt

Az nálam nem gond ;)

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#95248) Peace válasza Frod (#95239) üzenetére


Peace
nagyúr

Outer Worlds állat volt Game Pass-ban! Várom a második részt!!!

(#95249) NyMRooD válasza Wesder (#95224) üzenetére


NyMRooD
őstag

Szerintem meg úgy van ahogy a fejlesztő mondta, hogy az első 3 hónap a lényeg, ha akkor kevés fogy, akkor utána már mind1 mi történik (max még egy hangos kritikai siker megmentheti a játékot, lehet a GoT is szarul fogyott, csak ott ez megvolt), szóval ha szeretnél valamiből folytatást vedd meg még teljesáron.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#95250) Wolfy33 válasza varjupalink (#94528) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Ha a Hitman 3 standardot veszem meg, és hozzá a free Hitman 3 Access Pass: Hitman 2 standardot, akkor jól értelmezem, hogy az alap történet pályákat kapom az 1-2-3- részből?

A Hitman 2 pluszbol már be van húzva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.