Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#94551) RangerFox válasza Moby (#94546) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Én is a demo alapján elengedtem anno, de ezek szerint érdemes adni neki egy teljes esélyt, köszi!

Qbász: Abban olyan szintű kreativitást nem véltem felfedezni, mint ami a Zeldában van.

(#94552) KoNZoLik@ válasza varjupalink (#94549) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ja vagy úgy, szóval ha az első 2 részt a 3. rész alól indítom akkor nem kapom meg a trófeákat jól értem? Az viszont nem biztos, hogy jó nekem, mert szeretném az összes részt platinázni...
Akkor viszont külön kell indítani mindegyik játékot, és nem a 3. rész menüből, ez mondjuk elég gáz, miért nem tudták ezt megoldani, ha már adott ez a lehetőség? Így viszont meggondolom, hogy kell-e az első 2 rész, mert ps5 gépen elég nagy vissza lépés lenne, ha nem a harmadik rész motorjával játszanám őket... szerintem.

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#94553) TrishtanAG válasza Szabi® (#94543) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Azért a Mario-k (főleg a 3D-s epizódok) meglepően megtudnak újulni részről részre.

www.adventuregames.hu

(#94554) NTSC Jani válasza Moby (#94520) üzenetére


NTSC Jani
tag

A Fuse-t végigtoltam haverral coop-ban, s nem volt gagyi. Volt olyan játék, amit coop-ban sem tudtunk végigtolni. s ha valamit két ember se talál szórakoztatónak, na akkor ott tényleg baj van a játékkal, mert a coop sokat dob egy oylan játékon, ami alapból egyedül gyenge eresztés lenne.

A Song of Deep-ről nem hallottam még. De ahogy nézem a videókat egy kis tengeralattjáróval kell "száguldozni" a víz alatt. Mondjuk ahogy néztem az infókat, ez több platformra is kijött, s úgy látszik azok a címek sikerülnek gyengébbre náluk, amik elhagyják a PS-t.

Játékaik többsége így is elég magas színvonalat képvisel szerintem. :)

(#94555) Moby válasza NTSC Jani (#94554) üzenetére


Moby
addikt

Ez sem igaz, a Sunset Overdrive zseniális volt. És az pl nem kellett a sonynak.

(#94556) varjupalink válasza KoNZoLik@ (#94552) üzenetére


varjupalink
csendes újonc

az első két résznek nincs platinája, mert epizodikusan jelentek meg. minden pályának van 7, meg az "alapjátéknak" valahány trófeiája. ha a harmadik részen keresztül játszod őket, akkor az első két résznek pályánként lesz két (elég fantáziátlan) trófeája, de a harmadik résznek már van saját platinája is.

(#94557) NTSC Jani válasza Moby (#94555) üzenetére


NTSC Jani
tag

Kivételek mindig vannak. :)

Igazából nem tudom az okát, hogy miért nem kellett nekik.

(#94558) koncsik válasza Moby (#94544) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

oké, csillagos ötös ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#94559) bbuffy válasza w333 (#94548) üzenetére


bbuffy
senior tag

Meglepően jól szól :) Szerencsére a mikrofon kivehető, ellentétben azzal amit korábban említettek itt. Plug in play a stick el, azonnal megy. Ennyiért vicc.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#94560) KoNZoLik@ válasza varjupalink (#94556) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Értem, köszönöm a segítséget, meglátom, de így lehet akkor elég lesz a 3. rész!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#94561) w333 válasza bbuffy (#94559) üzenetére


w333
félisten

Köszi akkor berendelek én is egyet :D :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#94562) Mike válasza Peace (#94495) üzenetére


Mike
veterán

nekem kellene még a Xenoblade és a Monster hunter
na majd ha sok felesleges pénzem lesz

(#94563) Mike válasza Qbász (#94547) üzenetére


Mike
veterán

messze nem az
ellenben az jó benne, hogy maga a játék az átvezetőkhöz hasonlóan rajzolt, mintha animeben játszanál

(#94564) ktgeri


ktgeri
tag

Sikerult az euronicsbol ma szerezni egy lemezes variánst.
Baromira cirepel, ha megy.
Ez normális?

(#94565) koncsik válasza ktgeri (#94564) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

biztos omikron variáns. Bocs :R
Nem normális, én legalábbi nem észleltem 1 hét alatt ciripelést. A be van kapcsolva mindig ciripel vagy csak lemezmeghajtás alatt?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#94566) RangerFox válasza ktgeri (#94564) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Coil whine? Jah, normális (játék futtatása közben).

(#94567) Scholes9 válasza Moby (#94544) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Csatlakozom :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#94568) tboy93 válasza Moby (#94546) üzenetére


tboy93
nagyúr

A fenyx rising szerintem nagyon gyenge masolata a zeldanak. Jatszottam vele, untam.

(#94569) WhiteWalker válasza tboy93 (#94568) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Neked a GoW se tetszett ha jól emlékszem :U
Érdekes ízlés , bocs :D

(#94570) tboy93 válasza WhiteWalker (#94569) üzenetére


tboy93
nagyúr

A gow tetszett, de a sztorijat nem gondolom annyira utosnek.

(#94571) kory24


kory24
őstag

Jelenleg 4k tv-n van a ps5.

Ha elviszem olyan helyre ahol a tv csak fhd és véletlenül előtte elfelejtem felbontást levenni, akkor bekapcsoláskor érzékeli, hogy le kell váltania fhd-ba?

(#94572) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Van arra lehetoseg, hogy a kontroller analog karjat at lehessen konfiguralni? (pl.: R2 legyen a jobb kar fel)
Bizonyos jatekok nem rendelkeznek szamomra megfelelo konfiguralasi lehetosegekkel :((
A ps5 rendszer menube ha jol lattam csak a gombokat lehet konfigolni a karokat nem

Vagy van erre valami megoldas?
:R

(#94573) Kendek válasza kory24 (#94571) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hagyd a felbontást automatikus értéken, és akkor nem lesz gond sehol, és mindenhol a maximális lehetséges felbontást fogja beállítani. Ha 2160p-re állítod, akkor azt viszont a FHD tévé nem fogja tudni megjeleníteni, és a konzolt Safe módban kell indítanod, hogy átállíthasd.

<-ƘƘ->

(#94574) Peace válasza tboy93 (#94568) üzenetére


Peace
nagyúr

Én is eluntam magam 4-5 óra játék után. Sosem folytattam.

(#94575) rumkola válasza RangerFox (#94545) üzenetére


rumkola
veterán

Genshin Impact

Ráadásul ingyenes.

(#94576) BusinessGuy válasza ktgeri (#94564) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Videót tudnál róla csinálni? Vagy CW vagy van egy ismert PS5 probléma nevetetesen egy matrica a venti közelében lecsúszik és belóg a ventilátorba. Kb ez a két opció van, a matrica dolog hangos nagyon zümmögő hangja van. A CW meg ahány gép annyi féle de semmiben sem befolyásolja a gép működését.

(#94577) Bencus88 válasza Peace (#94574) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Érdekes Nekem a kedvenc játékom ps5ön :) mondjuk nem
Játszottam sajnos a zeldaval, az majd egy jövőbeli terv, de nálam platina lett a játék

(#94578) Peace válasza Bencus88 (#94577) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem feltétlenül a Zelda koppintással volt bajom, hanem az egész görög mitológia olyan számomra, ami nem volt képes bevonzani. Harc se nyűgözött le annyira. Nem kattantam rá.

(#94579) NTSC Jani


NTSC Jani
tag

Történt egy érdekes dolog. Konzolvilágnál volt egy GT7-es előrendelésem, személyes átvétellel a budapesti Árkád boltban. Azonban a rendelésben az átvétel helyszíne mostanra eltűnt, a korábbi rendeléseimnél is eltűnt, sőt ha most szeretnék megvenni, vagy előrendelni valamit, akkor a budapesti Árkádot fel sem kínálja. Talán bezárna az a bolt?

Írtam nekik messengeren, s email-en, s csak a hülye automata üzenetük jött, hogy köszönik a kérdést, s 5-30 napon belül válaszolnak. Hát ezzel nem letten előrébb. Lehet felhívom őket, talán 30 napon belül megcsörren a telefon a boltban.

(#94580) solfilo válasza NTSC Jani (#94579) üzenetére


solfilo
veterán

Hívd fel az üzletet szerintem, van hozzájuk közvetlen mobilszám.

solfilo

(#94581) wolf13


wolf13
őstag

SSD beszerelésnél kis problémába ütköztem. Konkrétan nem fér be a hűtőborda rögzítésére használt csavarok miatt. Erre van valami megoldás ?
Ne használjam a csavarokat ?

[ Szerkesztve ]

(#94582) NTSC Jani válasza solfilo (#94580) üzenetére


NTSC Jani
tag

Az lesz, mert akkor vagy másik boltjukba kell rendelnem, vagy máshonnan. Bár ha bezárásról lenne szó,akkor azért csak illene hírbe közölni, vagy küldeni egy automata rendszert. Biztos nem én lennék az egyedüli érintett.

(#94583) Zsírkrétamen válasza bbuffy (#94559) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Mennyire volt nehéz kiszedni a mikrofont, van valami trükkje?
Én próbáltam már tépni, de nekem meg se moccan :(

(#94584) solfilo válasza NTSC Jani (#94582) üzenetére


solfilo
veterán

nem nagyon tudom elképzelni, hogy bezárna az Árkád üzlet, egyik legnagyobb forgalmú pláza. :)

solfilo

(#94585) NTSC Jani válasza solfilo (#94584) üzenetére


NTSC Jani
tag

Most nem vették fel, később még hívom őket. Remélem csak valami rendszerhiba lépett fel.

(#94586) jeni válasza wolf13 (#94581) üzenetére


jeni
félisten

a csavarok mintha nem is a gyárik,sokan vettek ilyet illetve Thermal Grizzly-t

(#94587) syler123 válasza wolf13 (#94581) üzenetére


syler123
veterán

A csavarok kellenek, miért nem használtál kompatibilis ssd hűtőt? Nekem tökéletesen befért a Be Quiet mc1, szállítással 5eFt környéke

Zsírkrétamen: A tiédnél már valószínűleg fix a mikrofon. Írja is az oldal, hogy a frissített modellnél fix, bár nem értem miért fejlesztenek visszafele, francnak fixálták azt a bazi nagy mikrofont, én 90%-ban mikrofon nélkül használnám.
Nekem ma fog megjönni, remélem levehető mikrofonos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#94588) szasanyi válasza wolf13 (#94581) üzenetére


szasanyi
félisten

Csavarok nélkül igazán úgy lenne biztonságos, ha kétoldali hővezető ragasztó tartaná a helyén. A kép alapján nem nyilvánvaló, hogy az van-e ott vagy csak thermal pad.

(#94589) wolf13 válasza szasanyi (#94588) üzenetére


wolf13
őstag

[kép] Csak thermalpad van SSD alatt s felett. Kivettem a csavarokat egy kivételével. Így meg , magasnak tűnik. A hűtő dobozán süllyesztett csavarok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#94590) szasanyi válasza wolf13 (#94589) üzenetére


szasanyi
félisten

"...a hűtőborda használata, amely legfeljebb 110 mm hosszú, 25 mm széles és 8 mm ([link] és [link]) vagy 11,25 mm ([link]) magas lehet." - ezt láttad mielőtt megvetted? Ha a magassága nagyabb...

(#94591) wolf13 válasza szasanyi (#94590) üzenetére


wolf13
őstag

Láttam. Viszont összefoglalóban ott van megemlítve ez a borda.

Mi baj lehet ha nem teszem rá a fedelet? Tudom , a ventilátor oda tudja fújni a port. De március óta most szedtem szét szinte semmi nem volt ott.

Vagy ha az alsó padot kiveszem , ami a keret és az SSD Között van ?

[ Szerkesztve ]

(#94592) Kendek válasza wolf13 (#94589) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nálam gyárilag ilyen nagyon lapos fejű csavarokat adtak hozzá, de láttam már a többiek megosztott képeinél is, hogy nekik másmilyent csomagoltak mellé. Szóval sajnos te pont olyat kaptál ami nem lesz jó. Amúgy az enyémeket is cseréltem másikra, mert ezek meg túl rövidnek bizonyultak.
A magassága az rendben van, mert a fedél is domború. Illetve ha mégsem jó, akkor a vékonyabbik hővezető lapkát tedd fel. Biztos, hogy el fog férni, mert már többünknél is elfért.

(#94591) wolf13: Az alsó hővezető lapkát hiába veszed ki, attól még ugyanolyan magas marad a nyomtatott áramkör fölött...

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#94593) syler123


syler123
veterán

Mákom van az MPOW fejessel, a szürke az még külön mikis :D
Köszi annak, aki linkelte, ennyi pénzért ajándék, mondom ezt úgy hogy még ki sem próbáltam :D

(#94594) szasanyi válasza wolf13 (#94591) üzenetére


szasanyi
félisten

Ahogy a képről láttam, azok a thermal padok vastagok. Talán vékonyabb, esetleg a javasolt hővezető ragasztó - ha úgyis venned kell - ami sokkal vékonyabb lesz egyúttal a csavarozás is elhagyható lehet.
Valóban, mondjuk annál olyan süllyesztett csavarok kellenének amik nem okozhatnak gondod, de a magasság akkor is érdekesen alakult. Nem tudom milyen SSD-re tetted, de az nem lehet vastagabb az átlagosnál?

(#94595) jeni válasza wolf13 (#94591) üzenetére


jeni
félisten

jól van minden összerakva? sokan vették ezt, a konzol mindenkinek egyforma.
a hővezető pad az megfelelő sorrendben lett rátéve?
azok a csavarok a 2,5 cool SSD vagy az ODD-re valók a PC gépnél.
a Thermal Grizzly pattintós-csavar nélküli,ha ez is jobb lenne annál a csavarosnál,ha nem férnek be oda oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#94596) wolf13 válasza Kendek (#94592) üzenetére


wolf13
őstag

Köszönöm mindenkinek.
Igaz a pad kivétele nem segítene.
A fedél azon részét amit nem csavarozni kell , hanem beakasztani , nem lehetséges. Mivel ott is magas s nagyon feszítené lefelé az SSD-t a bordán keresztül.

(#94597) wolf13 válasza jeni (#94595) üzenetére


wolf13
őstag

Keret
pad
ssd
pad
hűtőborda. Ilyen módon raktam össze.

(#94598) Kendek válasza wolf13 (#94597) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Keret
Pad
SSD
Pad <<< Itt használd a 0,5 mm-eset
Hűtőborda

Jól össze kell nyomni és a csavarokat megszorítani. Itt a gond, hogy sajnos nem jók a csavarjaid, szóval ezek cserések.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#94599) wolf13 válasza Kendek (#94598) üzenetére


wolf13
őstag

Ezer hála tényleg :R

(#94600) RZozo


RZozo
aktív tag

Én egy Corsair Force Series MP600 1TB SSD-t építettem be a PS5-be, aminek van gyári hűtőbordája. Magas a hűtőborda, így a fedelet nem tettem rá vissza. Egyelőre semmi hátrányát nem látom, működik, szellőzik így is.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.