Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#95701) prokxy válasza Peace (#95699) üzenetére


prokxy
veterán

Sztem úgy van, hogy ha támogatja, akkor bekapcsolja. Emlékeim szerint van ilyen opció. Alapban always on.

szerk: lassú voltam. :)

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#95702) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Emlékeztek még a 2013-as Quantic Dream féle The Dark Sorcerer techdemóra? [link]

Szóbeszéd szerint rendes játék készül belőle. [link]

Ugyanaz a tag szellőztette meg a dolgot, aki a bejelentés előtt leleplezte nekünk a Star Wars Eclipse játékot. (Plusz Tom Henderson is megerősíti)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#95703) Peace válasza BusinessGuy (#95700) üzenetére


Peace
nagyúr

Az oké, csak gondoltam hogy PS-en is olyan okos a Plex, mint a tv-n. SDR tartalomnál SDR profilt használja a beállított fényerővel és miegymással, HDR filmnél és sorozatnál meg automatikusan a HDR profilt veszi elő. De persze a játék a fő profilja a masinának, miért is kéne tudnia ilyet egy média appal.

(#95704) bolykibalazs


bolykibalazs
újonc

Sziasztok! Remélem ebben a hónapban én is megkapok a Playstation 5 konzolomat, már nagyon izgatottan várom. :)

"Az alább felsorolt csomagok közül tud választani. Amennyiben igényt tart valamelyikre, akkor kérjük válaszában 2022.01.10. (hétfő) 12:00-ig jelezze és rendelése 2022.01.31-ig kézbesítésre."

(#95705) Dr. Venkman válasza oriic (#95702) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Na ez egy rendkívül kínos hülyeség volt már 2013-ban is, most megnézve meg már bénán is néz ki, úgyhogy nagyon ütős ötlet játékot csinálni belőle!

(#95706) Ferenczi Áko válasza bolykibalazs (#95704) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Honnan rendelted és mikor?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#95707) bolykibalazs válasza Ferenczi Áko (#95706) üzenetére


bolykibalazs
újonc

Konzolvilág, 2021.10. Hó

(#95708) BusinessGuy válasza Peace (#95703) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Azért mondom, erre van a HDR OM HA TÁMOGATOTT funkció. Akkor ha nem HDR tartalom van nem HDR-el fut.

(#95709) Kendek válasza Peace (#95703) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az a beállítás, hogy csak a támogatott játékoknál van HDR is úgy működik, hogy ami játék potenciálisan támogatja a HDR-t, annál nem kapcsolja le mikor elindítod. De játékon belül hiába kapcsolgatod ki-be, a kimeneti jel mindenképpen HDR-ben lesz. Szóval ahogyan a játékok sem tudják ezt maguk kapcsolgatni, úgy a Plex sem tudja. Ez a konzol rendszerének a limitációja.

<-ƘƘ->

(#95710) Peace válasza Kendek (#95709) üzenetére


Peace
nagyúr

Szuper! Na sebaj. Amúgy se látja a megosztott filmeket, úgyhogy el is engedhetem ezt a Plex dolgot. :K

(#95711) sxxorp


sxxorp
őstag

Na, megvolt a dec. végén aktivált EA Play-en keresztül az It Takes Two. Igazi nagybetűs Játék, több átlagos játéknyi ötlettel, megérdemelten az év játéka! Főleg azért le a kalappal, mert nagyon ritka az ütős co-op játék, a péromnak nagyon tetszett.
Arra viszont nem számítottam, hogy időközben bepattan a Mass Effect-sorozat is (jan. 6; sok szó nem esik róla, senki nem tolja?)! Valahogy soha nem került rá sor, hogy a többször kijátszott első, és második rész után lepörögjön a 3. (pedig ott ül x360-on khm ingyen), pedig már az Andromeda is megvolt. Így viszont sokkal szebben, végre rászántam magam, hogy végigjátszom. Ha sikerül, akkor ez egy jól sikerült 1 havi EA Play előfizetés lesz (de ha nem, akkor sem dőlök a kardomba plusz egy hónappal :) )

[ Szerkesztve ]

(#95712) 3L1T3 válasza sxxorp (#95711) üzenetére


3L1T3
addikt

Imádtam mindig az ME-t de a 3. részre most a Legendary-ba se tudtam rávenni magam, egyszerűen egy akkora okádék minden tekintetben, hogy nem vagyok hajlandó , sem képes játszani vele. :U

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#95713) sxxorp válasza 3L1T3 (#95712) üzenetére


sxxorp
őstag

Ne spoilerezzen senki, de valami ilyesmi vélemény-szarcunami is benne volt, hogy valahogy eltérültem. Mondjuk az Andromeda-t is fikázták sokan, de nekem teljesen OK volt, remélem ebben is található pozitívum. Kíváncsi vagyok rá, itt az ünnepi it takes two-zás miatt az előfizetés, csak bepróbálom már :)

(#95714) Tatyla


Tatyla
őstag

Először is BUÉK mindenkinek!
Kérdésem a következő,a sima Nioh 2 ingyenesen upgradelhető PS5-re?

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#95715) Kendek válasza Tatyla (#95714) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, a Remastered változatára.

<-ƘƘ->

(#95716) F-ECT$ válasza polonic (#95689) üzenetére


F-ECT$
titán

Idéznék Jam kollégától:
Hát gyerekek 1579. próbálkozásra, ami nagyjából 50 óra játékidő volt, de csak meg lett ez a szemét fűzd össze trófea.
:DDD

Dive ever, work never.

(#95717) tretyak válasza sxxorp (#95713) üzenetére


tretyak
aktív tag

A Mass effect 3 (eltekintve az utolsó negyed órától, az nem történt meg) és az Andromeda nagyjából úgy viszonyul egymáshoz, mint a Birodalom visszavág a Baljós árnyakhoz. Szóval csak nyugodtan, nagyon nem fogod megbánni, nálam all time top 10 (a 2-vel együtt).

(#95718) Moby válasza 3L1T3 (#95712) üzenetére


Moby
addikt

Én imádom az ME-t, imádtam a maga idejében, imádom az emlékét, megjelenéskor megvettem a Legendary Edition-t, de szerintem annyira rosszul örgedett (gameplayben, párbeszédekben, mindenben), és annyira gyenge ez remaszternek, hogy azóta sem tudom rávenni magam egyik részre sem :D Jó helyen van ez ott az emlékezetemben, egy csodaként, nem kell azt bántani.

(#95719) vg válasza sxxorp (#95713) üzenetére


vg
addikt

"Ne spoilerezzen senki". LOL! Pont 10 éves játékról beszélünk... Ráadásul ha megnézed a most készülőben lévő résznek a már közel egy éve kint lévő előzetesét... inkább ne nézd meg.

(#95720) tretyak válasza Moby (#95718) üzenetére


tretyak
aktív tag

Pontosan ezért nem merek nekiállni a remasterednek

(#95721) Moby válasza tretyak (#95720) üzenetére


Moby
addikt

Nem mindenkiből fogja ezt kiváltani nyilván, meg még én sem bántam meg, hogy megvettem(ha mást nem, még ezzel is visszamenőleg támogattam, hogy anno elkészül :DDD), szerintem édemes egy próbát tenni vele.

(#95722) tretyak válasza Moby (#95721) üzenetére


tretyak
aktív tag

Mondjuk az utóbbi pont nálam is él, mondjuk, hogy anno nem álltam sorban az 576 előtt a megjelenés előtti estén :D
Az 1 mennyire nehezen emészthető 2021 2022-ben? Csak sorban kelleni haladni, és emlékeim szerint anno is az tetszett a legkevésbé

(#95723) Elderath


Elderath
őstag

Nekem sokba lesz a február. Dying light 2, horizon 2 és elden ring. Dying lightal várok véleményekre, mert túl hosszú és rögös volt annak a fejlesztése, horizon 2 és elden ring természetesen atom day 1. Ez a 3 játék kb 200+ óra lesz, egy darabig el leszek :D

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#95724) polonic válasza F-ECT$ (#95716) üzenetére


polonic
félisten

A fene. :D
Pedig platinázni akartam. Ez az egy trófea hiányzik csak. :O

(#95725) eisento válasza polonic (#95724) üzenetére


eisento
addikt

En igy vagyok a red dead redemption 2 70 gold medal trofeajaval mar csak az kene a plathoz de meg mindig hianyzik vagy 25 aranymedal hozza... nincs idegzetem ujrakezdeni egy kuldit 20x mert bebugol es nem adja meg vmelyik checklistet...

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#95726) glspeter1 válasza Wlac (#95686) üzenetére


glspeter1
őstag

Pontosan ezt magyaráztam, hogy valami tuti nem stimmel a címzéssel!
Szerencsére nem az irányítószámot rontották el, mert bizony az a lényeg (az egyik a sok közül :DDD ). :K
Örülök, hogy megkaptad. Jó szórakozást hozzá! :C

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#95727) Moby válasza tretyak (#95722) üzenetére


Moby
addikt

Ja nem, én megvettem anno 360-ra, meg pécére is, a smile inkább csak annak szólt, hogy ma ezzel nem az akkori elkészültét támogattam, hanem csak a remaszterelés intézményét.
Nemtudom, nekem a VA volt az egyik dolog, ami ma már nehezen csúszott le (pontosabban egyáltalán nem), pedig csomóra emlékeztem is, mégis, most valahogy sokszor nagyon cringe. De még azt sem zárom ki, hogy rossz pillanatomban kapott telibe, majd még próbálkozom vele.

[ Szerkesztve ]

(#95728) gamegod


gamegod
senior tag


Platinumshop

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#95729) Elderath válasza Moby (#95727) üzenetére


Elderath
őstag

Death strandinget te megnézted PS5ön? Gondolkodom rajta, hogy upgradelem és nekiállok egy ultrawide playthroughnak.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#95730) Moby válasza Elderath (#95729) üzenetére


Moby
addikt

Nem, majd pár év múlva. Még nagyon friss az emléke, nem nyújtana semmit.

(#95731) KaitouP


KaitouP
Topikgazda

Mivel ma felmerült a kérdés, és engem is érdekelt, találtam egy remek listát azoknak a monitoroknak a listájáról, amik bár 1440p felbontásúak, de fogadják a 4K jelet, és képesek downscalelni azt. Íme: [link]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#95732) Wesder


Wesder
félisten

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#95733) winters123 válasza sxxorp (#95713) üzenetére


winters123
tag

A 3. resz sztem egy kurva jo game, amelynek 95%at, mint journeyt a legtobben elveztek, a vege pedig olyan amilyen (nem szar, megoszto).

Ettol fuggetlenul en se tudtam elovenni egy vegigjatszasnal tobbszor (mikozben 1-2. reszt kb szumma 8x vihettem vegig) annyira szivbemarkolo volt nekem. Plusz ahogy az elottem szolok is irtak, hagyom mar ezeket elni az emlekeimben. Inkabb az uj reszt varom mar, ahol remelem, hogy a storytelling nem az Andromedat fogja idezni.

(#95734) winters123 válasza tretyak (#95722) üzenetére


winters123
tag

Szamomra 2-1-3 a sorrend. Az 1 zeneje, atmoszferaja a mai napig magaval ragado.

(#95735) d@vee válasza EnterR (#95649) üzenetére


d@vee
őstag

Az első részben is annyi lehetett kb. Csak a fő szál.
Ahhoz ment még a raklap mellékküldetés, szezonális kihívások/feladatok, gyűjtögetések, felfedezgetések stb...

Ja

(#95736) Scholes9 válasza Elderath (#95723) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nálam Elden Ring első napos vétel a storeból, Horizon meg jó lesz később féláron, lemezesen. Teljesen felesleges 2 ekkora cím egyszerre nekem :B Na meg ott lesz a hó elején a Dying Light 2 is, így még pláne ráér a Horizon :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#95737) ANOka válasza gamegod (#95728) üzenetére


ANOka
őstag

Megtudhatom, hogy melyik forgalmazó küldte ezt az SMS-t?
A logó nekem nem mond semmit.

(#95738) KaitouP válasza ANOka (#95737) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

PlatinumShop. Az egyik legismertebb, ha nem is olyan nagy mint a konkurens KV. A képen egyébként Messengen folytatott beszélgetés folyik, nem SMS.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#95739) Gigi01


Gigi01
őstag

Rendeltem egy Arctis 7P+ -t ,Cloud II-t váltja le.
Használ valaki ilyet?Filmnézésre,zenehallgatásra is megállja a helyét?

(#95740) snots válasza Gigi01 (#95739) üzenetére


snots
tag

Én sima 7P-t használok, amennyire tudom csak elhanyagolható a különbség a 7P és a 7P+ között. Az utóbbi tovább bírja egy töltéssel, illetve USB C van rajta, elvileg ennyi az eltérés. Némi gondolkodás után a Sony Pulse 3D-t váltottam le rá, de azt kell, hogy mondjam, hogy jó döntés volt, mert tényleg jobban szól a cucc, ráadásul klasszisokal komfortosabb, mint a Pulse (pedig az utóbbin én nem is a gyári szivacsot (vagy mit) használtam, hanem egy zselés, puhább cuccot). Black Friday-kor vettem még, egyenesen a gyártótól, eléggé kellemesen le volt árazva, de most nem emlékszem, hogy konkrétan mennyi volt.

Arról sajnos nem tudok neked értekezni, hogy zenére mennyire jó, de játékra nekem tökéletes. Az kétségtelen, hogy a basszustól ennél sem szédülsz meg (Pulse 3D-nél meg nagyon nem), tehát ha az fontos szempont, mármint mondjuk zenehallgatásnál, akkor valószínűleg nem leszel maradéktalanul megelégedve vele. Én csak a PS5-höz használom, zenehallgatásra egy Sony WH-1000XM4-et használok, az szépen szól, viszont nem kifejezetten PS5-höz van.

A számítógépre egy Hyperx Cloud van kötve, véleményem szerint abban több a basszus mint az Arctis 7P-ben (megintcsak, már amennyiben ez nálad szempont).

(#95741) F-ECT$ válasza Wesder (#95732) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem ismerem a játékot, de elég furcsák ezek az arányok. Főleg a 80 -> 500 óra ugrás.

Dive ever, work never.

(#95742) F-ECT$ válasza polonic (#95724) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem is az hiányzik, én tervezek nekiugrani, remélem gyorsabban megleszek vele :)

Dive ever, work never.

(#95743) ProEvoFan válasza F-ECT$ (#95741) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Zavaros az egész. Bedobták az akár 500 órás játékidő lehetőséget, ami nem igazán jól sült el, most meg magyarázkodni késznyszerülnek. Nem a legjobb kampány kezdet ebben a brutál erős februári felhozatal ellen/mellett.

(#95744) Dr. Venkman válasza F-ECT$ (#95741) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Sima marketing, feldobták ezt az 500 órát ami marha soknak tűnik, mindenki megosztotta, közel a megjelenés. Az érdemi tartalom meg lesz maximum 60 óra. Szerintem az is sok különben úgyhogy ezt nem negatívumként írom. És valójában nagyon sok mindennel lehet 500 órát játszani, sőt több ezret is, szóval az sem mond semmit. A magam részéről persze 500 óra Dying Lightnál még a Varsó-Madrid gyalogutat is szórakoztatóbbnak gondolom. Télen!

(#95745) gamegod válasza KaitouP (#95738) üzenetére


gamegod
senior tag

és még oda is ïrtam hogy Platinumshop :R

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#95746) Scholes9 válasza ProEvoFan (#95743) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ha hozza az első részt kb. minden téren, akkor már nekem bőven megéri a 12 ezer Ft-ot :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#95747) VoltanIgor válasza tretyak (#95722) üzenetére


VoltanIgor
tag

Én is megvettem a remastered-et pár hete, és az első résszel kezdtem. Sajnos tényleg nem öregedett jól szegény. A gunplay, az akció, a pályadesign nagyon-nagyon fapadosnak hat ma már, meg is lepődtem. Anno, a makózást még élveztem is, ma halálra idegesít a fostalicska irányítás, meg a "halaggyunkmá" érzés. Ezek sajnos mind alapvető játékmechanikai dolgok, amkein a remaster sem segített. Nyilván kult klasszik a játék továbbra is, de sajnos ma már sokminden, ami anno nem volt kiugró probléma, komoly hiányosságként érződik.
Nem baj, ott volt a helye ennek is a gyűjteményben a régi eredetik mellett. De hogy végig fogom-e vinni megint? Háát, kétlem.

(#95748) koncsik válasza Scholes9 (#95746) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Az hogy jön ki? Majd pár hónap múlva kerül annyiba? :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#95749) F-ECT$ válasza koncsik (#95748) üzenetére


F-ECT$
titán

Vagy felezi valakivel.

Dive ever, work never.

(#95750) headhunter86 válasza Dr. Venkman (#95744) üzenetére


headhunter86
senior tag

Szerintem tök gáz egy játékot azzal hirdetni, hogy 500 órás.
Attól nem lesz valami jó, mert kismillió gyűjtögetni valóval tele lesz.
Assassin's Creed új szériái ezért hasaltak el nálam. Ha rövidebb lenne, még lehet érdekelne is, de ehhez se kedvem se időm.
Legtöbb openworld játéknak ez a rákfenéje, ez a sok értelmetlen activity, gyűktögetnivaló. Az 500 órából itt is 450 ebből fog állni és a maradék 50-ben lesz érdemi játék.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.