Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#94901) lapoe


lapoe
csendes tag

Hétvégén végigvittem a KENA-t.. zseniális minden perce.. szerethető, változatos, hangulatos, baromi szép.. nekem a komolyabb harcrendszer sem hiányzott, a nehézségi szintekkel érdemes óvatosan bánni azért :D ajánlom mindenkinek!
Nagyon várom a fejlesztő csapat újabb játékát! :DD

(#94902) Kendek válasza F-ECT$ (#94900) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, net nélkül nem fogja letölteni a frissítést. Viszont van olyan játék ami frissítés és/vagy internet nélkül nem fog elindulni.

<-ƘƘ->

(#94903) nagyatt


nagyatt
tag

Nekem a Miles Morales porgott ki az iment. Nagyon minosegi porgos game. Tortenet, grafika harcrendszer ott van a szeren. Nyilvan lehetett volna hosszabb, de DLCnek teljesen megallja a helyet. Varom a Spider Man 2-t '23-ra.
Addig is lesz mivel jatszani ahogy nezem '22t felhozatal szempontjabol.

[ Szerkesztve ]

(#94904) 3L1T3 válasza tboy93 (#94898) üzenetére


3L1T3
addikt

Több az mint 5x kb 10x :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#94905) WhiteWalker válasza TheDude (#94897) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Csilliárdszor volt már kérdés... Kereső sokat segít , de talán az összefoglalóba is találsz választ.

(#94906) Elderath válasza nagyatt (#94903) üzenetére


Elderath
őstag

Én nagyon soványnak éreztem főleg azért az árért, még leárazva is. Remélem a második résszel azért durrantanak valami nagyot és nem ugyanez lesz csak több tartalom

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#94907) Wolfy33 válasza 3L1T3 (#94859) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Értem. Köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

(#94908) tboy93 válasza 3L1T3 (#94904) üzenetére


tboy93
nagyúr

Neked meg mi lett a profilkepeddel? :D

(#94909) Scholes9 válasza Elderath (#94906) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Egyetértek. Én szerencsére lemezesen vettem meg, aztán adtam is el miután végigvittem :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#94910) Szabi® válasza Wesder (#94871) üzenetére


Szabi®
addikt

Főleg a zsozé ... Az egyik legszínvonaltalanabb/prosztóbb youtuber, aki a nézőközönségét csak "g@ciknek" aposztrofálja ...
Akkor már inkább Azamadafaka.

(#94911) marinea2 válasza Wesder (#94871) üzenetére


marinea2
addikt

Sajna ennel az egy videosnal lattam magyar felirattal 😳🥵

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#94912) 3L1T3 válasza tboy93 (#94908) üzenetére


3L1T3
addikt

Karácsonyisítottam! 😂

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#94913) Xaels


Xaels
félisten

Tölthető a Deep Rock Galactic. Mivel csak elindítani volt időm nagyon sok mindent nem tudok róla elmondani. A monitorom 120hz-re váltott, a beállításokban van adaptive trigger, motion control illetve egér+bill beállítási opció.

Egyébként most Switch-en a Breath of the Wild-ot nyüstölöm, ahogy nézem az első negyedévben le leszek tudva.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#94914) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!
Tegnapi nap folyamán érkezett meg a Playstation 5-öm, leváltva a PS 4 Pro-mat és azt vettem észre hogy csúszás van a hang és a kép között, ha nem a linear PCM van kiválasztva a hangnál hanem Dolby, vagy DTS. (4 Pro-n nem volt csúszás)
A tv-m típusa: Samsung QE43Q67AAUXXH
A hangrendszer: Logitech Z906 (Optikán megy a hang)
Találkozott már valaki hasonlóval? Már kb mindent kipróbáltam, de csak linear PCM-en élvezhető a játék, így viszont ugye nem 5.1-ben szól a rendszer.
Előre is köszi a segítséget!

(#94915) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

most hogy megint feljött a töltő állomások kérdése, megnéztem két kicsomagolós videót: sony és venom eszközeit. csak a gyári sonyhoz van 230V-os csatlakozó? a venomhoz (és a többi márkához) meg még szereznem kell egy USB töltőt, ha nem a PS5-re akarom dugni?

(#94916) sting2 válasza tomama (#94914) üzenetére


sting2
addikt

Az nem 7.1?
Szerintem a LPCM egy kiváló választás a több csatorna élvezetéhez, mivel az tömörítettlen..

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#94917) #72042496 válasza sting2 (#94916) üzenetére


#72042496
törölt tag

HDMI eARC-on igen. Optikán viszont csak 2 csatornás LPCM-hez van sávszélesség.

[ Szerkesztve ]

(#94918) Sefter válasza tomama (#94914) üzenetére


Sefter
veterán

Úgy van megoldva, hogy Ps5 -> Tv HDMI és
Tv -> Logitech optikai?
Mert az csak sztereó lesz...legtöbb tv nem tud külső forrásról (HDMI) továbbítani 5.1-et.

Psn ID: sefter_hun

(#94919) LeventeV válasza ANOka (#94890) üzenetére


LeventeV
senior tag

Tesztelőként mondom neked, hogy az, hogy valami rossz állapotban kerül ki, nem feltétlenül a tesztelő hibája vagy a tesztelés hiányából adódik.
Valószínűbb, hogy a játékok mögött egy sokelemű issue backlog van, amire a management azt mondja, hogy "f.ck it, már beleöltünk X millió dollárt a projektbe, akarok látni belőle valamit", és kiadják úgy.

(#94920) BusinessGuy válasza Szabi® (#94910) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Erre van igény. Szépen haladunk a Hülyék paradicsoma című film irányába.

(#94921) Callisto válasza tomama (#94914) üzenetére


Callisto
őstag

Ha van tv-n audio beállításnál passthrough próbáld meg.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#94922) szasanyi


szasanyi
félisten

Én úgy szoktam kikapcsolni a konzolt, hogy leállítás menüben hagyom és nem nyomok rá azonnal a kikapcsolásra, hagyok időt neki a lehűléshez. Viszont itt pár perc után alvó módba teszi magát, és nem találom ezt hol lehet (ha lehet egyáltalán) állítani. :F
Ez azért nem jó, mert így a tévét újra be kell kapcsolnom ahhoz, hogy a konzolt visszakapcsoljam majd leállítsam - ilyen esetre létezik-e egyszerűbb / gyorsabb módszer a leállításhoz?

(#94923) KaitouP válasza szasanyi (#94922) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

System menu >>> Power Saving. Itt találod a vonatkozó opciót.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#94924) Illye


Illye
tag

Szia, igen, kikapcsolod azonnal és lehűl magától (mivel nem fűti semmi, ezért pár másodperc alatt leadja a hőt, nem kell ezen parázni.)

[ Szerkesztve ]

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#94925) szasanyi válasza KaitouP (#94923) üzenetére


szasanyi
félisten

Az a beállítás ezen nem változtat. :(

Illye - én nem ezt tapasztaltam. 1,5 óra játék után közel 10 perc üresjárat kell ahhoz, hogy csak langyos és ne meleg levegő távozzon a szellőzőréseken (ellenőrizd le a, főleg az alsó-hátsó részhez tartva a kezed)

Más: feltöltőkártyás PS Plus előfizetés hol / hogyan aktiválható?

(#94926) tboy93 válasza szasanyi (#94925) üzenetére


tboy93
nagyúr

Storeban lehet beaktiválni a kódot.

(#94927) Griff55


Griff55
senior tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy amikor bekapcsolom a PS5-öt és a tv-n átváltok a hdmi 2 bemenetre az LG NANO75 tv-n, akkor utána rögtön pihenő módba teszi magát a ps?
És természetesen utána nincs jel a hdmi2-n, tehát megint be kell kapcsolni a konzolt.
Monitoron ilyet soha nem produkált. TV vagy a PS beállításaival kell valamit szórakozni?

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#94928) szasanyi válasza Griff55 (#94927) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem TV függő, nálam is ezt csinálja a C1-gyel. Én azt gondolom, hogy olyankor nincs elég gyorsan a megfelelő HDMI-re kapcsolva ezért nem érzékel kijelzőt a PS5. Ha azonnal átváltod a tévédet (vagy eleve oda állítod és aztán kapcsolod be a konzolt) akkor nincsi ilyen gond.

tboy93: köszi!

Gubu0101: anno a PS3-ra sem írták rá és előzetes infó sem volt róla, egyszer csak sárga LED-es lett minden előzmény nélkül és lehetett kukázni. Tehát nevezhetjük egészséges bizalmatlanságnak, ami lehet fölösleges de biztosan nem árt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#94929) Gubu0101 válasza szasanyi (#94925) üzenetére


Gubu0101
veterán

Szerintem se felj atol,hogy barmi baja lesz emiatt.Szamitogeppel sem kell varni,hogy vissza huljon,pedig ott tobb ho termelodik de sorolhatnam.
Nekem mostansag megy 7-8 orat egyhuzamban a ps szinte folyamatos jatek,kutya baja.Erre vannak tervezve.
Ha emiatt barmi baja lenne,akkor nyilvan lenne rajta idozitett kikapcsolas,vagy addig nem kapcsolna ki a gep automatikusan amig vissza nem hul az adott hofokra :R

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#94930) Griff55 válasza szasanyi (#94928) üzenetére


Griff55
senior tag

Köszi, akkor nem csak nálam van ez, bár kicsit akkor is bosszantó..:R

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#94931) Gubu0101 válasza Griff55 (#94927) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem is lg nano van csak 55”-os(1eves).Ilyet nem produkalt meg sose. :U Bekapcsolom a pst,utnna a tvt aztan valtok hdmire,ha a tvt kapcsolom, elsonek,akkor automatikusan kapcsolja a pst.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#94932) Aftershock11 válasza szasanyi (#94925) üzenetére


Aftershock11
csendes tag

Ha kikapcsolod, nem termel több hőt, ergó nem lesz melegebb/forróbb mint játék közben volt. Tehát felesleges bekapcsolva tartani, majd szépen eloszlik a hő.

(#94933) KaitouP válasza szasanyi (#94925) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Mármint arra gondoltam hogy ne tegye magát automatikusan alvóba. Vagy nem erre irányult a kérdés? :B

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#94934) szasanyi válasza KaitouP (#94933) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem egészen, és ott be is van állítva egy hosszabb időintervallum. Tehát ha ráállok a kikapcsolás menüre de nem egyből kapcsolom ki hanem otthagyom pár percig (hogy lehüljön és ne forrón legyen kikapcsolva).

(#94935) S e t h válasza BusinessGuy (#94920) üzenetére


S e t h
nagyúr

Régen viszont mennyivel okosabbak voltak a társadalmak.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#94936) Illye válasza szasanyi (#94925) üzenetére


Illye
tag

Hát persze, hogy nem hűl le azonnal, mivel a CPU/GPU még dolgozik, tehát hőt termel, ezért a ventillátor csak lassan tudja lehűteni az alkatrészeket. Azonban, ha kikapcsolod, akkor azonnal elkezdi leadni a hőt... nem turbo ez, hogy vissza kell hűteni az autópályázás után :)

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#94937) hajbel válasza Major Lion (#94863) üzenetére


hajbel
addikt

Akkor PPP-ben miért előznek meg alig a lengyelek? A románokat már megelőztük és egyre jobban elhúzunk, de a portugálok is hamarosan erre a sorsra jutnak. Mondjuk a románoknál nagyobb igény lenne a feliratra, mivel ők eleve jobban tudnak a feliratos filmek miatt + aki nem tud angolul, az a spanyolt, olszt érti, nálunk meg a legtöbben, a nyelvi eltérés a szinkron miatt semmit. Persze még ahhoz is túl kicsi piac vagyunk, hogy ezt az igényt felmérjék.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#94938) KaitouP válasza szasanyi (#94934) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Akkor viszont ez a forrón lekapcsolom jajmilesz téma viszont csacsiság, ahogy a többiek és mondták illetve alátámasztották, semmi baja nem származik a készüléknek abból, hogy leállítod közvetlen játék után.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#94939) belan


belan
addikt

Saját célra kell valakinek ps5 alzás rendes áron de csak aki tényleg magának venné nem eladásra meg . akit érdekel privátba írjon .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#94940) bgunne válasza hajbel (#94937) üzenetére


bgunne
tag

Egy csökkenő piacra (angolul nem tudó játékosok) pénzt költeni, kutatni, fordítókat szerezni nem tűnik jó befektetésnek. Ha már minden adott, akkor már könnyebb a következő játékot is úgy elkezdeni, hogy lesz mondjuk lengyel felirat, az "így szoktuk" sokszor elég erős érv egy cégnél még akkor is, ha minden logikát mellőz.

(#94941) fogtunder válasza szasanyi (#94934) üzenetére


fogtunder
nagyúr

neked is volt X360-ad? ;]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#94942) Wesder válasza szasanyi (#94934) üzenetére


Wesder
félisten

Erre màr az előző genben sem volt szükség, most meg màr plàne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#94943) szasanyi válasza KaitouP (#94938) üzenetére


szasanyi
félisten

"...lehet fölösleges de biztosan nem árt." ~5 perc üresjárat belefér, és biztosan nem hátrány ha nem marad uo. forró még fél óráig bár használva már nincs.
A kérdés célja nem az volt, hogy e témában vitát generáljak - hiszen mindenki úgy használja a konzolt ahogy akarja - hanem az, hogy a leírt helyzetben az alvó üzemmódba állás időtartama kitolható-e.

(#94944) Illye válasza bgunne (#94940) üzenetére


Illye
tag

A szövegeket manapság szoftverrel fordítják, utána pedig lektorálják. Nem olyan nagy meló és költséget sem nyomná meg jobban, mint egy százhuszadik FB rekláma a játéknak / nevenincs streamer lefizetése, hogy játszon a játékkal 2 órát.. Én egy 53 oldalas doksit fordíttattam nem rég (kb. 70000 karakter) nettó ~450.000 + ÁFA-ért. Ami valljuk be, egy AAA játék 60-80-100 millió USD-os bekerülési költségéhez képest igen csak lóf*sz összeg :)

[ Szerkesztve ]

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#94945) bgunne válasza szasanyi (#94943) üzenetére


bgunne
tag

Nem értem pontosan a problémádat. Állíts be hosszabb időt a pihenő módhoz, ahogy javasolták. Konkrétan szerinted van bármi különbség aközött, hogy a "kiakpcsoló menüben" vagy simán a kezdőképernyőn megy a gép? Nincs, és így probléma sincs. Csak azt a 3 gombnyomást a kikapcsoláskor nyomod le, nem előtte 10 perccel. Ez gondolom vállalható kompromisszum. :F

(#94946) bgunne válasza Illye (#94944) üzenetére


bgunne
tag

Maga a fordítás lehet, hogy ennyi, de egy cég nem úgy működik, hogy valaki kér 3000 USD-t a magyar fordításra mert látta valahol, hogy vagyunk mi is. Lehet, hogy a vezetőség azt sem tudja, hogy mi az a "hungry". Mert "nem így szoktuk" csinálni. Nem akarnak vele egy percet sem foglalkozni még az ötlettel sem, mert nem fontos.

Pozitív példa: A Subnautica új része sem jött magyar felirattal, de egy későbbi frissítéssel bekerült, valószínűleg a közösség összerakta, és a cégnek mivel indie fejlesztők, még fontosak a kis közösségek is. Ez is mutatja, hogy nem a pénz illetve a fordítás nehézsége, hanem a folyamat ami összességében nem valósul meg a nagy cégeknél.

(#94947) F-ECT$ válasza Illye (#94944) üzenetére


F-ECT$
titán

Bár játék fordítással nem foglalkoztam, az előttem írók alapján nem a fordítás a drága, hanem a tesztelés. Azaz hiába csak szöveget cserélsz, valószínűleg a magyar nyelvre állított játékot végig kell tesztelnie valakiknek, és csak utána lehetne kiadni (ha jól gondolom ez nem is annyira a fejlesztő / kiadó előírása, hanem a Sony-é.)

Illetve ahogy bgunne is írja: egyszerűen leszarják. Minél előbb (és minél olcsóbban) ki kell adni a játékot. Hiába csak a fejlesztési költség 0.001%-a lenne a magyar fordítás, ha az megspórolható, akkor meg fogják spórolni.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#94948) Bobek198508 válasza szasanyi (#94934) üzenetére


Bobek198508
csendes tag

Bármilyen konzolom volt eszembe nem jutott ,,visszahűteni"....sőt játék után egyből kikapcs!
Eddig soha nem volt gond pedig nyúzva voltak/van...
A túlmelegedési probléma egy procinál nem a kikapcsolás utáni hő okozza, hanem a terhelés alatt nem megfelelő hűtés! :)

[ Szerkesztve ]

(#94949) Wesder válasza bgunne (#94946) üzenetére


Wesder
félisten

"hungry"-t csak ismeri mindenki, hisz enni kell.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#94950) 3L1T3 válasza Griff55 (#94927) üzenetére


3L1T3
addikt

HDMI Device Link: Sony's name for HDMI CEC, meaning HDMI control. Enabling it will allow your PS5 and TV to turn on/off together via the HDMI connection.

Kapcsold ki! :U

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.