Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) Hikvision válasza Mágus2 (#45691) üzenetére


Hikvision
senior tag

Nekem is volt dacia-m de azon a gyári méret 185/65 R15 volt.

20 éve a PH-n.

(#45702) Mágus2 válasza Hikvision (#45701) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az nem tarthat rosszul. :K Gondolom a virsli guminak nagy szerepe volt a mutatványban.

Más: nem is meséltem, hétvégén megelőzött egy gázkonvektor(passat 1.8T LPG). Azon a dombocskán próbálkozott, amihez képest az érdi emelkedő lejtőnek számít. Tartottam a 120-at, jön mint állat, no mondom menjél, látom sietsz. El is gurult szépen de az emelkedő ekkor kezdett csak igazán eldurvulni, emberünk nagyon matatott a műszerfalon, gondolom kereste a nitró gombot, vagy a benya kapcsolót, de ez sem segített rajta, a százhúszammal kénytelen voltam visszaelőzni, mert feltartott. :O

(#45703) tomcsi23 válasza Mágus2 (#45702) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na, a foscsi 1,8T-k tartják fel a népet. ;]
Amúgy nem is értem, nem próbált meg visszaváltani? Bár 120 felett már 5-6. fokozatban is tol(nia kéne) rendesen - gondolom, a 150 lovas is.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#45704) t1


t1
addikt

Mitől lehet, hogy a vezérlés "átugrik" 2002 1.2 64LE Polo... kollégám gépe 190.000km van benne, egyszer csak nem indult, ha indult akkor is nehezen. A szerelő 100k+ költséget mondott első blikkre. Nem sok ez egy kicsit?

(#45705) MunezXBK válasza t1 (#45704) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én keveslem. :U

Szíj miatt szokott általában.

(#45706) Mágus2 válasza t1 (#45704) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Attól ugrik, hogy megnyúlott a lánc, ez sajnos tervezői hiba.

(#45707) Mágus2 válasza tomcsi23 (#45703) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kívülről sem volt egy bizalomgerjesztő objektum, de az 1.8T felirat le volt törölve a mocsoktól, hogy mindenki jól lássa, amúgy szerintem kék volt, az asszony szerint fekete, ennyit a fényezésről, meg a tisztaságról. ;)

Fénykorában a 150 lovas lehetett, de most 90-re sem vennék mérget.

[ Szerkesztve ]

(#45708) tomcsi23 válasza Mágus2 (#45707) üzenetére


tomcsi23
veterán

Rengeteg lepukkant 1,8T van erre is, sok boyracer meg tolja az olcsó foschnak. :U
Streetviewen rajta van ez az emelkedő?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#45709) Mágus2 válasza tomcsi23 (#45708) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Otthon megpróbálom megkeresni, szerintem meg van a google-nek, csak itt nem húzza be a térképet sem. :Y

(#45710) Mágus2 válasza tomcsi23 (#45708) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A türelem rózsát terem.

[link]

Az emelkedő vagy fél kilóméterrel ez előtt a kanyar előtt kezdődik, és kb 3,5 kilóméteren folyamatosan nő. A következő falu után van a legdurvább szakasz, 50 ről indul a téma és 120nál megfogja 4. ben a tdi-t. A kissebb köbcentis autók a 90-et sem tudják tartani azon a szakaszon.

(#45711) bitpork válasza Mágus2 (#45710) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Gazsi meghágja hogy csak jajjog :DDD Most a hétvégén jöttem vissza Balcsiról, és van egy icipici kis falu aminek a bevezetőse S, ami igenerősen domb jellegű. Egy corsa 1.4 i elkezdett megelőzni. Ha nem veszem el a tempomatot akkor szerintem a csávónak a szemgolyói kiugranak az erőlködéstől, meg a vezető oldali padló kiszakad a nagy nyomástól...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45712) hdman válasza bitpork (#45711) üzenetére


hdman
őstag

Lereszeli a labkormet a hutoventi :))

Sopron city :)

(#45713) Mágus2 válasza bitpork (#45711) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Donovaly hegyi átjáró a Gazsi féle autókat is megfogja. ;)

Itt minden irányba hegyek vannak, a szüleim szlovákia legalacsonyabb pontjától 14km-re laknak, ha megyünk hétvégére látogatóba, akkor odafelé jó a fogyasztás, de visszafelé már kell a kraft. :K

(#45714) tomcsi23 válasza Mágus2 (#45713) üzenetére


tomcsi23
veterán

De megküldeném neki felfele. :D
Bár max nyomatékaink - elvileg - megegyeznek. ;]
Majd otthon meglesem a "hegyi szakaszt" a gugliban.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#45715) VR6-Fan válasza Mágus2 (#45710) üzenetére


VR6-Fan
veterán

vagy nem adja vissza rendesen, vagy én nem látom annyira durvának, bár az hogy hosszú elég alattomos.
[link] nálunk ilyen van, nem olyan hosszú 1,5 max 2km, de ami ha a körforgótól nyomod neki az S-en át és 150-160 tájt feltud érni az már igen jól megy, egyszer felvittek az M6-os részén, az jóval elnyujtottam, ott valami 230-240 körül jöttünk, 80-as audi RS2 swap, volt baj :D

tomcsiéknak ismerős szakasz :D

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#45716) 8th válasza VR6-Fan (#45715) üzenetére


8th
addikt

Én annak is örülök ha itt negyedik padlón nem esik vissza 70km/h alá. :P

(#45717) Mágus2 válasza VR6-Fan (#45715) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az érdi emelkedő nekem nem tűnt komolynak, mert hosszan neki lehet futni mire elkezd rendesen emelkedni, itt viszont ha beérsz a faluba 1 nincs honnan nekifutni, 2, minden váltással veszítesz 10km/h-t. Mindig mérnek a faluban, szóval 50 a plafon, onnan kell elrugaszkodni.

Nem sok autó előz meg ezen a dombon a falu után, de az 1.8T RS octi köztük van, bár nem vagyok benne biztos, hogy széria. A 150 lovassal szerelt autók nem is gondolkodnak azon, hogy meg kellene előzni, mert nem bírnak többet ezen a dombon mint a kályhám.

(#45718) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Egyenesben nem probléma felgyorsulni, de ha vannak közben ilyen kanyarok, akkor ott elválik mennyire is erős az erős autó. ;]

Ez itt egy 12%-os 6km hosszú dombocska szerpentinnel, hajtűkanyarral. :K

[ Szerkesztve ]

(#45719) tomcsi23 válasza Mágus2 (#45717) üzenetére


tomcsi23
veterán

Érdi emelkedő van 3 is: M7, M6 és a 6-oson. Mondjuk passzolom, melyik a durvább, de mintha az M7 lenne a kevésbé emelkedő.
Durva lehet azért, hogy az rs octi sincs a fasorban. :F

Igal előtt van van egy frankó kis emelkedő (nyilván máshol is, de ezt ismertem régebbről), ott 1,4 fabia lendületből 120-szal elkezdve 60-ig lassult vissza, még 4, majd 3.-ba visszakapcsolva is. Tavaly (?) jártunk arra, most azért kicsit más volt a helyzet. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#45720) VR6-Fan válasza 8th (#45716) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ami már 4.-5.-be tudja tartani a 90-et az már fasza gép :DD

Mágus: tiszta Tokyo drift :))
jó lenne ilyen helyen járkálni azért néha.
[link] van még egy ilyen, ez hasonlít, amit mutattál, de csak egy kis szakasz abból ez elég kellemes, vissza felé 8felfele jövet) a hajtűbe 70-nél rendszeresen behúz a kaki relé, a népeknél, aztán nem gyözöm másodikba kerülgetni őket a kanyar után, mert a baromjának (főleg kis szívó bengával) nincs annyi gyp-je hogy vissza váltson vagy valami...

tegnap lefelé is rá estem egy 2-es fokás csajra, 110-el (kerültem egy nissan patrolt), egyből meg találta a gázt,, hagytam is hagy menjen vissza álltam 90-re majd mikor az alján oda ér a hajtűhöz szerintem darált egy picit az abs és 40 elkanyarodott, és bambán bámulta a tükröt hogy én miért estem rá kanyarba, kiértünk az ívből egyből padló utána a balos ív, egész enyhe, ott is megint satu, aztán meg nézet bambán mikor az első adandó alkalommal megelőzőm...

vissza fele hál isten üres volt, egy stabil 80-al be is fűztem a hajtűbe majd onnan amit bírt ;]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#45721) varsam


varsam
őstag

Tegnap írtam, hogy lesz új autóm: [link]

Miután kézhez kapom, el akarom vinni kötelező szervízre és cserélni a dolgokat:
Tudnátok segíteni, hogy milyen olajat, szűrőket, fékbetéteket kell bele néznem? Váltóolajat érdemes cserélni?
Mit kellene még cserélni benne, ami úgymond kötelező ilyenkor?

(#45722) Mágus2 válasza tomcsi23 (#45719) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem sok autó előz meg ezen a dombon a falu után, de az 1.8T RS octi köztük van, mármint az megelőz. :K Valamit félre értettél. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45723) MunezXBK válasza varsam (#45721) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vezérlés. Talán a legfontosabb.

(#45724) bitpork válasza varsam (#45721) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha ótómata akkor nem érdemes hanem kell a váltóban olajat cserélni.

De miket beszélek én? Hát ide jössz egy benzines taligával és a sz@r dízelesektől kérdezel? Hát magadnál vagy ember?! ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45725) Dr.Zoo válasza varsam (#45721) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Mond, hogy nem automata.....

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#45726) varsam válasza MunezXBK (#45723) üzenetére


varsam
őstag

ez kimaradt, igen, az is tervben van!
Ebből milyen márkát érdemes? Bárdinál nézem épp "verézműszíj készlet" néven, ugye ez kell? Van DAYCO, FLENNOR, INA, SKF és QH, ezek 30-50k között. Ár nem számít, az kell ami megéri az árát, mert jó!

(#45724) bitpork és (#45725) Dr.Zoo

Nem automata, dehogyis, sima 5-ös manuál.
Tudom, itt a kályhások ;] többen vannak, de azért talán befogadtok idővel :)

[ Szerkesztve ]

(#45727) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

Aprópó Mágus!!

Volt már dolgod G4 4motion 1,9 ASZ, turbo le fől, nincs valami trükköd, tipped hozzá?
holnapi programom, remélem 15-16 körül már lábán távozik a gépjármű...

jah és ha nem muszáj, nem vennénk ki a motor-váltót emiatt :D

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#45728) tomcsi23 válasza Mágus2 (#45722) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jogos, de fenntartással írtad, ergo csipsz nélkül (bár, ha szar a csipsz..;]) már kevés. Egy hasonló nyomatékú, ám jóval erősebb motorral, ahol a váltó miatt is inkább előnye van. Szal passz, mitől fekszik a tiednek ennyivel jobban ez az emelkedő. :F

Bitpork: nem Téged kérdezett, csak Te válaszoltál. :P:D

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#45729) Kicker


Kicker
senior tag

Sziasztok!

2007-es VW passat, lépcsőshátú hátsó világító lámpák, mint helyzetjelző, index pár led nem vílágít.
A helyzetjelző baloldalon kb ötöde, egymás mellett, a bal indexből csak 1 db sötét.

A jobboldal az teljesen jó.
Úgy tudom csak kompletten lehet cserélni .. tudtok esetleg valami pénztárcakímélőbb megoldást? Esetleg más praktikát amit érdemes figyelembe venni? Esetleg ha valaki árusít ilyet vagy bármi jótanács azt szívesen fogadnám.

Előre is köszi.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#45730) bitpork válasza Kicker (#45729) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szvsz ezen ne spórolj. Nem biztos h kifizetődő 5x cserélni olcsóbb led-panelt, a gyári sok üzemórás helyett.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45731) Kicker válasza bitpork (#45730) üzenetére


Kicker
senior tag

Nem alapvetően a spórolás a cél, csak nem akarok pl rosszabbat beszerezni, mint ami most van... :U
Vagy ez nem egy bonyolult művelet?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#45732) MunezXBK válasza bitpork (#45730) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elég ledet is cserélni. ;)

Kb. 1 órás meló, ledek meg gombokért vannak.

(#45733) Kicker válasza MunezXBK (#45732) üzenetére


Kicker
senior tag

hol csinálnak ilyet , precízen?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#45734) MunezXBK válasza Kicker (#45733) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha tényleg a környéken laksz, akkor nálam.

Ha mégsem, bármelyik forrasztani tudó ember, legyen az műszerész vagy hasonló beállítottságú.

(#45735) bitpork válasza MunezXBK (#45732) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Azért nem ugyanaz. h vki kézzel forraszt v a szalagon ultrahanggal kerül rá... :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45736) MunezXBK válasza bitpork (#45735) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igazad van. A kézi biztosabb. :))

(#45737) Balupapa


Balupapa
senior tag

pofa

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#45738) Mágus2 válasza VR6-Fan (#45727) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kérdés, mennyire bírja a derekad a gyűrődést, ha van rendes emelő, vagy akna, akkor alulról lekapod a jobb oldali féltengelyt a váltónál és simán kiveszed alulról a turbót.

Ha bírja a derekad, akkor felülről szívósor le, turbó le kombó, de így is alá kell menni, mert a kiput is le kell szerelni a turbóról, meg az a fránya olaj visszavezető hollender is szokott szivatni(ebből a flexi olajcsőből legyen tartalék, mert könnyen el lehet tekerni).

tomcsi23 nem tudom mennyire szereti az autó a dombokat, de én egy skoda favorittal több mint 60 000km-t tekertem le ezeken a dombokon, és megtanultam közlekedni emelkedőn. Ott lendületből kellett menni, hogy ne tartson fel senkit az ember, na ezt a tudást alkalmazom a tdi-vel is, csak ott, ha elvész a lendület, akkor vissza lehet szerezni 1-2 padlógázzal. ;)

[ Szerkesztve ]

(#45739) VR6-Fan válasza Mágus2 (#45738) üzenetére


VR6-Fan
veterán

alulról mennyire férek hozzá a szöghajtástól, meg a kardántól?

hát derekam nem az igazi, de felülről lesz szedve szerintem, van akna is meg csápos is :D
de az aknán lesz a kocsi szerintem.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#45740) Mágus2 válasza VR6-Fan (#45739) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Sok mindent alulról fogsz meglazítani, de kivenni a turbót könnyebb felül. Ha 4x4 a drága, akkor meg kellene engedni a futómű bölcsőjét, és oldalra billenteni, ami már sokkal több meló, és a geometria is dukál utána.

Felülről a szívósort 8 csavar tartja, a turbó csövét 1, A játék az olajcsövekkel lesz, mert elég gyér a hozzáférés, azt ajánlom, vedd ki a turbót a flexi olajcsővel, kint könnyebb leszerelni. :K

Remélem van minden tömítés, rézgyűrű, meg ilyesmi. ;)

A hollenderhez szükség lesz egy ilyen célszerszámra, amivel ellen tudsz tartani a hollender alatt lévő 6 lapfejű összekötőnek, ha oda nem teszel kulcsot, biztosan eltekered az olajcsövet.

[ Szerkesztve ]

(#45741) VR6-Fan válasza Mágus2 (#45740) üzenetére


VR6-Fan
veterán

szomszédba egy csapágy bolt, meg az út másik oldalán egy bárdi leledzik.

igen írtam hogy fírrr mosön, hogy szakadna rá az ég.... :U

felső olajzó cső nem hiszem hogy gond lenne, a kipu-tól meg az alsó csőtől tartók mint a tűztől...

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#45742) Mágus2 válasza VR6-Fan (#45741) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A felső olajcső is el tud tekeredni, mint a vaj, az előző hsz. ben van a megoldás.

Kipu nem téma, vagy kijön, vagy beleszakad a csavar, menetvágóval kipucolod a menetet, teszel új menetes csavart és kész, nekem a stiftek(2 oldalról menetes) helyett már sima csavarok vannak, előzőleg le lett véve a kipu 2x. ;)

Egyszer a szívósor is megszivatott, le kellett fúrni 2 csavart, mert megfordult benne az imbus, na ott egész napra meg van b"szva a munka.

[ Szerkesztve ]

(#45743) VR6-Fan válasza Mágus2 (#45742) üzenetére


VR6-Fan
veterán

kipu-nál csak jó lenne ha szépen beleszakadna az összes kell genyózni, szivósornál meg ha van annyi helyem hogy a kifordult imbux helyére bele üssek egy torx-ot nincs para ;]
alul a felxi olajzó hova van ezeknél kötve karterba, vagy blokkba, gondolom egy méretes szemes csavar két réz karikával...?!

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#45744) Mágus2 válasza VR6-Fan (#45743) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A blokkba van kötve összekötő, hollender kúpos véggel rézgyűrűvel.

(#45745) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Alul ez van: [link]

(#45746) Mágus2 válasza VR6-Fan (#45743) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Alulról valami hasonlót fogsz látni, csak ez nem 4x4.

A képről már hiányzik a fehér takaróelem, ami a féltengely gumiharangját védi a turbó hőjétől. Azt csak 2 csavar fogja és érdemes elsőként eltávolítani, zavarni fog amikor a kiput meg kell ereszteni.

[ Szerkesztve ]

(#45747) VR6-Fan válasza Mágus2 (#45746) üzenetére


VR6-Fan
veterán

köszönöm a közreműködést, pár óra múlva meglátjuk hogy mi lesz... samu meg a 1,5-es pajszer be van készítve... bár van a srácnak egy hifonics olympos XX lehet azt beszámolnám :U

jó étvágyat a 30e-s periodushoz..... :W

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#45748) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

[link]

Vajon ez jó vagy sem

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#45749) bitpork válasza FoBCRaistlin (#45748) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez a tijedé vót? Mert akkor szípen kinyírtad, Te bojrészer :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45750) MunezXBK válasza bitpork (#45749) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Masszázs kettőstömegű. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.