Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150801) adp


adp
őstag

szerintetek mennyire off fenthagyni nyárra a régi téli gumit? nagyon keveset futott, minta még elég szép, viszont elég régi, picit megkeményedett. ez nyáron attól fel tud puhulni? pályán használom hétvégente kb 110km-t 2*

(#150802) MunezXBK válasza Winchester95 (#150800) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

[link] Google fordító segít.

(#150803) Winchester95 válasza MunezXBK (#150802) üzenetére


Winchester95
őstag

jól értelmezem nem hozzá való a szenzor?
Mágus meg volt róla győződve hogy 100% kompatibilis, ha a cikkszám megegyezik.

(#150804) MunezXBK válasza Winchester95 (#150803) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ír olyat is, jól látod.

(#150805) enddav válasza Doki16 (#150644) üzenetére


enddav
aktív tag

Az én nem prémium jettámban 12 évet és 310k km-t bírt a gyári egr. : D
'06 Jetta 1.9 PD TDI bkc 314k km

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#150806) Gyula84 válasza Winchester95 (#150803) üzenetére


Gyula84
veterán

lehet kódolni kellene, de nem vagyok benne biztos, ha nem tudod mit csinálsz inkább ne csinálj semmit és vidd el oda ahol értenek hozzá

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#150807) Winchester95 válasza Gyula84 (#150806) üzenetére


Winchester95
őstag

Most kiolvastam mégegyszer, már ezt a hibaüzenetet dobja ki:
No or Incorrect Basic Setting

Senkinek semmi fogalma nincs erről? Vagy törődjek bele, hogy még sem a cikkszám a lényeg ahogy Mágus mondta?
Cserélt már valaki ilyet?

(#150808) Mágus2 válasza Winchester95 (#150807) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Egyáltalán nem tudsz angolul? A hibakód eltűnt, csak egy alapbeállítás kell neki és menni fog. Miért javítod, ha egyáltalán nem értesz hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#150809) Winchester95 válasza Mágus2 (#150808) üzenetére


Winchester95
őstag

Nem nagyon.
Alapbeállítást hogyan csináljak?
(Kitöröltem, de visszaírja).
Mert ha most meg tudom oldani akkor későbbiekben is jól jön majd, szeretem magam megoldani a dolgokat, még ha segítséggel is. stb...

[ Szerkesztve ]

(#150810) Mágus2 válasza Winchester95 (#150809) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem azzal van bajom, hogy új vagy a diagban, hanem hogy egyáltalán nem érted, amit ír. Vakon ezt nem lehet csinálni.

Gyujtás ráad, motor nem jár, az első utas ülésen nem ül senki és nincs rajta semmi. 15Airbag-16Security access, 11063 start(innen kidob vissza a lufik vezérlőjének fő menüébe), 04 basic settings, 001 csoport Start. Megvárod míg megcsinálja, utána leveszed a gyujtást és vársz 60 másodpercet.

HA bármit kiír, nem fogod tudni megoldani, mert nem fogod érteni. Szóval csak saját felelősségre, de én nem ajánlom, hogy diaggal foglalkozz ha nem érted a nyelvet, vagy szerezz egy magyar verzió, mert ennek nem lesz jó vége.

Mindenki szeretné maga megoldani a dolgokat, de ezzel többet lehet ártani, mint használni.

[ Szerkesztve ]

(#150811) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Vettem Elm 327 mini kütyüt, de nem akar működni. Ezek szerint nem kompatibilis az autómmal? CAYC motor

(#150812) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, 2010es vw polóra tudna valaki szép felniket linkelni? esetleg akinek van ilyen képet küldeni? sima vw polóról van szó nem gti vagy egyéb

piros a kocsi ha ez számit

[ Szerkesztve ]

(#150813) Winchester95 válasza Mágus2 (#150810) üzenetére


Winchester95
őstag

Igazad van, de per pill ezt tudtam kézhez kapni, jó áron. Nemsokára eljön az az időszak, hogy lehetőségem lesz beszerezni újabbat is, magyar nyelven.
Igazából a cél a hibakód olvasása és törlése lett volna, de akarva akaratlanul is belebonyolódtam. :)
(Amit nem bánok, mert ezzel is csak tanulok).
Ezt a légzsákos dolgot kell még megcsinálnom az autón és vége.
Köszönöm szépen a segítséget, remélem sikerül majd.

"Mindenki szeretné maga megoldani a dolgokat, de ezzel többet lehet ártani, mint használni."
Igaz, de felemelő érzés, ha valamit megcsinál az ember. :)

(#150814) bitpork válasza Winchester95 (#150813) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én csak vészröfögök itt mindig, uh nem kell velem foglalkozni, pláne nem magadra venni.
De mindig azt mondtam h nem szabad laikusként nekimenni a vcds-nek. Doki16 is megtapasztalta h nem lehet csak úgy majd a netről megolvasva fórumozgatva megcsinálni mindent büntetlenül.
Mi lesz ha valamit mellénézel és a teszem azt a légzsák kinyílik? Vagy nem légzsákot macerálsz és mondjuk egy longcode.ba megtéglul valami vezérlő? Akkor az lesz a hibás aki az ötletet adta?

Szóval ne csináld ha nem vagy kész vállalni az ezzel járó kockázatot - szerintem :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#150815) Reggie0 válasza JHONNY 79 (#150811) üzenetére


Reggie0
félisten

Az ELM kutyu igen valoszinu, hogy kompatibilis, probald ki a Torque Pro ingyenes valtozataval, ha azzal megy akkor nincs hardveres gond. Inkabb a VAG DPF appal lehet a gond, annak a leirasaban azt irjak, hogy Engines supported: ... CAYC (1.6TDI 105CV)(partially on Passat 3C MY10) ... . Tehat milyen kocsid van?

(#150814) bitpork: En villamosmernokkent, jarmuelektronikai/fedelzeti szamitogepes sokevnyi tapasztalattal a hatam mogott sem mertem nekiesni nyuzni a kocsit VCDS-ben. Mondjuk az a hatranyom, hogy nekem van elkepzelesem arrol mi minden kart okozhatok :) De a konkret eszkozzel valo tapasztalatot es tanulasi gorbet, legfeljebb csak reszben potolhatja mindez, a tanulopenzt elobb utobb meg kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#150816) Gyula84 válasza Winchester95 (#150813) üzenetére


Gyula84
veterán

milyen kábeled van?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#150817) bitpork válasza Reggie0 (#150815) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nah erről van szó!
Én pl saját vason kísérletezek de tisztában is vagyok vele h ha úgy jön ki a lépés akkor 500-1500€ az anyag beugró :D Ez egy ilyen szakma :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#150818) #89874944 válasza Winchester95 (#150813) üzenetére


#89874944
törölt tag

felejtsd el a magyar nyelvűt... akkora ordas nagy baromságokat ír, hogy csak pislogtam.... több másodpercig tartott megfejtenem mit akar, pedig fejből tudom azt a vezérlőt... aki fordította kurv@ra nem tud angolul. De a vcds-hez se ért.

[ Szerkesztve ]

(#150819) Reggie0 válasza bitpork (#150817) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a baj, hogy amig 1x-2x nem cseszed ossze a hardvert es parszosz osszecseszed, de visszahozod, addig nem tudod hol vannak a hatarok, csak azt hiszed, hogy nagyon ertesz hozza, mert meg semmi hiba sem volt. Es ez a legveszelyesebb ebben a jatekban.

[ Szerkesztve ]

(#150820) Doki16 válasza bitpork (#150814) üzenetére


Doki16
addikt

Az hagyján megint jött új térkép az RNS510-hez :D
Most kell egy másik módszert találnom ahogy felrakom rá :) Nincs kedvem megint VCDS - el szórakozni :)
De most egyelőre az egr hibára lennék kíváncsi, hogy mennyire gáz a helyzet. Figyelem OBD-n a szelepet de működik egész jól. Amint kicsit melegszik a kocsi már kezd záródni.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#150821) bitpork válasza #89874944 (#150818) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egy romániai magyar ember csinálja. Beszélgettem vele múltkor vagy 30 percet és lebeszélt h 400€-t vegyek magamnak vcds-t :)

(#150819) Reggie0: jah. Nekem is itt van, de Mágus2 a megmondhatója h hibatároló olvasáson kívül nem erőltetek semmit, pedig olvastam utána eleget, és b@ssztattam őt is sokat infóért. Minél többet ismerek meg belőle, annál jobban foschok h elkúrok valamit :)

(#150820) Doki16: hát, kéz és lábtörést hozzá! Viszont az EGR az olyan mint a DPF - soha nem javul meg, csak romlik ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#150822) Mágus2 válasza Reggie0 (#150815) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem az a kérdés, hogy létezik-e repülő csészealj, hanem hogy van-e rajta OBD2 csatlakozó és melyik ELM kütyü olvassa, vagy hogy még a csalósofttal repülnek-e. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#150823) JHONNY 79 válasza Reggie0 (#150815) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Elm 327 Mini V 2.1, CAYC Octavia 2 fl 1.6 CRTDI

(#150824) focvis válasza gergo5991 (#150812) üzenetére


focvis
veterán

Szia! Így keresd: "VW 5x100" vagy "VW Polo alufelni".

Pl.: [link] vagy [link]

(#150825) Winchester95 válasza Gyula84 (#150816) üzenetére


Winchester95
őstag

Hex+Can 12.12 USB

Bitpork: igazatok van, viszont a légzsákos leírást mindenképp meg akarom próbálni, mert alapból így nem járhatok a kocsival, és ezért is vettem a programot.Nem hibáztatok senkit sem, saját felelőségre használom a programot.
Amúgy meg csak hibakód kiolvasásra törlésre használom majd.Márkaszervízben 6-10ezret is elkérnek, maszekba meg 3ezret...és tudjuk jól...hogy nem mindig van az úgy hogy megcsinálunk x dolgot, kicserélünk y alkatrészt, és még mindig írja a hibát.Megint 3ezer...

Néztem lehet olyat is aktiválni hogy felhúzódik vagy le az összes ablak bezáráskor /nyitáskor.behajló tükrök stb...de már ez sem érdekel csak a légzsák szenzor legyen jó.

[ Szerkesztve ]

(#150826) Reggie0 válasza bitpork (#150821) üzenetére


Reggie0
félisten

En par dolgot azert be szeretnek kapcsolni, mint pl. a kodlampa kanyarfenykenti hasznalatat, jobb tukor billenteset rukvercben, ill. hasonlokat. Csak sajnos a 6.6-os VCDS-nek meg nincs helpere a longcodinghoz. Forumrol par kodot kineztem megegyezo tipusoknal, aztan proba szerencse. Ezek azert talan nem brickesitik :) De elotte kikerdezem a szerelomet, o jaratos VCDS-ben.

[ Szerkesztve ]

(#150827) Reggie0 válasza JHONNY 79 (#150823) üzenetére


Reggie0
félisten

Probald ki a torque pro-t eloszor.

(#150828) bitpork válasza Winchester95 (#150825) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem minden komfort elektronika tudja a fel-le ablakot , tudtommal :)

Akinek sok az eseti 5000 az autóra, annak nem szabad olyan autót tartani ami igényli a folyamatos törődést - és ez nem ellened szól. Az autós topikban is olvasom sokszor h jujj, meg jajj költenem kell rá. Ha én benyögöm h egy egy belsőtér műanyag 100€+postánál van (és most vagyok túl pl egy szeleptömb cserén ami kidobott pénznek néz ki most) akkor meg hülye f@sz vagyok mert miért veszek olyan kocsit ami roncs. És akkor még a fogyasztást nem is említem, mert ha megtudják h átlag 11.5 de városban akár 18 liter is lehet, akkor aztán vagyok igazi selejt :DDD

Ha akarod csinálni , tedd! Ne riasszon el amit mi mondunk. Csak légy kitartó ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#150829) Winchester95 válasza bitpork (#150828) üzenetére


Winchester95
őstag

Végülis ez a része nem fontos, csak megemlítettem. :)
Igaz eddig a focus és az audi is tudta, de még csak kényelmi funkciónak se mondanám.

Lásd egy példát:
Apám tdci autóját 6x kellett elvinni hibakód olvasásra.Mivel izzítógyertyára meg turbóra gondoltak sokat, sok szerelő.
(2000felett nem ment az autó, izzítás jelző világított.)
Aztán 6 kiolvasás után megállapították hogy nem is a gyertya hanem a relé volt rosz.
Ez csak egy példa volt miért jó ha van.:)

Neked milyen autód is van?

Hát, ha van pénz:)
Ha lenne pénz valami 3ezres v6-ot vettem volna. Vagy egy chevy impalát :D

(#150830) bitpork válasza Winchester95 (#150829) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nekem pont egy 3.0 tdi van ;) Egy 13 éves első szériás touaregem. És nem vagyok gazdag :N
A diag magában nem mondja meg h pl relé vagy gyertya. Ehhez kell a típust ismerő szerelő. Még ott is előferdül h többször kell nekiveselkedni, mert ha nem találkozott még adott hibával, akkor az írott tudásbázis is csak annyit mond h ok1, ok2 vagy ok3. Ezt kell tudni végignézni a működési elvet alapul véve, vagy a már megszerzett adott típuson alapuló gyakorlat segít.

A vcds nem csodafegyver. Olvasom a racsingon meg jófogáson h pénzért törölnek hibát, meg olvassák ki. Egyszer egyhez el fogok menni , csak úgy h legyen miről itt beszámolnom. Van egy gyanúm h kitörli a hibát oszt ha visszagyön akkor ott állnak egy gazdát cserélt 3000ft felett és csak nézik amit nem értenek :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#150831) molnarpeter válasza bitpork (#150830) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Relé hibát egy 5 dolláros multiméter is megmondja, de még egy rendesen döglött gyertyát is jó eséllyel szvsz :) Ettől függetlenül #csakaszerelő (jó, max egy kárpitot leszedek, ahhoz jobban van türelmem :D)

(#150832) Reggie0 válasza molnarpeter (#150831) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, ha tudod, hogy a relet kell kimerni es nem vezet felre a hibakod.

(#150833) 1stVikman válasza adp (#150801) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szia!

Anno mikor a fabiat vettem, téli gumi volt rajta. Első blikkre mind egyforma, barum polaris 2, elől akkor voltak 3 és fél évesek, jó profilmélységgel. Hátsókat meg sem néztem jobban. Első városon kívüli utamon jártam épp, mikor picit szemerkélni kezdett az eső, május volt. Semmi furát nem éreztem az első körforgalomig, ahol megpördültem egy pillanat alatt.
Szerencsére csak padkára ugrattam fel, sérülés nem történt.
Utána vettem észre, hogy hátul hiába jó a minta, de 10 éves gumi virít. Ja, és csodás Marshall Power "márkájú" volt.
Persze ez extrém eset, mert gagyi és régi is volt egyszerre, de ha már meg van keményedve a felület, akkor nagyon romlik a tapadás.
Ettől függetlenül én is tovább használtam így, mert nem volt keret lecserélni, csak óvatosabban használtam októberig, mikoris ment rá új téli. :)
De ismeretségi körömben több autón is volt téligumi fenthagyva nyáron, ilyen-olyan megfontolásból, és túl sok probléma nem volt. Kicsit zajosabb, jobban kopik, esetleg fogyasztás nőhet, na meg a féktáv. :D
Ismerni kell a korlátait, és óvatosabban vezetni, akkor nagy baj nem lehet belőle.

[ Szerkesztve ]

(#150834) 1stVikman válasza JHONNY 79 (#150811) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szia!
Szerintem az ELM a ludas.
Nekem is ugyanezt irta a Vag Dpf a 2.1-es adapterrtel.
Szedd le az Elm identifier-t playből és teszteld, hogy milyen protokollokat támogat.
Itt írtam az enyémről, van kép is: [link]

Azóta megjött a v1.5, PIC18F25K80 Chip-pel, és azzal már megy Vag dpf.

(#150835) #89874944 válasza bitpork (#150821) üzenetére


#89874944
törölt tag

én csak a 3 autósat fogom megvenni, 50ezerért megvan. És jár hozzá a telefonos segítség vágó pistától :DDD

mi volt ez a szeleptömb?? messéjj csak ;]

"És nem vagyok gazdag" nemigaz, tele van a malacpersely :D

[ Szerkesztve ]

(#150836) Gyula84 válasza Winchester95 (#150825) üzenetére


Gyula84
veterán

ha nem az olcsó kispórolt akkor ahhoz van magyar program is a legújabb, angolból is

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#150837) Runner_fxr válasza bitpork (#150788) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi a választ. Valószínűleg csak jövő héten fogom tudni megnézni, mert a szerelő csak akkor ér rá. Kipróbálunk mindent, alá is nézünk.

Vincsaba: Nekem is nagyon szépen működik, pont úgy ahogy írod, amint lelépek a fékről elkezd kúszni, semmit nem ránt. Gondolom ugyan így kéne működnie a Golfban is.

[ Szerkesztve ]

(#150838) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

tegnap haver dízel a3 forgalmiját elvették a rendőrök, mert kicsit módosítva van a lefújó, most parázok hogy az én forgalmimat is elvehetik.. ha megállítanak mire hivatkozzak, hogy ez ne történjen meg velem?
amúgy nem is értem, az övé alig fütyül az enyémhez képest.. tudtommal legális

[ Szerkesztve ]

(#150839) Speeedfire válasza BUZZLGHTYR (#150838) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Gyanús, hogy nem amiatt vették el neki. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#150840) BUZZLGHTYR válasza Speeedfire (#150839) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

kötekedtek még a felni mérettel, de most amiatt? 17es van fent neki, talán nyári gumival, ami elég kopott volt, de még akkor sem kéne elvenniük :U

(#150841) havri1 válasza BUZZLGHTYR (#150840) üzenetére


havri1
félisten

Gyáritól eltérő méret régen nem volt engedélyezett, műszakin sem, forgalomban sem. Manapság nem tudom mit változtak a szabályok, de az elég kopott gumi gyanús. Amiatt azonnal leveheti a rendszámot.

havri

(#150842) Speeedfire válasza BUZZLGHTYR (#150840) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ha gyárilag pl 15" akkor elveheti. De ha nincs meg a 3mm akkor is.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#150843) #89874944 válasza Speeedfire (#150842) üzenetére


#89874944
törölt tag

3?? 1.6

- 75 cm-t meg nem haladó átmérőjű gumiabroncs esetében az 1,6 mm-t ( ált. személygépkocsik és terepjárók)

- 75 cm-nél nagyobb átmérőjű gumiabroncs esetében a 3 mm-t (ált. teherautók)

(#150844) Speeedfire válasza #89874944 (#150843) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Valami miatt 3mm rémlett. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#150845) Mágus2 válasza #89874944 (#150843) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Télen 4mm, nyáron 1.5. Tudtommal még tél van. :U

[ Szerkesztve ]

(#150846) Qru válasza Mágus2 (#150845) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itthon fixen 1,6 mm a szabályos ha téli ha nyári.

#nincsbennetarcsi

(#150847) #89874944 válasza Mágus2 (#150845) üzenetére


#89874944
törölt tag

itt nincs megkülönböztetve a téli és a nyári, lévén hogy hivatalosan a téli gumi se kötelező. 1.6mm
Csak "ajánlott" 4 mm-nél cserélni a télit.

megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

(#150848) Mágus2 válasza Qru (#150846) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szopás, ezért csúszkál mindenki nálatok. :K

Mondjuk tél sincs, de akkor is. Kicsi hó esik, életveszélyes.

[ Szerkesztve ]

(#150849) Speeedfire válasza Mágus2 (#150848) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Azért csúszkálnak, mert nincs téli gumi se. Rutinról meg ne is beszéljünk. :(

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#150850) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Saša újra itthon. :C Szépen ki lett sminkelve, 504 euróért telibe fányezték az első lököst.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.