Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150651) CharlieDrop válasza Mágus2 (#150650) üzenetére


CharlieDrop
veterán

pedig milyen jól néz ki az új Octi, meg a Superb is :Y

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#150652) i-sti válasza CharlieDrop (#150651) üzenetére


i-sti
senior tag

:N

Novum Forum Siculorum

(#150653) Mágus2 válasza i-sti (#150652) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csakazaudi...csakaszellőzőkénemegmégpár extra, ami a többinél alap. :DDD

55 rugóért a superbhez már csajt is adnak. :P

[ Szerkesztve ]

(#150654) i-sti válasza Mágus2 (#150653) üzenetére


i-sti
senior tag

Az új Octi/Supi nem tetszik.
A te szériás Octid és a vele egy korú Superbek nekem jobban tetszenek.

Novum Forum Siculorum

(#150655) Mágus2 válasza i-sti (#150654) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A superb 2 keskeny és hosszú, furcsa arányai vannak. Combi még csak-csak, a szedán szerintem ronda. Octaviaból meg az 3 FL furcsa vágású orrot kapott. Az osztott szem elég megosztó, nekem nem tetszik bár tény, nem olyan ronda élőben, mint képen.

Nekem valahogy a kettes octi is jobban tetszett a szögletes orral, aztán jött a FL és mindent kerekítettek, felhúzták a szemét, ami annyira nekem nem tetszik, de ez van. Ezt kell szeretni, nég egy darabig. ;)

Mindig funkcionalitás szerint választottam, ez később sem fog változni.

[ Szerkesztve ]

(#150656) focvis válasza Mágus2 (#150655) üzenetére


focvis
veterán

Mindig funkcionalitás szerint választottam, ez később sem fog változni.

Pontosan, a 4.2 V8 abszolút funkcionális, nem kell bele hifi. :D

(#150653) Mágus2: Mit lehet tudni a csajról?

(#150657) Mágus2 válasza focvis (#150656) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:DDD Neked ott az asszony. Bár még nem látta senki. :U

Tegnap elvittema Cordoba-t a márkaszerviz elé, mert ma le kell adni az octavia-t fényezésre. Úgy gondoltam, reggel megyek az octavia-val, jövök haza a sárkánnyal. Tegnap amúgy is autókáztunk a városban, letámasztottam a régit.

Mai sztori: Ugye mivel a parkolón elég keményen masszírozzák az első lököst, ma beadtam fényezni a márkaszervizbe az octit. Korrektek voltak, aláírtam, hogy nem kérek szoftverfrissítést, átvették az autót, megyek be a papírokért, és mit látok? A Cordoba rendszáma világít, hogy lajstromba vették és kirendeltek hozzá egy szerelőt. Mondom emberünknek, le lehet venni a kijelzőről, az a gép tökéletes. Nyerített, mint a ló, reggel sorsot húztak, ki kapja meg, mert nem értették, mit keres ott egy ilyen autó, aminek az értéke vetekszik egy szervizlátogatás számlájával.

Hétvégén gyűltek az oda vontatott vasak és mindet lajstromba vették nyitás előtt. :C

Még jó, hogy hétvégén lecsutakoltam azt a 60 lovat is, legalább nem volt retkes. :D

[ Szerkesztve ]

(#150658) i-sti válasza Gyula84 (#150490) üzenetére


i-sti
senior tag

[link]

Novum Forum Siculorum

(#150659) cool13 válasza diablo1984 (#150593) üzenetére


cool13
őstag

Amiket leírtál, (kapcsolók, belső, stb) pont ilyen az én 360000 km futott Touran-om. Fura így az a 160 abban.

(#150660) Mágus2 válasza diablo1984 (#150593) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Valami ilyet néznék...

[link]

[link]

[link]

[link]

(#150661) molnarpeter válasza cool13 (#150659) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nemrég találtam egy embert, aki kapcsolókat és gombokat újít fel, nem neked kellett klíma gomb? Ha elém kerül megint a kontakt, majd linkelem.

(#150662) cool13 válasza molnarpeter (#150661) üzenetére


cool13
őstag

Nem nekem. Az G6 vagy 7 volt. Arra nem emlékszem ki kereste, de arra igen, (remélem jól) hogy neki nem lehet cserélni a gombokat azt mondta Mágus.
Én vettem újakat mindenhova. Világítás kapcsolót, meg ablak emelőket is. Kivéve a hátsó ajtókhoz nem.

Speeedfire Igen a Touran is ugyan azzal a karral van.
Egy olyan kupak érdekelne engem is. Küldesz egy linket honnan rendeled?

[ Szerkesztve ]

(#150663) Neoteric válasza Doki16 (#150648) üzenetére


Neoteric
addikt

Hasonlítod az extrázott Passatot a fapados A6-hoz, makes sense. Ha raksz motort is bele (3.0 TDI) már majdnem 16 milliónál vagy, ha urambocsá' quattro-t is ikszelsz már 17, és akkor még full fapad. Józanésszel felextrázva 20 alatt nehezen áll meg, de ha már 4 karika kell a kocsi elejére, akkor kelljen a f@sza ülés, a bose (neadjisten b&o), fingfújó, meg a többi szirszar is, aztán hiphopp 25 lesz. De ha elgurul a gyógyszer könnyen összerakhatsz egyet 30-ért is.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#150664) focvis válasza Mágus2 (#150657) üzenetére


focvis
veterán

Én látom mindennap. :D Voilá, a 41. HD.

(#150665) cool13 válasza Mágus2 (#150660) üzenetére


cool13
őstag

Fentről a harmadik, így ahogy van jöhetne a garázsba. Az a szín a kedvencem. :D

(#150666) Mágus2 válasza focvis (#150664) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Optikai csajódás csalódás. :Y Columbo hozzád képest kispályás. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#150667) Speeedfire válasza cool13 (#150662) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szerintem kauffer lesz belőle. :K
[link] [link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#150668) bitpork válasza Mágus2 (#150666) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk nekem anno képen mutatott egy nőt, de ugye nem lehet az ember biztos amíg személyesen nem hallja... ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#150669) simonjoe válasza Mágus2 (#150643) üzenetére


simonjoe
senior tag

...nekem 158k-t ment pontosan a CC gyári EGR-el amikor elkezdett szivárogni az olaj körülötte. A szervizben is vita volt, h cseréljem-e, vagy várjak míg hibát dob. Azt ajánlottad, h cseréltessem ki egy gyárira és ne xarozzak, hát így is cselekedtem.

Joe

(#150670) Doki16 válasza Neoteric (#150663) üzenetére


Doki16
addikt

Abba a "fapados" A6-ban több extra van mint az én Comfortline Passatomban. De te is elrugaszkodtál rendesen. Ki beszélt itt 3000-es quattroról meg ilyenekről. Ennyi erővel egy Passat GTE is mondhatnék vagy egy alltrackot. Azok is sarkos példák lennének. Passat amúgy is a Suberb/A4 vonalon van. Mindegyiknél megtartva a minimál árréseket.

Az egész okfejtésnek az volt a lényege, hogy egy 4 éves újkorában 11 milliós autó 150-nél már örüljünk ha megy a gyári alkatrészekkel.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#150671) Mágus2 válasza simonjoe (#150669) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az enyém is megy a levesbe, amint meleg lesz, csoda, hogy még megy. :K

[ Szerkesztve ]

(#150672) Winchester95


Winchester95
őstag

Még egy kérdésem lenne.
Az ütközés szenzort ha kicserélem nem kell feltanítani?
A linken látható szenzor címében szereplő sorok teljesen megegyeznek.
De a hirdető szerint csak a galaxy2 sharanhoz volt jó.
Más autóhoz nem és visszaküldték neki.
[link]
Ezért is gondolkoztam hát ha fel kell tanítani.

(#150673) MPowerPH válasza CharlieDrop (#150631) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, meg nem. Felek beleugrani, mert eladhatatlan, foleg V8 -al.

Don't Tread On Me

(#150674) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Octavia 2010 1.9 TDI, motorkód BXE. Javították időközben a csapágy problémát, vagy ez az évjárat is érintett még? :R

(#150675) Mágus2 válasza molnarpeter (#150674) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

10-ben már csak BLS volt, BXE nem. Az 2009-es lesz, és model 2010. A 2010-es BLS-ben is láttam már szétkopott csapágyat, de az lehetett nem megfelelő olajcsere eredménye is. ;)

Peti198506 Nem kell tanítani, ha jó a szenzor, bármiben működik, de mivel ez crash sensor, ki tudja hányszor ejtette el a postás. Szerintem már semmiben nem fog menni. Vegyél egy újat, az biztos... tudom az ára, de nem éri meg kísérletezni, ha meg akarod oldani a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#150676) intelMMX


intelMMX
senior tag

Üdv! Kb másfél hete nem jelzi a vízhőfokot a műszeregységem. Jó minden amúgy. Termosztát vadi új és működik is, nem is forral. Csak már kicsit (nagyon) kezd zavarni a dolog. (Talán azóta csinálja, mióta pár szenzor cserélve lett)

Lehet meghalt a jeladó? Van 1-1 gomba egymással szemben. Felül van a két sarus. Megpróbáltam felcserélni a sarukat, semmi változás, az alsó gombára meg csak egyféleképpen megy fel a csatlakozó.

szerk: Az autó még mindig ugyanaz :U 80 B3 3A motorral

[ Szerkesztve ]

(#150677) diablo1984 válasza cool13 (#150659) üzenetére


diablo1984
veterán

Hát ja, , kormánya a műanyag, csak fényes volt, de még nem kopott, a motorja teljesen csendes volt, minden egyéb hangtól mentes. Az elő 10 évről nem volt semmi ami a km-t igazolta volna 2014-től volt követhető a magyar rendszerben a km alakulása, így az szépen látszott 108e km-től, hogy hogy lett benne 166e! De 10 évig bármi lehetett, de 12 év gázüzem azért hallana egy 300ezer fölött futott benzines motoron, de ez csendes volt! Szerintem talán reális lehetett, de cudarmód igénytelenül használták, előfordulhat ilyen, mert sajnos faterom is olyan, hogy ha döglik a kocsi költ rá, de belső takarítás szökőévente van beütemezve, meg is lehet nézni azt a kocsit is belülről, igaz teljes üléshuzaton trikó még plusszban, szövetszőnyegen még gumiszőnyeg is, de az ő passatján is a kormány picsára van kopva, kárpitok retkesek és lógnak, kapaszkodó málik, váltógomb és szoknya, valamint kézifék szoknya okádék. Ha nem ismerném fater autóját simán rámondanám, hogy 500e+km van benne, pedig csak le van lakva szegény....

(#150660) Mágus2:Ja, hogy a gyári gázos 2 literes motorral van? De az CNG és nem LPG, azt azt sem tudnám, hogy itthon mit toljak bele és hol! Nem ragaszkodom én a gázhoz, de ez így képről nem tűnt fosnak, korrekt volt a gazdája, elmondott mindent róla, nem ganyé nepperszöveget tolt, gondoltam megjáratom az octaviát(200km) és megnéztem személyesen. Időm volt, alkalmam volt, de az autó nem épp olyan volt, mint amit vártam....

[ Szerkesztve ]

(#150678) morfondőr


morfondőr
őstag

2 napos állás után indítom az autót, csippant egyet és kiírta az MFA, hogy ABS/ESP Error (legalábbis mintha ezt láttam volna, mert kb fél mp múlva eltűnt). Vajon mi lesz ebből? :W

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#150679) MPowerPH válasza morfondőr (#150678) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akksi...

Don't Tread On Me

(#150680) zsolt19900 válasza morfondőr (#150678) üzenetére


zsolt19900
őstag

szerintem szintén abs elektronika hiba mint nálam

vagy akku így van, mivel azt a tanácsot is kaptam, hogy ha lemegy bizonyos fesz alá az akku szépen ledobálja a vezérlőket :)

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#150681) morfondőr


morfondőr
őstag

Köszi mindkettőtöknek, az ABS elektronikát nem szeretném megjelölni :DDD Akksit még nem cseréltem, ezzel vettem fél éve, terheléses mérővel néztük pár hónapja, épp még a zöld mezőben volt, de nincs fűtött helyen a kocsi. Ráméretek még egyszer és meglátjuk!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#150682) i-sti válasza morfondőr (#150681) üzenetére


i-sti
senior tag

Szerintem Doki sem akarja az EGR hibát most megjelölni mint helyes válász ;]

Novum Forum Siculorum

(#150683) Doki16 válasza i-sti (#150682) üzenetére


Doki16
addikt

Miért vagy te ilyen gonosz ma velem "nincs hátsó légbefúvóm" István? ;]

Nem elég, hogy két hónapig nem lesz mit ennem, még te is :D

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#150684) CharlieDrop válasza MPowerPH (#150673) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hjah, arrafelé tényleg nem könnyű téma ez :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#150685) Morris válasza Doki16 (#150683) üzenetére


Morris
veterán

Golf plusba van hátsó légbefúvó ;]

(#150686) i-sti válasza Doki16 (#150683) üzenetére


i-sti
senior tag

Hogy ne csak gonoszkodjak.
Haza fele logoltam értékeket a VAG DPF-el.

Katt a nagyításhoz.

Az alsó zöld vonal lenne a "Low Press. EGR Closing (%)", jelentsen ez bármit IS.
Szóval ha jól értem ez (jól) működik.
Nyitogat menet közben.
Állóhelyzetben pedig szépen látszik, hogy 100% stagnál. Gondolom akkor zárva van.

Novum Forum Siculorum

(#150687) morfondőr válasza i-sti (#150682) üzenetére


morfondőr
őstag

Akkor meg jó volna úgy kezdeni a szerelőnél, hogy "felezzük meg Vágó úr!" :DD

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#150688) bitpork válasza morfondőr (#150678) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem dől össze a világ. Pláne ha tudjuk milyen autó ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#150689) MunezXBK válasza Morris (#150685) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Még az Omegában is van. :D

(#150690) morfondőr válasza bitpork (#150688) üzenetére


morfondőr
őstag

Passat B6, CBAB, 2010. DSG. De nem vártam nagy megfejtést, mert tudom, hogy egy MFA feliratból nem lehet sokra következtetni, csak az idegességem levezetése miatt írtam ide, mert fél év alatt azért megörvendeztetett 1-2 dologgal az autó, ami pénzbe került. Mindegyik ún. kopó alkatrész volt, de most kicsit már nyugit szeretnék! :K Az akksi jó ötlet volt, megnézem, mert nem tudom mikori, és amúgy sem szeretném, ha egyik reggel nem indulna be.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#150691) Killer01 válasza Doki16 (#150683) üzenetére


Killer01
őstag

Nyugtasson meg a tudat, mindig van aki rosszabbul jár... Karácsony előtt locsoltam a gépre közel fél millát (kettős-tömegű, kuplung, csapágyak), ma fizettem ki az EGR-t :B idén lesz 6 éves a gép, 187 k km. És láttam a szervizben sokkal fiatalabb autót aminek a motorja ládákban volt alkatrészekre szétszerelve...

(#150692) adp


adp
őstag

szerintetek mennyire gázok az osztrák/németből behozott 2000-re évj. körüli audi a4, a6-ok amik 300e-500e körül mennek kb 250e kmrel.
pl:ez a képen de van csomó másik.

szerk: Jelenleg egy vw polo classicot hajtok (2002, 1.4 16v) 105e km van benne, nincs vele semmi bajom, de autópályán főleg most télen nem érzem biztonságosnak, ugye ebben semmi elektronika nincs.Gondolom még legalább 3szor ennyit lazán el fog menni a motor, és az egész úgy egyben van, de nem érzem annyira biztonságosnak, aztán lehet csak ráparázok, hogy tudom, hogy semmi ABS ESP stb... mondjuk egyszer esőben picit meg is csúsztam, úgyh nem véletlen a para. Hála égnek csak egy indexem bánta

[ Szerkesztve ]

(#150693) bitpork válasza adp (#150692) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az óraállást felejtsd el szvsz.
Ha van szerelőd aki ismeri a 2.5 tdi-t, akkor nem gáz. De ez csak a motorra vonatkozik! Az osztrákiai kocsit a só is húzza a mendemonda szerint.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#150694) simonjoe válasza morfondőr (#150690) üzenetére


simonjoe
senior tag

Az a helyzet, h rossz lóra tettünk ezzel a motortípussal, meg úgy összességében a nagy VW. :((
Nekem novemberben volt egy éve, h a tulajdonomba került egy 8 éves 100k-t futott CC, az általad is birtokolt aggregáttal. Az előző tulaj volt az első, és a tulajdonlása alatt csak a kötelezőket kellett rajta kicserélni. Én az elmúlt időszakban már pontosan 1119500 HUF-ot toltam bele. :W Igaz ez idő alatt majdnem annyit hajtottam, 70k, mint az előző tulaj 8 év alatt. Kicsit siralmas az elszámolás vége. Az előző autóm egy szalonban vásárolt japán vas volt amit 10 év és 300k után 1958960 HUF-os ráfordításom volt. Ha ezt forintosítjuk km-re levetítve, szomorú eredményt kapunk. :((
Ennek ellenére marad a vas, mert valami megmagyarázhatatlan vonzalom van a kocsi irányába. Ha érzelemmentes lennék, már rég Mági ajánlását megfogadva a tűz csókolgatta volna körbe. :DD

Joe

(#150695) adp válasza bitpork (#150693) üzenetére


adp
őstag

igen, de arra gondolok, hogy ezekben ha elromlik valami mennyire drága? pl nem tudom van e bennük kettőstömegű? vagy a porlasztócsúcsok stb? ( nem vagyok egy kocsiguru)

ahogy fentebb is írtam, legfőképp az ABS,ESP, úttartás miatt váltanám a polo classicot

[ Szerkesztve ]

(#150696) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Srácok!

Lenne egy kérdésem most erre mekkora méretű görgő kell? A régi ami bevan karikázva. 70mm-es. Most autósboltba adtak INA 531 0760 10-es szintén ugyan ekkora görgőt csak műanyagosat.
Jó ez bele vagy másikat vegyek? Mert kicserélik.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#150697) MunezXBK válasza adp (#150695) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Van, de nem az lesz a legnagyobb gondja.

Vezérléscsere tudod mennyibe fáj?

(#150698) adp válasza MunezXBK (#150697) üzenetére


adp
őstag

nem, nem ismerem ezeket ( nem mintha a többi márkát/típust ismerném) azért kérdem

[ Szerkesztve ]

(#150699) morfondőr válasza simonjoe (#150694) üzenetére


morfondőr
őstag

Biztos, hogy 100k volt benne? Nekem 240 van most, kaptam hozzá minden papírt, de nem merem leellenőrizni, mert félek hogy ideges leszek! Az enyém 2010.11 havi, itt már legjobb tudomásom szerint pár kritikus dolgot javítottak (pl 6szög tengely). Én is nagyon szeretem az autót, de milliókat nem szívesen költenék rá, bár eladni már csak jó kis bukóval tudnám! :(

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#150700) MunezXBK válasza adp (#150698) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

180k körül van a készlet, 100k körül a munkadíj. Ez csak 1 dolog a sok közül, amit vétel után illik cserélni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.