Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151801) FoLey-v válasza K Norbi (#151764) üzenetére


FoLey-v
addikt

Majd a fején egyenesítgetem rajta amilyen flegma hozzáállása volt úgy fogja megérdemelni. ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#151802) kenny123 válasza kenny123 (#151734) üzenetére


kenny123
addikt

Erre esetleg valaki?

yo

(#151803) negyedes válasza gzbotii (#151743) üzenetére


negyedes
addikt

ford tdci 1.6 kb hasonlo modon indul, bar izzitom 3x15s es meg akkor sem akar tejesen beindulni, de a 500-600rpm.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#151804) i-sti válasza gzbotii (#151743) üzenetére


i-sti
senior tag

1.4 MPi - pöcc-röff
2.0 CRTDI - pöcc-röff

Novum Forum Siculorum

(#151805) gzbotii válasza i-sti (#151804) üzenetére


gzbotii
veterán

Hogy jön ide az MPi?:)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#151806) Mágus2 válasza gzbotii (#151743) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

4új izzítógyertya + az előbefecskendezés beállĺtása az adagolón. ;)

(#151807) freaghill


freaghill
őstag

Rendszám kitakarás [link] :DDD

(#151808) K Norbi válasza freaghill (#151807) üzenetére


K Norbi
addikt

Festők szoktak belőni így a képet. :C :DDD

(#151809) gzbotii válasza Mágus2 (#151806) üzenetére


gzbotii
veterán

Kösz a tippet :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#151810) Mágus2 válasza gzbotii (#151809) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez nem tipp, előtöltést 55-re kell állítani. ;)

[ Szerkesztve ]

(#151811) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok.
Ezt a hűtőcsőt nehéz cserélni? Vagyis hátha elég lenne a tömítését.
Ami a termosztát részére megy az világos.
De a vízpumpa része? Az csak simán bele lenne dugva??

Etka 18,19 kép.
[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#151812) gzbotii válasza Mágus2 (#151810) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor köszi a megfejtést :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#151813) gzbotii


gzbotii
veterán

Következő kérdés:

Nemrég, autópályán, egyenletes haladás mellett, megjelent a fékkopás érzékelő ikon (ilyen) a műszerfalon.
Ma hívtam a szerelőt, és mondtam, hogy kb a hátsó fékpofák lehetne azok - mivel elől 2016 novemberében lett cserélve, azóta belement kb 22.000km (65% autópályán, 20% országút, kb) és kétlem, hogy az lenne.
Szerelő szerint, hátul nincs ezekben érzékelő, így csak elől lehet.
Megfigyelésem alapján, fémes hang hátulról jön.

Igaza lenne a szerelőnek, és valóban elől koptak el, ilyen hamar? Vagy más anomáliát is jelezhet ez az ikon a fékrendszerrel?

Golf 4 hatchback 1J1, 2001, 1.9TDI, 81kW, 110Le,

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#151814) i-sti válasza gzbotii (#151813) üzenetére


i-sti
senior tag

Én is úgy tudom, hogy nálad csak elől vannak. Sofőroldal, belső betét.

Kérdés nekem. Nekem is csak elől lenne 1 db?

Novum Forum Siculorum

(#151815) Reggie0 válasza gzbotii (#151813) üzenetére


Reggie0
félisten

Elektromechanikus rogzitofeked van?

(#151816) negyedes


negyedes
addikt

Voltam vezetni a Borat(1.6 v16/105).

kellemes csalodas. huz azert rendesen, 3000 kell neki es megyen. Sport ulosek vannak benne, jol tart. Kulcsra indult, habozas nelkul. 110-et mentem vele most vizes uton. stabil meg ha esp nincs is benne.

Hibat amit talaltam:
-ABS felirat nem tunik el, bar nem csuszkalt semmit sem.
-bal tukor haza meg van reped
-bal elso sarvedon van egy pattogzasnyom, festessel megegyezik a szine, fel kisujkoromnyi
-jobb elso sarvedon kis horzsolas nyom, valoszinuleg feher fal volt a bunos, nincs elszinezve

Ami aggaszt az az ABS felirat. Mi lehet az oka?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#151817) prannk


prannk
őstag

Hali. Amikor indulok nagy kanyarnál elkezd velemi surlodni karistolni. Foleg utkozesig tekeresnel. Mi lehet ez? Egyenesen mrg kis kanyarokba semmi. Golf 4 kombi 1.9 pd tdi

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#151818) Reggie0 válasza prannk (#151817) üzenetére


Reggie0
félisten

Gyari meretu kerek? Nekem a legnagyobb megengedett eleri a kasztnit, ha peremvedos. A normal pont nem.

[ Szerkesztve ]

(#151819) prannk válasza Reggie0 (#151818) üzenetére


prannk
őstag

Gyari lemezfelni teligumival

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#151820) cool13 válasza negyedes (#151816) üzenetére


cool13
őstag

Diagnosztika. Vagy ők.

(#151821) Mágus2 válasza negyedes (#151816) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Felesleges találgatni.

(#151822) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Rossz topik

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#151823) McBJani


McBJani
tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki véletlenül, hogy egy kormányszög jeladó kalibrálásért mennyit kérnek el a szervizben?

Van egy Skoda O2 FL 1.6 MPI-m és ültetőrugók lettek alátéve, szerelőm lehúzta az ABS jeladók csatiját és a szervó kormány hiba fogadott. Szervó erőltetésre a sárga jel pirosra vált, hármat sípol és letiltja újraindításig. VCDS-el nézve kormányszög jeladó hibát hoz, ha törölni akarjuk ismét pirosra vált a jel és hármat sípol.
Mennem kellene futómű beállításra is, de nem vágom a témát. Melyiket csináltassam meg először? Futómű és utána jeladó kalibrálás?

(#151824) Mágus2 válasza McBJani (#151823) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hibakód van? Ha piros, nem a kalibrálással van probléma.

(#151825) McBJani válasza Mágus2 (#151824) üzenetére


McBJani
tag

Sárga a jel és pirosra vált, ha erőltetem vagy, ha törölni akarjuk a hibát. Kódot nem tudom, de kormányszög jeladó hibát hoz. Próbáltuk volna kalibrálni, de hiányzott a login kód, így nem tudtuk.

(#151826) Mágus2 válasza McBJani (#151825) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

40168

A kalibrálásnak pontos menete van, nem lehet próbálkozni, pontosan kell követni a lépéseket.

[ Szerkesztve ]

(#151827) McBJani válasza Mágus2 (#151826) üzenetére


McBJani
tag

Ő lenne a login kód?
Azt hittem, hogy a VCDS automatikusan megcsinálja és csak rá kell bökni a kalibrálásra :) Szerintem ismerős is meg tudná oldani, de nem akarok kókány munkát, szóval inkább elviszem skoda szervizbe. Előtte megcsináltassam a futómű beállítást?
Mennyibe kerülhet egy ilyen kalibrálás?

(#151828) Mágus2 válasza McBJani (#151827) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Igen, futómű beállítás kell előtte. Fogalmam sincs, de nem lehet drága 3-5000ft körül szerintem feltanítják.

(#151829) Reggie0


Reggie0
félisten

Sziasztok!

Nem tudja, hogy az A5 19"-os alufelnije ala mekkora a legnagyobb fektarcsa+feknyereg kombo ami befer? Esetleg a 390 vagy 400-as tarcsaatmero meg jo?

[ Szerkesztve ]

(#151830) McBJani válasza Mágus2 (#151828) üzenetére


McBJani
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged :R

(#151831) yodamester10


yodamester10
őstag

Sziasztok.
Seat Toledo tulajoktól érdeklődnék,hogy ilyen szondát hol lehet olcsóbban beszerezni mint ami a képen van gyári?
2003-as toledo.

(#151832) halinorbi


halinorbi
csendes tag

Sziasztok! (B5 Passat 1.8T) Ide is beírom, hogy akinek gyors tempónál visszahűl a motorja (hűtővize), az ne bízzon vakon a termosztátcserében! Olyat kell venni, aminek a belsejében is van gumitömítés. Blogbejegyzés a szerelésről és a pontos cikkszámról itt: https://rustlab.blogspot.hu/2012/01/termosztat-csere-buktatoi-avagy-mire.html

(#151833) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

[link] Jó lesz ez, csak locsolni kell. :DDD

[link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#151834) Lacess válasza Mágus2 (#151833) üzenetére


Lacess
tag

Ezen a paszulyon kívül megtalálható még valamiben -gyárilag- ez a 2.0 biTDI?
Valamint láttál/olvastál róla valamit hosszabb távon (150-200ezer km környéke)? "Bírja"?

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#151835) MPowerPH válasza Mágus2 (#151833) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez rovid tavon szetesik... Mar alapbol is tulhuzott.

Don't Tread On Me

(#151836) Mágus2 válasza Lacess (#151834) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Jah, volt a totalcarban, T5 transporterben, elég öngyilkos motor. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#151837) molnarpeter válasza Mágus2 (#151833) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A múltkori BiTDI, ami megviccelt az AdBlue-val, érdekesen végződött :D Feltöltöttem a tartályt, megcsináltam a gyújtáson várakozást, aztán mégis maradt a CEL. Következő nap vittük volna diagra, akkor már eltűnt a hiba :F Mondjuk az is gáz, hogy újonnan nincs a tartály alján annyi, hogy legalább fél tankot elmenjen.

(#151838) Lacess válasza Mágus2 (#151836) üzenetére


Lacess
tag

Tényleg a Transporter... abban is van biTDI, csak gyengébb.
Amúgy szerkezetileg ugyan az a motor mindkettőben? Ugyan az a tuti EGR hűtő van a Passatban is?
Az említett cikk azért kicsit érdekes volt számomra. Tök mindegy milyen autó milyen motorral, de ha már elégetett egy fél tankernyi motorolajat, akkor el kellene gondolkodni és nem csak borogatni bele még többet...

De Te nem egy ilyen motorral szerelt járgányt szeretnél véletlenül? Eddig nem szeretted az "öngyilkos motorokat".

[ Szerkesztve ]

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#151839) Mágus2 válasza Lacess (#151838) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szeretni szeretném, de nem győzött meg. :N

(#151840) Lacess válasza Mágus2 (#151839) üzenetére


Lacess
tag

Megértem, elnézve a konszern motorpalettáját az elmúlt 5-6 évben... őszintén szólva nekem nem nagyon jön be egyik sem. Talán az RS3/TT féle 5hengeres, bár furcsa hogy az a motor sem került más modellbe. Az a motor egyébként direkt-, vagy szívócsőbefecskendezéses? Esetleg mindkettő?

Egyébként milyen benzines van - a focvis féle GTI motorján kívül- a konszern palettáján ami kettős befecskendezéses és szíjas vezérléssel van megáldva?
Próbálok tájékozódni lassacskán, mert az öreglány sem lesz fiatalabb és bár szeretem a dízelt, városba nem való.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#151841) molnarpeter válasza Lacess (#151840) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Városba GTE :)

(#151842) Lacess válasza molnarpeter (#151841) üzenetére


Lacess
tag

Jó lenne, de annyiért már nekem valami más jut az eszembe. Az a márkanév is "V"-vel kezdődik és számomra műszakilag és esztétikailag is az egyik legjobb autó jelenleg. A csomagtartója kicsit szűkös sajnos.

V60 D6 PlugIn Hybrid

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#151843) molnarpeter válasza Lacess (#151842) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ne is mondd, nagy kedvenc. Pár éven belül jön egy mindenképp, hacsak nem borul valami szabályzás (kétlem), egyelőre máshová dől a pénz :D Már figyelgetem őket, 4-5m körül vannak Hollandiában kis karosszéria-hibával, 100-150kkm körül akár. Kár, hogy újabb phev nincs dízellel, de legalább egyszerű a döntés :) Viszont egy CC emelt futóművet lehet betennék alá.

Egy kis ON: SDI megkapta a Hepu vezérlést 150kkm/8 évre, hosszbordás szett generátor szabadonfutóval együtt szintén új, illetve fékfolyadék, hűtőfolyadék, és antenna talp lett cserélve az aktuális szűrők és olaj mellett.

[ Szerkesztve ]

(#151844) Lacess válasza molnarpeter (#151843) üzenetére


Lacess
tag

Én is, de nagyon. Egy igazi multifunkciós gép. Városban elmegy villannyal 50km-t, hosszú távra ott az erős, öthengeres Volvo diesel, hibrid üzemben a fogyasztás nagyon vicces, a meglévő töltöttség eltárolható későbbre, összkerékhajtás is van szükség esetére. Minőségi és szép beltér sok elérhető extrával, bár az óracsoport gusztustalan. Külső is még normális "autóformájú" csak sajnos a csomagtér nagyon kicsi. (az itt leírtak mind a szubjektív véleményemet tükrözik)
A minap a szemközti hotelnél állt egy, holland rendszámmal. Épp pakoltak ki belőle és akkor láttam úgy igazán hogy az a csomagtér bizony nagyon gyenge. De akkor nagyon kellene.

Bocs az offért mindenkitől!!

[ Szerkesztve ]

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#151845) Cirmos


Cirmos
csendes tag

Sziasztok. Tegnap szervizbe voltam olajcserével 9500km után seat 1p 1.4 tsi.
Nekem a legtöbben castrol olajat ajánlották (edge), vittem is magammal 4 litert hátha, de a ahol voltam shell helix (0w30) a nyerő, mivel a castrolt nagyon hamisitják,erről tudtok valamit. Vagy csak nagyon egyszerűen a shellel van nekik szerződés?

(#151846) kk831228 válasza Cirmos (#151845) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem mindegyiket tudják hamisítani... Valószínűleg azert ajanlották a shell-t, amire gondolsz... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#151847) Qru válasza Cirmos (#151845) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindent hamisíthatnak sajnos. Itt egy régebbi cikk róla: [link]

#nincsbennetarcsi

(#151848) Reggie0 válasza Cirmos (#151845) üzenetére


Reggie0
félisten

Total, Castrol volt erintettebb. Az elobb emlitett cikknek itt a folytatasa: [link]

Ha kozvetlen a Mo-i hivatalos disztibutortol vasarolsz, akkor nagy bajod nem lehet, mert ott az ellatasi lanc fix, problema a szurke importtal van.

Itt van osszehasonlito tablazat:

Ha megbizol abban amit vettel, akkor toltesd bele. Esetleg a hologramnak utananezhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#151849) focvis válasza Lacess (#151840) üzenetére


focvis
veterán

Az enyém is láncos; nemtom meddig bírja, egyelőre OK. Golfban szvsz mindenre elég lehet a 150 lovas 1.4 TSI, olyant keresnék.

(#151850) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,
Ti többet láttatok nálam, ezért kérdem: nem lesz bonyolultabb az életem egy 10 éves Golf5 GTI-vel (2.0TFSI, DSG,230e km,elvileg karbantartott)? Azaz, érdemes ilyesmit megvenni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.