Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38551) blakey válasza cichlid1 (#38550) üzenetére


blakey
titán

Igen.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38552) torma1981


torma1981
veterán

LG OLED Ambilight. :D Saját. 55B7V+ extra.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#38553) icemad válasza torma1981 (#38552) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon fasza lenne, de nem mindig követi pontosan a színeket. Raspberryvel csináltad?

(#38554) krx21 válasza torma1981 (#38552) üzenetére


krx21
nagyúr

Király, meg azt mondom hogy még tetszik is… De szerintem engem rövid időn belül inkább zavarna a képernyő tartalom élvezése közben.. :DDD

(#38555) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Használja itt valaki az LG SmartShare-t? Valamiért teljesen megdöglött nálam alig indítja el a filmeket, meg akadozik össze vissza. :(

Létezik helyette valami alternatíva, mert eléggé hitvány egy program pláne hogy 2008 óta nem is frissül. Plex, vagy servio megy a tv-vel? B9.

(#38556) renatto válasza torma1981 (#38552) üzenetére


renatto
őstag

Szép, de én kb ennyire is vágyom ebből. Nálam inkább lesz kifestve feketére a szoba. :DD

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#38557) Tyrone89 válasza renatto (#38537) üzenetére


Tyrone89
tag

Köszönöm szépen, akkor ezek szerint a HDR nem csupán parasztvakítás, hanem tényleg ad a látványhoz nem keveset. Körülnézek akkor más gyártók kínálatában is, Neked a Himedia bevált? Jól működik és kezel/játszik mindent? Meg vagy vele elégedve? mivel még új lesz nekem ez az egész, jó lenne személyes tapasztalatokat is olvasni egy egy médialejátszóval kapcsolatban.

(#38558) powerup2 válasza Tyrone89 (#38557) üzenetére


powerup2
addikt

Himedia q5pro-t használok és tökéletes de várom a juniust mert akkor jönnek az új media lejátszok :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#38559) lala666 válasza Tyrone89 (#38557) üzenetére


lala666
senior tag

Nekem volt Himedia Q10Pro nem rossz, most egy Nvidia Shield Tv 2019 et használok az nagyon bejött.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#38560) renatto válasza Tyrone89 (#38557) üzenetére


renatto
őstag

Nekem a legolcsóbb Q30 van pár éve, mivel nem használok beépíthető vinyót, csak külsőt, USB-st. Mindent visz (BD menüt nem játszik le), könnyű kezelni és problémám sem volt vele eddig. 100-as LAN van benne ha ez számít, de a Q5/Q10-ben gigabites van, illetve az viszi a menüt is. 30k volt, annyit simán megért. Csak akkor cserélném ha tudna DolbyVision-t az új és megbízható is lenne...de nem 100-150k-ért.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#38561) torma1981 válasza icemad (#38553) üzenetére


torma1981
veterán

[link]

Ilyen a cucc. 9k-t röhögve megért. Valóban nem az igazi a színkövetés, de lehet még állítani rajta. Szerintem sokat dob az élményen.

(#38562) cichlid1 válasza blakey (#38551) üzenetére


cichlid1
tag

Köszi, azóta megoldódott. A hosszú usb kábel miatt nem kapott elég naftát és nem pörgött fel a hdd. Rádugtam a rövid kis saját kábelével és egyből működött, a tévé le is formázta magának, szóval megy hiba nélkül azóta.

(#38563) Vincent-Vega


Vincent-Vega
tag

SzlobiG:
Én Twonky-t használok már évek óta. Plex,serviio-t is kipróbáltam de nem váltak be ennyire. Volt,hogy feliratot pl csak a twonkyn keresztül játszott le a tv. Ráadásul pofonegyszerű beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#38564) SzlobiG válasza Vincent-Vega (#38563) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi, kipróbálom. :R

(#38565) Fisha válasza SzlobiG (#38564) üzenetére


Fisha
őstag

Nálam Emby fut a B9-en, elég jól. Friss tartalmaknál néha rájön az "ötperc", de amúgy teszi a dolgát.

(#38566) rothfb válasza cichlid1 (#38547) üzenetére


rothfb
veterán

Nem tudom, hogy azon van e még külön usb3-as csati. Oda van írva az usb mellé-alá, hogy HDD. Nekem mindkét tv-n oldalt van. Mindenképpen oda csatlakoztasd!
Aztán a menüben valahol (most nem vagyok tv közelben) van olyan, hogy usb eszköz kezelése. Ott a színes gombokkal, a képernyőn lévő utasításokat követve leformázhatod a merevlemezt. Külön ki fogja elvileg írni, hogy mostantól csak a tv-vel, sőt, csak azzal a tv-vel használhatod a HDD-t. Pc sem fogja látni. Onnantól felvehetsz rá és törölhetsz, de csak azzal a tv-vel!
A soundbarban nem tudok most segíteni, az FZ950-hez alapból van, az FZ800-hoz meg nem kellett.

Szerk.: Na látom megoldódott...

[ Szerkesztve ]

(#38567) cichlid1 válasza rothfb (#38566) üzenetére


cichlid1
tag

igen köszi :)

(#38568) cichlid1


cichlid1
tag

Nos rengeteg hasznos infót kaptam itt és segítséget, jöjjön akkor tőlem is pár info az első órák tapasztalatairól a Panasonic GZ950 ről.

Design:
Nekem bejön, szép elegáns kivitel, alul van még egy pici perem, amin a Panasonic felirat és baloldalon az állapotjelző LED kapott helyet. Ami nem tetszik, hogy a csatlakozók egy jó részét hátulra tették és nem oldal kivezetéssel. Mivel én falon használom, a csatik ki be dugdosását nehezíti. Mivel nagyjából egy bomba hatástalanításával egyenértékű stresszt okoz magának a tévének a mozgatása, értelemszerű, hogy nem akarnám le-fel emelgetni a konzolról egy kábel bedugása miatt. de negatívumként max ennyi, egyébként szép, kávanélküli mint a többi.

Képminőség:
Gondolom, minden új oled tulaj "lefossa a bokáját" az első órákban, mert tényleg brutális a képminőség, tehát lehet hogy a többi is ezt tudja amit én látok, de az alábbiakban pár olyan szempont ami nálam sokat nyomott a latba.
Először is, NEM KELLETT ÁLLÍTGATNI, legalábbis nekem 2 előre defíniált profil a Professional 1 (nappalra) és a Professional 2 (éjjelre) tökéletes színvilágot, fényerőt biztosít.
A felskálázás kikapcsolt állapota mellett is, brutálisan szép a tévéadás képe (DIGI a szolgáltató), amin csodálkoztam, hogy nem sok különbséget láttam az elvileg rosszabb SD adások és a HD között. Persze van, ez vitathatatlan, de nekem simán a vállalható kategória az SD adás is.
A TV2 HD-én pont az Öt sereg csatája volt tegnap este. Teljesen mozi élményt adott egy egyszerű tévéadás, brutál volt (tudom nem egy blueray minőség de akkor is)

Ami pozitív és erről még nem is hallottam, hogy a NETFLIX Calibrated módot kikpcsolom, akkor a tévé Dolby Vision esetén is kiír egy DOLBY VISION VILÁGOS üzemmódot, ami egyáltalán nem sötét. Nekem ez új, azt hittem a Dolby Vision-t egyféle módon jeleníti meg, de ezekszerint van egy vlágos verziója is.
Youtubon néztem pár HDR tartalmat, hát a hihetetlen kategória számomra :)
A Netflix Calibrated valóban sötétebb, de pl. néztem a Draculát és az elején a kastélyos jeleneteknél gyönyörű részletes képet ad a sötét részeken is, a fáklyák pedig úgy lobognak hogy kisütik a szemed, mint a valóságban. Szóval abszolút elégedett vagyok vele így is.

Oprendszer:
Olvastam, hogy nem a legújjabb design, meg használati érték, de ősznte leszek, nekem pont elég. Hamar megszokható a rendszer, kellőképpen testreszabható, nekem megfelel. Biztos van csilivilibb is, de szerintem ez hibátlanul teszi a dolgát. A sebessége meg kurva gyors, pl. tv-youtube-netflix váltásokban oda vissza sem gondolozik sokat, teszi a dolgát.
Le lett frissítve a legújjabb firmware, azt is egyből felajánlotta csak okézni kellett.
Applikációk kínálatába bele lehet kötni, de számomra, Netfilx, Youtube és élő tévéadás vonalon mozognak a felhasználói szokásaim, szóval nincs hiányérzetem. A netböngészője elég gyors, lehet vele netezgetni, nyilván nem erre való és nem a legkényelmesebb módja ennek a tévé.

Összességében: Nagyon elégedett vagyok vele az első benyomások alapján. Nekem nagyon bejön a természetesen gyönyörű színvilága és maga a képminőség, illetve hogy a tévéadások is élményszámba mennek rajta.
Negatívumként, nekem a csatlakozók elrendezése és annyi hogy a HDM Arc-ra dedikált HDMI2-ön nem sikerült megszólaltatni a Denon házimozit egyenlőre. Most váltok majd digital audio kábelre, azzal majd meglátjuk megy e.

(#38569) rothfb válasza cichlid1 (#38568) üzenetére


rothfb
veterán

Köszi a részletes beszámolót!
Használd egészséggel és várom (várjuk) a további élményeket, ha lesz még írnivalód.
A hangja milyen alapból? Kíváncsi lennék, mert az FZ950 soundbarja nagyon szépen szól, az FZ800 beépített hagszóróival is elégedett vagyok.

(#38570) Pro Koryak válasza cichlid1 (#38568) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ezt mondom én is, Digi adások minősége valóban baromi jó! Nálam is Pana + tévéadás, és 1 év után is van olyan film, tévéműsor aminek a képe :Y :R
Filmek, természetfilmek, de főleg a stúdió show műsorok ... stb.

Nekem is megfelel az oprendszer. Egyszer beállítod(elég hamar megvan) és kész, nem kell a hadonászós táv, hogy nap mint nap csesztesd.

Hangminőség is jó, beszéd jól és tisztán érthető, filmek hangeffektjei is néha meglepnek pedig van mellette hm rendszer is, igaz nem a tévéhez.

(#38571) cichlid1 válasza rothfb (#38569) üzenetére


cichlid1
tag

Köszi :)
Mivel most ugye nem megy a denonom így tesztelem a hangját :)
Alapvetően nem rossz. Mélyekben persze elmarad egy mélynyomós setuptól. De klasszisokkal jobb mint egy átlag LCD tévé hangja.
Egy felsőkategóriás Philips LCD volt előtte - igaz 8 éves - de annak 4X veri a hangját.

(#38572) rothfb válasza cichlid1 (#38571) üzenetére


rothfb
veterán

Eleve Panát akartál vagy képben volt más is? Mintha lett volna LG is...
És ha igen, miért döntöttél a Pana mellett?

(#38573) cichlid1 válasza rothfb (#38572) üzenetére


cichlid1
tag

Néztem LG-t, aztán Philipset, majd a végén a Panákat.
Gyakorlatilag én úgy látom, hogy az LG csinál egy jó panelt, de mint tévé, azért a Pana, Sony jobb tévéket gyárt alapvetően. ezek prémium márkák és ennyi. A Philips kiesett, az Nadroid miatt és én a képfeldolgozó procijukat sem éereztem combosnak. A Demókon nem volt meggyőző a képük.
A Pana mellett azt láttam, hogy nagyon nagy hangsályt kapott a képminőség, a képfeldolgozás és mellette egy vállalható operációs rendszert is összeraktak, mégha az LG-nek jobbra is értékelik az Webosát.
A Pana természetes színei, a képminőség egyszerűen nem kényszerít kompromisszumokra. Másban szívesen megkötöm, de egy tévének a képe a legfontosabb :)

Ráadásul ha LG-t vettem volna akkor minimum a C9-et.
A Pana GZ950 és C9 teljesen forintra egy árban van jelenleg is. Akkor meg inkább a Pana ugyanennyi pénzért.

Valahogy így alakult ki a végső döntés!

(#38574) junior11 válasza cichlid1 (#38573) üzenetére


junior11
veterán

+1

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#38575) cichlid1


cichlid1
tag

Jóhír! Digital audio kábellal hibátlanul megy a házimozi cuccom. Ezt a HDMI Arc-ot valami miatt nem szerette. Az AVForums-on adták a tippet és bejött :)

Úgyhogy most már a Netflixen dübörög a Dolby Digital, Atmos, 5.1, bár az Atmost szerintem átkódolja DD-be és úgy nyomja ki a Denon, de jól szól nagyon.
Teljes a mozi élmény innentől. :DD

(#38576) renatto válasza rothfb (#38572) üzenetére


renatto
őstag

Apa kezdődik... ;]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#38577) szgaborsz


szgaborsz
tag

Üdv,
Rég jártam erre, mert az LG b7 55 tévém eddig hibátlanul működött. Két hónap múlva lesz 2 éves, akkor jár le a gari is. Tegnap néztünk a netflixen egy filmet és az egyik pillanatról másikra függőleges 10-15 cm széles csíkok jelentek meg rajta, főleg a bal oldalon. Persze megállt bennem az ütő, na itt a vég... :) Gondoltam, hogy lefuttatom a pixelfrissítést (még sohasem indítottam el), és láss csodát, minden eltűnt, néztem rajta banding teszteket, hát sehol egy sáv. Járt már valaki hasonlóan? Mennyi idő múlva térhet vissza a sávosodás? Jó lenne, ha 2 hónapon belül, vagy sohasem.
Köszi.

(#38578) rothfb válasza cichlid1 (#38573) üzenetére


rothfb
veterán

Én már meg se szólalok... :U
Jó végre olvasni olyat, ahogy én gondolkodtam tv vételkor.
És örülök, hogy sikerült a hangot is összehozni.;)

(#38580) #72042496 válasza cichlid1 (#38568) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha kihúzható konzolra szereled, akkor hozzáférsz a csatlakozókhoz is. Lehet, hogy jellemzően az első időkben van erre szükség, aztán félévente egyszer, de még úgy is megéri szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#38582) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Lg C9 + Sony STR-DN1080 Receiver /Hd hangok

Sziasztok, a kérdésem hogy a tv miért csak a DTS és Dolby Digital hangsávokat továbbítja, a HD hangokat pedig nem?
(nem támogatott formátumként hivatkozik rá, pedig nem is kellene dekódolni, csak továbbküldeni az erősítőre)
Ha jól tudom, csak az ATMOS és DTS:X hangsávokat nem tudja átküldeni, és ezeket továbbítja TruHd, DTSHD-ban.

A tv-n engedélyezve/beállítva van a továbbküldés, eARC.
Az erősítőn szintén engedélyezve van az eArc.
Illetve Monster Ultra hdmi jelölésű kábelt használok a TV+Receiver-re.

Mégsem kapom meg a Hd hangképeket.
(a forrás anyag tartalmazza azokat).

[ Szerkesztve ]

(#38583) EasyLife válasza lionshamlet (#38582) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Többször volt téma, szoftveresen nem tudja, talán idén megkapja a sw frissítést ami javítja....

(#38584) lionshamlet válasza EasyLife (#38583) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Nem arról volt szó hogy csak az atmost és a dts:X-et nem tudja kezelni?
A truHD és DTS-HD MA ki tudja küldeni az erősítőre?

(#38586) SzlobiG válasza SzlobiG (#38564) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezzel se jó, itt más baj lesz. :( Még egy sima 3 gigás anyagot is végig akadozva játszik le és nem értem hogy mi baja lett. Vagy a TV vagy a PC-m szarakodik, hogyan derítsem ki szerintetek, hol induljak el? Gyanítom külső hdd-vel jól futnának, de kezdem ezzel.

(#38587) PuMbA válasza SzlobiG (#38586) üzenetére


PuMbA
titán

TV böngészőjével mérj egy netsebességet, ami ugye mutatja a hálózatod sebességét is :)

[ Szerkesztve ]

(#38588) SzlobiG válasza PuMbA (#38587) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez lesz a baj 5mbit se éri el 5G-n, 2.4G-n 20-at tud. A router jó mobillal 300-at hoz, szóval valami a TV wifi vevőjével van. :( Remek 2 hónapos a tv és beszart rajta a wifi, gyanítom ezt garanciáztatni se lehet mivel jó csak épp a sebesség nem. :F

(#38589) EasyLife válasza lionshamlet (#38584) üzenetére


EasyLife
aktív tag

TrueHD, TrueHD + Atmos, DTS-HD HR, DTS-HD MA és DTS: X, ezeket nem támogatja jelenleg csak ha pl BD lejátszóról megy

(#38590) arn77 válasza cichlid1 (#38573) üzenetére


arn77
aktív tag

Hajrá hajrá Panasonic! :DDD :D

(#38591) chros válasza szgaborsz (#38577) üzenetére


chros
őstag

Valami ilyesmi??? [link] Ezt pont tegnap linkelte valaki 55 B8-on, ez nem lehet veletlen...

(#38592) icemad válasza rothfb (#38585) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kell a francnak... Mindenhová kábelt húztam, mert a wifi jel szar... (3 szintes vasbeton családi ház.)
Ezek a tirpák tv gyártók raknak fos hálókártyát/wifi antennát a tévébe.

(#38593) rothfb válasza SzlobiG (#38588) üzenetére


rothfb
veterán

Én azért újraindítanám a routert a helyedben...
Nincs kizárva, hogy a mobilos mérésed ellenére az a ludas. Illetve még azt megpróbálnám, hogy a tv-t teljesen áramtalanítanám. Kihúzva a 230-ból. Pár percig így, aztán teszt.

(#38594) renatto válasza lionshamlet (#38584) üzenetére


renatto
őstag

Ez mind HD hang, szóval egyik sem fog menni. Vagyis belső lejátszó esetén, amúgy "átmennek". De már volt róla szó többször, nem is olyan rég.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#38595) SzlobiG válasza rothfb (#38593) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tegnap megvolt a router restart.
Annyit sikerült kideríteni, hogy valszeg valami leárnyékolja, mert ha oda teszem a mobilt a tv-hez akkor a 300 helyett az is már csak 80-at tud. Pedig a tv szerint a jelerősség megfelelő.

Ebből valszeg kábel lesz csak az meg ugye 100mbit, szóval média player lesz a végső megoldás... :(

(#38596) EasyLife válasza SzlobiG (#38595) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Próbáltad a csatornákat váltogatni, azt hiszem valaki írta itt is, hogy az alacsony MHz es csatornákon jobban megy a wifi.

közben ezt találtam: A TV WiFi-je csak a legalsó, nem-DFS csatornákat tudja használni rendesen, a többin nagyon lassú. Ezt a router-en tudod beállítani (Auto helyett a legkisebb csatornát válaszd ki, amit enged).
azt hiszem alakul..

[ Szerkesztve ]

(#38597) SzlobiG válasza EasyLife (#38596) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi megpróbálom, mert nekem is auto-n van, lehet hogy csatornát váltott.

(#38598) cichlid1 válasza rothfb (#38578) üzenetére


cichlid1
tag

:)

(#38599) SzlobiG válasza EasyLife (#38596) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jó lett a 32-es csatornára leraktam most 80mbit-el tud, mennek is a filmek, de ettől a 100-as kábel még mindig jobb szóval átfogok térni arra, mert gyanítom ez többet nem fog tudni wifin keresztül. Néztem rohadt sok ssid van körülötte. :(

Mod: Ez a twonky jónak tűnik, sokkal jobb mint az lg elavult progija. :R

[ Szerkesztve ]

(#38600) szgaborsz válasza chros (#38591) üzenetére


szgaborsz
tag

Nem ilyen volt, az enyémen nem voltak ilyen egyforma méretűek a sávok, és "átlátszóak is voltak.
Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.