Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96001) Quadgame94 válasza sakal83 (#96000) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Akkor pont az előnye nem is fog kijönni, mert HDR játék és alapvetően játékokban jobb. Én tuti nem váltanék, mert visszalépés lenne.

(#96002) Malfroy válasza sakal83 (#96000) üzenetére


Malfroy
aktív tag

szerintem nem, minimum c3 kéne ami jobb lenne mint a mostani.

(#96003) ρσгτσ válasza sakal83 (#95986) üzenetére


ρσгτσ
őstag

C8 -ról C1 -re szerintem akkor érdemes váltani, ha a konzol, illetve PC játékra használod.

Persze akkor sem mindegy, hogy milyen kondícióban kapod meg.

#96000:
C1 -re hogy van még 4 év garancia? Kiterjesztéssel? Biztosítással együtt? Pontosan milyen, mire terjed ki? Hol lett vásárolva?

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#96004) lala666 válasza KoNZoLik@ (#95998) üzenetére


lala666
senior tag

Azért nem igazán, ha egyszer más funkciók vannak benne és az a pontos típus megjelölése.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#96005) OPiiPO válasza KoNZoLik@ (#95977) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ezt írtad: "hogy egy hangfal vagy tápkábel cserével".
Ez azt jelenti magyarul hogy vagy a hangfalat cseréled ami egyértelműen módosíthatja a hangképet. Vagy pedig a tápkábelt cseréled, ami pedig audiofil vallás hivő szempontból vagy módosítja vagy pedig nem.
Attól hogy nem tudsz rendesen és egyértelműen fogalmazni magyarul még nem javít hogy ricsip sem ;] :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#96006) sakal83 válasza ρσгτσ (#96003) üzenetére


sakal83
addikt

2 ev gyari meg media es 2 ev kiterjesztett gari mindenre. Mm Gold

A c8 jo allapotu, mer kb 23 honapja minden cserelve lett. Tap alaplap kijelzo. De gari mar nincs, ami nalam elegge fontos, lehet ok nelkul, de na.

[ Szerkesztve ]

(#96007) ρσгτσ válasza sakal83 (#96006) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Milyen beállításokat használsz normál TV adásoknál és HDR/DV -nél? Pl. fényerő mire van állítva? Normál csatornánál vissza van véve, HDR -nél meg maximumon? Vagy utóbbi is vissza van véve?

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#96008) sakal83 válasza ρσгτσ (#96007) üzenetére


sakal83
addikt

53 fenyero es minden mozgas es kepjavitas kikapcsolva eredeti kepmoddal.

DVnel alapbeallitas. Kulon nem allitok semmit.

(#96009) ρσгτσ válasza sakal83 (#96008) üzenetére


ρσгτσ
őstag

DV/HDR -nél szerintem észre fogod venni, mert gondolom gyárin ott is maximumra van tolva a fényerő (is).

Szerintem jobban jársz, ha hallgatsz a többiekre és inkább felfelé váltasz valamelyik újabb modellre. Pl. C3, ha van rá lehetőséged...

Egyébként a C1 jó TV, de neked váltani igazán akkor érné meg, ha játszanál is rajta és kihasználnád a vele járó előnyöket is.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#96010) KoNZoLik@ válasza OPiiPO (#96005) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Oh a bocsánatodért esedezem, hogy hangfal szó mögé nem írtam oda IS a kábel szót, csak a tápkábelhez, gondoltam egyértelmű, de igen helyesen úgy kellett volna, hogy "hangfal illetve tápkábel" de aki normálisan érti a magyar nyelvet, ezt nem kell túl magyarázni szerintem, pontosan TE nem tudod értelmezni a magyar nyelvet, nem pedig én fogalmazni :C Mindenki más értette csak TE nem, akkor nem kellene inkább ezen elgondolkodni, okoska🤔 De gondolom biztos jó napod lett ettől, hogy "most aztán megmondtam neki"😂😂😂 Gratulálok 👍

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#96011) Calogero válasza sakal83 (#96008) üzenetére


Calogero
addikt

DTS hang fontos számodra?

C8 tudja kezelni
C1 nem tudja kezelni
C2 nem tudja kezelni
C3 tudja kezelni

(#96012) sakal83 válasza Calogero (#96011) üzenetére


sakal83
addikt

Egy samsuns q800as soundbart hasznalok hdmin. Oszinte leszek fogalmam sincs h dtsen megye adott esetben a hang illetve ez aztvjelentinh nem adja at hdmin sem a jelet?

(#96013) b. válasza KoNZoLik@ (#96010) üzenetére


b.
félisten

"hangfal- és tápkábel csere"

:B

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#96014) OPiiPO válasza b. (#96013) üzenetére


OPiiPO
addikt

pontosan ez lett volna a helyes írásmód :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#96015) sakal83


sakal83
addikt

Köszönöm mindenkinek a segitseget. A DTS hianya betette a kaput nalam. Ha jol latom medialejatszo kellene plusz drotozas...

(#96016) Aurig@ válasza sakal83 (#96015) üzenetére


Aurig@
őstag

Nálam minden házimozi erősítőbe megy.
Telekom smartbox, médialejátszó, Blu-ray lejátszó, gyereknek PS4 és PC. Innen pedig csak egyetlen kábel a tévébe. Minden madzag HDMI High Speed with Ethernet 2.1 kompatibilis.
Soha nem volt semmilyen hangtámogatási probléma.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#96017) undercover


undercover
senior tag

Vhiktor: Ma esetleg kint lesz a C3 teszt?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#96018) Vhiktor válasza undercover (#96017) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igyekszem :)
Legkésöbb holnap. De amint kint van, megosztom itt :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96019) KoNZoLik@ válasza OPiiPO (#96014) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Lehet itt ezt most osztani, a lényegen nem változtat, hogy bele álltál egy olyan dologba, amit mindenki értett kivéve téged, és 3 napja ezen rugózol tök feleslegesen, csak, hogy dehogy már ne neked legyen igazad, ennyi...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#96020) alaves válasza Vhiktor (#96018) üzenetére


alaves
addikt

A teszt oldalak eltérően kezelik az SDR 'peak brightness' (HDR imitáció) beállítást. A kalibrációs beállításoknál általában LG/Philips: off, Sony: célfényerőtől függő, Samsung: high. Melyik a helyes, ha tekintetbe vesszük az SDR szabványt, illetve nem rontja el a gamma tracking-et?

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#96021) Vhiktor válasza alaves (#96020) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hogy micsoda? :)

LG-nél a Maximális fényerőre, Sonynál és Samsungnál csúcsfényerőre, Philipsnél a Light Boost-ra gondolsz?

SDR szabvány 100 nit, nem kell oda csúcsfényerő. Akkor kell ha nagyon világos nappaliban nézed és kell mondjuk 200 nit vagy felette, gamma trackinget nem rontja el, de a színek fényereje kevés lehet a fehér fényerőhöz viszonyítva, főleg WOLED esetében.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96022) Partz válasza T.Peter (#95952) üzenetére


Partz
senior tag

Láttam már ezeket a videókat, ellenben egy kiragadott mondta a maga kontextusa nélkül nem sokat mond.

Összefoglalom az infót. Az első panel, amin 2100 nitet mértek tavalyi mla panel, a tavalyi vezérléssel. A második 2300-as az idei mla panel, szintén tavalyi vezérléssel.
Épp azt mutatja be a videó maga a panel is fényesebb lett az új mikro lencse szerkezet miatt, amire jön az új vezérlés, így érik el idén a 3000 nites csúcsfényt.

Ergo, igen 2 mla panel létezik a tavalyi és az idei, ahogy írtam. Viszont a tavalyi panel nem fog belekerülni az idei G4-be, erre reflektáltam.

(#96023) alaves válasza Vhiktor (#96021) üzenetére


alaves
addikt

:R Igen, arról van szó. Azt nem értettem, hogy a Samsung-nál miért 'high' az ajánlott, több oldalon is :F. Akkor SDR szabvány szerint (100 nit) off, és esetleg (aki akarja) nagyobb fényerőnél pl. 200 nit - közepes, 300 nit magas.
(Bár csutka SDR fényerő + csúcsfényerő úgy szétkapja az OLED kijelzőt, mint a huzat)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#96024) Vhiktor válasza alaves (#96023) üzenetére


Vhiktor
veterán

mert nem értenek hozzá.

a 100 nit teljesen sötét szobához van, ha világosabb helyiségben nézed akkor több kell.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96025) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Ha PLEXet hasznalok a PCrol a TVn lejatszva, akkor sincs DTS C1/C2ben?

[ Szerkesztve ]

(#96026) proly01 válasza sakal83 (#96025) üzenetére


proly01
őstag

C2-m van.Nincs. Van hang mert átalakítja valamivé nem akarok hülyeséget mondani talán AC3,de nem DTS.
DTS csak úgy lesz ha vagy erősítőt veszel és abba dugod a dolgokat Playstation (ezt is próbáltam működött) vagy média lejátszó stb... vagy a 4K/120Hz es 2.1 es HDMI s soundbárba ugyanígy azt az eszközt amiről szeretnéd a DTS-hangot.

....Pr:)ly....

(#96027) ricsip válasza sakal83 (#96025) üzenetére


ricsip
addikt

A tv nem tudja a DTS kodeket értelmezni. Ha Plex küldi az adatot a tv felé, akkor menet közben röptében átkonvertálHATja a hangot DTS-ről tippem szerint PCM-re, azt meg a tv vidáman megszólaltja. Az h. a Plex honnan tudja h. át kellene kódolnia a DTS hangot a tv felé PCM-be, azt nem tudom honnan deríti ki. Lehet valami manuális kapcsolót át kell billenteni a konfigban.
De akkor sem az lesz h. a Plex-en keresztül "megy a DTS", mert nem ez történik a háttérben.

Aki érti is hogyan működik a Plex, nem csak használja ész nélkül, az mondhatna erre valamit. Én feladtam a Plex megértését elég hamar.

[ Szerkesztve ]

-

(#96028) szkutyi válasza ricsip (#96027) üzenetére


szkutyi
őstag

A kliens mondja meg mit támogat a tv...küld egy infót a szervernek. Majd annak megfelelően fog menni a transzkodolas vagy a direkt play.
A tv-n a kliensben én pl a c3-on tudom állítani hogy, mi legyen...ha kiveszem a DTS pipát, akkor lesz transzkodolas...

[ Szerkesztve ]

(#96029) ricsip válasza szkutyi (#96028) üzenetére


ricsip
addikt

Erről nyomnál be ide 1 screenshotot h. hogyan néz ki egy C3 felülete ami tudja a DTS-t?

-

(#96030) Wazzo


Wazzo
csendes tag

Sziasztok,

LG C1 nél megbolondult a HBOMax és a Disney app. Betölti mindkét programot, befrissíti a kínálatot, de ha elakarjuk indítani a filmet/sorit akkor hibakódot dob ki és nem játsza le.
Netflix gond nélkül működik.
Letöröltem, frissítettem, ujra bejelentkeztem, de nem történt változás.

Járt már valaki ilyen cipőben? Mi lehet a megoldás?

Köszi :)

(#96031) mattheus válasza Wazzo (#96030) üzenetére


mattheus
őstag

Nekem Apple TV alkalmazással volt ilyen gondom. Nekem akkor végül a cache törlés oldotta meg. Nem tudom, hogy a TV applikációján belül van-e esetleg erre opciód?

(#96032) szkutyi válasza ricsip (#96029) üzenetére


szkutyi
őstag

Este fogok tudni mert dolgozok....:/

(#96033) ricsip válasza szkutyi (#96032) üzenetére


ricsip
addikt

Király, köszi.

-

(#96034) Wazzo válasza szkutyi (#96032) üzenetére


Wazzo
csendes tag

Neten találtam egy leírást erről, köszi, erre nem gondoltam! Este futok vele egy próbát, visszajelzek!

(#96035) Malfroy


Malfroy
aktív tag

itt az lett hangoztatva hogy qd-oled nem jó pc-hez monitornak. de mikor azt látom, hogy a jelenlegi legjobb esport monitorok 3.gen qd-oledek, felmerül bennem némi kétség :DDD :DDD [link] [link]

(#96036) Vhiktor válasza Malfroy (#96035) üzenetére


Vhiktor
veterán

Attól függ mit értünk monitor használat alatt? Én kifejezetten a munkát értem alatta és nem a játékot.

UI.
17:00-kor kint lesz a C3 teszt :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96037) Malfroy válasza Vhiktor (#96036) üzenetére


Malfroy
aktív tag

hát ezek játék monitorok, ez a lényeg. de igazából munkára is toppon vannak, ez a kijelző éri el most kb a legnagyobb szinlefedettséget, srgb, dci stb. nyilván normál használatra, most lehet venni munkára kihegyezett monitort,de nem arról van most szó, hanem hogy itt az a hir keringett,hogy woled jó csak monitornak, de ez nem igaz egyszerűen . na mind1 ezt csak jelezni akartam, ezt a qd oled nem jó monirornak tévhitet elengedhetjük a továbbiakban, mikor a jelenlegi legjobb monitorokba ez van.

[ Szerkesztve ]

(#96038) ρσгτσ válasza Malfroy (#96035) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Játéknál nem igazán jön elő a hátránya, max. speciális esetekben, de az sem túl jellemző. De erről korábban én is írtam már ebben a topikban.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#96039) szkutyi válasza Wazzo (#96034) üzenetére


szkutyi
őstag

Nekem nem nagyon bírta az n100 As mini pc...be be pufferelt a tartalom:/
Pedig jó lenne mert így az a hülye jelenség van nálam hogy a beszéd halk, minden más effect pedig üvölt.

[ Szerkesztve ]

(#96040) alaves válasza Malfroy (#96035) üzenetére


alaves
addikt

Nem tapasztaltam, hátrányt, problémát az S90C-vel PCn. Annyi, hogy a pixelshift-et célszerű kikapcsolni (túl agresszív), logo védelmet magasra tenni, élességet pedig alap 10-en hagyni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#96041) ρσгτσ válasza alaves (#96040) üzenetére


ρσгτσ
őstag

ClearType tuner azért szerintem nem árt. Gyárin engem (is) baromira zavart. Bár az sem teljesen százas, de sokat segít.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#96042) alaves válasza ρσгτσ (#96041) üzenetére


alaves
addikt

Az nálam mindig megy (C1 is csak úgy jó). + win/150%. Esetleg better_cleartype_tuner: RGB/kontraszt 2200.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#96043) Cifu


Cifu
nagyúr

Érdekes ez a téma, mert én most 42C3-on, 4K @150%-on egyáltalán nem érzek problémát a betűtípusok megjelenítésén.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#96044) ρσгτσ válasza alaves (#96042) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen...én is QD OLED -et és WOLED -et használok PC -vel.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#96045) ρσгτσ válasza Cifu (#96043) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Pedig ez egy létező probléma minden monitornál vagy TV -nél, ami nem RGB vagy BGR pixelstruktúrát használ. Ezért használnak az emberek tunert.

Szerencsére ez egész jól javítható, még ha nem is teljesen oldja meg a problémát.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#96046) junkpod válasza junkpod (#95401) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát, sajnos, jól öregedett a hozzászólásom...
LG C4 55inch 2400 eur Németországban.
[link]

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#96047) alaves válasza ρσгτσ (#96045) üzenetére


alaves
addikt

Így van. 6 év alatt, mióta PC-re kötve is használom az OLED TV-ket, csak az előnyüket tapasztaltam. De ez is egyéni dolog, a gyakorlatban derül ki, hogy kinek mi a megfelelő. Van akit már 55"-nél is zavar a pixelsűrűség vagy a különböző pixel-struktúrák anomáliái. Nekem előrelépés az RGB OLED, mert nem látom a háromszög pixel-elrendezés okozta jelenségeket, viszont az előnyeit igen (színfényerő, homogenitás, rec.2020 színtér bővülés).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#96048) Malfroy válasza junkpod (#96046) üzenetére


Malfroy
aktív tag

vicces eddig a nyitóára, g3 77" olcsóbb nála :D

(#96049) Malfroy válasza alaves (#96047) üzenetére


Malfroy
aktív tag

az idei 3gen qd-oledek közel 50 százalékkal nagyobb szinfényerővel rendelkeznek,mint a tavalyi s90c,s95c,a95l modellek. azért ez durva ugrás 1 év alatt. lesz új sony oled idén is, remélem belerakják 3gen qd oledet, addig spórolok rá :D

[ Szerkesztve ]

(#96050) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Felkerült a csatornámra az LG C3 tesztje. :)
A késésért elnézést kérek :R
[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.