Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) so_ha válasza csenzi2 (#88998) üzenetére


so_ha
senior tag

"A 77S90C készenlétben 6,5W-ot fogyaszt!"
A hivatalos weboldal alapján soknak tűnik:
Samsung 77S90C, Energiafogyasztás (készenléti üzemmódban): 0.50 W

(#89002) Calogero válasza csenzi2 (#88998) üzenetére


Calogero
addikt

Lehet hibás a tápegység.
Más is írta hogy ciripelő hangot ad ki a tv: [link]
Ha nagyon zavaró és benne vagy a 14 napban küld vissza.

[ Szerkesztve ]

(#89003) dgyuri0123 válasza wallace 234 (#89000) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Csúcsfényerő? Fogalmam nincs... :) Egyszer belőttem, azóta úgy van.
És igen, én is úgy látom magam is, hogy nagyon magas oled fényerőnél (SDR) egyszerűen "elvész a konraszt", mert minden csak világít ezerrel. Olyan, mint egy neon kirakat. Tkp. ez lenne az "áruházi" mód, amit ugye még a legelején illene kikapcsolni, hiszen azért vettünk oledet, mert szeretjük a "mély" képeket.
Moziban cirka 70-80 nit fényerő van, de senki sem panaszkodott még, hogy rosszul érezte magát, mert túl sötét volt. Nem érdekes?

#89001so_ha "szokott lenni" olyasmi mód is, hogy az USB-t ébren tartja. Ilyenkor kb. ennyivel megnő a standby fogyasztás is. Menüben keress rá valamilyen energiatakarékos készenléti módot keresve és kapcsold ki ezt az opciót. LG-n van, ezt tudom..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#89004) dgyuri0123 válasza dgyuri0123 (#89003) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja és ott van még a "gyorsindítás" funkció. Az is rendesen meg tudja emelni a standby fogyasztást. Tehát azt is érdemes meglesni.

"csak a zene van"

(#89005) csenzi2 válasza apszi (#88999) üzenetére


csenzi2
tag

Ez mit jelent? nincs ötlet?

(#89006) blakey válasza dgyuri0123 (#89003) üzenetére


blakey
titán

Csúcsfényerő? Fogalmam nincs.. - Magas fényerőre van lefordítva a Peak Brightness.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89007) dgyuri0123 válasza blakey (#89006) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez megvan. Az nincs meg, hogy azt mire állítotttam jó fél évvel ezelőtt. De mivel Rtings szerint állítottam, mindent kopiztam, amit lehetett. Ha ők kitértek erre a pontra, én biztosan követtem az általuk javasoltakat.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#89008) blakey válasza dgyuri0123 (#89007) üzenetére


blakey
titán

rtings-en 24-es az oled-fény és a csúcsfény be van kapcsolva

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89009) dgyuri0123 válasza blakey (#89008) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Alapos vagy... :) 24 nekem picit "sok" volt. Hamar bánt sötétben a "magasabb" fényerő. Tudod, plazmán nevelkedtem... Ezért ezt az ajánlást felülírtam, de amúgy még a sokpontos fehéregyensúlyt is hajszálra bemásoltam. Azt a részt ismerem, hogy minden példány egyedi kalibrációt igényel/ne, de a jelenlegi állapot most is bőven kielégítő számomra. Műszerrel biztosan lehetne taláni hibákat, de szemre csodás.

"csak a zene van"

(#89010) szkutyi válasza blakey (#89008) üzenetére


szkutyi
őstag

Mondjuk a csúcs fényt nem tudom miért kapcsolja be az rtings... .

(#89011) Sontir Fel válasza FollowTheORI (#88997) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Köszönöm. :R
Veszek majd egy 4Ks Chromecastot aztán a gépnek se kell mennie, ha filmeznék.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#89012) csenzi2 válasza Calogero (#89002) üzenetére


csenzi2
tag

Köszönöm! Bejelentettem hibásnak, mivel egy napos elvileg cserélik!

(#89013) Lajmund


Lajmund
senior tag

Beleolvastam az összefoglaloba. Ez most kimondottan hasznos volt. A c2 65 colossal szemezek. Viszont én moniorként használnám és este lefelkvéskor áramatalnitok mindent. Még a c2-nél fennáll ez a dolog hogy nem érdemes monitorként használni és nem szabad áramtalanitani? Ezek azért elég nagy hátrányok meg az állando beégéstől parázni ami valószínűleg a 3 év gari után jelentkezne nálam és én meg kb 5-7 évre akarok tv-ét venni. Pedig végre rászántam volna magam az igazi oledre 400 körül nézegettem tv-ket. De akkor lehet tlc 845 lesz inkább monitor filmes játékos mindenesnek csak ott meg a csájná vonal tart vissza. Samsungrol sincs sok jó vélemény. Tényleg vicc hogy mindegyiknek van valami baja :D

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#89014) alaves válasza Lajmund (#89013) üzenetére


alaves
addikt

C2 esetében: készenléti módba kapcsolod, utána 10 perc múlva áramtalanítod (kattanás is jelzi).
A 4 üzemóránkénti kompenzáció és az 500 üzemóránkénti pixelfrissítés is végez ez idő alatt.
Nem látok problémát.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#89015) Lajmund válasza alaves (#89014) üzenetére


Lajmund
senior tag

Persze elalvás előtt kikapcsom várok 10 percet mielőtt elalszok a plafont nézve nehogy bealudjak és utána átamtalanitok minden este :D Plusz ott van a beégés kockázata gari után. De amúgy gari idoszak alatt se akarok ilyennel foglalkozni. Az érdekelne hogy a c2 jó e már monitornak vagy ugyanugy felejtős mint az elödöknél. Nálam sokat megy nem esti egy sorozat aztán kész. Hétköznapokon 5-7 óra hétvégén a 12 se kizárt ha mászkálok nem fogom ki be kapcsolagtani nekem megy folyamatos a va panelos philipsem és semmi baja csak ujjitanél valami profibra de eddig ugy tűnik ez ennyiért tul kompromisszumos. Ha nagyon olcso lenne oké de ennyiért nem akarok aggódni meg igy kikapcsolni ugy meg amúgy áramtalanitani.

[ Szerkesztve ]

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#89016) alaves válasza Lajmund (#89015) üzenetére


alaves
addikt

Másik lehetőség: TV külön áramon, amely nincs áramtalanítva (ha több napra elmész vagy vihar esetén nyilván áramtalaníthatod azt is), így semmi dolog vagy aggódás.
Eddig is ajánlott volt monitornak is. Nálam átlagosan napi 12+ üzemóra jó részt PC monitor SDR módban (+film+TV). SDR-ben 40 alatti OLED fénynél (HDR/DV 100 is lehet) a beégés esélye igen kicsi.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#89017) Pro Koryak válasza Lajmund (#89013) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"este lefelkvéskor áramatalnitok mindent."

Ez amúgy mire jó?

(#89018) Lajmund válasza Pro Koryak (#89017) üzenetére


Lajmund
senior tag

Teljesen sötét van nem világít semmi a szobában plusz nincs közvetlen semmi picike gerjedés zugás pl hangfal vagy bármi fisz fasz elektronika amit lehet nem is hallasz tudatosan de a teljesen nyugodt alvást tudja zavarni. Pl nekem 2 db adam audio t8v hangfalam van azok full csöndben picit sugnak mivel érzékeny monitorok de ez csak alvásnál lehet észrevenni. Jelenlegi philips tv-met majdbem becsomagoltam gariztatásra de azért kíváncsiságbol visszadugtam és láss csodát elég volt áramtalanitani. Szóval így mindent egybevéve áttértem a távirányítós áramtalanitáshoz meg amig nem vagyok otthon semmi nem megy a szobába amig haza nem érek. Este lefekvéskor egy gombnyomás és semmi se világít zug meg semmi. Most a wifi sugárzás meg elektroszmogra nem térek ki mert nincs elég információm róla de az se árt ha nem vagyunk közvetlenül kitéve ennek mindig föleg amikor pihen a szervezet. Amúgy hogy ne legyél teljesen kipihent elég egy nagyon halk dolog is hogy ne tudjon teljesen kikapcsolni az emberi agy és ez meg sok minden összeadodik hosszú évek alatt. De nálam első szempont a sötétség mert ha nem kapcsolom ki akkor a wifi a telo töltő a tv led meg a pc készenléti fénye tulzással beragyogja a szobát.

[ Szerkesztve ]

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#89019) szkutyi válasza Lajmund (#89018) üzenetére


szkutyi
őstag

Uhh ez odabasz. Hát oledet hamar beegeted aramtalanítással!

(#89020) Celtis válasza Lajmund (#89018) üzenetére


Celtis
veterán

A te sajátos használati szokásaidhoz nem való az OLED. De túlzásnak tartom ezt az OLED technológia hibájának tartani.

(#89021) Lajmund


Lajmund
senior tag

Tegyük fel nem áramtalanitom. Gondolom a hétköznapi 5-7 ora plusz hétvégi 12 monitor használat se tesz jót neki nem?

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#89022) blakey válasza Lajmund (#89021) üzenetére


blakey
titán

Az áramtalanítás, gyakorlatilag, semmilyen elektronikai eszköznek nem tesz jót. Az oled normális működéséhez szükséges, hogy áram alatt legyen, mert kikapcsolt állapotban végzi el a szükséges kompenzációkat. Normális beállítás mellett a beégés veszélye nagyon minimális, ennyire nem kell parázni, 4-5 évvel ezelőtt még érdemes volt ennyire tartani tőle, de mára már sokat javultak a panelek és a körülötte lévő elektronikák.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89023) Lajmund válasza blakey (#89022) üzenetére


Lajmund
senior tag

A hangfalaimnak benne van a leírásában hogy ha nem használják áramtalani érdemes. Szerintem wifinek is jót tesz ha nem megy 0-24 akkor se ha arra van tervezve jobb ha csak akkor megy amikor használom pl a nap felébe megy. De az nem érdekel igazából meg az a pár w se amit csipegetnek de az igen hogy világitanak. Sokat sportolok fontos hogy rendesen tudjak aludni. Amúgy teljesen sötétben kapcsol ki rendesen az agy meg full csöndbe. Persze bealszol nappal is ha fáradt vagy de attól nem az a jó a szervezetnek hosszútávon.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#89024) dgyuri0123 válasza Lajmund (#89021) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem vegyél TCL mikroled tévét (65 C835, vagy 65 C935). C835 egyértelműen olcsóbb, mint az oled és mivel mikroled, a képminősége is messze jobb, mint egy akármilyen hagyományos lcd tévének. Azt nyugodtan áratalaníthatod is, nem lesz baja tőle. C935 a jelenlegi csúcs miniled, de minimálisan drágább a C2 olednél...

"csak a zene van"

(#89025) szkutyi válasza dgyuri0123 (#89024) üzenetére


szkutyi
őstag

Ennyi!

(#89026) dgyuri0123 válasza szkutyi (#89025) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sokszor jut eszembe, hogy akik "szélsőségesebb" használatra vennének/keresnek oledet, miért nem inkább mikroled felé kacsintgatnak. Sokkal egyszerűb az élet velük és sokban felül is múlják az oledet, már ami a praktikumot, fényerőt, "teherbírást" stb illeti. Ami a képük minőségét illeti, én megrogytam a TCL képétől, mert nem láttam még ennyire rohadt jó minőséget lcd alapú technikától. Bocsi az offért, de nem tudom megállni, hogy szó nélkül hagyjam.

"csak a zene van"

(#89027) Lajmund válasza dgyuri0123 (#89026) üzenetére


Lajmund
senior tag

Köszi ez az írás megerősített a tlc c 845-ben ami a fő vonal volt csak csábít a sokat emlegetett lg oled de nekem túl sok kompromisszum ezek szerint sajnos. Pedig szívesebben vennék LG-t mint csájná Tlc-t de ha ez a best buy minden tekintetben nekem akkor az lesz 65"-ban. Va panel miniled remélem nem fogom megbánni.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#89028) szkutyi válasza Lajmund (#89027) üzenetére


szkutyi
őstag

Esetleg ha érdekes lehet nálam van egy fél éves 65c835 :) eladó :)

[ Szerkesztve ]

(#89029) szkutyi válasza dgyuri0123 (#89026) üzenetére


szkutyi
őstag

Hát én épp miniledről jöttem át :).
Nem kotekedés de mikro LED az más...ez még csak mini LED :)

[ Szerkesztve ]

(#89030) Ronam


Ronam
addikt

Samsung S95B-n Game mode-ban a BT.2020-at lehet használni kalibrálás nélkül is?
Ha jól emlékszem Vhiktor azt írta, hogy filmeknél csak úgy lehet használni, ha kalibrálva van a készülék, de a Game mode-ról nem volt szó. Tudja esetleg valaki? :)

(#89031) dgyuri0123 válasza szkutyi (#89029) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

O.K. elírtam. A lényegen (TCL esetén) nem nagyon változtat. Nézd, oled mellett kompromisszumos a miniled, ez tény. Amennyiben neked nagyon fontos a képminőség (elsősorban filmnézés sötét, vagy félhomályos szobában), akkor nyilván oled, de játékra, végletekig felhúzott fényerőre, rengeteg statikus elemre, monitorként használva és állandóan áramtalanítva nagyon jó alternatíva a miniled. Amit én láttam 835-öt, attól földbe gyökerezett a lábam. Mindez viszonylag világos helyiségben, demót bámulva, de akkor is. Előtte soha semmilyen lcd-nek nem sikerült 5 mp-nél hosszabb időre megállítania. :) És, ami lényeges még, hogy pl. 55" sokkal sokkal olcsóbb, mint egy C2 oled. Van, akinek ez (is) számít. :K
Látom, manapság is írogatsz a TCL fórumon.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#89032) Vhiktor válasza Ronam (#89030) üzenetére


Vhiktor
veterán

Lehetni lehet használni, csak nem feltétlenül érdemes. Már a P3 is túl van tolva, a 2020 még jobban.
De próbáld ki mindkettőt és használd azt amelyik jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#89033) Ronam válasza Vhiktor (#89032) üzenetére


Ronam
addikt

Okés, köszi :). A P3-at jelenleg 18-on használom, BT.2020-ra azt írták, hogy elég a 15 bőven, de majd ránézek este.

(#89034) szkutyi válasza dgyuri0123 (#89031) üzenetére


szkutyi
őstag

Így van ezek tények :).de ha azt nézzük ez fordítva is igaz..az oled is kompromisszumos egy 835-el szemben :)

(#89035) dgyuri0123 válasza Lajmund (#89027) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Első blikkre olyan, mintha oledet néznél. Alaposabban vizsgálva azért lesznek különbségek, de a te esetedben, Philips után, mesés lesz a képminőség. A kép mélysége 100x jobb, mint akármelyik VA paneles mezei (hagyományos) lcd-nek. Természetesen szerintem.

#89034szkutyi ez így van. Írtam is, hogy a miniled bizonyos szempontból "hazavágja" az oledet. Csakhogy mindkét technikának megvan a maga legoptimálisabb felhasználási köre. Ha ezzel tisztában vagyunk, akkor mindkét megoldás igen kielégítő lehet és sok boldogságot okozhat annak, aki tudja, miért vette azt amit. Nincs kompromisszummentesség egyelőre egyik oldalon sem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#89036) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, elnézést, hogy nem olvasok vissza jobban, de van ez a HDTVTest videó, amelyben az OLED anomáliákat és potenciális javításukat vázolják. Ebben messze a legzavaróbb és tartós használatot (szerintem) élvezhetetlenné tevő tulajdonság az ABL, illetve a GSR is hasonló hatást ér el. És ezeket csak úgy tudod "javítani", ha a service menüben turkálsz és ezáltal érvényteleníted a garanciát.

A kérdésem az lenne, hogy ezek a kép-sötétítő anomáliák MINDEN OLED tévét érintenek?

[ Szerkesztve ]

(#89037) Vhiktor válasza Mauzes (#89036) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen.
G3 elég jó ebből a szempontból.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#89038) Pro Koryak válasza Lajmund (#89023) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"A hangfalaimnak benne van a leírásában hogy ha nem használják áramtalani érdemes."
... és szerinted egy stúdióban minden nap áramtalanítanak? Ugyanmár. :U

Miért nem mész át a másik szobába aludni? :R

"Sokat sportolok fontos hogy rendesen tudjak aludni."
Az ilyen ember meg ne tévézzen!!! :DDD

(#89039) szkutyi válasza Mauzes (#89036) üzenetére


szkutyi
őstag

Normális tartalommal én meg nem találkoztam ezzel!!!!
Egyszer direkt a média lejátszó menűt kint hagytam, na mondom mutasd hogy véded a panelt LG!
Gyakorlatilag percekkel később semmi sem tűnt fel, csak ahogy megnyitottam a menüt akkor látszódott hogy vissza adott fényerőt :).
Nagyon agresszív volt eddig tudtommal az abl, de javították az algoritmusok :)

(#89040) Mauzes válasza szkutyi (#89039) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez azért fura, mert a linkelt videóban olyan jeleneteknél is előjön, amelyek teljesen "normálisak".

(#89041) szkutyi válasza Mauzes (#89040) üzenetére


szkutyi
őstag

Azóta volt egy hibajavítás ahol ezt szinte tökéletesre fejlesztették!

(#89042) Lajmund válasza Pro Koryak (#89038) üzenetére


Lajmund
senior tag

Igen ezeket a cuccokat áramtalanitani kell ha nem használod legalábbis a gyártó ezt kéri. Amikor vettem utána olvastam miért de már nem tudom csak azt hogy ha nem használom ki kell kapcsolni. Nem kapcsol ki egy idő után várja a jelet folyamatosan nem olyan mint egy soundbar vagy hasonló legalábbis az enyémek. Olyan is van aminek nem tesz jót a ki be kapcsolás olyan is ami ha nem kap jelet automatikusan kikapcsol. Persze veszek egy tvt és megváltoztatom az életem miatta átrendezek egy szobát és minden este kiverem az álmot a szememből amikor átsétálok a tv miatt egy másik szobába :D Aki sportol az ne szorakozzon otthon boldogitsa a munka meg a sport szeretete. :D De tultárgyaltuk már a témát a többiekkel amúgy se jó nekem az én felhasználásomhoz szóval egyenlőre a tlc c845-re esett a választás.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#89043) szkutyi válasza Lajmund (#89042) üzenetére


szkutyi
őstag

És a router hogy érzi magát? :D

(#89044) Lajmund válasza szkutyi (#89043) üzenetére


Lajmund
senior tag

Ki van simulva mivel sokat pihen :D

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#89045) szkutyi válasza Lajmund (#89044) üzenetére


szkutyi
őstag

Álltalaban nem szeretik az aramszünetet....

(#89046) Pro Koryak válasza Lajmund (#89042) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Aki még az ipari-, tér- és megfigyelő kamerákat is kikapcsolja, ha leszáll az este... :C
NAS-t se vegyél a közeljövőben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#89047) Lajmund válasza Pro Koryak (#89046) üzenetére


Lajmund
senior tag

Tultárgyaltuk mérgezzél mást.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#89048) mzso


mzso
veterán

A Hisense 55A85H kifutott, vagy mi, hogy duplájába kerül mint korábban?

(#89049) blakey válasza Lajmund (#89023) üzenetére


blakey
titán

A hangfalaimnak benne van a leírásában hogy ha nem használják áramtalani érdemes - Aktív hangfalak?
Erősen túlgondolod és nyilván vannak még hozzád hasonló gondolkodású emberek, de ennyire nem egyértelmű, hogy ez a legjobb. Én pl. a hálóba nem tartok komolyabb elektronikai eszközöket, egy 32"-os TV-n van meg egy rádiós óra van ott. A legtöbb és legfontosabb eszközök a nappaliban vannak, a dolgozó sarok is ott van, semmi nem zavar, a NAS 1m-ről már nem zavaró, csendes, mondjuk azt éjjel 1 és de. 10 között kikapcsolom, de minden más áram alatt van és teszik a dolgukat.
Az oledek tulajdonsága, hogy alvó módban regenerálódnak, ahogy az ember is, úgy neki is szükség van "levegőre" (áramra), szóval a teljes kikapcsolás nem a barátja. LCD és plazma TV-k esetében sem nyerő az állandó ki/bekapcsolás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89050) wallace 234 válasza Lajmund (#89023) üzenetére


wallace 234
őstag

Műszaki eszközöket akkor kell áramtalanítani ha hosszabb ideig nincsenek használva! WiFi eszközök pl router folyamatosan üzemre vannak tervezve!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.