Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Köszönöm a válaszokat, érdekes, eddig ennyire rondán még nem tűnt fel egyszer sem. Az Ozark hozta rám a frászt. Kapcsoljátok be az 1-2 évadból bármelyik részt, gyönyörű tiszta kép. 3ik évadtól meg ezek szerint stilust váltottak, elég bekapcsolni az első részt.
Ezt egy kicsit nem lehet mérsékelni? Mert 77es méretben nagyon ronda.
Most jobban megnyitottam több dolgot, változó a kép. Van ahol tiszta, van ahol méréskelt, és van ahol ordit ez a "film grain".

(#66002) #72042496 válasza Vhiktor (#65999) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én se, de többen meg szeretik. :)

(#66003) Elektrosokk válasza powerup2 (#65997) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én imádom.. Pl Mullholland Drive, nemrég néztem meg, csoda. :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#66004) powerup2 válasza Elektrosokk (#66003) üzenetére


powerup2
addikt

Hát én jobb szeretem ha éles a kép meg kihasználják a 4k-t teljesen.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#66005) Celtis válasza Elektrosokk (#66003) üzenetére


Celtis
veterán

Ez meg a 24p röcögés adja a mozi érzést. :K
Nekem az ellenkezője az illúzióromboló.

(#66006) Taurimod01


Taurimod01
kezdő

48C1 ára le szokott menni 300k-alá? Vagy a 350k ár most akciósnak számít a madiamarkt-ba?

(#66007) szasanyi válasza Taurimod01 (#66006) üzenetére


szasanyi
félisten

Soha nem volt, és valószínűleg nem is lesz annyiért. Alul az ár grafikonon láthatod az árainak eddigi alakulását.

(#66008) delibab válasza Pro Koryak (#65989) üzenetére


delibab
senior tag

Az 50k különbözet kb a mindegy kategória sajnos... Nem innen indult a keresgélés, de most itt tartok, ez van.
Érdekes lehet ez a Panasonic is, tényleg jónak tűnik! Most egy kicsit megint elbizonytalanodtam mert ha ugyanazt amit a Sony tud meg lehet venni 400 körül is akkor nincs értelme megvenni azt... megvárom a hétvégét mert elvileg lesz valami akció rá aztán meglátom mennyi az annyi. Addig meg informálódok még...
Mondjuk ha csak a márkát nézem akkor valamiért a sony felé húzok, de ez másodlagos szempont.

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#66009) alaves válasza duckload (#65974) üzenetére


alaves
addikt

Philips 55OLED706-ot ajánlom helyette, nagyobb is, erősebb processzorral.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#66010) hakydakillah válasza hakydakillah (#66001) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Nah többen jelezték külföldön is, hogy Ozark 3ik évadtól ocsmány, de rendező azzal magyarázta, kicsit más hatást akart elérni vele.
Azóta meg lehet mindent túl kritikus szemmel nézek, és csak a hibákat látom. Bár eleve a napokban nehezen barátkozunk, a különböző beállításokat állandóan cseréli, így főleg ha sokat mozgok a menuben, folyton változik a látvány - pl netflix menü sdr miatt sötét, aztán másképp indul sima 4k tartalom, HDR, vagy dolby vision.
Ma boxon Fifa-ztam kicsit, ott teljes csődött mondott a game optimiser. Meccs alatt változott látványosan a sötétség, és színek, sokszor volt totál fakó és sötét a kép. Aztán minden bejátszáskor minden maxon, kisütötte a szemem, hirtelen minden világos, színes, olyan vivid modehoz hasonlítanám. Replay utána vissza a meccshez, és hirtelen elsötétül.

[ Szerkesztve ]

(#66011) KnicksFan


KnicksFan
csendes tag

Szerintetek ha az LC C1 Oleden az AI Picture mód ki van kapcsolva (ami ugye mindenki szerint ajánlott, én is kikapcsoltam), akkor egy full HD tartalom kevésbé lesz jó minőségű, mintha be lenne kapcsolva az AI Picture mód?

(#66012) szasanyi válasza KnicksFan (#66011) üzenetére


szasanyi
félisten

Miért nem próbálod ki, és nézed meg te magad. Úgyis az a lényeg amit te látsz és ahogy te látod, nem az amit más mondd. Nem így van?

(#66013) Skyhunter válasza Pro Koryak (#65989) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Erről jut eszembe, az edigitalnal is 550k a pana JZ1500. Mit lehet tudni, most az Edigi-ről, elvileg fúzióba létek az Emag-gal? Rendes magyar gari van náluk a Pana tv-kre? A mostani GT60 plazmát ott vettem, de hát annak már 8 éve.

(#66014) Pro Koryak válasza Skyhunter (#66013) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Azóta nem lettek sufnibolt, vagy neked úgy tűnik?
Hivatalos viszonteladó továbbra is.

Igaz 550e nem kevés pénz, de ha azt nézzük, hogy az 55HZ1500 is ennyibe kerül, pedig ez tavalyi széria, akkor krva jó áron van.

[ Szerkesztve ]

(#66015) bzs73


bzs73
őstag

Üdv!
Belépek én is az oled világába. Kíváncsi leszek rá, elvileg pénteken jön meg a Sony XR55A83JAEP OLED. Samu Q70T-t vált le, elegem lett samsungból. Se dolby vision, se dts, dolby atmos, a tizenről meg nem is beszélve. Tévézni még jó is a tizen, de semmi norm program, pl norm lejátszó, csak a gyári, arra inkább nem mondok semmit, max plex ami jó, de az is ügye hálózaton megy csak. Itt legalább android lesz, kodi stb. Hát fényerőre kíváncsi leszek, de q70t sem egy brutál fényes, és 20-on van a fényerő az 50-ből. Nem egy agyonvilágított, napos szobába megy, főleg filmezek, esténként. Egy világos napos bemutatóteremben biztos kevés lenne, de norm világítású szobában biztos elég lesz. Kezdem olvasgatni majd a fórumot vissza, mire kell esetleg figyelni, tudom oled azért csak már, mint qled.

If a second or you are the first to lose.

(#66016) alaves


alaves
addikt

PC-re kötött CX/C1 tulajoktól kérdezném, hogy sikerült-e valakinek ezt [link] megnézni ?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#66017) koadam777


koadam777
csendes tag

Sziasztok,
Boldog tulajdonosa lettem egy LG 55 OledC1-nek. Azt szeretném kérdezni, hogy szabad frissíteni a szoftvert újabb verzióra?
vagy inkább maradjon a gyári?

(#66018) bzs73 válasza bzs73 (#66015) üzenetére


bzs73
őstag

Ill kérdezném hogy Sony XR55A83JAEP tv mekkora ssd-t tud olvasni. 2tb vagy látja a 4tb külső ssd-t?

If a second or you are the first to lose.

(#66019) tibcsi2012


tibcsi2012
csendes tag

Hali.
Egy elég érdekes jelenséget figyeltem meg az Lg C1 en be és kikapcsoláskor olyan hangot ad ki a TV mint egy 20 éves képcsöves tv bekapcsoláskor egy jellegzetes pattanó hang mint egy gitárhúr. Nagyon para hogy ez nem normális.

(#66020) Celtis válasza tibcsi2012 (#66019) üzenetére


Celtis
veterán

Kattan egy relé.(?)

[ Szerkesztve ]

(#66021) NoMagix válasza tibcsi2012 (#66019) üzenetére


NoMagix
addikt

Normális!
Majd amikor nem kattan rögtön kikapcsolásnál na akkor lesz para! :DDD
Nyugi, akkor megy majd a kötelező pixelfrissítés, utána kattan! ;]

(#66022) Elektrosokk válasza bzs73 (#66015) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Egy dedikált lejátszóval azért sokkal stresszmentesebb az élet.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#66023) Renwick válasza bzs73 (#66015) üzenetére


Renwick
őstag

Másfél hete használom ezt a típust, ebben a méretben. Első OLED-em nekem is, picit tartottam is tőle, hogy esetleg sokat kell majd piszkálgatni, mire elfogadható képe lesz, de hozzá se kellett nyúlni a képbeállításokhoz.
A szoftverben viszont csalódtam, legalábbis a Google TV annyira erős tartalomfókuszt kapott, hogy itthon a foghíjas tartalomkínat miatt tök fapadnak tűnik. Kicsit tartok tőle, hogy mire meglesz alá a tartalom, addigra a hardver fog kiöregedni alóla, de akkor még mindig mögé lehet rakni egy aktuális Shieldet vagy egy Apple TV-t.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#66024) bzs73 válasza Renwick (#66023) üzenetére


bzs73
őstag

Köszi a választ, de ha jól láttam kodi van, nekem az már elég. Még annyit kérdeznék 4tb-os ssd-t tudja olvasni, vagy 2tb a határ? Erről tud valaki valamit?

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#66025) Renwick válasza bzs73 (#66024) üzenetére


Renwick
őstag

Ha jól tudom 16 TB a plafon külső adattár esetén.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#66026) Sub-S


Sub-S
senior tag

Sony 77A80/83J is bement 1m alá MM-ben(980e).

(#66027) bzs73 válasza Renwick (#66025) üzenetére


bzs73
őstag

Köszi. :R

If a second or you are the first to lose.

(#66028) fravik


fravik
tag

Sziasztok!

Én is csatlakoztam az OLED klubhoz egy LG65C1-el... PS5-höz, PLEX-hez használom, belenéztem pár DV/HDR tartalomba és néhány játékba, az államat kaparni kellett a padlóról.
Az hozzá tartozik a sztorihoz, hogy egy 48"-os H szériás Samsung TV-t váltott, így nem kis ugrás. :) Most tanulgatom, nézem a teszteket is, hogy mit hogy érdemes állítani, de nekem amúgy teljesen megfelel az alap beállítás. :DDD De majd próbálkozom.
Köszönöm a sok hasznos infót és véleményt, amit írtatok itt, egy ideje követem a topicot és sokat segítettetek a döntésben. :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#66029) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

1,5 hónapja használok egy 65"-es LG C1-et.
Valószínúleg EVO paneles, mert kikapcsolt és bekapcsolt állapotban is látszódik a rózsaszínes tinting a kijelző réteg miatt. Mértéke változik, hogy éppen milyen szögből nézem. Szemből is látni valamilyen szinten, normál tartalomnál csak fehér jelenetnél egy picit.
Tisztában vagyok vele, hogy ez EVO sajátosság, mint Mistubishiéknél a nagy légterelő, csak ott még jól is néz ki, de én ezzel most nehezen barátkozom, főleg, úgy, hogy láttam haver 55"-os C1-ét, ami teljesen homogén, és tinting mentes, valószínűleg az nem EVO.
Kérdésem az lenne, hogy volt már aki emiatt cserélt C1-ben panelt és EVO menteset kapott? Egyáltalán létezik még standard C1 csere panel?

[ Szerkesztve ]

(#66030) #72042496 válasza Grampy (#66029) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Tisztában vagyok vele, hogy ez EVO sajátosság"

Nem az, a tinting sajnos a WOLED kezdetei óta jellemző képhiba. Többeknél cseréltek emiatt panelt, de nincs garancia rá, hogy a cserélt panel miyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#66031) Vhiktor válasza tibcsi2012 (#65943) üzenetére


Vhiktor
veterán

Várom a hívásod :) Megcsináljuk, tökéletes lesz. :C
Nem lesz semmi baja a fekete csíkoktól

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#66032) wallace 234 válasza Grampy (#66029) üzenetére


wallace 234
őstag

Korábban írták, hogy Az Evo panel rétege elvileg jobban bírja a beégés ellen. okozza ezt a jelenséget! Szóval ez nem a tinting amit itt írnak neked! Ha zavar akkor kérj cserét, de szerintem ennyi kellemetlenség belefér ha jobban bírja a panel ettől.

(#66033) Celtis válasza Grampy (#66029) üzenetére


Celtis
veterán

Kikapcsolt állapotban tinting? :F

(#66034) #72042496 válasza Celtis (#66033) üzenetére


#72042496
törölt tag

Efölött én átsiklottam, ez tényleg khmm... furcsa. :)

(#66035) ΞΔGLΞ válasza Grampy (#66029) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sry, nem ide.

[ Szerkesztve ]

(#66036) Grampy


Grampy
aktív tag

Balika911: Nem általánosságban a tintingre értettem, hanem a pink tintingre. Leginkább bal és jobb szélen látható, úgy tudom, ez inkább az EVO tulajdonság. Vagy régebbi modelleknél is előfordult ez a fajta? Ott úgy tudom sárgás, és azúrkékes árnyalatok voltak.

wallace 234: Igen, rétegre tippeltem én is, csak párhuzamba hoztam a bekapcsolt állapotban lévő rózsaszínes tintinggel is, gondolom ez okozza.

Celtis: Kikapcsolt állapotában, ha a kijelző tökröződik, a visszavert felület rózsaszínes árnyalatú.

(#66037) Methox91 válasza Grampy (#66029) üzenetére


Methox91
junior tag

én úgy tudom csak a 77 colos c1 meg sony aj80 kapott evo panelt g szérián kivül.

(#66038) #72042496 válasza Grampy (#66036) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mindenféle volt korábban is amennyire én tudom. Nekem nincs olyan infóm, hogy a pink jellemzőbb lenne az EVO-ra.

#66037 Methox91
Az összes idei 77 és 83"-os panel új struktúrájú ha nem tévedek. Kisebbekből volt/van korábbi is, LG-be bármelyik kerülhet. De gondolom, idővel már ezeknél is inkább az új a jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#66039) wallace 234 válasza Methox91 (#66037) üzenetére


wallace 234
őstag

Bizonyos C1 modellek kaptak evo panelt, csak szoftveresen vissza vették a panelt.

(#66040) ojoba1 válasza koadam777 (#66017) üzenetére


ojoba1
csendes tag

Én frissítettem pár nap használat után. Hátrányát nem tapasztaltam Az utolsó update a hdmi-n rákötött 4k tartalmat működésre bírja ha nem volt jó. (Lehet rosszul fogalmaztam)

(#66041) Grampy válasza #72042496 (#66038) üzenetére


Grampy
aktív tag

Értem! És azt tudni, hogy az 55"-esnél miért nem látok rózsaszínes elszíneződést akár kikapcsolt, akár bekapcsolt állapotban? Ilyen szórás van a panelek között? Megnéztük havernál gray testtel, és középen egy ovális formában arányosan a szürke nem teljesen szürke, talán sárgába megy át, de ha csak nagyon oda koncentrál az ember, és alig látni. Nyilván nincs tökéletes panel. De pink hatást sehol nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#66042) Pro Koryak válasza wallace 234 (#66039) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Hogyan, mit vettek vissza? Mert tesztekben a C1 és G1 ugyan azt tudja/produkálja. :U

(#66043) #72042496 válasza Grampy (#66041) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szórás miatt lehet igen, ill. a nagyobb paneleknél előbb meglátszik a gond a homogenitással. Korábban is előfordult a rózsaszínes tinting.

Azt hogy érted, hogy kikapcsolva is elszíneződést látsz? Akkor teljesen feketének kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#66044) Grampy válasza #72042496 (#66043) üzenetére


Grampy
aktív tag

Nálam ilyen, és nem csak ezen a ponton, hanem az egész kijelző.
Ha nem tükröződik rá fény, akkor persze fekete.

[ Szerkesztve ]

(#66045) wallace 234 válasza Pro Koryak (#66042) üzenetére


wallace 234
őstag

Azért HDR nél látszik a különbség,
Lg55c1 628 cd/m² lg55G1 728 cd/m² valódi jelenetnél.
[link] szóval annyira nem azt produkálja a C1. Cirka 100 nit a különbség. De persze megint más a helyzet, hogy 10% os ablaknál mit mutat. Nem sok az Evo előnye, nem véletlenül vártak többet, de nem jött össze. Talán jövőre többet fog tudni.

(#66046) Grampy válasza Grampy (#66044) üzenetére


Grampy
aktív tag

Tartalomnál pedig ilyen.
Szemből sem teljesen homogén, de a táj eredeti színe a kijelző jobb oldalán kb 20%-ban látszik. Ahogy halad balra, úgy sárgás, majd rószaszínes. Második képnél pedig erősen látható miként erősödik, ha változtatom a betekintési szöget.

[ Szerkesztve ]

(#66047) hakydakillah válasza Grampy (#66046) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Nálam szintén G1, kikapcsolva ugyanilyen a felülete. Viszont bekapcsolva most néztem minden létező szögből, nem jelentkezik ilyesmi. Ha gondolod mond meg mit látok a fotódon (film, youtube, kép), vagy dobj rá linket, és lefotozóm ugyanazt nálam.

(#66048) Pro Koryak válasza wallace 234 (#66045) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ajánlom figyelmedbe a "HDR Results" részeket:
[C1] vs [G1] teszt :B
De itt sem jelentős a difi:
[link] vs [link]
Szóval az LG féle EVO panel csupán marketing maszlag vagy a C1 is azt kapott.

[ Szerkesztve ]

(#66049) wallace 234 válasza Pro Koryak (#66048) üzenetére


wallace 234
őstag

Elolvastam őket, elvileg 20% al tud többet, de azt írja nem nagyon vett észre különbséget. Ill teljes képnél volt egy kicsit jobb,ill apróbb dolgoknál tűnt fel. Így olvasva nem sok extra dolgot tud, ez az evolúció kicsit lassabb lett, de amerikai piacon egy darabig adtak, 5 éves beégés elleni Garanciát a G1 re. Szóval lehet valamivel tartósabb. Ki tudja európába mit adnak.

(#66050) Grampy válasza hakydakillah (#66047) üzenetére


Grampy
aktív tag

Remek azt megköszönném! Legalább lesz egy kis összehasonlítási alapom.
Pontosan ugyanezt a videót nem találom, egy pár hete fotóztam, de csináltam egy másik videóból képet. A forrást itt találod.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.