Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) so_ha válasza Lujo123 (#85000) üzenetére


so_ha
senior tag

A két modellév (2022-es, illetve a 2023-as) "G" széria a gyári specifikáció szerint különbözőek a panel méretei, illetve a súlya is (gondolom, hogy a micro lencsék miatt is lehet ez a különbség, így nem csereszabatos). Ez itt a 65"-os "G" spec:
65G2 TV tömege talp nélkül: 22,8kg; TV mérete talp nélkül: 1.441 × 821 × 24,3 (Szé × Ma × Mé mm)
65G3 TV tömege talp nélkül: 23,9kg; TV mérete talp nélkül: 1.441 × 826 × 24,3 (Szé × Ma × Mé mm)

(#85002) Lujo123 válasza so_ha (#85001) üzenetére


Lujo123
junior tag

Értem, akkor utalvány és új tv lehet majd a megoldás gondolom. Ha csak nem táraznak be 5 évre panelt.

(#85003) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Előrendelhető az LG-nál a 2023-as OLED széria, ajándék soundbarral: [link]

Persze falra már nem teszik fel, így számomra felejtős.

(#85004) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#85003) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ez elég jó ajánlatnak tűnik egyébként 759.990 Ft-ért:
LG OLED evo C3, 55'' 2023-as smart TV + ráadás LG SC9S

Nem tudom, hogy ez az SC9S mennyire jó/nem jó, de 300.000 Ft körül kapható, ami akár el is adható, ha nem kell.

Mivel nem vagyok jártas a témában, van esetleg valakinek tapasztalata, hogy az LG ad-e bármilyen garanciát ajándékra? Azt tudom, hogy a Samsung egy nagy semmit. :D

[ Szerkesztve ]

(#85005) torma1981 válasza ForRedGlory (#85004) üzenetére


torma1981
veterán

Én majd kíváncsi vagyok több tesztekre is. Nem mintha nem lenne jó nekem az 55CX. :)

(#85006) syIex válasza ForRedGlory (#85004) üzenetére


syIex
veterán

Van érdemi előrelépés a CX/C1/C2-höz képest?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#85007) abridabri válasza syIex (#85006) üzenetére


abridabri
veterán

Árban 2-3x szorzó, tudásban 0,1x .
[ LG C3 vs C2 OLED TV: should you UPGRADE? ]

[ Szerkesztve ]

(#85008) torma1981 válasza abridabri (#85007) üzenetére


torma1981
veterán

Azért ne hasonlítsunk árban, egy még nem is kapható és egy éve piacon lévő tv-t.

Most még persze nagyon drága, de rohamosan megy az lejjebb is.

(#85009) abridabri válasza torma1981 (#85008) üzenetére


abridabri
veterán

Amint megjelenik az előző genre meg jönnek a leértékelések , tehát hiába csökken majd az új ára ,pont annyival fog csökkenni az előző gen is. Ergo az árrés megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#85010) torma1981 válasza abridabri (#85009) üzenetére


torma1981
veterán

De nem ekkora. Annyira már nem fog csökkeni a régi ára mint az újnak. Tehát csökken a különbség.

(#85011) dgyuri0123 válasza ForRedGlory (#85004) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mitől jó ez az ajánlat? :N

"csak a zene van"

(#85012) ForRedGlory válasza dgyuri0123 (#85011) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Csak tipp, de talán attól, hogy ha valaki 55"-os C3-at venne bármilyen ok miatt, akkor kap mellé egy 300 ezres hangrendszert ingyen, ahelyett, hogy másol meg nem kap? :U

Biztosan rossz dolog. Az akciót jellemeztem és nem a korábbi szériához/tudáshoz képest írtam ár/érték arányban. Reméltem, hogy egyértelmű, de hát akinek semmi nem jó, az megveheti drágán ajándék nélkül is.

Az árát meg szerintem kár firtatni. Jó reggelt, 2023 van, inflációs csúcsokkal, minden sokkal drágább, mint régen volt.

[ Szerkesztve ]

(#85013) Celtis válasza 4264adam (#84989) üzenetére


Celtis
veterán

Equalizer? Nem inkább hangprojektor?

Biztos, hogy a tv-d támogatja a HDMI-ARC-ot (nem a samsung akármit) Ha jól kötöd össze - megfelelő HDMI portba és megfelelő kábellel - akkor működni fog.

(#85014) ricsip válasza ForRedGlory (#85012) üzenetére


ricsip
addikt

mikor 3 hónap múlva meg leesik a mostani bevezető ár mondjuk 300 ezerrel, persze hangcucc nélkül (amit hülye lenne bárki 300-ért megvenni hardveraprón egy ismeretlentől, ha boltban is ugyanennyi ráadásul az ajándék cuccra 0 nap garancia van szemben a bolti 2-3 évvel), akkor meg ugyanott van az ember, mint ezzel a kihagyhatatlan akcióval

-

(#85015) ForRedGlory válasza ricsip (#85014) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ennyi erővel akkor sosem veszel semmit, mert mindig lesz olcsóbb. Én a helyedben, ha leesett 300-ra, megvárnám, amíg 200 lesz, de akár utána már várhatsz 150-ig, hiszen úgysincs rá szükséged, mert akkor már régen megvetted volna. 150-nél meg felnyithatsz egy üveg sört, hogy meglett az év biznisze valamikor 2025-ben.

[ Szerkesztve ]

(#85016) ricsip válasza ForRedGlory (#85015) üzenetére


ricsip
addikt

baromságokat beszélsz, de mindegy. Árgrafikon alapján látszik mi a minimum, akkor lehet megvenni jó áron. Aki ezt nem várja ki, az 1. v. 2. nagy letöréskor is megveheti kicsit drágábban. "Ingyen"-re meg nem fog lemenni, hanem eltűnik a kínálatból, így a végtelenségig sem kell várni. :U

-

(#85017) ForRedGlory válasza ricsip (#85016) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Gondolom nem érezted a szarkazmust. Semmi baj.

(#85018) StoneBridge válasza *Tata* (#84811) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Ezúton is köszi a beállításokat, ezekkel az én szememnek tökéletes lett.

65" S90C (+S800B hangprojektor) 1 hetes tapasztalatok:
- QLED után (2019) elég látványos ugrás a kép minőségét tekintve (a fenti beállítások után)
- Bőven elegendő fényerő nappal is (28/50)
- Kisebb, komfortos távirányító
- Q-Symphony beállítással (TV+hangprojektor HDMI ARC) nagyon meggyőző a hang

Ami nem tetszik:
- Hangprojektor nélkül harmatos TV hangzás
- TizenOS új kezelőfelülete mintha visszalépés lenne, illetve a sebessége is lehetne jobb
- Xbox Cloud Gaming sajnos csak FullHD képes jelenleg, valamint az összkép olyan néhány játékban, mintha még az sem lenne meg

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#85019) 4264adam válasza Celtis (#85013) üzenetére


4264adam
veterán

EQ-ni akarom a Samsung A650-et LG A2-n. Ugyanez a típus soundbar megvan a nappali Samsung Q80T összeköttetésben is HDMI 2.0 kábellel és HDMI ARC porton mivel megy a CEC is és kapcsolható az eARC nem ennek kellene lennie a problémának.

Csak a TV beépített hangszóróit engedi az LG EQ-ni.

(#85020) Celtis válasza 4264adam (#85019) üzenetére


Celtis
veterán

Csak a TV beépített hangszóróit engedi az LG EQ-ni.

És ez így teljesen normális. Kizártnak tartom, hogy a samsung tv-den ez működne. Lehet, hogy ott nem szürke az EQ, de szerintem hatástalan az ARC-ra és az optikai kimenetre. Ellenőrizd.

(#85021) 4264adam válasza Celtis (#85020) üzenetére


4264adam
veterán

Samsungon pedig szépen megy, ha standard mode-ban van az SB. Itt látod, hogy minden megvan és be is jön a Woofer mint első lehetőség mellette pedig a többi frekvencia sáv. Így emelhető a beszéd frekvencia feljebb. Az itt beállított értékek vissza olvashatóak az SB távirányítóval is. Távirányítóval annyi a gond, hogy a teljes Treble együtt megy, ezért akartam az LG sávjait külön állítani.
Minden más SB modeban itt is szürke.

[ Szerkesztve ]

(#85022) *Tata* válasza StoneBridge (#85018) üzenetére


*Tata*
senior tag

Szia!
Örülök, hogy segíthettem vele.
Én normál módban használom, én ebben a módban találtam meg azt a képminőséget amit szeretek.
Lebeszéltem Vhiktor fórumtárssal ahogy tud jön kalibrálni.
Egyébként nagyon elégedett vagyok a tv vel.
A távirányító LG után furcsa volt, de nagyon jó.
A hangot nem próbáltam, az első perctől erősítő+ 5.1 ről megy.
De sokkal jobb hangot szolgáltat az erősítő felé mint az LG CX.

[ Szerkesztve ]

(#85023) Celtis válasza 4264adam (#85021) üzenetére


Celtis
veterán

Ez érdekes. Tudomásom szerint ilyen funkció nincs a HDMI CEC/ARC szabványban. Ez valamilyen samsung specifikus megoldás lehet, amivel a tv kommunikálja a soundbar felé az EQ beállításokat. De semmiképpen nem a tv módosítja a hangot.

Ez így biztos nem fog működni az LG tv-vel. Ha szükséges az ilyen sávonkénti beállítás, esetleg vidd át a soundbart a samsung tv-hez, állítsd be az EQ-t és vidd vissza a másik tv-hez. Remélhetőleg megtartja a beállításokat.

(#85024) 4264adam válasza Celtis (#85023) üzenetére


4264adam
veterán

Neked lesz igazad :R
körbejártuk az egészet és ha bele gondolok hogy mit jelent a Passthrough neked lesz igazad. Megpróbálom a Samsung TV-n menteni a dolgokat.

Emelett megvagyok elégedve a háló TU7000–> A2 cserével de év végén tuti feljebb megyek a C szeriára a BFI, teljes Judder mentesség, 120Hz és kicsivel magasabb HDR brightness miatt

[ Szerkesztve ]

(#85025) 4264adam válasza Celtis (#85023) üzenetére


4264adam
veterán

Bevált a “vidd át ötlet” :R

SoundBar tárolja ezeket a sávokat

[ Szerkesztve ]

(#85026) sittes79


sittes79
addikt

Hi,

2023 samsung oledekről van már bármilyen teszt?

szemezek egy 65S90C-vel...

(#85027) ForRedGlory válasza sittes79 (#85026) üzenetére


ForRedGlory
félisten

(#85028) tothbe


tothbe
addikt

Egy hosszabb keresgélés és végül némi szerencse folytán én is csatlakoztam az OLED TV-sek közé. Sikerült egy LG 65" C2-est beszerezni.
Olvasgattam az összefoglalót és nézegettem az ott linkelt videókat is és felmerült bennem a kérdés, hogy amit azokban a C1 kapcsán mutatnak az mind teljesen releváns a C2-re is?
Illetve igyekeztem szűrve végigmenni a régebbi hsz-eken is, de rengeteg van, így simán lehet, hogy nem jutottam el mindhez, ezért ha bárkinek van olyan javaslata, amit érdemes megfogadni vagy megcsinálni azt akár itt akár privátban szívesen veszem és előre is köszönöm. :R

By(e) Tothbe

(#85029) sittes79 válasza tothbe (#85028) üzenetére


sittes79
addikt

En is LG C2 felé mennék mégis csak, jobban teljesít ps5 mellett amiket olvastam, viszont ha jönnek az újak C3, G3 hátha lesz egy jó akció a tavalyi modellekre.

(#85030) Vhiktor válasza tothbe (#85028) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen, minden igaz C2-re is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#85031) SaitoX


SaitoX
tag

Ezekszerint a rózsaszínesedés már nem igazán tapasztalható C3-nál sem. (C2 vs C3)

(#85032) dgyuri0123 válasza SaitoX (#85031) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem tudom hogy és kik csinálják ezeket a videókat, de az én C2-m bizony nem ilyen. Ez is csak valami marketing fa..ság lehet, hogy az újat vedd, ne a "régit", miközben a C2 a világon mindenhol best buy-nak számít.

"csak a zene van"

(#85033) SaitoX válasza dgyuri0123 (#85032) üzenetére


SaitoX
tag

Nem tudom, nekem C8-ba a WBE panel amit raktak, az sajnos pontosan ilyen :(
El tudom képzelni, hogy C2-nél van ilyen is, olyan is.

(#85034) ForRedGlory válasza dgyuri0123 (#85032) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A youtube vagy bármilyen videó sosem adja vissza azt, ami élőben átható...

(#85035) blakey válasza SaitoX (#85033) üzenetére


blakey
titán

Korábban írtam, hogy mi lehet az oka. Az előző évi modellek már az új modellekhez szánt paneleket is megkaphatják, mivel a régit már nem gyártják, tehát C2 esetében, az idén gyártott példányok az új panelt kapják, ezért fordulhat elő az, hogy nem ugyanazt a hibát produkálják, mint az 1 évvel ezelőtt gyártottak, enyém is WBE EX és nincs rózsaszínes átmenet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85036) Gicz válasza SaitoX (#85033) üzenetére


Gicz
addikt

C2 az hivatalosan "EVO" technologiás, az meg csak WBE-vel van.

[ Szerkesztve ]

(#85037) Film válasza Farkassacred (#84962) üzenetére


Film
friss újonc

A szürke egységesség rendben lenne.
A fekete részletek megjelenítése hasonló a többi oledhez, biztos van valamilyen szintű "fekete zúzás"( egyébként a fekete szint 50, gamma 2.2, kontraszt 85).
A hideg felé hajló színhőmérséklet borzasztó (filmmaker, warm 50 ellenére).
A széria végén ennyire elkalibrálják a 55C22LB-t? Kalibráltatni nem érdemes, mert tintinges is a panel, jó lesz nekem majd egy tinting mentes is.
Amennyiben szerencsém lesz a pannellottón.
Szerintem elállok.
Aki visszaküldött LG-t, hogy pántolta újra a dobozt?

[ Szerkesztve ]

(#85038) Vhiktor válasza Film (#85037) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nagy szórás van a gyári kalibrációt illetően.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#85039) GeneraL_XTX válasza Film (#85037) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

sztem ne állj el, nagyobb macera. Hívd a szervízt és cserélnek otthon neked panelt benne.

(#85040) SaitoX


SaitoX
tag

C8-ról C3-ra egyébként megéri szerintetek váltani majd esetleg? Vagy inkább várjam meg a C4-et, ami már feltehetőleg MLA lesz?

HDR-t minimálisan használom csak, SDR brightness / tartalom tekintetében pedig azt mondogatják, hogy nem tapasztalnék különösebb előrelépést.

(#85041) Vhiktor válasza SaitoX (#85040) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sdr esetében nem igazán.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#85042) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!
Lehet nem ide tartozik, de hátha.
S95b Samsung tv n volt a források között a Synologi NAS, most nincs, wifi ki be kapcsán megvolt, semmi, NAS megy telon elérem, miként lehetne elérni?
Használtam remek volt. Köszi.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#85043) BubuHUN86


BubuHUN86
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem! Szóval adott egy 2020-ban vásárolt LG CX, és el szeretném adni, már nincs rá garancia! Igen ám de idén januárba cserélve lett az alaplap (erről kaptam is kézi szállítólevelet) tehát ezt tudom bizonyítani, de ugyanakkor cserélve lett a panel is halott pixelek miatt! Az alaplapra egyébként 6 hónap garanciát kaptam a panelre viszont 2 évet de erről nem kaptam papírt, viszont vásároltam egy szerviz távirányítót (kb. 800 üzemóra van benne)!
A kérdésem az lenne, hogy a leendő vevő hogy tudja érvényesíteni a panelre a garanciát ha nem kaptam papírt róla, az LG oldalán van regisztrálva a tv! Bocsánatot kérek a regényért és előre is köszönöm szépen a válaszokat! Az erő legyen veletek! :R

(#85044) junior19 válasza BubuHUN86 (#85043) üzenetére


junior19
senior tag

Szerintem sehogy.
Egy dolgot nem említettél. Még garanciális volt a tévé a panel csere idején?
Mert ha igen, akkor azt a garancia papíron rögzíteni kellett volna.
Ha nem, s csak méltányoságból cserélte az lg, az további kérdéseket vet fel a garanciával kapcsolatban.
Ilyen esetben nem jár további garancia, örülj, hogy kicserélték.
További garancia csak akkor jár, ha fizetsz az alkatrész cseréért, de mivel méltányossági okból cserélték, nem ad az lg ilyenkor garanciát.

De a kérdésedre visszatérve, max az lg-vel tudod lejátszani, hogy egyáltalán járt volna-e garancia a cserepanelre, s azt hogyan tudod a későbbiekben érvényesíteni.

codec project

(#85045) BubuHUN86 válasza junior19 (#85044) üzenetére


BubuHUN86
csendes tag

Az alaplapért fizettem csak, de meglátta a szervizes srác a rengeteg halott pixelt és még aznap megrendelte az új panelt! Nem volt garanciás a tv már akkor!

(#85046) bigdigit válasza pkaresz (#85042) üzenetére


bigdigit
addikt

A NAS-t próbáld ujrainditani. Nekem se látja mindig a routerre akasztott vinyót samba-n . Ilyenkor router restart és jó.

(#85047) pkaresz válasza bigdigit (#85046) üzenetére


pkaresz
senior tag

Ok. Ki fogom próbálni.
Köszi.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#85048) vata666 válasza pkaresz (#85042) üzenetére


vata666
tag

Szia. Húzd ki a konnektorból 10-15 percre a tvt. Utána elvileg jó kéne legyen. És a NAS t sem árt újraindítani.

[ Szerkesztve ]

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#85049) Celtis válasza bigdigit (#85046) üzenetére


Celtis
veterán

A tv csak DLNA megosztást lát, samba-t nem. A média szervernek kell a nas-on futnia.

(#85050) ricsip válasza Celtis (#85049) üzenetére


ricsip
addikt

Kíváncsi volnék (ha ez az ócska PH fórummotor tudna szavazást), hány ember érti innen, mi a különbség egy SMB (Samba vagy Windows) megosztása és egy DLNA médiaszerver megosztása között.
Amúgy szégyen h. egyik tv sem képes SMB megosztast kezelni. Csak persze fosik a tv-gyártó, meg a lotyó ágyasaik a sztrím cégek, hogy az üzletüket rontaná ha belepakolnák a tv-be. Így az érdekcsoportok hallgatólagos megállapodása miatt nem lesz.

[ Szerkesztve ]

-

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.