Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) b. válasza magickonfig (#90998) üzenetére


b.
félisten

Philipsre tudsz csak Kodi-t.A kép kalibrálás után vagy megfelelő beálítással lesz jo DoVi alatt,márkától függetlenül.
Philipsen nekem a kalibrálás óta tökéletes a Dovi,elötte nem tudtam belőni maradéktalanul.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#91002) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

kb 2,5-3m-re OP lenne egy 77-es tv?

(#91003) magickonfig


magickonfig
tag

Kodi élet mentő volt , ha akartam nézni az elmúlt 2 évben 4k HDR, HDR10, Dv filmeket a Philips oled tv-n.
Ha a Samsung vagy az Lg nek vinni fogja ezeket a filmeket nem lesz szükségem rá.

(#91004) Quadgame94 válasza torma1981 (#91002) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Nope. Csak immerzív. Én is akkorát akarok és ilyen távra. Mindenki más de nem akarok 4+ méterről tévézni :D

(#91005) Mauzes válasza torma1981 (#90997) üzenetére


Mauzes
őstag

Wtf? Munkadíjat ki kell fizetni, miközben garancia alatt hibás lett a panel (azaz hibásan teljesítettek)? Ez jogszerű egyáltalán? Szerintem még a kiszállásj díj sem biztos, hogy az.

(#91006) torma1981 válasza Mauzes (#91005) üzenetére


torma1981
veterán

Nem tudom, hogy jogszerű, de ez van most náluk. Lejárt a hivatalos 2 év garancia a tv-re, de panelt tavaly cseréltek benne. Tehát még jövő év végéig garis a panel, Most megint sajnos nem oké, erre írták, hogy ki kell fizetni a munkadíjat, kiszállást. Vagyis a szervizes srác mondta. Amikor felhívtam a LG ügyfélszolgálatát ott is ezt mondták, de utána mondta a csaj mégsem kell fizetni érte. Most akkor vagy csak nekem döntöttek így vagy nem értem. Valóban furcsa az egész. Ha valami garanciális, hiába csak egy fő alkatrész akkor miért kell fizetni?? Ügyfélszolgálat váltig állítja, hogy most ez van náluk. Csereutalványt sem adnak, mert már a TV nem garanciális csak a panel az. Nem is értem.

És nézzétek meg:
Ugye G3/G2 3év+2év panel garanciát kapott.
ÉS mit írnak kisbetűvel??

*5 év kijelző panel garancia (3+2 év): A kötelező jótállási időn felül további 2 év korlátozott jótállást vállalunk a készülék kijelző paneljére. Az esetlegesen felmerülő további alkatrészeket valamint a munka- és kiszállási díjat ki kell fizetni. Most itt ti mire gondoltok? Mert nem egyértelmű. Az felmerülő alkatrészek okés 3 év után, de a munka-és kiszállás díja mire vonatkozik? Az felmerülő alkatrészek javítására vagy a panelcserére?? Marhára nem egyértelmű.

**A kijelző panelra vonatkozó 5 év (3+2 év) garancia a 88Z2, a 77Z2, a 83G2, a 77G2, a 65G2 és az 55G2 típusokra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#91007) Yodamest válasza Mauzes (#91005) üzenetére


Yodamest
addikt

Dehogy kell fizetni, garanciális hiba. Szerintem arra gondolt, hogy ha lejár a garidő, DE a panel még garos és MÁS hibája van a tv-nek mint a panel, akkor kell mert az már nem garos. (pl valamilyen elektronika, ami nem része a panelcserének)

[ Szerkesztve ]

(#91008) Yodamest válasza torma1981 (#91002) üzenetére


Yodamest
addikt

Sosem tud elég nagy lenni, amit a lehetőségeid engednek, annak megfelelően a legnagyobbat kell venni. Én is vennék 77-est, de a szoba adottságai miatt nem lehet, mert nem tudnánk kinyitni az ajtót akkor. Cserébe az 55-öst kb 1 méterről nézem a PC előtt, nah ott megvan az immerzió.

(#91009) torma1981 válasza Yodamest (#91007) üzenetére


torma1981
veterán

De kell ezt mondja az LG ügyfélszolgálat. Kérdezzetek utána. Én is teljesen ledöbbentem.

(#91010) hunspikey válasza torma1981 (#91002) üzenetére


hunspikey
őstag

2.60-ról nézek 77-est, bárcsak nagyobb lenne! :F

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#91011) Yodamest válasza hunspikey (#91010) üzenetére


Yodamest
addikt

beteg vagy :DDD

(#91012) Yodamest válasza torma1981 (#91009) üzenetére


Yodamest
addikt

Mondom ez akkor van, ha a panel garanciális, de az amit cserélni kell nem. Ha úgy lenne ahogy mondod, akkor nekem is fizetnem kellett volna amikor voltak kint panelcserén nonszensz.

(#91013) Mauzes válasza Yodamest (#91012) üzenetére


Mauzes
őstag

Csak tudja a user, hogy panelt cserélnek vagy nem panelt cserélnek, nem? :)

(#91014) torma1981 válasza Yodamest (#91012) üzenetére


torma1981
veterán

Hidd el ezt mondták a ügyfélszolgálaton. Telefonon is. Utána beszélt a felettesével és mondták, hogy nem kell fizetni. Nem tudom miért, de arra hivatkoztak előtte, hogy már nem garanciális a tv, csak a panel. Én meg mondtam, nem értem mit mond, mert a panel a hibás, miért kellene fizetni. A kaposvári LG szervizes is ezt mondta. Utána hívtam fel az LG-t, hogy mi van?? Fizetni mire?? Vicc. Erre tartásba kapcsoltak és utána a hölgy mondta, hogy mégsem kell fizetni felettese mondta. Hívták a szervizt, és utána hívott a kaposvári srác, hogy nem kell fizetni így döntöttek. De én a honlapom nem is találok semmi olyat, hogy fizetni kell a garancia időn túl lévő tv-re, de amit cserélni kell főelem pl panel arra van még garancia.

2020 decemberi vásárlás a tv. 2x cseréltek benne panelt ez lenne a 3.dik. Tavaly cseréltek decemberbe benne utoljára panelt. Mindent láttak a rendszerben, még is erre hivatkoztak, hogy ki kell fizetni a kiszállást, munkadíjat.

[ Szerkesztve ]

(#91015) szkutyi válasza torma1981 (#91014) üzenetére


szkutyi
őstag

Mi a baja amúgy?3. Csere?durva

(#91016) Yodamest válasza Mauzes (#91013) üzenetére


Yodamest
addikt

Nem feltétlen, nekem is most pl megint előjött a villódzás, lehet belső szalagkábelt kell cserélni nem panelt. Sokszor nem tudható.

(#91017) Csandi válasza magickonfig (#90998) üzenetére


Csandi
őstag

C2-vel nekem semmi olyan problémám nem volt a sötét jelenetekkel mint amit leírtál.

KODI pedig ahogy mondták nincs egyikre sem, de ha az mindenképp kell akkor szerintem (nem biztos) Sony-ra van, csak az meg nyilván zsebbenyúlósabb.

(#91018) torma1981 válasza szkutyi (#91015) üzenetére


torma1981
veterán

Vízszintes csíkok szabályosan a elosztva. Főleg sötét jelenetnél látszik. A szürke is nagyon inhomogén.

(#91019) Laraxior


Laraxior
titán

Nem nagyon adja vissza a fotó, de besza-behu érzés...
Top Gun: Maverick, 4k, h265, hdr.
:Y

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#91020) bbuffy válasza Laraxior (#91019) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ultra :C

itt, egyenlőre még állványon, mert kell egy fix konzol hozzá. A kinyithatón nagyon lebeg :D
Mindent kitúrt, azt sem tudom hova rakom az álló dobozokat.
77/65:

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#91021) magickonfig válasza bbuffy (#91020) üzenetére


magickonfig
tag

A Dead Space Remaket könyörgöm próbáld ki rajta és jöhetnek a fotók :)
Kináncsi vagyok hogy jeleníti meg az egyik kedvenc játékomat a qoled :R

(#91022) bbuffy válasza magickonfig (#91021) üzenetére


bbuffy
senior tag

Mindenképp :)
Addig jobb kép picit:

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#91023) Swami válasza bbuffy (#91020) üzenetére


Swami
senior tag

Triangle Quartet, Musical Fidelity, Marantz, Thorens (?) - látom fel vagy készülve! 😀

[ Szerkesztve ]

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#91024) bbuffy válasza Swami (#91023) üzenetére


bbuffy
senior tag

Linn :) De igen, szeretem ha jól szól a minden is.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#91025) szkutyi


szkutyi
őstag

Na oledesek!
Kérnék valamit..
Van a viragboltban egy oppenheimer cimű realse, 84gb mérettel
Nos a kérdésem hogy nálatok is (fuggetlenül milyen tv) villodzik??nem mint a stroboszkóp, de a háttér az ég a stb enyhén villodzik...egyébként le estem a székről olyan a látvány....
Nekem telefonom és LG c3 látszik a tünet!
Köszi ;)
Up: 51 gigás No1 realse is villog

[ Szerkesztve ]

(#91026) Vhiktor válasza magickonfig (#90998) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha jól be van állítva a tv akkor mindkét tvn tökéletesen látszódik aminek látszódnia kell. C3-nál alapból black crush van, S90C-nél nem. Kalibrálás után midnkét tvből a maximumot lehet kihozni.

Azt azért hozzáteszem, hogy a hdr és dv filmek sötét szobához készülnek. Nem csak a nagy fényerőről szól a hdr/dv hanem a megfelelő sötétek megjelenítéséről is. Szóval aminek sötétnek kell lennie az az is lesz. Filmeknél van amikor az a cél hogy allig kivehető legyen ami történik. Ez nem baj, az a baj amikor balck crush van, tehát vesznek a fekete közeli részletek.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#91027) magickonfig válasza Vhiktor (#91026) üzenetére


magickonfig
tag

Köszi! Ha jól veszem ki szavaidból te is a C90s-t javaslod képminőség szempontjából ? mint profi kalibrátor a Samsung túlszaturált szineit is helyre lehet kicsit pofozni? :)

(#91028) Dareiosss válasza magickonfig (#91027) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Moviemaker mode alapból egész jól be van rajta állítva. Nekem nagyon bejön a 77S90c rossz szavam nincs rá.

(#91029) boborján2 válasza szkutyi (#91025) üzenetére


boborján2
tag

Bár az oledeseket szólítottad (én nem az vagyok) ,de megírnád hol látható ez leginkább.
Még csak bele nézegettem, nem láttam hibát de kíváncsi leszek melyik résznél kell figyelni.
(droid tv , vimu player , DolbyVision)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#91030) szkutyi válasza boborján2 (#91029) üzenetére


szkutyi
őstag

Pl 1:13:53 tol 3mpig háttérben szekrenyek
Nem mondanám hibának...egész filmben jelen van, hol kevésbé hol nagyon...hol az egész ég, hol csak egy szekrény. :)
Persze nem csak az oledeseknek szól, csak a csoport miatt tettem így fel a kérdést :)
Köszi hogy te is meglesed!

[ Szerkesztve ]

(#91031) Quadgame94 válasza szkutyi (#91030) üzenetére


Quadgame94
senior tag

10p neztem belőle C2-n, de nem láttam yemmit. Ugyan az a 84 GB változat. PC-n néztem.

(#91032) Vhiktor válasza magickonfig (#91027) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mindkettő tv nagyon jó. Samsungnak homogénebb a képe és a színek fényereje is nagyobb, de nincs dolby Vision támogatás és nem is lesz. Az, hogy melyik a fontosabb Neked kell eldönteni.
Mindkettő tv-vel jól jársz. Ha játszól is rajta akkor LG.

Természetesen helyre tehető a Samsung is kalibrálás után. Ez a samsungons túlszaturált kép, már egy ideje csak városi legenda (ha megelelő képmódban van használva). Viszont a game módja az valóban borzasztóan túltolt gyárilag.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#91033) szkutyi válasza Quadgame94 (#91031) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszi.azota mások is jelezték hogy látják, különböző eszközökön.
Itt elég jól megfigyelhető.: 1:13:53 tol 3mpig háttérben szekrenyek

(#91034) bbuffy válasza Vhiktor (#91032) üzenetére


bbuffy
senior tag

A game mód tényleg borzalom. mit lehet azzal csinálni?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#91035) Vhiktor válasza bbuffy (#91034) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kalibrálni :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#91036) magickonfig válasza Vhiktor (#91035) üzenetére


magickonfig
tag

Gondolom van is egy "ismerősöd" akit tudnál ajánlani erre a célra ( csak vicc :) ).
Köszi a tájékoztatást a 2 tv vel kapcsolatban. Nekem kb .70%film 10% youtube 20% játék.
Samsungnál ha nem game üzemmódban játszom akkor is enged 144hz-en játszani és nem lesz erős ghosting ? Erős utánnahúzós ghostingtól kivagyok...

LG-nél én is úgy olvastam mintha a respons time-ja pár ms-dal jobb, de ha nem észrevehető a különbség a 2 tv között, megfelel a Samsung is.

ui. egyébként a game üzemódot sose szerettem a Tv-ken.Ennél a Philips is iszonyat nagy a kontraszt , túlszaturáltság és kiveri a szememet , ha HDR üzemmódban van a játék. A tesóm 4 éves LG B tévéjén is zavaró a game mód.

(#91037) Vhiktor válasza magickonfig (#91036) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem csak game modeban működik a 144 hz, ha működik. Sokszor egyedi felbontást kell hozzá készíteni Windowsban.

Elsősorban világosban vagy sötétben használnád?
Ha fontos számodra a dv akkor lg.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#91038) apszi válasza Vhiktor (#91037) üzenetére


apszi
őstag

Az mondjuk érdekes, hogy S90C-nél, csak 4K esetében van 144Hz, minden egyéb felbontáson 120Hz (rtings szerint), ami persze nem válóok, de aki ez miatt venné, az csalódhat..

[ Szerkesztve ]

(#91039) ρσгτσ válasza Vhiktor (#91035) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Tudsz dobni egy linket, amin jól kalibrálnak game mode -ra? S90C -re. Ami szerinted tényleg jó beállítás. HDTVTest -nél nem láttam videót. Jó lenne, ha figyelembe venné a konzolok képességeit is.

Illetve valószínű hülye kérdés...nála is lehet külön kalibrálni az SDR és HDR tartalmakat, mint LG -nél?

Nálam most LG OLED -et vált, leginkább gaming -re. LG is marad, csak innentől másra lesz használva. A Samsung még nincs nálam, majd kedden érkezik.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#91040) magickonfig válasza Vhiktor (#91037) üzenetére


magickonfig
tag

Sötétben . A Dv-t szeretem, de meg vagyok nélküle, ha a Samsung átrakja HDR formátumba a filmejimet.

(#91041) Vhiktor válasza ρσгτσ (#91039) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hdr játék esetén a szint vedd le 14-re, ezzel már sokat segítesz.

Természetesen SDR és HDR külön kalibrálható mind film es mind játék módban. :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#91042) Vhiktor válasza magickonfig (#91040) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hdrkent fogja lejátszani, de az esetek nagy részében bukod a dinamikus metaadatot ami azért nem mindegy. Lesz pár anyag mit hdr10+-ban fog vinni, ez a jobbik eset.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#91043) hunspikey válasza Vhiktor (#91042) üzenetére


hunspikey
őstag

Ez egyébként a valóságban hogy zajlik? Tehát az a része, hogy a DoVi-t nem ismerő TV honnan tudja, hogy milyen egész filmre érvényes fényességi adattal kell végig tolnia a műsort? Vagy ez az anyagban mint metaadat szintén meg van adva, a TV csak előveszi és alkalmazza?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#91044) ρσгτσ válasza Vhiktor (#91041) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Köszi. Arra majd külön figyelek. Néztem néhány tesztet. Gyanítottam, hogy erre szükség lesz.

De még csak felületesen néztem körbe,...keddig majd jobban elmerülök a témában.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#91045) magickonfig válasza ρσгτσ (#91039) üzenetére


magickonfig
tag

Megkérdezhetem ,kimondottan játékra ,mért döntöttél a Samsung s90c az LG helyett ?
Jobb áron jutottál hozzá?

(#91046) Quadgame94 válasza hunspikey (#91043) üzenetére


Quadgame94
senior tag

A DoVi és a HDR10, 10+ tónus leképzési fornátumok. Vagyis az adott metaadatból képzi le. Eleve tudja a tv hiszen felismeri hogy DV. Természrtesen képes lenne rá de a Samu nem akar licensz díjat fizetni a Dolby-nak.

(#91047) ρσгτσ válasza magickonfig (#91045) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nálam 2 TV van a nappaliban. Az egyik leginkább gaming TV, másik pedig nagyjából minden másra való. Többek között arra is, hogy a gyerek mesét nézzen, de néha megy rajta cloud gaming is...stb...stb.

Előbbi feladatot a C1 látja el, utóbbira pedig egy Samsung Mini LED -et vettem. A Samsung megmakkant garancián belül, így kaptam egy csereutalványt. Néztem pár opciót, teszteket, egyebeket, és végül maradtam a Samsung -nál. Vagyis a fent említett modellnél. Jobban tetszett a Samsung, meg már eleve van egy LG a szobában.

Nagyjából ennyi a történet. :) Egyébként LG -n én sem használom a DV -t, illetve az ilyen játékhoz kapcsolódó auto-HDR opciókat sem konzolon. Szóval a DV sem hiányzik, és HDR is csak akkor megy, ha normálisan meg van csinálva. Mert sajnos ez sem mindig jön össze a játékoknál.

Series X és PS5 fut nálam, tehát PC -t nem használok. Illetve volt két évig Switch OLED, de annak meg nagyjából mindegy mire van kötve. :D

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#91048) Vhiktor válasza hunspikey (#91043) üzenetére


Vhiktor
veterán

Tartalmazza a dv, ha meg, nem akkor a tv választ magának egyet ami az alapértelmezett a számára.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#91049) magickonfig válasza ρσгτσ (#91047) üzenetére


magickonfig
tag

Köszi!
Ugyan ez a tapasztalatom ha Pc-n játszanék az Oleden Tv-n. Zavar a HDR, pedig állítgattam a játék menüjében a fényerőt és az intenzítást. Lehet ez megszokás kérdése vagy állítanok kéne még valamit. Iszonyat látványos hogy fényesebb minden és színesebb, de a szemnek szinte már kellemetlen tud lenne. Kimondottan a saját tapasztalatom alapján persze.

(#91050) Vhiktor válasza magickonfig (#91049) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pcn még mindig nem igazi a hdr játék.
Nézd meg q tv beállításait is, minden dinamikus vacak legyen kikapcsolva. Állítsd hgig-re.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.