Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) madkiller válasza norbertoth (#70966) üzenetére


madkiller
őstag

Próbáld meg áramtalanítani a tvt.

(#71002) alaves válasza 1stVikman (#71000) üzenetére


alaves
addikt

"az androidtv limitációja, hogy csak 60hz-et tudnak lejátszani az alkalmazások"
Szerintem ez csak az app-okra lehet igaz. Azt gondolom, hogy a Philips TV-k belső lejátszója azonos, független az alkalmazások limitjétől, akár saphiOS, akár android az operációs rendszere. Az OLED754 (saphi) és a C1 (webOS) médialejátszója is kadenciahelyes.
De javítsatok ki, ha tévednék.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#71003) bnorci71 válasza alaves (#71002) üzenetére


bnorci71
addikt

hogy lehet kideríteni a kadencia helyességet?
Már ha nem áll rá az ember szeme erre mert nekem aztán fel nem tűnik

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#71004) Ren Hoek válasza viera (#70997) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Amazonon már elő lehet rendelni, Április 11 az 55-ös nem is rossz áron megy.

Kérdés megéri-e? Mondjuk egy C1 65-höz képest.

Samsung QD OLED
[link]

Ha nem látszana US régió miatt.

(#71005) alaves válasza Ren Hoek (#71004) üzenetére


alaves
addikt

A tesztekből majd kiderül, én várnék... [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#71006) 1stVikman válasza alaves (#71002) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ezt megerősíthetné vagy cáfolhatná valaki. :U

Másik kérdés.
Szerintetek megéri a felárat a 806-os Philips a 706-tal szemben?
Az általam talált különbségek a 806 javára :
-4 oldalas ambilight vs 3 oldalas
-Fém, háttérvilágításos, bőr hátlapos távirányító
-talp kialakítása minimális dizájn eltérés
-calMAN ready

Ezekből nekem a távirányító lenne szempont, de ~160€ a differencia árban, amit mellett nem tudok elmenni .
Vagy lehet utólag a 706-hoz venni a szebb távot?

(#71007) Pro Koryak válasza alaves (#71005) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Jaja, majd a részletes tesztek után kiderül mit tud.
Mire ideér nálunk simán lesz 1misi az 55"-os, a 65" meg 1,4misi, szóval ezt is beszopjuk, éljen. :DD

(#71008) alaves válasza bnorci71 (#71003) üzenetére


alaves
addikt

Belső lejátszóknál szerintem sehogy. Ha nincsenek 'micro' akadások, akkor jó.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#71009) Kisszaboo válasza 1stVikman (#71006) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

806: jobb fényerő, és jobb szoftver.

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#71010) viera válasza alaves (#71005) üzenetére


viera
őstag

Ez így van,még várni kell vele. :)
Meglátjuk addig mennyi lesz egy 77-es LZ1500. :))
Néztem a Sony A80-at is meg a 90-et.De elég húzós az A90 is,nem tudom megér e annyival többet mint a 80-as mert jóval drágább.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#71011) anrab válasza 1stVikman (#71006) üzenetére


anrab
addikt

A procit nézd még meg hogy melyik generáció.
Vehetsz utólag távirányítót. Felhívod őket és megrendeled.
(160€ :D )

(#71012) Celtis válasza alaves (#71002) üzenetére


Celtis
veterán

A sony esetén ez a limitáció a gyári videólejátszó alkalmazásra is vonatkozik. Nekem úgy tűnik, egyedül a tv "alkalmazás" képes natívan kezelni az 50i-t.
Sajnos az említett film mód beállítással is a tv csak a 24fps anyagokkal bírkózik meg jól, ha már 50i-t próbál pl. a Kodi lejátszani, akkor vannak furaságok (használhatatlan). A YT-on sem láttam még 50p-s videót egyenletesen lejátszani, igaz nem mostanában játszottam vele.

Próbáltam most rákeresni, és úgy látom egyes gyártók ezt a saját rendszereikben megoldják (pl nvida shield). A Philipset nem tudom, az rtings sem teszteli. A Kodi video beállítás oldalt érdemes lehet megnézni, hogy milyen opciókat mutat. De nem biztos, hogy az mérvadó.

Egy 50p-s vagy 50i-s anyaggal érdemes lehet tesztelni. Ha nincs időnként döccenés, akkor jó.

A fentiekkel kapcsolatban a tévedés lehetőségét fenntartom. Leginkább egy korábbi droidos sony lcd-n tapasztaltakon és utánajáráson alapul, de a cáfolatával még nyomokban sem találkoztam.

(#71013) 1stVikman válasza Kisszaboo (#71009) üzenetére


1stVikman
senior tag

Jobb szoftvert miből gondolod?
Szögre ugyanaz a hardver, specifikációk alapján.

Anrab
Processzor papíron egyforma.

Edigital/emag-ba küldött most vissza innen valaki 55"-est?

(#71014) blakey válasza Kisszaboo (#71009) üzenetére


blakey
titán

A szoftver ua., sőt ezeknek a TV-knek mint ua. a szoftverük: :)
OLED986, OLED936, OLED806, OLED856, OLED876, OLED706, PML9636, PML9506, 9206, 9006, 8506, 8536, 8546, 8556

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71015) b. válasza 1stVikman (#71006) üzenetére


b.
félisten

Attól függ mennyi az a felár. Nálam 100 ezer volt még, annyit nem ért meg de 50-60 ezret összességében megérhet a kissé magasabb fényerő és távirányító miatt.
Plusz ha falra megy 4 oldalas az ambi,amúgy asztalon mindegy.
Még annyi hogy a tv tudja a kandencia helyes lejátszást, elméletileg itt [link] ( Google fordító)tesztelték és a tesztnél még néha megakadt de állítólag az azóta kijött frissítéssel már orvosolták ezt is. ha megmondod hogy teszteljem le szívesen megnézem neked.
Amúgy 4 K 120 Hz-n 7,4 ms a késleltetése , az elég lol.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71016) Multibit válasza 1stVikman (#71000) üzenetére


Multibit
veterán

Mert ha így is, úgy is kellene külső lejátszó...
Kell! Az sem érdekel, ha sokan fikáznak ezért, de tartom a véleményemet. Olvasom itt (és máshol) a sirámokat a belső lejátszók korlátai miatt. Az emberek beruháznak egy remek OLED tévére, de a hozzá illő lejátszó beszerzése már fájós. Inkább elviselik a DTS hiányt, a DLNA korlátait, a tévés Plex kliensek nyűgjeit, stb, stb. 2011 óta van "lapostévém", de a média playerem hamarabb megvolt, mint a tévém! Tovább megyek, eleve olyan média playert vettem mindig, ami hálózatról képes lejátszani. Nem vagyok hajlandó görcsölni pendrive-val, HDD-vel. Persze tudom, sokan dafke elutasítják ezeket az úri huncutságokat.

[ Szerkesztve ]

(#71017) norbertoth válasza madkiller (#71001) üzenetére


norbertoth
senior tag

Köszönöm, tesztelgetem :)

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#71018) b. válasza Multibit (#71016) üzenetére


b.
félisten

+1! :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71019) morgulfz


morgulfz
tag

Sziasztok! Tudtok valami jó beszerzési forrást LG C1 re, 3 év jótállással amit esetleg a google nem dob ki?
Köszi

(#71020) 1stVikman válasza b. (#71015) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ha kedden eljutottam volna a rendelésig, akkor nem lenne már kérdés. Akkor ~20€ volt a difi. De azóta korrigálták az árakat és a 706-os 100€-val olcsóbb, a 806 meg 40-nel drágább lett.
Így már azért dilemmázok kicsit rajta. :B

Multibit
Amlogic box+CE elég lehet vagy valami komolyabb?
X96 max plus van, de az menne a hálóba a régi tv-vel.

(#71021) b. válasza 1stVikman (#71020) üzenetére


b.
félisten

140 Eurot nekem megérne a jobb fényerő és a távirányító, de ez a te pénzed, neked kell döntened.Amikor én vettem azért több mint 100K volt a két modell között ,azt hiszem 120 ezer.( 539 vs 659)
Én azért amikor megfogtam előszőr a 706 távirányítóját erősen nekikeseredtem. :DDD Most már túl vagyok rajt, de akkor az 50 ezer forint difit nem tartottam volna soknak, főleg hogy jár mellé némi plusz fényerő.. Bár nekem még a 706 is néha sok, vagy inkább nem tartom kevésnek. Valószínűleg HDR/ DV mellé azért jobb lenne az 1500 nit de azt meg a 806 sem tudja de azért 100 nittel beljebb van. :)
A kép és a panel amúgy pazar ezen is. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71022) T560i


T560i
tag

Sziasztok! Na a mai nap margójára, Média Marktos látogatásom, visszavittem a c1 et. Leadtam,mondom a csávesznak, aki samsungos pólóban odajött,hogy Philips tv szeretnék helyette! Erre ő hát a Philips az nem igazán jó mert szar az android akad a kép az ambilight is szar benne mert isten tudja miért,szóval 5 percig halgattam kb a monológot,amikor megállt megkérdeztem van tv vagy nincs! Aztmondja nincs és otthagyott! Îgy készüléket nem vettem a pénzt visszaadták! Egyébként a kollegája is bunkó volt! Îgy hazajöttem és berendeltem neten a 806/12 őt!😉👍

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

(#71023) HUNgabus válasza T560i (#71022) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Ezek a mai "szakértő eladók" már nem a régiek.

Emlékszem mikor a haverom még a megboldogult Electro World-be dolgozott a TV osztályon, nekik még vizsgázniuk kellett a TV-k specifikációjukból, plusz volt tréning ügyfélkapcsolat, öltözködés, stb. De ezek a maiak... pénteken belép, hétfőn már szakért és azt se tudja merre van előre.

Engem tavaly 2x le akartak beszélni a 65" TV-ről mert 4m-ről nézve az túl nagy, jöttek mindenfajta okoskodással, képátló x vmi, bla, bla, bla.

Aztán amikor mondtam nekik hogy a 150" vásznat nézem 5m-ről még le is hülyéztek :)

( persze otthon kiderült hogy még a 65" is kicsi a nappaliba, ezért is cserélném le idén 75" OLED-re )

[ Szerkesztve ]

(#71024) Kisszaboo válasza T560i (#71022) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

Ez melyik Média volt?

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#71025) undercover


undercover
senior tag

Üdv! Nem tudjátok jön Magyarországra a Samsung OLED TV?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#71026) DamianB válasza HUNgabus (#71023) üzenetére


DamianB
őstag

Engem is próbáltak az egyik médiaban lebeszélni hogy 3m + méterre sok a 65 és mit felraktak láttom hogy majdnem eltűnik az a tv ;]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#71027) 1stVikman válasza b. (#71021) üzenetére


1stVikman
senior tag

Akkor neked 706 van? Mekkora? Meg vagy vele elégedve?
Első oled lenne nekem.
Még megálmodom holnapig, hogy mi legyen. :)
Vonz a jobb távirányító, de a felár sok.

(#71028) Torres13


Torres13
csendes tag

Sziasztok, pár hete csatlakoztam az oledesek táborához egy Lg a1-el. Van esetleg aki ilyet néz otthon? Kicsit tanácstalan vagyok a képbeállítással pedig már nem az első tv-m. :)

(#71029) T560i válasza HUNgabus (#71023) üzenetére


T560i
tag

Pontosan ezek olyan,sablon dumák! Nem tudott lebeszélni róla!😉👍Maradt a Philips😉

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

(#71030) T560i válasza DamianB (#71026) üzenetére


T560i
tag

😉👍

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

(#71031) koadam777


koadam777
csendes tag

Sziasztok,
Főként LG Oled C1, de akár más típusú, márkájú Oled tulajokat szeretném kérdezni, hogy valaki tapasztalt olyat, hogy vásárlás utáni használat során hófehér, tinting mentes a panel, viszont bejáratás után, 2-3 hét után megjelent pirosas kékes zöldes tinting?

Őszintén el vagyok keseredve, ez a 2. 55-ös LG C1, ami nálam van, az első tintinges volt, piros elváltozás volt szemből is. Ennek a 2. LG-nek megörültem az elején, mert semmi nyomát nem találtam, pedig már tudtam mit keresek. Oldalról megnéztem, minden szögből, de semmi. Most viszont 3. hét használat után balról nézve bal oldalt pirosas jobb oldalt kékes, átülök másik oldalra akkor jobb oldalt pirosas és bal oldala kékes.
Középről aláírom nem rossz a panel, az alsó sávban látni egy picit, de többen nézzük a tv-t, nem lehet mindig tökéletesen középről nézni és már kis szögből is van színváltozás.
Normál tartalomnál is sajnos észrevehető, főleg focimeccsnél.

Szerintetek törődjek bele, hogy C1-ek valszeg Evo panellel mind ilyenek? Totál belefáradtam, hogy esetleg ezt is vissza kell küldenem, egyébként imádom a C1-et, szóval más márkára nem szívesen váltanék. Vagy jelezzem LG ügyfélszolgálatnak?

(#71032) b. válasza 1stVikman (#71027) üzenetére


b.
félisten

Abszolút meg vagyok vele elégedve. :K

Pozitívumként:
A rendszer baromi gyors , fluid.
A legfontosabb, hogy a panel kifogástalan,homogén, nincsen rózsaszín tinting, hibamenetes és nincsenek benne sávosodások vagy felhősödések. kb 200 óra után még szebb lett ,bejáratódott annyi kell neki.
A mozgásmegjelenítése és a felkonvertálása szerintem az eddig általam látott Tv-k közül a legjobb és nagyon természetes. öröm nézni, Látszik hogy erős hardver van benne és a P5 nagyon jól hasít az mellett.
Dolby Visiont, HDR-t remekül kezeli. HDD-ről Általában Külső lejátszót használok, Nvidia shieldet ezt viszont ajánlom azért neked is, bár Android a Tv is, ezért könnyű rá tenni bármit. Plex , Netflix HBO stb jól megy rajt, NASról nézünk Plex segítségével HDR és DV filmeket.
Ambilightet nagyon szeretjük, kellemes a szemnek félhomályban, nagyon szépen kiemeli a képet.

negatívumként:
Kicsit lassú a csatorna váltás.
Apró fagyások ilyesmik vannak, mert Android és mint ilyen nem tökéletes, plusz kényes egyes CA-modul kártyára a Tarr kft technikusai szerint ,de ezt könnyű orvosolni.2500 forintért adtak más típust.
A távirányító elég gagyi, ezt nehezen tolerálom egy 500+ ezres tv-nél plusz néha jót tesz neki a képernyőkímélő funkciók efutása után a teljes áramtalanítás, hogy újra induljon a teljes rendszer. Ezt hetente egyszer megcsinálom. Ez is az android rákfenéje sajnos.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71033) sub71 válasza Celtis (#71012) üzenetére


sub71
aktív tag

Azért nem étrtem én ezt, mert pl az Amlogic processzoros andoidos tévéboxokhoz letölthető egy AFRd nevü alkalmazás, amely használatával kadenciahelyes lesz a lejátszás, tehát biztos megoldható ez szoftveresen. Nem hiszem, hogy a Philips/Sony megengedheti magának, hogy nem ír megfelelő szoftvert a tévéihez, bár tudom ezekben Mediatek processzorok ketyegnek...

(#71034) blakey válasza sub71 (#71033) üzenetére


blakey
titán

A TV-ket megjelenítőnek gyártják és ennek fényében egyáltalán nem tartják szükségesnek, hogy a lejátszóik is tökéletesek legyenek. Mediatek-en is működik az fps-váltás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71035) bnorci71 válasza alaves (#71008) üzenetére


bnorci71
addikt

a HD-Master Audio anyagok 23,97/24/29,97/30Hz nem tudom miért Hz-t ír a lejátszó ,de azt ír, win tulajdonságokba 23/29fps szerepel
egyiken se láttam akadást a gyári lejátszóval, ettől még lehet

ezt írja ki a lejátszó pl.
DTS I HD I 23,97Hz I BT.709 I 8-bit I YCbCr 4:2_0

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#71036) blakey válasza bnorci71 (#71035) üzenetére


blakey
titán

Azokkal nem is nagyon fogsz, ha jól működik a "pulldown", 25 és 50fps anyagokat próbálj, ha azokkal nincs gond akkor valószínűleg problémamentes a lejátszás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71037) wyll358 válasza 1stVikman (#70983) üzenetére


wyll358
tag

Dehogy nincs! Offba rakom mert ennek kb. semmelyik aspektusa nem oled specifikus téma, hanem bármilyen megjelenítőre igaz... :)
A kandencia helyes lejátszás és pl. a lassú teljes képernyős oldalirányú mozgás két külön dolog mégha lehet is köztük kapcsolat.
Kicsit pongyolán megfogalmazva, plusz nem ez a szakmám csak sokat olvasgattam tv kapcsán a témában, szóval ha valamit nem pontosan írnék majd nálam hozzáértőbbek kijavítanak:
Szóval az utóbbi pásztázós téma attól van, ha jól tudom, hogy a film "lassú" és pl. a 24fps miatt látod ezt a jelenséget (ezért is van pl. gyakorlat erre filmkészítő szakmában, hogy milyen sebességgel lehet pásztázni, hogy ez ne jelenjen meg), de ezt tudják mesterségesen is simítani mozgásjavítókkal ahol extra képkockákat szúr be a lejátszó az eredeti képkockák közé.
A kandenciahelyes rész pedig azt takarja, hogy ha az eszközöd pl. megy 60fps-en erre pedig ráeresztesz egy 24fps anyagot, akkor valahogy meg kell oldani, hogy minden 60 képkockában legyen valami, gyakorlatilag szét kell benne húzni a filmet valamilyen módszer alapján. Erre van több féle megoldás attól kezdeve, hogy a kijelző skálázódik az anyaghoz, vagy a lejátszás a kijelzőhöz, sokszoroz képkockákat, feketét szúr be, stb... ott lehet megjelenítésben probléma, ha olyan fps értékbe próbálunk beletenni egy x fps anyagot ami nem egész számú többszöröse, mert így értelem szerűen mondjuk az első képkocka 4x második is 4x de a harmadik már csak 2x jelenik meg és így tovább megint 4,4,2... Ezt szintén lehet mozgásjavító technológiákkal simítani. A kandenciahelyes az amikor minden képkockád pontosan ugyanannyi ideig van megjelenítve, így ebből nem keletkezik megjelenítési probléma.
Amúgy ez a dolog legalább annyira lejátszó függő, mint az eszköz képességeié, és androidra van a legjobb és széleskörűbb szofter támogatás, szóval ha azon nem lehetséges kandenciahelyes lejátszás akkor semmin... :) Illetve a mozgásjavító technológiák nem viccből vannak benne az összes gyártó tv-iben, a fent vázolt problémakörök kapcsán ezekre szükség lehet felhasználói igények függvényében. Ilyen tekintetben a müködési elvek kapcsán egyformák kb. a tv-k, plusz a mozgásnak/mozgásjavításnak nem az os-hez van, hanem magához az eszközhöz, így gyártó specifikus elsődlegesen.

(#71038) gangstagergo


gangstagergo
senior tag

Ma üzembe helyeztem az LG OLED48C12LA. Egyenlőre lekopogom fantasztikus a TV. Minden nagyon gyors, röccenésmentes megy minden. YouTube, PrimeVideo, TV adások, Ps4, külső merevlemez lejátszás gyári appal simán megy. Egyedül csak az HBO Max nem lépett be egyszer de egy ki és bekapcsolás megoldotta. Ezt be tudom annak, hogy még új az app :) Már azt is látom, hogy másfél méteres távolságból bőven elég ez a méret.

Én egy átlagos felhasználó szemszögéből nézem a TV-t nem pedig egy profi hozzáértőként :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71039) bnorci71 válasza b. (#71015) üzenetére


bnorci71
addikt

érdekes ebbe a tesztbe kifejezetten írja a DTS HD-MA anyag támogatását

Emellett nagyon örömteli, hogy a Philips továbbra is támogatja a DTS kodeket (és vele a DTS HD MA-t és a DTS:X-et

itt viszont kimaradt a pipa
https://www.flatpanelshd.com/philips_oled706_2021.php

Elég sok DTS HD-MA anyagot nézek
ezeket ha lejátsza térben akkor biztos hogy támogatja jól gondolom?
Vagy a magban tartalmaz sztereo és 5.1dolby-t is mondjuk?

Bár az egyik 806 a másik 706

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#71040) bnorci71 válasza blakey (#71036) üzenetére


bnorci71
addikt

elveszlek én már ebbe :(

honnan szedjek 25/50 anyagot?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#71041) wyll358 válasza Multibit (#71016) üzenetére


wyll358
tag

Hát nem tudom... ez így kissé erős kijelentés szerintem. Nekem android tv-n nem tudom mit tudna nyújtani egy külső lejátszó amin szintén ugyanez a rendszer fut. :DDD
Eszembe nem jutott eddig külső lejátszót venni, mert tökéletesen megy és megoldható jelenleg minden a tv-n is, ami meg probléma lehet az pl. egy shield-en is hasonlóan probléma lenne... :)
Hálózati lejátszáshoz meg nas való, nem külső media player, de az meg totál más téma.

(#71042) Multibit válasza wyll358 (#71041) üzenetére


Multibit
veterán

Hálózati lejátszáshoz meg nas való, nem külső media player
:Y
Hú, vannak itt bajok! Kevered a szezont a...
Nem a NAS játszik le, hanem a media player. A NAS csak forrás.

(#71043) Multibit válasza bnorci71 (#71040) üzenetére


Multibit
veterán

Magyar filmek között találsz ilyeneket. Pl:
Kontroll
Valami Amerika
Made in Hungaria

(#71044) bnorci71 válasza wyll358 (#71041) üzenetére


bnorci71
addikt

amit eddig észrevettem a gyári lejátszóban hiányt az a felirat
az emlegetett DTS HD-MA BD anyagokon a számok címe feliratként megjelenik pl. Kodival lejátszva a gyárival nem

nem baj hogy van gyári lejátszó plusz a Kodi is fel van rakva, de mióta okos a tv rákaptunk a streamre Prime/Netflix
ha meg olyan az anyag ott a HTPC bár az nem 4K

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#71045) farkas-j válasza gangstagergo (#71038) üzenetére


farkas-j
őstag

Szerencsés vagy, hogy neked egyedi hardverrel és szoftverrel gyártott TV-t sikerült vásárolnod, vagy más az összehasonlítási alapod. ;]
"Minden nagyon gyors, röccenésmentes megy minden"
Nekem sajnos más a tapasztalatom, pedig ugyanilyen TV-t vettem. Lomha a menüje és iszonyú lassú a csatornaváltása ha különböző MUX-ok közötti csatornák között váltok. Így elcseszni egy jó készüléket! :W

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#71046) b. válasza bnorci71 (#71039) üzenetére


b.
félisten

Visszafele kompatibilis, ha van DTS akkor teljesen mindegy, ugyan úgy megkapod a több csatornás hangot, nem lesz néma a film :)
Magának a Tv nek a hangrendszerén ezt kihallani nem tudod, 18 Mbps True HD vagy 24 Mbps HD-MA de egy közel 2 milliós rendszeren sem tudnám ezt neked megmondani melyiket hallom. :N

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71047) b. válasza wyll358 (#71041) üzenetére


b.
félisten

attól függ mire és hogyan. Ha dedikált házimozi rendszert használsz és nincs eARC az erősítőn eleve bukott sok mutatvány vagy ha nincs DTS támogatás akkor is necces a Tv lejátszója.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71048) gangstagergo válasza farkas-j (#71045) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Csak nem Mediacardot használsz? ;]

(#71049) szubence


szubence
csendes tag

Sziasztok,

55 colos OLED TV-t vennék max 400 ezer Ft környékéig (eredetileg 300 ezer lett volna a terv, de úgy látom az nem reális).

Nagyjából erre a kettőre szűkítettem le:
Philips 55OLED806
LG OLED55C12LA

Elsősorban filmnézésre, Youtube-ra, némi sportközvetítésre lenne használva.
Leginkább a megbízhatóság és a minél szebb kép lenne a szempont.
Melyik típus ajánlottabb, vagy esetleg ebben a kategóriában tudtok-e jobbat ajánlani?

Köszi,
Bence

(#71050) wyll358 válasza Multibit (#71042) üzenetére


wyll358
tag

Ember, és akkor a lejátszónak mi köze a hálózathoz? Az egy vidó anyagot játszik le arra való... A hálózat csak egy bemenet a te logikád alapján a playernek meg semmi köze hozzá. Ne csináld már ezt az ovis módit a jajj de "okos" vagy és jól megmondod stílussal. :B
Szerinted mi a hálózati lejátszás lényege/célja? Vagy akkor miben különbözik a csodás media box a tv-től amibe ugyanúgy bedugod azinternetet? It's magic... :DDD
Senki a világon nem írta amúgy, hogy feltétlen a nas játszik le, hálózati lejátszáshoz beüzemelsz egyet és láss csodát az összes eszközödön lehetséges lesz az anyagaid megjelenítése és még külső média lejátszó se kötelező hozzá, szintén it's magic kategória gondolom.
Persze nyilván egyszerűbb kötekedni és szavakon lovagolni, mint megpróbálni megérteni, hogy a másik mire is szeretett volna utalni... peace

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.