Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39901) icemad válasza Jakesz (#39900) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Már elakarod adni? Ha veszel egy 30 milliós autót, kb 3 millát buksz, amíg kijössz a szalonból... :) Ez nem befektetés.

(#39902) djpundro válasza alaves (#39873) üzenetére


djpundro
aktív tag

HDMI jelerősség mérés ? Ez meg valam uj? Hol mutassa ?Kicserelem a hdmi kabelt es letudom merni hogy jobb az uj vagy nem ?

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#39903) ChoppR válasza Jakesz (#39895) üzenetére


ChoppR
tag

Emag is feltünteti szerencsére.
"ÚJRACSOMAGOLT: LG OLED55C9PLA" - 355.900 Ft

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#39904) alaves válasza djpundro (#39902) üzenetére


alaves
addikt

HDMI jelminőség: options gomb --> eszközinformáció --> ok
nyilván van jelentősége a kábelnek

-mindig találok valami bug-ot: a belső lejátszó bizonyos mkv fájloknál rosszul értelmezi a képarányt
-B7-nél pl a belső lejátszó nem játszotta le a fájlt ha az mkv-ban 1500 ms-nál többel volt eltolva a hang az mkv toolnix által megadott opcióban

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#39905) so_ha válasza chros (#39886) üzenetére


so_ha
senior tag

"Nagy arcsokkenes nem lesz"
Köszi a linket/infót! :K Tavaly 7.000€-on indult a 65W9, most 5.000€ a 65WX
A -2.000€ kb. - 28%, ami azért nem csekély mértékű csökkentés nyitó árnak. ;)

(#39906) Squirrel


Squirrel
őstag

Szerintetek lesz szignifikáns különbség a CX és GX modellek között? Nagy kacérkodok 77-es mérettel, de ha az új modellek piacra kerülésével a 77-es C9-es ára nem csökken tovább (most 5900CHF), akkor értelmesebb lehet az új szériából rendelni. Már ha lehet értelemről beszélni ekkora felárnál a 65-ösökhöz képest...

[ Szerkesztve ]

(#39907) Joshi válasza so_ha (#39905) üzenetére


Joshi
titán

Minden új modell megjelenésénél megy a számháború, de minden évben elmondom, hogy ne az induló árakat nézzétek. A legvadabb induló árak 2016/2017-ben voltak, de csak azért, mert újdonság volt az OLED. Az induló és normál kifutó ár közötti különbség évről-évre csökken, de attól még a normál kifutó ár nem nagyon változik. Szemléltetésképpen láthatjátok az Árukereső éves árdiagramját. Ezen az látszik, hogy a kifutó ár a Forint gyengülését figyelembe véve, évek óta nagyjából stagnál.

Ne tévesszen meg senkit a 2019-es C9 modellek magasabb kifutó ára, mert volt egy komoly infláció.

LG 55C7 * 55C8 * 55C9

LG 65C7 * 65C8 * 65C9

[ Szerkesztve ]

(#39908) Jakesz


Jakesz
őstag

Van itt olyan, aki már évek óta rendszeresen felirattal néz filmeket, sorozatokat? Azok nem égnek be 3-4-5 év alatt?

(#39909) daneel_hu válasza Jakesz (#39908) üzenetére


daneel_hu
addikt

A fehér fog a legnehezebben beégni, vagy az átlátszó.
Itt is a kulcs az értelmesen beállított készülék, főleg az oled-fény.
Viszont HDR-esetében a fehér elég rikitó ha a belső lejátszóval nézed a filmeket.

(#39910) daneel_hu válasza Squirrel (#39906) üzenetére


daneel_hu
addikt

Igen van, a GX az minden pontján 2,2 cm vastag, úgy néz ki mint egy keret.
Szerintem ezt a készüléket a falra szánták, ugyanúgy mint a WX-et.
A CX pedig ugyanúgy tartalmazni fogja az elektronikát egy 3-4 cm vastag dobozban a tévé hátulján. (nyilván ez is falra rakható csak nem olyan impozáns mint a GX).

De mivel egy tévé környékén biztosan vannak eszközök általában (pl beltéri vagy valamilyen mediaplayer, neadjisten hangrendszer...) így részemről ha lenne zsé akkor inkább a 77WX-et venném mert az ugye pár mm vastag. :D

Nekem is nagyon tetszik a GX (lehet valaki attól indul be, hogy csak egy vastag keret a tévé és nincs semmi más), de ha árban ugyanannyi a 77WX mint a 77GX akkor biztos az előbbit választanám. :)
A CX és GX pedig nem egy kaliber, ez az árán is látszik majd.

[ Szerkesztve ]

(#39911) daneel_hu válasza Joshi (#39907) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egyértelműen látszik, hogy amíg nem lesz konkurenciája ennek a technológiának, addig nem fognak a kifutó árak (sem) a padlóra esni. Sőt...

(#39912) Squirrel válasza daneel_hu (#39910) üzenetére


Squirrel
őstag

Akkor a CX az inkabb a jelenlegi B9-es folytatasa, a GX meg valahol C9-E9 utodja? Ebben az esetben tenyleg inkabb a G-s szeriabol jobb valogatni, en tv-t nem 2-3 evre veszek, hanem kb. amig mukodik vagy tul kicsinek nem tunik :-)
WX-bol nem latok 77 colos modelt a fentebb linkelt arazasi lista alapjan. A VT60-asrol mindenkeppen 77 colosra valtok, mert boven 3 meterre került a tv-tol az ülögarnitura az uj nappalinkban. De lehet a nezesi tavolsag van 4 meter is.

[ Szerkesztve ]

(#39913) daneel_hu válasza Squirrel (#39912) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hát nem tudom.
BX nem lesz? (erről nem hallottam)

Szerintem csak az E-sorozat szűnik meg, ahelyett lesz a GX. Ráadásul az E-ből nem volt soha 77-es, a GX-ből pedig csinálnak. :)
A C, W biztosan marad, szerintem még a design sem nagyon változik.
WX-ből biztosan lesz 77 colos... és szerintem nagyjából a GX 77-es árában.

(#39914) julius75 válasza daneel_hu (#39913) üzenetére


julius75
aktív tag

Néztem az lg (global) oldalán a 65wx-et, de hogy lehet azt falra szerelni?
Bocsi, már tudom, köszi youtube.

[ Szerkesztve ]

(#39915) krx21 válasza Squirrel (#39906) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak külső jegyeiben van eltérés. Tekintsd meg őket.
A GX az új koncepció, egységesen vékony, falra szerelve optimalizálva..

[ Szerkesztve ]

(#39916) esicyhun válasza Jakesz (#39908) üzenetére


esicyhun
tag

Én kb. mindent feliratosan nézek, 2 év múlva tudok nyilatkozni. :) Külső médialejátszó esetén szürkét állítottam be az srt feliratokhoz, grafikus feliratokkal viszont nem lehet mit kezdeni. Netflixen is sikerült szürkés színt kihozni, viszont Primevideo esetén maradt a rikító fehér, ami HDR esetén elég zavaró, itt inkább kisebb méretet favorizáltam. Sok német műholdas csatit is nézek, szinte mindenen van felirat. A TXT alapúakkal nincs gond, viszont pár csatornánál a DVB felirat jó kis rikító sárga, ezeket nem szeretem annyira. :D

(#39917) gertitorpe


gertitorpe
tag

A 77GX nem 2,2 cm vastag hanem egy kicsit több. A 65GX lesz 2,2.
Idén a best deal szerintem a 77GX lesz. Én legalábbis azt néztem ki már a bemutató utána. Ha a forintocska is úgy akarja akkor 1 éven belül meg lehet majd csípni 1.4 millió alatt. A 9-es C széria árán indul a 77 colos modell. Sajnos a 8k ára idén még nem lesz reális.

Gyanítom hogy igazából a vékony méret = kevesebb anyag = olcsóbb is gyártani...

(#39918) Squirrel


Squirrel
őstag

OLED tv-ket fektetve lehet szallitani, vagy ugyanugy, mint a plazmakat csak es kizarolag allitva?
Kozben neztem, lesz BX csak az ev masodik feleben jon.

(#39919) daneel_hu válasza Squirrel (#39918) üzenetére


daneel_hu
addikt

Lehetőség szerint állítva szállítsd.
(B-széria mindig augusztus-szeptember környéke - legalábbis nálunk itthon)

(#39920) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Sziasztok lg b9 -ről szeretnék véleményeket köszi

(#39921) blakey válasza nünüke1975 (#39920) üzenetére


blakey
titán

Jó cucc de ha minimálisan drágább a C9 (20e) akkor azt érdemes venni. Mondjuk nekem a B9 szimpatikusabb a talpa miatt és remélhetőleg az ára lemegy 300e közelébe, 320e-ért már hoznám is haza.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39922) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Egy nanocellast váltana ha minden igaz

(#39923) blakey válasza nünüke1975 (#39922) üzenetére


blakey
titán

Ne gondolkodj, de minden a pénzen múlik, ha minimálisan kerül többe a C9 akkor azt válaszd, egyébként egy jó választás a B9.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39924) Squirrel válasza daneel_hu (#39919) üzenetére


Squirrel
őstag

Lehetőség szerint, de egy 77 colost nehezen lehet begyömöszölni egy autóba, max a tetejére 🙂 németektől nem nagyon szállítanak svájcba, itt meg szignifikánsan drágábbak sajnos a dolgok.

(#39925) nünüke1975 válasza blakey (#39923) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Megelégeltem a edge led miatti bevilágítást kb egy hónapos tv volt egy csere aztán szerviz aztán meg mindig szar .Szerviz szerint minden fasza így nem tudom hogy tudnám elérni a cserét

(#39926) Gigi01 válasza Squirrel (#39924) üzenetére


Gigi01
őstag

Gondolom,oka van,miért drágább. :)
De miért nem szállítanak?

(#39927) daneel_hu válasza Squirrel (#39924) üzenetére


daneel_hu
addikt

Sajnállak. :) Azért majd csak megoldod valahogy... ;] ;)

(#39928) Celtis válasza Squirrel (#39924) üzenetére


Celtis
veterán

Már akartam írni, hogy szerintem a gyári csomagolásban, személyautóban óvatosan szállítható fektetve, de megnéztem és az LG honlapján egyértelműen le van írva, hogy nem szabad, szóval inkább nem bátorítalak.

(#39929) Gigi01 válasza Squirrel (#39924) üzenetére


Gigi01
őstag

Vagy bérelni kell egy furgont,amiben el tudod szállítani.

(#39930) torma1981 válasza Celtis (#39928) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem kisebb távra miért ne. Nem több órásra gondoltam, de 30-40percre szerintem lehet simán. Nekem így vitték szervizbe a tv-t. Nem lett semmi baja.

(#39931) Celtis válasza torma1981 (#39930) üzenetére


Celtis
veterán

Nem az idő hosszúsága számít. Napokig is heverhet a földön fekve a TV, attól nem lesz baja. Viszont ha olyan terhelést kap, törhet. Valószínűleg én is fekve szállítanám, de tanácsolni nem tanácsolom senkinek, mert a gyártó ajánlása egyértelmű.
https://www.lg.com/au/support/product-help/CT20088015-20150351567855-others
"Semmilyen körülmények között ne szállítsa fekve a TV-t."

(#39932) torma1981 válasza Celtis (#39931) üzenetére


torma1981
veterán

Azért a gyári csomagolás nagyon jó. Abban nem nagyon feszül a cucc. Nem véletlen. Nem hiszem, hogy mindenhol állítva viszik. Nem kell rá pakolni semmit sem. :D

(#39933) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Így kell ezt csinálni!!!

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#39934) chros válasza Squirrel (#39918) üzenetére


chros
őstag

Igen, Bx is lesz, a B9 utodja. A C9 utodja a CX es ez es efolott nincs kepbeli kulonbseg, "csak" a design/audio mas. A G a regi E helyere erkezik.

> (#39905) so_ha: "A -2.000€ kb. - 28%, ami azért nem csekély mértékű csökkentés nyitó árnak."

Mondjuk van mibol engedni :) Igen, ezert is irtam a 77"-est, de erinti ez a halando embert?! :)
Es epp az jutott eszembe, amit @Joshi irt: "ne az induló árakat nézzétek ... a normál kifutó ár nem nagyon változik".

> (#39907) Joshi : "Ne tévesszen meg senkit a 2019-es C9 modellek magasabb kifutó ára, mert volt egy komoly infláció."

Csokken az, csak joval kisebb mertekben, mint az indulo ar, pl fele/harmada az indulo arnak a csokkenes. Es a 2019-es modellekrol meg ne nyilatkozzunk, most jon a java, marc-aprilis, majd nyaron.

> (#39910) daneel_hu : "A CX és GX pedig nem egy kaliber, ez az árán is látszik majd"

Ezzel nem ertunk egyet :) Valahogy kell nekik "premium"-nak tuno termeket is adni (Gx), de ez nem "signature" vagy igen?

(#39935) rothfb válasza daneel_hu (#39927) üzenetére


rothfb
veterán

Találtam neked tv-t. :D
link

(#39936) rothfb válasza Celtis (#39928) üzenetére


rothfb
veterán

Erről korábban heves vita volt, én akkor azt mondtam, hogy állítva kell szállítani, de sokan letorkoltak, hogy ő már szállított oledet fektetve és semmi baja nem lett.
Más az amit csinálnak egyesek és más az ami az ajánlott. Sőt előírás. Ezek szerint.

(#39937) Jakesz


Jakesz
őstag

Ismét elérhető a Philips 754 290 ezerért: link
Új, és nem újracsomagolt ternék lehet?

(#39938) so_ha válasza Joshi (#39907) üzenetére


so_ha
senior tag

"megy a számháború"
Az árukereső oldaláról véletlenszerűen tűnnek el korábbi minimum, vagy maximum árak, így nem meghatározó, felesleges hivatkozni rá. Remélem, azért elolvastad a hozzászólásom is, mert természetesen csak azt a modellt nem említetted "véletlenül" amiről én írtam.
Erre utaltam, mert egyik modellnél sem ilyen látványos:
LG 65W7V induló ár: 9.999€
LG 65W8V induló ár: 7.499€
LG 65W9V induló ár: 6.999€
LG 65WX induló ár: 4.999€

(#39939) so_ha válasza chros (#39934) üzenetére


so_ha
senior tag

"de erinti ez a halando embert?!"
A 30%-al alacsonyabb induló árból a "W" széria 1 év múlva jó eséllyel le jöhet a mostani "E" széria árához, így a költői kérdésedre a válasz ... igen, így már sokkal több embert érinthet. Tavaly az 65E9 közel 1 misi volt, ma már a 65W8 is annyi, de már a 65W9-nek is közel annyi volt az alja. Tehát nagy az esély rá, hogy a 65WX jövőre hatjegyű áron lesz kapható (... és nem csupa 9-es, mint most ;) ).
"normál kifutó ár nem nagyon változik"
Például tavaly volt 350e a 65B8 (páran megvették itt a fórumon), pedig korábban 550-600e -nél nem volt olcsóbb sose. :K

(#39940) Pro Koryak válasza Jakesz (#39937) üzenetére


Pro Koryak
addikt

MM feltünteti, ha outlet(bontott, visszaküldött, újracsomagolt) termékről van szó.

(#39941) Squirrel


Squirrel
őstag

Nem 100 km-re kellene szállítani, német határ tőlünk olyan 40 km-re van, ott van csomagátvevő pont. Fogalmam sincs, hogy miért nem szállít ide sok cég, bolt. Amazon is a termékek kb. harmadát nem szállítja Svájcba. Pont ma néztem egy Weber grillt, itt 2400 Chf, Ausztriában 1400 Euro. Itt 7% az áfa, ott azt hiszem 20 körüli. A grill kb 100 kiló, még Angliába meg Bulgáriába is küldik csomagban 50! Euroért, ide meg egyáltalán nem. 150 km a bolt innen, határtól kb 5 km. Nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#39942) Gigi01 válasza Squirrel (#39941) üzenetére


Gigi01
őstag

De te nem tudsz bérelni nagyobb autót,és elmész érte?
Szerintem ott sokkal jobb a kereset,azért drágább.
Szállítás,ott valami a pénzzel lehet,szerintem.Ha jól tudom Svájcban drága minden,de nagyon jó a fizu is.

(#39943) rothfb válasza Squirrel (#39941) üzenetére


rothfb
veterán

Talán számít, hogy Svájc nem uniós ország. Illetve egy általánosan elterjedt fogalom még Svájcról, hogy "gazdagok" lakják. De szerintem itt valamilyen jogi okok vannak és ezek mögött a különc svájci törvények lapulhatnak. De csak tippelek.

(#39944) Dadan01 válasza Jakesz (#39908) üzenetére


Dadan01
senior tag

Közel két és fél éve nézem a B7-et, nem ég be a felirat, mivel nagyon gyorsan váltakoznak a sorok.

daneel_hu Igen, hdrben nagyon fehér a fehér, én sárgára állítottam a színt, az teljesen jó. A netflixnél nem találtam ilyet, az maradt fehér.

(#39945) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

LG B9 véleményt szeretnék

(#39946) blakey válasza nünüke1975 (#39945) üzenetére


blakey
titán

Miért nem használod a keresőt? Több hónapja jelent meg így vannak tulajok és vélemények is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39947) nünüke1975 válasza blakey (#39946) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Mert első körbe itt szerettem volna informálódni.Azért fórum a fórum.

(#39948) julius75 válasza so_ha (#39939) üzenetére


julius75
aktív tag

Árukereső szerjnt két helyen elérhető a 65w9n, extreme-d-nál rendelhető 1.25 millió.
Mehet ez még le úgy mint a c9-es széria, vagy erre más vonatkozik?
MM-ben (és máshol) vajon miért nincs?
(még rendelhető állapotban sem)

(#39949) julius75 válasza Squirrel (#39941) üzenetére


julius75
aktív tag

Mert Svájc......mert nem eu-s....így védik a saját belső kereskedelmüket. De valószínűleg hasonló százalékkal többet is keresel, mint 100km-rel keletebbre keresnél.....

(#39950) icemad válasza nünüke1975 (#39947) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Itt is leírták már ezerszer.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.