Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Warck válasza Dadan01 (#14000) üzenetére


Warck
tag

Hát eddig nem tűnt fel a YouTube - nál, máshol valóban nem tűnik fel, de a meg nyugtatásra légyszíves tegyél fel egy képet! Köszi

(#14002) Dadan01 válasza Warck (#14001) üzenetére


Dadan01
senior tag

Én az első héten vettem észre ezt, és nagyjából 5 perc alatt nyugtattam meg magamat, miszerint a youtube kliens szivat.
Kommentár nélkül, S7-el fotózva, érdekes raszter jelenségekkel tarkítva:



(#14003) torma1981 válasza Dadan01 (#14002) üzenetére


torma1981
veterán

És basszus tényleg ott van. :D Nálam is pont ott van a folt. :D Mikorra troll ez a Youtube. :P

(#14004) Warck válasza Dadan01 (#14002) üzenetére


Warck
tag

Köszi a képeket! Ez valóban meg nyugtató! Hát ez azért durva, hogy eddig nem tűnt fel csak tegnap este, ez a YouTube jól meg tréfált.

(#14005) Pro Koryak válasza Warck (#14004) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Legalább megtudtuk, hogy sok xxx, izé felnőtt tartalmat nézel...

(#14006) Warck válasza Pro Koryak (#14005) üzenetére


Warck
tag

:C :C :C de legalább most már kiderült ki a troll :) *

[ Szerkesztve ]

(#14007) EgySrac válasza dgyuri0123 (#13974) üzenetére


EgySrac
tag

2014-es EC930V-m volt és 3 éven keresztül jött rá frissítés

(#14008) Warck válasza Pro Koryak (#14005) üzenetére


Warck
tag

Amúgy érdekes, hogy pont ott van ahol a karika is

(#14009) Pro Koryak válasza Warck (#14008) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Kérdezd meg Joshit, nála is van-e, neki sony oled van.

(#14010) Warck válasza Pro Koryak (#14009) üzenetére


Warck
tag

Akinek nem Lg oled tvje van, néze már meg, hogy a YouTube okoz e ilyen meglepit, amit mai napon tettem fel, a kép alsó részén egy sötét folt van. Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#14011) Joshi válasza Warck (#14010) üzenetére


Joshi
titán

Most éppen melózok, de az Androidos youtube kliens nem így néz ki. Azért majd lecsekkolom.

(#14012) Joshi válasza Warck (#14010) üzenetére


Joshi
titán

És tényleg ott van a folt az Androidos youtube kliensben is. :DD Mindenesetre nem értem miért paráztál be, mert a videódon is látszik hogy a folt nagyobb lesz ha két gomb jelenik meg, ráadásul ilyenkor mindig érdemes homogén felületeken is csekkolni. Én pl készítettem RGB színkódok alapján egy sokszínű 4K felbontású tesztképeket.

[ Szerkesztve ]

(#14013) Bakus válasza Joshi (#14012) üzenetére


Bakus
tag

Gondolom valami árnyék effekt akar lenni. :DD

"A víz örök, de a gép változik"

(#14014) Warck válasza Joshi (#14012) üzenetére


Warck
tag

Köszi hogy meg nézted és persze mindenki másnak is hogy segített, a lényeg hogy nincs baja a tv nek. Lehet hogy a pixelenkénti vezérlés tréfája, vagy a YouTubé. Igazából azért volt egy kis para, mert 4 hónap után szurta ki a szemem, eddig nem. :)) Mivel máshol nem látszik, így ez nem panel hiba és akkor ennyi is volt a téma! Köszönöm még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#14015) Ren Hoek válasza Warck (#14014) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem, ez tuti nem a panel hibája :)

A lényeg: Az image retention, és a maradandó beégés MINGID ugyan úgy látszik a homogén tesztábrákon. Nincs megnyúlás vagy ilyesmi.

Troll a kliens nyugi :)

(#14016) dgyuri0123 válasza EgySrac (#14007) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

3 évig, utána le vagy ejtve.. :B 910V-re is volt 3 évig frissítés, Panasonic-nál is jött 3 évig, utána viszont semmi. A 3 év a jellemző, ezután senkit nem érdekel, mi lesz a továbbiakban a tévéddel.

"csak a zene van"

(#14017) Gtaati válasza dgyuri0123 (#14016) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Pana milyen típussal foglalkozott 3 évig?

Köszi!

(#14018) dgyuri0123 válasza Gtaati (#14017) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Helló! Ha jól emlékszem G20/30, ST50/60, GT50/60, VT50/60, ZT. kb. Na nem sok, de jött rá frissítés. De azt mondom erre, hogy ami jó, azt nem kell javítgatni állandóan. Egyszer kell tisztességesen megcsinálni. A tévék belső lejátszója pedig soha nem lesz egyenértékű egy külső, kifejezetten médialejátszásra tervezett szoftverrel és/vagy box-al.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14019) Ren Hoek válasza dgyuri0123 (#14016) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jó de jellemzően mit lehet fejleszteni egy TV-n 3 év után?

Mikor évente megjelenik egy széria.
Most komoly technikai dolgokra gondolok, input lag, retention, mozgás, színek... Az okos dolgok, hát az most őszintén, nem sok vizet zavar.

(#14020) arty válasza krx21 (#13931) üzenetére


arty
veterán

új panel? ezt miből gondolod? semmiben nem lép előre a tavalyihoz képest... szerintem az oled mára "csúcson" van (pontosabban tavalyra ;) ), innentő évente kapod ~ugyanazt (esetleg olcsóbban picit)
az új processzor meg a nagy semmi - jobb képed nem lesz tőle (észrevehetően)

(#13932) adamssss

"Mert annyi hfr tartalom van...
Freesync meg minek? Aki ezen jatszik annak csak van olyan kartyaja ami barmit visz stabil 60fps-el 4k-ban."

Annyi van, amennyit kitolsz a pécéd gpujának kimenetén ;)

Melyik kártya viszi a játékokat stabil 60fps-el 4k-ban? Nincs ilyen.
Konzolok?

De oké, ezek nem kellenek - ezesetben mi marad, mint újítás? Semmi. És LG-ben ezek SE jönnek.

(#13938) krx21 : napersze, mert az interpoláció olyan hűdeszuperül működött eddig is a tévékben játéktartalommal :) (nem, nem az input lag volt az egyedüli rákfene, hanem a képhibák és az esetleges akadozások)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14021) Magi


Magi
tag

Sziasztok,

A Youtube-os beégés topic után eszembe jutott egy várhatóan triviális dolog.
Áltlában a nézett filmeknél ugye nem a 16:9-es formátum a jellemző, hanem az ennél szélesebb verzió, melynek eredményeként felül és alul van egy-egy szép fekete csík.

Korábban Pana plazmám volt, ott ez tudott beégést okozni (legalábbis azt mondták). Az OLED esetén (most B7-em van és beállítva lazán jobb, mint a G30-asom volt :D ) is fenn áll ez a gond? (Feltételezésem szerint nem, hiszen ilyenkor "ki van kapcsolva" az a terület.)

Köszi szépen.

Magi

(#14022) dgyuri0123 válasza Magi (#14021) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha úgy vesszük, fennállhat a dolog veszélye. Tudniillik a plazmánál sem beégést produkált a szélesvásznú anyag, hanem inhomogenitást, mert a széleken lévő "alvó" plazmacella nem használódik, így évek múltán nagyobb marad/hat a fényereje, mint a közbenső kijelzősávnak. Ez látható eltérést okoz/hat 16:9 arányú anyag nézésekor, hiszen az oled cellák is ugyanúgy eltérő mértékben fognak öregedni, mint a plazmacellák anno. Erre nincs semmilyen bizonyítékom, csak arra gondolok, hogy ilyen szempontból miért lenne más egy oled "cella", mint a plazmáé volt.

"csak a zene van"

(#14023) sakal83 válasza Magi (#14021) üzenetére


sakal83
addikt

Igen fennáll. 5 perc után beég:)

Kicsit önbeteljesítő jóslatokkal van tele a topik a beégéssel kapcsolatban.. beégés, beégés, beégés.

Bár életembe két beégett OLED-et láttam. Az egyik az auchanbe volt a másik az MM-be és vagy mentek vagy két évi ugynazon tartalommal:)

ha esetleg beégne,eddig is CSERÉLTE az LG a kijelzőt. Még szaros pixelhibára is...

(#14024) Magi válasza dgyuri0123 (#14022) üzenetére


Magi
tag

Szia,

Köszi szépen. Erre nem is gondoltam. Valóban lehetségesnek tűnik ez az eset.

Ebből következik a következő kérdésem. Korábban ezt a problémát úgy küszöböltem ki, hogy a médialejátszómon (külső) volt egy olyan opció, hogy magassághoz igazítás. (Gyakorlatilag levágta a kép szélét és 16:9-ben mutatta úgy, hogy az arány nem változott...)

Ezt a B7-esen hogyan tudom elérni? (A képarány módosító cucc elég macerás és valahogy nem az igazi. (4k tartalomnál is szemcsés lesz a kép, míg ha a médialejátszót használom ezt a probléma nem jelentkezik.))

(A háttere, hogy miért nem használom a médialejátszót az, hogy nem játszik 4k-t, illetve mostanság gyakran megfagy. Így most Plex-szel próbálkozom.)

Köszi

Magi

(#14025) dgyuri0123 válasza Magi (#14024) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mondom, semmi bizonyítékom nincs arra, hogy inhomogenitást okoz majd oleden a szélesvásznú filmek nézése. Én jelenleg nem "védekezek" ellene sehogyan sem, mint ahogyan plazmánál sem tettem. Minden filmet eredeti méretben nézek és eddig nem láttam inhomogenitásra utaló sávosodást (plazmán sem). Igaz, 4 évnél tovább egy tévém sem volt meg, mert cseréltem. Egyedül a logókat/korhatár karikákat zoomolom ki, mert szerintem az 2-3 éven belül simán okozhat bajokat.
Ettől függetlenül, az inhomogenitás ismert jelenség plazmánál, de oleden még senki nem vizsgálta, vagy tesztelte, ami nem jelenti azt hogy nem is létezik, de azt sem, hogy indok nélkül féljünk tőle.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14026) Partizan182 válasza arty (#14020) üzenetére


Partizan182
senior tag

"mi marad, mint újítás? Semmi. "

Semmi=

- Black Frame Insertion
- +10% fényerő
- Javult (class-leading?) trumotion / upscaling
- 4k@120hz belső lejátszóról
- Active HDR game módban
- Smooth graduation
- Javult near black uniformitás
- Javult tinting
- Google Assistant
- Jobb tükröződés-gátló bevonat
- Jobb hangzás
- Logo dimming
- Nagyobb vörös subpixel beéégés elkerülésére
- Szarabb 4K - HDR Input lag

Lehet hogy neked nem elég a vásárlásra, 7-es szériáról váltásra meg pláne. De nagyobb a változás mint a '16->'17 széria esetén volt.

[ Szerkesztve ]

(#14027) Joshi válasza dgyuri0123 (#14016) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy az említett gyártóknál ez a helyzet, de a Sony W755 és W800-as széria megkapta a legújabb 7-es Androidot. Természetesen ennél újabb modellek is, de ezek már tényleg nem mai darabok.

(#14028) Mentolka


Mentolka
senior tag

LG B7 tapasztalattal rendelkezőktől kérdem:
1. Hogyan lehet ezzel felvenni a TVadásokat?
2. Hogyan állítsam be az M4 adót? (Digi)
Köszi!

(#14029) dgyuri0123 válasza Joshi (#14027) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

2015 őszi modell, ha jól tudom. Talán még 3 éves sincs. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14030) Gtaati válasza Mentolka (#14028) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

M4-t ha automatikusan nem keresi le akkor, kézzel kell a freqvenciát hozzáadni, felvenni ha jól emlékszem az időzítőknél lehet, vagy ha a távkapcsoló kurzorával a képernyő aljához mész akkor be kellene jönnie a felvétel funkciónak... Ha otthon leszek megnézem pontosan!

(#14031) dgyuri0123 válasza Gtaati (#14030) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És nem árt egy HDD-t vagy pendrive-ot bedugni az egyik USB aljzatba. :)

"csak a zene van"

(#14032) Gtaati válasza dgyuri0123 (#14031) üzenetére


Gtaati
őstag

Ez egyértelmű, alap:) :C

(#14033) Joshi válasza dgyuri0123 (#14029) üzenetére


Joshi
titán

Tényleg 2015-ös volt, akkor lehet hogy a 3 éves terméktámogatási ciklus az általános. Nem gond, majd 3 év múlva lecserélem a millás tévémet. :DDD

(#14034) dgyuri0123 válasza Joshi (#14033) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ki fogod bírni 3 évig? Szerintem :N .

"csak a zene van"

(#14035) Joshi válasza dgyuri0123 (#14034) üzenetére


Joshi
titán

Annyira nem vagyok eleresztve. :B Egyébként most próbálom segítséggel a kalibrálást, nem egyszerű mutatvány. :D

(#14036) krx21 válasza Magi (#14024) üzenetére


krx21
nagyúr

Az LG eddigi terve szerint 2 évente fejlesz a panelen. Mint ahogy kollega Partizan182 is írta a 2018-as struktúra megváltozott, megnőtt a leggyengébb láncszem a vörös sub-pixel. Elvileg így az azonos fényerőn vizsgált statikus piros tartalom kevésbé éghet be.

(#14037) dgyuri0123 válasza Joshi (#14035) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Saját magad kalibrálsz segítséggel, vagy asszisztálsz valakinek? Lassan nekem is kéne egy kalibrálóember... :)

"csak a zene van"

(#14038) Joshi válasza dgyuri0123 (#14037) üzenetére


Joshi
titán

Természetesen én nem értek a kalibráláshoz ezért segítségre szorulok. A kütyüt megvettem, egy X-rite Display Pro-t, csak éppen azt nem tudom melyik az eleje és a vége. Na jó azt azért meg tudom különböztetni. :DDD

(#14039) krx21 válasza Joshi (#14038) üzenetére


krx21
nagyúr

Biztos vagy benne, hogy ez alkalmas egy profi kalibrálásra az oled TV-hez?

(#14040) Joshi válasza krx21 (#14039) üzenetére


Joshi
titán

Nagy valószínűséggel maga a Sony tévé alkalmatlan a profi kalibráláshoz, ugyanis nagyon korlátozottak az állítási lehetőségek. Egy biztos, hogy a Display Pro már alkalmas OLED kalibrálásra, természetesen ennek vásárlás előtt utánakérdeztem.

(#14041) dgyuri0123 válasza Joshi (#14038) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én sem tudnék vele mit kezdeni, ha ez megnyugtat. :)

"csak a zene van"

(#14042) darthdenes


darthdenes
tag

Lg a7 van. Már kérdeztem és akkor azt mondtátok kb 200ó múlva javul a near black. Nos nem úgy tűnik. Kb 2 hónapja van meg. Elég zavaró számomra ez az inhomogenitás amit az 5% szürke jól visszaad. A piros csík jelzi kb a tv jobb szélét. Ott erősebb a csíkozódás és a sötétedés. Középen világosabb.
Fog ez javulni?

[ Szerkesztve ]

(#14043) Joshi válasza darthdenes (#14042) üzenetére


Joshi
titán

Nekem ez a kép nagyon gázosnak tűnik, mi alapján mondod az 5% szürkét? Próbáltad mondjuk Paint-ben készített RGB színekkel? Készíts különböző színű 1920x1080-as felbontású képeket az alábbi módon és ellenőrizd ez alapján. ;)

(#14044) Partizan182 válasza darthdenes (#14042) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ja, ez kb ilyen, sokkal jobb már nem lesz, mindkét eg910-em kb hasonó volt. Ha ez megnyugtat, a B7-em is csíkoz, amikor azt mondják, hogy nincs tökéletes kijelzô erre gondolnak. Ha a gammát kiteszed 2.2-re akkor kevesebb anyaggal fog látszani.

(#14045) darthdenes válasza Joshi (#14043) üzenetére


darthdenes
tag

A bal sarokban latható 5% , beállító teszt képcsomag része az avs forumról. Max a fotozás miatt lehet furcsa. Ezzel akartam érzékeltetni, hogy milyen.
Kipróbálom a 2,2 gammát.

(#14046) dgyuri0123 válasza darthdenes (#14042) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

5%-os szürkénél minden oled ronda.. Ez a technika jelenlegi Achilles sarka. 2.2 gamma jót tesz neki, valóban.

"csak a zene van"

(#14047) arty válasza Partizan182 (#14026) üzenetére


arty
veterán

- Black Frame Insertion - használhatatlanul villog (a linkelt teszt szerint)
- +10% fényerő - laborkörülmények közt, bizonyos esetben ;)
- Javult (class-leading?) trumotion / upscaling - bulletpoint minden évben, "elhiszem" :D
- 4k@120hz belső lejátszóról - ami 2 év mulva már nem visz semmit, appokban rengeteg az ilyen tartalom amúgyis
- Active HDR game módban - sok a DV/HLG-s játék? ;)
- Smooth graduation - bulletpoint
- Javult near black uniformitás - mint minden fw verzió után ;)
- Javult tinting - ühüm. átütő!
- Google Assistant - :D
- Jobb tükröződés-gátló bevonat - bulletpoint, rohanok vásárolni, erre vártam, stb
- Jobb hangzás - na, ez már valamicske. mennyivel? ;)
- Logo dimming - majd kiderül ér-e ez bármit is :/
- Nagyobb vörös subpixel beéégés elkerülésére - lásd logo dimming
- Szarabb 4K - HDR Input lag - ???

szal mi a nagy durranás?
de a kés továbbra is a HFR/VFR kihagyása... mert AZ lehetett volna killer fícsör :)
tudom, megbeszéltük "odaát", hogy nincs hozzá chipset, a samsungosok meg varázslók ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14048) #72042496 válasza arty (#14047) üzenetére


#72042496
törölt tag

"szal mi a nagy durranás?"

Nem az az állítás, hogy nagy durranás, hanem az, hogy a "semmiben nem lép előre a tavalyihoz képest" nem igaz. Az pedig mint látjuk a listából tényleg nem igaz, maximum neked nem érdekesek ezek a dolgok. (Én például a javított banding miatt is ideit vennék, talán majd fogok is.)

[ Szerkesztve ]

(#14049) Partizan182 válasza #72042496 (#14048) üzenetére


Partizan182
senior tag

+1, 2017-esek Banding/Tinting szempontból konkrétan visszafejlődtek a 16-osokhoz képest, már az önmagában hurrá.

(#14050) Partizan182 válasza arty (#14047) üzenetére


Partizan182
senior tag

"tudom, megbeszéltük "odaát", hogy nincs hozzá chipset, a samsungosok meg varázslók ;)"

Amit a Samsung csinált az sima Freesync, semmi köze a HDMI 2.1-hez. Persze az LG is csinálhatna hasonlót. Meg a Sony. Meg a Pana. Meg bárki más. Ők inkább megvárják a 2.1-et gondolom, abból alapból benne lesz a standard VRR.

Ami a listából tényleg fasza:

- Javult Tinting/Banding: az én B7-em kb átlagos ilyen szempontból, de gyakrabban észreveszem mint szeretném, ha ezt meggyógyították az önmagában megérne egy cserét.

- Javult Trumotion: mivel nincs oleded nem tudod, de 24p anyaghoz szinte kötelező a lightos Trumotion, különben úgy rángat mint a fene. Ha tényleg fejlődött és kevesebbet hibázik az itt sokkal fontosabb mint egy LCD-nél.

- Active HDR game módban: pont hogy a HDR10-nek tesz jót, kérdezz meg bárkit aki 4000/10.000 nitre masterelt játékot tolt már Oleden, iszonyatosan sötét alapból (próbálja megőrizni a highlight detailt).

- Smooth Graduation: SDR és HDR anyagnál is jobban látszik a color banding mint egy LCD-n (különösen sötét jelenetekben, ott az oled egyébként is szenved a finom gradiensekkel), sokat dob az élményen. Pc-ről én megoldom MadVR hasonló funkciójában, de belső lejátszónál/appoknál nagyon kellene.

Segít ha már éltél együtt ilyen készülékekkel, kívülről lehet hogy ezek apróságok, de együtt sokat dobnak a mindennapi felhasználáson.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.