Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) Madwe válasza Bazsi81 (#51000) üzenetére


Madwe
nagyúr

Oh, akkor szerintem ezen ne izgulj, ennek hdrben se kellene gondot okoznia :)

(#51002) FollowTheORI válasza anrab (#50998) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

SDR forrás 100 nit fényerőre van skálázva, ezért elég azt beállítani a tévén.

HDR forrás 1000 vagy 4000 nit fényerőre szokott skálázva lenni, ezért hogy ebből minél többet megtudjon a tévé jeleníteni, ezért kell maximális fényerőt beállítani.(ami még mindig kevesebb, mint a forrásé általában)

Nagyon leegyszerűsítve erről van szó.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#51003) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Segítsetek a véleményetekkel kérlek mert az áruházi körülmények és a HDR demó miatt nem tudok erre válaszolni, és döntenem kellene. (HZ980)

Világos nappaliban, SDR adásnál, tud az OLED olyan fényerőt ami versenyképes az öt éves LCD tévémmel? (450cd/m2-t tud a mostani, olyan 85%-ra van fixen beállítva a csúszka)

(A beégés nem izgat, csak annyi, hogy ne legyen "dim" a képernyő a mostanihoz képest)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#51004) MrBazsi válasza N-vidi-A (#50999) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Ár érték bajnok szerintem a b9 volt egy hónapja 510ért. Megér az X 180-200k plussz felarat? Szerintem nem. Egy év múlva ilyenkor az is kb ugyanennyi lessz kifutóként...

(#51005) krx21 válasza Gigicuci (#51003) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha Te ekkora fényerővel nézel TV-t, akkor én nem OLED-et vennék...

(#51006) anrab válasza FollowTheORI (#51002) üzenetére


anrab
addikt

Köszönöm.
Én másra gondoltam. Illetve nem gondoltam semmire mert nem értettem. :)
Szóval ez a nagyjából 30-40-es értek. /Kb. 100nit/ azért kell mert a magas érték már a minőség romlásával jár. Ha jól értelmezem.
Ettől eltérni valamivel + - már csak egyéni ízlés kérdése.

(#51007) Bazsi81 válasza Madwe (#51001) üzenetére


Bazsi81
tag

:R :C :DD Köszönöm szépen!De egy alkalom 4-5 óra,nem egész héten.

(#51008) Celtis válasza ΞΔGLΞ (#50977) üzenetére


Celtis
veterán

Nem fogom senkinek az örömét elvenni. Ha valaki nem veszi észre, minek felhívni rá a figyelmet.

(#51009) FollowTheORI válasza anrab (#51006) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem feltétlen jár romlással, csak mást fogsz látni mit kellene. És igen, szubjektív is. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#51010) sakal83 válasza Gigicuci (#51003) üzenetére


sakal83
addikt

Nem. Ha rasut a nap akkor kb. nezhetetlen az oled. (de a va is)

Ha nappal nezel tvt akkor az oled teljesen felesleges. Tapasztalat. Ooyan Gammat kell hasznalni amitol ertelmet veszti az oled.

[ Szerkesztve ]

(#51011) Laca1212 válasza MrBazsi (#51004) üzenetére


Laca1212
őstag

Mínusz az ajándék füles ára(kb. 20e) ha eladásra került. 😊

(#51012) Piftuka válasza sakal83 (#51010) üzenetére


Piftuka
veterán

Jó kontraszt, magas fényerő mellett a VA sem feltétlenül az. Megkockáztatom, hogy egy Pana GZ2000-es OLED sem.

Attól is függ a dolog, hogy mennyire tükröződő a képernyő felülete. A Pana új LCD-inek pl. olyan, mint a tükör.

A modern, "átlagos" LCD-k zöme viszont teljesen jó ilyen közegben, némelyiknek pedig kifejezetten remek a tükröződés csillapítása. Arra viszont figyelni kell, hogy amelyik külön réteget is kapott a célra, ott több szögből nézve "szivárvány effekt" jelentkezik a különféle fényforrásoktól (így a Naptól is).

Én is úgy gondolom, hogy fényárban úszó szobában az OLED lefőbb előnye szorul háttérbe: a kiváló, tiszta fekete szint.

Amúgy, aki világos helyiségbe keres tévét, annak még mindig könnyebb dolga van, mint annak, aki főleg sötét szobába szeretne megfelelő készüléket találni.

"Aquila non captat muscas."

(#51013) sakal83 válasza Piftuka (#51012) üzenetére


sakal83
addikt

A következő oledekre nem volt jo hatassal a kozvetlen napfeny nalam 60-65os oled fenynel: eg910v eg9a7v b7 c8 c9.

Ami jo volt Pana ipses et60. Turheto (ertsd valami lattam) pana ex780 es sony xe es xf90.

Sotetre nem kell nagy esz a tvhez. Izles szerint valamelyik oled. Ha vki extra akar annak ott a hz2000.

[ Szerkesztve ]

(#51014) Gigicuci válasza sakal83 (#51010) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Köszönöm! Nem süt rá a nap de elég vilagos a szoba. Nappal a család nézi, este meg én. Most a VA paneles TV nagyon jól használható, ebben nem szeretnék visszalépést.

(#51015) sakal83 válasza Gigicuci (#51014) üzenetére


sakal83
addikt

Olednel sajnos lesz. Ezt garantálom. Ugyanebben a cipoben jarok. Amiben jobb az a betekintesi szog.

[ Szerkesztve ]

(#51016) Gigicuci válasza sakal83 (#51015) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Az jól hangzik. :/ Köszi a véleményt.

(#51017) alaves válasza anrab (#50998) üzenetére


alaves
addikt

HDR képvezérlése is más a Philips-nek, annyira állítod a kontrasztot (OLED fény) amennyi dinamikára szükséged van (van gyári 75 és 100, de nekem pl. elég 60). (Rendes kontraszt= Philips videokontraszt). Nálam SDR-ben 22 az OLED fény.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#51018) nagylaci6417


nagylaci6417
aktív tag

sziasztok mi most a c9 legfrissebb szoftververziója?.előre is köszi

(#51019) anrab válasza alaves (#51017) üzenetére


anrab
addikt

Köszönöm Neked is. :)

(#51020) Laca1212


Laca1212
őstag

Ez a beállítás így a jó logó beégés minimalizálása céljából?

(#51021) wallace 234 válasza Laca1212 (#51020) üzenetére


wallace 234
őstag

Alacsony beállítás az ajánlott az Lg szerint! Ha logó fénye magas akkor ajánlott a logó védelem magas be állítása.

(#51022) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az előzetes gyorstesztből úgy tűnik, hogy vagy megszűnt, vagy legalább is ritkult VRR módban a sötétszürke villódzás anomália a C9-en v05.00.03 firmware-el (ezt még HDMI 2.0 VGA-val néztem, nincs még 2.1-es kártyám).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#51023) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Nagyob erik az, hogy beruhazzak a monitorom helyett vegre egy OLED48CX6LB -be. Avagy az 55" -os variansaba, mert meretben meg beleferne, es valamiert olcsobb is.
Hivatalos oldal nem nagyon hirdeti, de ahogy nezem, firmware frissitessel bekerult az AMD Freesync tamogatas. Ez mennyire mukodik, nem mukodik?

Don't Tread On Me

(#51024) janos666 válasza MPowerPH (#51023) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A FreeSync alapvetően már a C9-en is jól működik (csak kézzel kell hozzáadni az EDID-hez egy bejegyzést, hogy 40-120 Hz), csak a Premium szint nincs meg rajta (de nem igazán hiányzik, mikor van HGIG mód a HDR10-hez, és a Premium extráit explicit a játékba kell építeni). A CX-en szerintem a megjelenés óta működött kézi piszkálás nélkül is (bár a Premium szint talán csak később jött).
Amit a #51022 -ben írtam, az a CX-re is igaz (ott pár héttel hamarabb landolt ez a javítás).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#51025) MPowerPH válasza janos666 (#51024) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor ez sorted, nem felek majd megvenni, ha AMD kartya lesz, ha NV. :)

Don't Tread On Me

(#51026) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Ha bedobom a törölközőt és megrendelem a cx77-et, akkor erősen gondolkozom egy kalibráltatáson.
Kivel érdemes csináltatni mostanában és kb. mennyi lesz?
Vincent Teoh-t mégsem reptethetem ide a karantén miatt :)

(#51027) krx21 válasza xerobyte (#51026) üzenetére


krx21
nagyúr

Keresd janos666- ot, ha még foglalkozik vele... ;)

[ Szerkesztve ]

(#51028) Laca1212 válasza wallace 234 (#51021) üzenetére


Laca1212
őstag

És akkor ezt csatornánként állítgassam? Mi a baj azzal ha magas -on van mindig. Az jó a fényes és nem fényes logókra is,nem?

[ Szerkesztve ]

(#51029) Northlorien válasza Laca1212 (#51028) üzenetére


Northlorien
tag

A logó védőt hagyd magason, vizuálisan nem nagyon latsz különbséget amúgy sem a fokozatok között.

[ Szerkesztve ]

(#51030) snpetit válasza Northlorien (#51029) üzenetére


snpetit
aktív tag

Azért eléggé rángatja a fényerőt még alacsony állásban is. Filmeknél, ha nem felejtem el ki is kapcsolom. Mivel felirattal nézem legtöbbször eléggé látszik az átmenet, ahogy oda-vissza veszi. (C9)

(#51031) Blas109


Blas109
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

1. Ki mit tud arról, hogy az LG B9, C9, BX, CX négyes közül melyik tudja (vagy fogja tudni firmware frissités után) az alábbiakat egyszerre ha PS5-re, vagy HDMI 2.1-es VGA-ra kötöm: 4K@120HZ+HDR+VRR. Eléggé vegyes infókat sikerült csak találnom erről sajnos. Stop the FOMO-s youtuber szerint pl sok tv-nél amennyiben bekapcsol a VRR "lebutul/szétesik" a HDR, mivel nem tud a két algoritmus megfelelően együtt működni. Illetve kb ugyanez a hatás, hogy az amúgy szép HDR képet produkáló TV a game módba rakva (hogy legyen alacsony input lag) sokkal rosszabb képet ad.:F

2. hazai Black Friday akciók során lehet számítani a B9, C9, BX, CX 55"-ös méretű modelljeiből valami jó leárazásra? Van valakinek tippje, infója esetleg?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#51032) GalaHU válasza Blas109 (#51031) üzenetére


GalaHU
őstag

A C9-re most jött ki az új firmware, azzal már tudja,a CX eddig is képes volt rá. Én C9-en nem tapasztalok semmilyen "szétesést"...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#51033) Madwe válasza Blas109 (#51031) üzenetére


Madwe
nagyúr

A szétesés az lcdkre, főleg a faldosokra jellemző, oled esetén nem gond. Ha figyelmesen hallgatod stop the fomot ő is ezt mondja :) Az összes általad felsorolt tudja egyszerre már :)

[ Szerkesztve ]

(#51034) Blas109 válasza Madwe (#51033) üzenetére


Blas109
csendes tag

Akkor nem figyeltem a srácra eléggé.

Köszi a választ, GalaHU-nak is!

(#51035) janos666 válasza janos666 (#51022) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Á, nem! Villog tovább a VRR mód frame-time tüskék közben. :(((
Valószínűleg arról lehet szó, hogy frissült az utóbbi pár hónapban az a játék (és VGA driver, és Windows, stb), amit hirtelen elővettem tesztelni, és most nem jöttek úgy elő az akadozások a menüjében.
De ma kipróbáltam egy másik, régebbi játékot is, ami a menüben agyba-főbe ugráltatja az fps-t, és most újra látom a villódzást, ahogy ki/be lépek a menüjéből.
(Ki volt kapcsolva az overlay is, vagyis eleve le volt tiltva a RivaTuner online játék miatt.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#51036) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Végül a 65 CX lett de még nemtudom kíváncsian várom mi lesz a B8 után kicsit tartok tőle akkor nagy ugrás lesz e ...?
Játéknál kiváncsi leszek majd ha egyszer lesz pS5..
Most az akciót kihasználva a 670es árat úgymond 270eft
lett a váltás remélem megéri /megérte ..idővel kiderül..
Viszont engem is érdekelne kalibrálás valaki tud ajánlani valakit..persze majd ha bejáratodott a Tv..
Köszönöm

(#51037) wallace 234 válasza Laca1212 (#51028) üzenetére


wallace 234
őstag

Igazából ez a ajánlás, ha olyan csatornákat nézel, többségébe ahol magas akkor használd magason! Én alacsonyan használom, mivel amit csatornát ha nézek is ott elfér.

(#51038) wallace 234 válasza snpetit (#51030) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát én netflixen elég sok filmet, láttam felirattal, B9 el de én ezt nem tapasztaltam, hogy rángatta volna. Dinamikus kontraszt ki van kapcsolva?

(#51039) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Sziasztok!

Az LG B8-amat szerettem volna beüzemelni a PC-m monitorjaként, de valamiért nem megy. Vettem egy 10.2 Gbps sebességű, 5 méteres HDMI kábelt - HAMA High Speed HDMI cable with Ethernet - , amivel összekötöttem a TV 3-as HDMI bemenetével a PC-ben lévő AMD RX 470-et. Ennek a bemeneti portnak az ikonját átváltottam PC ikonra. Azt írta ki a TV, hogy nincs jel, bárhogy változtatgattam PC-n a monitoromon keresztül a kijelző variánsokat. Ezután újraindítottam a PC-t. Újra indításnál az alaplap márkája megjelent a monitoromon is - mivel ez is csatlakoztatva van a PC-hez a TV mellett egyszerre - és a TV-n is, azonban a bejelentkező felület már csak a monitoron, a TV elvesztette a jelet.

Mit nem csináltam vagy mit csinálok rosszul? Talán gyenge a kábel?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#51040) Laca1212 válasza wallace 234 (#51037) üzenetére


Laca1212
őstag

Amúgy a leírást ha nézem, akkor elsőre úgy értelmezhető, hogy pont az alacsony beállítás lenne a nagyobb védelmi szint. "Állítsa be a statikus képek fényerejét..."

Meg a menü címe is..."Logó fényességének beállítása" Magas fényerőre állítja be a logót? WTF?

[ Szerkesztve ]

(#51041) Strezi válasza ImACeltic (#51039) üzenetére


Strezi
őstag

5m-re 4K-ban soványka (kevés) az a kábel.
Próbáld ki, hogy a PC-n leveszed a képfrissítést 24Hz-re, akkor talán lesz 4K kép, de nem jó megoldás hosszútávon.
Sajnos én is így jártam a falba húzott öt méteres kábellal, végül el is elengedtem a HTPC vonalat részben emiatt is.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#51042) ImACeltic válasza Strezi (#51041) üzenetére


ImACeltic
őstag

Azt elfelejtettem írni, hogy én 1080p-ben tervezem kivetíteni a TV-re. Át is tudtam állítani ezt a gépház/kijelző beállításánál, de így sincs jel.

EDIT: Átállítottam 25 hz-re a képernyőfrissítést, de így sem volt jel. A Radeon Software-ben van egy olyan bekapcsolható beállítás, hogy "HDMI kapcsolat biztosítása", ami probléma esetén alacsonyabb sebességre vált le, de ez sem segít.

[ Szerkesztve ]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#51043) ΞΔGLΞ válasza Celtis (#51008) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kíváncsi lennék melyik kép volt az, amin már látszott.

(#51044) Celtis válasza ΞΔGLΞ (#51043) üzenetére


Celtis
veterán

A szürke bandingos. Pedig a tinting inkább 80-100% fehérnél vagy egyéb homogén színnél látványos. De ezen a képen látni a bal oldalon a képernyő teteje felé szélesedő piros elszíneződést. Később is tettél be képet, annak a bal oldala is olyan.
Tegyél be képet egy 80%-os fehérről vagy sárgáról pont szemből fotózva.

Mindazonáltal, ha csak ennyire oldalról látsz tintinget, azzal szerintem ne foglalkozz. Ez majdhogynem normális. Ha szemből nem látsz elszíneződést, akkor jobban jársz ha nem cserélteted a panelt. Jó eséllyel rosszabbat kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#51045) Madwe válasza Laca1212 (#51040) üzenetére


Madwe
nagyúr

Magyarul sokszor félrefordítanak dolgokat. Mondjuk lg még mindig jobb mint a tcl :)

[ Szerkesztve ]

(#51046) abridabri válasza MPowerPH (#51023) üzenetére


abridabri
veterán

Mennyivel lassabb egy ilyen OLED TV mint mondjuk egy 144 hz 1ms gamer monitor ? Nekem is piszkalja a fantaziamat egy ilyen csere .

(#51047) dh66e válasza Madwe (#51045) üzenetére


dh66e
veterán

gugli fordító... :DDD

(#51048) szabeska válasza Madwe (#51045) üzenetére


szabeska
addikt

:DDD :DDD :DDD

F1

(#51049) Borisz76 válasza ImACeltic (#51039) üzenetére


Borisz76
veterán

Win 10 esetén : Gépház / Rendszer / Kijelző

Beállítottad ott is és engedélyezted a kijelzőket ?

Nálam ilyen :
- 2 db FHD Dell monitor DP csatlakozóval.
- 1 db FHD Samsung TV ( Házimozi erősítőn keresztül ) HDMI-vel.
Igaz nálam egy ZOTAC Gaming RTX 2060 adja a jelet....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51050) BomiBoogie válasza abridabri (#51046) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Gaming mode-ban 13.6 ms az input lag.

Illetve ajánlom ezt a videót is. :):
every other monitor is dead to me :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.