Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) syIex válasza Gabor970 (#78000) üzenetére


syIex
veterán

Nekem igaz csak 55", de én sem bántam meg a 806-ot! :K

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#78002) alaves válasza Monyos (#77998) üzenetére


alaves
addikt

2.-hoz: 'Filmstílus: Film vagy Pure Cinema' és akkor nem lesz artifact. ;)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#78003) OPiiPO válasza Monyos (#77998) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ambilight-ot egészen széles körben lehet felparaméterezni, legfelső billentyű, megér pár perc játszadozást hogy saját magadra szabd.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#78004) lucky750


lucky750
tag

Sziasztok. Szerintetek egy Oled B7 55 col TV-nek mennyi lehet a súlya dobozával együtt, a szállítási súlya? Nincs 30kg?

(#78005) Kaba válasza lucky750 (#78004) üzenetére


Kaba
veterán

Kb. 20kg

(#78006) Peat76


Peat76
őstag

Sony Oled 55XR, 1 éves tv, csinált már valaki panel frissítést? Minden gyártónál van, érdemes megcsinálni?

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#78007) alaves válasza Peat76 (#78006) üzenetére


alaves
addikt

A TV 2000 üzemóra után (és utána is a következő 2000 üzemóránál) automatikusan elvégzi, mihelyt kikapcsolják készenléti állapotba. Rövidebb időközönkénti futtatás csak extrém felhasználásnál célszerű (napi 12+ óra, maximálishoz közeli OLED fény, sok statikus elem).

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#78008) DrDoktor


DrDoktor
tag

Sziasztok 1 év Oled használat után feltennék pár kérdést.

Pc ről filmezek és játszok
2.0 HDMI van(Rtx 2060)
Így játékok alatt az nvidia beállítáokban mindig átállítom PC modba 2650x1440 be így HDR képes a kártyám 120 Hz alatt.
Ez gondolom rendben van

Filmnézésnél a natív alap modban állítom vissza
Itt az RGB -Teljes dinamika tartomány a helyes beállítás HDR filmekhez?
Természetesen a a windows 11 HDR modban van
Köszi
Az alany Egy LG C1

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#78009) alaves válasza DrDoktor (#78008) üzenetére


alaves
addikt

Igen, jó. A HDR filmekhez egyébként gyengébb videókártyánál elég a 4:2:0 színformátum és a 10 bit színmélység is.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#78010) Yodamest


Yodamest
addikt

Tudja valaki, hogy ezeknél a C1, C2 tévéknél jó-e valamire a 12bitet beállítani? Tudom, hogy 10 bitesek, de nekem engedi PC-n a 12-t is, csak nem tudom van-e bármi értelme. :F

(#78011) Jefedrin


Jefedrin
kezdő

Üdvözlök mindenkit!
Olyan nyavalyám lenne ezzel fránya C1-el, hogy csatornakezelésnél, ha beállítom a kihagyott csatornákat akkor random visszateszi őket. Van, hogy 1-2 óra vagy 1-2 nap után, de mindig.
Van ellenszere? Vagy fogadjam el így a drágát? :)

(#78012) alaves válasza Yodamest (#78010) üzenetére


alaves
addikt

Állítólag jobb lesz pl. a 'gradient' feldolgozása (megjelnítése), ha 12 bit-et kap.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#78013) alaves válasza Jefedrin (#78011) üzenetére


alaves
addikt

Zárold is (vagy) azokat a csatornákat, amelyeket átugranál. Amikor még CI kártyás voltam nálam nem csinált ilyet, csak már nem emlékszem hogy volt beállítva.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#78014) norbertoth válasza Kaba (#78005) üzenetére


norbertoth
senior tag

Van az több is :D

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#78015) Kaba válasza norbertoth (#78014) üzenetére


Kaba
veterán

A displayspec. szerint 16,2 kg , talppal együtt meg 19,5 Kg, ezért csomagolva kb.20-21 kg lehet.

(#78016) Jefedrin válasza alaves (#78013) üzenetére


Jefedrin
kezdő

Kipróbálom. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#78017) t-joco


t-joco
tag

Sziasztok!

Adott 1 LG 55B7 Oled tv. 3 éves múlt, pixelhiba, beégés,karc, és javítás mentes a tulaj elmondása szerint. Napi 3-4 óra használattal főleg 4k tartalmat nézett rajta,háttértévézésre nem használta, hagyományos tv adásokat sem nagyon nézett rajta, kivéve néhány sporteseményt.
Fényerőt 65-ön használta, 3 év használat után még semmit nem romlott a képminőség- állítása szerint...

65 colos LG Oled tvt vett helyette, ezért árulja, adja el, 165.000 Ft-ért.

Megérhet ennyit a tv? Érdemes lenne megvennem, vagy inkább felejtsem el?!
Mennyire kell tartani ennél a típusnál a beégés veszélyétől?

Válaszokat indoklással együtt várom, és Előre is Köszönöm!!

(#78018) Lackooo84 válasza t-joco (#78017) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Meg kell nézni szerviz menüben mennyi óra van benne. Ha napi 4 órát ment akkor sztem még akár meg is érheti.

The Truth is out there...

(#78019) t-joco válasza Lackooo84 (#78018) üzenetére


t-joco
tag

Hol, hogy tudom megnézni a tvn az üzemórát?
Mennyi üzemóráig érdemes megvenni,és mennyi felett már nem, a tvt?

(#78020) Zafi


Zafi
tag

Sziasztok, meg van a c1 ! Egyszerűen nem megy rajta a tv adás, szaggat, szét esik a kép meg a hang is, set top box van rajta, mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#78021) Kaba válasza Zafi (#78020) üzenetére


Kaba
veterán

Modem és set top box áramtalanítás. Modem indít, miután készenlétben van, akkor a set top box indul. Amennyiben nem segít, akkor a csatlakozásokat ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#78022) Lackooo84 válasza t-joco (#78019) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát az üzemidő önmagában nem mond semmit. Az számít milyen fényerőn volt használva, volt e hagyva, h lefusson mindig a képfrissítő stb. Az csak arra lenne jó, hogy kb. tudod csekkolni, hogy igaz e az a napi 4 óra állítás...

The Truth is out there...

(#78024) Elemental


Elemental
addikt

Sony A83J.
Nézem 4K-ban az igazság ligájat, ami 4:3-as, gondoltam zoomolom, hogy legyen már full képernyő, de nem tudok. Ki van szürkülve a képarány opció. Tényleg nincs mód a zoomra?

(#78025) t-joco válasza Lackooo84 (#78022) üzenetére


t-joco
tag

A tulaj elmondása szerint max 65 fényerőn használta, és a pixelfrissítőt is le szokta futtatni...

(#78026) Zafi válasza Kaba (#78021) üzenetére


Zafi
tag

Köszi, nem gondoltam volna mert tegnap még jó volt, mozgatástól fellazult 1 toldás meg húztam azóta jó! A távirányítóval vezérelhetek 3 eszközt mert valójában set top box- avr- tv a bekötési sorrend?

(#78027) Zafi válasza b. (#77909) üzenetére


Zafi
tag

lgC1 lett, hát azta k.életbe milyen képe van!!! 'Sajnos' ki kell jelentenem szebb mint a volt pana!! Azért itt a fekete, fekete néztem világosban, sötétben, tökéletes nem bántam meg. És még nem is néztem rajta 4k vagy 50gb-os hd filmet, csak sima tv csatornát! :DD

(#78028) b. válasza Zafi (#78027) üzenetére


b.
félisten

:) :K
Ezért ajánlom bátran háttér tv-nek is, mert az enyémnél világosabb nappali nem sok van és megállja a helyét az OLED ott is. Amikor meg minőségi filmet néz az ember délután vagy este nem mindegy min nézi azt.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#78029) lukgab


lukgab
tag

Sziasztok

Volt fél profi játékosként végül is beleugrottam én is a LG C2 42 be, úgy hogy előtte az évek alatt szinte az összes márkájú és generációjú paneles monitorjaim voltak, ahol is egymás után "harcoltam" a 120/140/160/240Hz es képfrissítésekkel. :))

1 hét után a következő játékkal kipróbálva (Quake Champoins, Doom, Valorant, CSGO, BFV/2042, HoST, WOW, Forza 5, Halo Infinite, Plague Tale és a legújabb COD MW2) a véleményem: ODAB@SZ

Abszolút nem bántam meg, hogy lecseréltem a korábbi LG monitoromat, mert nagyon immerzív és új élményt nyújt minden esetben - eddig bárki ült le elé azonnal konstatálta, hogy már látja és megérte a váltás. Az a mélyfekete fekete szín... a hdr... a fényerő... csodálatos és szemet simogató érzés játszani rajta, viszont a véleményem az, hogy ha PCre kötöd és nem konzolra akkor kell hozzá minimum a RTX3080 kártya, mert akkor lesz valóban fluid a játékmenet, ha 120fps körül tud a játék pörögni 4K felbontában.

Fontos a jó 2.1 HDMI kábel kiválasztása és nálam a 75 cm távolság lett a nyerő, az az ideális távolság ahhoz, hogy egyenesen, előre nézve lássak mindent és ne kelljen forgatni a fejem. Nem éreztem egyik competativ versenyjátékban sem azt, hogy a TV és a 120 Hz miatt hátrányba lennék és azért lőttek le, mert késett a monitor képe az "utána húzás miatt". A tükröződés miatt nagyon aggódtam, de szerencsére "megszokható" és minimális gondot jelent, amit manapság már leginkább csak alt/tab közben veszek észre. Annyit változtattam a beállításokon, hogy kikapcsoltam az energy save funkciót és PC-re tettem az inputot és "erősítés" opciót választottam az input lag csökkentésére.

1 negatívumot tudok felhozni, hogy game modban a TV képtelen split screenre, vagyis nem tudtok youtube / tv adást nézni kicsiben :( de mellékelek pár képet, ami sajnos nem adja vissza, hogy játék közben mennyire "üt" a dolog, de aki Székesfehérvár környékén akar ilyen TV-t vásárolni és dilemmázni az nyugodtan rámírhat priviben és megmutatom.

Ami "poén volt" és nem tökéletes de "működik" az az, hogy a TV-n futó applikációk között megtaláltam a GeForce NOW szolgáltatást, amibe beléptem és ingyenesen 1 órán keresztül tudtam játszani a FORTNITE al egy xbox kontroller segítségével. Gigabites netem van és csak a játék késett picit, a TV nem :) - pl egy gyereknek tökéletes.

A képek valamiért kékesnek hatnak és rá akarok jönni, hogy miért de élőben "nem így néz ki".





Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#78030) Jefedrin


Jefedrin
kezdő

Nem tudom van e itt reklámnak helye, de a Media Marktban most 65”-os OLED tv mellé 200 ezres ajándékkártyát adnak.
Ha esetleg valaki most venne tv-t elég jó kis plusz vagy mínusz. Nézőpont kérdése. :)

(#78031) Kaba válasza Jefedrin (#78030) üzenetére


Kaba
veterán

Hirdetni tilos, akciót ajánlani lehet.

[ Szerkesztve ]

(#78032) Pro Koryak válasza Jefedrin (#78030) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez nem csak a Samu 65 qd-oledre vonatkozik? Mondjuk múlt héten még 870e körül volt a teljes ára, most meg 929e, és erre kapod a 200e-es kupont. :C

(#78033) Calogero válasza Jefedrin (#78030) üzenetére


Calogero
addikt

De csak ha Samsung OLED-et veszel akkor. Most voltam és néztem meg a Samsungot élőben.

Jelenleg LG 65E8 van, és szinte a csak olyan Blu-ray filmjeim vannak ami Dolby Vision.
Ezt a Samsung nem támogatja, ilyenkor ezeket a lemezeket miként fogja megjeleníteni?

(#78034) tmate89


tmate89
csendes tag

Sziasztok !

Két TV között variálok , van releváns különbség a két TV között ami esetleg segít a döntésben?

LG OLED65C21LA
Samsung QE65S95BATXXH

(#78035) Pola-Roid válasza tmate89 (#78034) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

A Dolby Vision hiánya (a Samsungnál) nálam el is döntené a kérdést :K

(#78036) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Sziasztok.

House of the Dragon E9 + Oled beállításban tud valaki segíteni? :D a megfelelő youtuber beállítások mellett egy szar az egész... pedig a forrás minősége jó.

Ráadásul pont a fekete, más filmek mind tetszenek, de ez egy nagy rakás kaki.

65OLED706

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#78037) zui84


zui84
csendes tag

Sziasztok,

48-as oled-en tervezek venni.

Amire használnám:
Streaming, Asztali gépről film (hdmi), nagyon néha játék ( nem high-end kategória, FPS nem nagyon lesz, vagy maximum quake3 :-> )

LG C2-ben gondolkozom, de megnéztem még a Phillips 707-et is.

C2-t most T-nél 405e-ért kapni, szolgáltatás nélkül.
Van ennél jobb ajánlat most? Várhatóan lesz most jobb? Várjak, vagy rendeljem ezt?

A válaszokat köszönöm.

(#78038) Tyrone89 válasza Calogero (#78033) üzenetére


Tyrone89
tag

99% hogy HDR-ben fogja megjeleníteni, mert a Dolby Vision Blu-ray filmek tartalmaznak HDR sávot is

(#78039) lala666 válasza Calogero (#78033) üzenetére


lala666
senior tag

Nekem nincs hiányérzetem a DV miatt.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#78040) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok! :)
Megvettem a legkisebb, 42-es LG C2-t monitor használatnak (főleg munka meg némi gaming vegyesen).
Tegnap pár óra használat után észrevettem egy kb. kisujjkörömnyi méretű foltot, ahol világosabbak voltak a pixelek. Amikor homogén sötétszürke volt a tartalom azon a területen, akkor tűnt fel, filmnél vagy játéknál észrevehetetlen. Először azt hittem hogy kosz, de nem, és több HDMI forrásról, eszközről is ott maradt.
Kb. úgy nézett ki, mint ezen a fotón a bekarikázott rész: [link]

Ma reggel mikor bekapcsoltam, teljesen elűnt. Ti tapasztaltatok hasonlót? A nappaliban van egy régebbi OLED, de azon nem volt ilyen, pedig ott is néztem szürke teszteket.
A Reddit thread alapján már biztosra vettem, hogy ottmarad, és vagy gari vagy visszaviszem 14 napon belül, de mostanra nyomát se látom.

Egyébként van még valaki aki monitornak használja? A tálcát érdemes elrejteni? Azon filózom, 40-es SDR OLED fényerőn beégnek-e az ikonok hosszútávon. Képernyővédőt állítottam 3 percre, a tévén a pixel shiftet bekapcsolva hagytam és a logó védelmet is magason, nem zavarnak eddig. De ha a tálca folyton eltűnik, az igen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78041) krx21 válasza Calogero (#78033) üzenetére


krx21
nagyúr

“Jelenleg LG 65E8 van, és szinte a csak olyan Blu-ray filmjeim vannak ami Dolby Vision.”
Nekem is van jópár Blu-ray filmem… Neked hol sikerült Dolby Vision filmet venni?

(#78042) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Megvettem párnapja az LG C2-t. Monitorként használom és elég zavaró az, hogy sötétedik a kép aztán világosodik. Az Auto Dimminget már kikapcsoltam viszont még mindig csinálja főleg a fehér háttérnél. :F
Ez mitől lehet, mit kell még kikapcsolnom hozzá, hogy egyenletes legyen a fényerő?

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#78043) Lackooo84 válasza syIex (#78042) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

KATT

The Truth is out there...

(#78044) salapp


salapp
addikt

Az 55A80J is kapott egy prémium távot... Ezt nem lehet megunni...

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#78045) ribarszki válasza Pola-Roid (#78035) üzenetére


ribarszki
őstag

Csak nálad...

(#78046) Lackooo84 válasza salapp (#78044) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Fú de utálom ezeket a hosszú, lób*szó, egy kézzel kezelhetetlen távokat...

The Truth is out there...

(#78047) Elemental válasza salapp (#78044) üzenetére


Elemental
addikt

Ennyi. Néha csak megmozgatom, hogy lássam a fényét :)

Egy stop gomb elfért volna rajta... Így plusz egy nyomás, ha a kodiban stopolni akarom a filmet.

[ Szerkesztve ]

(#78048) syIex válasza Lackooo84 (#78043) üzenetére


syIex
veterán

Köszi! :R
Az eleje megvolt csak a 3-as pont nem. Remélem így már nem fog előfordulni. :D

Szerk.:
Sajnos ugyan úgy csinálja. Próbáltam szemléltetni ezen a videón miről is van szó. :W
[link]

[ Szerkesztve ]

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#78049) salapp válasza Lackooo84 (#78046) üzenetére


salapp
addikt

Hú, én meg pont az ilyen távokat szeretem. Tökéletesen kezelhető egy kézzel :F Minden másra ott a mastercard a mikrofon.
Neked milyen a távirányító zsánered? :)
Hájas csaj pcsájára verős széles, amolyan tácsértos?
Vagy karistolódós, okádék koreai style? :D
Gondolom, volt Blackberry Passport mobilod is...
Na jó, csak baromkodok.
De tényleg, mi lehet ennél jobb táv dizájn?

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#78050) anrab válasza Elemental (#78047) üzenetére


anrab
addikt

Alul középen az a két függőleges csík?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.