Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) daneel_hu válasza cichlid1 (#38648) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem akarlak meggyőzni semmiről sem...
Ha jól értem akkor a plazma technológia úgy működik ahogyan az oled.

A pixelfrissítés - gondolom - a homogenitást óhajtja megőrizni, ellenben nagymértékű degradációkülönbségeket nem tud (nem akar?) kompenzálni. Válasz ki melyik a szimpatikusabb.

Nem állítom azt, hogy egy 2018-19-20-as oledet könnyű beégetni, de még be lehet.
Egyre nehezebb, mert vannak/voltak előrelépések az ügyben, de vigyázni kell rá annak aki évekig homogén panelt szeretne bámulni. Akit nem izgat az a tény, hogy 1-2%-os beégett logócskák tanyáznak a képernyőn, annak meg úgyis mindegy = az tévézni fog 80-100-*as oled fénnyel ugyanazt a piros logós csatornát nézve. :)

Az a megoldás, hogy használod és valamennyire (sajnos vagy nem, majd ki-ki eldönti), megváltoztatja a felhasználási szokásaidat. Ott nehéz a dolog, ahol a gyerek vagy anyuka tolja a piros vagy sárga logós csatornát és elküld a p***a ha ki mered nagyítani. :P
Rendesen beállított készülékkel azért nem nagyon lehet gond évekig. (szerintem)
De 1800 órát nézel egy EURO (LIVE) logót akár 20-30-as oled fénnyel az akár már okozhat galibát. Nem biztos, mert senki nem tudja, de lehet baj belőle.

Nem szabad vagyontárgynak tekinteni, mert ez is csak egy műszaki cikk amely elég gyorsan elavul.

(#38652) renatto válasza cichlid1 (#38647) üzenetére


renatto
őstag

Tényleg nem akarlak megbántani, de az 1-2 hetes oled tulaj pályafutásoddal máris akkora szakértő lettél, hogy sikerült is beleállnod az egyik olyan emberbe, akinek az egyik - ha nem a - legrégebb óta van OLED tévéje és kétségbe vonod a tapasztalatát?! 3-4 év alatt nyilván sokkal több tesztet, cikket, hírt olvasott, illetve saját tapasztalatot gyűjtött, mint amit Te gyűjthetsz az elkövetkező 2-3 évben... ezen azért el lehetne gondolkodni. Mondom ezt úgy, hogy nekem is több mint 2 éve van 4K OLED-em és azt kijelenthetem, nem beszél hülyeséget. :))

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#38653) daneel_hu válasza cichlid1 (#38647) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A haverom most volt nálam megnézni a tévét mert egy 10 éves plazmát cserél oledre. Nincs beégve 10 év alatt és tévézett, játszott, streamelt...minden...."

Voltam a fegyverkiállításon a NM-ban.
A kiállító tárlatvezetésnél mutatott egy 400 éves kakast (pisztoly).
Bőven működött. :D
Akkoriban nem 5-10 évre terveztek tárgyakat. :D

Vagy mondok mást.
Keress olyan építőipari vállalkozást aki meg tudná építeni a Mátyás templomot vagy a Parlamentet. :DD

(#38654) daneel_hu válasza renatto (#38652) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem ott a baj, hogy nem tudja senki sem mikor mi történik. :)
Az biztos, hogy a sok-sok "esetből" kiindulva a kumulatív probléma fennáll. Ez csak amolyan sejtés amit eddig az összes beégési eset igazolt, de nehéz lenne bizonyítani.

(#38655) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Kipróbáltam a 100-as lant, hát kevés, nem is kicsit speedtest szerint így is csak max 90-et tud, de film közbe tudta a 100-at viszont a 80gigás anyaghoz kevés akadozott a film.

Szóval marad továbbra is az 5G wifi, mert sikerült az antennák beállíásával extra sávszélt kicsikarni, így tud 100 felett is akár tartósan. Kéne egy jobb router valszeg, de remélem most így jó lesz egy darabig.

(#38656) renatto válasza daneel_hu (#38654) üzenetére


renatto
őstag

De ha valakinél 1-2 év alatt nem égett be egy OLED, az lehet valamit csak jól csinált (de legalábbis biztos nem rosszul), így a tanácsa, elképzelése a beégésről megfontolandó szerintem. :U És igen, ez tényleg nem fekete vagy fehér, így a biztos sem tudható, csak sejthető.... :DD

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#38657) Jorgi Kormi válasza DVlad (#38650) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Akkor az oled is úgy végzi , mint a plazma .

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#38658) Joshi válasza SzlobiG (#38655) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom neked milyen routered van. Nekem egy D-link DIR-879 EXO, de nálam sincs meg 5Ghz-en a 100Mbps. Nekem közvetlenül a tévé alatt van, de nem jó. Mondták hogy tegyem messzebb mert az se jó ha túl közel van, de én inkább hagytam az egészet a francba. Mondjuk nekem csak a youtube-ra kellett volna. Én nem tudom milyen számokat írnak a router adatlapjára, de köszönő viszonyban sincs azzal amit tud. Az enyémnél dobálóznak a Gigabit értékekkel, pedig nekem egy stabil 200Mbps már bőven jó lenne. Hozzáteszem panel lakásban használom.

(#38659) DVlad válasza Jorgi Kormi (#38657) üzenetére


DVlad
őstag

Nagyon nagy kitolás volt a minőségi célközönséggel szemben, de nagy üzlet a gyártóknak, hogy bedöntötték. A mai napig nincs jobb film-megjelenítő képernyő technológia.

(#38660) SzlobiG válasza Joshi (#38658) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pedig ez egy komoly darabnak tűnik az enyémhez képest. (RT-AC1200G+)
Nekem így már megvan a 100 felett, hogy beállítgattam. A telefon meg tud 300 felett.
Tágla társasház...

(#38661) cichlid1 válasza renatto (#38652) üzenetére


cichlid1
tag

Én se akarok senkit megbántani, ha visszaolvasom, nem látom hol, melyik része a "beleállás" az irományomnak. Próbálom megérteni a működést, ezért kérdzeke, lehet valamikor kétkedek, mert kicsit már kezdett úgy hangozni, hogy aki tévét akar nézni Oleden az egy "hülye", és azért álljon már meg a fáklyás menet hogy egy fél milkás tévénél ne nézhessek rajta egy két órát tévé adást mert jaj mil lesz.
Én is kb. 3 éve figyelem a technológiát és olvasom a fórumokat. Most láttam úgy hogy megérett a technológia annyira hogy vsárlásra adtam a fejem. De biztosan itt vannak nálam sokkal tapasztaltabb emberek ezt elfogadom.

(#38662) dh66e válasza cichlid1 (#38661) üzenetére


dh66e
veterán

és azért álljon már meg a fáklyás menet hogy egy fél milkás tévénél ne nézhessek rajta egy két órát tévé adást mert jaj mil lesz.

Ez ebben a formában netto butaság. :(((

(#38663) rothfb válasza cichlid1 (#38661) üzenetére


rothfb
veterán

"De biztosan itt vannak nálam sokkal tapasztaltabb emberek ezt elfogadom."

Így van és jobb, ha elfogadod és megfogadod a tanácsaikat.
Egyébként meg szerintem egy kicsit eltúlozod. Senki nem mondta, hogy ne nézz tv adást piros logoval 2 órát. Csak ha egy mód van rá és szeretnéd tovább használni a tv-d, kerüld a gyakori piros és sárga statikus tartalmat. Szerintem. Persze mindenki azt csinál, amit akar.
A beégés lehetősége az oled technológia egyik rákfenéje. Egyre kisebb az esélye a fejlődéssel, de simán meglehet csinálni egy év alatt kb napi több óra piros logoval.
Ne légy okos, én is azt mondom. Daneel sem professzor, senki sem az itt, még nem létezik a technológia olyan régen, hogy bárki szakértője legyen, főleg ilyen fórum szinten, de érdemes a tapasztaltabb fórumozók szavát megfogadni, elfogadni.

[ Szerkesztve ]

(#38664) Joshi válasza SzlobiG (#38660) üzenetére


Joshi
titán

Azért belátod te is, hogy elég vicces amikor ígérnek a router honlapján közel Gigabitet, aztán alig bírod elérni a 100Mbps-et. :DDD ;]

(#38665) rothfb válasza Joshi (#38664) üzenetére


rothfb
veterán

Egy jobb routerrel el lehet érni. Persze nem a tizenpárezres kategóriával.:N

[ Szerkesztve ]

(#38666) Joshi válasza rothfb (#38665) üzenetére


Joshi
titán

Mondjuk az enyém azért nem volt olcsó, ráadásul konkrétan ajánlotta egy illető. Na mind1, nekem annyira nem fontos.

[ Szerkesztve ]

(#38667) cichlid1 válasza rothfb (#38663) üzenetére


cichlid1
tag

Úgy lesz :)
Majd figyelek. Tényleg nem kötözködés, csak kezdtem azt érezni, hogy így kimondatlanul szinte 4 k streamingen kívül másra nem lehet használni az oledet, pedig azért ez egy tévé.
Most pl. az asszony Exatlont néz a TV"-n és valami gyönyörű a tv2 adása, nem láttam még ennyire szép képet. Tökéletes színek, színhelyes bőrszín és minden.
A logo luminanvia csökkentést a maximumra állítottam.
Egyébként érdekes, hogy a Pana talán sűrűbben is csinálja a panelkarbantartást mint 4 óra használat. Majd kifigyelem..

(#38668) Menotti válasza cichlid1 (#38647) üzenetére


Menotti
aktív tag

Azért a korai plazmákból lehetett rendesen látni beégettet.Nyilván a vége felé már tudtak olyat csinálni ami nem ég be.(a haver valószínű ebből vásárolt.)Az oled még nem tart ott.
Szerintem...

(#38669) renziNNN válasza cichlid1 (#38573) üzenetére


renziNNN
tag

"A Pana GZ950 és C9 teljesen forintra egy árban van jelenleg is."
Hol is vannak egy árban? :) Vagy úgy érted, hogy lehet kapni 700k-ért mindkettőt? :U

(#38646) icemad
:C

[ Szerkesztve ]

(#38670) cichlid1


cichlid1
tag

MediaMarkt:
C9 449 900 Ft https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_lg-oled55c9pla-smart-oled-telev%C3%ADzió-139-cm-4k-ultra-hd-hdr-webos-thinq-ai-1297013.html

PanaGz950 449 900 Ft https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_panasonic-tx-55gz950e-4k-uhd-smart-oled-telev%C3%ADzió-1292693.html

(#38671) daneel_hu válasza renatto (#38652) üzenetére


daneel_hu
addikt

Strezi a legtapasztaltabb tulaj. Szerintem neki már 2015-ben volt készüléke. :)

(#38672) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Az lenne a kérdésem, hogy azt olvastam a C9 specifikációjában, hogy max 2 TB mobilvinyót lehet rárakni.
Gondoltam megkérdezem, hogy próbálta e már valaki nagyobbal? :)
Mert 4K filmekkel elég gyorsan megtelik a 2 Terra is :)
Szóval, ha bírná a nagyobbat is akkor vennék egyet, és akkor nem kellene gondolkodnom, hogy mit töröljek egy újért cserébe

Köszi!

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#38673) PuMbA válasza lcee79 (#38672) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs stabil 120Mbit/s-os 5Ghz Wifid?

[ Szerkesztve ]

(#38674) lcee79 válasza PuMbA (#38673) üzenetére


lcee79
őstag

Ahogy néztem aminek már 50 feletti bitrátával rendelkezik az akadozik
pedig egy Netgear R7000-es routerem van.
40-ig még ment akadás nélkül, az biztos...
de afelett már többször pufferelt is
És a gépemben is "csak 6 TB" vinyó van, amiből kb max 1,5 terra üres hely van
Ezek főleg a 720p-1080p-s filmek.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#38675) PuMbA válasza lcee79 (#38674) üzenetére


PuMbA
titán

5Ghz és 2,4Ghz is be van kapcsolva? Mert akkor az is lassíthat eléggé. Próbáld ki mindkettőt csak külön, illetve mekkora a TV-hez mért távolság? 5Ghz jóval kisebb hatótávú, mint a 2,4, tehát közelebb kell vinni a TV-hez, ha lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#38676) renziNNN válasza cichlid1 (#38670) üzenetére


renziNNN
tag

Ez szép és jó de 55" C9-et lehet venni 400k-ért is, sőt lehetett 370k-ért is venni kb 1 hónapja, így sajnos nincsenek egy árban bármennyire is szeretnénk..

Ha már itt tartunk, tudja valaki, hogy miért ilyen "drágák" a Panák belföldön? Több helyen is pl Vincent is kiemeli a gz950es teszt videójában, hogy árban jobb, megveri a competition-t ezért kivételesen jó választás lehet.. ehhez képest még drágábban adják nálunk, mint pl az LG tvket. (Az, hogy melyik tv jobb most nem szempont.)

(#38677) Clay válasza lcee79 (#38674) üzenetére


Clay
senior tag

Akkor nálad lesz a hiba. Pont most néztem meg a Ryan közlegény megmentése, 75,8GB , 4k(3840×2160), DV, bitrate: 52100 kbps, verziójának az elejét, semmi röccenés nem volt. Nekem C8-am van, LAN-on összekötve. A routerem meg egy Asus RT-AC58u.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#38678) lcee79 válasza PuMbA (#38675) üzenetére


lcee79
őstag

Mindkettő be van kapcsolva, pont azért mert az emeleten már nem akar menni az 5ghz
A tv meg a router egy szobában van kb 3-4 méterre egymástól, azzal nincs gond sazerintem.
Azt nem tudom, hogy esetleg az okozhat-e gondot, hogy ha a gépem valamit molyol a háttérben, akkor az lassíthatja talán.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#38679) lcee79 válasza Clay (#38677) üzenetére


lcee79
őstag

És nem konvertálta le?
Ha a PLEX-el nézed ott valamikor automatán lekonvertálja, ha ezt ki nem kapcsolod.
Vagy pedig az gyorsabb, vagy a géped jobban bírja.
Nekem valamiért az az érzésem, hogy a PC is lassíthatja.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#38680) Clay válasza lcee79 (#38678) üzenetére


Clay
senior tag

Igen, ha közben nagy file-kat másolsz, akkor az lassíthatja, mert memóriát foglal. Ha van a gépedben min 16GB, akkor kevésbé. A processzor terheléssel járó "molyolás" kevésbe befolyásolja.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#38681) Clay válasza lcee79 (#38679) üzenetére


Clay
senior tag

Serviio-t használok és ki van kapcsolva a konvertálás.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#38682) lcee79 válasza Clay (#38680) üzenetére


lcee79
őstag

Csak 8gb DDR3 (2400mhz) ramom van.
Videokártyát vettem most (AMD 5500 XT),hogy egyáltalán a gépen is bele tudjak nézni a filmekbe

Serviio-t még nem használtam, nem is ismerem
lehet hogy ki kéne próbálnom. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#38683) Strezi


Strezi
őstag

Sziasztok, ismét felmerült a LAN vs. 5G WiFI téma, gondoltam megírom nekem mi működik stabilan.

Fontos, hogy az 5G WiFi-n egyedül a TV legyen, és legyen az router vagy AP, tudja a legalább 2x elméleti sávszélességet(886Mbps). Persze ez nem ennyi gyaorlatban, de kell a ráhagyás, mert a TV lejátszójában a buffer sajnos eléggé sovány és megérzi az akadásokat. Erre egy biztos módszer, hogy megváltoztatod az adott 5GHz hálón a jelszót, és ugyanezt csak a tévén teszed meg. A TV legjobban az alsó 5G sávokat látja, érdemes neki fix 36-os csatornát adni, 80Mhz fix sávszéllel. Csábító, hogy más gyorsabb eszközöket is feltegyél erre a hálóra, de ha stabil működést akarsz, akkor ez sajnos nem fér bele...
Nekem így otthon van egy Stream, és egy Data 5G, valamint egy Data2 2.4G hálózat. Ezért van értelme pl. egy TriBand routert venni, vagy egy routert és egy AP-t mellé.
Szoftver és szerver oldalon nekem 10TB dedikált lemez van mögötte, 4 fizikai lemezzel. A Plex szerver és a tévén az XPlay(fizetős) kliens évekig jól ment, de sajnos egy ideje a szerver oldal degradálódott a frissítésekkel, amire nem találtam megoldást. Mindíg akadtak a lejátszások. Azóta váltottam Emby-re, amivel minden visszaállt és bár a TV UI nem annyira jó mint a Plexxé volt, a lejátszás ismét atom stabil.
Javaslom, hogyha van egy működő képes, stabil felállás, akkor inkább tiltsátok le a szerver / app frissítéseket!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#38684) Clay válasza lcee79 (#38682) üzenetére


Clay
senior tag

Akkor könnyen lehet, hogy a géped nem tudja kiszolgálni a tv-t sajnos.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#38685) Vincent-Vega válasza i@lex (#38641) üzenetére


Vincent-Vega
tag

Te miről beszélsz? Telekomnál most vettem 600ért meg listaáron 2 nap alatt kihozták és nem kell hozzá semmi..a listaár nem előfizetést jelent.. És képzeld jól mondják neked mert az euronicsba is 600 volt csak ott személyesen vehetted meg nem online. Mielőtt okoskodnál inkább nézz körül "köszönjük emese"

[ Szerkesztve ]

(#38686) Jakesz


Jakesz
őstag

A korábbi években a tavaszi készletkisöprésnél mi volt a legalacsonyabb ár, amit a "B" és "C" modellek kaptak?

(#38687) renatto válasza Jakesz (#38686) üzenetére


renatto
őstag

350-450 LG 65B8 meg a Philips 65" 803.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#38688) Celtis válasza renatto (#38687) üzenetére


Celtis
veterán

Már csak ezért is nagy jóstehetségre vall azt gondolni, hogy nem megy 640 alá a C9 :C

(#38689) renatto válasza Celtis (#38688) üzenetére


renatto
őstag

Ja-ja. Évek óta a nyitóárat tartja 800-900k körül, (65"), de egyre hamarabb beesik 600-700k közé vagy akár 550k-ra lásd B9 idén. Az 55"-ról nem is beszélek, mert az enyémet anno (2 éve B7) 500k-ért vettem akciósan, most meg már 370k folyamatosan a B9. A kifutó áruk viszont nagyon durván beesett mára. 55B7 olyan 250-270k volt, a 65B7 meg 500k. Persze ezekre figyelni kell és ugrani egyből, de egy mai - tavalyi - 65" OLED 350-450k ért elég jó vétel.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#38690) Beni2360


Beni2360
félisten

Volna egy kis gondom az LG C8 Oled TV-mel.
Pontosítva a hállózaton nem tudom elérni a NAS-t két hete még ott volt a lehetőség de most 05 vagy 04 és be van ragadva egy "telekom-DMS Médiaszerver. Volt vagy fél éve egy próbálkozásom a modemre rádugott HDD elérésére de nem jött össze és ki is kapcsoltam a modemben az opciót. Most van 1 lapim, 2 telekom 3 rögzített kép 4 Mintavideó 5 Mintafotó. És nem adja ki a NAS elérését.
Valakinek netán ötlete? :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#38691) Vincent-Vega


Vincent-Vega
tag

Visszatérve a fehér szín,és az LCD vs OLED témához. Mint írtam én a B6-os szériával kezdtem.Volt B7,C8 is. Mindegyiknél észrevettem,hogy a fehér szín az LCD-n jobb,az OLED-en kékes árnyalatú,bármihez is hasonlítottam. Most a C9nél is ez van.Lehet kalibrálni (ismerősnél néztem profin kalibrált E8 OLEDEN is) de akkor sem fehér. Ez tény, kár is rajta vitatkozni szerintem.

VISZONT.Szerintem Az OLED techonlógia minden másban jobb mint bármelyik felsőkategóriás LCD.
Ha jól tudom 2014 óta vehetik a végfelhasználók az oledet,és az akkori legelső modell is fényévekkel jobb mint egy mai bármilyen LCD,pedig azóta eltelt 6 év.

(#38692) Vincent-Vega


Vincent-Vega
tag

Mutatok pár saját képet . Volt rengeteg LCD-m,alsó,közép,felsőkategórából,és eddig KIVÉTEL NÉLKÜL MINDEGYIKNÉL volt valami amibe bele lehetett kötni és annyira zavarta a szemem hogy aztán nem tudtam nem észrevenni. Most legutoljára a C8 és C9 között kipróbáltam egy Samsung 82RU8002-t,ami egy zsír új, 700 ezres prémium TV, Edge-LED,elvileg közép-felsőkategória,a Q60R-el van egy szinten a local dimming kivételével. Na ilyen volt a megvilágított feketéje,pl játék betöltőképernyőnél : 

alt="" title=""
képen picit durvább azért mint élőben,de a bal oldali és a jobb alsó sarokban lévő felhősődés feketénél látszott rendesen. 

Voltak IPS tévéim is,főleg LG. Na ott pedig a Backlight bleeding,sarok/sarkokról sárga bevilágítás,valamelyiknél jobban valamelyiknél kevésbé (ez pl netes kép)
alt="" title=""

Ez pedig a c9 full sötétben
alt="" title=""

De reggelig pakolhatnám a képeket,ott van például a Vertical Banding is,amikor függőleges csíkok vannak a panelben és mozgásnál elhányod magad,én például egy focimeccset nem tudtam végignézni,annyira zavaró volt. Aztán fekete foltosodás,nem homogén színek,szoftveres problémák stb...És lehet,hogy átlag tv-zés közben nem tűnnek fel ezek a dolgok az embernek,de higyjétek el,ha egyszer észreveszitek állandóan zavarni fogja a szemeteket.

Szóval ezzel csak azt akarom mondani,hogy szerintem az OLEDnél jelenleg nincs jobb technológia,magasan ver bármit,és ha a fehér nem teljesen fehér,hát ennyi kompromisszum bőven belefér azért cserébe hogy nézhetek egy minden más téren hibátlan,összehasonlíthatatlan feketével,brutális megjelenítéssel rendelkező TV-t,és nem úgy ülök le elé hogy a hibákat keresi a szemem film közben  

(Szerintem egyébként a HDR és a fényerő is bőven elég, sötétebb szobában pedig overkill. Megnéztem nappali fénynél ablakkal szemben is és ugyanúgy minden tökéletesen látható volt.)

[ Szerkesztve ]

(#38693) PuMbA válasza Vincent-Vega (#38692) üzenetére


PuMbA
titán

"egy Samsung 82RU8002-t,ami egy zsír új, 700 ezres prémium TV"

Az RU8002 nem prémium TV, hanem alsó-közép kategória. RU7000 az alsó kategória. Q60-Q70 a középső és a Q80 és Q90 a felső. Az ára azért volt annyi, mert 82 colos, tehát a méretet fizeted meg és nem a képminőséget. Minél nagyobb egy LCD TV, annál jobban felősebb és egyenetlenebb lesz a bevilágítása a technológia miatt és ezen semmi sem segít :) Egy 82-es LCD-t egy 82-es OLED-hez kell hasonlítani. Privátban elküldöm neked az én 130k-s alsó kategóriás LCD-mről a képet, ami semennyire sem felhős, csak a feketeszintje alacsonyabb, ha még nem láttál volna ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#38694) Vincent-Vega válasza PuMbA (#38693) üzenetére


Vincent-Vega
tag

Igazad van,köszi a javítást,de a lényeg változatlan.
Itt egy kép például ez egy Q90 samu picit magasabb fényerőnél

(#38695) PuMbA válasza Vincent-Vega (#38694) üzenetére


PuMbA
titán

Igazad van, hogy a local dimming elég csúnya tud lenni, a mai LCD-kben ezt nagyon elk*rták. Én sem szeretem, de az enyémben még nincs, szóval egyenletesek és nem foltosak az alsó és felső csíkok. Nem zavar még teljesen sötét szobában sem, amiben nem szeretek filmet nézni, mindig kapcsolok valamennyi villanyt. Csak annyit látok, hogy a falhoz képest minimálisan világosabb a fekete, de nem szembeötlő.

[ Szerkesztve ]

(#38696) Vincent-Vega válasza PuMbA (#38695) üzenetére


Vincent-Vega
tag

Akkor te megnyerted a "panel lottót",ne add el mert sok ilyet nem találsz :DDD
Nekem is egy FHD 60 colos 6ezres széria van tartalékba,meg második tv-nek,megtartottam mert ez volt a legkevésbé felhős.
Egyébként a samsungnál sajnos valamiért visszafelé fejlődnek,ha megnézed a régebbi szériás modelleket,meg a mostaniakat egy kategóriában,elég durván észrevehető a degradáció a régihez képest..

[ Szerkesztve ]

(#38697) dgyuri0123 válasza PuMbA (#38695) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor most vegyünk régi, használt LCD-t? Jobb lesz mint az oled... :D

"csak a zene van"

(#38698) chros válasza Vincent-Vega (#38696) üzenetére


chros
őstag

Nekem is csak 1 bajom volt az LG 55LD650-el (IPS, felsokategoria 2010-bol :) ): a "feketeje" kritikan aluli. :) Ezen kivul (es hogy nincs 4k HDR) nagyon remek meg mindig.

(#38699) PuMbA válasza dgyuri0123 (#38697) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, csak régebben tényleg nem volt gond az LCD-k felhősödése, mint főként manapság. Plusz a local dimming is felerősíti ezt. Szüleim Samsung TV-je is elég egyenletes háttérvilágítású, mint az enyém, de még régebbi darab, a local dimming őrület előttről :)

[ Szerkesztve ]

(#38700) dgyuri0123 válasza PuMbA (#38699) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az utóbbi kb 15 évben rengeteg lcd-t láttam már barátoknál, rokonnál stb (nem áruházban) és mindegyik ronda felhős volt. Ami nekem volt (JVC) anno, az is ronda felhős volt, szóval lehet hogy tényleg tiéd lett az egyetlen nem felhős lcd, amit valaha összekaktak. :)

"csak a zene van"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.