Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) PATTA86 válasza Mtex1 (#91996) üzenetére


PATTA86
csendes tag

Én is izgatottan várom már, remélem holnap nekem is megjön... Te honnan vetted és mennyiért sikerült behúzni? Én is beszéltem tegnap az Lgvel... ugyanúgy egy közeli szerviz számát adták meg... Én se akartam egyből falra tenni, mondom előbb lássuk milyen lesz... jaah, meg még a tipli-csavar kombóra se kaptunk választ, hogy mekkorával tegyük fel??! :))

(#92002) alaves válasza Vhiktor (#91995) üzenetére


alaves
addikt

Előre is köszönöm. Bármelyik 2021-2023 LG modell jó.
"Ezért biztos nem adnám el a tvt, kell venni külső lejátszót."
Ez ok, de. Stream-et nem használok, a használat elég nagy százalékában videófájlokat játszok le a TV-n (a PCn és TV-n túlmenően). A TV Dolby Vision megjelenítését ígéri és nem hamis DV-t. Hamis/ál DV megjelenítés a vásárló megtévesztése.
Ha más gyártónál is hamis a DV, akkor elég nagy átverés történik.
Nem látom a TV használati útmutatójában sehol ezt:
" A TV média-lejátszója használatakor a Dolby Vision megjelenítés nem teljes, vagyis csak részleges. Teljes értékű Dolby Vision megjelenítés kizárólag külső lejátszó használatával érhető el."

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#92003) Mtex1 válasza PATTA86 (#92001) üzenetére


Mtex1
kezdő

65ös emagrol 520 körül volt. Feldobom majd a gyariakkal aztán lesz ami lesz..

(#92004) Vhiktor válasza alaves (#92002) üzenetére


Vhiktor
veterán

Már az is egy elvi kérdés mit hívunk teljes értékű dolby visionnek? Sajnos semmi nem kötelező a dolby visionnél.
Nekem az a teljes értékű dolby vision amin van fel layer is, tehát 12 bit dinamikus metaadattal. A többi kamu. Ahhoz meg kb lemezes lejátszó kell eredeti, megfelelő filmekkel.
Ezt leszamitva teljesen nyugodtan jöhetne minden hdr10+ban, sokkal egyszerűbb lenne az élet.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#92005) alaves válasza szkutyi (#91999) üzenetére


alaves
addikt

Ez ügyben lényegtelen és irreleváns hogy milyen DV videóanyagot nézek, mi van ha pl. az a hobbym, hogy hivatalos LG vagy más DV demo anyagokat nézek egész nap.

Ezzel egyenértékű példa: (garancia időn belül nálam ez is egyértelmű csereutalványt jelent)
A használati utasításban leírt feltételekkel és esetekben a Philips OLED818 tud 4:4:4 megjelenítést, viszont Vhiktor mérései szerint nem, illetve nem teljes értékűen:

"HDMI:
Az Optimális beállítás legfeljebb az Ultra HD (100
Hz# vagy 120 Hz#) RGB 4:4:4 vagy YCbCr
4:4:4/4:2:2/4:2:0 jelek használatát teszi lehetővé."

"A támogatott maximális videoidőzítési formátum a
HDMI Ultra HD opciókhoz:
• Felbontás: 3840 x 2160
• Keretsebesség (Hz): 50 Hz, 59,94 Hz, 60 Hz, 100
Hz#, 120 Hz#
• Videoadat-almintavétel (bit mélységű)
- 8 bit: YCbCr 4:2:0, YCbCr 4:2:2*, YCbCr 4:4:4*, RGB
4:4:4*
- 10 bit: YCbCr 4:2:0*, YCbCr 4:2:2*, RGB 4:4:4*
– 12 bit: YCbCr 4:2:0*, YCbCr 4:2:2*
* Csak akkor támogatott, ha a HDMI Ultra
HD Optimális vagy Optimális (Auto Game) vagy
Optimális (Auto Game 120Hz Pro) értékre van állítva.
Megjegyzés: A 4K2K 100Hz csak akkor támogatott, ha
a HDMI Ultra HD Optimális értékre van állítva a HDMI
1 és HDMI 2 esetében. A 4K2K 120 Hz csak akkor
támogatott, ha a HDMI Ultra HD beállítása Optimális,
vagy Optimális (Auto Game) vagy Optimális (Auto
Game 120Hz Pro ) a HDMI 1 és HDMI 2 esetében."

"Megjegyzés az AMD videokártyát használók
számára:
Ha a számítógépét HDMI-vel csatlakoztatja a TVkészülékhez, a megfelelő teljesítmény elérése
érdekében a következő beállításokat alkalmazza a
videokártyán.
– Ha a videokártya kimeneti videojele 4096 x 2160p
vagy 3840 x 2160p, és RGB pixelformátumot használ,
az RGB 4:4:4 Pixel Format Studio (Limited RGB)
lehetőséget kell a számítógép videokártyáján
beállítani.
– Ha a videokártya kimeneti videojele 120 Hz-es
2560 x 1440p, és RGB pixelformátumot használ, az
RGB 4:4:4 Pixel Format PC Standard (Full RGB)
lehetőséget kell a számítógép videokártyáján
beállítani."

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#92006) Vhiktor válasza alaves (#92005) üzenetére


Vhiktor
veterán

Azt a philipset megneztem 2 db asztali pc-vel, egy htpc-vel és 2 db laptoppal is. Lehetett állítani bármit bármire nem volt hibátlan a chorma 444. Lehet fw okozta.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#92007) Ronam válasza szkutyi (#91989) üzenetére


Ronam
addikt

LG G3, a filmek nagy részét Plex-en keresztül nézem, szóval ha igaz amit írsz, akkor annak annyira nem örülök :D. Bár én eddig nem találkoztam olyan filmmel, ami "szarul" nézett volna ki ezen a tv-n..

(#92008) szkutyi válasza alaves (#92005) üzenetére


szkutyi
őstag

Az hogy dv képes tv-d van, nem jelenti azt hogy lejatszója visz mindenféle (mókolt)konténert dvben hibátlanul...sőt..örülni kell annak hogy ennyire jó a belso lejatszója...eddig sokkal roszabbak voltak....az LG már nem nagyon válogat, mindent lejátszik szinte...MP4 dv szó szó megy, meg szedek le egy kettő teszt filmet és megnézem zidoon is, de nagyon kevés ilyen film van....
Megj: a demók azért ki vannak találva.. ;) van olyan ami dolby vision stb azt közben megy sdrben.xddd

[ Szerkesztve ]

(#92009) szkutyi válasza Ronam (#92007) üzenetére


szkutyi
őstag

Figyelj.en is egy hónapja mar hogy össze raktam a rendszert mindent felepitettem plexre...aztán most elővettem zidoot, rájöttem hogy lehet gyorsan váltani a két bemenet.kozott(plex-zidoo) na így ledobbentem...zidoo után olyan kontraszttslan, fatyolosnak tűnt,kevesebb fényerővel.. pedig mocskos jól néz ki a plex is.... :)
Mit gondoltok jó kedvemből csinálom ezeket a teszteket?nem, a legjobbat akarom.itthon, és megosztom veletek is a tapasztalatom :)kép: [kép] [kép]

(#92010) szukjozsef


szukjozsef
csendes tag

Nem tv hanem oled monitor.Nyavajog a panelfrissités miatt,viszont a monitoron nincs semmi rendellensség.Mit jelent pontosan a panelfrissités (nem pixelfrissités mert azt rendesen megcsinálja),degragálódik esetleg valami ha megcsinálom annal ellenére hogy beégesnek semmi nyoma?(kb2500 óra lehet benne)

(#92011) szkutyi válasza szukjozsef (#92010) üzenetére


szkutyi
őstag

Lejárt a 2000 vagy a 2500 óra így csinal egy nagy pixel frissitést ..nem degradálódik egy darabtol..többet nem érdemes egymás után.nemhiába van ennyi óránként.

(#92012) Ronam válasza szkutyi (#92009) üzenetére


Ronam
addikt

Ha esetleg vennék egy külső lejátszót, akkor mit érdemes venni?

(#92013) szkutyi válasza Ronam (#92012) üzenetére


szkutyi
őstag

Ezt: [link]

(#92014) Ronam válasza szkutyi (#92013) üzenetére


Ronam
addikt

Ez jobb választás, mint egy Apple tv?🤔 Egyáltalán nem értek ezekhez.. igazából az lenne a kérdés, ha hálózaton keresztül szeretnék DV tartalmakat nézni, akkor mindenképpen egy külső lejátszó kell?

[ Szerkesztve ]

(#92015) szkutyi válasza Ronam (#92014) üzenetére


szkutyi
őstag

Jelenleg ez viszi teljesen hiánytalanul a dovi-t...nézd végig a tesztet...zidoo sem tudja azt, amit ez....mel-fel tamogatás stb...

(#92016) Ronam válasza szkutyi (#92015) üzenetére


Ronam
addikt

Köszi, rendelek akkor egy ilyet, Geekbuying-on van eu raktáron is :).

(#92017) szkutyi válasza Ronam (#92016) üzenetére


szkutyi
őstag

Nah mi az ára?

(#92018) Ronam válasza szkutyi (#92017) üzenetére


Ronam
addikt

170 dollár.

Ja de ez nincs raktáron 😂

[ Szerkesztve ]

(#92019) hunspikey válasza szkutyi (#92009) üzenetére


hunspikey
őstag

Itt azért nagyon nehéz objektíven állást foglalni. Egyrészt nem tudod sajnos ugyan ott megállítani, tehát nem ugyan azt a frame-et nézzük. Ezen ha mondjuk túllendülünk, akkor sem mondanám egyikről se, hogy jobb mint a másik - én annyit látok, hogy az alsó sokkal szűkebb dinamika tartományt ad, ami magasabb megfigyelt kontrasztot eredményez, de ez persze jelentős csúcsfény közeli részletvesztéshez és fekete közeli részlet bedőléshez is vezet - legalábbis a kép alapján.

Aztán simán lehet, hogy mint minden egyéb esetben eddig is, a kamera amivel fotózol kisebb átfogással dolgozik és nem volt képes rögzíteni az alsó kép dinamikáját, ellenben a valóságban nincs kiégve a második kép szett ablakon túli világa stb. Ezt el tudom képzelni, ezt csak te tudod nekünk szóban elmondani.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#92020) sony89 válasza szkutyi (#92015) üzenetére


sony89
tag

Nem rossz kis lejátszó!

Azért Vhiktor-tól megnéznék egy Zidoo Z10 Pro vagy Z20 pro tesztet is ez mellé.... :R szerintem azoknak sem kellene szégyenkezni pláne az új Z20 PRO-nak... :C

A másik, sokan írják itt hogy az új OLED TV..legyen az LG vagy más nem viszi ezt meg azt azt a film anyagot rendesen....kell mellé venni egy jó médialejátszót és minden ilyen gond megoldódik...a TV-ben soha nem lesz olyan jó medialejátszási képesség mint egy ilyen különálló eszközön!!

(#92021) dropi válasza dropi (#91972) üzenetére


dropi
aktív tag

Nah megnéztem ezt (Fast.X.2023.2160p.REMUX.UHD.BluRay.TrueHD.7.1.DoVi.HDR.HEVC.HuN-No1) HDR-ben, ha mar a Dolby Vision nem volt elérhető, és amúgy azt kell mondanom, hogy nekem ez képminőségben, színekben bőven alulmarad egy netflixes Witcher 3-hoz vagy, hogy a Gyűrűk úra sorozatról már nem is beszéljünk. Nem tudom, hogy a DV miatt volt, vagy mi miatt de a színek kritikán aluliak voltak pl (direkt változatlan filmmaker módban néztem, nehogy abba kössetek bele, de otthoni mozira is átkapcsoltam, hátha velem van a hiba). HDR hatás nekem kb nulla, a színek fakók (más HDR módban meg annyira mesterségesek, hogy azt nézni sem tudom, miközben a streaminges DV tartalmaknál jellemzően DV Eredeti módban nézem, néha élénkben, de ott nem tapasztaltam ezt.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#92022) szkutyi válasza hunspikey (#92019) üzenetére


szkutyi
őstag

Én szívesen oda adom neked kölcsön a lejatszot, abban biztos vagyok hogy 1 óra múlva vagy rendelned meg vagy venned át tőlem :D.tesztek vissza igazolták hogy a zidoo adja a helyes képet, a.plex pedig nem használja az rpu-t..nem helytelen az sem, csupán mondhatni 70%on.döcög vele a tv, zidooval pedig 100.... :)

(#92023) szkutyi válasza sony89 (#92020) üzenetére


szkutyi
őstag

Nem jobb mint az ugoos, nincs dv fel támogatás...azért írtam ezt az ugoost mert ez aztán tényleg mindent... :)..ott az utódja...az már nem....pedig aztán fullosabb mint ez...de mégsincs FEL....

(#92024) sony89 válasza szkutyi (#92022) üzenetére


sony89
tag

Neked melyik Zidoo van?

(#92025) Pokskill


Pokskill
tag

Sziasztok.
Melyiket ajánlanátok?
Philips 65OLED707
Samsung QE65S90CAT

Nagyon tetszik az ambilight, de ne tudom a tv-t a falra tenni sajnos a szoba közepén van a helye.
Így is látványos tud lenni az ambilight vagy elhanyagolható?
Mert akkor inkább a Samsungot venném meg a QD- Oled teknológia miatt.
Előre is köszönöm :R

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#92026) szkutyi válasza sony89 (#92024) üzenetére


szkutyi
őstag

Z9x

(#92027) ρσгτσ válasza Pokskill (#92025) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerintem nem sok értelme van. Volt már nekem is kicsivel távolabb a faltól Philips TV. Nem a szoba közepén, de már úgy sem volt sok értelme a hátsó LED sornak.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#92028) Pokskill válasza ρσгτσ (#92027) üzenetére


Pokskill
tag

Még egy kérdésem lenne.
Eddig csak halvány beégés volt szürke színekben viszont pár napja jelentkezett a képen látható függőleges csík is.
Lehet ezt még javítani vagy érdemes-e?
(LG CX9)

:R

[ Szerkesztve ]

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#92029) Vhiktor válasza Pokskill (#92025) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az ambilight akkor működik optimálisan ha a fal és a tv hátulja között 10-20 cm távolság van.
Én nagyon maximum 30-35 cm-et mondanék felette már szinte semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#92030) magickonfig válasza Pokskill (#92025) üzenetére


magickonfig
tag

Nekem egy 705-öm van és szeretem használni az ambi-t. Megtudnék lenni nélküle is egyébként, de ez ad egy kis extrát a film és játékokhoz. Egyébként Samsung-ot választanám a szebb kép miatt :) .

(#92031) hunspikey válasza magickonfig (#92030) üzenetére


hunspikey
őstag

Lg 77G3 utólagos govee ambilight-al :)

Asszony kiharcolta...

A színkerék forgott azért van kis igazítás probléma benne.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#92032) hunspikey válasza Pokskill (#92028) üzenetére


hunspikey
őstag

Ez panel csere :(

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#92033) Pro Koryak válasza szkutyi (#92013) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Azért csak óvatosan a kicioccó android boxokkal:
[link]

(#92034) torma1981 válasza hunspikey (#92031) üzenetére


torma1981
veterán

Melyik govee? Könnyű volt beállítani?

(#92035) alaves válasza Pokskill (#92028) üzenetére


alaves
addikt

Ilyen csíkot nálam egyszer sikerült javítani a kézi pixelfrissítőnek, 2-3x is lehet ha elsőre nem javít. A beégés állapotán is javíthat, ha az még csak inhomogenitás vagy image retention fokú.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#92036) szkutyi válasza Pro Koryak (#92033) üzenetére


szkutyi
őstag

Na hát ez nem az a kategória..... ;)

(#92037) hunspikey válasza torma1981 (#92034) üzenetére


hunspikey
őstag

T2 -es dreamview ha jól emlékszem. T2 az tutti.

Gyerekjáték a beállítása, főleg hogy volt olyan ember akinek volt esze és feltette youtube-ra a kalibráló patch-eket, tehát nem kell felragasztgatnod a kapott sárga hasábokat. Ja egy másik szintén lángész youtuber azt is elárulta - és én egyébként csak ezért mentem bele, hogy alapvetően alul is lehet a kamera fejjel lefelé - én agyfaszt kaptam ugyanis a gondolattól hogy fent lógjon ezen a csodálatos TV-n valami basz. Így diszkréten előtte fekszik a hátán és tökéletes, mert a szoftver tudja ezt a beállítást is. Rendkívül jó a trackingje és simán meg HDR-el is, nem lesz a fényerőtől színtévesztő. Egyedül a hófehér nem megy neki - azt egy picit hidegfehérre ábrázolja. Ennyi.

Philips OLED 807 TV tulaj jött át hozzám, azt mondta ez kétszer jobb mint a gyári. Ámen.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#92038) Pro Koryak válasza szkutyi (#92036) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem? Mert 20-25e Ft-tal többe kerül?
Ilyen kínai csodagépeket tuti nem vennék. :R

(#92039) laci12234


laci12234
tag

Sziasztok
van egy samsung s90c tv-m kb 1 hónapos és észrevettem hogy nem mindig kapcsol ki teljesen
valamikor kattan egyet akkor teljesen kikapcsol valamikor meg csak a kép megy el és egyszer vagy kattan vagy nem
ez mitől lehet ?

(#92040) lala666 válasza laci12234 (#92039) üzenetére


lala666
senior tag

Pixel frissítés van olyankor!

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#92041) junkpod válasza dropi (#92021) üzenetére


junkpod
nagyúr

A fájlok el elnevezése és a tartalom minősége, formátum jellemzői között ne mindig van összefüggés.

Box's don't touch!

(#92042) Pokskill válasza hunspikey (#92032) üzenetére


Pokskill
tag

Így el lehet még adni valamennyiért?

Köszi mindenkinek :R

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#92043) szkutyi válasza Pro Koryak (#92038) üzenetére


szkutyi
őstag

Bocsi, akkor milyen lejatszót vennél?xd
Ugoos pont nem az a lejatszó amire rá lehet dobni a "kínai szar" bélyeget...maximum a licenc nélküli,név nélküli lejatszók...de ott dv sincs. ;)...

[ Szerkesztve ]

(#92044) Vhiktor válasza Pro Koryak (#92038) üzenetére


Vhiktor
veterán

Jelenleg szerintem mindegyik kínai.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#92045) szkutyi válasza Vhiktor (#92044) üzenetére


szkutyi
őstag

:C :Y :R :R :R

(#92046) laci12234 válasza lala666 (#92040) üzenetére


laci12234
tag

Minden kikapcsolásnál kb ?

(#92047) lala666 válasza laci12234 (#92046) üzenetére


lala666
senior tag

Nagyjából, attól függ hány órát ment és hogy érzékeli a panelt.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#92048) Pro Koryak válasza Vhiktor (#92044) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Hát ja, szóval szkutyinak sok sikert.
Úgysem tudja mit csinál a háttérben a lejátszó, ha esetleg olyan lenne ... :U

(#92049) laci12234 válasza lala666 (#92047) üzenetére


laci12234
tag

Köszi a segítséget

(#92050) szkutyi válasza Pro Koryak (#92048) üzenetére


szkutyi
őstag

Nekem jelenleg másik kínai van...azt hiszed ez lenne az első eszköz a házadban ami....megnyugtatlak, a sokadik eszköz...nem ismerlek és minden személyeskedést nélkül mondom vakon.mert ez ezer %.. :) mellesleg totál offline is használhatod...senki sem mondja hogy ezeket online kéne...
De részemről itt lezárva

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.