Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) cichlid1 válasza Gibo (#38447) üzenetére


cichlid1
tag

OLED-ből sose vegyél bemutató darabot! A legtöbb áruházban, leáramtalanítanak minden este, így a panelt védő frissítési folyamatokat nem tudja elvégezni, így a beégésveszély nagyon magas. Lehet még nem látsz semmit, aztán hazaviszed és fél év múlva kijön, akkor így jártál...Mivel sok gyártó, megnézni az eltárolt adatokat, hogy lefutottak e a védelmi funkciók, és ha nem, akkor keresztet vethetsz a garanciára.

(#38452) adamssss válasza Strezi (#38438) üzenetére


adamssss
veterán

Nekem ez már nagyon zavarná a szememet ilyen közelről. nem is a felbontás mert az talán játék közben nem tűnik fel hanem konkrétan az, hogy a látómezőmbe nem fér el a kép így ide oda kellene pásztáznom. Egyszer volt 32-es monitorom. Rájöttem, hogy nekem a 27" az ideális.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38453) Gibo válasza cichlid1 (#38451) üzenetére


Gibo
senior tag

Ok, köszönöm szépen!

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#38454) Joshi válasza adamssss (#38452) üzenetére


Joshi
titán

Én egy 43"-os tévét használok monitornak, de nekem ez még éppen belefér. Az ideális méret ~37-40" lenne. Minden szokás kérdése.

(#38455) janos666 válasza adamssss (#38452) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell lebetonozni a széket, mikor házat építesz. ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38456) djpundro válasza Gibo (#38447) üzenetére


djpundro
aktív tag

Nekem a 65 zoll van ,pazara kepe ,meg ambilight .Menü Lassu .De Netflix jol megy .De 715€ ert lekell tesztelni es ha nincs beegve ,annyiert nagyon megerne .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#38457) Fisha válasza hsrasus (#38442) üzenetére


Fisha
őstag

CX-re valszeg nem érdemes várnod, ha már most foglalkoztat a dolog. Annak tényleg közel egy év, hogy normális ára legyen. A 48-asoknak detto, mivel az is csak az új generációban lesz. Addigra meg már el fog múlni a kezdeti lelkesedés. :)

B9 vs C9. Tényleg az aktuális árazáson múlik. Mikor én vettem, akkor azért közel 20% volt a difi, amennyit nekem nem ért akkor a C, így B lett. A belső menüje, a lejátszója tökéletesen fut ezzel a procival is, max minimális röccenések vannak csak menüváltáskor, de ez lehet, hogy a C-n is előfordul.
A sok helyen előjövő előny, miszerint a C procija miatt jobb a mozgásmegjelenítése, elég nehezen megítélhető dolog, nem láttam erre még olyan tesztet, aminél egymás mellé tették a kettőt. Ez szerintem maximum a ritkább artifaktolásnál jelentkezhet, de normál beállításokon, az amúgy se releváns probléma. Sőt, az ajánlás szerint, sokan kikapcsolják teljesen az interpolációt, akkor meg egész biztos megy a kukába ez az előnye.

Remélem nem baj, hogy nem egyértelmű választ adtam, csak leírtam az ide vonatkozó tapasztalataimat. :)

(#38458) rothfb válasza djpundro (#38456) üzenetére


rothfb
veterán

Egyáltalán nem szabad bemutató db-ot venni. Még ha le is teszteled és nem látsz rajta semmi különöset, jelentősen nagyobb az esélye, hogy bármikor előjöhet valami, mint egy teljesen új esetében. Ezek a bemutató db-ok szinte mindegyike úgy van használva, hogy megy minden nap egy csomó órát, majd áramtalanítanak éjszakára és egyáltalán nem tud lefutni a panelkarbantartás. A lehetséges statikus tartalmakról ne is beszéljünk, mikor mindig ugyanaz megy rajta. A beégés is hamarabb jön majd elő.
Bármennyivel is olcsóbb egy ilyen tv, olednél nem szabad megvenni. Ha csak nincs kidobnivaló pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#38459) tlala


tlala
addikt

Még annyit tennék hozzá a Netflix témához, hogy izmos netnél érdemes az internet anomáliák miatt a Netflix beállításokban a lejátszási beállítást (Fiók/Lejátszási beállítások) a default "Auto"-ról "Magas"-Legjobb videominőség-re átállítani.

(#38460) daneel_hu válasza rothfb (#38458) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egyetértek, ne vegyél bemutató darabot.
Ezek elég drága tévék - ha van annyi pénzed, hogy bemutatódarabot vennél akkor lehetetlen, hogy az újat ne tudd kifizetni.

[ Szerkesztve ]

(#38461) djnice válasza rothfb (#38458) üzenetére


djnice
veterán

Én mégis megvettem tavaly 350-ért egy bemutató darab LG 65B8-at. Nem hiszem hogy ha 2 éves kora előtt felhívom a szervízt, akkor nem cserélnek panelt az miatt mert az elején 1 hétig nem futott le a kompenzációs ciklus.

[ Szerkesztve ]

(#38462) nitro16 válasza djnice (#38461) üzenetére


nitro16
senior tag

Azért mert azt mondták, hogy 1 hete van kint az még nem jelenti azt, hogy tényleges annyi ideje ment a boltba. (Azt mondanak amit akarnak, az érdekük az, hogy elvigyék a kiállított darabot, és ha jól tudom nem nézted meg szerviz távirányítóval, hogy ténylegesen mennyit futott a készülék). Én se vennék, kiállított darabot. (Más termékből sem).

Más: Baromira kezd zavarni a pixel eltolás mert mindig észre veszem sajnos... ha jól láttom akkor az oled panelbeállítások résznél a képernyőváltás takarja ezt a funciót.

Kérdés ha ezt kikapcsolom származik-e belőle bármiféle hátrányom? (Netflix meg kölcsönzött tartalmakat nézek csak rajta így mondhatni nincs statikus tartalom). Gondolom ilyen felhasználás mellet semmi gond ha kinyomom.

(#38463) Pro Koryak válasza nitro16 (#38462) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem értem, miért erőltetitek ezt a pixeleltolást? Főleg változó képtartalom mellett.
Nálam 1 éve szinte csak tévéadás megy és nem használom, pedig nem is Lg.

(#38464) Tulku válasza Pro Koryak (#38463) üzenetére


Tulku
veterán

+1

(#38465) chros válasza janos666 (#38439) üzenetére


chros
őstag

Koszi, tudjuk mindketten mia az :) , de Average-et nem hallottam meg. Rtings is Automatic Brightness Limiter (ABL) -nek hivja. De ahogyan gondolod, nem igazan erdekes, amig ugyanarra gondolunk :)

Nos, kikapcsoltad mar az ASBL-t? :)

(#38466) nitro16 válasza Pro Koryak (#38463) üzenetére


nitro16
senior tag

Egyszerű, alapból be van kapcsolva és az elején mikor megvettem kb 2 hónapja még nagy volt a varázs és fel se tűnt, majd múltkor beírtam ide és akkor renatto felvilágosított, hogy ez a pixel eltolás. Azóta meg akaratlanul is észre veszem és most jutottam odáig, hogy tüzetesebben utána olvassak ennek mert zavar. Azt hittem nem lehet kikapcsolni ezt a védelmi funkciót, de már tudom, hogy itt van lehetőségünk változtatni. Kb ennyi :DD

(#38467) djpundro válasza rothfb (#38458) üzenetére


djpundro
aktív tag

En nem is vettem kialitott darabot ,csak veletlen az Amazon bol joval ar alatt volt .2000€ helyett 1400 €

Ja igen ,a Nemet hifi forumon mind mondjak hogy semmikeppen ne vegyenek kialitott darabot ,mert ott es nalunk Ausztriaban is meg az LG sem csereli ki ha beegve van .
Na most hallotam Magyarorszagon elnezöbb az LG ,nem tudom mi ebböl az igaz?!

En megbirom a szervice menüböl nezni is hogy mennyit ment meg hogyan al a pixeltisztitas ,meg azt is kiirja (ami nalam 0) ha nem engeded hogy tisztitjon .
Ujonnan kicsomagolas utan 1 oraval kb .
alt="" title=""

Es több nap utan ,irja hany ora utan csinalgatta a tisztitasokat alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#38468) djpundro válasza Pro Koryak (#38463) üzenetére


djpundro
aktív tag

A pixeleltolast en peldaul a Philips 65oled754 nel soha eszre sem veszem .Lattam ,igen figyeltem ,egyik oldal masik oldal szele vastagabb ,de plane ambilight melett eggyaltalan nem tünik fel ,nem zavaro. Inkabb nalam az ACR valamiert bekapcsolja ,de nem jön meg a hang a Sony sounbar on .Ekkor a menüben ki es be kell a CEC t kapcsolnom .
De hatha meg ezt javitsak .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#38469) renziNNN válasza MarceeKa (#38450) üzenetére


renziNNN
tag

Szerintem arra, hogy 2 naponta megkérdezi valaki, hogy baj lesz-e ha játszik oleden :D

(#38470) djpundro válasza djpundro (#38456) üzenetére


djpundro
aktív tag

Ja igen ,a sajat teve taviranyitojaval megnezheted a philipset hany orat ment meg a pixeltisztitast is pontossan.
1,2,3,6,5,4, taviranyiton es utanna csak lapozol arra az oldalra ahol van CSM6

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#38471) torma1981 válasza djpundro (#38467) üzenetére


torma1981
veterán

Többen írták már, hogy simán cserélte az LG. Mivel van 2 év garancia miért ne cserélné?

(#38472) z1RoX


z1RoX
tag

Sziasztok. Egy gyors kerdesem lenne. Ha oledet veszek azok ugye visiion es atmost kezelik. Tehat ha plexen vagy netflixen beteszek egy atmos hangsavos filmet akkor azt arcon keresztul viszi az erosito vagy ahoz mindenfelekeppen 2.1 es earc csatis oled kell? Koszi a segitseget.

(#38473) Fisha válasza z1RoX (#38472) üzenetére


Fisha
őstag

A HD hangok jelenleg nem mennek ki sajnos eArcon se (Lg-knél, bár máshol aszem eARC sincs.). Atmos tudtommal lehet DD+-ba csomagolva is, ami talán működhet, de majd megerősítenek vagy megcáfolnak azok, akik tényleg próbálták is. Az biztos, hogy a DD+ is lehet problémás ARC-on, de ez erősítőfüggő.

Dolby Vision tök külön dolog. LG-k tudják, némelyik gyártó spórolt a pár dolláros licencdíjjal, és ezért nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#38474) rothfb válasza Pro Koryak (#38463) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem mindkét tv-n be van kapcsolva, de észre se veszem. Gondolom a gyártók (így a Pana is) nem hobbiból tették a védelmek közé a lehetőséget. Én ezért úgy voltam vele, legyen csak bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#38475) Pro Koryak válasza torma1981 (#38471) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez nem garanciális hiba, mint láthatod nyugaton be is tartja az LG.

(#38468) djpundro
Ha viszont leginkább csak filmet nézel, lényegtelen a pixeleltolás, mert ott alul-felül van a fekete sáv. Tehát tök mindegy oldalra tologatja-e vagy sem.

(#38474) rothfb
Én meg így vagyok a 4órás panelfrissítéssel. Bekapcsoltam :D , ha már a gyártók, így a Pana is beletette. ;]

[ Szerkesztve ]

(#38476) Vincent-Vega


Vincent-Vega
tag

Sziasztok,ma megjött a C9 65" méretben.
Gondoltam gyorsan összehasonlítom a régi középkategóriás samsung FHD LED-emmel,hogy vajon mennyire fogja megalázni szegényt.
Hát nem egészen erre számítottam,az OLEDen valmiért nem tudom előhozni azt a valósághű színpalettát ami a samun van..valahogy olyan kékes az egész. Próbáltam technicolorban is,úgy még rosszabb:D Alul az LG fent a samu.
Betekintési szögben persze ég és föld..dehát a samu ér kb 100at,ez meg egy 6-700k-s TV..

(#38477) blakey válasza Vincent-Vega (#38476) üzenetére


blakey
titán

Képek alapján a Samsung egyáltalán nem valósághű, nem ahhoz kéne igazodni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38478) Strezi válasza Vincent-Vega (#38476) üzenetére


Strezi
őstag

Válassz képmódot gyorsmenübe(fogaskerék gomb)
Részletes menű (...)
Picture
Picture Mode Settings
Expert Control
White Balance
Colour Temperature
Warm 2, Click!

... és jó lesz a cica színe :D

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#38479) Vincent-Vega válasza Strezi (#38478) üzenetére


Vincent-Vega
tag

Köszi! Ilyen így :\

(#38480) junior11 válasza Vincent-Vega (#38479) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem hozzászokhatott a szemed a Samsung szokásához híven, kicsi túltolt színeihez.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#38481) Pro Koryak válasza Vincent-Vega (#38476) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Könnyen kiderítheted melyik a valósághűbb. Készítesz fényképet(lehetőleg olyat, amivel bent a szobában közvetlenül össze tudod hasonlítani) és kiteszed mindkettőre.
A Samu valóban túltolja a színeket.

[ Szerkesztve ]

(#38482) EasyLife válasza Vincent-Vega (#38479) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Ha macskás képeket akarsz nézegetni akkor kár volt az oled :U :DDD :DDD :DDD Most már kezd érdekelni, hogy az a rohadt macska a valóságban LG szürke vagy inkább Samsung barnás :F Bár sztem szürke jobban áll neki. :))

(#38483) Locutus


Locutus
veterán

Amazon Prime app esetében mit kell tenni, hogy rendes minőségben játsszon le?
Még a HD felirat is csak nagy nehezen jelenik meg rajta, bőven rosszabb a minősége mint a virágbolti 1080p release-nek... A blokkosodáson, tömörítésen is látni, hogy igen szar. Még csak beállítást se találok erre semmit az appban.

Lehet azért, mert csak wifin van a tv? Pedig gyors az is...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#38484) Gaben360 válasza Vincent-Vega (#38479) üzenetére


Gaben360
senior tag

Hát az a samu minden,csak nem valósághű...

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#38485) Vincent-Vega válasza junior11 (#38480) üzenetére


Vincent-Vega
tag

Valószínűleg. Bár B6,b7,C8-am volt ez előtt(Már a B6nál is elég kékesnek tűnt a kép a samsungjaim után,az volt az első OLED-em) de most 1 hónapig ezt a samut használtam,aztán így fura megint. Én is arra hajlok hogy az LGnél lesz helyes a szín. Bár még nem láttuk a cicát élőben.. :D

(#38486) Vincent-Vega válasza Pro Koryak (#38481) üzenetére


Vincent-Vega
tag

Jó ötlet,később letesztelem saját alannyal,köszi :D

(#38487) junior11 válasza Vincent-Vega (#38485) üzenetére


junior11
veterán

A kékes árnyalatot én a világos és fehér színeknél vettem észre az OLED tévéken pár éve. A cica lesz a döntő a többi szín esetén :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#38488) Joshi válasza Vincent-Vega (#38485) üzenetére


Joshi
titán

OLED fehérje nem olyan jó mint LCD fehérje, ez tény. Viszont minden másban veri az LCD-t.

(#38489) z1RoX válasza Fisha (#38473) üzenetére


z1RoX
tag

Ebben valaki tud esetleg segiteni?

(#38490) Joshi válasza z1RoX (#38489) üzenetére


Joshi
titán

Sony LCD topikban nem rég volt erről szó. Netflix-féle Atmos átmegy a sima ARC-on is, mert tömörített Atmos DD-be csomagolva. Valami ilyesmi furcsa megoldás. Persze az köszönő viszonyban sincs egy eredeti BD lemez Atmos hangjához képest.

(#38491) daneel_hu válasza Vincent-Vega (#38485) üzenetére


daneel_hu
addikt

TechniColor profil elég jó az LG-n.
HDR-ben biztosan.

(#38492) renatto válasza z1RoX (#38472) üzenetére


renatto
őstag

Netflix és sztríming társai (és Xbox is) mind veszteséges DolbyAtmost használ (DD+). Ez kimegy sima ARC-on is, ehhez nem kell eARC. Már a régi B7-em is tudta ezt, szóval LG vonalon mindegyik tudja, viszont más gyártóknál az Atmos lehet csak a 2019-es modellekbe került bele (vagy abba sem?! :F) szóval ezt előtte kellene kideríteni az adott tévéről.
A későbbiek folyamán ha megoldják a TrueHD Atmos-t/DTS:X-et (veszteségmentes), ahhoz viszont már kelleni fog az eARC, ami HDMI 2.1 funkció.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#38493) renatto válasza Joshi (#38490) üzenetére


renatto
őstag

A TrueHD is tömörtett. A lényeg a veszteséges DD+ Atmos / veszteségmentes TrueHD Atmos.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#38494) chros válasza Joshi (#38488) üzenetére


chros
őstag

> OLED fehérje nem olyan jó mint LCD fehérje

wtf?! :) Mindketto D65-re van kalibralva a megfelelo preset-ekben.

> (#38493) renatto : A TrueHD is tömörtett. ... / veszteségmentes TrueHD Atmos.

Akkor ez hogy is van?! :)

(#38495) Joshi válasza chros (#38494) üzenetére


Joshi
titán

Hiába kalibrálod, a color tinting hazavágja na meg a gyenge fényerő.

(#38496) chros válasza Joshi (#38495) üzenetére


chros
őstag

> color tinting hazavágja

Ez rendben van, ha van.

> na meg a gyenge fényerő

??? SDR-nel 140 nits mar rengeteg.

(#38497) LógaGéza válasza daneel_hu (#38491) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hát, lehet én látom rosszul, de nálam nagyon meleg az a beállítás, valamint nagyon gyenge a fényereje...

Milyen szerviz-távirányító kell a C9-hez? Van egy eredeti MKJ39170828-as LG távirányítóm, de persze, hogy nem jó hozzá...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38498) chros válasza LógaGéza (#38497) üzenetére


chros
őstag

Vagy: [link]

(#38499) LógaGéza válasza chros (#38498) üzenetére


LógaGéza
addikt

Már csak az infraképes telefon hiányzik :)
Érdekes mindenesetre, mert rákeresve ezzel a távirányítóval használják... Nem értem...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38500) renatto válasza chros (#38494) üzenetére


renatto
őstag

Mit nem értesz?! Külön-külön nem érted vagy már együtt a kettőt?! :DDD
Veszteségmentesen tömörített?! ;]

"Dolby TrueHD accomplishes this using a suite of highly sophisticated compression technologies. These enable 100 percent lossless audio in files half the size of uncompressed pulse-code modulation (PCM). What this means for you is the best possible sound from Blu-ray Discs™ and streamed or downloaded sources."

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.