Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) T1OK3


T1OK3
kezdő

Békés, Boldog Karácsonyt Kívánok Minden Kedves Fórumozónak!

(#9002) belan válasza Nemir Ombe (#8865) üzenetére


belan
addikt

Ez durva, Boldog karit minden oledes tulajnak))))

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#9003) dgyuri0123 válasza belan (#9002) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mi durva...ívelt a kijelző. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#9004) Pro Koryak válasza Nemir Ombe (#8993) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Szerinted jól mutatna egy Onkyo RZ 900 a karácsonyfád alatt?" - igaz Karácsonyra már nem ér ide, de utána bármikor küldheted, köszi. :R

Békés, boldog, szeretetteljes, áldott, Előd-Ond-Kond... ja, Ünnepeket úgy Mindenkinek!

(#9005) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Kellemes unnepeket mindenkinek, aztan porogjon a minosegi tartalom :)

(#9006) belan válasza dgyuri0123 (#9003) üzenetére


belan
addikt

Nem figyeltem hogy ívelt azt hitem síkképernyős tv

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#9007) envagyok


envagyok
veterán

Nem tudommiért rugóztok ezen az Atmos dolgon annyit. Egy kalap sz@rt se ér.
Volt nekem a hálóban 5.1 mellé 2 Atmos hangfal, de semmi pluszt nem hozott. Adtam is el. Ez ugyanolyan vakítás mint a 7.1, annak sincs értelme.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9008) Lacielvtárs válasza envagyok (#9007) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát teny hogy en is a napokban mondtam le az atmoszrol :)
Igaz a jól kiepeitett atmos (mennyezeten elhelyezett hangsugárzó) nem rossz , 'látványos' hangra képes, de az egyéb 'alternatív' atmosok valóban nem nagy durranás...

Jah es boldog karácsonyt kívánok, mert igazából ezért jöttem :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#9009) envagyok válasza Lacielvtárs (#9008) üzenetére


envagyok
veterán

Ugyanaz mint a 4k őrület... :)
Én 3 és 6 méterről nézem a TV-t, 55 és 60 col a hálóban és nappaliban, plusz van egy tetőtéri szoba projektorral, ami kb. 100 colos képet vetít, és 7m-ről nézem. A tv-k fullhd-sek oled és plazma, a projektor 1280*720 sima HD. Nem látom a 4k értelmét az én helyzetemben például, mivel a szemem nem látja a különbséget.A hálóban lévő 55-ös FullHD oled egy 4k-s lcd-t cserélt le, és totálisan elégedett voltam a kapott eredménnyel.A Fullh 24-es monitoromat is 1m-ről nézem, ott sem látom, hogy értelme lenne váltani.
Azt meg csak halkan mondom, hogy a jelenlegi anyagok ugyan a videokódolásban valóban 4k-nyi anyagot tartalmaznak, de a valóságban csak felkonvertált fullhd a legtöbb, vagy csak részben 4k, magyarul az is parasztvakítás.

Az utóbbi 6-8 évben szinte semmit sem fejlődött sem a számítástechnika, sem a videótechnika.
Most egy X5670-es 6/12 magos xeon rendszerem van otthon. Egy I5-6600K-t cseréltem le, mert többszálas játékokban jobb a 8 éves rendszer, mint az új :) :D

Videókban is a Blu-ray FullHD, és a dolby digital/DTS előrelépés volt a PAL/SECAM rendszerhez, és a dolby prologichoz/sztereóhoz képest, de ezek is már lassan 15-20 éves technológiák.

Hangvonalon sincs fejlődés igazán a CD óta, sőt az MP3 inkább hátralépés volt.
Hangfalak is már 20 éve nem fejlődnek. Egy 20-30 éves minőségi hangfal simán hozza az újak szintjét.

Egyedül a mobiltelefon az, ami kb most érte el a csúcspontot, de ott sincs már mit belerakni.

Az új játékok se nagy durranások.
Most raktam össze poénból egy retró gépet, és játszok a régi játékokkal, pl race driver grid , colin mcrea dirt, crysis, far cry, Call of duty 4, stb. Az újabb gépen ott a gyereknek a sok legújabb játék, de egyszerűen nem tudnak lekötni. Sekélyes sztori mind. Múltkor elkezdtem a gyerek PUBG-jével játszani, 15 perc alatt halálra untam magamat.

Ennyit a fejlődésről. :)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9010) Lacielvtárs válasza envagyok (#9009) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ejj ezek igazak lehetnek :K
Tény hogy nincs nagyon uj a nap alatt, de mivel a gazdaságnak pörögnie kell, ezért fontosak a ficsorok :DD

Es hat működik, tekintve a vásárlási lázat és hajtjuk az 'újdonságokat'...
Tisztelet a kivételnek :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#9011) dom1n0 válasza envagyok (#9009) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Nagyreszt egyet ertek a leirtakkal, viszont 2 dolog szerintem nagy fejlodes, az egyik maga az oled technika :) , a masik a HDR.
Meg nagyon gyerekcipoben jar a dolog, de sokat hozzatud tenni a vizualis elmenyhez.

(#9012) Pro Koryak válasza envagyok (#9009) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Én 3 és 6 méterről nézem a TV-t, 55 és 60 col a hálóban és nappaliban, plusz van egy tetőtéri szoba projektorral, ami kb. 100 colos képet vetít, és 7m-ről nézem."

Finoman szólva is k.rva messziről nézed mindegyiket. Így persze nincs értelme. :K
Pl. ~3,5-4m-ről nézem a 110"-t vetített képet, ami pont megfelel, nem kicsi, nem nagy, nem kell a fejemet jobbra-balra kapkodni. Kényelmesen átlátom az egész képet.

(#9013) Ren Hoek válasza envagyok (#9009) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A nagyrészével amúgy egyet értek... de a 4K-val egyáltalán nem. Ez csak egy természetes fejlődési irány. Csak egy plusz opció, amivel 1.8 méterről is tudod nézni úgy a kijelződ, pl monitorként, hogy nem látni a csirkehálót. Akinek erre van igénye, az vegyen 4K-t, nem kell szégyellnie, hogy "beszopta a marketinget parasztként"

Másrészt, meg azért sem kell szégyellni, mert egyszerűen nem lehet már szinte minőségi, új FHD eszközt venni. Főleg OLED-ből, nincs választék, de lassan LCD-t sem árulnak... 1-2 éve én is azt mondtam úri hóbort. Ma már más választás sincs. 720p-t sem tudsz már venni, pedig az igényeidnek az is megtenné... de ha lehetetlen eladni, drágább gyártani. Ahogy az FHD-t is hamarosan az lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9014) envagyok válasza dom1n0 (#9011) üzenetére


envagyok
veterán

Az oled tényleg jó, én a tartalomra gondoltam.

Más
Csak egy ember mondjon 1 filmet, amin látszódik a különbség a fhd blu-ray és a 4k változat között, és ráadásul haszna is van, azaz sokkal több élménxt nyújt.
Mikor 4k tv-m volt, próbáltam észrevenni a kükönbséget, nem csak 3 méterről, hanem közelebbről is, de nem láttam. Kényrlmesen fekve nem is lehet tv-t nézni 2.5-3 méternél közelebbről.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9015) madgie válasza envagyok (#9014) üzenetére


madgie
titán

Egy méterről nézed a 24" monitort, persze, hogy neked nem számít a felbontás.

(#9016) envagyok


envagyok
veterán

Nem szeretek belemászni a monitorba, egy szgép asztalon van, előtte billentyű/egér. Egyenes derékkal képtelenség közelebbről nézni.
Hálóban 2m az ágy hossza, plusz 1m hogy körbejárható legyen az ágy, ott is azért van 3m-re.
Pont ma megyek rokonhoz, aki alig várja, hogy megmutathassa az új hiperszuper 42 colos 4k tvt, amit a nappaliban használnak ülőgarnitúrától kb 4m-re :) :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9017) kalimist válasza envagyok (#9014) üzenetére


kalimist
aktív tag

Egyet kértél de több is van: Dunkirk. Bónusz: The Revenant

[ Szerkesztve ]

(#9018) Partz válasza envagyok (#9014) üzenetére


Partz
senior tag

Nézz meg pár uhd blu-ray filmet egy megfelelő kijelzőn. Zongorázni lehet a különbséget jobb anyagoknál. Pl itt a nem rég felhozott Dunkirk, ahol semmi értelme a hdr-nek (meg amúgy sincs semmi értelme) egyes fórumozók szerint, a kritikák közel sem ezt mondják.

(#9019) #72042496 válasza envagyok (#9009) üzenetére


#72042496
törölt tag

#régemnindenjobbvót

Nincs gond a nosztalgiával, de a 4K attól még remek dolog (pl. a grafikai szoftvereknél, játékoknál, de még netezni is teljesen más 2160 soron), a számítástechnika hatalmasat fejlődött (pl. a monitorok, VGA-k, SSD-k), illetve bőven vannak kreatív, ötletes, történetközpontú játékok is (pl. Witcher, Hellblade, Divinity, Ori, Hollow Knight), tehát nem olyanok, mint amiket pozitív példaként felsoroltál. ;]

Ne vedd ezt támadásnak, mert teljesen megértem ha azt írod, neked a régebbi hardverek megfelelnek, és a régebbi játékok kötnek le. Ezt magamon is látom már, természetes dolog szerintem. De fejlődés attól még van, nem is akármilyen.

Filmeknél engem sem érdekel különösebben a 4K, meg úgy a többivel is egyetértek nagyjából. A számítástechnikai részével viszont nagyon nem..

[ Szerkesztve ]

(#9020) envagyok válasza Partz (#9018) üzenetére


envagyok
veterán

1-2 méterről nézve az 50+ kijelzőt?
Én sima fhd remuxot néztem belőle, nem tűnt fel sem élesség, sem részletesség, sem dinamika hiány

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9021) envagyok válasza #72042496 (#9019) üzenetére


envagyok
veterán

CAD azért más tészta :)
Pont most adtam el egy új 21:9 LG monitort, visszatértem a 16:10-hez, egyszerűen nem bírtam megszokni, hogy teljes képernyőnél a fejemet kelljen forgatni folyamatosan, hogy elolvassak egy weboldalt.
A számtechnél a procierőt keveselltem.
Az ssd nagy ugrás volt, de az sem mai dolog. Nem akarok hülyeséget írni, de több mint 5 éve van nekem kb.
Az meg hogy a legújabb m2 ssd-vel 1mp-el rövidebb a win töltés vagy a játék töltés, nem izgat fel nagyon :)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9022) Pro Koryak válasza envagyok (#9020) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Talán ha az ajánlott távolságra ülnél, még látható is lenne a különbség.
Ennyiből simán meghagyhattad volna a képcsöves tv-t, neked még a 720p is felesleges.

(#9023) sakal83 válasza Pro Koryak (#9022) üzenetére


sakal83
addikt

Hagyjuk mar ezt az ajánlott nezesi távolságot egy tvnel:) emberek tizmilliokat költenek hogy minel távolabb nezzek:)

4knak jelenleg meg tv nézés során nincs nagy értelme normálisan elerheto tartalmak nelkul. Ertem ezalatt a tv bekapcs es 4ks a musor:)

Nem haszontalan a 4k csak meg ideje korán vagyunk SAJNOS.

Persze ps4en a 4k es hdr totál jó. Ott mar aktualis.

Legyenek szep szinek pontos megjelenites a tvknel. Ez a lenyeg. A 4k es hdr es OLED triasz ehhez jo lepes de amig nem lesz minden háztartásban ilyen tv addig sajnos fugazi mert a kereslet kínálat a donto

[ Szerkesztve ]

(#9024) Joshi válasza envagyok (#9014) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom hogy jutott eszedbe ismét a 4k, amikor ezt a témát te már leharcoltad itt a fórumon sokakkal. A kérdésedet fordítsd meg, mi a hátránya a 4K-nak a FullHD-val szemben? Letöltöttem ezt a 4k meccset és valahol itt kellene járnia a közvetítéseknek, csak hát a hardver jelenleg előrébb jár mint a műsorszolgáltatás. Pl sokat hozzátesz a Deepwater Horizonhoz a HDR, de bőven van még olyan film aminél előnyt jelent a 4K HDR. Persze ezt is el lehet kefélni mint ahogy azt a 3D-nél is megfigyelhettük, de az nem a technológia hibája.

A számítástechnika is óriásit fejlődött, fejlődhetne gyorsabban is de ugye ez üzlet is. Pont most volt egy cikk a processzorok fejlődéséről, az órajelemelés azért nem megoldható, mert a memória sávszélesség a szűk keresztmetszet. Nem véletlenül mennek a több mag irányába. Idővel megoldják ezt is, játékoknál amúgy se a proci a szűk keresztmetszet.

(#9025) Madwe válasza sakal83 (#9023) üzenetére


Madwe
nagyúr

Már ne haragudj, de ki nez tvmusort? Manapság egyre kevesebben, nem véletlenül. Már Amerikában is drasztikusan esik vissza a száma, mondják le folyamat.
Főleg high end tvnel vicces ez az indok. Normális források vannak bőven 4k és hdr tartalomra, a celeb vagyok meg az éjjel nappal valóban nincs 4kban, de az annyit is ér:)

[ Szerkesztve ]

(#9026) sakal83 válasza Madwe (#9025) üzenetére


sakal83
addikt

Bármennyire furcsa a tv tulajok nagy resze. Az hogy azt mondod hogy rengeteg tartalom van az elegge szubjektiv. Az hogy High end lenne az oled egy kicsit eros:) ja es valami nem azert High end hogy csak a legfullossabb tartalommal legyen hasznalva. Es ujra leirom mert egy kicsit felso 10000nel való oled hatás van itt egy két tulajnak:) az oled nem High end:) csak egy ujabb es nem is annyira új meg felaras technológia. Semmi mas:)

Ne vedd támadásnak de egyre tobb ilyen oled felsőbbrendű beírást latok ami vicces egy kicsit ahhoz kepest hogy 888eurotol lehet kapni oledet. Nem igazan státusz szimbólum egy szaros tv:) azerz van hogy bekapcs oszt nezzuk...

[ Szerkesztve ]

(#9027) Madwe válasza sakal83 (#9026) üzenetére


Madwe
nagyúr

He? Akkor mi a high end a tv piacon:)?
Pénz nem tudom hogy jött ide, én minőségről beszéltem. Státusz meg végképp, azt te hoztad ide...
Az meg H nem tud Pisti angolul és magyar szinkronos szarokat néz, az legyen az ő gondja.

[ Szerkesztve ]

(#9028) sakal83 válasza Madwe (#9027) üzenetére


sakal83
addikt

A High Endben van oled technológia. Ennyi. A High End a B&O es társai.

A topikban többen a pénzzel hasonlítják az oled birtoklását.

En se nézek angolt mert nem tudok. Sajnos ilyen semmi vagyok:) Egyebkent tudok de akkor is Magyarul filmezek ahogy nem angulol almodok:) én gyarlo:)

Az oled jo technológia es olcsobb elerni azt a minősége mint egy lcdnel.

(#9029) Joshi válasza sakal83 (#9026) üzenetére


Joshi
titán

Jelenleg az OLED a legjobb képminőségű megjelenítő a piacon hátrányaival együtt. A 90-es években is méregdrágák voltak a projektoros tévék, pedig ma már vicces lenne egy olyan technológiát birtokolni. Minden termék csak kis ideig High-End, de akkor is az ha az adott pillanatban a legjobb. Pl atlétikában is aki ma a legjobb az holnap már nem lesz az, de akkor is ő a legjobb az adott pillanatban.

A B&O-ban ha OLED panel lesz akkor igen, elmondható lesz róla hogy a legjobb High-End termék a piacon, de addig csak egy méregdrága tévé.

[ Szerkesztve ]

(#9030) dom1n0 válasza Joshi (#9029) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Letezik oled termekvonal a b & o -nal :)

(#9031) Joshi válasza dom1n0 (#9030) üzenetére


Joshi
titán

Akkor az a legjobb High-End termék, de az nem annyiba kerül mint az átlagos OLED tévék. Ráadásul Nemir Ombe pár napja írta be, hogy az osztrák Saturnban akciósan 2000€ volt a 65"-os Grundig OLED. Szóval nincs semmi gond az OLED árával, egy Sony 65ZD9 is milla fölött van pedig az LCD.

(#9032) Joshi


Joshi
titán

A Sony A1 dizájnjára is azt mondták sokan hogy ez most mi? Akkor nem tudom a B&O mit akart ezzel, de biztosan tetszik valakinek. A hivatalos honlapon lévő videóban a kisgyerek nem tudja, hogy ugyan úgy bámulna egy töredékébe kerülő LG B7 előtt is. De ugye ez presztízs, a megfelelő körökben értékelik csak. Na nem a gyerekek. ;]

Bang & Olufsen Beovision Eclipse 65" 7500£

(#9033) janos666 válasza Joshi (#9032) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a B&O nekem olyan, vagyis rosszabb, mint az Apple. Elitista fanoknak való, akik szeretik gyorsan költeni a pénzüket, és épp erre böknek rá. Az Apple-ben sem szeretem, hogy túl van árazva és fanatizálva, de legalább alapvetően jók a cuccaik (olcsóbban, és ha nem érezném magam hülyének, hogy "csatlakozom a hordához", néha még talán venném is pár cuccukat), de ez a B&O egyszerűen vicc nekem általában, a "még ingyen se kéne" kategória kezd lenni, pedig általában a kinézet érdekel legkevésbé.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9034) Madwe válasza sakal83 (#9028) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én high end techre hivatkoztam, nem divatra, azt csak te hoztad ide.
aki ennyit költ kijelzőre, az valszeg nem a paprika tvt nézi rajta.
A magyar szinkronos minőség meg a béka segge alatt van, de az már offtopic. Ellenben az jelentősen szűkíti az elérhető tartalmat. Angolul már minden friss termék 4k S általában hdr. Netflix pl ok H tömörített, de gyk. Csak dolby vision cuccok jönnek ki rá.

[ Szerkesztve ]

(#9035) Pro Koryak válasza sakal83 (#9023) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Hagyjuk mar ezt az ajánlott nezesi távolságot egy tvnel emberek tizmilliokat költenek hogy minel távolabb nezzek"
Azért, mert sok a hülye, aki azt sem tudja mit vett ill. mit kellene nézni, látni, nálad egyenlő azzal, hogy nincs semmi értelme?
Ennyiből maradhatott volna a képcsöves tv 4m-ről nézve :Y

Egyik mondatoddal csapod agyon a másikat!

Ajánlott nézési táv értelmetlen, 4k értelmetlen csak ps-en van értelme...stb.
Ps-en miért van értelme??? Ha ezt is min. 2x olyan messziről fogod nézni, mint ahonnan ajánlott = látható a felbontásbeli difi, akkor ezen is tök felesleges, mivel különbséget nem fogsz látni fullhd, de még 720p-hez sem.
Szerintem nézdd a szomszédból, akkor mégúgy sem lesz értelme, aztán jöhetsz ide, hogy ez mennyire baromság, meee nem látszik semmi plusz. :W

(#9031) Joshi:
Azért a sony zd9 nem egy átlagos lcd tv a maga 2800cd/m2 fényerejével + a több száz local dimming zónájával

[ Szerkesztve ]

(#9036) Joshi válasza Pro Koryak (#9035) üzenetére


Joshi
titán

Tudom hogy jó a ZD9, de otthon biztosan nem használnám ki a magasabb fényerőt. Inkább egy világosabb helyiségben lenne jobb választás mint az OLED, pl kiállítótermek, üzletek vagy prezentációk. A győri MM-ben van egy 65ZD9, nézegettem és tényleg jó, de az OLED jobb. :D

(#9037) sakal83 válasza Madwe (#9034) üzenetére


sakal83
addikt

Nagyon magadból indulsz ki. Pl asszony paprika tvt nézett az oleden. En meg csillagkaput is sdben. Es igen jobb anyagot is néztünk. De tvnek használjuk a nevéhez illően. Egyik ismerősöm is most vesz tvt. Bement es mondta hogy tavasszal rendeljek neki egy b7et. Jelzem azt se tudja mi az az sd ill hd. Szep volt a kepe es vékony volt illetve gyors volt a menüje. Digit fog rajta nézni es bdripet. Az oled egyertelmuen letarolja a piacot. Mi fizetjük meg a kezdeti felarat ami mar most sem sok. Kb egy 100as van rajta az lcdhez kepest.

Az 5.1es machinaciorol is akkor tettem le amikor az angol DD nagysagrendel jobban szolt mit a magyar truehd. Fogtam kikuaztam a rendszert azota egy 2.1es legkissebb Boseom van ami teljes mértékben kiszolgál vagy meg 20evig. Az atmos is egy faszsag. Nagyon sokba kerul a jo minőség. Ugy kezdodik hogy vegy egy házat messze a szomszedoktol es legyen egy 20nmes moziszobad. Csak a szobaar 10milla... En meg sajnos nem szulettem millasnak:)

(#9038) Joshi válasza janos666 (#9033) üzenetére


Joshi
titán

Nekem bőven jó lett volna az LG W7-es szériája, ugyanis a falon van a tévé. Mivel ez is újdonság kétszer annyiba kerül mint a hagyományos társai. Nekem még hangprojektor se kellene hozzá, bőven elég lenne egy tenyérnyi vezérlőbox hozzá. Állítom olcsóbban előállítható mint a hagyományos tévék.

(#9039) Nemir Ombe válasza Madwe (#9034) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Angolul már minden friss termék 4k S általában hdr. Netflix pl ok H tömörített, de gyk. Csak dolby vision cuccok jönnek ki rá."

Azért ezzel is érdemes vigyázni, mert rengeteg a konvertált és utólag "hádéeresített" anyag (és tudom, hogy igy is "jobb" a látvány, de valójában akkor se az, ami ;) ) .... a Netflix (meg ahogy írtad is) jó ha eléri egy közepes FHD bitrátáját ... de(!) viszont mindegyiknél kiírja a TV, hogy "UHD/2160p" és "HDR/DV" és ez már sokszor elég is a "megnyugtató tudathoz" .... :D ;)

.... amúgy k..va jó lenne/lesz a 4k/HDR, ha majd olyan minőségü tartalmak lesznek(?), mint egy jelenlegi demo, addig meg azt kell/lehet nézni ami éppen van .... ;)

Hmm ....

(#9040) sakal83 válasza Pro Koryak (#9035) üzenetére


sakal83
addikt

A nezesi tavolsagnak 55os méretben nincs is értelme tv nézés során az esetek 95%ban. Mert az emberek nem 2mrrol nezik a tvt.

Psen meg leülsz odaraksz egy fotelt es nyomod hdrrel spekelve. Illetve psen van tartalom. Tv-n NINCS.

Ja jelenleg egy 50es philips előtt ülök 4;5 mrre?

Akkor hulye vagyok?

Ja es egy olednek jobbak a szinei van fekeeje es oldalrol is jo a kepe. Mar ezert jobb mint egy lcd tv nézésre is.

[ Szerkesztve ]

(#9041) sakal83 válasza Nemir Ombe (#9039) üzenetére


sakal83
addikt

amúgy k..va jó lenne/lesz a 4k/HDR, ha majd olyan minőségü tartalmak lesznek(?), mint egy jelenlegi demo, addig meg azt kell/lehet nézni ami éppen van ...

Pontosan.

(#9042) Madwe válasza sakal83 (#9040) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én 1.8m nézem az 55os oledem:) és van is tartalom bőven azert. Sőt, ps4em sima régi, nem vettem prot:)

(#9043) sakal83 válasza Madwe (#9042) üzenetére


sakal83
addikt

5%:)

(#9044) dom1n0 válasza sakal83 (#9041) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Ps-en kijon a kulonbseg, + demokon, 1-2 4k filmen szerintem, de ittis nagyon visszaigazolodik, fontos hogy mivel eteti az ember.
Sd tartalmaknal nekem nem tunik fel kulonbseg, maximum a halosodas ha ultra kozelrol nezem, elsetalok elotte.
Remeljuk 1 ev mulva mar nem igy lesz :)

(#9045) Strezi válasza Nemir Ombe (#9039) üzenetére


Strezi
őstag

Aham, csak éppen a Netflix HDR anyagok h265 tömörítésűek, azaz még azonos bitráta értékkel is 2x több képi információ van benne. A Dolby Vision meg ugye az egyetlen 12 bites tartalomformátum létező kínálattal.
Mondanám hogy próbáld ki, de ugye nem tudod ;)

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#9046) Madwe válasza Strezi (#9045) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk a 12bit 10bites kijelzőn sokat ér:) meg az H 10000 nit az elméleti csúcs... Nomeg pl a marveles dvk tok szarok, ellenben van pár egyéb ami tök jó minőségű:)

(#9047) Strezi válasza Madwe (#9046) üzenetére


Strezi
őstag

Simán, mivel abból a tv konvertál a dinamikus metadatok és a tv tudása alapján képkockáról képkockára 10 bitre. De miért is várja az ember hogy a PH-n képbe legyenek az emberek a fixpontos aritmetikával, LUT-tal stb. Vel :))

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#9048) Callisto válasza Strezi (#9047) üzenetére


Callisto
őstag

Hiába konvertálgat ugyanúgy semmit sem érsz vele. Ha nem tudja megjeleníteni teljesen mindegy, hogy 12 bit vagy 10. Akkor már 10 bitesben ugyanazt megcsinálhatják. Semmi különbség nem lenne.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9049) Madwe válasza Strezi (#9047) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szóval szerinted egy 10bites panelen a 12bites hdrnek van előnye a 10bitessel szemben:)? Az H korrektül megjelenik azt látom, de miben lenne több egy 10biteshez képest?
A dynamic metadata meg egyebeket most ne keverjük ide.

[ Szerkesztve ]

(#9050) Nemir Ombe válasza Strezi (#9045) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha hiszed, ha nem próbáltam, néztem, nézegettem és próbáltam magam rávenni, hogy "jó lesz ez" ... de engem valahogy nem tudott meggyőzni .... de lehet az is közrejátszott, hogy én olyan "maradi" vagyok, hogy nem (csak) azt szeretném nézni ami "4KHDR-ben" elérhető, hanem azt ami tetszik .... :D ;)

.... de a korábbiakat (és a jelenlegieket) nem "újabb vitaindítónak" szántam (és a technikai részletekbe se mennék bele), akinek megfelelnek a jelenlegi tartalmak is az nézze a "4K HDR-t", akinek nem az meg ne .... peace ✌ és Boldog Karácsonyt .... 🎄

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.