Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) GTVili


GTVili
tag

Sziasztok! Azt esetleg tudja valaki, hogy a sarokból az infót (felbontás..stb) hogy lehet eltüntetni...? Rányomtam az INFÓ-ra...és azóta Netflixen ott van a bal felső sarokban....és nem tudom eltüntetni....

(#50002) icemad válasza GTVili (#50001) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanúgy tudod eltüntetni is. Milyen tv?

(#50003) GTVili válasza icemad (#50002) üzenetére


GTVili
tag

:-) Köszi! Most sikerült..... LG 55 C9....egy hete van meg, még tanulom....

(#50004) Pro Koryak válasza daneel_hu (#49994) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"GX nem egyenlő BX, CX."
Falra téve + szemből filmet, tévét ... stb. nézve 99,9%-ban egyenlő még egy Philips is. :B
Semmivel nem leszel előrébb +2-300e-ért!
Neked megéri. :K
Ennyiből vehetnéd WX-et is! Akkor ezek szerint az is megéri.

(#50005) wallace 234 válasza daneel_hu (#49998) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát nem tudom mennyi, úgynevezett nemzetközi fórumot, olvastál! De még az Rtings is az alacsonyat ajánlotta, még a B8, idején mivel a magas beállítás, túlságosan tompíthatja a képernyő egyes területeit! És szerintem ebbe az országba annyira nem különböznek a lógok, hogy azt állítgatni kéne! De mindenki úgy használja, ahogy jól esik neki.

(#50006) blakey válasza wallace 234 (#50005) üzenetére


blakey
titán

ebbe az országba annyira nem különböznek a lógok - ebben a világban, nem tudom te hány nemzetközi adót néztél, de ahány annyi féle erősségű, nagyságú, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50007) rothfb válasza Pro Koryak (#50004) üzenetére


rothfb
veterán

Daneel-nak fontos, hogy a design is szép legyen. Ezért hajlandó többet is fizetni. Miért nem érted ezt meg? Neked nem fontos, nekem sem igazán, de róla tudni régóta, hogy ő a tv választásnál súlyozottan veszi figyelembe azt, hogy jól nézzen ki az adott készülék. Neki ez is fontos. Minek feszegeted?

(#50008) wallace 234 válasza blakey (#50006) üzenetére


wallace 234
őstag

Aki sok nemzetközi adót néz! Az tegye magasra 😉😉 Igen láttam pár nemzetközi adót! Ha annyira váltogatni, kell lehetne automatikus is! És nem kéne agyalni mikor a jó! Bár én alacsonyan használom, kíváncsi leszek pár év múlva, lesz e eredménye 🤣🤣

[ Szerkesztve ]

(#50009) daneel_hu válasza Pro Koryak (#50004) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Neked megéri. :K
Ennyiből vehetnéd WX-et is! Akkor ezek szerint az is megéri."

Ahány ember, annyiféle.
Az öcsém pl nem hajlandó venni lámpát szinte sehova, kizárólag a leegyszerűbbeket veszi még a nappalijába is. Sosem szóltam meg ezért, ő ilyen... tévéje sincs. De milliós kerékpárokat vesz magának.
Van olyan lámpám a nappalinkban ami drágább volt az FZ800-asodnál. Na bumm... van ilyen.

Van aki 20 milliós kocsit vesz, mert biztonságosabb, jobb, erősebb, szebb stb... helyettesítsd be a számodra tetsző dolgot, Pedig az is csak A-ból B-be visz el, funkciója ugyanaz mint az olcsóbbaknak.

Azt nem értem meg, miért nem lehet ezt elfogadni, ráadásul egy olyan topikban ahol nem 10 meg 20e forintos készülékeken megy a diskurzus. Ezt önigazolás végett csinálod? Tényleg nem értem.

Van olyan Pana oled ami tetszik, pl GZ2000, HZ 2000, de még a GZ950 is. A körtalpasak is.
De tetszik a GX és a WX is. Na oszt' akkor?...?
A HZ2000-ért is hajlandó lennék többet fizetni (sokkal többet) minthogy megvegyem a GZ950-est. :DD

[ Szerkesztve ]

(#50010) daneel_hu válasza wallace 234 (#50005) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha nézek egy tévéműsort (ami általában sport), akkor leszarom mennyire veszi vissza a tv a logó fényességét. Tőlem akár egy fekete téglalapot is kirakhatna a helyére.

(#50011) kenuba01


kenuba01
tag

Nekem is számít a design. A mostani 65E7V még mai szemmel is szemet gyönyörködtető. Az egy nagyon eltalált design lett. Nehezen válok meg tőle de mivel megtehetem, hogy vegyek egy újabbat ami egész addig nem merült fel bennem, amíg egy bemutató teremben megnem láttam egy 65GX - et. Az meg hogy ki mire költi a kevés vagy sok pénzét az egyéni szoc. probléma. Amúgy mostanra már a gx..cx árkülönbség már "csak" 120k Ft. A jobb hangzás és design nekem megér ennyit.
Más:
Valaki esetleg megtudja mondani, hogy a 65E7V tv-n megtudom valahogy nézni az eddigi üzemórát valamilyen szervízkóddal? Mivel eladás előtt a hirdetésben ezt is szeretném korrektül leírni, bár sok nem lesz benne :).
Köszönettel.

(#50012) icemad válasza GTVili (#50003) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az egy remek tv, én is olyat vettem. Azon viszont meglepődtem, hogy egy hete találtál valahol újat. Eléggé hiánycikk lett mostanra, pedig több ismerősöm is szeretne venni. Arra vártak, hogy leesik majd az ára, most meg nem tudnak venni sehol. :)

(#50013) Mgeri. válasza hsrasus (#50000) üzenetére


Mgeri.
csendes tag

Szia! Ma reggel voltam ott, már be volt dobozolva, tegnap megvették.

(#50014) snpetit


snpetit
aktív tag

C9
HDR-ben a Peak Brightness mi lenne a "szabvány" beállítás?
High állásban ami az alapbeállítás kicsit művi lesz a kép, de nem tudom ez lenne-e eleve a forrás célja is vagy csak a szememnek természetesebb Off állásban. Jobban elvisz a képi hatás valahogy Off állásban, míg High-ban oké villanás meg fényesség oda fókuszálok, de Off-ban is megvan a wow hatás csak akkor valahogy tudok az egész képre figyelek és harmonikusabbnak tűnik.
Egy dolog ami Off állásban nem tetszik, sötétebb lesz tőle a kép néha már zavaróan, de ha már ezt is korrigálom félek teljesen szétbarmolom a képet és akkor teljesen mást látok mint amit az "alkotók" szeretnének.
Szóval az alapbeállításra mondtátok ne nyúljunk hozzá, mert az jó HDR profiloknál, de más, hogy érzi? Vagy ez lenne a cél eleve, hogy így adja vissza képi világot a TV és forrás ilyen HDR-ben?

(#50015) GTVili válasza icemad (#50012) üzenetére


GTVili
tag

Mázlim volt....vagy nevezzük inkább hátszélnek... :K ... ráadásul olyan áron,hogy űűűűűristen!
Az MM-ból sikerült... vatta új, nem kiállított darab volt. Félre volt téve egy fejesnek....

(#50016) Kleroo


Kleroo
veterán

Milyen jellegű mozgásoktól nyikkannak meg pontosan oledek, mit másoljak pendrivera?
Sport? Sima emberséta, autós jelent, vagy mibel checkoljam, hogy engem zavare?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#50017) icemad válasza GTVili (#50015) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mázlista... :DDD:C

(#50018) GTVili válasza icemad (#50017) üzenetére


GTVili
tag

Az bizony! :K Még nem terveztem TV-t venni...az előző, egy kb 10 éves Philips januárban bekrepált. Azóta vásznon néztük a híradót... :DD Gondoltam, hogy majd karácsony körül nézek valamit, de csak álmodozni mertem ilyesmiről.... És most jött ez a lehetőség.

(#50019) ginola válasza GTVili (#50018) üzenetére


ginola
addikt

A jó ár, mit takar?
A Philips is brutál vétel volt 230-ért.

(#50020) brucezly válasza Pro Koryak (#49992) üzenetére


brucezly
csendes tag

Látom még nem próbáltad csak trollkodsz :D Ne vicceskedjünk, nekem még a plazma is a falon van/volt...

(#50021) brucezly válasza daneel_hu (#49994) üzenetére


brucezly
csendes tag

CX-et nem tudja a falra tenni, mert eleve szarul állnak a csatlakozók, lesz az 10 cm is. Na meg a hangjuk sem ugyanaz...

(#50022) brucezly válasza Pro Koryak (#50004) üzenetére


brucezly
csendes tag

A wx- meg a másik véglet, ráadásul "soundbarral" van ellátva. Szóval ismét nagyon nem ugyanaz :)

(#50023) GTVili válasza ginola (#50019) üzenetére


GTVili
tag

290... :U

(#50024) ginola válasza GTVili (#50023) üzenetére


ginola
addikt

Ha tudsz még egyet szólj :D

(#50025) GTVili válasza ginola (#50024) üzenetére


GTVili
tag

Oké.... :K ... lett volna egy GZ950-es Pana is, de az csak kb fél év múlva...és addig kiállított darab lesz.... :F

(#50026) Kleroo válasza Kleroo (#50016) üzenetére


Kleroo
veterán

Na ma megnéztük párommal élőben. 4db "sample-t" (interstellar, adastra, 1917) színek, kontraszt wow. De a mozgás....hatalmasat csalódtunk. Bármit próbáltam, egyik javító technológia sem volt jó. Igazából mondketten botrányosnak találtuk. Úgy tűnik sokáig nem lesz még oledem, több power/pénz kell, hogy a 24frame-es contentekkel jó tv-k is megfizethetőek legyenek

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#50027) rothfb válasza Kleroo (#50026) üzenetére


rothfb
veterán

Milyen tv-t néztetek? Mert több típust is meg kellett volna. Általánosságban az oledek mozgásban nem állnak a toppon, de mi rendszeresen nézünk 23,976 fps-es anyagokat, meg 24 fps-eseket is, de semmi gondunk a mozgással. Persze mindenkinek más az ingerküszöbe.

(#50028) Kleroo válasza rothfb (#50027) üzenetére


Kleroo
veterán

B9-et. Magasabb kategóriára nem adok mégtöbb pénzt. Mégegy etapot lehuzok led alapon, és akkor utána lesz oledem :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#50029) daneel_hu válasza Kleroo (#50026) üzenetére


daneel_hu
addikt

"De a mozgás....hatalmasat csalódtunk. Bármit próbáltam, egyik javító technológia sem volt jó. Igazából mondketten botrányosnak találtuk."

Ha jól értem LEDTV-tek van, na ahhoz képest semmivel nem szarabb az oled mozgásmegjelenítése, valamit nagyon benézhettetek. BFI-t megnézted a készüléken? (Motion Pro az LG-n a menüben)

Nálunk Pana plazma volt, 4 éve váltottam oledre - tény, hogy szokni kellett de azért meg lehet találni a kompromisszumos megoldásokat. A sima sample and hold-os mozgást nehéz volt megemészteni, de a 2018-as BFI-t (60-as) pár óra alatt meg lehet. Csak türelem kell amíg átáll az agyad hozzá. Sokan eleve nem próbálkoznak vele, mert "vibrál", és 2 perc után kikapcsolják.
Volt amikor plazmát néztem 2 év oled után, nah az már akkor is vibrált. :)

A 120-as BFI-k pedig mégjobbak idén.

(#50030) Pro Koryak válasza brucezly (#50022) üzenetére


Pro Koryak
addikt

De, ugyan az. Az még jobban néz ki, mint a GX + ott valóban van soundbar!
Amúgy falon, szemből nézve 100%-ban dettó azt kapod, mint egy CX, BX, pláne aki csak sötétben néz filmet. :C

(#50031) Fisha válasza daneel_hu (#50029) üzenetére


Fisha
őstag

Ez azért sajnos nem teljesen igaz, bár így lenne. A villámgyors response miatt nekem is sokkal kellemetlenebb az oleden az élmény, mert elmosódás helyett két-három feje lesz az embereknek, ami számomra sokkal zavaróbb. Mondjuk hogy egy boltba beesve rögtön szembeötlő legyen ez a hiányosság... Az nekem is fura.

"Ha jól értem LEDTV-tek van, na ahhoz képest semmivel nem szarabb az oled mozgásmegjelenítése, valamit nagyon benézhettetek. "

(#50032) Archttila válasza Fisha (#50031) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Egyetertek. Nekem a B9 utan szinte kellemes volt a LED mozgasmegjelenitese :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#50033) daneel_hu válasza Pro Koryak (#50030) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Mindenben van szépség, csak nem mindenki látja meg".

(#50034) brucezly


brucezly
csendes tag

Hogyan kapnám ugyanazt, ne viccelődjünk :) Hova tenném a "soundbart" pl.? És miért kellene csak sötétben filmet nézni? A CX-ben ugyanaz a hang mint a GX-ben?
Sőt hogy tetézzem, egy másik helységbe pont a design miatt fog Qled kerülni...

(#50035) blakey válasza Pro Koryak (#50030) üzenetére


blakey
titán

Nem értem, hogy egy szubjektív dolgon mi a f... ért kell pörögni. Teljesen értelmetlen. Én is megveszem a drágábbat ha az tetszik, nem érdekel, hogy másnak nem éri meg a plusz többletet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50036) Pro Koryak válasza brucezly (#50034) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor ez pl. melyik modell?

(#50035) blakey :
Az a baromság, hogy azt mondják nincs hasonlóság az olcsóbb és a drágább oled között. ;)
Ill. hogy 100%-ban ugyan azt kapod szemből nézve B/C/G...stb. szériánál.

[ Szerkesztve ]

(#50037) brucezly válasza Pro Koryak (#50036) üzenetére


brucezly
csendes tag

Biztos nem GX, mert van árnyéka...

De már sejtem neked miért tök mind1, mert becsórtad 2 bútor közé. De remélem a falra a képeket nem így aggatod ;)

[ Szerkesztve ]

(#50038) Pro Koryak válasza brucezly (#50037) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez egy YT videó, LG-t nem vennék! ;)
GX-nek is van árnyéka, max a WX-nek nincs ill. minimális.

[ Szerkesztve ]

(#50039) #72042496 válasza Pro Koryak (#50038) üzenetére


#72042496
törölt tag

A poén, hogy még ebből a szögből is ránézésre látszik, hogy eláll a faltól és nem GX, vagy ha igen, akkor hülyén rakták fel.

Van, ahol oldalról is rálátni, ahogy (#49945) daneel_hu írta.

[ Szerkesztve ]

(#50040) brucezly válasza Pro Koryak (#50038) üzenetére


brucezly
csendes tag

Hát ha ilyen elcseszettül világítasz be egy helységet, valamennyi lenne annak is, de nagyságrendekkel kevesebb.
De tényleg hülyeségen vitatkozol. Ha valami több, vagy kevesebb, akkor nem ugyanannyi :)
Ez ugyanaz a kategoria, amikor a "lebegő bútorokba" kötöttek bele nálam, vagy az ülő/álló asztalba stb. Kinek mire van igénye. Nem másra, pont arra.
Oledből Panát akartam (a plazmám is az), de nem felelt meg minden követelménynek... persze az LG sem, de az többnek.

(#50041) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Kb fél éves a C9-em, azóta csinálta, hogy pár percenként (vagy ritkábban) felvillant fehéren egy pixel a közepén egy pillanatra, de nem foglalkoztam a dologgal. Most úgy látom, az a pixel végleg fehér maradt. Ilyennel is lehet hívni a szervizt/van értelme?

F1

(#50042) alaves válasza Kleroo (#50028) üzenetére


alaves
addikt

A C széria nem igazán nevezhető magasabb kategóriának, csak egy kicsit drágább, viszont sokkal jobb az interpolációs mozgásjavítás. Mozgásjavítás terén még érdemes lenne megnézned az alap Sony OLED-et.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#50043) alaves válasza szabeska (#50041) üzenetére


alaves
addikt

B7-en volt nekem ilyen, kézi pixelfrissítés nekem végleg megoldotta. Lehet, hogy egyszer is elég futtatni, de nekem 2x kellett egymás után, hogy javítsa a hibát.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#50044) daneel_hu válasza Pro Koryak (#50036) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor tedd fel így a falra a többit.
Sok sikert...

(#50045) szabeska válasza alaves (#50043) üzenetére


szabeska
addikt

Nem fogja "kinyírni" a panelt ha 1000 óra előtt fut le a nagy pixelfrissítés? Átlag napi 2 órát van használva a tv :U Szóval kímélve van eléggé. Nálad is ugyanígy felvillant a pixel időről időre, vagy csak beragadt eleve?

F1

(#50046) Kleroo válasza daneel_hu (#50029) üzenetére


Kleroo
veterán

Sokat kérdezek, de azért már elég kifinomult szemem van, tapasztalt vagyok.

Konkrétan szaggatásnak tűnt a 4-ből 4 film (a file jó, otthoni random 2 TV-nken is perfekt volt)
A 2 javítótechnológia amiket próbálgattam pedig.... mindkettő véleményes volt. Az interpolarizáció volt asszem az amelyik olyan halo/szellemfélremocorgásokat okozott, hogy csak lestem hogyan lehet 2020(2019)-ben ilyen. Pl 1917-ben egy jelenet ahol látszik végig a puska, és sétálás közben mocorgott. a csúcsán lévő kb 20 centi máshogy mozgott, vibrált jobbra-balra, a puska többi részéhez képest, plusz eleve túlságosan smooth lett az eredeti 24fps. A BFI-vel pedig nem volt az igazi szintén.
Szóval nem furcsa volt, vagy megszokandó, hanem ilyen szájlkeonyulús basszus ez nemjó. :( Pedig nagyon meg akartam venni, nagyon nem akartam volna látni a hibákat :D
Egy A9 SOC biztos jól csinálja már a hackelgetést, de az túl drága.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#50047) alaves válasza szabeska (#50045) üzenetére


alaves
addikt

Semmi baja nem lesz kijelzőnek (OLED754-en már: 28 kézi pixelfrissítés - 3300 üzemóra).
Készenléti módban is világított az az egy pixel (vagy W subpixel). Kétszer jött elő összesen pár hét eltéréssel ugyanaz a pixel. Másodjára végleg javította a pixelfrissítő. Azóta volt már itt kérdező, neki is írtam, és az övé is helyrejött.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#50048) Fisha válasza Kleroo (#50046) üzenetére


Fisha
őstag

Hát ezek eléggé jogosnak tűnő észrevételek. Akkor ügyesen próbáltad ki a helyszínen. :)
Tényleg pillants rá egy C9-re meg egy CX-re is. Ha nem is veszed meg, engem érdekel a véleményed, hogy mire jutottál. CX-en érdekes lehet a 120-as BFI is.

(#50049) szabeska válasza alaves (#50047) üzenetére


szabeska
addikt

Akkor megnézem majd :R

F1

(#50050) DamianB válasza Fisha (#50048) üzenetére


DamianB
őstag

Igen ez tényleg érdekes lenne hogy ott észre veszel e valamit

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.