Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) renatto válasza Fisha (#33998) üzenetére


renatto
őstag

Többnyire az igazi akciós termékek online sokkal hamarabb elfogynak. 65 B8/C8 még mindig van MM-ben, pedig neten hetek, hónapok óta nincs. Viszont ilyenkor tényleg nem lehet csak házhoz kérni, gondolom, hogy ne legyen még nagyobb a tömeg a boltban.

#34000) rothfb Futárcég és többnyire nagy háztartási terméket szállít. Nekem most is és tavaly is ők hozták a Emag-tól a Mosó-szárítógépet. Pénteken rendeltem, kedden hozták. Teljesen rendben volt. De mondom, ez város függő.

#34002 daneel_hu A 14 napos elállás okán rengetegen meghúzzák ezt és vissza is küldik, ha nem tetszik. Az nem is érdekli őket, hogy ezzel "kárt okoz" a kereskedőnek. :O

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#34002) daneel_hu válasza snecy20 (#33994) üzenetére


daneel_hu
addikt

Tudom... :)
De biztos, hogy van olyan aki megnézi neten és berendeli. Erre mondtam, hogy DURVA. :)

(#34003) alaves válasza Templomegere (#33980) üzenetére


alaves
addikt

Én dolgozom, netezek, fórumozok is OLED TV-n, persze óvintézkedések betartásával (képernyőkímélő 1 percre, szürke tapéta, stb.). Ha nem akarsz lemondani az OLED minőségről bátran vegyél OLED TV-t, de csak akkor ha elegendő számodra a 100 nit (17-25 OLED fény) körüli fényerő (fórumozáshoz stb. pedig a 50-70 nit /0 OLED fény/). A pixelfrissítő lefuttatását heti 1-2 alkalommal ilyen használatnál ajánlom.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#34004) rothfb válasza renatto (#34001) üzenetére


rothfb
veterán

Értem. Már megtaláltam. Home Delivery Team.
Még nem hallottam róluk. Ha nagy valamit kellett szállítani, akkor a Gebrüder Weiss nevü szörnyű futár jött. Sajnos.
Illetve Extreme Digitalból januárban mindkét tv-t a Royal Futár hozta.

(#34005) Zoligamer válasza rothfb (#34000) üzenetére


Zoligamer
csendes újonc

Én is most találkoztam velük először meg is lepődtem hogy nem a GLS vagy az MPL hozza.

(#34006) rothfb válasza Zoligamer (#34005) üzenetére


rothfb
veterán

Valószínüleg a nagy méret miatt van így.

(#34007) snecy20 válasza daneel_hu (#34002) üzenetére


snecy20
veterán

Monitorok mindegyikét így vettem az utóbbi 5 évben, 14 napos elállás lehetősége azért nem egy rossz biztosíték. Volt olyan cég, amelyik még a visszaszállítást is intézte.
Az a baj, hogy műszaki cikkből, szórakoztató elektronikából már olyan bitang nagy a felhozatal, hogy az élőben kipróbálás csak az ilyen mainstream-ebb cuccoknál játszik - pl. Hisense-t sehol nem láttam kiállítva, és most csak mondtam egy márkát.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#34008) Zoligamer válasza belan (#33990) üzenetére


Zoligamer
csendes újonc

Ezzel én is így vagyok de a legközelebbi média markt is ötven km-re van tőlem és abban sem vagyok biztos hogy 55-ös tévé befér az autóba.

(#34009) Skorpio.59.j válasza snecy20 (#33985) üzenetére


Skorpio.59.j
tag

Ez érdekes,az oldalon az 55”C9-es készülék három féle áron fut.
Egyszerű eszemmel fel nem fogom,hogy ebben mi a ráció ?

[ Szerkesztve ]

(#34010) belan válasza Zoligamer (#34008) üzenetére


belan
addikt

Értem ez kocsi függő is ! Tesom kombi autójába a 65 colos is befért fektetve !

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#34011) renatto válasza Skorpio.59.j (#34009) üzenetére


renatto
őstag

Csak nehogy bontott (tégla) legyen mégis. ;] Tényleg érdekes.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#34012) daneel_hu válasza snecy20 (#34007) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem teljesen erre gondolok hanem arra, hogy megnézd élőben az ergonómiát, összeszerelést, anyaghasználatot stb... ezek fotón nem minden részletében derülnek ki.
Fotón még egy fröccsöntött kínai cucc is tud jól kinézni... élőben meg... :(((

(#34013) renatto válasza daneel_hu (#34012) üzenetére


renatto
őstag

Ezt írtam, épp ez a lényeg, otthon nézik meg élőben és mehet vissza, ha nem jó.... :U

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#34014) EasyLife válasza rothfb (#34000) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Jól beírtad google-be, első találat.

(#34015) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Felultem en is a hype vonatra es behuztam egy C9-est... Az ezer forintos kedrsem az lenne, hogy mik azok a filmek, amiket ajanlanatok elso nezesre, ami agyeldobos :) Es hol lehet elerni? :) Ha ilyen BR imageket kiirok kulso vinyora, azt lejatssza a TV?
Elore is koszi!

PSN ID: RemiFungus

(#34016) PuMbA válasza Remi1234 (#34015) üzenetére


PuMbA
titán

iMDB-n a Technical Specifications résznél meg tudod nézni, hogy egy film ténylegesen 4K-e. Ha Digital Intermediate (4K) vagy (3.4K) van odaírva, akkor jó vagy. Planet Earth II, Blade Runner 2049, Dunkirk, Interstellar, The Revenant, Matrix 1, 2001: Space Odyssey, Black Hawk Down, Saving Private Ryan.

[ Szerkesztve ]

(#34017) JKJ420 válasza Remi1234 (#34015) üzenetére


JKJ420
tag

Minden film agyeldobós lesz rajta, főleg a kedvenc filmjeid. Olyan részletek látszanak majd, amit eddig észre sem vettél. Jó szórakozást!

(#34018) renatto válasza Remi1234 (#34015) üzenetére


renatto
őstag

Grat! :C Ha gondolod elsőre én pár demo-val nyitottam pl DobyVision és itt 4K HDR OLED (itt az elsőt szerintem mindenképp nézd meg ;) ). Amúgy ha ott beírod "4k hdr" a keresőbe, kapsz kb 6 oldalnyit. :K Amúgy az előttem filmek, jók is, jo a képük és a hangjuk is! :K

Ez pont egy ezres lesz! :DDD

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#34019) janos666 válasza PuMbA (#33982) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem semmivel sem másabb ez PC-re nézve, mint az FHD éra.
Az átmeneti köztes OS/driver bugokat leszámítva 2017-ben is "plug and play" volt a PC-s UHD HDR (ha volt egy nem túl régi VGA-d, pl. GTX1xxx). Kiforratlanabb volt az akkori TV-ken a HDR, mint a PC-ken (egyedül a HDR-es PC játékok voltak, vagy vannak is még kiforratlanul pár éve, nem maga a VGA/driver támogatás).
Az FHD időkben is megvoltak a belépőgátak, hogy mik az idióta alapértelmezések mindkét oldalon, amiket ki kell lőni (a TV-n overscan, VGA-n underscan), vagy érdemes megkeresni helyettük az optimális beállítást (pl. hagyni, hogy Full RGB-t küldjön ki a VGA, ha a TV azzal is jól bánik, ne konvertáljon feleslegesen RGB-ből YCC-be a GPU a szűk HDMI sávszél előtt, majd a TV csinál vele, amit akar, valószínűleg legalább olyan, de inkább magasabb precizitással, mint ami HDMI-n átmegy). Ez inkább egyszerűsödött, mint nehezedett (általában értelmesebbek már ezek az alapértékek). A többi (auto képmód váltás, stb) ugyan az.
Az új probléma csak a HDR kezelése volt, de ha szétnézel, nem csak PC-n volt sok gyermekbetegség, vagy furcsaság a metadata passthrough-al sem, külső lejátszóknál is előfordul hasonló. PC-n ezeket idővel javították driver frissítéssel, míg a kompakt dobozok közt nem biztos, hogy mindre jött fix.

Egyedül DV lejátszás nincs (még) PC-n, de szerintem nem olyan nagy dolog (míg a filmek nagy része ~1000 nit MDL), és külső lejátszók közt is drága ez a tudás (úgy tudom 100kHUF felett indul a tört firmware-es Oppo, ami visz "másolatot" is).

Ez a "plusz szaturáció" SDR-on mi lenne? Még nem hallottam róla.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34020) Borisz76 válasza Remi1234 (#34015) üzenetére


Borisz76
veterán

Igaz nekem egy régebbi FHD LCD TV-m van de majd idővel lesz 4K-s OLED-em is. Addig is próbaképpen több 4K-s filmet megnéztem, hogy mire is számíthatok. A legtöbb film valóban szebb nagyobb felbontáson ....attól függetlenül, hogy a TV nem tudja a 4K-t.

A filmek közül kiemelném a " A zátony " című filmet melynek az eredeti címe : The Shallows

A képe valami fantasztikus.....még egy "vacak" LCD-n is !
Ezt tudom ajánlani !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34021) belan válasza renatto (#33993) üzenetére


belan
addikt

Ne is mond agyatlan vagyok :W Azon gondolkodom hogy tudnám vissza csinálni ;] 2 méterről amugy nem nagy a 65 col ?mondjuk igazi mozi lenne :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#34022) PuMbA válasza renatto (#34018) üzenetére


PuMbA
titán

Ezekkel csak az a baj, hogy a filmek nem fognak ilyen sterilen és tisztán kinézni :) Nagyon beállított cuccok, utómunkával, a végletekig tökéletesítve, de a valós anyagok nem ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#34023) janos666 válasza snecy20 (#33985) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én pedig talán inkább már örülök, hogy tegnap elrontottam azt az eshop24 rendelést. Neked is ilyen cikkszámon szerepel a TV a visszaigazoló email-ben?

Ha ez esetleg tényleg outlet cucc (persze az ott egy rakás tetszőleges karakter, nem kell jelenteni semmit), akkor legyen inkább +30k egy ismert boltból...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34024) renatto válasza PuMbA (#34022) üzenetére


renatto
őstag

De nyálcsorgatásra ez való, ezen lehet látni mit tud a cucc! :K És ha jól értettem, ez lenne a cél, első pár napban meg pláne, hisz minden csoda 3 napig tart.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#34025) devil-k válasza belan (#34010) üzenetére


devil-k
nagyúr

Fektetve TV-t?! Ez ugye vicc? :O

- mozi bolondéria -

(#34026) renatto válasza devil-k (#34025) üzenetére


renatto
őstag

Abszolút nem. Mi baja lenne?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#34027) Borisz76 válasza devil-k (#34025) üzenetére


Borisz76
veterán

Németországból fektetve hoztam haza az 55"-s Samsungomat....
Mondjuk egy íróasztal lapja volt alatta egy vékonyabb takaróval, hogy ne karcolódjon + egy teljes 5.1-s hangfal szett erősítővel + szekrények lapra szerelve + 2 db NAS + 2 db monitor+++++ sok apróság.1400 Km-t tett meg velem így és most is megy :)

Az autó meg volt dübbentve rendesen....10 cm-t rugózott max.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34028) belan válasza devil-k (#34025) üzenetére


belan
addikt

Nem vicc !

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#34029) Remi1234 válasza renatto (#34018) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Koszonom mindenkinek a segitseget! Sajnos csak 1-2 het mulva tudom rendesen kiprobal :(

renatto: nem jar csak otsza`, mert a masik kerdesemre nem kaptam valaszt :) Nevezetesen, hogy a ,,viragboltban" vasarolt ISO contentet lejatsza-e a TV, vagy az mkv-t ki kell banyaszni? :)

PSN ID: RemiFungus

(#34030) renatto válasza Remi1234 (#34029) üzenetére


renatto
őstag

Összázé' megmondom. :DDD ISO-t nem játszik le. (B7 legalábbis tuti)

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#34031) belan válasza renatto (#34030) üzenetére


belan
addikt

Na mivan te még nem vettél semmit ? Xbox x-hez nem megy a mostani tévéd ! ;] Ki várod a nagy akciót okos húzás . ;]

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#34032) rothfb válasza devil-k (#34025) üzenetére


rothfb
veterán

Pont ez jutott nekem is eszembe. Elvileg szigorúan tilos ekkora tv-t fektetve szállítani. Még a dobozában is kettétörhet a képernyő.

(#34033) renatto válasza rothfb (#34032) üzenetére


renatto
őstag

Ez szimplán butaság.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#34034) snecy20 válasza janos666 (#34023) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem nincs nagyon jelentősége. Mióta lehet a piacon a C9, 10 hónapja kb?
Csak ne valami elállásból visszaküldött, bontott cucc legyen.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#34035) johnwillow válasza janos666 (#34023) üzenetére


johnwillow
tag

Hát igen. Erről beszéltem. Több mint gyanús. Mondjuk a termékleírásbán szerepeltetni kellene, hogy bontott, újracsomagolt, sérült, ... MM-ban is vannak ilyenek.

(#34036) rothfb válasza renatto (#34033) üzenetére


rothfb
veterán

Imádom, mikor valaki szállítási szakértő.;]
Én sem vagyok az. De:
"Tartsuk álló helyzetben a TV-t – ha a TV-t becsomagoltuk, függőlegesen csúsztassuk be a szállításra kijelölt dobozba. Ha nagyobb TV-nk van, mindenképpen hívjunk segítséget.

Fontos, hogy a laposképernyős TV-ket álló helyzetben szállítsuk, hogy semmiképp se nehezedjen nyomás az üvegfelületre, mert az maradandó károsodást okozna. Különösen körültekintően kell eljárni plazma TV-k esetében, mert a kétrétegű üvegből álló képernyő rendkívül nehéz és törékeny.

Szállítás során érdemes figyelni a páratartalomra is. A sérülékeny elektronikai alkatrészek érzékenyen reagálhatnak a páratartalom változására ezért érdemes klimatizált járműt választani a költöztetéshez."

link

Ez csak a google keresés első találata, ami igazol. Biztos ez is butaságokat beszél.

(#34037) rothfb válasza renatto (#34033) üzenetére


rothfb
veterán

Átnéztem még a DHL nemzetközi futárcég csomagolási útmutatóját is, ahol az ábrán a raklapokra eredeti dobozukban, állítva teszik a tv-ket és úgy rögzítik. Ők csak nem buták hozzá.

(#34038) belan válasza renatto (#34033) üzenetére


belan
addikt

Szerintem is nem a első nagy tv amit igy vittünk és egyiknek se lett baja !

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#34039) rothfb válasza renatto (#34033) üzenetére


rothfb
veterán

link

Írhatok még linkeket...:DDD

(#34040) rothfb válasza belan (#34038) üzenetére


rothfb
veterán

Örülj neki, hogy nem lett.
Én csak szólni akartam, hogy nem csak a plazmatvkre érvényes, hogy függőlegesen kell szállítani.
Gondolj bele. Az üveges vajon miért szállítja állítva az üveglapokat? Sokkal egyszerűbb lenne fektetve, igaz az első röccenésnél kettétörnének.

(#34041) johnwillow válasza renatto (#34024) üzenetére


johnwillow
tag

És mi a helyzet a bejáratással? Mennyire kell ezt komolyan venni? Kibírhatatlan, hogy ne tolj rajta azonnal 4K HDR-t. Látni kell! Én nem láttam a gyártók erre vonatkozó üzembehelyezési ajánlásait.

(#34042) daneel_hu válasza rothfb (#34040) üzenetére


daneel_hu
addikt

LG-szinten elég szorosra van hungarocelezve. Eddig 2 készüléket bontottam ki (E6V, E8), ezek szinte szorultak a dobozban, úgy voltak elcsomagolva.
Nem mondom, hogy nem lehet kettétörni,de azért művészet na. :)

(#34043) daneel_hu válasza belan (#34021) üzenetére


daneel_hu
addikt

"2 méterről amugy nem nagy a 65 col ?"

Pont jó.

(#34044) belan válasza daneel_hu (#34043) üzenetére


belan
addikt

szívód a vérem ;] Gonosz :DDD

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#34045) rothfb válasza daneel_hu (#34042) üzenetére


rothfb
veterán

A Panák is úgy voltak, de én nem szívesen szállítanám fektetve. Főleg, amilyen vékony a képernyő felső harmada, ami mögött már nincs ott az elektronika.
Amúgy mindenki úgy szállítja, ahogy akarja, az ő pénze, az ő tv-je, csak devil-knak reagáltam, hogy bizony nem véletlenül kérdezte, hogy fektetve tv-t? Sokszor olvastam már én is, hogy nem szabad és nem véletlenül.

(#34046) rothfb válasza belan (#34044) üzenetére


rothfb
veterán

Te most végülis 55-öst rendeltél nem 65-öst?

(#34047) Skorpio.59.j


Skorpio.59.j
tag

Olvasgatom..olvasgatom a topicot és addig olvasgatom,míg rákívántam egy 65”C9-re.Panasonic plazmát használok és már nem is az elsőt.Azt hiszem nem kell őket bemutatni,de most úgy érzem ,hogy vennék egy ilyet.Viszont nálam főleg tv nézésre kellene.T-s IP tv.A plazma természetesen marad.Azért kéne főleg,mert megérdemlem.Szerintetek jó lenne erre is? Illetve némi játék.

(#34048) belan válasza rothfb (#34046) üzenetére


belan
addikt

Nem rendeltem személyesen vettem ! Írtam is hogy mi volt be mentem ugy volt Sony GA8 lesz utana vissza mentem végén c9 lett és mar csak méretet kellet el döntenem 30 perc volt mire el döntöttem mi legyen végén 55 lett negyedik 55 oled tv ez ! :DDD De már nagyon megbántam higy nem 65 lett a végén ! :W Skorpió 59.65c9 MM 650 ezer !

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#34049) Pro Koryak válasza belan (#34048) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Pedig mindig írjuk, hogy 65" vegyen, akinél elfér.
Olyan képminősége van, hogy 5 perc után megbánja az illető a kisebb méretet, főleg 21:9 filmekre.

(#34050) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Én így várom a C9 érkezését :))
[link]

a Shallows is jó ötlet, köszi.

Azt már megtudtam hogy kezdetben mire kell figyelni a megjelenítőre:
- Az elején lehetőleg teljes képernyős filmeket, sorozatokat engedj rá, ha lehet ilyenkor még kerüld a 21:9-es képarányú tartalmat(alul-felül fekete csík). Sötétben 20-35 közötti Oledfény, környezeti fény esetén(nappal) se emeld 50 -nél nagyobb értékre

- az alapbeállításokat 150-200 óra elteltével csináld meg, mert addig még változik a panel

Ezen kívűl van még bármi más?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.