Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38201) Celtis válasza cichlid1 (#38200) üzenetére


Celtis
veterán

A sebesség helyi hálózaton belül, NAS-ról történő lejátszás esetén lehet szűk keresztmetszet. Ha csak netről streamelsz, akkor a LAN elegendő és tényleg üzembiztosabb.

(#38202) rothfb válasza cichlid1 (#38200) üzenetére


rothfb
veterán

Ha ilyen közel van a router, akkor a kábel kézenfekvőbb. Netflixhez és tsaihoz elég. Azért mondtam a wifit, mert itt nem egyszer volt probléma, hogy valaki 4k hdr filmet akart hálózaton lejátszani és nem ment kábelen keresztül, de 5Ghz-es wifin, már ment. Van olyan, hogy a 100Mbit kevés. Nekem AC wifis hálózaton 400 felett van a letöltésem és 300 felett a feltöltésem. Szóval sokszorosát lehet elérni. Persze mindez akkor működik megfelelően ha nem valami olcsó routered van. Én sosem használtam kábelt és a jelenlegi Netgear routeremnél sosem volt gond, pedig 15+ eszköz csatlakozik rá. Plusz van, hogy letöltök a virágboltból és közben meg megy a Netflix 4k hdr-ben.
Próbáld ki kábellel, ha neked mennek az általad használt appok, akkor használd úgy a tv-d.

(#38203) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Végre eljutottam odáig, hogy az asszonnyal belenezzünk a Gemini Man-be:) Hát fura a 60fps, inkább szokatlan, de a kép folytonossága és az hogy nem svenkelt a kamera nagyon jó volt!! Ami külön tetszett nekünk a kép élessége és a mélység érzete!!:) Mind ezt egy 55B7-el követtük el, ami a mai napig hibátlan és köszöni szépen jól van:) :))

(#38204) Kriszbmx válasza PATTA86 (#38195) üzenetére


Kriszbmx
tag

Erre mar en is kivancsi leszek :D Elvileg meg 3 het es meg is erkezik a 65E9
C8 es C9 kozott igazabol nem vettem eszre elterest filmezesben. Nyilvan menuben vannak ujitasok. Az E9 nem tudom milyen lesz itthon :)

(#38205) rothfb válasza Kriszbmx (#38204) üzenetére


rothfb
veterán

Te vagy akinek már több tv-je is volt?

(#38206) Kriszbmx válasza rothfb (#38205) üzenetére


Kriszbmx
tag

Az egyik igen :) De ezt mar ne is emlegessuk.

(#38207) rothfb válasza Kriszbmx (#38206) üzenetére


rothfb
veterán

Most nincs is semmilyen tv-d...?

(#38208) Kriszbmx válasza rothfb (#38207) üzenetére


Kriszbmx
tag

Jelenleg varok es a haloban egy samut nezunk.
Optimista vagyok , remelem ez mar marad :U

(#38209) gu007 válasza Gtaati (#38203) üzenetére


gu007
aktív tag

Én is ma néztem meg. Összességében tetszett, csak a természetes háttér előtt lévő szereplőknél olyan mű hatásúnak tűnt a háttér (maga a természet). Nekem ilyennek a '80-as évek sorozatai látszódnak manapság nézve. Ott teljesen mű hatása van számomra a háttérnek. De a mostanában készülő sorozatokat és a filmeket inkább 60 fpssel nézném.

[ Szerkesztve ]

(#38210) cichlid1 válasza rothfb (#38202) üzenetére


cichlid1
tag

Köszi szépen mindenkinek az infókat!

(#38211) rothfb válasza cichlid1 (#38210) üzenetére


rothfb
veterán

Nagyon szívesen.;)

(#38212) daneel_hu válasza rothfb (#38194) üzenetére


daneel_hu
addikt

De...LLA az van.
Viszont a tesztben szereplő modellek elég érdekesen vannak kiválasztva, vannak olyan készülékek amelyeknek a megjelenései között másfél év telt el. (pl E8 és GZ2000)
Így sok értelme nincs, szerintem.

(#38213) rothfb válasza daneel_hu (#38212) üzenetére


rothfb
veterán

Igen vannak tavalyi modellek is. Vegyesen pl a Pana FZ sorozatból is van készülék, E8 is igen. Az, hogy nincs értelme, az talán így nem igaz. Talán még jó is, mert összehasonlítják a tavalyi modelleket az ideiekkel. Az E9-t mondjuk belerakhatták volna.

(#38214) daneel_hu válasza rothfb (#38213) üzenetére


daneel_hu
addikt

Értem... de miért érdekes egy olyan teszt ahol a kvázi a legfrissebb és magasan a legdrágább modell nyert? :)
A GZ2000 ráadásul olyan ligában focizik ahol nem is nagyon van konkurens termék. (maximum árban) Még az E9 sem oda van pozícionálva.

(#38215) PATTA86 válasza Kriszbmx (#38204) üzenetére


PATTA86
csendes tag

Még 3 hét??? :Y azt hittem már megkaptátok krx21-el együtt. Ugye amit nemrég (kb már 3 hete) rendeltetek a MM-ból 660k-ért. Kíváncsi leszek rá, hogy szerepel majd nálad/nálatok az E9 ;) Tudtommal kb annyival jobb az E9 a C9-től, hogy abba van alul beépített soundbar, szóval annak jobb a hangzása, ennyi. Most én is a kettő között gondolkozok 65"-ban... várom mikor lesznek jó árban...:DDD

(#38216) krx21 válasza PATTA86 (#38215) üzenetére


krx21
nagyúr

Így van. Meg a külső. A panelre ragasztott üveglap, jó szolgálatot tesz a merevítésben. Ez fontos 2-3 csere panel mozgatásában. :DDD
Szóval késik, nem tud szállítani az LG előbb. Még 3 hét :(((

(#38217) PATTA86 válasza krx21 (#38216) üzenetére


PATTA86
csendes tag

F@sza! :(( de remélem annak már hibamentes panelje lesz...:D bakker remélem nem bánom meg, hogy akkor nem rendeltem be én is annyiért, azóta se elérhető a MM oldalán :(( emagon 960k, ED meg meg majdnem 1.3M :C
Amúgy neked C9-ed is volt? Ha igen, az E9 több élményt adott? :D Jobban megéri az, még ha drágább is?

[ Szerkesztve ]

(#38218) renziNNN


renziNNN
tag

Telekomnál most egész jó áron van a 65C9. :)

(#38219) Pro Koryak válasza daneel_hu (#38214) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem értem miért az árakat veszitek alapul egy-egy oled (kép)minőségének megítélésekor?
Panel uaz, hardver uaz = képminőség uaz egy pl. E9/C9/W9-nél is.
De akár a többi gyártónál is.

Kizárólag a Pana GZ2000 lóg ki valamennyire az átvariált panel miatt.

(#38220) Kriszbmx válasza renziNNN (#38218) üzenetére


Kriszbmx
tag

Itt is.

(#38221) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Üdv,

Kinéztem magamnak egy 55”-os C9-et,de elég óvatos típus vagyok így szeretném az alap 2 helyett 5év garival megvenni, tud valaki pontosabb infót arról,hogy lesz-e erre a típusra még a közeljövőben 5év gari valamelyik eladónál?
Van ebben az 5év garis akcióban valami logika,hogy mikortól szokták indítani magát az akciót?

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#38222) icemad válasza Petya2900XT (#38221) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én vettem hozzá plusz 3 évet külön. 96 euró volt. (viszont így kaptam ajándékba egy fali tartót is.) Mivel külföldön élek, ez neked nem segít, de a legtöbb nagyobb boltban biztosan van lehetőség kiterjesztett garancia/jótállás vásárlására, némi pénzért cserébe. Érdemes lehet a kiszemelt bolt ügyfélszolgálatát felhivni ezügyben, általában segítőkészek.

[ Szerkesztve ]

(#38223) nitro16 válasza Petya2900XT (#38221) üzenetére


nitro16
senior tag

Senki nem fogja neked itt megmondani, hogy az 5 éves gondoskodás időszak lesz-e vagy nem, mivel nem tudjuk. Bíztos lesz majd egyszer megint csak kitudja mikor.... arra várni szerintem felesleges mert lehet csak év vége felé lesz, vagy nem is lesz idén.

icemad: ezerszer volt szó róla már, hogy a kiterjesztett garancia amit a boltokba lehet kötni a közelében sincs a gyári jótállás/garanciának...

(#38224) malisonX válasza Kriszbmx (#38220) üzenetére


malisonX
aktív tag

Az 55 inches verziója viszont tényleg csak a telekomnál van jó áron, a hivatalos forgalmazók közül. [link] Rendeltem is egyet :)

(#38225) rothfb válasza malisonX (#38224) üzenetére


rothfb
veterán

Ez sima listaár, nincs semmi elvárás, hogy köss valamit?
Ez így nagyon jó ár...

(#38226) sakal83 válasza Petya2900XT (#38221) üzenetére


sakal83
addikt

A mediaban azt mondtak hogy naluk vszinu mar nem lesz uzletpolitikai okobol=nem kotnenek biztositast az emberek. A medias kiterjesztett a legjobb mert a gyari szakszerviz intezi mig a tobbinel sokszor sajat... beegesre viszont nem el. Ez 100% mert benne van az ASZFben

(#38227) malisonX válasza rothfb (#38225) üzenetére


malisonX
aktív tag

399 520 Ft a sima listaár, ennyiért rendeltem. De kissé elbizonytalanodtam, hogy köttessek TV-t meg netet is mellé 2 év hűséggel, a UPC helyett. Akkor még további 20-30 ezer Ft lejött volna. Inkább megvárom mit alkot a Vodafone. :)

(#38228) LógaGéza válasza Kriszbmx (#38220) üzenetére


LógaGéza
addikt

A 65B9 pedig még olcsóbb. Amennyiben nem érdekel a felskálázás, mert arra van egy jó eszközöm, akkor milyen különbség marad a B9 és C9 között?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38229) adamssss válasza LógaGéza (#38228) üzenetére


adamssss
veterán

Nagyobb fenyero, picit jobb mozgasmegjelenites, sw updateknek elsobbseg, plus 1gb ram, meg hfr hdr-el asszem csak a c9-tol felfele van.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38230) cichlid1


cichlid1
tag

Hát srácok nem adja könnyen a karma ezt az oledet :) Most jöttünk a Mediamarktból, úgy volt hogy a Pana gz950-et el is tudjuk hozni, erre a kedves Budapest Bank, nem fogadta el a bankszámla kivonatot, mert decemberben a fizu mellett volt rajta egy 100 ezer forintos jutalom :( Azt akarták fizetésnek alapul venni a havi 350 helyett. Azt hittem felrobbanok :( Most vihetünk munkátatóit. De elvileg jövő héten meg lesz. A tv be van foglalva a papírjaink ott várnak, csak vinnünk kell a dokumentet...

(#38231) krx21 válasza PATTA86 (#38217) üzenetére


krx21
nagyúr

Volt B6, B7 és rendkívül rövid ideig E9... :DDD
Képminőség tekintetében a C9 és a E9 egyforma...

(#38232) LógaGéza válasza adamssss (#38229) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igazából nekem csak megjelenítő lenne film/sorozatnézésre, szóval a SW update, a RAM mennyiség nem nagyon számít. A HFR viszont kérdéses, hogy emiatt érdemes-e +50ezret kiadni rá.
Ha jól látom HDMI2.1/eARC oldalról ugyanaz a kettő.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38233) rothfb válasza krx21 (#38231) üzenetére


rothfb
veterán

Mi is volt azzal az E9-el?

(#38234) Gigi01 válasza cichlid1 (#38230) üzenetére


Gigi01
őstag

Én inkább raknék félre,aztán kp-ban venném.Bár nekem más már a hozzáállásom,soha többet hitel.

(#38235) rothfb válasza Gigi01 (#38234) üzenetére


rothfb
veterán

Szívemből szóltál... :K :R

(#38236) renziNNN válasza LógaGéza (#38228) üzenetére


renziNNN
tag

Milyen eszközöd van a felskálázásra, ha nem titok? :)

(#38237) LógaGéza válasza renziNNN (#38236) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem kell nagy dologra gondolni, egy Nvidia Shield TV Pro (2019) a lejátszóm, és amit eddig láttam tőle az eléggé meggyőző volt.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38238) krx21 válasza rothfb (#38233) üzenetére


krx21
nagyúr

1 TV + 2 panel csere . Mind pixelhibás... valamelyiken több is...
Nem szívesen elevenítem fel az emlékeket...

(#38239) cichlid1 válasza Gigi01 (#38234) üzenetére


cichlid1
tag

Meg van rá egyben a lóvé, de miért adjam oda ha 0 thm-el odaadják. Akkor inkább költöm másra..

(#38240) Pro Koryak válasza cichlid1 (#38239) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha neked megér ennyi sz.rakodást. :Y

(#38241) Joshi válasza cichlid1 (#38230) üzenetére


Joshi
titán

Budapest Bankot hanyagolni kell, ha áruhitel akkor csak a Cetelem. Persze abból is csak a 0% THM-es.

(#38242) renatto válasza Joshi (#38241) üzenetére


renatto
őstag

The Revenant. :))

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#38243) djnice válasza Joshi (#38241) üzenetére


djnice
veterán

+1 BB nem ad 0%-os hitelt ha sok a nettód, Cetelem-et nem érdekli.

[ Szerkesztve ]

(#38244) Joshi válasza renatto (#38242) üzenetére


Joshi
titán

Egyelőre feltételesben vagyok itt. :DDD

(#38245) PATTA86 válasza krx21 (#38231) üzenetére


PATTA86
csendes tag

Értem. Én nem a képminőségre gondoltam hanem, hogy hang minőségben sokkal jobban észrevehető e a különbség a kettő tv között, szóval megéri e a plusz felárat a E9.
Amúgy valaki okosabb elárulná nekem, hogy miért kerül a E9 jóval többe, mint a C9? Vagy csak a design és a soundbar ennyit dob rajta és kész, +360k.

(#38246) Joshi


Joshi
titán

Lehet volt már, de megint megy a 4kmedia.org oldal.

És egyből lenne egy kédésem az LG tévé tulajokhoz.
Egyre több Dolby Visionos MP4-es release kering a neten, belefutott már valaki olyan release-be amivel valami gond volt? Gondolok itt szaggatásra, lefagyás esetleg pirosas volt minden stb. Természetesen az LG tévék belső lejátszójával.

(#38247) renatto válasza Joshi (#38246) üzenetére


renatto
őstag

Egy normálisabb DV lejátszó 100k+, így szerintem sokan a belsőt használják erre. A DV filmeket én is azzal játszom le és eddig semmi problémát nem találtam (bár nem sok film, csak 10-20db). Sőt, ha megoldják végre a TrueHD/DTS:X problémát, lehet mindent azzal fogok...a külsőt meg menesztem.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#38248) daneel_hu válasza Joshi (#38244) üzenetére


daneel_hu
addikt

Üdv újra Mester! ;)

(#38249) daneel_hu válasza Pro Koryak (#38240) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha közben azzal a tőkével tud pénzt keresni akkor okos döntés.
Ha nem pénzkeresésre használja akkor szerintem sincs sok értelme - bár ha alkalmazottként kevésbé sérülékeny így a családi kassza, és ezáltal kevésbé kihasználható a delikvens akkor szintén jó választás. :)

(#38250) Gtaati válasza Joshi (#38246) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló! Újra itt :C :C

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.