Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) krx21 válasza Partizan182 (#39700) üzenetére


krx21
nagyúr

Pontosan. Az E Sport más tészta...

(#39702) Pro Koryak válasza krx21 (#39701) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem ők a hc gamerek? Pont erről ment a vita, hogy nekik nem való oled. :Y

(#39703) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

December 31-én lett leadva szervíz igény C9 panel cserére (4 pixelhiba) és az egri Trió Kft kapta meg.

Most tartunk ott hogy elvileg megrendelte a szerelő az új panelt ... az biztos, hogy én se szívrohamba fogok meghalni :D

3x kellett rátelefonálni (2x én 1x LG), hogy egyáltalán kijöjjön és "leellenőrizze", hogy tényleg kell-e panelcsere :U

[ Szerkesztve ]

(#39704) 3L1T3 válasza Darth_Revan (#39703) üzenetére


3L1T3
addikt

Ez azt is jelenti, hogy közben a TV nálad és használhatod? Helyszínen történik a panelcsere?

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#39705) whatnot válasza Joshi (#39684) üzenetére


whatnot
őstag

Gamer setup már van, RTX2080 + 165Hz QHD.
Ez jó FPS-re és hasonlókra. Egy rakat játékhoz meg overkill.
Idén jön a FFVII remake, arra számítok, hogy az OLED 4K nagyobb élményt nyújt input laggal ellenére is. Aztán hogy ez lesz-e 120Hz vagy sem, gyanítom ennél a játéknál kevésbé fog számítani.

Szóval a lényeg, hogy nem csak Fortnite/APEX/stb. létezik és nem kell mindenhez feltétlenül 120Hz+ és ultra alacsony input lag.

(#39706) Darth_Revan válasza 3L1T3 (#39704) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Először úgy volt elviszi, de aztán inkább helyszínen hagyta és majd itt cseréli.

(#39707) daneel_hu válasza Callisto (#39698) üzenetére


daneel_hu
addikt

"2. Autóversenynél nem számít annyira a képfrissítés. 10 éve 60Hz vs 60Hz volt és nem 60Hz vs 140Hz például. Nagyon sokat számít a a 140Hz kompetitívben. Nem feltétlen azért, mert több képkockát látsz, hanem a responsiveness miatt, ami igazán fontos kompetitív gyors játékmenetnél. Egy 60Hz-es picit hátrányba van egy 140Hz-es monitoron játszóval szemben feltételezve, hogy a két fél képességei teljesen ugyanazok."

Bizony.
2004-ben is aki quake-zett komoly szinten, annak kellett a 100-120 fps.
Ezt sima crt-monitoron lehetett hozni, butított grafikával. Ha jól emlékszem 2004-2006 környékén símán elérhető volt a 140 fps is jó VGA-val és CRT cuccal. :)
LCD-k akkoriban még nem voltak ilyen szinten, csak később cserélték őket le aki ilyen játékokat játszott.

Oled most símán jó lenne, de túl nagy a képátló ehhez. Tudom, hogy már kevesebben játszanak ilyesmit, de nekünk ez volt a játék. Egér + gyors monitor/vga. :)
Konzol az kiesik, azzal nem tudsz egy egér/billentyűs ellen ilyen fizikában nyerni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#39708) daneel_hu válasza Pro Koryak (#39702) üzenetére


daneel_hu
addikt

De. ;)

(#39709) chros válasza hunspikey (#39641) üzenetére


chros
őstag

> szívesen hard clippelném a PQ görbét, mert meglátásom szerint az a helyes

Kiprobalhatod, de mint emlitettem nem lesz jo. Ahhoz, hogy ez jol mukodjon, kell olyan lejatszo, ami tone-mappel a TV helyett a TV-n beallitott ertekre (pl 700nits), de ekkor a lejatszo lesz a kerdes. :)
Vannak nagyon "vilagos" tartalmak, pl probald ki a The Meg-el.

Van masik ingyenes / opensource (python-ban irt) util is erre: aiopylgtv
Ez tud 3dlut-ot is feltolteni DisplayCal-bol (es sok minden mast), ami a devicecontrol-ban mar LightSpace license-hez kotott (ami finoman szolva sem olcso).

[ Szerkesztve ]

(#39710) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Sziasztok!
Erdeklodok ha netan nagyobbra valtas miatt megvalnek a 65E9 tol ami idei gyartas , tinting es banding mentes 1 hetes tv, erdekel e valakit innen megvetelre?! Csak mert vegre hibatlan es akkor nem elallok tole hanem tovabb adom 660 ert amennyiert nincs a neten mashol. Legalabb nem lotto illetve kiprobalhato. Nem fogom sehol hirdetni itt koztetek teszem ki most csak :) Ha senki akkor amennyiben nagyobb lesz 1hetem van meg vissza vinni ,csak sajnalnam ert ebbe jo a panel :)

[ Szerkesztve ]

(#39711) renziNNN válasza Pro Koryak (#39702) üzenetére


renziNNN
tag

Így van, aki kompetitív gaminget szeretne az marad a gamer monitoroknál (lássuk be hülyén is nézne ki ha valaki 55"-ba versenyszerűen counter-strikeozna vagy hasonló :D), DE ez a játékosok töredéke, ezért nem mondható ki csak miattuk, hogy az OLED nem való játékra, sőt... A legtöbben hazamennek meló után és kikapcsolni szeretnének kicsit, akkor teljesen jó lesz nekik játékra is.

[ Szerkesztve ]

(#39712) rothfb válasza Kriszbmx (#39710) üzenetére


rothfb
veterán

Milyen lesz a nagyobb?

(#39713) goccer válasza GalaHU (#39699) üzenetére


goccer
aktív tag

GalaHU: 4k@120Hz-ed sehogy se lesz amíg nincs a piacon HDMI 2.1es GPU.

Általánosságban a refresh rate-hez annyit, hogy régen is ugyanúgy számított a Hz profi szinten, csak ez a 2000es évek elején még crt monitort jelentett. De tévét meg nyilván nem progamerkedésre vesz az ember. Én max olyasmi casual játékokat játszom a tévén ami kontrollerre van kitálalva.

(#39714) daneel_hu válasza rothfb (#39712) üzenetére


daneel_hu
addikt

88ZXPLA :DD

(#39715) rothfb válasza daneel_hu (#39714) üzenetére


rothfb
veterán

Végülis. Csak kicsit több, mint 9 millió forintnak megfelelő dollár. 30 000 dollár.:DDD

(#39716) rothfb válasza goccer (#39713) üzenetére


rothfb
veterán

Mi az a "progamerkedés"?
Google nem tudja...:DDD :Y

Szerk.: Ja, hogy progémerkedés... Pro gémerkedés... Atyaég.:DDD
Ezek az angolból átvett szavak... Meg casual játékos (ezt legalább értettem).

[ Szerkesztve ]

(#39717) renziNNN válasza rothfb (#39712) üzenetére


renziNNN
tag

Korábban 75Q90-en gondolkodott ha jól rémlik, de majd ő megerősíti :D

(#39718) adamssss válasza Callisto (#39698) üzenetére


adamssss
veterán

Egyet értek. Bár hozzáteszem az OLED 120-at tud. Afölött meg tényleg nem igazán érzékelhető a különbség illetve natív felbontáson meg nincs vas ami meghajtsa.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39719) Kriszbmx válasza renziNNN (#39717) üzenetére


Kriszbmx
tag

Igen epp azt fizetem es viszem haza, latnom kell otthon os az E9 mellett... :)

(#39720) Joshi válasza Kriszbmx (#39719) üzenetére


Joshi
titán

Tök sötétben lesz gyengébb a Q90, főleg amikor sötét képben egy kisebb világos terület jeleneik meg, ráadásul még mozog is. Egyébként biztosan jó képe van annak is.

(#39721) salapp válasza Kriszbmx (#39719) üzenetére


salapp
addikt

Azt mondják, a 90-esen már nem olyan fosch a mozgás, mint a 60-70stb-n. 65Q60-as van a családban, brr.
Majd esetleg összehasonlításról írhatnál pár mondatot.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#39722) krx21 válasza Kriszbmx (#39719) üzenetére


krx21
nagyúr

Na, nagyon kiváncsi vagyok a véleményedre. Ha nem csak a méret a lényeg, akkor lehet nem az E9-től fogsz megválni. Tessék tesztelni egymás mellett. Lőhetsz fotót is, sőt kérünk! :C

(#39723) hunspikey válasza chros (#39709) üzenetére


hunspikey
őstag

Jajj most akkor valamit nem értek, mert a linken a csávó azt írja hogy ha ezt a procedúrát végig csinálod akkor ki lehet kapcsolni az autó jelenet tónus számítást (dinamikus tone mapping) ami beigazítja a tv képességeihez a jelenet ábrázolást.

Ha beírom neki hogy pl 800 nitet tud a tv-m, akkor azt írja hogy 800 nitig szépen mappel majd 800 nit felett mindent "eldob".

Tehát nem a mappelést kapcsolnám ki csak a panel max fenyerejének x %-hoz tartozó ponttól kérdődő görbével soft cappelést. (ez ugye mentené a tv kijelző max fénye feletti tartalmakat)

Viszont a hard cap előnye meg pont az hogy a tv max fényig minden úgy jelenik meg ahogy a forrás van masterelve. Én pont szarok a 800-1000 nites képi elemekre nyugodtan legyen fehér am blokk.

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#39724) whatnot


whatnot
őstag

Az LG C9-hez képest a Philips 754 milyen?
Hang nem számít, az rendes erősítőn/hangfalakon keresztül megy.

(#39725) Joshi válasza whatnot (#39724) üzenetére


Joshi
titán

Sz@rabb? Ha csak azt veszem figyelembe hogy mennyire magasztalják magasra a WebOs-t. Most nyilván sokan meg az Ambilight-ot preferálják. Élőben meg kellene nézni. ;)

(#39726) whatnot válasza Joshi (#39725) üzenetére


whatnot
őstag

Engem elsősorban az érdekel, hogy filmezésre és konzoljátékra milyen.
Az, hogy körbevilágítja a mögötte lévő falat, kevésbé.
Azért a kérdés, mert +90e Ft-ért 55" helyett 65" a Philips. Most egy oldalon azt látom, hogy 32,6ms az input lag. Nem tudom, ez mennyire zavaró, az LG-é 13ms. Elég szignifikánsnak tűnik, nem tudom, ez mennyire zavaró pl. egy JRPG jellegű játéknál (nem kompetitív FPS-nél).

(#39727) Joshi válasza whatnot (#39726) üzenetére


Joshi
titán

C9 tudja a 120Hz-et is G-sync-el. Én az LG-t választanám. :K

[ Szerkesztve ]

(#39728) whatnot válasza Joshi (#39727) üzenetére


whatnot
őstag

Ha a tévén szeretnék PC-vel játszani, akkor ez valóban hathatós érv.
Lehet, megvárom míg a C9 akciós lesz, köszi.

(#39729) daneel_hu válasza whatnot (#39728) üzenetére


daneel_hu
addikt

Már tavaly november óta akciózzák ezeket a modelleket, sőt szinte az összes 2019-est.

(#39730) rothfb válasza whatnot (#39728) üzenetére


rothfb
veterán

C9 esetében milyen árra és méretre gondoltál, amikor már belevágnál a vásárlásba?

(#39731) daneel_hu válasza rothfb (#39730) üzenetére


daneel_hu
addikt

55 c9 - 399e bruttó pár helyen.
340-es EURHUF esetén szerintem felesleges sokkal olcsóbb árakkal számolni. :)

(#39732) rothfb válasza daneel_hu (#39731) üzenetére


rothfb
veterán

Igen, én is erre próbáltam volna rávilágítani. Mármint, hogy nem tudom, milyen akciózásra vár a kolléga. Ezek már akciós árak.

(#39733) Jakesz válasza daneel_hu (#39731) üzenetére


Jakesz
őstag

Alig 2 hete 380-ra is leakciózták a C9-et, szóval megy ez még lejjebb. Az új modellek közelednek, a készletkisöprés is 2 hónapon belül itt lesz, szóval 400-ért már biztos nem venném meg az 55-ös C9-et.

(#39734) torma1981 válasza Jakesz (#39733) üzenetére


torma1981
veterán

Tavaly volt 65B8 350k-ért. Tuti lesz még jóval olcsóbb is.

(#39735) ProEvoFan válasza whatnot (#39728) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Most voltam MMben már megint megcsodálni a c9et, és az eladó mondta, hogy hamarosan beindulnak az akciók, mert jön a foci EB.
Persze azt nem tudja mi lesz akcióban, milyen lesz a kamatmentes hitel akció...stb, de hogy lesznek akciók, az 💯%.
Én is erre várok.Ha bemerem vállalni, akkor C9 vagy ha olcsóbb lesz, akkor B9.Konzolra lesz 90%ban, szóval para.
Ha nem, akkor talán samu Q70, de az oled felé húz a szívem...

[ Szerkesztve ]

(#39736) daneel_hu válasza torma1981 (#39734) üzenetére


daneel_hu
addikt

310-es EURHUF-nál. :D

(#39737) torma1981 válasza daneel_hu (#39736) üzenetére


torma1981
veterán

Annak semmi köze hozzá. Külföldön sem volt ennyiért. Miért ne lehetne most is ilyen akció? Nem hiszem, hogy 350k lesz az 55 col. Már most is lehet akcióban annyiért. És még csak március. Egyre mennek le az árak. Én 2017-ben szeptember végén vettem a 55B7-et 475k-ért. Most látszik mennyire olcsóbban jönnek ki az újak.

(#39738) whatnot válasza rothfb (#39732) üzenetére


whatnot
őstag

Elég sok helyen adják 400e-ért, szóval nem tekinteném akciónak.
Ha jönnek az új modellek, a régi készlettől meg kell szabadulni.
Egy kis várakozást megér. Ha nem megy lejjebb, akkor legfeljebb vártam egy kicsit.

(#39739) EasyLife válasza Kriszbmx (#39719) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Várjuk a képeket és az élménybeszámolót. :U

(#39740) rothfb válasza EasyLife (#39739) üzenetére


rothfb
veterán

+1 :U :K

(#39741) Gaben360


Gaben360
senior tag

Szerintetek megérné egy 55B8-at cserélni egy Philips 804-re?
Igazából nincs bajom a B8-cal, csak gondoltam ez újabb 1 évvel.
Ha jól tudom, akkor a 804 se hdmi 2.1, pedig emiatt már cserélnék a következő generációs xbox miatt. Vagy inkább C9? Az hdmi 2.1

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#39742) daneel_hu válasza Gaben360 (#39741) üzenetére


daneel_hu
addikt

Igen megérné... akkor ha 55-ről felmész 65 colra.
Minden más esetben hülyeség. (szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#39743) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Családnál láttam ma egy foltokban kifakult háttérvilágítású LCD-t. Legalábbis mintha ez lett volna a gond. Szóval azért egy LCD sem örök életű. Lehetett vagy 5-6 éves Samu készülék... :(

(#39744) BenFe


BenFe
tag

daneel_hu :Sztem ott csak leesett a lencse a háttér világításról és azért láttad foltosnak, volt szerencsém ilyet javítani...

[ Szerkesztve ]

(#39745) ProEvoFan válasza daneel_hu (#39742) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Az én négy éves samu tévémen kicserélték mind az öt sor led világítást.Szar volt az összes, kettő ki is égett.
Előfordul...
Még jó hogy volt rajta biztosítás.

[ Szerkesztve ]

(#39746) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Nyugi esik még a tévék ára , a tőzsdék is esnek ! :DD :DD :DD

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#39747) Gigi01 válasza Jorgi Kormi (#39746) üzenetére


Gigi01
őstag

Csak ne úgy,mint az enyém anno.Már nem kaptam meg,mert nem tudták beszerezni a gyártótól sem,amikor több boltnál készleten-t mutatott az árgép.Meg a megrendelésemet is leokézták,több bolt,hogy van,hozzák.
Euronics-ra is rákérdeztem telón,rá egy hétre,persze beszerzik,hozzák,kiderült utána már nincs,a gyártást leállították.Igy vettem Samu 51F5500 helyett Pana 50ST60-at.
Csak asszem 150-ért akartam venni,a Samu 200 körül,a Pana 290 volt.

[ Szerkesztve ]

(#39748) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Nos sajnos több ok miatt sem jött össze a 75Q90 teszt.
Mikor írtam, hogy fizetem akkor ültem a budapest bankos pultnál, mivel kártyával -10% az akción felül is. Megjegyzem még holnapig 850ezer és ebből jön még le -10%!
Nos a probléma az volt, hogy volt már BB kártyám , de nem kellett így gondoltam lemondtam.
Mivel a héten láttam és nyomkodhattam élőben egy 75Q90 et otthoni körülmények közt,nagyon bejött a mérete és a képe is, mondom hozok haza egyet és teszt , valamelyik majd marad.
Nos mivel lemondtam a kártyám , még nem telt el 3 hónap ( erről nem tudtam hogy fontos ) így nem csinálhatok újat. Ezért pénteken elutasítottak. Kerestem havert akivel ma ismét elmentem Pestre és akkor legyen az ő nevére egy kártya. Ekkor egy újabb hölgy ült a pultban aki immár péntek óta a 8. személy volt akivel beszélek, mivel miután elutasítottak kértem egy másik személyt is hátha tudja miért illetve felhívtam a bb bankot is többször. A 7. személy közölte azt az infót is, hogy a kártyám lemondása miatt nem lehet újat most.
Ma pedig kiderült még egy dolog amit az előző 7 személy nem közölt , viszont nagyon kedvesen bólogattak és intézkedtek ( volna ) , de a mai hölgy közölte sehogy nem tudom megvenni a -10% ra!
Ugyanis ez a kedvezmény innentől állandó lesz a BB kártyával az MM-ben , de nem elég akkor igényelni mikor vesz az ember valamit, hanem a vásárlásnál már lennie kell a kártyának az aktuális hitel kerettel! Ez nagyon nem mindegy! Jelen esetben kell valaki akinek van kb 800e. kerettel kártyája.
Szóval ha bárki megy élni ezzel a lehetőséggel vagy előre menjen be a BB bankba és emeltessen hitel keretet ha nem elég és / vagy ha tud, vagy max részletre hozhatja el , de akkor nincs -10%.
Így 2x utaztam fel Pestre, beszéltem egy halom MM és BB ügyintézővel de 2-en sem tudtak 1féle dolgot mondani :)
Szóval jelenleg a 65E9 van , mert nem vagyok hajlandó már annyit adni amennyi a Q90 akciósan. Tesztelni meg nem szaladgálok vele, mert ha maradna drágán maradna.
Picit a Q90 ről :
Első benyomásra van tartalom ahol nem mondja meg senki hogy Oled vagy Qled.
Iszonyatosan szép HDR videóknál és a fekete sem tűnik szürkének.
Szerdai nap Pesten megnézhettem egy Q85 öt is. Q85 és Q95 közt szakadék van.
Q90 már elég közel állt képileg ahhoz amire számítottam.
Ami feltűnt, hogy a Q85 nél ha széles vásznas videót néztem és valami figura kiment a fekete sáv közelébe az kivilágított. A Q90 nél a két fekete sáv nem világított be.
Az extra fényerő ha homogenitást néztem fehér képen , nem tudom a száraz adatokat, de az oledemen itthon világít , a 75Q90 nél hegesztő szemüveg kell ! Az brutális amit az a nagy dög világít, és ezt néhány HDR videón nagyon megmutatta.
Ami negatívum számomra és ezt akartam tesztelni, hogy a képi tudása tudja e a többi részét feledtetni maga a tv agya, használhatósága, lejátszója.
Az LG 65E9 menüje villám gyors, könnyű, lejátszója szinte gondolkodás nélkül tesz bármit akár 60-90gb os filmekkel is. Soha nem akadt még meg sehol.
A samu tizen rendszere nagyon gyér az LG hez képest. Gyors a maga nevében de az LG ebben nagyon oda ver. A Q85 ös le is fagyasztottam fél perc alatt. A Q90 már egész jó, de akkor sem kerek a kezelési érzet.
Miután pesten megnéztem a Q90 et hazaértünk majd megnéztük ugyan azokat az oleden is. Azt éreztük , igen az oled még fölötte van. Nem szakadék van közte, de más a képe!
Mérete miatt a 75Q90 és a kép miatt tudott volna kárpótolni oleddel szemben úgy az egész használhatósága érdekelt volna saját környezetben.
A Q90 fekete képen kisugárzás a világos részek mellett nem sokkal feltünőbb mint az olednél , mivel az oled is ragyog mikor nézek ilyen tartalmat vagyis a szememnek csillognak a dolgok rajta, a Qlednél is hasonló. KB csak telefon képernyő amin látni az eltérést.
Ami az oledre nekem feltünőbb hogy részletgazdagabb, valahogy a színek és a kontúrok mások mint a Q90 nél. Lehet ez a végtelen kontraszt műve.
Boltban mikor fut a Q90 demó messziről lerí , hogy köze nincs az oled képhez. De lehet állítani rajta és akkor már befeketedik, csak vesz le a fényéből. Viszont még akkor is tud annyit mint az oled, vagy többet.
Szerintem ha csak a kép a kérdés és pl az ami nálam , hogy 65 oled vs 75Q90 simán vállalható lenne. Abszolút korrekt a Q90! DE a többi alatta fényévre van az oledtől.
De ezt elengedtem mára....
Az oled még itt van , próbálom magam meggyőzni, hogy jó ez a méret is és végre jó a panel tv minden.... :)

(#39749) krx21 válasza Kriszbmx (#39748) üzenetére


krx21
nagyúr

A méret fontos, de otthoni körülmények között csúnyán megveri az E9 a Q90-et. Pont tegnap néztem pár LG féle HDR Oled demót, ahol rendesen virágzott volna a Q90-en. Ráadásul a feketén kívül, a színek mélysége, a sötétebb árnyalatok is mind szebbek az Oled-en. Kár hogy nem jött össze a teszt..
Konzekvencia: 77”-os OLED. ;]

(#39750) julius75


julius75
aktív tag

Sziasztok,
Lehet tudni mikor jönnek az új modellek? Van ennek évről-évre valamilyen rendszere, vagy folyamatosan változik? A 48-as oledre pályáznék, és sajnos egyre sürgetőbb, mert napról-napra szarabb a mostani.... :O
Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.