Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) anrab válasza zsozsa74 (#74000) üzenetére


anrab
addikt

Sötétben nézegetitek a távirányítót hogy kell bele a háttérvilágítás?
:D

(#74002) syIex válasza Elemental (#73968) üzenetére


syIex
veterán

Én is a két modell között gondolkoztam végül megrendeltem a 806-ot és hétfőn érkezik! :D
CX után kíváncsi leszek, hogy milyen. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#74003) Vhiktor válasza anrab (#74001) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én pl. igen, mert sötétben filmezek és ott nagyon jól jön a háttérvilágítás :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#74004) Vhiktor válasza syIex (#74002) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem majd írd meg a véleményed, hogy milyennek látod a CX után :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#74005) syIex válasza Vhiktor (#74004) üzenetére


syIex
veterán

Természetesen. :K
Bár nagy csodát azért nem várok... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#74006) BossBoss


BossBoss
őstag

Tegnap sikerült beüzemelnem a 65OLED706-t. Első blikkre minden rendben. Minden képbeállítást gyárin hagytam még. Nem volt türelmem este vacakolni vele.
Van valami módja a panel ellenőrzésének? Milyen teszteket érdemes futtatni? Illetve milyenek az ajánlott képbeállítások. Bocsi a sok kérdésért, első oled. :B Ambilight is nagyon bejön! :K Köszönöm!

(#74007) tthom


tthom
senior tag

Akit érdekelhet:

Euronics LG OLED65G13LA - 649.999 Ft

Csak üzletben, szóval lehet valami kiállítási darab, de meg kell kérdezni.

(#74008) tobias88888 válasza BossBoss (#74006) üzenetére


tobias88888
őstag

Ha csak ránézésre csinálod az állítgatást, akkor youtube-on van pár jóféle videó (nyilván veszteséges). Ezen kívül érdemes ezt megnézni, hogy mennyi csillagot látsz :D (meg még hozzáértőbbek majd segítenek). Pixel hibát meg 1-1 r-g-b 4k-s képpel meg tudod nézni.

[ Szerkesztve ]

(#74009) goldb válasza tthom (#74007) üzenetére


goldb
tag

Tegnap csökkentettek az LG OLED77CX árán is 799-ről 699-re, ami Nyíregyházán volt elérhető. Ha valaki a topicból vitte, legyen kedves számoljon be mennyi üzemóra van benne és milyen kondícióban van "őnagysága". :R

(#74010) Elemental válasza Elemental (#73968) üzenetére


Elemental
addikt

Bocs, srácok, nem akarlak hülyíteni titeket. Hétfőn megveszem a tévét, utána már nem kérdezek :)

Bejött a képbe a Sony XR-65A83J. Most leginkább efelé hajlok.
Szerintetek?

(#74011) anrab válasza Vhiktor (#74003) üzenetére


anrab
addikt

Nekem van rajta de olyan a kialakítás hogy hamar berögzült, mi hol van. Elégséges domborulatok, központi rész környéke, hosszúkás rész (hang, csatorna) környéke.
65/805
Egyébként valóban egy rakás @.
Akkor lenne jó ha mozgásra féléledne mint valamelyik gyártóé. Talán LG. De így...
:)

(#74012) anrab válasza syIex (#74002) üzenetére


anrab
addikt

Végre. Nagyon várom (várjuk) hogy ha megosztod a benyomásod. Nem szakértői szemmel.
:R

(#74013) salapp válasza anrab (#74001) üzenetére


salapp
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#74014) OPiiPO válasza junior19 (#73975) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ez itt TELJESEN offtopic, megtennéd végre hogy abbafejezed vagy beszéld meg privátban végre :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#74015) Vhiktor válasza Héliosz (#73980) üzenetére


Vhiktor
veterán

Köszi :R

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#74016) KoNZoLik@ válasza junior19 (#73975) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

"Közzé tesszük a privát beszélgetéseinket? "

Akkor most inkább gondolkozz el, hogy mi a nem szép dolog🤔
Amúgy nem is értem a támadásod okát, csak hirtelen itt termettél kéretlenül,és elkezdted osztani Viktort :Y

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#74017) salapp válasza Elemental (#74010) üzenetére


salapp
addikt

Egy hete van nálunk egy. 55A8 után talán még egy fokkal kifinomultabb az 1080pSDR képalkotás, de mindenesetre szuper tévé. XBOX Series X-ről a blu-ray, 4K blu-ray, HDR elég ütős. Utóbbi játéknál főleg. Filmekhez legtöbbször jobban tetszik az SDR, de ez egyéni...
Ha VRR-t akarsz kiküldeni az XBOX-ról, akkor a tévé automatikusan játék módba kapcsolja magát. Ez nálunk csak azért pancser dolog kicsit, mert az XBOX-ról gyári lemezekről szoktunk filmeket lejátszani, ahhoz meg a mozi vagy egyéni képmód jó beállítva. Szóval át kell kapcsolni, amikor olyan tartalmat akarsz nézni.
Ez is hibátlan panellal érkezett (nincs tinting, inhomogenitás, pixelhiba, foltok), ez is nagyon prémium összeszerelési minőség, a dobozolása is nagyon jó. A távja szerintem nem rossz, nyilván lehet hozzá venni fém, háttérvilágításos távot 16ezer körül. Van olyan táv is, tényleg király. A képernyő nem tükörfényes, hanem félig matt, ez nappali fényben elég jó szolgálatot tesz. A hangja - az A8-ból már tudtuk - nagyon jó. A képernyő mögül érkező hang mindenkinek bejön a családban. Ezen tévéadás nem megy, de sejtésem szerint nem rosszabb az A8-nál, amin a nem túl acélos telekomos iptv adások kvázi HD-ben megfelelően szépek. A német - általában több adatból felépülő - 720p50Hz műholdas adások kifejezetten szépek.
Kipróbáltam rajta a YT-ot, Kodi-t és saját médialejátszóját is. Egyikkel sem volt probléma. Bluetooth kapcsolaton keresztül gyorsan csatlakozott sony hi-res walkmanhoz, amit így LDAC vevő módban fejhallgató erősítőként jól tudtam használni.
Talpát háromféleképpen lehet felszerelni, nálunk a tyúkláb verzió van, soundbarhoz ajánlott megemelt pozícióban. Így lett megfelelő a magasság a hifi állvány tetejére állítva.
Most ezek jutottak eszembe.
5 év Sony gari kiterjesztés 36ezervalamennyi lett hozzá.
Még egy: lehetett választani, hogy Google tv vagy Basic tévé üzemmódban használjuk. Basic tévé lett, amin ugyanúgy megy minden alkalmazás, ami nekünk fontos, igaz, a legtöbb dolgot az XBOX-on indítunk.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#74018) salapp


salapp
addikt

Ha jobban belegondolok, különösen, amikor a tévé hátulját néztem, inkább szarógalamb talp pozíció az emelt az A80J esetében, mint tyúkláb.
Röhej, hogy éppen én voltam, aki kifigurázta ezt a talpat korábban.
Amúgy az A8/P penge talpa nagyon szép, az A80J-nek meg nagyon praktikus.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#74019) viera válasza salapp (#74017) üzenetére


viera
őstag

Én is meg vagyok elégedve az A83J-vel.Ez az első Sony TV-m,eddig csak Panasonic volt. :)) Hozzáteszem most is az lett volna ha lett volna belőle 77-es méret. :) A távirányítót lecseréltem amit az A90J-hez adnak a háttérvilágítás miatt.Teljesen sötétben nézem a filmet így nagyon jól jön.Szállítással együtt volt 18e ft. :K

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#74020) salapp válasza viera (#74019) üzenetére


salapp
addikt

Bizony, menő.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#74021) Elemental


Elemental
addikt

Köszönöm a válaszokat!

Azt a távot hol vettétek? Vagy mi a pontos típusa, hogy rá tudjak keresni?

[ Szerkesztve ]

(#74022) salapp válasza Elemental (#74021) üzenetére


salapp
addikt

Tessék

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#74023) Elemental válasza salapp (#74022) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

(megrendeltem a tévét. Az utolsót vehettem meg a médiából, mert már nem elérhető náluk)

[ Szerkesztve ]

(#74024) madkiller válasza goldb (#74009) üzenetére


madkiller
őstag

Én is nézegettem most a 77eseket mégis miben vannak, ha elkészül a ház majd a nappaliba olyat szeretnék csak még sok a a tennivaló. Azt az anomáliát véltem felfedezni, hogy ebben a méretben az a83j egy árban van a C1el a 806 meg drágább náluk.

(#74025) salapp válasza Elemental (#74023) üzenetére


salapp
addikt

Lehet, hogy épp most futott ki tőlük, de inkább csak egy kontingens végére értek, szerintem jön még.
2020-as A8-at is - a nagy sikerre való tekintettel - még a közelmúltig gyártották.
Az A80J széria népszerű, akár még folytathatják a gyártását annak is valameddig.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#74026) salapp


salapp
addikt

MM-ben 599-re esett a Sony 65A80J ára. Nekünk most már mindegy...Kapkodtunk :-)

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#74027) Elemental válasza salapp (#74026) üzenetére


Elemental
addikt

Tegnap, amikor nézegettem, még több helyen is 600 volt, a mai napra ment fel máshol az ára.

[ Szerkesztve ]

(#74028) salapp válasza Elemental (#74027) üzenetére


salapp
addikt

Nemrég 650-670ezer volt Emag és MM. Aztán mindkettőnél lement 630-ra. Ahogy írod, ezek szerint leszaladt kicsit 600-ra, és ismét megy vissza 630-ra. Gondolom, 580-630 között fog mostantól ingázni, aztán vagy kifut, vagy folytatják a gyártását.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#74029) Elemental válasza salapp (#74028) üzenetére


Elemental
addikt

Akkor pont mákom volt a 600-as MM-es vásárlással.

(#74030) SZKEBE75 válasza Elemental (#74029) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Az tuti! :C

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#74031) salapp válasza Elemental (#74029) üzenetére


salapp
addikt

Az teljesen jó ár. Én - tekintettel a tendenciákra a pénzromlásunk miatt - már a 650-nél is bekakukkoltam rá. Kérdeztem is itt, hogy szerintetek lesz-e még olcsóbb. Nem igazán hittünk benne, és ha kifutott volna közben, akkor a K sorozat megint böszme drága még.
Szóval egy percig nem bántuk meg.
Te most még inkább ajándéknak tekintheted a kiterjesztett Sony garanciára fordított összeget.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#74032) Elemental válasza salapp (#74031) üzenetére


Elemental
addikt

Vagy megelégszem a 3 év garival, még nem döntöttem. Amúgy az MM-ben gondoltam hosszabbítani, ha úgy alakul.

(#74033) KoNZoLik@ válasza salapp (#74020) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen ezek a távok nagyon jók, én is elfogadnék a C1-hez egyet👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#74034) powerup2 válasza KoNZoLik@ (#74033) üzenetére


powerup2
addikt

Csak tudnám az lg miért nem tud olyan távirányitót gyártani mint az arcam. Ez olyan massziv távirányitó hogy megfogod és érzed hogy minőségi.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#74035) KoNZoLik@ válasza powerup2 (#74034) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Nekem a minőségével semmi bajom,mert ez is masszív legalábbis az enyém, nekem csak a gomb világítás hiányzik :K

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#74036) madkiller válasza KoNZoLik@ (#74035) üzenetére


madkiller
őstag

Szerintem nem olyan jó az anyaghasználata az lgnek megnyokodva recseg ropog. samsung qled fém sériaját szeretem. Az Lgében amit szeretek az a légergér és az nfc chip. Felnyitom a buds pro fedelét beteszem a fülembe automatán úgye egyből a telomhoz csatlakozik, ekkor megérintem az nfc taget a telommal a távirányítón és máris a budson szól a tv hangja. Múltkor olyan volt ps5ön multiztunk messengeren csoportos hívásban beszéltünk, mert az egyik barátom csak épp úgy tudott kommunikálni és tökéletes keverésben ment a messenger chat és a ps5 hangja a budson.

(#74037) KoNZoLik@ válasza madkiller (#74036) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Akkor biztos itt is ahány táv annyi féle, mert az enyém nem recseg ropog és teljesen masszív! Nekem pont a Samu NeoQled-em távja volt olyan, hogy alig mertem kézbe venni😂

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#74038) goku888


goku888
tag

Sziasztok
Szeretnék véleményt kérni erről a tvről LG OLED48A13LA

(#74039) Elemental válasza salapp (#74022) üzenetére


Elemental
addikt

Te innen rendelted? Veszek ilyet én is.

(#74040) DamianB válasza madkiller (#74036) üzenetére


DamianB
őstag

Ahogy anno eagle is írta nekem shield pro távja jött be nagyon nagyon kitalálta az Nvidia.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#74041) salapp válasza Elemental (#74039) üzenetére


salapp
addikt

Igen. Még valamikor múlt évben szintén a fórumon ajánlották.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#74042) Elemental válasza salapp (#74041) üzenetére


Elemental
addikt

Megrendeltem.

(#74043) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Nem jött össze az "OLED Evo with Brightness Booster":
LG C2 vs C1 fényerőben szinte 100%-ban megegyezik, sőt, van ahol a C1 sokkal jobb, pl. 25% 500nit vs C2 370nit. :Y Ez ám a boooost. :C
LG C2 teszt

(#74044) viera válasza powerup2 (#74034) üzenetére


viera
őstag

Ez így van,az ARCAM távirányító az egyik legjobb amit eddig használtam.Az LG CX-é sem rossz de közel sem ez a minőség. :N

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#74045) krx21 válasza powerup2 (#74034) üzenetére


krx21
nagyúr

Felmerül az a kérdés is: Hogy más gyártó miért nem tud olyan könnyen kezelhető, jó rendszert csinálni, mint az LG? Persze akinek a magic remote nem jön be, az oké… :DDD
Nekem nélküle már minden “fapad”…

[ Szerkesztve ]

(#74046) b. válasza viera (#74044) üzenetére


b.
félisten

Na igen csak az az ARCAM távirányító a képen 4-5000 eurós készülék mellé van adva.
Mondjuk ez nem azt jelenti, hogy egy 1500 eurós OLED mellé ne lehetne hasonlóan jót összehozni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#74047) salapp válasza krx21 (#74045) üzenetére


salapp
addikt

Nem tudom, mit nyüglődtök ezen a "rendszer" dolgon?
Már a W8-on se volt semmi gondom a rendszerrel. Pana rendszere tényleg fapados, amolyan "időutazásos", de beállítja az ember, aztán nem különösebben piszkálja.
Egyáltalán mennyit és mire használjátok a "rendszert", hogy ez ennyire kulcsfontosságú "nálatok"?
A Sony A80J-n meg ráadásul még az Android TV-t is ejteni lehet, ha valaki azzal szenvedne (akármiért is), benyomod, hogy "basic tv"-t kérsz, és kész.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#74048) alaves válasza goku888 (#74038) üzenetére


alaves
addikt

Használati szokásaidtól és igényeidtől függ, 60 Hz, HDMI 2.0, csökkentett fényerő, belépő szintű mozgásjavítás, viszont a képe az OLED.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#74049) b. válasza salapp (#74047) üzenetére


b.
félisten

Attól az még ugyan úgy android Tv egyszerűsített kinézetben. Minden android rendszer ,a telefonokon is tudja ezt, de az csak egy egyszerű felület skin, semmi más.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#74050) salapp válasza b. (#74049) üzenetére


salapp
addikt

Oké, biztos. A lényeg, hogy jó, egyszerű.
Gondolom, amíg hülye androidot erőltetnek, mindegyik tévé esetében igaz lesz, hogy érdemes időről-időre fejlesztő módban cache fájlt üríteni meg újraindítaniés menni fog.
Én az A8-on a háttérfolyamatokat is 2-re szorítottam, mindent, amit úgysem használok, leállítottam, gyári állapotra toltam vissza, engedélyeket megvontam, értesítéseket kikapcsoltam. Talán ezek is segítenek tovább egyben tartani egy ilyen Android f.stömlőt.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.