Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) alaves válasza Skylukos (#81998) üzenetére


alaves
addikt

A külső lejátszókat nem tudom, azonban egy 'bikaerős' PC - MPC-BE-madVR 'smooth motion'-al megoldhatja a problémád 24 fps kapcsán.
Nekem nincs bajom a C1 ('Moziszerű mozgás: be') és a 754-es ('Film: be') optimálisan mozgásjavított megjelenítésével. A film hatás marad, de nekem már nem zavaró mértékű a 'darabosság' (egyébként TV-nél is ezt használom a sporttól a rajzfilmig egyaránt).
Amint ezt annak idején írtam a B7-nek voltak ilyen jellegű gondjai, pl. már DJ:1-en is látható artifact, TV tunerrel gyors jelenet váltásoknál 'akadás', rajzfilmeknél (valószínűleg az eredeti fps és az 50Hz közötti dolog) folyamatos mikro- akadás.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#82002) ΞΔGLΞ válasza #72042496 (#81995) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

:R Köszi, akkor úgy látszik ez ilyen...

(#82003) alaves


alaves
addikt

Az S95B belső média lejátszója megbírkózik-e a nagy bitrátájú (80-100 Mbps remux HDR mkv) filmek akadásmentes lejátszásával, min.32 MB cache-s USB HDD-ről, valamint 5GHz wifi-vel DLNA-n keresztül? Akadozik-e, illetve van-e pufferelés miatt időnkénti megállás?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#82004) paatrick válasza Matt89 (#81975) üzenetére


paatrick
senior tag

Na majd írhatnál a 77-esről (kép is jöhet hogy milyen a lába, billegős-e), lehet neked hamarabb odaér a történet mint nekem :P én 65A95K és 77A80K-83K között gondolkozok. Igazából 70" lenne a tökéletes de olyat nem gyártanak. Kb egy árban vannak.
Most még LG BX van, ennek is a belső lejátszóját használom csak, felmerült bennem is hogy kéne-e külső lejátszó, de valószínű tök felesleges nekem. Appok nem érdekelnek, TV-n nem netezek, nincs is neki net adva. Sonynál már a DTS-sel se lesz probléma.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#82005) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Érdeklődni szeretnék, hogy van itt valakinek a tv-hez garancia kiterjesztése és vagy biztosítása, akár telekom garancia max csomagja? Olyan kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, hogy ha megsérül a kijelző, pl. gyerek hozzá vág valamit stb.... , Ilyen esetekre kiterjedhet-e a biztosítás? Most is van oled tv és két gyerek, oda is figyelünk, és úgy neveljük őket, hogy vigyázzanak a dolgokra, de ugye ettől függetlenül bármi történhet..... Pl. Telekom ügyfélszolgálat állítása szerint igen, erre is kiterjed, de ezzel szemben a honlapjukon ez szerepel:
A Biztosító nem tartozik szolgáltatási kötelezettséggel:
A készüléket használó 16 éven aluli kiskorú személy tevékenységéért, mulasztásáért, bármilyen egyéb magatartásáért vagy olyan kárért, amely olyan készülékben következik be, amelyet 16 év alatti személyre bíztak. Kiemelten vonatkozik ez az iskolában történő lopásra, amennyiben a készülék a Biztosított 16 év alatti Hozzátartozójánál volt."
Valakinek volt-e itt bármelyik biztosítóval ilyen jellegű kárügyintézése, mik a tapasztalatok az egyes biztosítokkal?

Köszönöm! :R :R :R

(#82006) lala666 válasza alaves (#82003) üzenetére


lala666
senior tag

Nincs akadozás, simán megy nem wifit használva is.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#82007) Skylukos válasza Hmmm1 (#82000) üzenetére


Skylukos
tag

Igen, pontosan, a folyamatos rezgés mentes mozgás megjelenítés, talán még egy kicsit a természetes szineknél is fontosabb, szerintem.
A levél elsőre jó ötletnek tűnhet, de sajnos "egy fecske nem csinál nyarat"!
Félek a gyártók csak akkor lépnek, ha a profitjukat veszélyben érzik. Amíg megveszik a készülékeiket, mert a kunkurencia is ugyan ilyen silányat gyárt, nincs esélyünk változást kicsikarni.
Ha esetleg sokan reklamálnak a probléma miatt, vagy elfordulnak a vásárlók a problémásabb készülékektől emiatt, talán akkor kezdik majd ezt a problémát komolyan venni.
Viszont érdekes látni, hogy itt a forumon is sokan nem tartják nagy hibának, és a szönyegalá söprik, és csak a statikus teszt ábrákat nézik.

[ Szerkesztve ]

(#82008) alaves válasza lala666 (#82006) üzenetére


alaves
addikt

Köszönöm.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#82009) Lujo123 válasza Gtaati (#82005) üzenetére


Lujo123
junior tag

Mond azt hogy te voltál… :)

jók ezek az általános szövegek:
“Kiemelten vonatkozik ez az iskolában történő lopásra, amennyiben a készülék a Biztosított 16 év alatti Hozzátartozójánál volt."

Megnézem amikor a gyerekek 65-os tv-vel mennek a suliba majd ellopják azt :D

(#82010) Gtaati válasza Lujo123 (#82009) üzenetére


Gtaati
őstag

Hát nem, 5 éve van a falon a nappaliban egy oled, eddig hála az égnek nem történt semmi. Most szeretnénk hűségre venni egy nagyobbat és kötni rá biztosítást, amennyiben van értelme.....

(#82011) Matt89 válasza paatrick (#82004) üzenetére


Matt89
junior tag

Én is pont hasonló döntési helyzetben voltam (65A95K vs 65A90J vs 77A80K). Viszont a side-by-side megtekintés meg nagyon-nagyon minimális különbségek miatt én egyértelműen a 77-est választottam. Annyit már nem akartam várni meg költeni, hogy kijöjjön a 77-es qd-oled, de ez változhat másnál. Nálam az van, hogy már meg is vettem és csak kiszállításra vár, mert költözés lesz, csak az új nappaliban még nincs bútor, a régibe meg nem akartam kiszállíttatani, mert nem fér el. (egyelőre még nem csökkent az ár azóta)

Egyetlen dolog, amire lejátszásnál figyelni kell még a Sonyknál:
ami itt a lenti képen "nincs pöttyözve" azt nem tudja lejátszani/továbbítani hangcucc felé. Tehát a lossless formátumoknak egy visszakonvertált változatát tolja ki magából.
Viszont szerintem ez azoknál a felhasználóknál releváns csak, akinél a hangcucc jóval értékesebb, mint maga a TV.
Én köszönöm szépen megleszek a pipáltakkal is :)

(valamiért nem engedi a képet, itt a link)

[ Szerkesztve ]

(#82012) Celtis válasza Skylukos (#81998) üzenetére


Celtis
veterán

Ne essünk már a ló túlsó oldalára. Ez nem spórolás miatt van, hanem a Hertzek üldözése miatt. Egyre gyorsabb a kijelző kell, mert kell a 120Hz meg a játékok. Ez a nagyon gyors kijelző árnyoldala. Tessék BFI-t használni.

Számtalanszor írtam már, hogy az rtings is teszteli ezt a tulajdonságot "stutter" néven. Sajátos módon az olcsó LCD-k ebben jobbak, pont a lassabb panel miatt. Az OLED-ek és felsőkategóriás LCD-k pedig rosszabbak. Vicces, hogy a lesajnált LG OLED A széria is jobban muzsikál ilyen szempontból, mint a C.

(#82013) Lujo123 válasza Gtaati (#82010) üzenetére


Lujo123
junior tag

Lehet a businessbox adja nekik a szolgáltatást. Az ő feltételeikben is ez van, de ott annyiban más a megfogalmazás, hogy a készüléket birtokló 16 éven aluli… Én ebből azt értem, hogy ha laptop, telefon, stb nála van, magával viszi valahova és lezúzza, ellopják akkor mossák kezeiket. Az előbb említett cégnél pont példa is hogy ha a lakásban gyerekek leamortizálnak valamit arra jó a biztosítás. Onnan van némi foglaltam, hogy korábban utánanéztem, de aztán elvetettem ezt a biztosítást, majd legfeljebb évekig nem lesz zsebpénz… :D Szerintem írásban kérd ki a T-s véleményt erről és mentsd el a levelet ha megkötöd.

(#82014) Skylukos válasza Celtis (#82012) üzenetére


Skylukos
tag

Én nem esek a ló túlsó oldalára, de a C2-ön a gyorsabb mozgások indulásakor a mozgás megjelenítés nem jó!
Engem az igazán nem is érdekel miért, de nem jó!

Ezt meg te írtad:

"Számtalanszor írtam már, hogy az rtings is teszteli ezt a tulajdonságot "stutter" néven. Sajátos módon az olcsó LCD-k ebben jobbak, pont a lassabb panel miatt. Az OLED-ek és felsőkategóriás LCD-k pedig rosszabbak. Vicces, hogy a lesajnált LG OLED A széria is jobban muzsikál ilyen szempontból, mint a C."

Tehát szerintük az A szériás oled jobb ebben a C szériánál!

Akkor nem az LG akar engem palira venni?

(#82015) Lujo123


Lujo123
junior tag

Esetleg valaki tudja hogy LG C2-n hol lehet megnézni, hogy a telepített Disney+ éppen milyen felbontást stream-el? Tegyük fel, hogy a tartalom 4K-s, de azt nem lehet tudni, hogy tényleg az is jön. A távon a … gomb a Disney-nél csak a felirat beállítást hozza fel, a felbontást nem mutatja, mint pl HDMI-nél. Előre is köszi!

(#82016) Skylukos válasza Lujo123 (#82015) üzenetére


Skylukos
tag

Ez engem is érdekelne, szerintem sehol, mint ahogy azt sem hány hz a képrnyő frekvenciája.
Bár engem a netflix vagy a tv adás érdekelne.

(#82017) anrab válasza Hmmm1 (#82000) üzenetére


anrab
addikt

Nem támogatom!
Az én tv-m tökéletes! ;]

(#82018) Hmmm1 válasza Skylukos (#82007) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Szerintem fogalmazd meg ha tudod, irjuk meg. Nem kell tulbonyolítani.
Csak megtámadhatatlanul leirni szakmailag a lényeget, és egy-két megoldásfelé vezető utat felvázolni, mivel lehetne ezen jobban javítani.
Ne söpörjük már le ennyivel magunkról: " de sajnos "egy fecske nem csinál nyarat"!"
Ráadásul akkor hiába mérgelődünk itt. FIgyelj, ha elöször egy gyártó reagál rá, vagy valahova eljut, már megérte.

(#82019) Sasi001 válasza alaves (#82003) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Megbirkózik vele érdekes volt mert néztem a Halo sorozatot tömörítetlen full felbontásban és megakasztotta időnként az AppleTv4K-t az S95B belső lejátszóját soha nem használtam de kíváncsiságból laptop+tv DLNA mappából elindítva hibátlanul lejátszotta az összes részt. Szemre mintha a kép is jobb lett volna ezért is kérdeztem egy előző hsz.-ben, lehetséges-e, hogy tv lejátszóval jobb a kép mint az Apple tv-n keresztül (Infuse).

(#82020) Vhiktor válasza Hmmm1 (#81996) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nitben sokkal erősebb a C1, színtér lefedettség ugyanaz, fekete közeli részek megjelenitesben jobb az LG. Lg-nek jobb a tone mappingje is illetve játék módja is. Én szigorúan csak a képet nézem, lehet hogy szolgaltatasokban, hangban jobb a Philips.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#82021) blakey válasza Sasi001 (#82019) üzenetére


blakey
titán

Szerintem erre már kaptál választ. Bármi lehetséges és nem egyértelmű, de az Apple TV kiegyensúlyozottan jó, míg a TV-k lejátszási képességeik változóak. Lehet, hogy az adott anyag olyan tömörítést használ ami az egyiken jobb, mint a másikon. Az, hogy te mit látsz és lehetséges, hogy jobb-e, az ne egy fórumon legyen eldöntendő. senki nem fogja megírni, hogy igen, ez jobb, mint az. Semmilyen körülmények között nem szabadulnék meg egy külső lejátszótól. Az Apple TV képminősége kiváló, viszont vedd figyelembe, hogy ha nem a 2022-es verziód van, akkor csak a HDR10-et tudod belőle "kisajtolni", Dolby Vision és HDR10+ nincs, ahhoz 2022-es modell kell. Amit néztél, az nem véletlenül HDR10+-os anyag volt? Esetleg HDR10? Az Apple TV a HDR10-et fix, előre beállított értékeken küldi tovább, míg a TV-d az anyagnak megfelelőt küldi, ebből kifolyólag láthatsz különbséget.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82022) Sasi001 válasza blakey (#82021) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Nem is akarok megszabadulni tőle, nagyon szeretem de úgy látom, hogy vennem kell egy 2022-t. Egyébként HDR10-volt (BiTRATE ....: 49.3 Mb/s ) lehet a hdmi kábel gyenge?

[ Szerkesztve ]

(#82023) blakey válasza Sasi001 (#82022) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom milyen kábeled van. Lehet, hogy "csak" 18Gbps és abból is egy silányabb darab. Nem biztos, hogy venned kell 2022-est. Én vettem, 5 hét után visszatértem a 2021-eshez. Ha több Apple TV-s infó kell, akkor van Apple TV topik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82024) Sasi001 válasza blakey (#82023) üzenetére


Sasi001
aktív tag

MM-ben vettem kb 5.000.-Ft volt nem tudom milyen. Most rendeltem egy Belkin 4K Ultra High Speed HDMI 2.1 CableSKU: AV10175bt2MBKV2. Ez jó?

(#82025) Lujo123 válasza Skylukos (#82016) üzenetére


Lujo123
junior tag

Ha jól tudom Netflixnél működik hogy ha a távon a 9-es gomb alatti … gombot megnyomod. Én még azzal nem próbáltam, csak a HDMI bemenetről jövő jelnél. Ha arra van kötve a tv adás, akkor valószínű a szolgáltató által adott doboz felskálázza 4K-ra azt fogod látni, nem pedig a valós adatot.

[ Szerkesztve ]

(#82026) blakey válasza Sasi001 (#82024) üzenetére


blakey
titán

Nem az ár a lényeg, hanem, hogy megkapta-e a "HDMI cert."-et vagy sem. A "zöld manónál" olcsóbban is vehetsz nagyon jó kábeleket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82027) Sasi001 válasza blakey (#82026) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Amit most használok azt nem tudom de a Belkin megkapta és nem volt vészes 10.000ft. Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#82028) paatrick válasza Matt89 (#82011) üzenetére


paatrick
senior tag

Én is a 77 felé hajlok, egyrészt akkor egyből kiesik a "mi lett volna ha nagyobb" mert valószínű ennél nagyobb TV-t sosem fogok venni. A 65"-os ahogy mérem csak kb 10-10 centivel nagyobb körben mint a mostani 55". Másrészt az A95K designja szebb, de pont most vettem 5.1 rendszert karácsonykor, tehát csinálnom kéne hozzá állványt hogy a center soundbar alámenjen...
Az egyéb dolgok amikkel promózzák, kamera, világítós távirányító, nekem baromira nem számítanak :D
Fényerő szokott még feljönni itt ahogy olvasom a topikot, de már a mostani LG-nek is szembántóan világít a HDR, pedig még le is vettem OLED fényből. Meg ha filmezek könnyű besötétíteni vagy alapból este megy, napközben meg nem zavar ha "fakóbb".

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#82029) ricsip válasza Lujo123 (#82013) üzenetére


ricsip
addikt

kérd ki a T-s véleményt erről és mentsd el a levelet ha megkötöd

Az tökmindegy, a T mit mond neked. Az extra garanciát pl. Mediamarkt-nál a Marsh Kft mint middleman adja. Úgy látom Telekomnál is. Mögötte meg a CHUBB nevű külföldi biztosító van.
Ami az ő garanciális feltételeikben és ÁSZF-jükben le van írva 60-70-100 oldalban, az a mérvadó. Mindenki más csak fogalmatlan kívülállók figyelmen kívül hagyható belepofázása egy olyan témába, amiben a szavuk 0 súllyal számít.

[ Szerkesztve ]

-

(#82030) Lujo123 válasza ricsip (#82029) üzenetére


Lujo123
junior tag

2 dolog miatt írtam ezt. Egyrészt ha le kell írni, akkor már talán nem mer ferdíteni, hogy csak meglegyen a jutalék/terv a biztosításból. Másrészt szerintem után simán felnyomhatod a T-t ha valótlant állítanak és úgy adnak el valamit neked. Lehet, hogy ilyenkor nem a biztosító térít, hanem majd a T, de ehhez valószínű már balhézni kell. Meg arra gondoltam, hogy a szerződési feltétel ezen részét elküldöd és rákérdezel a konkrét esetre, ha kell akkor a mögötte lévő cégnél ha kiadják a kontaktot. Mivel egy szerződés van a mikrósütőre, tv-re, telefonra, ki tudja mire még, olyan általános néha a megfogalmazás, hogy mindent bele lehet érteni. És a biztosítok sem arról híresek, hogy téríteni szeretnek.

[ Szerkesztve ]

(#82031) bigdigit


bigdigit
addikt

Mai elmélkedésemben azon agyaltam mivel többször szóba jött(külföldi fórumokon még nagyobb a rinyálás) a Samu vissza vette a csúcsfényerőt. Többen arra gyanakszanak a beégés kockázata miatt. Vajon az ugyanolyan paneles Sony meg engedi a kockázatot?
De szóba jöhet itt a 2023-as új nagy fényerős oledek is. 2000nit meg felette.
A hírek között sehol nem szerepelt megoldottuk hurrá semmi veszély ilyen téren.
Most akkor mégis mi a branyesz is van itt?

(#82032) ricsip válasza bigdigit (#82031) üzenetére


ricsip
addikt

Hazudozás, süketelés, marketing bullshit, ostobák hülyítése van a világban mindenfelé amerre nézel. Minden vállalat lehazudja a csillagokat is az égből, csak az összes pénzedet a saját zsebükbe átvarázsolja.

Aztán meg a gépkönyvben a 623. oldalon van róla 2 sor felfoghatatlan technolo-hablaty ami alapján a reklámban 2000nites tv-nek a valóságban csak 600 nitig garantált a hosszútávú problémamentes működése. Ha meg efölé mész a fényerő feltolásával, garanciának integethetsz.

[ Szerkesztve ]

-

(#82033) ΞΔGLΞ válasza bigdigit (#82031) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egy dologra tudok gondolni, a Samsung nem tesztelte jól ki ezt a tévét és óvatosságból kezdi frissíteni, már mint degradálni a saját márkáját, amit a Japánok meg simán megcsinálnak.

(#82034) powerup2 válasza bigdigit (#82031) üzenetére


powerup2
addikt

kalibráltan nem fogsz 2000 nitet látni az inkább 1300 lesz és az is akkor ha 10-25% az ablak az egész tv-én.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#82035) Lujo123 válasza bigdigit (#82031) üzenetére


Lujo123
junior tag

Hát amilyen világban élünk már a marketingesek találják ki milyen specifikáció kell, CES-ig van idő az új termék fejlesztésre és ennyi nit kell, különben jajj mi lesz. Aztán ott meg megy a “nit méregetés”, kié nagyobb. Aztán idővel kiderül, hogy lehet úgy túl van hajtva és/vagy nem volt elég idejük CESig rendesen tesztelni és próbálják kerülni a kockázatot. De addig jó amíg erről és nem tömeges tv halálról kell elmélkedni.

[ Szerkesztve ]

(#82036) Gtaati válasza Lujo123 (#82035) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Itt ph.-n volt tesztelve az lg 65/55G23LA? Nem találtam róla cikket, vagy csak én voltam béna :) :R

(#82037) Tyrone89 válasza Gtaati (#82036) üzenetére


Tyrone89
tag

Helló! szerintem erre gondolsz:

https://prohardver.hu/teszt/lg_g2_csucsteve_a_falon/lg_g2.html

:)

(#82038) powerup2 válasza Lujo123 (#82035) üzenetére


powerup2
addikt

Ez nem igy működik !!! minden gyártónak 4-5 évre előre megvannak a tervek és amik napvilágot látnak azok nagy része már meg van csak csepegtetik a termékekbe. Sok esetben amiket irnak hogy mennyi nitet tud azt teszt környezetbe tudja vagy ha tudja akkor vidid módba van amibe normális ember nem használja.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#82039) powerup2


powerup2
addikt

Amúgy meg a nitek terén már elég jók a mostani tv-k amiben kéne fejlődni hogy a teljes rec2020-as skála le legyen fedve illetve ha nő a fényerő akkor a delta e érték ne szálljon el.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#82040) Skylukos válasza Lujo123 (#82025) üzenetére


Skylukos
tag

Nekem nincs egy hdmi sem bedugva!
Igy meg nem mutat semmit a "..." gombra.

(#82041) Lujo123 válasza Skylukos (#82040) üzenetére


Lujo123
junior tag

Úgy hogy megy a Netfix, rányomsz arra a gombra és meg kell, hogy jelenjen egy menü, ott meg information-re klikk. Külföldi fórumon olvastam, azt írtak HDMI-nél meg Netflix-nél kiírja. HDMI-re valóban, Netflixem meg most nincsen, ott nem tudtam megnézni.

(#82042) Gtaati válasza Tyrone89 (#82037) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló! Köszönöm szépen, nem találtam meg, valószínűleg azért, mert g23la-ra kerestem. Köszönöm szépen! :R

(#82043) Skylukos válasza ricsip (#82032) üzenetére


Skylukos
tag

Ez pontosan igy van. Régen az volt, hogy gyenge az oled fénye, most állandóan azt lobogtatják hogy már egyretöbb, ez ok, csak közben más fontos fejlesztések lemaradtak amik például a prémium kategóriába szintén nagyon fontosak volnának.

(#82044) alaves válasza Sasi001 (#82019) üzenetére


alaves
addikt

Köszönöm, ha ráérsz minimum egy ilyennel kellene megnézni, hogy mit is bír az S95B:
84,2 Mbps > Dawn.of.the.Dead.2004.UNRATED.DC.2160p.UHD.BluRay.REMUX.DTS-HD.MA.5.1.DoVi-HDR.HEVC.HuN-TRiNiTY vagy pl.
80,6 Mbps > Groundhog.Day.1993.2160p.UHD.BluRay.REMUX.TrueHD.Atmos.7.1.DoVi-HDR.HEVC.HuN-TRiNiTY
vagy más, amely min 80 Mbps-es.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#82045) krx21 válasza bigdigit (#82031) üzenetére


krx21
nagyúr

“Vajon az ugyanolyan paneles Sony meg engedi a kockázatot?”
Nem. A Sony nem tudott 1500nit-et, mint a Samsung.
Már az elején a vállalható fényerőt állította be…

(#82046) bigdigit válasza ricsip (#82032) üzenetére


bigdigit
addikt

De azért erősítsetek meg HDR forrás esetén még lehet maxra húzott fényerőt használni anélkül ez miatt legyen valami probléma? Mint kezdő oledes...

(#82047) lala666 válasza alaves (#82044) üzenetére


lala666
senior tag

Bírja!

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#82048) ricsip válasza alaves (#82044) üzenetére


ricsip
addikt

keress 80+ gigás The Thing (1980)-t, vagy Cloverfield-et, Terminator 2-t, 100-as LAN-on mindegyik akad

-

(#82049) powerup2


powerup2
addikt

Egy média lejátszót vegyen az illető a tv-hez ha a tv-n akad.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#82050) alaves válasza lala666 (#82047) üzenetére


alaves
addikt

Ja, ok, köszi.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.