Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) chros válasza sakal83 (#40994) üzenetére


chros
őstag

Az elozo evekre most nem erdemes hagyatkozni, vannak, akik szerint hatalmas gaz lesz "itt" = mindenhol...

(#41002) GalaHU válasza chros (#41001) üzenetére


GalaHU
őstag

Sajnos ez valószínű... Nem lesz felhalmozott készlet, mert nincs gyártás, nincs EB, nincs Olimpia.

Kereslet se lesz, mert elöntik a világot a munkanélküliek... :(

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#41003) Fisha válasza Fisha (#40874) üzenetére


Fisha
őstag

Ezt nem próbálta senki azóta se?

(#41004) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Tanacsra lenne szuksegem, mivel tisztitsam a feltve orzott TV -m kijelzojet? Nincs rajta meg egy darab karc sem, mert nem igen volt takaritva, szimplan nem mertem hozzanyulni. :B

Don't Tread On Me

(#41005) dh66e válasza Fisha (#41003) üzenetére


dh66e
veterán

Küldj egy linket megnézem neked a samplet mit mutat B8-on.

(#41006) #62608320 válasza daneel_hu (#40998) üzenetére


#62608320
törölt tag

C8-as OLED-em lesz úgy néz ki, már csak az eladó visszajelzésére várok.

(#41007) belan


belan
addikt

Sziasztok van egy olyan problémám LG c9 hogy a képernyő bal szélén meg felül van egy csík ha képarányt nagyitom el tűnik a csík vagy ha ki kapcsolom a tv 5 percre, utána megint vissza jön a csík egy idő után ! Mi lehet a gond ?

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#41008) dh66e válasza belan (#41007) üzenetére


dh66e
veterán

Áramtalanítsd egy pár percre és nézd meg után hátha.

(#41009) belan válasza dh66e (#41008) üzenetére


belan
addikt

Ok :R

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#41010) dh66e válasza belan (#41009) üzenetére


dh66e
veterán

Egyébként először azt hittem a fóliát hagytad rajta,de csak nem viccelsz meg minket. :D

(#41011) Strezi válasza MPowerPH (#41004) üzenetére


Strezi
őstag

Laza, száraz törlés mikroszálas kendővel. Ha ez nem elég, akkor kendőre fújt ablaktisztító, majd száraz.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#41012) Gigi01 válasza MPowerPH (#41004) üzenetére


Gigi01
őstag

Én kézi portörlővel óvatosan,semmi más.

(#41013) kecsawi válasza Strezi (#41011) üzenetére


kecsawi
senior tag

Én úgy tudtam, hogy az ablaktisztító károsítja a bevonatot.

(#41014) belan válasza dh66e (#41010) üzenetére


belan
addikt

Dehogy kis piros nyíl mutatja le kell húzni a fóliát ! Ma vettem észre hogy ott van a csík . Ha ki kapcsolom vagy nagyítóm a képet eltűnik a szélén a csík !

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#41015) dh66e válasza belan (#41014) üzenetére


dh66e
veterán

Értem én,nézd meg amit írtam aztán max hívod a szervizt ha nem változik.

(#41016) Joshi válasza kecsawi (#41013) üzenetére


Joshi
titán

Én pont ma takarítottam le a monitornak használt Sony xf8505 tévémet ezzel az ablaktisztítóval. A legvégén meg sima vizes ronggyal is áttöröltem plusz konyhai törlővel szárazra töröltem. Nagyjából ez a menete. Évek óta így csinálom és még soha nem volt ezzel gond. Az A1-et is ezzel fogom ha lesz rajta ujjlenyomat. A sima vizes rongy nem hozza le az ujjlenyomatot.

(#41017) belan válasza dh66e (#41015) üzenetére


belan
addikt

Az lesz ha nem válik be ! Joshi barát újra itt vége a buntinek . ;]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#41018) Gigi01 válasza Joshi (#41016) üzenetére


Gigi01
őstag

Jó aki megujjazza a monitort,oda más technika kell. ;]

(#41019) Joshi válasza Gigi01 (#41018) üzenetére


Joshi
titán

Az hagyján, a monitoros tévén még pörkölt szaft is lehetett. Azt törölgethettem volna vizes ronggyal. :DDD

(#41017) belan az valamikor januárban lejárt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#41021) MPowerPH válasza kecsawi (#41013) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na ez az, hogy nem tudom, mivel essek neki. Desztvizes mikroszalas rongy jo lehet? Gondolom a higitott alkoholos viz az nem jo?!

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#41022) kecsawi válasza MPowerPH (#41021) üzenetére


kecsawi
senior tag

Deszt vizes (csapvíz is volt nálam) mikroszálas jó ha leviszi a koszt, de ha nem, nedves szemüvegtörlőt még bevetnék, de vannak járatosabbak ebben nálam, hogy mi nem okozhat gondot: tőlük várnám a tanácsot.

(#41023) blakey válasza Joshi (#41016) üzenetére


blakey
titán

A sima vizes rongy nem hozza le az ujjlenyomatot. - lehozza, remgeteg kijelző bizonyítja nálam, csak megfelelő mikroszálas törlőkendőre lesz szükség, makulátlan lesz.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41025) Joshi válasza MPowerPH (#41021) üzenetére


Joshi
titán

Az általam linkelt ablaktisztító teljesen jó.
Konyhai papírtörlőre ablaktisztító majd áttörlöd a képernyőt - ezután vízzel nedvesített konyhai papírtörlővel áttörlöd - majd a végén száraz konyhai papírtörlővel újra letörlöd. Ennyi.

ui.: szárazon soha semmit. ;]

[ Szerkesztve ]

(#41026) janos666 válasza MPowerPH (#41021) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nyugodtan használj alkoholt (acetont viszont véletlenül se!). Viszont ugyan úgy, ahogy a víz nem igazán oldja a zsír féléket, van ami alkoholban oldódik hasonlóan rosszul (pl. néhány só féle), ezért jobb lehet a kis víztartalmú, mint a tiszta alkohol. A végén pedig mindig érdemes szárazon is áttörölni (mikroszálas kendővel, akár ugyan azzal, miután megszáradt).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41027) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Sziasztok. Van egy Lg Oled C8-am es szeretnem bekalibralni vennek egy muszert hozza de nem tudom h melyik a jobb?
Datacolor SpyderX Elite v X-Rite i1Display Pro Plus
Szerintetek ezeket lehet hasznalni HDR es Dolby Vision kalibralasra is?
Koszonom elore is a segitseget! :C

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#41028) Menotti


Menotti
aktív tag

Sziasztok

Lg C9 sorozatból valaki használ Digi-s Ci modult(a kártya nélkülit) mondjuk Hbo-ra?

[ Szerkesztve ]

(#41029) Joshi válasza Solesz84 (#41027) üzenetére


Joshi
titán

Az X-Rite i1Display Pro Plus lesz a jó.

HDR-t is lehet kalibrálni, kérdés hogy tudsz-e hozzá szerezni referencia anyagot. Sima HDR10 anyag az van, de Dolby Visionről nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#41030) Solesz84 válasza Joshi (#41029) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Koszonom a valaszod. :C Azt h erted h referencia anyag? Dolby Vision filmre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#41031) blakey válasza Joshi (#41025) üzenetére


blakey
titán

Papírtörlőt inkább ne hasznaljunk ezeken a kijelzőkön, elég hamar össze lehet szedni néhány mikrokarcot.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41032) hunspikey válasza belan (#41007) üzenetére


hunspikey
őstag

Szerintem ez szervíz ügy!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#41033) hunspikey válasza Joshi (#41029) üzenetére


hunspikey
őstag

A c9-ben arról volt szó, hogy van gyári pattern generátor - ez nem igaz a DV-re?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#41034) hunspikey válasza Solesz84 (#41027) üzenetére


hunspikey
őstag

Tényleg nem a reklám helye, de lehet hogy sokkal jobban járnál, ha nem csak vennél egy készüléket hanem kihívnád Jánost (a topik gazdát) hogy együtt kalibráljátok be a TV-t.

Másodlagos gondolat, hogy amennyiben nem tervezel kalibrátorrá avanzsálni akkor teljesen felesleges megvenni a készüléket mert egy OLED-et elég egyszer kalibrálni. Több mint 10.000 órán keresztül tartja a nemzetközi weblapok mérései szerint, így egyszerűen nem éri meg egy egyszeri alkalomra ilyen drága motyót beruházni. Kb 20 év kéne hozzá, ha te magadnak 5 évente veszel új TV-t...

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#41035) MPowerPH válasza Joshi (#41025) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ilyen kendo is van itthon, ez valami specko, ablakokat is csak desztvizzel toroljuk. Vagy van a polirozasra szant, minosegi mikroszalasom.
Azert rugozok ezen, mert feltem ezt a szart, veszettul. :B

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#41036) chros válasza hunspikey (#41034) üzenetére


chros
őstag

Ezt nem tudom, honnan hallottad. 2-3 ezer orankent biztosan ujra kalibralnam.

(#41037) blakey válasza MPowerPH (#41035) üzenetére


blakey
titán

Mikroszálas legyen, vannak monitortisztító folyadékok amikhez jár mikroszálas törlő, azok pl. nagyon jók, a folyadék már nem annyira. Maró anyagot ne használj (pl. krömlakklemosó,), minimális csapvízzel tisztítom) 2-3 csepp vízet csepegtetek az ujjamra majd szépen ráviszem a törlőre, annyiszor csinálom amíg megfelelőnek érzem a nedvességét, ez kb. 2-3 alkalom majd áttörlőm az adott területet, lesz egy kis nyoma amit száraz törlővel tökéletesre törlőm, mindent lehoz.. Ennyire nem kell parázni csak ésszel kell tisztítani.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41038) Joshi válasza Solesz84 (#41030) üzenetére


Joshi
titán

Nem filmekre gondolok. SDR-re az AVSHD 709 Calibration Disk-et ami letölthető innen. Természetesen arról a forrásból kell beadni az adott képet, ahonnan filmet játszunk le. Ha külső lejátszóval akkor onnan, ha a tévé belső lejátszójáról akkor meg onnan. HDR10 anyagot is találtam, de Dolby Visiont nem, habár utóbbit nem is nagyon kerestem.

Ha nem értesz a kalibráláshoz, akkor javasolnám utánaolvasni a részleteknek, mert nem olyan egyszerű mint azt elsőre gondolod.

(#41039) Joshi válasza hunspikey (#41033) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy van, a Sony AG9-hez is van már, de tudtommal az csak a CalMan szoftverrel működik. A CalMan meg fizetős és eléggé zsebbenyúlós.

(#41040) Joshi válasza MPowerPH (#41035) üzenetére


Joshi
titán

A mikroszálas törlőkendő biztosan jó, én nem fordítok ennek akkora jelentőséget. Ha lesznek is szemmel alig látható mikrokarcok 5-10 év alatt, hát akkor legyenek. Addigra a tévé értéke úgy is a béka segge alatt lesz. De mondom, nedvesen nem lesz mikrokarc se. Én nem rugózok ezen, soha nem is tettem. Ha neked ez fontos akkor fogadd meg mások javaslatát. Én inkább azzal foglalkozom, hogy a lehető legkevésbé érje a kijelzőt statikus tartalom. Nekem ez a fontos. :DDD

(#41041) Joshi válasza hunspikey (#41034) üzenetére


Joshi
titán

Pont az OLED-t kell gyakrabban kalibrálni mint mondjuk az LCD-t. Eleve az OLED 100.000 óra üzemidő után elveszítheti fényerejének 50%-t. Sőt minden bizonnyal el is fogja veszíteni, kérdés hogy milyen fényerőn használták azt. Ebből már láthatod, hogy ezt nem egyik pillanatról a másikra fogja tenni, hanem fokozatosan. Aztán ha van több kijelző a családban, akkor már bőven megérhet egy ~80k-s eszköz vásárlása főleg úgy, hogy az anyagilag eltörpül a többi kijelző árához képest. Hozzáteszem nem egyszerű kalibrálni, de aki érez magában affinitást ezen a téren, annak megérheti. Mondjuk pont te lennél az akiben ez az affinitás meglenne, de mintha 180°-os fordulatot vettél volna a múltkori párbeszédünk óta. ;] Én nem tudom most mennyi egy kalibrálás, de néhány éve még ~20k + kiszállási díjért ment egy kijelző. Na én pont ezért vettem egy i1 display pro-t akkor még 70k-ért. Azóta már több monitort és tévét is kalibráltam, természetesen családon belül.

(#41042) Pro Koryak válasza Joshi (#41040) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Te akár úgy is tisztíthatnád a panelt, vödör vizet rá, bekapcsolod aztán valami jó zúzós hangú filmmel lerezegteted ... ;]

Más:
Nemsoká jön a gidavideó. Megnéztem, látszik pipi/popi rendesen végig, alap képjavító beállításokkal. Lehet max beállítással többet hibázna, akkor úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#41043) Joshi válasza Pro Koryak (#41042) üzenetére


Joshi
titán

Igen, úgy látszik neked ez jött le a mondanivalómból. Grat. ;]

(#41044) Celtis válasza Joshi (#41029) üzenetére


Celtis
veterán

Régóta izgat, hogy az ilyen műszereket vajon nem kell kalibrálni? Vagy ez olyan, hogy megveszed és szentírás, hogy pontos és az is marad? És ha N különböző típusú műszerrel kalibrálnánk ugyanazt a TV-t, mind az N alkalommal ugyanaz az eredmény jönne ki?. Hapedig nem, akkor melyik a helyes?

(#41045) nagylaci6417 válasza Joshi (#41041) üzenetére


nagylaci6417
aktív tag

Mikorra egy oledbe belemegy 100e üzemóra addigra retro tv lessz

(#41046) Joshi válasza Celtis (#41044) üzenetére


Joshi
titán

Természetesen a kimondottan professzionális felhasználásra szánt eszközöknél (spektrofotométer) pontatlanabbak a konzumer koloriméterek, de ezt ne úgy képzeld el, hogy sokkal rosszabb lesz a kalibrálás végeredménye. Egyébként a profik mint ropi vagy janos666 is vegyesen használják a két eszközt. Ha nem munkára kell kalibrálni, hanem egyszerűen csak pontosak legyenek a színek és úgy általában a kép, arra tökéletes. A Rev-B már üvegszűrős nem pedig műanyag, szóval nem megy csak úgy tönkre(állítódik el) az évek során. Valami ilyesmi a lényeg.

(#41045) nagylaci6417 látom megértetted a lényeget. ;]

[ Szerkesztve ]

(#41047) rothfb válasza Joshi (#41046) üzenetére


rothfb
veterán

Ma nagyon morgós vagy...:U
Amikor felvetsz valamit, arra tutira mindig lesz valaki, aki replikázik...;]

[ Szerkesztve ]

(#41048) Joshi válasza rothfb (#41047) üzenetére


Joshi
titán

Általában oka van annak ha visszaírok. Én is csipkelődhetnék sok embernél, de minek? ;]

[ Szerkesztve ]

(#41049) daneel_hu válasza Joshi (#41041) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mi sokat tévézünk a családdal... 4000 óra felett van a 65E8-ba, ez az üzemidő kb másfél év alatt pörgött bele.
Ki lehet számolni, hogy ilyen - sokat tévéző - szokások mellett 37 évbe telne elérni a 100 000 órát.
Azt hiszem felesleges ilyesmiről még csak gondolati síkon is beszélni. :)

Senki nem fogja elérni a 100 000 órát, egyetlen oleddel sem.
7,5 év alatt menne bele 20 000 óra. :)
0-24-es használat mellett 11,4 év lenne mire elérnéd. ;]

(#41050) Joshi válasza daneel_hu (#41049) üzenetére


Joshi
titán

Még a gyártó részéről is ezek csak saccolások, de látom neked se ment át, hogy a fényerővesztés folyamatos a használat során. És akkor még nem beszéltem az egyenetlen színeloszlásról a degradáció miatt. Persze nem azt mondom, hogy évente kalibrálni kell, de néhány évente nem árt.
De a lényeg nem is ez, hanem egyáltalán nem kell kalibrálni aki nem akar. Egyszerűen csak időről-időre felmerül ez a kérdés, mert vannak akiknek nem felel meg az a kép amit lát. Akit idegesít a téma az engedje el. Ennyi.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.