Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) Fisha válasza janos666 (#38048) üzenetére


Fisha
őstag

Ezt a két forrás portról etetést ki tudnád fejteni? Hogy megy ez?

[ Szerkesztve ]

(#38052) daneel_hu válasza sebgutkopf (#38049) üzenetére


daneel_hu
addikt

Tényleg mindenki másra gerjed. :)
Nálunk hiába van oled tévé, általánosságban elmondhatom, hogy a képi plusz csak dokumentumfilm és természetfilm esetében érdekel igazán, normál filmek esetében annyira nem. Na nem baj ha jó a minőség, de az sem baj ha nem...

Ha szar egy film, akkor tőlem aztán lehet 4K HDR és 1000 fps is, attól még ugyanolyan szar marad. :)

(#38053) Fisha válasza daneel_hu (#38052) üzenetére


Fisha
őstag

1000fps. Neee. Akkor szerintem minden szereplő Magdianyussá változik. :)

(#38054) Robi BALBOA válasza janos666 (#38046) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Bocsi, feketeszint SDR esetén pc-ről magas, belső lejátszó esetén alacsony.

Eskü jobban tetszik a z Otthoni SzÍnház mint a sima SzÍnház, nekem a sima mintha kicsit túl sötét lenne sötétebb jeleneteknél.

Néztem filmet is. Maradjunk annyiban akkor, hogy ez szubjektÍv kinek mi jön be.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#38055) rothfb válasza sebgutkopf (#38049) üzenetére


rothfb
veterán

Nálam nyitott kapukat döngetsz...:DDD :D

(#38056) janos666 válasza Fisha (#38051) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vannak olyan lejátszók (inkább lemezes), amiken 2 HDMI port van, az egyik külön az AVR-nek dedikálva. A PC VGA-kon általában ~4 port van (~1$ egy DP->HDMI vagy DVI-HDMI passzív adapter), és vannak aktív HDMI spiletter/switch-ek (ez már drága, ~200$, de adott AVR-hez képest relatívan még mindig megfizethető lehet), ami a bemenő jelből 2 kimenő jelet csinál (akár úgy, hogy a HDCP 2.x is megmarad a lejátszó és TV közt úgy, hogy az AVR csak 1.x-es, de a HD hangot, amit ismer, azt megkapja, szóval mehet az UHD HDR filmezés a HDMI 1.3-as AVR-el is TruHD/DTS-HD erejéig).

(#38053) Fisha - Nem, nem nem... mert az már olyan gyors, hogy visszafelé pörgeti az időt maga körül, így minden színész/nő megfiatalodik, mire te nézed.

rothfb - Azt amúgy tudod, hogy mikor 60fps anyagot nézel, az IFC továbbra is aktív, és 120fps-re interpolál?

(#38054) Robi BALBOA - Az nekem OK, hogy neked tetszik, csak nem látom értelmét, hogy összehasonlítsd az egyes formátumokat úgy, ha közben eltérő módon vannak hozzájuk beállítva a képmódok.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38057) Robi BALBOA válasza janos666 (#38056) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ha lesz időm, akkor meglesem, hogy hogyan tudnám a sima HDR-t is ugyan olyanra belőni mint a Dolby Vision Otthoni szÍnház.
Dolby Vision sima SzÍnház és HDR között hirtelenjében nem is nagyon láttam különbséget, mondjuk annyira tüzetesen nem is vizsgáltam, igazából két full egyforma tv kellene hozzá egymás mellett. :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#38058) janos666 válasza Robi BALBOA (#38057) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Dolby Vision sima SzÍnház és HDR között hirtelenjében nem is nagyon láttam különbséget
... és ez igazából így van jól.
hogyan tudnám a sima HDR-t is ugyan olyanra belőni mint a Dolby Vision Otthoni szÍnház
Valószínűleg sehogy, hacsak puszta véletlenségből nem használja ugyan azt a gammát valamelyik pontatlan HDR10 képmód (pl. a 'Kiemelt'), mert akkor az ugyan azt az eredményt adná, ha oda egyformára állítasz mindent (csúszkák, kapcsolók, stb minden almenüben).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38059) renatto válasza janos666 (#38048) üzenetére


renatto
őstag

Mégsem az AVR, hanem a médialejátszó a hibás. :F Xbox-ról kipróbálva minden megfelelő (brightness, kontraszt), úgyhogy a lejátszón kell majd szétnéznem...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#38060) renziNNN válasza chros (#38039) üzenetére


renziNNN
tag

Oh, köszi :R elég részletes leírások vannak itt.
Ez alapján lehet rosszul értem, vagy buta a kérdés, de itt 1000nit felettről írnak és ha jól tudom nem sok OLED képes az 1000nit-re sem, tehát, akkor hogy tud szebb képet adni a FEL forrás ha a kijelző fényereje belimitálja? Talán a 10-12bit közti különbség miatt?

(#38061) Lakeidon válasza AL (#37991) üzenetére


Lakeidon
friss újonc

Ma nagyon dícsérték nekem a te panád, a 950-est. A c9-et viszont eddig. Egy árban van, nem tudom

(#38062) rothfb válasza janos666 (#38056) üzenetére


rothfb
veterán

Nem tudtam. Ejha. Na mindegy, akkor úgy néztem végig a filmet...
Amúgy úgy gondolom, hogy egy bizonyos fps felett már nem veszi észre az emberi szem a különbséget. Ez olyan, mint a számítógépes játékoknál, mikor 70 vagy 120 fps a sebesség. Tök mindegy, csak 30 alá ne essen, mert azt már akadásként látjuk a játékokban.

(#38063) rothfb válasza Lakeidon (#38061) üzenetére


rothfb
veterán

Valamelyik bolt eladója dícsérte?

(#38064) LógaGéza válasza janos666 (#38056) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azért a splittereknél arra figyelj, hogy lehet EDID probléma, mert ugye az visszafele is játszik. Pl ha az AVR csak 1080p képes, de a kijelző 4K, akkor simán lehet, hogy a splitter után is csak 1080p-s jelet fog kapni - kérdés, hogy hogyan van megcsinálva a splitter. Okosabb/drágább eszközöknél meg lehet adni, hogy melyik kimenet EDID infóját másolja.
Valamint a CEC is kérdéses hogy fog működni.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38065) janos666 válasza rothfb (#38062) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"Ez olyan, mint a számítógépes játékoknál, mikor 70 vagy 120 fps a sebesség. Tök mindegy, csak 30 alá ne essen, mert azt már akadásként látjuk a játékokban."

Remélem ezt a hülyeséget csak olvastad valahol, és nem saját megalapozott vélemény. :U
Mondd már meg, hogy látsz-e itt bármi különbséget 60 és 30 közt: [link]
A fix 30fps is bőven akadozónak látszik, hasonlóan, mint mikor 24fps filmekben vízszintesen mozog/pásztáz a kamera, csak itt általában nincs (vagy másféle, szintetikus) a motion blur és sokszor kevésbé finom a "kamera" mozgása (mikor szoftveres simítás nélkül mozgatod az egeret), illetve gyorsabb is (olyan gyorsan mozgatod, ahogy bírod, és vagy játék szempontokból szükségesnek látod, nem azt figyeled, hogy ne lépj túl egy bizonyos pixel/sec sebességet, ahol elkezd diavetítésnek hatni a 30fps), tehát tömören akár rosszabb is lehet (a 30fps játék, mint a 24fps film). A mozgókép felbontás is hulladék BFI nélkül (egyszerre folyik szét az egész és kezdenek el duplázódni az élek), BFI-vel együtt pedig túl jól kivehetőek és élesek a hamis "dupla élek", amik kirajzolódnak (igazi diavetítés hatás). A fix 60 már egész jó egy átlagos játékosnak folytonossági szempontból, és elviselhető, vagy BFI-vel egész jó a mozgókép felbontás is (ez volt szerintem a 2010-es évek optimuma: 1080p60 + BFI stabil 60fps-el), de csak valahol 120 körül kezd igazán simának érződni, és BFI nélkül is egész élesnek megmaradni a mozgás (a VRR óta célszerűbb a 120-as átlagot célozni, mert azzal együtt általában nincs BFI), viszont még az sem tökéletes, bőven látszik, hogy 120 vagy 240 (hogy afelett mi van, már nem tudom saját tapasztalatból, de valószínűleg nem éri meg, már a ~120 sem annyira rossz kompromisszum, főleg hogy nem csak a kijelzőn múlik, hanem le is kell gyártani azokat a képkockákat, de egy VRR kompatibilis BFI bőven elférne mellé).

Ha a zöld mezőbe bámulsz (nem követed a szemeddel a mozgást), vagy csinálsz egy screenshot-ot, még azt is látod, hogy olyan sebességgel mozgó célpont esetén mekkora késéssel kell számolnod az fps csökkenés miatt.

(#38064) LógaGéza - Nekem egy ilyen van (más célra, de kipróbáltam vele az AVR vágást is, csak a VRR már nem működne rajta keresztül, ezért jobb ha két külön VGA portot használok): HDFury Integral (az új verziója kicsit drágább: [link], egy ilyennel [link] pedig még az eARC bemenetből is tudsz TMDS-be ágyazott hangot konvertálni).
Ez az az Integral egy nagyon okos kütyü..., egészen addig, míg nem egy AMD GPU és egy 2018-as LG TV közé kötöd, de ironikus módon én pontosan arra a célra vásároltam, és mindig szívok vele, hogy feketébe ugrál a kép (ez nincs meg nVidia GPU és LG'08 közt és AMD GPU + Panasonic/Sony TV közt se...). :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38066) daneel_hu válasza rothfb (#38062) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kompetitív játékoknál még a fix 60 sem elég, inkább 120 és afelett a jó.
Egyszerűen nem tudsz célozni rendesen 120 fps alatt. Vagy azt hiszed, hogy tudsz de jön valaki szembe akinek fix 120 fps-e lesz és bedarál. :)
Ilyen játékoknál nemcsak az input lag mértéke fontos hanem a minél magasabb fps is.

(#38067) PuMbA válasza rothfb (#38062) üzenetére


PuMbA
titán

"Ez olyan, mint a számítógépes játékoknál, mikor 70 vagy 120 fps a sebesség"

:N Simán megérzem az 50 és a 80 fps közötti különbséget 60Hz-es monitoron is és 80 fps-sel sokkal jobban szeretek játszani mondjuk szimulátort, mert nagyobb fokú irányítást érzek a kezemben az alacsonyabb input lag miatt. Ami még zavaró az az, hogy ingazodik, tehát 80-ról beesik például 50-re az fps, mert megzavar és nem akkor fogod elkezdeni a kanyarbevételt ahogy vártad volna 80fps-sel.

TV-knél az interpoláció esetén is ilyenkor vannak a lassulások és gyorsulások, mert amikor "összezavarodik" az algoritmus, akkor inkább kihagy képkockákat és egy laggos sz*r képet kapsz, ami minden csak nem folyamatos.

[ Szerkesztve ]

(#38068) rothfb válasza janos666 (#38065) üzenetére


rothfb
veterán

Régen sokat játszottam számítógépes játékokkal és totálisan mindegy volt egy bizonyos fps szám felett, hogy mennyi. Sosem értettem a tesztprogramokat, amikkel valaki kihozott 240 fps-t. Minek kérdeztem én, mert csak az volt a lényeg, hogy átlag 60 fps meg legyen. A minimum legyen 35-40, a maximum mindegy, átlag 60 meg legyen. Ha ez meg volt, számomra tökéletesen folyamatos volt a játék. Ez nem hülyeség. Nem olvastam, tapasztaltam.

(#38069) rothfb válasza daneel_hu (#38066) üzenetére


rothfb
veterán

Max azért fogadom el ezt a magasabb, jobb indokot, mert a számítógépes játékoknál nem ugyanannyi az fps, sokmindentől függ. Grafikától függően beesik, bezuhan, majd újra megnő. Ha magasabb, kevésbé van esélye annyira bezuhanni, hogy akadjon. De ennyi. Én azt gondolom a 120 fps a max maximuma, amire még szükség lehet, felette már tényleg nem érzékelhető a különbség.

(#38070) daneel_hu válasza rothfb (#38069) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azért nincs igazad mert vannak olyan játékok ahol az alacsony(abb) fps célzásban több pixel tévedést jelenthet. És adott esetben a biztos bukást. Ez már 2002-ben is így volt, ez nem újdonság.

De mondom, ez főleg kompetitív játékokra igaz, ott pedig eleve butítják a grafikát, hogy magasabb legyen az fps és jobban látható legyen az nmy. :)
Feltéve ha engedi a program.

A 120 fps az szerintem már jó. Ez Quake vagy egyéb 1on1 játékokra igaz, ahol igen gyorsan történnek az események. :D

(#38071) chros válasza renziNNN (#38060) üzenetére


chros
őstag

> elég részletes leírások vannak itt.

Igen, orulok, hogy Te is utananezel dolgoknak :)

> hogy tud szebb képet adni a FEL forrás ... Talán a 10-12bit közti különbség miatt?

A plusz szin informacio miatt (ami egyebkent csak 1080p, nem 2160p!, azaz ez is subsampled mint a normal chroma).

[ Szerkesztve ]

(#38072) janos666 válasza chros (#38071) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem túlmisztifikálod a dolgot, mint valami snake oil kereskedő. :Y :P ;]
A HDR10 és a DV ugyan azt a színteret használják, így ilyenkor (UHD HDR Blu-Ray lemezen HDR10 alap + DV réteg) nincs mit "enhance"-elni egy FEL-el, legfeljebb az említett bitmélység bővítést (10-ről 12-re, ami nem elenyésző, de nem is hatalmas adatmennyiség), már persze a triviális dinamikus metaadaton túl (ez utóbbi már csak minimális adatmennyiség). Ezen felül nem tudsz, mert nincs mit tágítani/finomítani a színeken és dinamikatartományon, kivéve ha szándékosan elrontod a HDR10 alapot, hogy legyen rajta mit javítani.
Ilyesminek színek szempontjából akkor van értelme, ha pl. SDR anyag van egy videóban, mint "core", és arra jön rá egy HDR-re bővítő réteg. Vannak is ilyen DV demó videók: egy mp4 file, amit le lehet játszani SDR-ban (nem HDR10-ben! SDR-ban!) olyan készüléken, ami nem DV kompatibilis (és hiába ismer HDR10-et, olyan nincs a file-ban, SDR lesz lejátszva), vagy teljes DV "pompában", ha DV képes a készülék.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38073) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Összeszedték av fórumon amit az új LG CX-GX szériáról tudni lehet.
[AVforum.com LG CX-GX]

(#38074) cichlid1


cichlid1
tag

Sziasztok, valaki tud segíteni hogy a Pana FZ800 és GZ950 között használatban/minőségben látható különbség milyen mértékű? Jelenleg Euronicsban és MM-ben is 449 a GZ950, az FZ800 meg 379, azért az 70 pénz különbség. Érezhetően jobb a GZ950? köszönöm előre is.

(#38075) rothfb válasza cichlid1 (#38074) üzenetére


rothfb
veterán

A GZ sorozat tud Dolby Visiont, az FZ nem. Ami hirtelen eszembe jut.
Oprendszer picit újabb, de szinte semmi különbség. Ja és a GZ950 2x15+2x10 watt. Míg az FZ800 4x10 wattot tud hang szempontjából.

Nekem 55FZ800 és 65FZ950-em van, jó tv-k. 1 évesek. De a GZ sorozat is biztos jó.

Itt egy összehasonlítás:
link

[ Szerkesztve ]

(#38076) djpundro


djpundro
aktív tag

Megjött sracok a Philips 65OLED754 .Egy biztos a kepminösege pazar ,Dolby Vision super .Menü lassu ,gagyi Smart ,Netflix amim most van az gyönyörü ,gyorsan megy ,Amazon prime stb ami van .De ugyis külsö lejatszot hasznalok .
A masik a pixel eltolas jobbra balra nezzük figyeljük ,de eszre sem veszi az ember .Ez biztos nem zavaro. Az ara az jo volt 1400€ .
alt="" title="" alt="" title="" alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#38077) Tengri válasza djpundro (#38076) üzenetére


Tengri
senior tag

Gratula a TV-hez! :C
Remélem sok minőségi élménnyel fogsz/fogtok gazdagodni.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#38078) chros válasza janos666 (#38072) üzenetére


chros
őstag

> túlmisztifikálod a dolgot, mint valami snake oil kereskedő.

:D Elekpzelheto, csak nem kappok erte reszesedest! :D

> Ezen felül nem tudsz, mert nincs mit tágítani/finomítani a színeken és dinamikatartományon, kivéve ha szándékosan elrontod a HDR10 alapot, hogy legyen rajta mit javítani.

Igy van, a master es a grade-elt hdr10 kozti kulonbseg van a FEL-ben. De ha van egy 10% bitratas stream, akkor abban van info :)

(#38079) chros válasza djpundro (#38076) üzenetére


chros
őstag

Orulok, hasznald egeszseggel! Jo ar -> remek elmeny! Majd 1-2 het mulva irj egy rovid ossefoglalot a tapasztalataidrol.

(#38080) lionshamlet válasza sebgutkopf (#38049) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Akkor jöhet a Matrix 4 ebben a formaban.

(#38081) cichlid1 válasza rothfb (#38075) üzenetére


cichlid1
tag

Köszi szépen az infókat!
Csak mert 379-ért egy 55-ös Pana Oled nem rossz ár nem? :)

(#38082) Lakeidon


Lakeidon
friss újonc

Sziasztok! Érdeklődnék hogy a LG55 sm9500 nanocellása annyi mint a 55 c9. 400 000. Mi lehet a különbség?

(#38083) nikos21 válasza Lakeidon (#38082) üzenetére


nikos21
aktív tag

ips vs oled

(#38084) Celtis válasza Lakeidon (#38082) üzenetére


Celtis
veterán

Ég és föld?

(#38085) rothfb válasza cichlid1 (#38081) üzenetére


rothfb
veterán

Én egy éve 475-ért vettem. Igen, mondhatjuk, hogy jó ár.

(#38086) rothfb válasza Lakeidon (#38082) üzenetére


rothfb
veterán

Nagyon sok különbség van. Ha egy árban vannak, akkor oledet vegyél...

(#38087) djpundro válasza chros (#38079) üzenetére


djpundro
aktív tag

Hat nagyon örülök ,voltak bibik elment a Soundbar hangja ,egy kis reset es ment tovabb .
Lenyegeben nem hibatlan ,de a legfontosabb a kepminöseg ,az meg nagyon jo .
Megnyomom a HOME gombot par masodperc eltellik :Y ,de utanna gyorsan megy .
Netflix megint mondom ,gyönyörü .
Nagyon fontos szamomra a CEC ,mivel külsö VU+ nezem es a kanalisokat a TV taviranyitojaval valthatom .
Meg a belsö lejatszoja ,ami nagyon meglepett .Nincsen cover persze ,de nagyon jol mennek a filmek .
Tegnap volt azt hiszem az Amazonnal 1000€ körül az 55 ös model akcion .
Csak birja ki 3-4 evet ,jo lenne .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#38088) ath


ath
senior tag

nem teljesen értem a helyzetet.. meg akartam nézni én is a Gemini Man 60 fps változatát, ami 81 Mbps. a mondás az volt, kábelen ez már bajosan megy át, inkább AC wifin.
namost se plex-en, se emby-n nem megy, se úgy, hogy laptopon van a szerver és arról megy wifin a stream, se úgy, hogy egy régebbi libreelec htpc-n van kábelen a routeren. a router a tévé alatt van, tehát a távolsággal se lehet gond. John Wick 3 több mint 20 százalékkal kisebb, 63 Mbps, az is akad.
ez az E9 hibája? nehezen hiszem el, hogy a laptop 866 Mbps, tehát tízszeres sávszélesség mellett nem tudja kiszolgálni a tévét.. de legyen, laptop-wifi-router-wifi-tévé kapcsolat nem a legjobb. de akkor a htpc-utp-router-wifi-tévé miért akad? a 100-as csatorna tök tiszta, semmilyen átfedés nincs. eddig a belső lejátszóval nem volt gondom, meg voltam elégedve, de most nem tudom hol a hiba, kell e valamilyen lejátszó hozzá :F

(#38089) lala666 válasza ath (#38088) üzenetére


lala666
senior tag

Én is csak Serviio -val tudtam tudtam megnézni a tévèn.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#38090) janos666 válasza ath (#38088) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam simán viszi a C9 gyári lejátszója úgy, hogy egy x86 gépen futó miniDLNA szerver-ről 1Gbe megy a 866Mbps WiFi AP-ig, ami kap egy falat a TV-ig, így 350-390 a kapcsolat sebessége lejátszás közben.
Ha akarod, próbáld ki USB adattárolóról (a TV-be kötve). Valószínűleg vagy a hálózatoddal, vagy a kiszolgálóval (szerver oldal, azon belül is inkább szoftver) lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38091) magnum81


magnum81
csendes tag

Sziasztok srácok.Röviden annyit hogy tv szeretnék venni és nektek látom eléggé nagy tapasztalat van nálatok.Kérdésem LG E9 vagy LG CX várok vele májusig ha kell mert 19 hónapja gyúrok a fasza tévére najóóó még 1 jöhet szóba Samsung q950r 55 az elérhető még.Xbox és 4k tartalmak megtekintésére használnám.Megmondom őszintén G-SYNC+LG :C A választ előre is köszönöm srácok.Attila

(#38092) FollowTheORI válasza magnum81 (#38091) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hu te aztán töröd a magyart rendesen. :)

De sikerült azért kihámozni...
Ha a pénz nem annyira számít, akkor majd CX, ha meg számít, akkor C9 akciósan.

Ha nagyon kell a design, csak akkor E9...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#38093) adamssss válasza magnum81 (#38091) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem C9. Mindent tud (illetve tudni fog fw upgrade-ekkel) ami a jatekhoz kell. Kepminosegben meg a legjobbak kozott van.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38094) Fisha válasza magnum81 (#38091) üzenetére


Fisha
őstag

Ha CX-et akarsz, akkor arra inkább őszig kell várnod, hacsak nem akarod kifizetni a "nekem van elsőként az utcában" felárat, ami azért 50-75% is lehet. Így szerintem vegyél ma egy c9-et. :)

[ Szerkesztve ]

(#38095) janos666 válasza magnum81 (#38091) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ne várj (csak míg szétnézel, hol most a legolcsóbb). ;)
Már jó áron megy a C9, de májusban még drága lesz a CX.
Szerintem az X az eddigi leguncsibb UHD OLED sorozat. Gyakorlatilag semmi újdonság nincs, csak engedélyezték azt a BFI módot, amit a C9-en megjelenés előtt mégis letiltottak. De VRR mellett szerintem nem fog működni a CX-en sem (nem is tudom, hogy OLED-en össze tudnák-e hozni a VRR kompatibilis BFI-t, LCD-n is trükkös dolog és kevés monitor tudja), illetve HDR mellé sem annyira szerencsés (visszafogja a fényerőt, és nem is kompenzálja ezt a tone mapping, tehát gyakorlatilag hibás a kép ilyenkor), és egyre több játék HDR-es is.

Ha a pénz nem is lenne olyan fontos, majd költsd el új konzolra és/vagy PC VGA-ra, mikor jönnek a HDMI 2.1-esek. Esetleg eARC-s AVR-re, stb. A C9-et nehéz kiszolgálni.

Samsung-on nem tudom, hogy működik-e már a G-Sync, bár újabban lassan a kávéfőzővel is szinkronizál majd a Geforce :)) (minden elképzelhető adaptív sync módot támogat).

Tényleg! Ha valakinek van esetleg otthon a Turing (RTX2xxx, GTX16xx) generációtól régebbi (pl. GTX1060, GTX980, stb) Geforce kártyája és 2019-es LG TV-je, az próbálja ki a kedvemért, hogy működik-e a G-Sync egy ilyen passzív DP->HDMI adapter-el.
Tegnap kipróbáltam az RTX2060-on poénból, és működik ;], az nVidia pedig azt mondta, hogy a régebbi kártyákon a HDMI port nem elég jó hozzá (ami persze valószínűleg kamu, és csak mesterséges termék szegmentálás, és szerintem gyakorlatilag minden HDMI port egy ilyen alt-mode DP már régóta, mint amit a fent linkelt passzív adapter is csinál a DP csatiból, csak nem a házon kívül lóg a level shifter, hanem a PCB-re van építve...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38096) ath válasza janos666 (#38090) üzenetére


ath
senior tag

felraktam külső vinyóra, onnan simán és szépen játssza. feltettem serviio-t is próbának, azzal is 5 mp buffer, 1 mp lejátszás. taskmgr-ben nézve wifi forgalom nem megy egyik szerver esetén sem 54 Mpbs fölé: miért?! :(( megnéztem routert (rt-ac65p), az 5 ghz n/ac mixed, most épp 20-40-80 a sávszélesség 100-as csatornán (ami senki által nem zavart), wpa2 aes.
csak én nem látom a fától az erdőt hol a hiba? :(

(#38097) FollowTheORI válasza ath (#38096) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Valami zavarja a wifi-t... esetleg túl sok eszköz van a wifire csatlakozva.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#38098) ath válasza FollowTheORI (#38097) üzenetére


ath
senior tag

egy üresjárati telefon, a stream-elő laptop és a tévé. ha fix 80 mhz és 36-os csatorna, akkor viszont jobb a helyzet, a használt sávszél is felmegy 70 Mbps környékére :Y
közben keresgéltem, és azt találtam itt is János tollából, hogy:
A TV WiFi-je csak a legalsó, nem-DFS csatornákat tudja használni rendesen, a többin nagyon lassú. Ezt a router-en tudod beállítani (Auto helyett a legkisebb csatornát válaszd ki, amit enged).
azt hiszem alakul..

(#38099) penell1234


penell1234
tag

Sziasztok! Van egy OLED55B6J televízióm és szeretnék venni egy külső 3.0 USB Hdd 1 TB vagy SSD 256Gb meghajtót. Tudnátok segíteni abban hogy melyik volna jó? Ha egyáltalán támogatja a tv. Pendrive szeretném kiváltani vele.

(#38100) adamssss válasza penell1234 (#38099) üzenetére


adamssss
veterán

Barmi jo. A lenyeg h nfts-re formazd!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.