Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok, erre esetleg tudnátok valami infót mondani?
Köszönöm. :R

(#18002) junior11


junior11
veterán

Újabb összevetésben koronázták meg a TV-k királyát 2018-ban

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18003) Pityu89 válasza Joshi (#17929) üzenetére


Pityu89
senior tag

Mivel tudod lejátszani? Kodi 17.6 és a tévé belsője is csak a hangot ismeri fel.

(#18004) Lacielvtárs válasza alaves (#17995) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az az érték nekem hdr tartalomnal van.
A sima full hd egy egyebek 45os értéken van.
Mondjuk nálam sötét szobában ez a 'kedvező'

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#18005) Joshi válasza Pityu89 (#18003) üzenetére


Joshi
titán

Oppo 203-al.

(#18006) belan válasza b.kov (#18001) üzenetére


belan
addikt

Mindenképpen garancia hosszabbítás ajánlom ! Viszont a telekomnál lehet ilyen opció nincs .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18007) b.kov válasza belan (#18006) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi az infót!
Állítólag az LG szervíznek kell jelezni, legalábbis ez áll a honlapukon. Ez kb milyen árat jelenthez egy 55"-os B8-nál?

Illetve biztosítást sajnos még mindig nem találtam, úgyhogy megpróbálom majd jól rögzíteni a TV-t az asztalhoz (sajnos falra szerelés nem játszik). Ehhez esetleg valakinek bármi ötlete? :)

Köszönöm!

(#18008) belan válasza b.kov (#18007) üzenetére


belan
addikt

Én szeretem volna venni még lg garanciát, de mikor felhívtam a lg azt mondta nekem hogy ahol vettem ott tudok még plus garanciát venni és vettem a médiamarktba .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18009) #72042496 válasza b.kov (#18007) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha máshogy nem, lakásbiztosítás részeként lehet biztosítani úgy általában a nagyobb értékű ingóságokat. Biztosítótársaságoknál kell körbeérdeklődni ha ezt opciónak tartod.

Asztalhoz rögzítést hogy gondoltad? Ilyet nem igazán szoktak csinálni. Nem elég az, hogy a talpán stabilan áll?

(#18010) belan válasza #72042496 (#18009) üzenetére


belan
addikt

Hát ha még egy két szöget beleüt a talpába akkor biztos stabil lesz 😂))) földrengést is ki bírja .😂

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18011) #72042496 válasza belan (#18010) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elkezdtem írni olyat, hogy fúrja meg a talp hátulját és toljon bele két átmenő csavart, csak végül kitöröltem. :)

Nyilván nem gondoltam komolyan. Ragasztó jutott eszembe, de az se jó. A legnormálisabb ötletem még talán az, hogy barkácsoljon/csináltasson hozzá leszorítókeretet. Gyári megoldást nem tudok ilyenhez.

[ Szerkesztve ]

(#18012) belan válasza #72042496 (#18011) üzenetére


belan
addikt

Szerintem nem sok embernek van erre jó ötlete .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18013) Drakk


Drakk
tag

A Media Markon kívül melyik üzletekben adnék még gyártói 2 év garanciát?
Néztem több oldalt Alza, Aqua, iPon ahol - nekem úgy tűnik, hogy csak saját bolti garanciát adnak a termékre, aminél az LG garancia sokkal szerencsésebb.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#18014) torma1981 válasza Drakk (#18013) üzenetére


torma1981
veterán

Edigital.hu, Euronics, Telekom, MM, ezek biztosan.

(#18015) Gtaati válasza Drakk (#18013) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló !

Érdekes dolog ez a ki ad gyártó garit. kérdés... Mert úgy látom, az Lg részéről, hogy ha hivatalos boltból vetted és van róla számlád akkor segítenek a garanciális problémában, ami szerintem természetes a mai világban. Az én 55B7-m alzától van és számlán rajta van, hogy 24hó Lg a garancia...

(#18016) b.kov válasza #72042496 (#18009) üzenetére


b.kov
senior tag

Sajnos lakásbiztosítás nem igazán kivitelezhető, mert albérletben lakom.

Egyébként asztalhoz rögzítést kétoldalú ragasztókorongokkal gondoltam. Csak kérdés, hogy hogyan fogom én majd azt leszedni. :D

Egyébként macska ellen szeretném védeni. Néztem ilyen rögzítőhevedert is, meg hasonlókat. Csak sajnos a TV mögött nincs fal, így az is kérdéses.

Lehet, hogy kicsit túlgondolom a dolgot? :))

(#18017) krx21 válasza b.kov (#18016) üzenetére


krx21
nagyúr

Macska ellen egy eszközzel tudod csak védeni: sörétes puska. ;]

(#18018) zohan echte válasza b.kov (#18016) üzenetére


zohan echte
tag

Nekünk is van egy 7kg kis dög. :D
Amikor megvettük a B7-et és nem voltunk otthon akkor a tv elejét telepakoltuk sprayvel, plüss figurákkal. Hazaérve minden leborítva a tv állványról, rájöttünk ez számára még nagyobb kihívás volt. Rájöttünk a képernyő tetszik neki nagyon. Azóta nincs előtte semmi és nézheti magát, a nedves orrának a nyoma látszik csak. Tv mögé nem ment még. :)

(#18019) junior19 válasza b.kov (#18016) üzenetére


junior19
senior tag

Blutack gyurmaragasztó, megfogja, de azért később fel lehet szedni.
Illetve ha nagyon parázol, s közel van mögötte a fal, akkor egy vagy két merev dolgot a fal és a tévé közé. A rögzítés pedig a falban és a tévé falitartó rögzítésében. Nem tudom mennyire fog látszódni, vizuálisan mennyire elfogadható.
Régebben a tévék használatijában mindig ott volt ez a biztosítás a falhoz, igaz csak drótszerű anyaggal. De ha két merev anyaggal hozzárögzíted, senki nem borítja le.

codec project

(#18020) b.kov


b.kov
senior tag

Úgy néz ki, hogy akkor nem egyedi a problémám/aggodalmam. :D

Előbb-utóbb meg szeretném oldani, hogy valahogy a falhoz is rögzítsem, de egyelőre még marad az asztalhoz ragasztás. Egyébként itt küldték a fórumon: videó.

Köszi a válaszokat. :)

(#18021) bandi0000


bandi0000
nagyúr

semiképp se ragasztanám, akkor inkább valami kis hevedert átdobnék a lábán és 1-1 csavarral oda fogatnám az asztalhoz, értelem szerűen a láb elejéjén 1-1 heveder + hátul egy nagyobb persze jó szorosan, és leg max csak az asztal lap lesz cserés

Xbox One: bandymnc

(#18022) b.kov válasza bandi0000 (#18021) üzenetére


b.kov
senior tag

Lakkozott márvány az asztal, úgyhogy sajnos a csavarozás sem játszik. :DD
Nem vagyok a legjobb helyzetben, tudom.

(#18023) belan válasza b.kov (#18020) üzenetére


belan
addikt

Ez jó 😂 inkább vegyél egy macska ketrecet .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18024) daneel_hu válasza b.kov (#18016) üzenetére


daneel_hu
addikt

Túl.

Statikailag sincs baj ha leteszed egy vizszintes helyre, a fal mellé.
Rohadt vékony a tévé, de legalább nehéz.
Arra is gondolj, hogy időközönként portalanítani, takarítani kell, tehát hozzáférni a hátsó részhez is.

(#18025) tothl válasza zohan echte (#18018) üzenetére


tothl
addikt

Az enyém meg filnézés közben szokott néha oldalról elszambázni keresztben a kijelző előtt. :D

(#18026) Drakk


Drakk
tag

Ma beszéltem az LG ügyfélszolgálattal. Azt mondták, hogy az Media Markt, Euronics, E-digital, Alza, Emag, Bestbuy, Tesco... boltokban vásárolt készülékek garanciáit elfogadják. Javasolta, ha van rá lehetőség. akkor a garanciameghosszabbítást is.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#18027) belan válasza Drakk (#18026) üzenetére


belan
addikt

Lényeg hogy piros kis füzet meg legyen ki töltve és le pecsételve mert anélkül nincs gyári garancia !

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#18028) torma1981 válasza belan (#18027) üzenetére


torma1981
veterán

Hidd el elég a számla. Pár éve kijött a szerelő itt Pécsett, megnézte a számlát és elég volt neki az is. A tv beregisztrálva Lg honlapján is. Bőven elég.

(#18029) Gtaati válasza belan (#18027) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nekem az Alza csak a számlát adta..., tuti hogy azzal is simán megcsináljak ha gond van. Termékregisztrációnál is a számlát kellett feltölteni.

(#18030) xboxfreak


xboxfreak
tag

Most kalibrálja a TV-met aki anno a KURO-t csinálta :D ... eddig ég és föld pedig még kész sincs a nappali mód sem.

Ha valakit érdekel Ébner Tibor - +36 30 368 0878. Nagyon jó munkát végez.

(#18031) dgyuri0123 válasza Drakk (#18026) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én meg Digitalko-nál vettem és már túl vagyok egy garanciális panelcserén. EU-s garancialevelem van, ami 2 éves gyári garanciát ad, egyedüli hátránya, hogy egy esetleges készülékcserét a bolttal kell lebokszolnom. Bár, szerintem ilyenkor mindig a bolt adja az újat.

"csak a zene van"

(#18032) Drakk válasza xboxfreak (#18030) üzenetére


Drakk
tag

Ilyenkor melyik képernyő üzemmódok értékeit állítja át?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#18033) junior19 válasza Drakk (#18032) üzenetére


junior19
senior tag

Szerintem a nappali kifejezés az isf nappalira utal.

codec project

(#18034) Partizan182 válasza xboxfreak (#18030) üzenetére


Partizan182
senior tag

+1, enyémet is Tibor kalibrálta (előző 910-est is), jó gyerek nagyon. Szerzett már adaptert a HDR pattern generátorhoz?

(#18035) Gtaati válasza xboxfreak (#18030) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszi az infót! Hova valósi a srác és kb. mennyiért csinálja? :R

(#18036) nokia123 válasza dgyuri0123 (#18031) üzenetére


nokia123
aktív tag

Szia! Én is panelcserére várok 55B6J. Mennyi idő amíg kicserélték neked a panelt? Már mint a szerelés, és 2 mentek?

(#18037) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Most beszéltem az LG ügyfél szolgálattal. Elég a számla is a gariztatáshoz. Nem szükséges a lepecsételt garlevél. Itt Pécsen most jelenleg nincs szervíz. Kaposváron van a legközelebbi. Onnan jönnek ki. Legtöbb esetben helyben javítanak. Ha netán nem tudják csere, vagy rafizetes másik típusra, vagy vissza adják a pénzt.
Ha netán nem hivatalos forgalmazótol van a készülék számla ellenében azt is javítják garanciában. Ha nem tudják akkor csak szakvéleményt írnak, és a bolttal kell lebokszolni a cserét. Nagyon szimpatikus a hozzá állásuk.

(#18038) torma1981 válasza torma1981 (#18037) üzenetére


torma1981
veterán

Hívott a szerelő, mondom gond van beegessel, es homogenitás is probléma van. Azt mondta most a szerelő szerinte kijelzo hiba és tuti el kell vinnie. Közben meg akik írták hasonló gondot ott helyben cserélték a panelt. Na majd csütörtökön jön a figura és megmondja de fura na.

(#18039) dgyuri0123 válasza nokia123 (#18036) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szia!

Ketten jöttek, lehegesztett zacskóban hozták az új panelt, kb. 30 perc alatt végeztek, utána a szervizes resetelte a tévét és újrahangolta. Olyan csatornákat talált meg, ami addig nem is volt, plusz az infósávban nálam nem kezelte jól az ékezeteket, de restart után az is helyrejött. Valamit elcseszhettem még a legelején... :B

"csak a zene van"

(#18040) Drakk válasza dgyuri0123 (#18039) üzenetére


Drakk
tag

Hogy lehet reteszelni a TV-t? Gyári visszaállítás a reszet?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#18041) dgyuri0123 válasza Drakk (#18040) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igen. Minden beállítást elfelejt... még a hangolt csatornákat is.

"csak a zene van"

(#18042) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Őrlődöm, hogy melyik tv-t válasszam.

Elsősorban a mérettel kínlódok: Jelenleg egy 50"-os Pana plazmám van, 240cm nagyságrendileg a nézési távolság.

Az 55" nem kérdés, azonban nem tudom, hogy a 65 zavaróan robbantaná-e le a fejem, vagy hüledezve ájulnék el, hogy mennyire király, vagy jóformán észre se venném?

FHD esetén nem lenne annyira kérdés, de 4k-nál már elgondolkoztat.

Aztán persze ennek ott a másik oldala is: vajon a tv adások, amik 1080i -ben jönnek ha jól tudom, azok mennyire lennének zavaróan rosszak a 65"-on 240 cm távolságból?

Amúgy - mint itt a többség - a B7-B8-C8 vonalon gondolkozom, de erősen húz a szívem a C8 felé, viszont az 55% felár némileg eltántorít.

Ti mit tanácsoltok?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18043) FollowTheORI válasza Mosqu!to (#18042) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

TV-ből sosem lehet elég nagy... ha van rá pénz, meg kell venni. :D :K

A B7-B8-C8 szerintem felesleges dilemma, azt kell venni amelyik olcsóbb (jelentősebb összeggel nyilván)... csak arra kell figyelni hogy olyan helyen vedd ahol van normális garancia várhatóan.
Ez mondjuk eléggé leszűkíti a lehetőségeket a nagyobb áruházakra ügye. Ott meg nem nagyon lesz B7 pl már.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18044) #72042496 válasza Mosqu!to (#18042) üzenetére


#72042496
törölt tag

240 centiről én sem tartom túlzásnak a 65"-os tévét. Én 3 méterről még "kicsinylem" is. De egy átlagembernek ezt így leadom, hülyének néz az biztos. :)

Tévéműsorokhoz nem tudok hozzászólni.

A vételhez amit ORI írt. Ha nem sürgős, akkor szerintem várj vele, párhavonta akciózzák ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#18045) Mosqu!to válasza FollowTheORI (#18043) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Most látom, hogy rossz helyre írtam a konklúziót. Az 55% felár nem a C8 esetében van, hanem az 55 vs 65 esetében :)
A B8-C8 esetében 55-nél 10%, 65-nél 5% a különbség, akkor már mennék a C8 irányába
B7-et találtam még Euronicsnál, azonban nem elég olcsón.

Szóval a kérdés leginkább leszűkült arra, hogy ér-e +150e Ft-ot a 65" az 55"-hoz képest 240cm nézési távolság esetén? :D
Ha ezt a diffit megtartja később is, amikor eladom, akkor nem kérdés.

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18046) FollowTheORI válasza Mosqu!to (#18045) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ebben nem hiszem tudunk segíteni, ez tök anyagi helyzet meg egyén függő. :)

Nekem pl megérne ennyit... csak amikor én vettem a tévém még 250-300 ezer volt ez a diffi, így a kisebbet vettem. :D

Annyit tudok, hosszútávon az ilyen döntéseket meg szokták bánni az emberek (mármint a picit gyengébb, kisebb, stb megvételét). Mert hosszútávon a diffi semmiség... pl 5 évre veszed a tévét, a diffi évente 30 ezer pénz... az havi 2500Ft... mármint ennél jobban obektívvé nem tudom tenni, megéri egy mozijegy árát havonta a jóval nagyobb mozis kép? :DDD ;)

(Mellesleg mi a fenéért adnád el? :F + a műszaki cikk nem befektetés, ezen csak bukni lehet, ráadásul általában sokat. Nem szabad így gondolkozni. :N szerintem )

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18047) #72042496 válasza Mosqu!to (#18045) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 65"-osnak 40%-kal nagyobb a képernyőfelülete. Ha két évvel számolunk (worst case, ha garancia lejártával el is romlik), akkor napi 205 forint a felár. Ugyanakkor a fogyasztási cikkekre jellemző, hogy minél drágább dolgot veszel, az értékvesztése is annál nagyobb lesz.

Ne számíts rá, hogy ezek a tévék pár év múlva különösebben sokat fognak érni a használtpiacon.

A döntés a tied. :)

[ Szerkesztve ]

(#18048) Joshi válasza Mosqu!to (#18045) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy Balika is írta a 65" ~40%-al nagyobb képernyőfelülettel rendelkezik mint az 55"-os. Viszont 2-3m-re tökéletes a 65", kisebbet nem vennék már én se. Meg aztán 50"-ról nem érdemes 55"-ra váltani, akkor már lépd meg a tutit.

(#18047) Balika911 Konkrétan a használt OLED nem sokat fog érni, valljuk be én se biztos hogy vennék használt OLED-et. :B

(#18049) dgyuri0123 válasza Mosqu!to (#18045) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Ha ezt a diffit megtartja később is, amikor eladom, akkor nem kérdés."

Egészen biztosan nem tudod annyival drágábban eladni, mint egy 55"-os tévét. A 150e pluszból el fog olvadni 100e. De "nagy értékű" elektronikát sem az ára miatt vesz valaki, hanem mert ez kell neki. ;)

"csak a zene van"

(#18050) daneel_hu válasza Mosqu!to (#18042) üzenetére


daneel_hu
addikt

Vegyél 77-est. :C

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.