Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38851) @lexander


@lexander
csendes újonc

MM ben 55c9 385 ezer eddigi legjobb ar :Y reggel be is ruhaztam egyre, alig varom a hetveget tenyleg olyan-e mint leirtatok :U budaorsi mmben meg vagy 20db biztos volt

(#38852) nitro16 válasza Pro Koryak (#38850) üzenetére


nitro16
senior tag

Az ne vegyen műszaki terméket, vagy olyat aminél indokolt lenne a csomag felbontása mert utána jön a pofára esés, ha valami mégse olyan mint amilyennek lennie kellene. Főleg, esetlegesen egy több százezer forintos terméknél, ahol futhat az emberke a pénze után....

Persze mindenki azt csinál amit akar és úgy szívatja meg ahogy akarja saját magát. :R

[ Szerkesztve ]

(#38853) stilo18 válasza @lexander (#38851) üzenetére


stilo18
addikt

Tényleg jó ár, bár volt már 360k is az Euronics - nál. :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#38854) snpetit válasza nitro16 (#38849) üzenetére


snpetit
aktív tag

Hibázott tény, de BF vásárlás volt és arinak a bontatlan doboz szebb. Itt csak azt szerettem volna jelezni, hogy jelenleg (ez változhat) az LG nem csak az Oled tévék terén lehet teljesen ügyfélbarát.

[ Szerkesztve ]

(#38855) hunspikey


hunspikey
őstag

Sziasztok!

65vt60-at cseréltem tegnap lg65c9-re. Sok a Netflix és őszintén a tartalom fele már hdr szóval kellett egy újabb technika.

Plazmán edzett videofil szemem azonnal kiszúrta hogy az oled két szélső kb. negyed képernyős sávja bizony sárgás felhanggal (tinttel) megy. Nem horror, valós tartalom esetén láthatatlan de a teszt slide-ok szépen mutatják. Cserébe egyáltalán nem bandingel és ettől a tinttől eltekintve teljesen homogén a kép.

Olvastam hogy a 65 colosok közt ez nagyon gyakori.

Kérdésem az lenne hogy ezzel éljek együtt, örüljek hogy más baja nincs, vagy a legkisebb mértékű tint esetén is küldjem vissza?
Köszönöm!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#38856) chros válasza hunspikey (#38855) üzenetére


chros
őstag

Igazabol rajtad mulik. Milyen szinu a tinting? Probalj olyan fotot kesziteni rola, ami visszadja, amit te is latsz.

(#38857) Celtis válasza hunspikey (#38855) üzenetére


Celtis
veterán

Teljesen mindegy, hogy mi mit gondolunk. Te fogod nézni a TV-t, csak rajtad múlik. Ha nem zavar, tartsd meg. Ha kicsit is zavar vidd vissza, mert megszokni nem fogod. A sárgás még talán a jobbik eset.

Ha szoktál focimeccset nézni, azzal próbáld meg, illetve havas jelenetekkel. Nálam ott vérzett el a tinting miatt a TV. Tesztábrákkal ne foglalkozz, csak ha demonstrálni akarod a hiba mértékét.

[ Szerkesztve ]

(#38858) renziNNN válasza hunspikey (#38855) üzenetére


renziNNN
tag

"Olvastam hogy a 65 colosok közt ez nagyon gyakori."

Egyébként azt leszámítva, hogy LG panel van mindenben, más márka 65" készülék esetében is gyakori a hasonló eset? Vagy nem tudjuk, mert a legtöbben LG-t vesznek és csak ők írnak be ide? Ez itt a nagy kérdés :)

(#38859) dh66e válasza renziNNN (#38858) üzenetére


dh66e
veterán

Nem tudjuk mi van a többi márkával mert írni írnak róluk,de egy képet még nem láttam ebben a topikban.

(#38860) daneel_hu válasza hunspikey (#38855) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szia, ez ilyen. Ha rendes tartalom mellett nem látod akkor ne foglalkozz vele.
A 65E8-ason is bizonyos szögből látszik. De látszik... viszont középről nem.
(erre is azt állítja az LG, hogy ez nem lehetséges) :)

Engem nem zavar, minden pixel működik, utóbbira sokkal jobban adok.
Persze visszaküldheted és kapsz egy újat, de 0 garancia van arra, hogy az jobb lesz.

(#38861) Joshi válasza renziNNN (#38858) üzenetére


Joshi
titán

Nekem a Sony 65A1-em is vertical bandinges és color tintinges. Nálam a color tinting főleg fehérnél rózsaszínes, más színnél nem veszem észre. A vertical banding meg még az éppen elfogadható szint, de azért ott van.

(#38862) daneel_hu válasza renziNNN (#38858) üzenetére


daneel_hu
addikt

65 colos olednél van tint.
Mindegyiknél.
Avforumson volt aki 2db GZ2000-et is visszaküldött mire értékelhetőt kapott.
Lehet van aki kifog egy majdnem tökéletest, de ez ritka szerintem.

(#38863) daneel_hu válasza hunspikey (#38855) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Plazmán edzett videofil szemem azonnal kiszúrta hogy az oled két szélső kb. negyed képernyős sávja bizony..."

És a plazmán edzett videofil szemed mit szól a mozgásmegjelenítéshez? :P

(#38864) icemad válasza sebgutkopf (#38847) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is hülyeség. Ha hazaérek kipróbálom, hogy úgy megáll e a lábán.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#38865) hunspikey válasza daneel_hu (#38863) üzenetére


hunspikey
őstag

Mint mindig minden ami tv ez se egy egyértelmű válasz. Tudom hogy azt várod tőlem hogy azt írjam hogy jajj istenem mennyivel rosszabb.
De sajnos jobb.. Mármint összességében. Ugyanis a VT 60 false conturingja egyszerűen kibírhatatlan volt. Amikor nem volt fényes kép tartalom akkor persze jobb volt mint az oled de minden fényes felület önálló pacaként ugrált végig.. Szóval így összességében én jobbnak élem meg, de ez persze szubjektív.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#38866) janos666 válasza daneel_hu (#38860) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ami csak oldalról látszik, az szerintem az AR bevonat lesz. Ha közelről nézed a közepét, már akkor is látszódhat a két szélső peremen kékesen (legalább is homogén szürkén), de sárga is megjelenhet, ha nagyobb tartományban járod körbe. De középről szerintem még nem zavaró (a periférián már nem feltűnő az a kis elszíneződés, normál tartalomnál akkor se látszik és amúgy sem durva akkor sem, ha oda nézek).

(#38865) hunspikey - Pedig mennyivel jobb volt ebben az 50-60, mint 30. De szerintem is csak a Pioneer veri igazán.
A BFI-t (Motion Pro kapcsoló, 0,0 TrueMotion csúszkákkal) próbáltad már? 24fps-hez nem az igazi (2:3 judder lesz, 60+60), 50fps-el (50+50) pedig elég durván vibrál, de nehezen szokható. Az előző DW évadot úgy néztem, de most már azt se (lusta vagyok beállítani, nem ér annyit).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38872) rothfb válasza cichlid1 (#38791) üzenetére


rothfb
veterán

Na most volt időm megnézni, amit kértél.
Fényképeztem, mert úgy egyszerűbb volt. Viszont előre is elnézést kérek a képek minőségéért, mert tablettal csináltam őket és ennek nem a fotózás az erőssége. De a lényeg talán látszódik majd.








Semmilyen képjavító nincs bekapcsolva.

(#38873) krx21 válasza rothfb (#38872) üzenetére


krx21
nagyúr

Na, gratulálok. Sokat fejlődtél beállítások tekintetében... :K

(#38874) rothfb válasza krx21 (#38873) üzenetére


rothfb
veterán

Köszi. :R
Chros segített anno. Nem minden teljesen maradt úgy, ahogy ő ajánlotta, de kb 80%-ban maradtak az ő által ajánlott beállítások.
Most mindkét tv így van beállítva és simán mindenki hozzászokott.

(#38875) Joshi válasza krx21 (#38873) üzenetére


Joshi
titán

A fényerő szerintem még mindig magas. ;]

(#38876) Pro Koryak válasza rothfb (#38874) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A "Film lágysága" mit csinál pontosan?
Gamma 2.3?

A piros Live meg majd beég bakker! Nóóórmális ... ? :DDD

(#38877) daneel_hu válasza Pro Koryak (#38876) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A piros Live meg majd beég bakker! Nóóórmális ... ? :DDD"

Az tényleg beég. :)
Idővel persze.

(#38878) janos666 válasza Pro Koryak (#38876) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha angol menüt néznél, általában az a két csúszka a de-blur és de-judder (a judder, mint akadozás), szóval a szokásos két interpolációs paraméter, ahogy a legtöbb gyártó legtöbb TV-jén szokás szerepeltetni, de mindig csak akkor derül ki, hogy mit is csinál igazából, ha elkezded tologatni. :D

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38879) Joshi válasza Pro Koryak (#38876) üzenetére


Joshi
titán

Mérőműszer nélkül elállítani az alapszíneket is enyhén szólva érdekes. :DDD Az a tévé olyan messze lehet a referencia képtől mint Makó... ;]

(#38880) rothfb válasza Joshi (#38875) üzenetére


rothfb
veterán

Így szoktuk meg. Nappal és éjjel is ennyi.

(#38881) hunspikey válasza janos666 (#38866) üzenetére


hunspikey
őstag

Hello Mester!

Az a helyzet hogy tényleg változik az általam látott minimális sárga elszíneződés attól függően hogy a közép tengelyhez képest hol vagyok. Csináltam pár fotót hogy milyen.


A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#38882) rothfb válasza daneel_hu (#38877) üzenetére


rothfb
veterán

Nem nézek éjjel nappal piros logót. Most pont az ment a háttérben, szeretem a snookert.

(#38883) rothfb válasza Joshi (#38879) üzenetére


rothfb
veterán

AvForum-os a beállítás némileg módosítva.
De van egy olyan érzésem, mindegy mi hová van állítva, valaki mindig lesz, aki kritizálja. Így volt ez az előző beállításoknál is és így van ez most is.;]

(#38884) rothfb


rothfb
veterán

Pana GZ2000 prohardveres tesztje.
link

Érdekes dolgot vettem észre. Alul ugye vannak a hozzászólások, 96 per pill. De egyetlen itteni fórumozó sem írt oda be. Ami még érdekesebb, van olyan, akinek Pana oledje van ott és ide még sosem írt be, legalábbis nem emlékszem.

(#38885) rb26dett


rb26dett
aktív tag

Miért írjátok a mozgásmegjelenítést rosszabbnak az olednél? Én nekem személy szerint anno a plazmánál mikor beharangozták hogy hú de über brutál, én nem dobtam hanyatt magam tőle, pl vízszintes "kamera pásztázásnál" állíthattam én bármit bárhova, mindíg "röcögött,mosódott" a kép. Itt valahogy folyamatosabbnak, élesebbnek tűnik. Vagy nem ilyesmire értendő a dolog?

(#38886) Joshi válasza rothfb (#38883) üzenetére


Joshi
titán

Nem kritika volt, egyszerűen mérőműszer nélkül nem állítjuk el a színeket. Szemre a büdös életbe nem állítod be. Az meg ezerszer el lett mondva, hogy a tesztoldalak beállításai csak azzal a készülékkel lesz jó, a te készülékeddel soha. Akkor inkább válassz egy gyári profilt és használd azzal.

(#38887) Joshi válasza rb26dett (#38885) üzenetére


Joshi
titán

Mozgásmegjelenítés az inkább az interpolációról szól, abban a Sony a legjobb. Az oldalirányú pásztázás a 24p-ből adódik, vagyis túl kevés a képkocka. A plazmák ebből mindenképpen jobbak, mert BFI-t alkalmaztak ami beszúr fekete képkockákat a filmek képkockái közé, így folyamatosabbnak tűnik a kép. Persze ez vibrálással jár.

(#38888) rothfb válasza Joshi (#38887) üzenetére


rothfb
veterán

Van olyan olednél is. Nekem "fekete keret beillesztése" a neve, a képeken is látszik. De bekapcsolva számomra iszonyúan vibrál a kép. Azonnal kikapcsoltam.

(#38889) Joshi válasza rothfb (#38888) üzenetére


Joshi
titán

Már az A1-nél is volt BFI, de szörnyű. Inkább szaggasson a 24p. A Gemini Man 60 fps-es alapból, kicsit furcsa de egyáltalán nem rossz. A film viszont annál inkább ratyi.

(#38890) cichlid1 válasza rothfb (#38872) üzenetére


cichlid1
tag

Nagyon köszönöm!

(#38891) rothfb válasza Joshi (#38889) üzenetére


rothfb
veterán

Igen a Gemini Man 60 fps-e megosztotta a fórumozókat. Nekem nagyon tetszett.

(#38892) rothfb válasza cichlid1 (#38890) üzenetére


rothfb
veterán

Nincs mit!;)

(#38893) zapco1269 válasza hunspikey (#38855) üzenetére


zapco1269
tag

És miért nem akkor PANA OLED?

[ Szerkesztve ]

(#38894) Joshi válasza zapco1269 (#38893) üzenetére


Joshi
titán

Az LG még mindig olcsóbb, többnyire ez a döntő ok amiért végül az LG lesz.
LG 65C9
Panasonic 65GZ950
Panasonic 65GZ1500

[ Szerkesztve ]

(#38895) rothfb válasza Joshi (#38894) üzenetére


rothfb
veterán

Vajon az E9 miért is nincs itt soha ajánlgatva?;]

(#38896) daneel_hu válasza rothfb (#38895) üzenetére


daneel_hu
addikt

780 ezret azért nem ér meg most. Akkor inkább a C9.
Vagy 77GXPLA áprilisban. ;]

(#38897) daneel_hu válasza Joshi (#38894) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ebben az ársávban 5% nem kéne számítson.
Legalábbis ha nekem valami megtetszik akkor nem szarrágózok 5%-on.

Szerintem más az ok.
Sokkal jobb az LG marketingje - egyelőre.

(#38898) powerup2 válasza daneel_hu (#38896) üzenetére


powerup2
addikt

Kicsit drága lesz az meg nem?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#38899) rothfb válasza daneel_hu (#38896) üzenetére


rothfb
veterán

55-öst lehet kapni 500-tól. A 65-ös más tészta, az milliótól indul.

(#38900) daneel_hu válasza powerup2 (#38898) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem hiszem, hogy az E-sorozatnál sokkal drágább lesz.
Azt váltotta le. És lesz 77 colban is. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.