Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38801) salapp válasza Fisha (#38794) üzenetére


salapp
addikt

Üveg ide vagy oda, a hűtőszekrény, mikró fehér műanyagjai is besárgulnak a konyhában pár év alatt, ha nyáron - nem direkt - nappali fényárban vannak. Ez van. Oledet semmilyen direkt üvegen keresztüli napfénynek nem tennék ki, még napi egy-két órára sem, amíg elhalad a nap az ablakon besütve.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#38802) daneel_hu válasza Fisha (#38794) üzenetére


daneel_hu
addikt

"MédiaMarktban vettük. A Panás sales emberke mondta, hogy a Panasonic garanciális gyakorlatában nézik hogy a panelkarbantartásokat meg tudja e a csinálni a tévé. Mivel ez automatikus, így a felhasználó tevőleges közreműködése tudja csak megakadályozni a lefutását ezeknek a pixelfrissítéseknek."

Áramtalanítani lehet, ezt senki nem tiltja - de jó ha általában stand by-ban van a készülékek.
A szervizes azt nézi meg, hogy az üzemórához képest hány db kompenzációs ciklus fut le.
Ha a két számot elosztva nem jön ki túl nagy érték akkor szerintem nincs gond. Normál esetben az üzemórát elosztva a kompenzációs ciklusok számával = közelíteni kell(ene) a 4 órához. De ez a valóságban inkább 5 vagy 6 mivel kevesen kapcsolják ki a tévét 4 óra elteltével. :)
Nálam egyébként 5,16 ez az érték 3500 óra elteltével. (65E8)

(#38803) junior19 válasza daneel_hu (#38802) üzenetére


junior19
senior tag

Nekem ezzel a panás beégés cserével csak az a bajom, hogy egy elektronikai eszközről beszélünk. Mi van akkor, ha a felhasználó soha nem áramtalanít, le kellene futni a folyamatnak, még sem fut le valami okból kifolyólag. Egy átlag felhasználó talán a 2000 órásról sem hallott, nem is tudja jelezni a szerviz felé, hogy már le kellett volna mennie a tévéjén a folyamatnak, de nem történt meg. Gond esetén kinek kell bizonyítania, hogy nem a felhasználó a hibás?
Ha szóba került már a gépkocsi karbantartás, az annyiban más, hogy ott nem elektronikusan történik csak pl. az olajcsere visszajelzés, a szervizkönyvben is szerepel. Tudja igazolni a felhasználó, hogy ő megcsináltatta az előírt időszakokban. Itt pedig semmit nem tud csinálni.

codec project

(#38804) daneel_hu válasza junior19 (#38803) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem tudom mi a módja annak, hogy kiszűrjék ezt a hibát.
Az LG-nél is felhívják a figyelmet arra, hogy a kompenzációs ciklusoknak le kell futnia mindig.

Mondjuk ez a full áramtalanítás - szerintem - otthoni körülmények között nem túl életszerű.
Kb minden második eszköz a neten lóg, éjszaka is. :D
Már a legprimitívebb szarokhoz is iOS / Android applikáció jár. (pl riasztó, hűtőszekrény, klíma stb... PÁRÁTLANÍTÓ(!) :DDD )

Várom már, hogy a karácsonyfához mikor lesz... vagy a wc-deszkához. ;]

[ Szerkesztve ]

(#38805) djnice válasza daneel_hu (#38804) üzenetére


djnice
veterán

(#38806) chros válasza torma1981 (#38552) üzenetére


chros
őstag

Mostanaban beszelgettetek az ambilight-rol, s igy figyeltelm fel ra, hogy "nekem is van": a feherre festett falak es plafon! :D Gyer megvilagitasu szobaban vagy sotetben a feher oldalso falak es plafon egy-az-egyben ambilight elmenyt produkal (meg SDR tartalom mellett is), tokeletes szinkovetessel :D Sot, meg a kb 20 cm-re levo hatterfal is bejatszik a tobbi tukrozodesenek koszonhetoen. Ez valami brutal! :D Kulonosen, mikor par masodpercre fekete a kepernyo!

Mas: ha akartok jo regi-vagasu akciofilmet nezni, akkor itt a 21 Bridges. Nincsenek nagy nevek, de nincs bullshit, komor hangulat, remek kivitelezes. Ugyan nincs 4k HDR belole, de mivel javareszt sotet az egesz, igy Oled-en bitang jol nez ki! (persze csak este/sotetben)

(#38807) Tulku válasza chros (#38806) üzenetére


Tulku
veterán

Egyébként mire jó az az ambilight?

(#38808) adamssss válasza Tulku (#38807) üzenetére


adamssss
veterán

Olyan szinu fenyt vetit a tv kore jellemzoen a falra mint amilyen az adott reszen a tartalom.
nekem meg nem volt soha de amikor probaltam boltban abszolut tetszett.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38809) chros válasza Tulku (#38807) üzenetére


chros
őstag

Ha feher falaid vannak, akkor semmire :D

[ Szerkesztve ]

(#38810) Tulku válasza chros (#38809) üzenetére


Tulku
veterán

Köszönöm, falak fehérek...problem solved ;]

(#38811) Tommaso válasza daneel_hu (#38804) üzenetére


Tommaso
tag

Tessék :)
Karácsonyfához: [link]
WC deszkához: [link]

(#38812) daneel_hu válasza Tommaso (#38811) üzenetére


daneel_hu
addikt

Na... nem kell lakberendező topik sem, elég ha ide járok. :D :DD

(#38813) Tulku válasza daneel_hu (#38812) üzenetére


Tulku
veterán

Karácsonyfára én is emlékszem.... a wc deszkát logikusan nem tudom értelmezni, csak úgy ha távirányítással ki akarunk valakivel cseszni...

(#38814) Celtis válasza chros (#38809) üzenetére


Celtis
veterán

Miért ne működne fehér falon? Sőt, azon működik a legjobban.
https://www.youtube.com/watch?v=Eh1_qQ_UZf0

(#38815) chros válasza Celtis (#38814) üzenetére


chros
őstag

:) Igen, de en arrol beszeltem, hogy anelkul is mukodik feher fallal :)

(#38816) Jorgi Kormi válasza daneel_hu (#38798) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Az asszonnyal megfontoltuk: LG R9 helyett inkább Audi R9 !!! (napfénytetős) Van még egy frankó diavetítőnk is (kb.40 éves) , veszek hozzá egy motoros fali vetítővászont.

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#38817) alaves válasza Tulku (#38807) üzenetére


alaves
addikt

Eddig még nem jöttem rá mire jó az ambilight, esetleg zene lejátszáshoz disco fény :)
Egyébként a Philips súgója azt írja, hogy statikus tartalomnál max 50 OLED fényt használjunk. Statikus tartalom márpedig majdnem mindig van...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#38818) Joshi válasza daneel_hu (#38804) üzenetére


Joshi
titán

A tévé szervizmenüje logol minden fontos dolgot, többek között azt is hogy mennyi újraindulás és egyéb indítással kapcsolatos művelet történt. Ha a használati utasításban benne van, hogy márpedig nem szabad áramtalanítani a tévét, akkor ez a user felelőssége. Hozzáteszem nem hinném hogy lenne ilyen kritérium, mert akkor ezzel tisztában lennének az áruházakban is, ahol ugye rendszerint áramtalanítanak.

(#38819) torma1981 válasza Joshi (#38818) üzenetére


torma1981
veterán

És ezt ki nézi meg? Aki ki jön? Megnézi mi a gond és ha valóban rossz rendeli a másik panelt. Nem vizsgálja több napon át a cuccot. LG szervíz. 1 öreg 60-as figura jött ki. Azt sem tudja szinte mi az OLED. Megnézi mi a baja, beazonosítja a tv-t és 1 hét és kicserélve a panel. Ennyit vizsgálták. Ne, hiszem mások máshogy csinálnák.

[ Szerkesztve ]

(#38820) Joshi válasza torma1981 (#38819) üzenetére


Joshi
titán

Minden gyártó máshogy jár el. Egyedül LG nem nagyon foglalkozik semmivel, de ők is csak azért mert most még megtehetik.

(#38821) torma1981 válasza Joshi (#38820) üzenetére


torma1981
veterán

Nem hiszem, hogy más gyártónál napokig vizsgálják a dolgot. Nem beégést mondom. Sávosodás, stb nem user error pl. Ott is napokig szórakoznak? Ha igen akkor csak LG. Ennyi. Nem is értem ki vesz másik tv-t, ha ilyen jók az LG feltételei.

(#38822) junior11 válasza Joshi (#38820) üzenetére


junior11
veterán

Külföldön, némelyik országban már ők sem olyan elnézőek, mint Magyarországon.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#38823) torma1981 válasza junior11 (#38822) üzenetére


torma1981
veterán

Mivel Mo-n élünk nem érdekel más ország. Már 2016 óta ilyen az LG felfogása. Nem hiszem, hogy mostanában ez megváltozna. Az össes szervizest kioktatják? Mi amit kicserélhetnek? 60 éves papa tudni fogja? Nem hiszem.

(#38824) Joshi válasza torma1981 (#38821) üzenetére


Joshi
titán

Itt most arról volt szó, hogy azért ég be egy kijelző, mert a user rendszeresen áramtalanította a készülékét.

A vertical banding és color tinting problémát csak 3 vagy 14 napon belül tudod intézni elállással. Az megint más dolog. Ha hetekig hónapokig nézegeted, az már a tiéd marad. :DDD

(#38825) FollowTheORI válasza Jorgi Kormi (#38783) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem kell erre ennyire ráfeszülni, nálam szokta érni napfény 2 éve lassan és semmi baja.

Persze nem azt mondom tedd ki a napra, de ez nem akkora gond, mint ahogy véled/vélik egyesek.

Nyugodtan vegyél OLED tévét.

Egyébként a napfény mindent tökretesz, LCD tévét is, ha tartósan kirakod. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#38826) junior11 válasza torma1981 (#38823) üzenetére


junior11
veterán

Engem igen, mivel én kívül élek, csak megjegyeztem, hogy nem mindenütt ilyen elnéző az LG.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#38827) torma1981 válasza Joshi (#38824) üzenetére


torma1981
veterán

Ezt ki mondta neked? Vertical banding? Miért ne cserélnék ha sokkal rosszabb lesz? Nekem cserélték érdekes. Már nagyon zavaró volt. Ki mondott ilyen hülyeséget, hogy 3 vagy 14 nap csak?

[ Szerkesztve ]

(#38828) daneel_hu válasza Joshi (#38824) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A vertical banding és color tinting problémát csak 3 vagy 14 napon belül tudod intézni elállással. Az megint más dolog. Ha hetekig hónapokig nézegeted, az már a tiéd marad. :DDD"

LG-nél szerintem bármikor cserélik ha a 2 év garin belül vagy.

(#38829) daneel_hu válasza Joshi (#38818) üzenetére


daneel_hu
addikt

Áramtalanítani szabad, csak a pixelfrissítés lefutása alatt nem.
Csakhogy mivel ezt a tévé szép csöndben, standby üzemmódban csinálja = nem tudsz mit tenni, inkább nem húzod ki a dugót. :)

(#38830) Joshi válasza daneel_hu (#38828) üzenetére


Joshi
titán

Sonyt soha nem kerestem meg ezzel, mert nem éreztem garis mértékűnek. Persze ettől engem még zavar, csak hát lekéstem a 14 napos elállástól.

A legközelebbi tévém akár milyen is lesz, biztosan tüzetesen utána nézek minden részletének. Ha az egy újabb OLED lesz akkor annak, ha egy MicroLED lesz akkor meg annak. A jövőben ilyen drága készülékeknél én semmilyen hibát nem nézek el.

(#38827) torma1981 persze mert LG, más gyártó azért jobban megvizsgálja a dolgokat.

(#38831) Jorgi Kormi válasza FollowTheORI (#38825) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Még nem teljesen vetettem el egy 55 c 9 vételi lehetőségét , de 65-ös méretben inkább egy akciós sony va panelesben gondolkodom.( tavasszal még lejjebb mennek az árak).

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#38832) torma1981 válasza Joshi (#38830) üzenetére


torma1981
veterán

Ezért nem kell más gyártótól venni. Ha ezek a tények amiket most leírtunk nem elegek akkor nincs miről beszélni. OLED-nél mindig is a legfontosabb a garancia és annak minősége lesz. Nem vagyok LG párti (Na lehet azért), csak tényeket mondom. Én ezek után tuti csal LG-t veszek. Engem megvettek.

(#38833) Joshi válasza torma1981 (#38832) üzenetére


Joshi
titán

A legtöbb LG panel szenved a vertical bandingtől és color tintingtől, függetlenül attól hogy kimondottan LG maga a tévé. Sajnos még a 2019-es modellek is. Ez nem máról holnapra fog megszűnni. Lehet hogy a csere készülék kicsit jobb lesz, de az is lehet hogy rosszabb. Egyébként én jól el vagyok a Sony márkával, nagyon jó cuccokat készítenek. Kicsi a valószínűsége annak, hogy a közeli jövőben az OLED technológia akkorát ugorjon, hogy a jelenlegi Sony A1 minőségét kenterbe verje. Még az is lehet hogy csak akkor váltok, ha a BT.2020 színtér lefedése közel 90-100% lesz.

(#38834) adamssss


adamssss
veterán

Mm-ben a 65c9 598 feb 17-ig. Eddigi legjobb ar.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38835) rothfb válasza torma1981 (#38821) üzenetére


rothfb
veterán

Olyan, aki egyáltalán nem akar szervizzel foglalkozni. ;]

(#38836) torma1981 válasza rothfb (#38835) üzenetére


torma1981
veterán

Olyan nem lesz. Hidd el. Ameddig ilyen az OLED természete nem lesz, hogy sokáig gond nélkül menjen. Majd, egyszer talán változik.

(#38837) rothfb válasza Joshi (#38830) üzenetére


rothfb
veterán

"ilyen drága készülékeknél én semmilyen hibát nem nézek el."

Szívemből szóltál. Én pontosan így gondolom. Nem érdekel milyen gyorsan cserélik. A lényeg, hogy NE kelljen cserélni. Persze Murphy is megmondta, hogy ami elromolhat... De igyekszem a nullára redukálni az esélyét. Többnyire a választott márkákkal sikerül is. Garis ügyintézésem az utóbbi 20 évben csak LG és Samu volt, figyelembe véve azt, hogy rengeteg cuccunk van, mindenféle elektronikai kütyü. Több tv, rádió, hifi, telefonok, tabletek, laptopok, okosórák garmadája.

(#38838) rothfb válasza torma1981 (#38832) üzenetére


rothfb
veterán

Pedig rohadtul nem elegek... És milyen jó, hogy nem voltak elegek... Bármit nem a szerint vesz bárki, hogy gyorsan cserélik e. Ha így van, nekem öszintén szólva gyanús az adott márka. De ne vedd ezt rossz néven, csak sokadjára látom a kérdést, hogy miért vesz valaki nem LG-t. Mert nem mindenki ugyanúgy gondolkodik.

(#38839) Sub-S válasza adamssss (#38834) üzenetére


Sub-S
senior tag

Emagnál 594900.

(#38840) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Azért vettem LG-t mert az tetszett.
Ha lesz más oled (vagy microLED :D ) ami tetszeni fog, akkor majd olyat veszek.

Különösen tetszik, hogy LG oled fronton van választék, belépő modelltől a legdurvább 88 colos készülékig. Vagy van R9, W9 stb... :) Most van GX is, olyan modell sincs más márkáknál.

(#38841) rothfb válasza daneel_hu (#38840) üzenetére


rothfb
veterán

Mindenkinek mások a szempontjai. Ennyi az egész...:K

(#38842) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Amatőr kérdés...
LG C9-nél meglehet fordítani a stereo csatornákat? Van egy 2.1 Bluetooth soundbarom, de a hátunk mögött van egy polcon. Itt jutott neki hely... :) Nem egy márkás valami, pl hdmi nincs is rajta. :B

(#38843) daneel_hu válasza rothfb (#38837) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Szívemből szóltál. Én pontosan így gondolom. Nem érdekel milyen gyorsan cserélik. A lényeg, hogy NE kelljen cserélni. Persze Murphy is megmondta, hogy ami elromolhat..."

Azért ez nem ilyen egyszerű. Az oled-technológiának vannak negatívumai, és emiatt fontos a garancia és az esetleges javítás. Baromira nem mindegy, hogy egy esetleges beégés vagy dead-pixel csokor esetén mi az adott cég hozzáállása.
Persze el lehet hitetni magunkkal, hogy majd pont a mi készülékünk nem fog elromolni, de ez csak egy ideig lesz így. :)

Nekem is óriási szerencsém volt eddig szinte az összes műszaki cikkel amitt vettem, nem sok hiba volt. (egy WD vinyóra emlékszem - pontosabban abból már kettő kotlott meg, + szar ramot vettem egy PC-be) Más nem nagyon rémlik. Tévével sosem volt gondom, volt Panasonic, Orion :), LG és Samu is, mindegyik működött. Az LG-oled 2016-os beégett. (na bumm)
A Mazdánkkal gond van, a Fiatunkkal sosem volt egy deka probléma sem.
Szóval sajnos nincsenek általános szabályok, tányleg bármi lehet szar és jó is egyaránt.

(#38844) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Itt egy szép kis példa arra, hogy milyen sérülékeny még az oled-technológia.

[link]

Nézzétek alul a második képet.
Nem is a függőleges csíkkal van gondom, hanem a szép hírsávval ami odakozmált. :)
Ez egy 2018-as 77 colos C8. :(

(#38845) Jorgi Kormi válasza daneel_hu (#38844) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Lehet , hogy mégis inkább va panel lesz akcióban....(várjuk meg, mit fejleszt a sony és a samsung a következő pár évben)

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#38846) daneel_hu válasza Jorgi Kormi (#38845) üzenetére


daneel_hu
addikt

Igen... de így mindig valamire várni fogsz.
Amikorra a sony vagy a samu előrukkol valami értelmes alternatívával, addigra megint be lesz lengetve valami futurisztikus tech... amire szintén megint vársz majd. :)

(#38847) sebgutkopf válasza icemad (#38842) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Csak egy ötlet. Fordítsd fejjel lefelé a sondbart, azzal is megtörténik a csatornák oldal cseréje.

(#38848) snpetit


snpetit
aktív tag

Lg garancia margójára
[link]

[ Szerkesztve ]

(#38849) nitro16 válasza snpetit (#38848) üzenetére


nitro16
senior tag

Sose értettem ezt, hogy megveszi előre az egyén még ha ajándék akkor is és nem bontja fel és nézi meg, hogy minden rendben van-e a termékkel. A másik meg, hogy akkor több mint egy hónapig ott áll a szekrénybe vagy valahol mert karácsonyi ajándék lesz.... wtf Én ezt nem csinálnám meg, mindjárt oda adnám, hogy használja és kész (előre megkapva mint karácsonyi ajándék).

Mellesleg nagy szerencséje volt, mert itt teljesen indokolt lett volna, hogy így “jártál ”.

[ Szerkesztve ]

(#38850) Pro Koryak válasza nitro16 (#38849) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Viszont van aki szeret úgy ajándékot kapni, hogy ő bontja ki először. ;)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.