Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) daneel_hu válasza Mankó (#42996) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jahogy neked pillanatnyilag FZ800-asod van?
A hozzászólások alapján úgy tűnt mintha FZ800 és E9 között vacilálnál... mert ha a méret ua akkor valóban nem éri meg a csere, még ráfizetéssel sem.

Ha zsírúj mindkettő és nincs nagy árbeli különbség, (mondjuk 100-150e max), akkor éri meg az E9. (szerintem)

(#43002) GSpecter


GSpecter
tag

Sziasztok!

Egy 65-ös Pana gz950-et szeretnék feltenni a falra, a súlya 22 kg. A fal egy Rigips Blue Acoustic hangszigetelő gipszkarton (üvegszálas erősítéssel, 30 kg/tábla, 12.5 mm) egy rétegben. Ha 8 db fém mollyval -melyből négy lehetőség szerint a profilvázba megy- felteszem a tartókonzolt, bírni fogja? Esetleg még egy bútorlappal erősítsem meg kívülről az egészet?

(#43003) FollowTheORI válasza GSpecter (#43002) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Bírnia kell. Ha a tartó elég széles és nagy és jól elosztja a felületen a terhelést.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#43004) Tulku válasza GSpecter (#43002) üzenetére


Tulku
veterán

Ha a profilt is éri 1-1 csavar, ami mellesleg átmegy a gipszkartonon is, akkor szerintem 22 kg-nál a többi csavarnak inkább stabilizáló szerep jut....de belegondolva, ha 6 másik csavar is tartani fogja (megfelelő gipszkarton dübellel) akkor előbb dől ki a fal, mint a 8 dübel egyszerre szakadna ki a falból....

(#43005) poli27


poli27
veterán

Nah voltak cserélni a B7V panelt, B7V panelt kapott a B8 nem jó bele azt mondta... A számlán 545€ szerepelt amivel hozta a panelt :)

Az első a régi, a második az új panel, mint látható a közepén, az lcd vezérlő ami más, kérdeztem és azt mondta ezen már javítottak azért másmilyen.

A Garilevélbe semmit nem írt, egyedül egy javítási jegyzőkönyvet adott (jó fej volt, rendes):)

[ Szerkesztve ]

(#43006) daneel_hu válasza GSpecter (#43002) üzenetére


daneel_hu
addikt

A gipszkarton mögött gondolom téglafal van. :)
Nálunk a tévé mögötti falon gipszkarton van, hálóval, rajta jura mészkővel.
1 m2 = 37 kg. Összesen 15 m2 van kirakva.

Egy tévét bírnia kellene ennek.

(#43007) z1RoX


z1RoX
tag

Minimalisan beegett epphogy eszreveheto oledet erdemes venni felaron outletbol? Koszi.

(#43008) poci76


poci76
aktív tag

A rtings-en éppen tesztelik az LG CX-et. Tegnap még "Purchased" volt a státusa.

(#43009) Tulku válasza z1RoX (#43007) üzenetére


Tulku
veterán

Én oledet csak gyártói garanciával, bontatlanul vennék....számomra ugyanis a nem elhanyagolható pénzmennyiség kategóriába esik a vásárlása...

(#43010) adamssss válasza z1RoX (#43007) üzenetére


adamssss
veterán

Hat ha teged nem zavar akkor igen. De valoszinuleg akkor teged a kepminoseg sem erdekel annyira igy inkabb lcd-t javasolnek.
egyebkent meg messze kerulendo az outlet.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43011) daneel_hu válasza z1RoX (#43007) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem.

(#43012) chros válasza poli27 (#43005) üzenetére


chros
őstag

Gratula. Akkor a kozepso vezerlo a panellel erkezett, ugye?

(#43013) krx21 válasza poli27 (#43005) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor valószínűleg a B9-es panel sem jó hozzá, mint ahogy ezt sejtettük itt páran... :U

(#43014) Syz válasza krx21 (#43000) üzenetére


Syz
senior tag

Lehet képmódosító is :) Nem akarok zajt elkenni csak próbálkozom az állítgatásokkal. Az input lag pedig nem izgat mert az interpoláció szebb a szememnek. Az NHL20 ugye egy elég gyors játék és leginkább abban próbálgattam. Az a lényeg hogy a PS4-hez kell a TrueMotion.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#43015) GSpecter válasza daneel_hu (#43006) üzenetére


GSpecter
tag

Nem, a gipszkarton mögött közvetlenül 13 cm nagysűrűségű Rockwool lég- és testhangszigetelő kőzetgyapot van, utána jön csak a téglafal. 100-as profilokkal van megépítve és szabadonálló előtétfal, tehát nincs a mögötte lévő téglafalhoz rögzítve, a hangszigetelő hatás megtartása miatt a szerkezet kizárólag a mennyezet-padló-oldalfalakhoz van csavarozva.

(#43003) FollowTheORI: Erre a tartóra gondoltam, de ha van esetleg ennél jobb javaslatotok, azt szívesen meghallgatom. [link]

(#43004) Tulku: Köszönöm a megnyugtató választ! :) Ilyen típusú dübelre gondoltam: [link]

Annyi még hozzá tartozik, hogy nem pont optimális a profilok elhelyezkedése, ezért a tartón teljesen bal oldalra húzva lenne felhelyezve a tv, emiatt a terhelés kissé aszimetrikus lenne.

(#43016) chros válasza Land (#42999) üzenetére


chros
őstag

Nem tudom milyin TV-d van most es mit tud a Nero Media Home, de ezek a TV-k mar egeszen mas vilag! Mas felhasznaloi szokasokat igenyel a HDR10, Dovi.
Mire gondolok? Pl. beepitett app-ok elofizetessel, Netflix, ATV+, Amazon, Disney+, stb., vagy 4k HDR tartalmak kulso eszkozrol/belso lejatszoval, stb.

(#43017) Land válasza chros (#43016) üzenetére


Land
veterán

3D-s IPS paneles Lg 42LM660S-em van. Elvileg ez is okos, de még nem Web OS fut rajta. Talán a következő évben jött ki annak az első verziója. 2012 decemberében vettük.
Youtube pl 2-3 éve már nincs rajta. Egyszer csak kiírta, hogy mostantól az eszközömön nem támogatott a YouTube...
PC-ről mennek a letöltött 720p/1080p tartalmak Nero Media Home segítsègèvel.
De akár lehetne külső eszközre tenni ezeket és nem kell mennie a PC-nek filmezés közben.
NAS-t kellene néznem?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#43018) poli27 válasza chros (#43012) üzenetére


poli27
veterán

Igen az rajta volt a panelen.

(#43019) poli27 válasza krx21 (#43013) üzenetére


poli27
veterán

B9 et akartam irni :)

(#43020) Gaben360


Gaben360
senior tag

Lehetőségem lenne egy bontatlan 2 év garis 65C8-at vennem,az 55B8 helyett, elég jó áron.
Az lenne a kérdésem, hogy mennyivel járnék rosszabul a C8-al, mint egy C9-el, ha újgenerációs konzol is tervbe van?
Nem tudom, hogy mennyire fogjál leakciózni a C9-et, de gyanítom 600 alá nem nagyon, a C8 meg 420 lenne,de Emagtól van, szóval a gari még kérdéses, hogy gyári-e.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#43021) BusinessGuy válasza Gaben360 (#43020) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ezt igazából akkor lehet majd biztosra mondani ha itt vannak a gépek és látjuk kihasználják-e a vrr-t és egyebeket. A 4k 120fps na az nem a nextgen konzolok csodája lesz, örüljünk ha a 60 meg lesz nem túl nagy kompromisszumokkal. Indie cuccokban meglehet de ott meg kit érdekel...Ha rendes vrr támogatás vagy freesync befigyel és az csak c9-től érhető el az azért erősen a c9 felé dönti a mérleget már csak az időtállóság miatt is.
Az emag meg...Onnan tényleg ilyet maximum akkor ha bizonyíthatóan rendes gyári gari. Sajnos sok kókler magánszemélyt is engednek ott árusítani...

[ Szerkesztve ]

(#43022) chros válasza Land (#43017) üzenetére


chros
őstag

> PC-ről mennek a letöltött 720p/1080p tartalmak Nero Media Home segítsègèvel.

Hogyan is pontosan? A TV lejatszojaval jatszatok le a PC-n levo fajlokat LAN-on keresztul?
Ha igen, akkor valszeg erre az Emby prgram lesz a legjobb a Nero helyett (mind a TV-n es PC-n), ha a Nero mar nem birja a 4k-s allomanyokat.

> NAS-t kellene néznem?

Nem feltetlen, de ebben a tobbiek majd segitenek (lasd fentebb).

(#43023) renziNNN válasza Land (#43017) üzenetére


renziNNN
tag

Bizonyára lehet NAS-t is választani megoldásnak. De ha hasonlóan szeretnéd, mint most, akkor Plex szervert rakj a PC-dre és Plex alkalmazást a TV-re és elvileg az igényeidet ez ki fogja elégíteni (Emby nekem kevésbé vált be). Ez a C9 és B9en is járható út.
Panasonicra is biztos van hasonló megoldás erre, de azzal nem vagyok tisztában. Egyébként ~20ezer forintért már vásárolható külső médialejátszó, ami bármely TV-hez passzol, úgyhogy ha a Pana-t választod, akkor ez ne tartson vissza, ez is járható út.

Azt viszont hozzátenném, hogy ahogy chros is említette: HDR és DV tartalmak néznék ki igazán jól az OLEDen, persze az 1080p is esélyesen szebb lesz, mint a mostani tvden, de nem feltétlen az az "áll-leejtős", úgyhogy érdemes ilyen tartalmakban is gondolkodni a jövőben. :)

[ Szerkesztve ]

(#43024) FollowTheORI válasza Gaben360 (#43020) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én személy szerint az új konzolokhoz előbb utóbb mindenképp vennék egy HDMI 2.1-es tévét (1-2 éven belül)... így szinte biztos hogy már most a C9-et venném, még ha drágább is... bár tény hogy ez az árkülönbség elég nagy. :)

Szóval pénztárca kérdése, ha belefér C9 mindenképp... ha nem akkor azért a C8 is jó kompromisszum lesz, max nem használod ki az új képességeket amíg nem cserélsz...

Hány évre tervezel az se mindegy. Ha mondjuk 4-5 legalább akkor azért meggondolandó hogy 4-5 évig ezen a technológián ragadsz a konzolok képességeit illetően.
Azért nem akkora gond ez, de előnyöktől mindenképp elesel akkor hosszabb időre majd.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#43025) icemad válasza BusinessGuy (#43021) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam a one x már most használja a vrr-t C9-nél.

(#43026) Land válasza chros (#43022) üzenetére


Land
veterán

TV összekötve routerrel, routerrel a PC-vel. PC-n fent a Nero Media Home, amelybe beállítottam mely mappákat lásson.
TV-n a bemenetek között (ahol a HDMI, USB stb dolgok vannak) megjelenik a Nero. Belelépek a programon keresztül megosztott mappába a TV-n és elindítom a filmet. Tehát lényegében a TV lejátszóján mennek a filmek/sorozatok

Persze vannak hátrányai.
- Ha az elsődleges nyelv angol, akkor nem tudok nyelvet váltani.
- Ha a felirat nem egyezik meg pontosan a videófájl nevével, akkor nem látja a TV
- Sokszor utólag hozzáadott feliratott sem lát a TV
- Mostanában egyre több filmnél vagy nincs hang vagy nincs kép lejátszás közben. Mintha sugalná valami, hogy vegyem már egy újabb TV-t...

renziNNN:
"HDR és DV tartalmak néznék ki igazán jól az OLEDen, persze az 1080p is esélyesen szebb lesz, mint a mostani tvden, de nem feltétlen az az "áll-leejtős", úgyhogy érdemes ilyen tartalmakban is gondolkodni a jövőben."

Eddig is le tudtam volna szedni 2160p tartalmat, csak nem lett volna értelme.
Illetve amit írsz egy 4K Qlednél is gondolom ugyanez lenne.
Alapból Oled vs Qled teszteket olvastam és erősen az Oled felé hajlok jelenleg.
Panasonicnak utánajárok. Fontos szempont lesz a garancia hossza, illetve 5 év garanciával melyik vehető meg (ahol a +2-3 év bővített garancia nem egy vagyonba kerül).

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#43027) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Egy elég érdekes írást találtam a 2020-as LG oledekről. Elméletileg gyengébb képességű hdmi 2.1 került ezekbe. :Y [link]

(#43028) GalaHU válasza icemad (#43027) üzenetére


GalaHU
őstag

Hülye duma: Másnak úgy sincs, spóroljunk 10 dollárt készülékenként...

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#43029) BusinessGuy válasza icemad (#43025) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Tudom az már tolja, így a nextgen is feltehetőleg már mind fogja. Ráadásul ha komolyabb a framerate amit sok játékban feltehetőleg nem fog fixen elérni és ugrál, nagyobb lesz a létjogosultsága is ...

(#43030) so_ha


so_ha
senior tag

Nekem úgy tűnik, hogy a 2020-as LG "B"-s modellek nem "X" végződést kaptak, mint a többi idei Oled készülék. A 2019-es "PLA" helyett a 2020-as modell "SLA" végződése van a típusnévnek nem csak nálunk, hanem a nyugat európai piacokon is.

LG OLED55B9SLA: 382e
LG OLED65B9SLA: 600e

LG OLED 55B9SLA: 1.479€
LG OLED 65B9SLA: 1.729€

(#43031) icemad válasza GalaHU (#43028) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kb. ez a lényeg, csak így kib@sznak pár emberrel, akinek ez fontos. Lehet, hogy most még nem, de 4 év múlva már jó lenne sok embernek. Az meg egy másik dolog, hogy ezt nem nagyon hírdetik sehol. :(((
Jóskapista bemegy a boltba, csak azt látja hdmi 2.1, oszt megveszi.

(#43032) adamssss válasza so_ha (#43030) üzenetére


adamssss
veterán

Igen. Az LG hivatalos oldalán is ezek a megjelölések vannak. Mondjuk az új is az alpha 7 gen2-t kapta azaz valószínűleg itt csak a névben van újdonság de egy az egyben a tavalyi modelleket kapjuk.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43033) Calogero válasza so_ha (#43030) üzenetére


Calogero
addikt

Itt írja BX-et is, hogy még ezután fog megjelenni

(#43034) daneel_hu válasza so_ha (#43030) üzenetére


daneel_hu
addikt

B-széria adott évben kb augusztus-szeptember, hol van az még?
Az jelenik meg mindig utoljára.

(#43035) poli27


poli27
veterán

Amúgy ennél az új panelnél a B7V-nél teljesen más a kép, sokkal élénkebbek a színek érdekes :) Jobb is hogy kicserélték :D

(#43036) alaves válasza poli27 (#43035) üzenetére


alaves
addikt

Látható, hogy a panelvezérlő más (lehet hogy B9 átalakított vezérlő). Azért azt ne felejtsd el, hogy a pixelstruktúra 2017-es, tehát csak óvatosan az OLED fénnyel (17-25-öt szoktam javasolni). Jó egészséget kívánok hozzá!

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#43037) so_ha válasza daneel_hu (#43034) üzenetére


so_ha
senior tag

"adott évben kb augusztus-szeptember, hol van az még?"
Ha vetted volna a fáradtságot, és nem rutinból válaszoltál volna, és legalább az egyik linkre kattintottál volna a négyből, akkor láthattad volna, hogy már raktáron van, és rendelhető. :U

(#43038) sakal83 válasza so_ha (#43030) üzenetére


sakal83
addikt

Ezek bestbuyok es neptermekek lesznek. Ha ilyen eur arfolyam mellett ilyen alacsony a nyitoaruk akkor jovore ezek brutal olcsoak lesznek. Az 55os 250k alatt a 65os pedig 350k alatt... ha maradnak az eddogi trendek

[ Szerkesztve ]

(#43039) poli27


poli27
veterán

(#43040) Calogero válasza Calogero (#43033) üzenetére


Calogero
addikt

Csak link marad le: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#43041) daneel_hu válasza so_ha (#43037) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ha vetted volna a fáradtságot, és nem rutinból válaszoltál volna, és legalább az egyik linkre kattintottál volna a négyből, akkor láthattad volna, hogy már raktáron van, és rendelhető. :U"

BX-re gondoltam, amely a hozzászólásodban is szerepelt.
(na sebaj majd legközelebb) ;]

(#43042) adamssss


adamssss
veterán

Philips 804/12-rol van itt tapasztalat?
most eleg jo aron van az mm-ben (610) es nekem mindig is bejott az ambilight. Egyedul a droid-tol fazok...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43043) so_ha válasza sakal83 (#43038) üzenetére


so_ha
senior tag

Ha valóban ilyen árak lennének majd amit írsz, akkor nagyobb tömegek számára lehetne elérhető az Oled technológia, és azt is más kontextusba helyezné, hogy miért menekült ilyen pánikszerűen az LG, meg a Samsung az LCD tv gyártásból.

(#43044) so_ha válasza daneel_hu (#43041) üzenetére


so_ha
senior tag

"BX-re gondoltam"
Pont ezt ecseteltem, hogy ez lett a "BX", amire adamssss fórumtárs írta, hogy az LG hivatalos oldalán is így szerepel. Kicsit kevésbé felületesen kéretik olvasni, és értelmezni a leírtakat. Köszi! ;)

(#43045) belan válasza adamssss (#43042) üzenetére


belan
addikt

Vedd jó a Philips ambilight is nagyon jó! ;]

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#43046) kene84 válasza adamssss (#43042) üzenetére


kene84
senior tag

Nekem az fáj ebben, hogy ez volt 510 körül is 2 hónapja ha jól rémlik.
Akkor nagyon szemeztem vele, de C9-re vártam. Ezzel az árral már nem tudnék megbarátkozni ezután, de ez persze csak az én fejemben képez gátat. :)

[ Szerkesztve ]

(#43047) Calogero válasza so_ha (#43044) üzenetére


Calogero
addikt

Én már nem tudom hogy melyik jelölés mit takar de én ilyet is találtam a LG oldalán
OLED55BXPCA, vagy OLED65BXPUA [link]

(#43048) belan válasza adamssss (#43042) üzenetére


belan
addikt

Vedd a Philips 754, 65 col, 550 ezer a extrémbe. Médiába a 802, 607ezer.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#43049) Land


Land
veterán

Összehasonlítottam az LG OLED55C9PLA, az LG OLED55B9PLA és az új LG OLED55B9SLA Tv-ket az LG honlapján.
Nekem annyi tűnt fel laikusként, hogy az új B9-be belekerült a C9-ben lévő a9 Gen 2 processzor, míg a régebbi B9PLA-ban a7 Gen 2 van.
Az alábbi képek alapján az új B9SLA is jó alternatívája lehet a C9PLA-nak? Jelenleg kicsit olcsóbb is.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#43050) daneel_hu válasza so_ha (#43044) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Pont ezt ecseteltem, hogy ez lett a "BX", amire adamssss fórumtárs írta, hogy az LG hivatalos oldalán is így szerepel. Kicsit kevésbé felületesen kéretik olvasni, és értelmezni a leírtakat. Köszi! ;)"

De nem ez lesz a BX helyett.
Lesz BX csak nem májusban. Az LG hivatalos honlapján is fentvan a BX "coming soon" plecsnivel. 65BXPUA és 65BXPCA is van, PLA-t még nem láttam.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.