Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) #72042496 válasza icemad (#38581) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem ismerem a tartókat, de itt utánakérdezhetsz.

Én ilyet vettem, viszont még nem tudom, milyen lesz. Év elején építkezés indult nálam, tavaszig még biztos dobozban lesz a tévé is.

[ Szerkesztve ]

(#38602) renatto válasza szgaborsz (#38600) üzenetére


renatto
őstag

Ha jól sejtem függőleges 5-10 cm-es sávokat láttál, ami enyhén más fényerőn működött. Tehát nem nagyon, de láthatóan vagy sötétebb vagy világosabb volt a kép, mint a sáv két oldalánál (mint ahogy a focipályán van nyírva a fű :DDD ). Az szerintem panelvezérlés hiba lesz és csak idő kérdése, hogy újból előkerüljön.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#38603) rb26dett


rb26dett
aktív tag

Sziasztok! Vásároltam egy 55ös c9-es Szerkezetet, ami nálam egy 8 éves Pana plazmát váltott. Első kérdésem arra irányulna, mennyire kell ettől a beégéstől tartani tv tartalomnál? ( Logók) Mert 8 éve Plazma tulajként rendületlenül nagyítgatok mint a kis güzü, de nem találtam semmi hiteles forrást arról, hogy mennyivel tűri kevésbé, vagy jobban mint egy plazma például.

évekkel ezelőtt megfogadtam ha tévét cserélek, biztos nem veszek még egy plazmát, mert unom már a logók miatti nagyítgatást, erre mit veszek, egy oledet :D

(#38604) daneel_hu válasza rb26dett (#38603) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kevésbé tűri, abban biztos lehetsz.

(#38605) rb26dett válasza daneel_hu (#38604) üzenetére


rb26dett
aktív tag

Hát ez nem jó hír, azért reménykedtem benne, hogy jobban bírja valamivel. Akkor ezek szerint marad továbbra is a nagyítgatás... :O

(#38606) sakal83 válasza rb26dett (#38605) üzenetére


sakal83
addikt

A plazma turi kevesbe. Elobb eg be.

(#38607) Joshi válasza rb26dett (#38603) üzenetére


Joshi
titán

A plazmánál kár volt nagyítanod a képet, mert ott ha esetleg látsz ghostingot azt zoomolva ~24 óra alatt ki lehetett "mosni". Na ez OLED-nél nincs. OLED-nél folyamatosan öregszenek a pixelek, de az a gond hogy nem egyenletesen. Mindig azok a pixelek öregszenek jobban ahol piros vagy sárga színt kell megjeleníteni. Ha minden pixelen egyenletesen ugyan azok a színek jelennének meg akkor nem lenne gond. A logókkal és statikus képi megjelenítések miatt nincs ez így. De nem kell parázni, ~10évig nem lesz gondod ha normál használattal használod a tévét.

Amúgy megfigyeltem hogy egyre több tévé csatorna változtatta meg a logóját sima fehérre. Ilyen pl a Eurosport.

[ Szerkesztve ]

(#38608) LógaGéza válasza icemad (#38581) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nézd meg a Stell konzolokat, ár/érték arányban nagyon jók, és stabilak, 55B8-at már raktam fel SHO 2051-re, tökéletes. Valamint ennyiért jó árban is van.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38609) daneel_hu válasza rb26dett (#38605) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az olednél az egyenetlen használat is gondokat okoz hosszútávon.
Ha rendesen beállítod a tévét, akkor azért nem nagyon kell tartani ezektől.
Nyilván nem 80-as, 100-as oled fénnyel kell csapatni normál tartalom mellett, sárga, piros statikus elemek kerülendők.

(#38610) Jakesz válasza Joshi (#38607) üzenetére


Jakesz
őstag

10 évig nem lesz gond? Ha így lenne, akkor kutya sem félne ettől a beégés dologtól. Ha csak napi 1 óráig van megjelenítve egy csatornalogó, az 5 év alatt már 1800 órát jelent, és ennyi idő alatt tuti beég egy statikus elem, de megkockáztatom, hogy jó eséllyel még feleennyi idő alatt is.. És az 1 órával még szándékosan keveset is mondtam, mert egy átlag háztartásban ennél azért többet szokott menni a tv. De a dolgot továbbra sem értem, hogy minek oled tv-t venni, ha valaki a csatornanézést részesíti előnyben a remek 480p, max 720p/1080i adókhoz, miközben tudja, hogy az oled használatnak milyen hátulütője van, és még fél is tőle...

(#38611) krx21 válasza Joshi (#38607) üzenetére


krx21
nagyúr

Plazmánál is minden egyes pixel külön és folyamatosan öregszik...
Pont ezért tud beégni.

(#38612) Fisha válasza SzlobiG (#38599) üzenetére


Fisha
őstag

Dugd át kábelra nyugodtan. Túl van misztifikálva ez a 100mbit nem elég dolog.

(#38613) Skorpio.59.j


Skorpio.59.j
tag

[link]
Sajnos egyre zsugorodik a márka...

(#38614) cichlid1 válasza Jakesz (#38610) üzenetére


cichlid1
tag

Ha ez így lenne, akkor minek a pixelfrissítés?? Beég így is, úgy is, ha X óra belemegy egy csatornán az adott területre.
Valószínűleg azért van jelentősége, hogy 1800 órát egyszerre teszel bele egy adott csatorna logóval, vagy naponta 1 órával és közben változatos tartalmat nézel.

Az meg ne haragudj, egy vicc, hogy aki nem napi 24/24-ben blue ray, vagy egyéb 4K tartalmat néz az ne vegyen Oledet! A lényeg ma már a változatos tartalom fogyasztáson van. Viccből tesznek bele ennyi online és egyéb tartalom opciót szerinted? Azért mert ez az igény. Nézünk tévét, nézünk Netflixet, Youtubot stb.. és persze néha egyéb médiát is külső lejátszóról, de azért ne nézzem Oleden a tv HD adását (ami megjegyzem nálunk klasszisokkal szebb mint az LCD-n volt), mert én hülye tévénéző vagyok és nekem nem jár az OLED a tévézéshez???

(#38615) SzlobiG válasza Fisha (#38612) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én is így gondolom, ma ki is próbálom ha a 80 gigás anyagot viszi, akkor elfelejtem a wifivel való szarakodást.

(#38616) Tulku
Azt nem, segít valamit?

[ Szerkesztve ]

(#38616) Tulku válasza SzlobiG (#38599) üzenetére


Tulku
veterán

Próbáltad már, hogy a 2,4 gHz-et kikapcsolod a routeren és csak az 5 gHz-et hagyod meg?

(#38617) rb26dett válasza cichlid1 (#38614) üzenetére


rb26dett
aktív tag

Ezzel a részével én is egyet értek, hogy attól még az ember csak néz rajta tv adást is, nem csak blu rayt, sőt szerintem sokaknál többet megy tv adás rajta mint blu ray. De attól még az is szebb rajta. Viszont háttértévézésnek nem a legmegfelelőbb... a pana plazmámon pl ki lehetett kapcsolni a képernyőt, és csak a hang ment ha úgy akarta az ember.

(#38618) DVlad válasza rb26dett (#38617) üzenetére


DVlad
őstag

És miért cseréled le? (Melyik széria, méret?)

(#38619) szgaborsz válasza renatto (#38602) üzenetére


szgaborsz
tag

Nagggyon köszi, hát ez remek :R . Leírtam az LG-nek a hibajelenséget, kértem az állásfoglalásukat, hogy szerintük mi várható, illetve a javítás jelenleg indokolt-e.

(#38620) chros


chros
őstag

Vincent ismet lecsap: 32" $5000 (+1000) Apple Pro Display XDR IPS FALD vs $40000 Sony BVM-HX310 reference DualLayer monitor :D

(#38621) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

C9-nél, magic remote-on melyik az info gomb? Netflix adatokat szeretnék megnézni, de egyszerűen nem találom...

(#38622) chros válasza icemad (#38621) üzenetére


chros
őstag

Szerintem nincs azon sem Info gomb. Android-os LG TV app-on viszont van.

(#38623) gu007 válasza icemad (#38621) üzenetére


gu007
aktív tag

A 9-es gomb alatt. Előjön egy menü és ott az info is közte

(#38624) daneel_hu válasza cichlid1 (#38614) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Valószínűleg azért van jelentősége, hogy 1800 órát egyszerre teszel bele egy adott csatorna logóval, vagy naponta 1 órával és közben változatos tartalmat nézel."

Elvileg ugyanaz a végállomás. :)
Édesmindegy egyszerre nézed-e 1800 óráig, vagy közben mást is nézel. Kumulatív öregszik a cucc.

(#38625) salapp válasza cichlid1 (#38614) üzenetére


salapp
addikt

Tök vicces, de nincs jelentősége, hogy megszakításokkal teszed-e bele a használatot.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#38626) djpundro


djpundro
aktív tag

Ma voltam a Mediamarktban es bar ellenem beszelek ,mivel nekem is egy Oledem van Philips 65 oled754 ,de amit egy Samsung a 804 es melett FEHERET produkal ,az kidobta nalam a biztositekot .
De meg az alatta levö ,mar nem tudom milyen tipusu teveknel is latszik mennyire feherebb a feher hatter.
Kepek magukert beszelnek.
alt="" title=""
Mondjuk egy normal studio kepnel nem latszik ,csak hogy vilagosabb .
De a feher vegett mar volt regebben egy irasom es akkor egy q70 el hasonlitotam össze. alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#38627) daneel_hu válasza djpundro (#38626) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ezt telefonnal fotóztad?
Mert akkor nem sokat ér sajnos, a teló fel fogja nagyítani a különbségeket.

(#38628) icemad válasza djpundro (#38626) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A fehér szín jelenleg jobb egy kicsit lcd-n, még szerencse, hogy téli olimpia csak 4 évente van... :)
Egyébként meg ne a Media Marktba menj tévét tesztelni. Ott csak bekapcsolják a bemutató módot (jóvanazúgy), vagy százalékkot kapnak az eladott tévék után, valamelyik cégtől. Így lehet, hogy direkt rontják a másik cég képminőségét. Nézegess teszteket inkább rtingsen vagy...
Menj el egy normális bemutató terembe, ahol tudják szimulálni a nappali és esti helyzetet, akár 2-3 tv egyidejű bemutatásával. Nem tudom, helyileg hol vagy, de Berlinben, Düsseldorfban, Dortmundban és Münchenben vannak ilyen helyek.

(#38629) renatto válasza icemad (#38621) üzenetére


renatto
őstag

A "3 pont".

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#38630) sakal83 válasza djpundro (#38626) üzenetére


sakal83
addikt

Az OLED fehérje inkább kék :) nekem is ez a tapasztalat. Lehet szépíteni, de ez van. Bár a kettő között van az igazság, mert színtiszta fehér ritkaság a valóságban, bár a kék is :DDD

(#38631) cichlid1 válasza daneel_hu (#38624) üzenetére


cichlid1
tag

Nem értek egyet:
a beégés látványa miből ered? Hogy a mondjuk a logonál a pixelek eltérően világítanak (gyengébben) a képernyő többi részén lévő pixelektől. Ha naponta 1 órát használod és az 1800 óra X év alatt megy bele, - de közben nézel mást is - akkor a képernyőn többi részén lévő pixelek is velük öregszenek, így nem vagy kisebb eltérés lesz észlelhető, mintha tisztán 1800 órát beleküldesz a logós felülettel.
Szerintem.....

Egyébként ha meg igazad van, akkor minek a pixelfrissítő funkció??? A te elméleted szerint akkor az is csak hozzátesz az öregedéshez és a különbség mindíg meg fog maradni a logó és a logón kívüli területek között.

[ Szerkesztve ]

(#38632) daneel_hu válasza cichlid1 (#38631) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerinted ha statikus tartalommal megáldott mozgóképet nézel akkor a kép tőbbi része nem vegyes tartalom? :D
A “többi” nem öregszik?

Egyetértesz vagy sem, kettőnk között van egy különbség: már égettem be oledet, miközben Te valószínűleg csak beszélsz róla. Sajnos közeli tapasztalatom van a témáról... sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#38633) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#38627) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tök mindegy mivel fotózta, mert a jobb oldali képről süt a műanygság. A középső férfi zakója abszolút természetellenes színű és az emberek feje is 3 hónapos vízihullára hajaz. Fotós szóhasználattal, csúnyán ki van égve a fehér... Oleden minden rendben, bár picit szürkés a fehér, de az is lehet, hogy ez van közelebb a valós (studióbeli) színhőmérséklethez. Az alsó képen (is) egyértelműen oled a nyerő.

"csak a zene van"

(#38634) djpundro válasza daneel_hu (#38627) üzenetére


djpundro
aktív tag

Sajnos nincsen itt semmi nagyitas ,ez valo igaz es nagyon latszik a külömbseg ,sajnos .az alatta levö kettön is ,az is mind a kettö lcd .(habar az alatta levö lcd ek also kategoria tevek ,azokat nem kene a jobb kategoriakhoz hasonlitani)

Pontossan egy kicsit kekes a feher ,de ingen kis feher reszeknel nem ,csak ha nagyobb területen van feher szin .
Ez valo igaz ,ami engem peldaul per pillanat zavar ,mind mondtam nekem is Oled van Philips 65oled754 es mar töbször meg hasonlitas nelkül is eszrevettem hogy nem feher a feher .
Most meg veletlen mashol voltam Oberwarton (Felsöör) a Mediamarktban ,na ott aztan majden mhanyatt estem amikor egymas melett meglattam a q85 öt es a 804 oledet .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#38635) #72042496 válasza djpundro (#38634) üzenetére


#72042496
törölt tag

A fehér inkább sárgás, LCD-n is, ha színhűen van beálítva egy tévé. SDR-re az OLED is elég, hacsak nem a kifejezetten fényes kép az igény. HDR-ben már inkább jól jön a durvább LCD-k magasabb fényereje.

Áruházi fényviszonyok közt viszont, főleg demó módban, semmi értelmét nem látom a színek összehasonlításának.

[ Szerkesztve ]

(#38636) daneel_hu válasza cichlid1 (#38631) üzenetére


daneel_hu
addikt

Na mégegyszer - már nem telefonról. :D

A beégés valójában "kiégés", gyengébb (kifakult) pixelek látványának együttese.
4 alpixelünk van, R, G, B és W(hite), ebből valójában mindegyik fehér de ez egy másik történet.
Maradjunk a 3 (alap) subpixelnél).

1800 órát beleraksz egy bizonyos vörös statikus elemmel, amely azon a részen(!) rendkívül terhelően hat a vörös subpixelekre és - tegyük fel - 10% degradációt okoz átlagosan a többihez képest. De az 1800 óra 1 órákkal pakolódik bele a panelba, miközben más vegyes tartalmat nézel, legyen összesen 10 000 óra használat, ebből ugye 1800 a vörös, de 1800 x 1 óra.
Az 1800 órát leszámítva "marad" 8200 órád vegyes tartalomra, ezzel mondjuk öregíted a paneled több részét is kb. 1-2%-kal és tegyük fel a legjobb lehetőséget, a panel többi része full homogén marad.

Elképzelhető, hogy a fenti példánál maradva csak 8% különbség lesz a beégett és nem beégett vörös subok között, de biztosan lesz - és az tuti, hogy a pixelfrissítő ezt nem tudja kompenzálni neked. Ha pedig egyhuzamban letolod az 1800 órát akkor 10% lesz a különbség. Abban biztos vagyok, hogy mind a két esetben jelentős beégésed lesz. :) Ha nem így lenne, akkor nem lenne ennyi beégéses sztori az avforums-on sem.

Ettől függetlenül szerintem még mindig magasan a legjobb technika az oled.
Vigyázni kell rá, ez van.

[ Szerkesztve ]

(#38637) daneel_hu válasza djpundro (#38634) üzenetére


daneel_hu
addikt

Zavar vagy sem... eddig akárhol néztem lcd-t mostanság, sírva rohantam haza az oled-hez. :)
Elhiszem, hogy jobb a fehér, de nem hiszem, hogy 1 paraméter miatt elgondolkodnék a váltáson. :D

(#38638) i@lex


i@lex
őstag

Ennél nem hiszem, hogy valaha is lesz olcsóbb a 65c9.

Hajrá!

[link]

(#38639) LógaGéza válasza i@lex (#38638) üzenetére


LógaGéza
addikt

Telekomnál olcsóbb ennél, valamint Euronicsban is volt olcsóbban.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38640) rb26dett válasza DVlad (#38618) üzenetére


rb26dett
aktív tag

Igazából megmaradt a plazma is, bekerült a hálóba, egy Panasonic 50G30 ast váltott a nappaliban az 55c9 Lg Gondoltam rá hogy esetleg eladnám és vennék helyette egy lcdt amit lehet "nyúzni" de nem biztos hogy megérné...

(#38641) i@lex válasza LógaGéza (#38639) üzenetére


i@lex
őstag

Köszönjük Emese!

Telekomnál mindenféle marhasághoz van kötve, hogy az adott áron elvihesd, Euronicsben sose volt olcsóbb...

(#38642) Skorpio.59.j válasza i@lex (#38641) üzenetére


Skorpio.59.j
tag

Telekomnál listaáron:608960 Ft ...kedvezménnyel 568 ezer.
Listaáron nincs hókusz-pókusz.
Az Euronicsban valóban volt olcsóbb, ha jól emlékszem 599000Ft.
Elnézést,ha nem jól emlékszem...

[ Szerkesztve ]

(#38643) rb26dett válasza i@lex (#38641) üzenetére


rb26dett
aktív tag

Én spec 354ért hoztam el a Telekomtól az 55c9et, amúgyis maradni akartam náluk, aláírtam újra 2 évet semmi extra nem volt. ..

(#38644) icemad válasza i@lex (#38641) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

:F
Euronicsben most is 600k alatt van...
[link]

(#38645) renziNNN válasza icemad (#38628) üzenetére


renziNNN
tag

Nem tudom te milyen MM-be voltál, de ahol én voltam ott pendriverol lehetett bármelyik tv-t tesztelgetni, távirányítót kipróbálni, nyomkodni. Miután kb 1 órát beszélgettem az LG pólós sráccal megkérdeztem, hogy ha visszajövök, akkor őt keressem-e, kap-e valamit ha "tőle" veszem meg a tv-t és az volt a válasza, hogy nem, nem kell, nem kap semmit az eladás után.. Hozzáteszem, hogy nem is akart rábeszélni csak tájékoztatott a tvről és válaszolt a kérdéseimre, sőt nem fogod elhinni, de a Samsungos qledes srác is pont ugyanígy tett előtte. :)

(#38646) icemad válasza renziNNN (#38645) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván az Mmben úgy kapcsolgathatod a lámpát, ahogy akarod az egész boltban. Ha neked teljes sötétség kell, akkor csak odasétálsz a villanykapcsolóhoz... Ha nappali fény, akkor meg odatolod a tévét az ablakhoz. (Ha van...)
Hagyjuk már...

(#38647) cichlid1 válasza daneel_hu (#38632) üzenetére


cichlid1
tag

És akkor a pixelfrissítés, a panelkarbantartások mire jók?
Ezen az alapon a plazmáknak is be kellett volna égni a tévézéstől.
A haverom most volt nálam megnézni a tévét mert egy 10 éves plazmát cserél oledre. Nincs beégve 10 év alatt és tévézett, játszott, streamelt...minden....

(#38648) cichlid1 válasza daneel_hu (#38636) üzenetére


cichlid1
tag

és akkor mi a megoldás? Hogyan tudsz rá vigyázni? Vagy használod, vagy nem...sok választás nincs :)
Ez olyan mintha lenne egy autód, de mondjuk 10 km-nél többet egyszerre nem mehetsz vele. Akkor minek van?

(#38649) Jorgi Kormi válasza cichlid1 (#38648) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Végre egy értelmes gondolat a tévézés "Szent Gráljáról".

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#38650) DVlad válasza Jorgi Kormi (#38649) üzenetére


DVlad
őstag

Nem értelmes.
Ez ilyen, a technológia erre képes. El lehet fogadni vagy sem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.